Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

12 grudnia 2017 r.
12:08

Kobieta wyszła na drogę zza busa, nie żyje. 22-letni kierowca zatrzymany [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora łm
0 41 A A

Policja zatrzymała 22-letniego mieszkańca gminy Urzędów. Grozi mu do 12 lat więzienia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek ok. godz. 16:30 na trasie pomiędzy Wilkołazem a Urzędowem. 

38-letnia mieszkanka Wilkołaza przechodziła przez ulicę. Potrącił ją samochód. Kobieta zginęła na miejscu, a sprawca odjechał.

Policja ustaliła, że do tragedii doszło po tym, jak piesza wysiadła z busa i zza pojazdu chciała przejść przez jezdnię. Śledczym udało się też ustalić, że uderzyło w nią zielone audi.

Około godz. 22 namierzyli samochód. Miał uszkodzenia, widać było, że uczestniczył w wypadku. Zatrzymano 22-letniego mieszkańca gminy Urzędów, który kierował audi. Był w silnym szoku, wiedział ze spowodował wypadek, lecz nie potrafił wyjaśnić dlaczego uciekł. Stwierdził w trakcie jazdy oślepił go bus stojący na poboczu. Nie widział wychodzącej zza busa kobiety. W momencie zatrzymania był trzeźwy.

22-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzuty.

Za spowodowanie wypadku śmiertelnego i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej o:

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aśka / 15 grudnia 2017 o 19:28
0
Dokładnie. Popieram wypowiedź. Jestem kierowcą ale i pieszym. Staram sie naprawdę staram, - aby kiedy przechodząc przec jezdnie , tzw. pasy uważać, w ciagu dnia przechodząc nawiązać tzw. kontakt wzrokowy z kierowcą, czy zatrzyma sie hamująć, czy nie. Patrzę w ten sposób w prawo i lewo, poniewaz jako kierowca wiem, że prowadząc auto nie zawsze ma sie czas na reakcję , gdy przed auto wchodzi pieszy. Znam to. Ktos kto nie prowadzi auta nie wie o tym,,,uważająć,,,slyssząć w tv. że pieszy ma "prawo",,,prawo na co ???,,,a gdzie obowiązek ???- auto to nie zabawka, ma swoją wagę,,,czas hamowania,,,-kierowca to tylko człowiek a nie automat. Wychodząc na jezdnię,,,na "pasy" pieszy dla swojego bezpieczeństwa powinien popatrzeć na jzdnię , zobacxzyć,,,jesli jest to zmierzch czy wieczór , czy światła sa daleko czy blisko. a nie przebiegac przed samym autem. Sszkoda , ogromnie szkoda mlodej kobiety, ale pamiętajmy,,,,że pieszy nie będąc kierowca nigdy tego kierowcy nie zrozumie. Pozdrawiam
Dokładnie. Popieram wypowiedź. Jestem kierowcą ale i pieszym. Staram sie naprawdę staram, - aby kiedy przechodząc przec jezdnie , tzw. pasy uważać, w ciagu dnia przechodząc nawiązać tzw. kontakt wzrokowy z kierowcą, czy zatrzyma sie hamująć, czy nie. Patrzę w ten sposób w prawo i lewo, poniewaz jako kierowca wiem, że prowadząc auto nie zawsze ma sie czas na reakcję , gdy przed auto wchodzi pieszy. Znam to. Ktos kto nie prowadzi auta nie wie o tym,,,uważająć,,,slyssząć w tv. że pieszy ma "prawo",,,prawo na co ???,,,a gdzie obowiązek... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2017 o 02:37
0
Skoro oślepił go stojący bus, to zdaje się było trzeba zwolnić, a poza tym skoro było ciemno, a stał bus to raczej wiadomo, że ludzie albo wsiadali, albo wysiadali, więc należało ot tak, na wszelki wypadek zwolnić, bo przecież może ktoś zza tego busa wyjść. Niestety, ale bycie kierowcą to nie tylko wpychanie się na trzeciego, czy też zajeżdżanie drogi kierowcy przy zmianie pasa. Tragedia dla obojga. Nauczka dla nas wszystkich.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 21:27
0
Każdy młody człowiek by w takiej sytuacji podobnie zareagował w tak chorej i beznadziejnej sytuacji jaka się stała. Najgorsze jest to że Autorzy piszący tematy nie do końca zawsze napiszą prawdę jak było itp. gdzie potem specjalnie wychodzi na kierowców że to ich wina gdy się czyta artykuł nie znając prawdziwych danych. Nawet dziecko w przedszkolu wie że nie powinno się wychodzić za samochodu na drogę gdy jeszcze nie odjechał !... W DODATKU GDY JEST CIEMNO! Mam nadzieję że Sąd nie dobije tego chłopaka wysokim wyrokiem, ponieważ przez tą pieszą spaprał sobie życie i psychikę ;/ Wiadomo każdy zabiegany przed świętami czasami zapomina o bardzo ważnych kwestiach, ale na Boga niestety winę muszę przyznać ofierze wypadku, ponieważ od lat jezdzę ta okolicą i setki razy się zatrzymywałem na tym przystanku i człowiek nawet zamyślony wie już automatycznie że nie powinno się takich rzeczy robić... Jak wychodzenie za tył dużego samochodu gdzie nie widać co się dzieje za winklem, czy piesza nawet nie słyszała nadjeżdżającego samochodu ? Możliwe... jest wiele przyczyn 1. zle ustawione światła w busie gdzie oślepiały innych kierowców. 2.Nie zachowanie ostrożności podczas gdy kierowca widzi że zatrzymuje się pojazd przewożący osoby(tego uczą na naukach na prawo jazdy) 3. Złamanie zasady bezpiecznego opuszczenia przystanku przez ową ofiarę wypadku. Prawda jest taka ludzie są ludzmi nie robotami pamiętający wszystko bezwzględnie na natłok danych. Ta tragedia na pewno nauczy wszystkich w okolicy jakie są skutki z obydwu stron nie przestrzegania ograniczonego zaufania na drodze gdzie spotyka się kierowca z pieszym. Przestańmy pisać głupoty z szacunku dla ofiary i spokoju dla bliskich i kierowcy tego zdarzenia.
Każdy młody człowiek by w takiej sytuacji podobnie zareagował w tak chorej i beznadziejnej sytuacji jaka się stała. Najgorsze jest to że Autorzy piszący tematy nie do końca zawsze napiszą prawdę jak było itp. gdzie potem specjalnie wychodzi na kierowców że to ich wina gdy się czyta artykuł nie znając prawdziwych danych. Nawet dziecko w przedszkolu wie że nie powinno się wychodzić za samochodu na drogę gdy jeszcze nie odjechał !... W DODATKU GDY JEST CIEMNO! Mam nadzieję że Sąd nie dobije tego chłopaka wysokim wyrokiem, ponieważ przez tą pies... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 20:39
0
Jaką w tym przypadku miał szansę kierujący ? Wierzę że mógł przeżyć szok i zrobić tak jak to zrobił - natomiast nikt już nikt nie zada tego pytania tragicznie zmarłej - jak można być tak nieodpowiedzialną żeby wejść na drogę zza stojącego samochodu bez uprzedniego upewnienia się że będzie się bezpiecznym ? Nie dziwiłbym się 10-letniemu dziecku ale 38 lat do czegoś zobowiązuje. Szkoda chłopaka bo ona swoje życie straciła a chłopakowi go spaprała.
Avatar
piesza / 13 grudnia 2017 o 20:23
0
Miło przeczytać wypowiedź mądrego człowieka. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 14:56
0
Kierowca winny? Wymiar sprawiedliwości w tym kraju jest więc ciężko chory...
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 13:52
0
Nawet jakby nie uciekł to jak mógł by jej pomóc skoro zginęła na miejscu ?
Avatar
PissDur / 13 grudnia 2017 o 10:20
0
" Podróżujący passatem Grzegorz Z. nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Badanie alkomatem wykazało, że działacz PiS-u był trzeźwy. Ale śledczy czekają jeszcze na wyniki badań krwi oraz opinie ekspertów w sprawie wypadków drogowych. Dopiero później zdecydują o dalszym losie śledztwa. Póki co, Grzegorzowi Z. nie przedstawiono żadnych zarzutów. "
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 09:52
0
kierowca także postąpił bezmyślnie jadąc za szybko
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 09:47
0
Zaraz zaraz spowodowala ten wypadek kobieta ktora postapila bezmyslnie.Chlopak z audi jest winny ucieczki.
Avatar
Aśka / 15 grudnia 2017 o 19:28
0
Dokładnie. Popieram wypowiedź. Jestem kierowcą ale i pieszym. Staram sie naprawdę staram, - aby kiedy przechodząc przec jezdnie , tzw. pasy uważać, w ciagu dnia przechodząc nawiązać tzw. kontakt wzrokowy z kierowcą, czy zatrzyma sie hamująć, czy nie. Patrzę w ten sposób w prawo i lewo, poniewaz jako kierowca wiem, że prowadząc auto nie zawsze ma sie czas na reakcję , gdy przed auto wchodzi pieszy. Znam to. Ktos kto nie prowadzi auta nie wie o tym,,,uważająć,,,slyssząć w tv. że pieszy ma "prawo",,,prawo na co ???,,,a gdzie obowiązek ???- auto to nie zabawka, ma swoją wagę,,,czas hamowania,,,-kierowca to tylko człowiek a nie automat. Wychodząc na jezdnię,,,na "pasy" pieszy dla swojego bezpieczeństwa powinien popatrzeć na jzdnię , zobacxzyć,,,jesli jest to zmierzch czy wieczór , czy światła sa daleko czy blisko. a nie przebiegac przed samym autem. Sszkoda , ogromnie szkoda mlodej kobiety, ale pamiętajmy,,,,że pieszy nie będąc kierowca nigdy tego kierowcy nie zrozumie. Pozdrawiam
Dokładnie. Popieram wypowiedź. Jestem kierowcą ale i pieszym. Staram sie naprawdę staram, - aby kiedy przechodząc przec jezdnie , tzw. pasy uważać, w ciagu dnia przechodząc nawiązać tzw. kontakt wzrokowy z kierowcą, czy zatrzyma sie hamująć, czy nie. Patrzę w ten sposób w prawo i lewo, poniewaz jako kierowca wiem, że prowadząc auto nie zawsze ma sie czas na reakcję , gdy przed auto wchodzi pieszy. Znam to. Ktos kto nie prowadzi auta nie wie o tym,,,uważająć,,,slyssząć w tv. że pieszy ma "prawo",,,prawo na co ???,,,a gdzie obowiązek... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2017 o 02:37
0
Skoro oślepił go stojący bus, to zdaje się było trzeba zwolnić, a poza tym skoro było ciemno, a stał bus to raczej wiadomo, że ludzie albo wsiadali, albo wysiadali, więc należało ot tak, na wszelki wypadek zwolnić, bo przecież może ktoś zza tego busa wyjść. Niestety, ale bycie kierowcą to nie tylko wpychanie się na trzeciego, czy też zajeżdżanie drogi kierowcy przy zmianie pasa. Tragedia dla obojga. Nauczka dla nas wszystkich.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 21:27
0
Każdy młody człowiek by w takiej sytuacji podobnie zareagował w tak chorej i beznadziejnej sytuacji jaka się stała. Najgorsze jest to że Autorzy piszący tematy nie do końca zawsze napiszą prawdę jak było itp. gdzie potem specjalnie wychodzi na kierowców że to ich wina gdy się czyta artykuł nie znając prawdziwych danych. Nawet dziecko w przedszkolu wie że nie powinno się wychodzić za samochodu na drogę gdy jeszcze nie odjechał !... W DODATKU GDY JEST CIEMNO! Mam nadzieję że Sąd nie dobije tego chłopaka wysokim wyrokiem, ponieważ przez tą pieszą spaprał sobie życie i psychikę ;/ Wiadomo każdy zabiegany przed świętami czasami zapomina o bardzo ważnych kwestiach, ale na Boga niestety winę muszę przyznać ofierze wypadku, ponieważ od lat jezdzę ta okolicą i setki razy się zatrzymywałem na tym przystanku i człowiek nawet zamyślony wie już automatycznie że nie powinno się takich rzeczy robić... Jak wychodzenie za tył dużego samochodu gdzie nie widać co się dzieje za winklem, czy piesza nawet nie słyszała nadjeżdżającego samochodu ? Możliwe... jest wiele przyczyn 1. zle ustawione światła w busie gdzie oślepiały innych kierowców. 2.Nie zachowanie ostrożności podczas gdy kierowca widzi że zatrzymuje się pojazd przewożący osoby(tego uczą na naukach na prawo jazdy) 3. Złamanie zasady bezpiecznego opuszczenia przystanku przez ową ofiarę wypadku. Prawda jest taka ludzie są ludzmi nie robotami pamiętający wszystko bezwzględnie na natłok danych. Ta tragedia na pewno nauczy wszystkich w okolicy jakie są skutki z obydwu stron nie przestrzegania ograniczonego zaufania na drodze gdzie spotyka się kierowca z pieszym. Przestańmy pisać głupoty z szacunku dla ofiary i spokoju dla bliskich i kierowcy tego zdarzenia.
Każdy młody człowiek by w takiej sytuacji podobnie zareagował w tak chorej i beznadziejnej sytuacji jaka się stała. Najgorsze jest to że Autorzy piszący tematy nie do końca zawsze napiszą prawdę jak było itp. gdzie potem specjalnie wychodzi na kierowców że to ich wina gdy się czyta artykuł nie znając prawdziwych danych. Nawet dziecko w przedszkolu wie że nie powinno się wychodzić za samochodu na drogę gdy jeszcze nie odjechał !... W DODATKU GDY JEST CIEMNO! Mam nadzieję że Sąd nie dobije tego chłopaka wysokim wyrokiem, ponieważ przez tą pies... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 20:39
0
Jaką w tym przypadku miał szansę kierujący ? Wierzę że mógł przeżyć szok i zrobić tak jak to zrobił - natomiast nikt już nikt nie zada tego pytania tragicznie zmarłej - jak można być tak nieodpowiedzialną żeby wejść na drogę zza stojącego samochodu bez uprzedniego upewnienia się że będzie się bezpiecznym ? Nie dziwiłbym się 10-letniemu dziecku ale 38 lat do czegoś zobowiązuje. Szkoda chłopaka bo ona swoje życie straciła a chłopakowi go spaprała.
Avatar
piesza / 13 grudnia 2017 o 20:23
0
Miło przeczytać wypowiedź mądrego człowieka. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 14:56
0
Kierowca winny? Wymiar sprawiedliwości w tym kraju jest więc ciężko chory...
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 13:52
0
Nawet jakby nie uciekł to jak mógł by jej pomóc skoro zginęła na miejscu ?
Avatar
PissDur / 13 grudnia 2017 o 10:20
0
" Podróżujący passatem Grzegorz Z. nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Badanie alkomatem wykazało, że działacz PiS-u był trzeźwy. Ale śledczy czekają jeszcze na wyniki badań krwi oraz opinie ekspertów w sprawie wypadków drogowych. Dopiero później zdecydują o dalszym losie śledztwa. Póki co, Grzegorzowi Z. nie przedstawiono żadnych zarzutów. "
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 09:52
0
kierowca także postąpił bezmyślnie jadąc za szybko
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 09:47
0
Zaraz zaraz spowodowala ten wypadek kobieta ktora postapila bezmyslnie.Chlopak z audi jest winny ucieczki.
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin wróciła do treningów

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin wróciła do treningów 0 0

Niespełna półtora miesiąca dzieli nas od inauguracji rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet. Zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozpoczęły już przygotowania do nowego sezonu.

Szedł bez odblasków. Zginął na miejscu

Szedł bez odblasków. Zginął na miejscu 3 1

59-letni mężczyzna został potrącony przez opla corsę w piątek wieczorem w Serokomli. Zmarł na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń.

Resovia – Górnik 2:2. Dali sobie odebrać wygraną

Resovia – Górnik 2:2. Dali sobie odebrać wygraną 2 0

Górnik Łęczna prowadził w Rzeszowie 2:0, ale ostatecznie zdobył w starciu z Resovią zaledwie punkt. Tym samym zespół trenera Rafała Wójcika nadal jest niepokonany, ale przerwał passę trzech wygranych z rzędu

Zdobią ciała. Trwa Zamojska Konwencja Tatuażu (Galeria)
galeria

Zdobią ciała. Trwa Zamojska Konwencja Tatuażu (Galeria) 6 10

Udział w pierwszym konwencie tatuażu w Zamościu biorą tatuatorzy z Polski i zza granicy

Zatrzymanie za koszulkę z "konstytucją" było bezzasadne

Zatrzymanie za koszulkę z "konstytucją" było bezzasadne 12 3

Zatrzymanie podejrzanego o znieważenie pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich w Białej Podlaskiej było legalne, ale bezzasadne - stwierdził sąd.

Kierowca miał pół promila alkoholu. Auto dachowało

Kierowca miał pół promila alkoholu. Auto dachowało 5 5

30-letni mieszkaniec gminy Stoczek Łukowski prowadził auto, które uderzyło w słup energetyczny, wpadło do rowu i dachowało. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wódka, jazz i obiady na wynos. Gdzie jadano w Lublinie?
Magazyn

Wódka, jazz i obiady na wynos. Gdzie jadano w Lublinie? 35 6

Gdzie wydawano tysiąc obiadów dziennie, a w którym lokalu pracowało nawet 120 osób na trzy zmiany? Gdzie koncertowali światowej sławy jazzmani, a gdzie występowała „Tosca”? I na czym polegał brygadowy system pracy?

Spacer na 600-lecie fresków w Kaplicy Trójcy Świętej
29 sierpnia 2018, 16:00

Spacer na 600-lecie fresków w Kaplicy Trójcy Świętej 3 0

Co Gdzie Kiedy. INNA Fundacja zaprasza na wyjątkowy spacer tłumaczony na język migowy z okazji 600-lecia fresków w Kaplicy Trójcy Świętej. Start 29 sierpnia o godz. 16 przed bramą Zamku Lubelskiego.

Król duch Łucjana

Król duch Łucjana 0 0

W Galerii Autorskiej "Łucjan" przy ul. Bernardyńskiej 12 w Lublinie oglądać można ekspozycję Piotra Łucjana inspirowaną poematem wizyjnym Juliusza Słowackiego "Król duch".

Speed Car Motor kontra wicelider z Gniezna

Speed Car Motor kontra wicelider z Gniezna 5 0

Zawodnicy Speed Car Motoru przekonują, że porażka ze Zdunek Wybrzeżem to był tylko wypadek przy pracy. Przekonamy się o tym w niedzielę. Drużynę z Lublina czeka trudne wyjazdowe spotkanie z wiceliderem – Car Gwarant Startem Gniezno

X Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa. Krecziv czeka na polskich gości
19 sierpnia 2018, 14:00

X Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa. Krecziv czeka na polskich gości 1 0

Co Gdzie Kiedy. Koncert zespołu Wilki, pokazy pirotechniczne, kulinarna uczta „Smaki Gruzji” i przeloty balonem – to tylko niektóre atrakcje X Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa Granica 835 Kordon, Kryłów-Krecziv 2018. Wydarzenie już w najbliższą niedzielę na wyspie w Kryłowie, tuż przy rzece Bug.

Ustawka pseudokibiców. Padły strzały

Ustawka pseudokibiców. Padły strzały 21 10

Pięciu mieszkańców powiatu zamojskiego i lubelskiego zostało zatrzymanych po napadzie na grupę ponad 100 kibiców ze Stalowej Woli. Policja użyła broni.

Rośliny owadożerne w Muzeum Wsi Lubelskiej
19 sierpnia 2018, 11:00

Rośliny owadożerne w Muzeum Wsi Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników roślin owadożernych! W niedzielę, 19 sierpnia w godz. 11-17 w Muzeum Wsi Lubelskiej będzie można zobaczyć wspaniałe okazy tego typu roślin i spotkać się ze specjalistą.

Pies pogryzł mu buty. Przywiązał go do grzejnika

Pies pogryzł mu buty. Przywiązał go do grzejnika 19 6

21- latek z Lublina przywiązał psa do grzejnika, bo zwierze zniszczyło mu buty. Mężczyzna może trafić na trzy lata do więzienia.

Jarmark Jagielloński. Koncert zauroczył lublinian (dużo zdjęć)
galeria

Jarmark Jagielloński. Koncert zauroczył lublinian (dużo zdjęć) 11 1

Na dziedzińcu Zamku Natalia Kukulska zaśpiewała rzeszowskie melodie z Heleną Szpytmą z Markowej. Paulina Przybysz wystąpiła z kapelę Pańczaków. Zobaczyć można było także panie z zespołu Gołcunecki oraz śpiewaczkę Marię Pęzik z Gałek Rusinowskich. Wojtek Mazolewski wystąpił z kapelą Jurka Wrony, a Barbara Wrońska z Anną Chudą.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!