Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

28 sierpnia 2008 r.
10:13
Edytuj ten wpis

KPEC: Po NIK czas na prokuratora

0 12 A A

Fikcyjnie zatrudnieni pracownicy, grube tysiące wydane wbrew prawu na nagrody dla dyrektorów, praca przy azbeście z pogwałceniem zasad bezpieczeństwa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- tak, według NIK, wyglądała działalność miejskiej spółki: Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej .

Aż dziewięć stron liczy dokumentacja pokontrolna nieprawidłowości z lat 2003-2007, które NIK wykryła w Kraśnickim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Oto najpoważniejsze.

• W KPEC pracę w pełnym wymiarze godzin dostało w 2005 r. czterech sportowców Fabrycznego Klubu Sportowego Stal Kraśnik. Firma zatrudniła ich fikcyjnie. Trzech nic nie robiło, a czwarty pracował tylko połowę czasu. Kosztowali spółkę ok. 63 tys. zł. W dodatku firma prowadziła fikcyjną dokumentację, która miała świadczyć o ich pracy.

Kontrolerzy NIK podkreślają: sportowców zatrudniono z inicjatywy ówczesnego dyrektora firmy Piotra Leziaka, który jednocześnie był skarbnikiem w klubie. Prezesem klubu był Wojciech Wilk, bliski współpracownik burmistrza Kraśnika, a teraz poseł PO. NIK powiadomiła kraśnicką prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

• Narażono zdrowie pracowników. W 2004 roku dostali rury z otuliną azbestowo-cementową pochodzące z demontażu sieci. Robotnicy sami zdjęli niebezpieczną otulinę i zostawili ją na terenie zakładu. Nie wiadomo, co firma z nią zrobiła. NIK twierdzi, że modernizację sieci cieplnej robiono wbrew przepisom o bezpiecznym usuwaniu materiałów zawierających azbest.

• Burmistrz Piotr Czubiński w latach 2005-2008 dał dyrektorom firmy bez wymaganego w takich przypadkach wniosku rady nadzorczej więcej niż jedną nagrodę roczną w ciągu roku. W sumie, wbrew prawu, szefowie KPEC zainkasowali ponad 46 tys. zł.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła już prokuratura. Burmistrz tłumaczy, że miał ustną zgodę rady, a chodziło o jedną nagrodę roczną, tylko przyznawaną i wypłacaną etapami. Dokumenty świadczą o czym innym.

To wszystko działo się w czasie, kiedy KPEC ledwo dyszał.

- Zakład miał złe wyniki finansowe, a zatrudnienie się zwiększało i pogłębiało straty. Zatrudniani zawodnicy Stali brali pieniądze, ale do pracy nie przychodzili - mówi Krzysztof Skóra z NSZZ "Solidarność” w KPEC. Dodaje, że interweniował w tej sprawie w dyrekcji. Podobnie, jak w przypadku rur z otuliną azbestową.

- Jeśli burmistrz, jako wspólnik w KPEC, otrzymywał oficjalne skargi na działalność zarządu, to przekazywał je do rozpatrzenia przez radę nadzorczą. To organ kontrolny spółki. Tak było np. w sprawie wymiany sieci ciepłowniczej i demontażu starych rur w 2004 roku w dzielnicy fabrycznej miasta - tłumaczy Daniel Niedziałek, rzecznik prasowy Czubińskiego. - Prokuratura zapewne skrupulatnie zapozna się z wynikami kontroli NIK. Poczekajmy na jej wnioski.

Od lutego większościowym udziałowcem w spółce jest prywatna firma Praterm. Obecny prezes Grzegorz Krzych nie chciał komentować ustaleń NIK.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kalita / 29 sierpnia 2008 o 22:51
0
milka napisał:
A może NIK przeszedł by się po innych miejskich spółkach.Myślę że w każdej jest ciekawie.
A KPEC cóż, ofiara zemsty a zemsta jest słodka jak to mawiają.
Pewien Pan pokazał kto tu rządzi.Jak samopoczucie panowie działacze z " Solidarności"?


Qwa następna tępa baba wypowiada sie klawiaturą. Niby jaką ofiarą jest KPEC .W tej pseudo firmie nie nastąpiło nic co by nie miało zgody związków zawodowych.Co ty za brednie piszesz.
NIK może przejść sie po wszystkich spółkach zaleznych od Czubińskiego i każda z nich okaże się "ofiarą".W każdej z nich są związki i w każdej są zależne od słońca Krasnika.


Qwa następna tępa baba wypowiada sie klawiaturą. Niby jaką ofiarą jest KPEC .W tej pseudo firmie nie nastąpiło nic co by nie miało zgody związków zawodowych.Co ty za brednie piszesz.
NIK może przejść sie po wszystkich spółkach zaleznych od Czubińskiego i każda z nich okaże się "ofiarą".W każdej z nich są związki i w każdej są zależne od słońca Krasnika. rozwiń
Avatar
~kris~ / 29 sierpnia 2008 o 18:30
0
siostro milosierdzia , zmiluj sie nad prawdzwymi mieszkancami Krasnika, tymi, ktorzy mieszkaja tu od pokolen , jak to jest dobra robota to musialas bys w ZSSR na robotach, bo w Europie nikt by takiej chaly nie przyjal, a Krasnik jest coraz brzydszy i nie ma go już z kim porownywac, bo wszyscy odjechali na fali.
Avatar
milka / 29 sierpnia 2008 o 13:10
0
A może NIK przeszedł by się po innych miejskich spółkach.Myślę że w każdej jest ciekawie.
A KPEC cóż, ofiara zemsty a zemsta jest słodka jak to mawiają.
Pewien Pan pokazał kto tu rządzi.Jak samopoczucie panowie działacze z " Solidarności"?
Avatar
czubek / 29 sierpnia 2008 o 09:43
0
No tak ot i cały ten Kraśnik i Czubiński wraz ze swoją świtą. Niedziałek mówi, że burmistrz przekazywał jakieś nieprawidłowości w KPEC do rady nadzorczej. Ale jak RN mogła je rozpatrywać jak zasiadali w niej "przydupasy" burmistrza w osobie Slawomira Lisa i Tomasza Stolata.
Kancelaria Radcy Prawnego otrzymuje od Burmistrza za obsługę prawną ok 290 tyś. zł rocznie więc jak może mu zrobić krzywdę.............
Avatar
zaraz / 29 sierpnia 2008 o 07:52
0
Ktoś tu napisał, że Kraśnik wypiękniał w ostatnich latach????!!!
Co za brednie!!!
Kraśnik się toczy w dół, lubelska dzielnica jest zaniedbana potwornie, parki i skwery straszą ludzi. W mieście nie ma warunków do inwestycji!!! To maisto jest zaniedbane, a nawet zniszczone przez ostatnie lata!!!!
To miasto jest dziurą lubelszczyzny, pomimo że ma świetną lokalizację. Burmistrz i jego banda to zwykli partacze i tyle. A jak się mylę to pewnie zaraz ktoś napisze ile pieniędzy w tym roku dostaliśmy z UE (heheheh).
Ktoś tu napisał, że Kraśnik wypiękniał w ostatnich latach????!!!
Co za brednie!!!
Kraśnik się toczy w dół, lubelska dzielnica jest zaniedbana potwornie, parki i skwery straszą ludzi. W mieście nie ma warunków do inwestycji!!! To maisto jest zaniedbane, a nawet zniszczone przez ostatnie lata!!!!
To miasto jest dziurą lubelszczyzny, pomimo że ma świetną lokalizację. Burmistrz i jego banda to zwykli partacze i tyle. A jak się mylę to pewnie zaraz ktoś napisze ile pieniędzy w ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2008 o 20:17
0
GWIAZDOR

Piotr Czubiński z PO stał się, obok posła Palikota, jednym z najpopularniejszych polityków na Lubelszczyźnie. Na temat burmistrza Kraśnika i jego współpracowników, w ostatnich miesiącach, ukazało się kilkanaście obszernych artykułów. Ostatni w DZIENNIKU WSCHODNIM z dnia 28 sierpnia br.

Artykuł w DW jest kolejnym, w którym brak komentarza i wyjaśnień głowy miasta do podnoszonych w publikacji zarzutów. Kontakt z mediami, a zarazem ze społeczeństwem, jedynie poprzez rzecznika prasowego trudno uważać za poważne traktowanie wyborców. A może burmistrzowi wcale na tym nie zależy? Aktorzy amerykańscy odnosząc się do publikacji prasowych na ich temat mawiają: „Nieważne czy mówią dobrze czy źle, byleby nie przekręcali nazwiska”. Można odnieść wrażenie, że podobnie jest z liderem PO w Kraśniku. Rzeczywiście, nazwiska nie przekręcają i popularność polityka z Kraśnika rośnie.

Nowy portal informacyjny w Kraśniku!
[url="http://www.krasnik.tv/"]http://www.krasnik.tv/[/url]
GWIAZDOR

Piotr Czubiński z PO stał się, obok posła Palikota, jednym z najpopularniejszych polityków na Lubelszczyźnie. Na temat burmistrza Kraśnika i jego współpracowników, w ostatnich miesiącach, ukazało się kilkanaście obszernych artykułów. Ostatni w DZIENNIKU WSCHODNIM z dnia 28 sierpnia br.

Artykuł w DW jest kolejnym, w którym brak komentarza i wyjaśnień głowy miasta do podnoszonych w publikacji zarzutów. Kontakt z mediami, a zarazem ze społeczeństwem, jedynie poprzez rzecznika prasowego trudno uważać za poważne... rozwiń
Avatar
zawri / 28 sierpnia 2008 o 19:45
0
No i po co tyle hałasu, przecież i tak nikt mu nic nie zrobi. Niejedna aferka była i nic mu nie zrobili. Dla niego NIK, RIO to małe piwko przed śniadaniem. NIK, RIO to widać dla niektórych pikuś, skoro takie urzędy nie mogą poradzić sobie z tą personą.
Avatar
Zbigniew / 28 sierpnia 2008 o 17:40
0
No to juz wiecie dlaczego tak szybko przeprowadzono prywatyzacje mimo zdecydowanego sprzeciwu pracowników i mieszkańców miasta.Sądzono,ze po zmianie wlaściciela przekręty zostaną zapomniane.Niestety sprawą zajmuje się prokuratura w Kraśniku.to tak jak by sprawę przekazać do rozpatrzenia burmistrzowi.No ale nie takie wałki robi się w Kraśniku i nic z tego nie wynika.Ciekawe dlaczego nic nie słychac o śledztwie sprzed roku które zainicjował słynny notes Leziaka.Tyle świadków przesłuchano i nie ma ani umorzenia ani oskarżenia.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2008 o 14:45
0
siostra miłosierdzia napisał:
Dajcie chłopu spokój ! Robi dobra robotę w Krasniku.Jak miasto wygladało pare lat temu a jak wygląda dzisiaj?Roznica jest kolosalna.Oczywiscie in plus. Nie trzeba byc zawistnym.Jak facet ma sukcesy to "huzia na Józia".Tak nie mozna.


Ale ludzie mają pusto w głowach. Był jeden taki w XX wieku, który budował w swoim kraju dużo autostrad, jemu też narody powinny wybaczyć?
Avatar
siostra miłosierdzia / 28 sierpnia 2008 o 14:38
0
Dajcie chłopu spokój ! Robi dobra robotę w Krasniku.Jak miasto wygladało pare lat temu a jak wygląda dzisiaj?Roznica jest kolosalna.Oczywiscie in plus. Nie trzeba byc zawistnym.Jak facet ma sukcesy to "huzia na Józia".Tak nie mozna.
Avatar
kalita / 29 sierpnia 2008 o 22:51
0
milka napisał:
A może NIK przeszedł by się po innych miejskich spółkach.Myślę że w każdej jest ciekawie.
A KPEC cóż, ofiara zemsty a zemsta jest słodka jak to mawiają.
Pewien Pan pokazał kto tu rządzi.Jak samopoczucie panowie działacze z " Solidarności"?


Qwa następna tępa baba wypowiada sie klawiaturą. Niby jaką ofiarą jest KPEC .W tej pseudo firmie nie nastąpiło nic co by nie miało zgody związków zawodowych.Co ty za brednie piszesz.
NIK może przejść sie po wszystkich spółkach zaleznych od Czubińskiego i każda z nich okaże się "ofiarą".W każdej z nich są związki i w każdej są zależne od słońca Krasnika.


Qwa następna tępa baba wypowiada sie klawiaturą. Niby jaką ofiarą jest KPEC .W tej pseudo firmie nie nastąpiło nic co by nie miało zgody związków zawodowych.Co ty za brednie piszesz.
NIK może przejść sie po wszystkich spółkach zaleznych od Czubińskiego i każda z nich okaże się "ofiarą".W każdej z nich są związki i w każdej są zależne od słońca Krasnika. rozwiń
Avatar
~kris~ / 29 sierpnia 2008 o 18:30
0
siostro milosierdzia , zmiluj sie nad prawdzwymi mieszkancami Krasnika, tymi, ktorzy mieszkaja tu od pokolen , jak to jest dobra robota to musialas bys w ZSSR na robotach, bo w Europie nikt by takiej chaly nie przyjal, a Krasnik jest coraz brzydszy i nie ma go już z kim porownywac, bo wszyscy odjechali na fali.
Avatar
milka / 29 sierpnia 2008 o 13:10
0
A może NIK przeszedł by się po innych miejskich spółkach.Myślę że w każdej jest ciekawie.
A KPEC cóż, ofiara zemsty a zemsta jest słodka jak to mawiają.
Pewien Pan pokazał kto tu rządzi.Jak samopoczucie panowie działacze z " Solidarności"?
Avatar
czubek / 29 sierpnia 2008 o 09:43
0
No tak ot i cały ten Kraśnik i Czubiński wraz ze swoją świtą. Niedziałek mówi, że burmistrz przekazywał jakieś nieprawidłowości w KPEC do rady nadzorczej. Ale jak RN mogła je rozpatrywać jak zasiadali w niej "przydupasy" burmistrza w osobie Slawomira Lisa i Tomasza Stolata.
Kancelaria Radcy Prawnego otrzymuje od Burmistrza za obsługę prawną ok 290 tyś. zł rocznie więc jak może mu zrobić krzywdę.............
Avatar
zaraz / 29 sierpnia 2008 o 07:52
0
Ktoś tu napisał, że Kraśnik wypiękniał w ostatnich latach????!!!
Co za brednie!!!
Kraśnik się toczy w dół, lubelska dzielnica jest zaniedbana potwornie, parki i skwery straszą ludzi. W mieście nie ma warunków do inwestycji!!! To maisto jest zaniedbane, a nawet zniszczone przez ostatnie lata!!!!
To miasto jest dziurą lubelszczyzny, pomimo że ma świetną lokalizację. Burmistrz i jego banda to zwykli partacze i tyle. A jak się mylę to pewnie zaraz ktoś napisze ile pieniędzy w tym roku dostaliśmy z UE (heheheh).
Ktoś tu napisał, że Kraśnik wypiękniał w ostatnich latach????!!!
Co za brednie!!!
Kraśnik się toczy w dół, lubelska dzielnica jest zaniedbana potwornie, parki i skwery straszą ludzi. W mieście nie ma warunków do inwestycji!!! To maisto jest zaniedbane, a nawet zniszczone przez ostatnie lata!!!!
To miasto jest dziurą lubelszczyzny, pomimo że ma świetną lokalizację. Burmistrz i jego banda to zwykli partacze i tyle. A jak się mylę to pewnie zaraz ktoś napisze ile pieniędzy w ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2008 o 20:17
0
GWIAZDOR

Piotr Czubiński z PO stał się, obok posła Palikota, jednym z najpopularniejszych polityków na Lubelszczyźnie. Na temat burmistrza Kraśnika i jego współpracowników, w ostatnich miesiącach, ukazało się kilkanaście obszernych artykułów. Ostatni w DZIENNIKU WSCHODNIM z dnia 28 sierpnia br.

Artykuł w DW jest kolejnym, w którym brak komentarza i wyjaśnień głowy miasta do podnoszonych w publikacji zarzutów. Kontakt z mediami, a zarazem ze społeczeństwem, jedynie poprzez rzecznika prasowego trudno uważać za poważne traktowanie wyborców. A może burmistrzowi wcale na tym nie zależy? Aktorzy amerykańscy odnosząc się do publikacji prasowych na ich temat mawiają: „Nieważne czy mówią dobrze czy źle, byleby nie przekręcali nazwiska”. Można odnieść wrażenie, że podobnie jest z liderem PO w Kraśniku. Rzeczywiście, nazwiska nie przekręcają i popularność polityka z Kraśnika rośnie.

Nowy portal informacyjny w Kraśniku!
[url="http://www.krasnik.tv/"]http://www.krasnik.tv/[/url]
GWIAZDOR

Piotr Czubiński z PO stał się, obok posła Palikota, jednym z najpopularniejszych polityków na Lubelszczyźnie. Na temat burmistrza Kraśnika i jego współpracowników, w ostatnich miesiącach, ukazało się kilkanaście obszernych artykułów. Ostatni w DZIENNIKU WSCHODNIM z dnia 28 sierpnia br.

Artykuł w DW jest kolejnym, w którym brak komentarza i wyjaśnień głowy miasta do podnoszonych w publikacji zarzutów. Kontakt z mediami, a zarazem ze społeczeństwem, jedynie poprzez rzecznika prasowego trudno uważać za poważne... rozwiń
Avatar
zawri / 28 sierpnia 2008 o 19:45
0
No i po co tyle hałasu, przecież i tak nikt mu nic nie zrobi. Niejedna aferka była i nic mu nie zrobili. Dla niego NIK, RIO to małe piwko przed śniadaniem. NIK, RIO to widać dla niektórych pikuś, skoro takie urzędy nie mogą poradzić sobie z tą personą.
Avatar
Zbigniew / 28 sierpnia 2008 o 17:40
0
No to juz wiecie dlaczego tak szybko przeprowadzono prywatyzacje mimo zdecydowanego sprzeciwu pracowników i mieszkańców miasta.Sądzono,ze po zmianie wlaściciela przekręty zostaną zapomniane.Niestety sprawą zajmuje się prokuratura w Kraśniku.to tak jak by sprawę przekazać do rozpatrzenia burmistrzowi.No ale nie takie wałki robi się w Kraśniku i nic z tego nie wynika.Ciekawe dlaczego nic nie słychac o śledztwie sprzed roku które zainicjował słynny notes Leziaka.Tyle świadków przesłuchano i nie ma ani umorzenia ani oskarżenia.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2008 o 14:45
0
siostra miłosierdzia napisał:
Dajcie chłopu spokój ! Robi dobra robotę w Krasniku.Jak miasto wygladało pare lat temu a jak wygląda dzisiaj?Roznica jest kolosalna.Oczywiscie in plus. Nie trzeba byc zawistnym.Jak facet ma sukcesy to "huzia na Józia".Tak nie mozna.


Ale ludzie mają pusto w głowach. Był jeden taki w XX wieku, który budował w swoim kraju dużo autostrad, jemu też narody powinny wybaczyć?
Avatar
siostra miłosierdzia / 28 sierpnia 2008 o 14:38
0
Dajcie chłopu spokój ! Robi dobra robotę w Krasniku.Jak miasto wygladało pare lat temu a jak wygląda dzisiaj?Roznica jest kolosalna.Oczywiscie in plus. Nie trzeba byc zawistnym.Jak facet ma sukcesy to "huzia na Józia".Tak nie mozna.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jak pożyczać bezpiecznie i korzystnie ?

Jak pożyczać bezpiecznie i korzystnie ? 0 0

Wymiana mebli na nowe potrafi zmienić na lepsze wystrój całego domu lub mieszkania. Warto też zainwestować w wysoką jakość, aby taka inwestycja cieszyła przez lata. Co jednak robić, kiedy brakuje Ci środków na zakup mebli marzeń? Rozwiązaniem mogą być szybkie i atrakcyjne pożyczki online. Sprawdź jak pożyczać bezpiecznie i korzystnie.

Ruszył nabór na Festiwal Teatralny "Kontestacje"

Ruszył nabór na Festiwal Teatralny "Kontestacje" 0 1

W tym roku w Lublinie odbędzie się już XVI edycja Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego "Kontestacje". Cieszący się olbrzymią popularnością w całej Polsce festiwal rozpoczął nabór grup teatralnych. Zgłoszenia przyjmowane będą do 1 lutego.

Właściwości zdrowotne miodu

Właściwości zdrowotne miodu 0 0

O dobroczynnym działaniu miodu mówi się bardzo wiele. Wciąż też prowadzone są liczne badania, które mają potwierdzić zdrowotne właściwości tego naturalnego produktu. Co warto wiedzieć o miodzie? Czy rzeczywiście na on korzystny wpływ na organizm? Czy ma znaczenie to, jaki miód wybierzemy?

Alarm bombowy w biurze poselskim w centrum Lublina. Ktoś wysłał maila. "Gińcie świnie" [zdjęcia]
PILNE
galeria

Alarm bombowy w biurze poselskim w centrum Lublina. Ktoś wysłał maila. "Gińcie świnie" [zdjęcia] 5 12

Ktoś poinformował o bombie w biurach poselskich Platformy Obywatelskiej przy ul. Królewskiej 2. Na miejscu jest straż pożarna i policja.

Krzysztof Piątek piłkarzem AC Milan!
film

Krzysztof Piątek piłkarzem AC Milan! 0 0

Krzysztof Piątek oficjalnie w Milanie! Polski napastnik przeszedł w środę (23 stycznia) medyczne i podpisał czteroipółletni kontrakt z osiemnastokrotnym mistrzem Włoch. Snajper Genoi kosztował mediolańczyków około 35 milionów euro.

Stworzyła rekordową zbiórkę na Facebooku. "Nie wiedziałam, czy uda nam się uzbierać tysiąc"
film

Stworzyła rekordową zbiórkę na Facebooku. "Nie wiedziałam, czy uda nam się uzbierać tysiąc" 0 1

Patrycja Krzymińska zapoczątkowała akcję „Ostatnia puszka Pawła Adamowicza", w ramach której udało się zebrać ponad 15 milionów złotych dla WOŚP-u.

SP ZOZ w Nałęczowie dostanie nowy sprzęt

SP ZOZ w Nałęczowie dostanie nowy sprzęt 0 2

Urząd Miejski w Nałęczowie ogłosił przetarg na zakup nowego ultrasonografu dla SP ZOZ w Nałęczowie. To część unijnego projektu o wartości blisko 200 tys. zł. Oprócz USG do szpitala trafi także fotel transportowy. Zakupy mają poprawić jakość diagnostyki i komfort pacjentów.

Chciał wyprzedzić, uderzył w ciężarówkę nauki jazdy. Instruktor w szpitalu

Chciał wyprzedzić, uderzył w ciężarówkę nauki jazdy. Instruktor w szpitalu 11 2

Kierowca osobówki uderzył w samochód nauki jazdy - ciężarowego MAN-a. Kursant stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Tomaszów Lubelski: Ocieplą szkoły i urzędy w całej gminie

Tomaszów Lubelski: Ocieplą szkoły i urzędy w całej gminie 0 0

Jeszcze w styczniu rozpoczną się prace nad termomodernizacją Szkoły Podstawowej w Majdanie Górnym. Prace pochłoną ponad 2,5 mln zł.

Muzeum Henryka Sienkiewicza skatalogowało swoje zbiory. Szuka też kolejnych pamiątek

Muzeum Henryka Sienkiewicza skatalogowało swoje zbiory. Szuka też kolejnych pamiątek 0 0

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wydało katalog swoich zbiorów. Publikacja ma być wysłana bezpłatnie m.in. do szkół noszących imię Henryka Sienkiewicza.

Aby wydostać się z domu, brodzą przez kanał z wodą. Sąsiedzi odcięli im wyjście
film

Aby wydostać się z domu, brodzą przez kanał z wodą. Sąsiedzi odcięli im wyjście 20 6

Sąsiedzi odcięli jedyną drogę wyjścia z posesji schorowanej panie Marii i jej synowi. Teraz, aby opuścić swoją działkę, muszą brodzić rzeczką. - Żal mi tej kobiety i mogę jej pomóc. Ale przejścia nie otworzę - mówi sąsiad i pokazuje nagrania, jak przez lata syn kobiety uprzykrzał im życie. 

Potrącenie 14-latki na ul. Nadbystrzyckiej. Droga jest zablokowana
PILNE

Potrącenie 14-latki na ul. Nadbystrzyckiej. Droga jest zablokowana 13 23

Na ul. Nadbystrzyckiej doszło do potrącenia 14-letniej dziewczynki. Droga jest zablokowana.

Malik Montana w Noc Klubie
1 lutego 2019, 21:00
film

Malik Montana w Noc Klubie 0 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 1 lutego o godz. 21 w Noc Klubie (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi Malik Montana.

Referendum w sprawie górek czechowskich. Projekt uchwały już gotowy

Referendum w sprawie górek czechowskich. Projekt uchwały już gotowy 0 46

Gotowy jest już projekt uchwały zwołującej na 7 kwietnia miejskie referendum w sprawie przyszłości górek czechowskich.

Górnik Łęczna zremisował w sparingu z Hetmanem Zamość

Górnik Łęczna zremisował w sparingu z Hetmanem Zamość 0 0

W środę drugi mecz kontrolny podczas zimowych przygotowań rozegrali piłkarze Franciszka Smudy. Zielono-czarni musieli się zadowolić remisem z czwartoligowym Hetmanem Zamość (2:2)

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!