Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

28 sierpnia 2008 r.
10:13
Edytuj ten wpis

KPEC: Po NIK czas na prokuratora

0 12 A A

Fikcyjnie zatrudnieni pracownicy, grube tysiące wydane wbrew prawu na nagrody dla dyrektorów, praca przy azbeście z pogwałceniem zasad bezpieczeństwa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- tak, według NIK, wyglądała działalność miejskiej spółki: Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej .

Aż dziewięć stron liczy dokumentacja pokontrolna nieprawidłowości z lat 2003-2007, które NIK wykryła w Kraśnickim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Oto najpoważniejsze.

• W KPEC pracę w pełnym wymiarze godzin dostało w 2005 r. czterech sportowców Fabrycznego Klubu Sportowego Stal Kraśnik. Firma zatrudniła ich fikcyjnie. Trzech nic nie robiło, a czwarty pracował tylko połowę czasu. Kosztowali spółkę ok. 63 tys. zł. W dodatku firma prowadziła fikcyjną dokumentację, która miała świadczyć o ich pracy.

Kontrolerzy NIK podkreślają: sportowców zatrudniono z inicjatywy ówczesnego dyrektora firmy Piotra Leziaka, który jednocześnie był skarbnikiem w klubie. Prezesem klubu był Wojciech Wilk, bliski współpracownik burmistrza Kraśnika, a teraz poseł PO. NIK powiadomiła kraśnicką prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

• Narażono zdrowie pracowników. W 2004 roku dostali rury z otuliną azbestowo-cementową pochodzące z demontażu sieci. Robotnicy sami zdjęli niebezpieczną otulinę i zostawili ją na terenie zakładu. Nie wiadomo, co firma z nią zrobiła. NIK twierdzi, że modernizację sieci cieplnej robiono wbrew przepisom o bezpiecznym usuwaniu materiałów zawierających azbest.

• Burmistrz Piotr Czubiński w latach 2005-2008 dał dyrektorom firmy bez wymaganego w takich przypadkach wniosku rady nadzorczej więcej niż jedną nagrodę roczną w ciągu roku. W sumie, wbrew prawu, szefowie KPEC zainkasowali ponad 46 tys. zł.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła już prokuratura. Burmistrz tłumaczy, że miał ustną zgodę rady, a chodziło o jedną nagrodę roczną, tylko przyznawaną i wypłacaną etapami. Dokumenty świadczą o czym innym.

To wszystko działo się w czasie, kiedy KPEC ledwo dyszał.

- Zakład miał złe wyniki finansowe, a zatrudnienie się zwiększało i pogłębiało straty. Zatrudniani zawodnicy Stali brali pieniądze, ale do pracy nie przychodzili - mówi Krzysztof Skóra z NSZZ "Solidarność” w KPEC. Dodaje, że interweniował w tej sprawie w dyrekcji. Podobnie, jak w przypadku rur z otuliną azbestową.

- Jeśli burmistrz, jako wspólnik w KPEC, otrzymywał oficjalne skargi na działalność zarządu, to przekazywał je do rozpatrzenia przez radę nadzorczą. To organ kontrolny spółki. Tak było np. w sprawie wymiany sieci ciepłowniczej i demontażu starych rur w 2004 roku w dzielnicy fabrycznej miasta - tłumaczy Daniel Niedziałek, rzecznik prasowy Czubińskiego. - Prokuratura zapewne skrupulatnie zapozna się z wynikami kontroli NIK. Poczekajmy na jej wnioski.

Od lutego większościowym udziałowcem w spółce jest prywatna firma Praterm. Obecny prezes Grzegorz Krzych nie chciał komentować ustaleń NIK.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kalita / 29 sierpnia 2008 o 22:51
0
milka napisał:
A może NIK przeszedł by się po innych miejskich spółkach.Myślę że w każdej jest ciekawie.
A KPEC cóż, ofiara zemsty a zemsta jest słodka jak to mawiają.
Pewien Pan pokazał kto tu rządzi.Jak samopoczucie panowie działacze z " Solidarności"?


Qwa następna tępa baba wypowiada sie klawiaturą. Niby jaką ofiarą jest KPEC .W tej pseudo firmie nie nastąpiło nic co by nie miało zgody związków zawodowych.Co ty za brednie piszesz.
NIK może przejść sie po wszystkich spółkach zaleznych od Czubińskiego i każda z nich okaże się "ofiarą".W każdej z nich są związki i w każdej są zależne od słońca Krasnika.


Qwa następna tępa baba wypowiada sie klawiaturą. Niby jaką ofiarą jest KPEC .W tej pseudo firmie nie nastąpiło nic co by nie miało zgody związków zawodowych.Co ty za brednie piszesz.
NIK może przejść sie po wszystkich spółkach zaleznych od Czubińskiego i każda z nich okaże się "ofiarą".W każdej z nich są związki i w każdej są zależne od słońca Krasnika. rozwiń
Avatar
~kris~ / 29 sierpnia 2008 o 18:30
0
siostro milosierdzia , zmiluj sie nad prawdzwymi mieszkancami Krasnika, tymi, ktorzy mieszkaja tu od pokolen , jak to jest dobra robota to musialas bys w ZSSR na robotach, bo w Europie nikt by takiej chaly nie przyjal, a Krasnik jest coraz brzydszy i nie ma go już z kim porownywac, bo wszyscy odjechali na fali.
Avatar
milka / 29 sierpnia 2008 o 13:10
0
A może NIK przeszedł by się po innych miejskich spółkach.Myślę że w każdej jest ciekawie.
A KPEC cóż, ofiara zemsty a zemsta jest słodka jak to mawiają.
Pewien Pan pokazał kto tu rządzi.Jak samopoczucie panowie działacze z " Solidarności"?
Avatar
czubek / 29 sierpnia 2008 o 09:43
0
No tak ot i cały ten Kraśnik i Czubiński wraz ze swoją świtą. Niedziałek mówi, że burmistrz przekazywał jakieś nieprawidłowości w KPEC do rady nadzorczej. Ale jak RN mogła je rozpatrywać jak zasiadali w niej "przydupasy" burmistrza w osobie Slawomira Lisa i Tomasza Stolata.
Kancelaria Radcy Prawnego otrzymuje od Burmistrza za obsługę prawną ok 290 tyś. zł rocznie więc jak może mu zrobić krzywdę.............
Avatar
zaraz / 29 sierpnia 2008 o 07:52
0
Ktoś tu napisał, że Kraśnik wypiękniał w ostatnich latach????!!!
Co za brednie!!!
Kraśnik się toczy w dół, lubelska dzielnica jest zaniedbana potwornie, parki i skwery straszą ludzi. W mieście nie ma warunków do inwestycji!!! To maisto jest zaniedbane, a nawet zniszczone przez ostatnie lata!!!!
To miasto jest dziurą lubelszczyzny, pomimo że ma świetną lokalizację. Burmistrz i jego banda to zwykli partacze i tyle. A jak się mylę to pewnie zaraz ktoś napisze ile pieniędzy w tym roku dostaliśmy z UE (heheheh).
Ktoś tu napisał, że Kraśnik wypiękniał w ostatnich latach????!!!
Co za brednie!!!
Kraśnik się toczy w dół, lubelska dzielnica jest zaniedbana potwornie, parki i skwery straszą ludzi. W mieście nie ma warunków do inwestycji!!! To maisto jest zaniedbane, a nawet zniszczone przez ostatnie lata!!!!
To miasto jest dziurą lubelszczyzny, pomimo że ma świetną lokalizację. Burmistrz i jego banda to zwykli partacze i tyle. A jak się mylę to pewnie zaraz ktoś napisze ile pieniędzy w ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2008 o 20:17
0
GWIAZDOR

Piotr Czubiński z PO stał się, obok posła Palikota, jednym z najpopularniejszych polityków na Lubelszczyźnie. Na temat burmistrza Kraśnika i jego współpracowników, w ostatnich miesiącach, ukazało się kilkanaście obszernych artykułów. Ostatni w DZIENNIKU WSCHODNIM z dnia 28 sierpnia br.

Artykuł w DW jest kolejnym, w którym brak komentarza i wyjaśnień głowy miasta do podnoszonych w publikacji zarzutów. Kontakt z mediami, a zarazem ze społeczeństwem, jedynie poprzez rzecznika prasowego trudno uważać za poważne traktowanie wyborców. A może burmistrzowi wcale na tym nie zależy? Aktorzy amerykańscy odnosząc się do publikacji prasowych na ich temat mawiają: „Nieważne czy mówią dobrze czy źle, byleby nie przekręcali nazwiska”. Można odnieść wrażenie, że podobnie jest z liderem PO w Kraśniku. Rzeczywiście, nazwiska nie przekręcają i popularność polityka z Kraśnika rośnie.

Nowy portal informacyjny w Kraśniku!
[url="http://www.krasnik.tv/"]http://www.krasnik.tv/[/url]
GWIAZDOR

Piotr Czubiński z PO stał się, obok posła Palikota, jednym z najpopularniejszych polityków na Lubelszczyźnie. Na temat burmistrza Kraśnika i jego współpracowników, w ostatnich miesiącach, ukazało się kilkanaście obszernych artykułów. Ostatni w DZIENNIKU WSCHODNIM z dnia 28 sierpnia br.

Artykuł w DW jest kolejnym, w którym brak komentarza i wyjaśnień głowy miasta do podnoszonych w publikacji zarzutów. Kontakt z mediami, a zarazem ze społeczeństwem, jedynie poprzez rzecznika prasowego trudno uważać za poważne... rozwiń
Avatar
zawri / 28 sierpnia 2008 o 19:45
0
No i po co tyle hałasu, przecież i tak nikt mu nic nie zrobi. Niejedna aferka była i nic mu nie zrobili. Dla niego NIK, RIO to małe piwko przed śniadaniem. NIK, RIO to widać dla niektórych pikuś, skoro takie urzędy nie mogą poradzić sobie z tą personą.
Avatar
Zbigniew / 28 sierpnia 2008 o 17:40
0
No to juz wiecie dlaczego tak szybko przeprowadzono prywatyzacje mimo zdecydowanego sprzeciwu pracowników i mieszkańców miasta.Sądzono,ze po zmianie wlaściciela przekręty zostaną zapomniane.Niestety sprawą zajmuje się prokuratura w Kraśniku.to tak jak by sprawę przekazać do rozpatrzenia burmistrzowi.No ale nie takie wałki robi się w Kraśniku i nic z tego nie wynika.Ciekawe dlaczego nic nie słychac o śledztwie sprzed roku które zainicjował słynny notes Leziaka.Tyle świadków przesłuchano i nie ma ani umorzenia ani oskarżenia.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2008 o 14:45
0
siostra miłosierdzia napisał:
Dajcie chłopu spokój ! Robi dobra robotę w Krasniku.Jak miasto wygladało pare lat temu a jak wygląda dzisiaj?Roznica jest kolosalna.Oczywiscie in plus. Nie trzeba byc zawistnym.Jak facet ma sukcesy to "huzia na Józia".Tak nie mozna.


Ale ludzie mają pusto w głowach. Był jeden taki w XX wieku, który budował w swoim kraju dużo autostrad, jemu też narody powinny wybaczyć?
Avatar
siostra miłosierdzia / 28 sierpnia 2008 o 14:38
0
Dajcie chłopu spokój ! Robi dobra robotę w Krasniku.Jak miasto wygladało pare lat temu a jak wygląda dzisiaj?Roznica jest kolosalna.Oczywiscie in plus. Nie trzeba byc zawistnym.Jak facet ma sukcesy to "huzia na Józia".Tak nie mozna.
Avatar
kalita / 29 sierpnia 2008 o 22:51
0
milka napisał:
A może NIK przeszedł by się po innych miejskich spółkach.Myślę że w każdej jest ciekawie.
A KPEC cóż, ofiara zemsty a zemsta jest słodka jak to mawiają.
Pewien Pan pokazał kto tu rządzi.Jak samopoczucie panowie działacze z " Solidarności"?


Qwa następna tępa baba wypowiada sie klawiaturą. Niby jaką ofiarą jest KPEC .W tej pseudo firmie nie nastąpiło nic co by nie miało zgody związków zawodowych.Co ty za brednie piszesz.
NIK może przejść sie po wszystkich spółkach zaleznych od Czubińskiego i każda z nich okaże się "ofiarą".W każdej z nich są związki i w każdej są zależne od słońca Krasnika.


Qwa następna tępa baba wypowiada sie klawiaturą. Niby jaką ofiarą jest KPEC .W tej pseudo firmie nie nastąpiło nic co by nie miało zgody związków zawodowych.Co ty za brednie piszesz.
NIK może przejść sie po wszystkich spółkach zaleznych od Czubińskiego i każda z nich okaże się "ofiarą".W każdej z nich są związki i w każdej są zależne od słońca Krasnika. rozwiń
Avatar
~kris~ / 29 sierpnia 2008 o 18:30
0
siostro milosierdzia , zmiluj sie nad prawdzwymi mieszkancami Krasnika, tymi, ktorzy mieszkaja tu od pokolen , jak to jest dobra robota to musialas bys w ZSSR na robotach, bo w Europie nikt by takiej chaly nie przyjal, a Krasnik jest coraz brzydszy i nie ma go już z kim porownywac, bo wszyscy odjechali na fali.
Avatar
milka / 29 sierpnia 2008 o 13:10
0
A może NIK przeszedł by się po innych miejskich spółkach.Myślę że w każdej jest ciekawie.
A KPEC cóż, ofiara zemsty a zemsta jest słodka jak to mawiają.
Pewien Pan pokazał kto tu rządzi.Jak samopoczucie panowie działacze z " Solidarności"?
Avatar
czubek / 29 sierpnia 2008 o 09:43
0
No tak ot i cały ten Kraśnik i Czubiński wraz ze swoją świtą. Niedziałek mówi, że burmistrz przekazywał jakieś nieprawidłowości w KPEC do rady nadzorczej. Ale jak RN mogła je rozpatrywać jak zasiadali w niej "przydupasy" burmistrza w osobie Slawomira Lisa i Tomasza Stolata.
Kancelaria Radcy Prawnego otrzymuje od Burmistrza za obsługę prawną ok 290 tyś. zł rocznie więc jak może mu zrobić krzywdę.............
Avatar
zaraz / 29 sierpnia 2008 o 07:52
0
Ktoś tu napisał, że Kraśnik wypiękniał w ostatnich latach????!!!
Co za brednie!!!
Kraśnik się toczy w dół, lubelska dzielnica jest zaniedbana potwornie, parki i skwery straszą ludzi. W mieście nie ma warunków do inwestycji!!! To maisto jest zaniedbane, a nawet zniszczone przez ostatnie lata!!!!
To miasto jest dziurą lubelszczyzny, pomimo że ma świetną lokalizację. Burmistrz i jego banda to zwykli partacze i tyle. A jak się mylę to pewnie zaraz ktoś napisze ile pieniędzy w tym roku dostaliśmy z UE (heheheh).
Ktoś tu napisał, że Kraśnik wypiękniał w ostatnich latach????!!!
Co za brednie!!!
Kraśnik się toczy w dół, lubelska dzielnica jest zaniedbana potwornie, parki i skwery straszą ludzi. W mieście nie ma warunków do inwestycji!!! To maisto jest zaniedbane, a nawet zniszczone przez ostatnie lata!!!!
To miasto jest dziurą lubelszczyzny, pomimo że ma świetną lokalizację. Burmistrz i jego banda to zwykli partacze i tyle. A jak się mylę to pewnie zaraz ktoś napisze ile pieniędzy w ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2008 o 20:17
0
GWIAZDOR

Piotr Czubiński z PO stał się, obok posła Palikota, jednym z najpopularniejszych polityków na Lubelszczyźnie. Na temat burmistrza Kraśnika i jego współpracowników, w ostatnich miesiącach, ukazało się kilkanaście obszernych artykułów. Ostatni w DZIENNIKU WSCHODNIM z dnia 28 sierpnia br.

Artykuł w DW jest kolejnym, w którym brak komentarza i wyjaśnień głowy miasta do podnoszonych w publikacji zarzutów. Kontakt z mediami, a zarazem ze społeczeństwem, jedynie poprzez rzecznika prasowego trudno uważać za poważne traktowanie wyborców. A może burmistrzowi wcale na tym nie zależy? Aktorzy amerykańscy odnosząc się do publikacji prasowych na ich temat mawiają: „Nieważne czy mówią dobrze czy źle, byleby nie przekręcali nazwiska”. Można odnieść wrażenie, że podobnie jest z liderem PO w Kraśniku. Rzeczywiście, nazwiska nie przekręcają i popularność polityka z Kraśnika rośnie.

Nowy portal informacyjny w Kraśniku!
[url="http://www.krasnik.tv/"]http://www.krasnik.tv/[/url]
GWIAZDOR

Piotr Czubiński z PO stał się, obok posła Palikota, jednym z najpopularniejszych polityków na Lubelszczyźnie. Na temat burmistrza Kraśnika i jego współpracowników, w ostatnich miesiącach, ukazało się kilkanaście obszernych artykułów. Ostatni w DZIENNIKU WSCHODNIM z dnia 28 sierpnia br.

Artykuł w DW jest kolejnym, w którym brak komentarza i wyjaśnień głowy miasta do podnoszonych w publikacji zarzutów. Kontakt z mediami, a zarazem ze społeczeństwem, jedynie poprzez rzecznika prasowego trudno uważać za poważne... rozwiń
Avatar
zawri / 28 sierpnia 2008 o 19:45
0
No i po co tyle hałasu, przecież i tak nikt mu nic nie zrobi. Niejedna aferka była i nic mu nie zrobili. Dla niego NIK, RIO to małe piwko przed śniadaniem. NIK, RIO to widać dla niektórych pikuś, skoro takie urzędy nie mogą poradzić sobie z tą personą.
Avatar
Zbigniew / 28 sierpnia 2008 o 17:40
0
No to juz wiecie dlaczego tak szybko przeprowadzono prywatyzacje mimo zdecydowanego sprzeciwu pracowników i mieszkańców miasta.Sądzono,ze po zmianie wlaściciela przekręty zostaną zapomniane.Niestety sprawą zajmuje się prokuratura w Kraśniku.to tak jak by sprawę przekazać do rozpatrzenia burmistrzowi.No ale nie takie wałki robi się w Kraśniku i nic z tego nie wynika.Ciekawe dlaczego nic nie słychac o śledztwie sprzed roku które zainicjował słynny notes Leziaka.Tyle świadków przesłuchano i nie ma ani umorzenia ani oskarżenia.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2008 o 14:45
0
siostra miłosierdzia napisał:
Dajcie chłopu spokój ! Robi dobra robotę w Krasniku.Jak miasto wygladało pare lat temu a jak wygląda dzisiaj?Roznica jest kolosalna.Oczywiscie in plus. Nie trzeba byc zawistnym.Jak facet ma sukcesy to "huzia na Józia".Tak nie mozna.


Ale ludzie mają pusto w głowach. Był jeden taki w XX wieku, który budował w swoim kraju dużo autostrad, jemu też narody powinny wybaczyć?
Avatar
siostra miłosierdzia / 28 sierpnia 2008 o 14:38
0
Dajcie chłopu spokój ! Robi dobra robotę w Krasniku.Jak miasto wygladało pare lat temu a jak wygląda dzisiaj?Roznica jest kolosalna.Oczywiscie in plus. Nie trzeba byc zawistnym.Jak facet ma sukcesy to "huzia na Józia".Tak nie mozna.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 5 25

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 3

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 44 8

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 27 26

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 57 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 3

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!