Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

11 grudnia 2016 r.
10:25

Karetka pogotowia na sygnale wjechała na skrzyżowanie. Zderzyła się z fordem

Autor: Zdjęcie autora pab
55 14 A A

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło o godz. 8.43 na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Mickiewicza w Kraśniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Karetka pogotowia jechała na sygnale do pacjenta – informuje st. asp. Janusz Majewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Na skrzyżowaniu pojazd zderzył się z fordem focusem. 

Poszkodowany kierowca karetki został przewieziony do szpitala. Innym uczestnikom zdarzenia nie stało się nic poważnego.

Według wstępnych informacji pojazd uprzywilejowany wjechał na skrzyżowanie mając czerwone światło. Przyczyny wypadku ustali postępowanie policji.

>>>

Informacja, zdjęcia i wideo: Kraśnickie Ratownictwo. Dziękujemy!

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 r. o 14:46
Ci co jado na sygnale zachowujął sie jak świete krowy. Z zasady ich nie przepuszczam, bo mnie wkużajo.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 r. o 22:32
KODEKS DROGOWY WYRAŹNIE OKREŚLA ZASADY PIERWSZEŃSTWA - KIEROWCA KARETKI POWINIEN MIEĆ ZABRANE UPRAWNIENIA DO PROWADZENIA POJAZDÓW UPRZYWILEJOWANYCH
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 r. o 21:48
ewidentna wina kierowcy karetki. to tzw. święte krowy czy co? Ich sygnalizacja świetlna też obowiązuje jak wszystkich!
Avatar
ta... / 11 grudnia 2016 r. o 18:22
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
przecież przyczyna jest oczywista. Winny kierowca karetki.
Masz rację! Powinien siedzieć w garażu, a nie jeździć gdzieś po drodze i przeszkadzać niedzielnym kierowcom!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 r. o 14:06
przecież przyczyna jest oczywista. Winny kierowca karetki.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 r. o 13:53
Nie cierpię tych "wyjców" trzeba mieć nierówno pod sufitem aby na maxa nastawiać sygnał! A ty wyjcu jak słuchasz radia w samochodzie,na pewno nie raz nie słyszałeś pojazdu uprzywilejowanego.Czas włączyć myślenie to nie boli a innym może uratować życie.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 r. o 13:45
Nie cierpię tych "wyjców" trzeba mieć nierówno pod sufitem aby na maxa nastawiać sygnał!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 r. o 13:34
Do HGW7: Wydaje mi się, że kierowca Forda jechał od strony ulicy Granicznej w stronę ulicy Niepodległości (czyli przecinał ulicę Słowackiego). W tym przypadku widoczność w prawą stronę jest ograniczona m.in. budynkiem. Tak więc gdy zobaczył karetkę mogło być już za późno żeby wyhamować do zera. Chyba, że była taka sytuacja iż miał bardzo małą prędkość.
Avatar
Hgw7 / 11 grudnia 2016 r. o 13:07
Nie koniecznie w samochodzie głośne radio. Uprawnienia do kierowania posiadają też ludzie z grupą inwalidzką z tytułu niedosłuchu lub głuchoty, i dlatego kierujący pojazdem uprzywilejowanym ma obowiązek upewnić się że inni kierujący ustąpili mu drogi, a do tego dochodzi "ograniczone zaufanie" Dlatego pojazdy uprzywilejowane mają też włączone sygnały świetlne.Skrzyżowanie jak widzę nie jakieś z pięcioma pasami ruchu więc widoczność co się na nim dzieje dobra.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 r. o 12:52
Nie koniecznie w samochodzie głośne radio. Uprawnienia do kierowania posiadają też ludzie z grupą inwalidzką z tytułu niedosłuchu lub głuchoty, i dlatego kierujący pojazdem uprzywilejowanym ma obowiązek upewnić się że inni kierujący ustąpili mu drogi, a do tego dochodzi "ograniczone zaufanie"
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 r. o 14:46
Ci co jado na sygnale zachowujął sie jak świete krowy. Z zasady ich nie przepuszczam, bo mnie wkużajo.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 r. o 22:32
KODEKS DROGOWY WYRAŹNIE OKREŚLA ZASADY PIERWSZEŃSTWA - KIEROWCA KARETKI POWINIEN MIEĆ ZABRANE UPRAWNIENIA DO PROWADZENIA POJAZDÓW UPRZYWILEJOWANYCH
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 r. o 21:48
ewidentna wina kierowcy karetki. to tzw. święte krowy czy co? Ich sygnalizacja świetlna też obowiązuje jak wszystkich!
Avatar
ta... / 11 grudnia 2016 r. o 18:22
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
przecież przyczyna jest oczywista. Winny kierowca karetki.
Masz rację! Powinien siedzieć w garażu, a nie jeździć gdzieś po drodze i przeszkadzać niedzielnym kierowcom!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 r. o 14:06
przecież przyczyna jest oczywista. Winny kierowca karetki.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 r. o 13:53
Nie cierpię tych "wyjców" trzeba mieć nierówno pod sufitem aby na maxa nastawiać sygnał! A ty wyjcu jak słuchasz radia w samochodzie,na pewno nie raz nie słyszałeś pojazdu uprzywilejowanego.Czas włączyć myślenie to nie boli a innym może uratować życie.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 r. o 13:45
Nie cierpię tych "wyjców" trzeba mieć nierówno pod sufitem aby na maxa nastawiać sygnał!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 r. o 13:34
Do HGW7: Wydaje mi się, że kierowca Forda jechał od strony ulicy Granicznej w stronę ulicy Niepodległości (czyli przecinał ulicę Słowackiego). W tym przypadku widoczność w prawą stronę jest ograniczona m.in. budynkiem. Tak więc gdy zobaczył karetkę mogło być już za późno żeby wyhamować do zera. Chyba, że była taka sytuacja iż miał bardzo małą prędkość.
Avatar
Hgw7 / 11 grudnia 2016 r. o 13:07
Nie koniecznie w samochodzie głośne radio. Uprawnienia do kierowania posiadają też ludzie z grupą inwalidzką z tytułu niedosłuchu lub głuchoty, i dlatego kierujący pojazdem uprzywilejowanym ma obowiązek upewnić się że inni kierujący ustąpili mu drogi, a do tego dochodzi "ograniczone zaufanie" Dlatego pojazdy uprzywilejowane mają też włączone sygnały świetlne.Skrzyżowanie jak widzę nie jakieś z pięcioma pasami ruchu więc widoczność co się na nim dzieje dobra.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 r. o 12:52
Nie koniecznie w samochodzie głośne radio. Uprawnienia do kierowania posiadają też ludzie z grupą inwalidzką z tytułu niedosłuchu lub głuchoty, i dlatego kierujący pojazdem uprzywilejowanym ma obowiązek upewnić się że inni kierujący ustąpili mu drogi, a do tego dochodzi "ograniczone zaufanie"
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata
Magazyn

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata

W 1986 roku w Meksyku reprezentacja Polski w ramach 1/8 finału przegrała 0:4 z Brazylią i odpadła z dalszej rywalizacji. W niedzielę, po 36 latach polscy kibice po raz kolejny będą dopingować nasz zespół w starciu fazy pucharowej z innym światowym gigantem: Francją. To pokazuje. jak duży sukces odniosła na mistrzostwach świata w Katarze drużyna Czesława Michniewicza, ale o jego stylu z pewnością nie chce pamiętać nikt.

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Część nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 10 tak bardzo zaskoczyła wyłączona kserokopiarka, że postanowili zainterweniować w tej sprawie u radnego.

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze” oraz szefowa Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przez najbliższe dwa lata będzie przewodniczącą zarządu Forum Informacji Turystycznej.

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group
4 grudnia 2022, 18:00

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group

W niedzielę, 4 grudnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się kolejny koncert w ramach Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego "Adventus". Wystąpi międzynarodowy zespół Canaan Group.

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Oddana w sierpniu do użytku toaleta publiczna w Radzyniu Podlaskim, od kilku tygodni nie działa. Urzędnicy winę składają na wandali.

Jak żyć po Covidzie? W Akademii Zamojskiej już wiedzą
galeria

Jak żyć po Covidzie? W Akademii Zamojskiej już wiedzą

Dla jednych „Covid to ściema”, dla innych realna choroba, której nawet łagodne przejście potrafi zostawić w organizmie poważne zmiany. O tym, jak żyć i odzyskiwać zdrowie po zakażeniu SARS CoV-2 mówiono podczas konferencji zorganizowanej w Akademii Zamojskiej.

Przodkowie zdobyli nieśmiertelność

Przodkowie zdobyli nieśmiertelność

Zespół archiwalny numer 2538 Archiwum Państwowego w Lublinie to akta rodzin Barszczewskich, Danielskich herbu Daniel i de Mezerów herbu Moździerz oraz rodzin z nimi skoligaconymi, między innymi Bajkowskich, Tarnowskich herbu Sas, Żurakowskich i Teleżyńskich. Tą wyjątkową spuściznę rodzinną przekazał Zygmunt Barszczewski

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 62 mln złotych
galeria

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 62 mln złotych

Nie 50, ale ponad 62 mln zł trzeba będzie wydać, by zrealizować oba planowane etapy rozbudowy i modernizacji powiatowej krytej pływalni w Biłgoraju. Ale do pierwszej części prac samorząd nie dołoży z własnego budżetu ani złotówki, na drugą część pieniędzy ma, a reszty będzie szukać.

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na czterodniowe warsztaty tworzenia muzyki do spektakli. Ale to nie jedyna oferta aktywnego spędzenia czasu i nauki w Centrum Kultury w Lublinie. Skorzystają tancerze ale także osoby, które po prostu chcą poćwiczyć

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

DARCZYŃCY ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W LUBLINIE są ludźmi wyjątkowymi, bo decydują się przekazać nam wszystkim pamiątki po swoich przodkach. Dzieląc się historią własnych rodzin pozwalają nam lepiej poznać historię regionu i Polski

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Do „Ogrodów” Bazylego Albiczuka za złotówkę. Muzeum Południowego Podlasia chce w ten sposób przyciągnąć zwiedzających.

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert
4 grudnia 2022, 15:00

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert

Już ponad 35 lat działa Krasnobrodzka Orkiestra Dęta. Jubileusz muzycy uczczą koncertem.

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz
galeria

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz

Możesz wybrać prezent, który dostaną bezpańskie zwierzęta w Łukowie i Puławach. Ambasadorami akcji są m.in. Krzysztof Ibisz i Agnieszka Woźniak-Starak.

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Miasto uruchomi w przyszłym roku program dopłat do zabiegów in vitro. To jeden z niewielu wydatków, które prezydent Lublina – na prośbę radnych – zgodził się dopisać do projektu budżetu miasta na rok 2023

6 XII Dzień Darczyńcy Archiwów Państwowych

6 XII Dzień Darczyńcy Archiwów Państwowych

Z tej okazji w lubelskim Archiwum planowane jest spotkanie z Darczyńcami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!