Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

16 grudnia 2015 r.
19:20

Kraśnik: Ponownych wyborów na burmistrza nie będzie

Autor: Zdjęcie autora dw
0 23 A A
Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika
Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika

Na pewno nie będzie ponownych wyborów burmistrza Kraśnika. Sąd Apelacyjny w Lublinie oddalił zażalenie pełnomocnika Komitetu Wyborczego Wyborców Piotra Janczarka. Większość zarzutów podnoszonych w zażaleniu sąd uznał za bezzasadne. Orzeczenie jest prawomocne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Sąd Okręgowy (w Lublinie – red.) uznał, że podniesione w proteście zarzuty nie dają podstaw do uwzględnienia żądania w postaci stwierdzenia nieważności wyborów z dnia 30 listopada 2014 r. na Burmistrza Miasta Kraśnik, stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Mirosława Józefa Włodarczyka i wydania postanowienia o przeprowadzeniu ponownych wyborów Burmistrza Miasta Kraśnik” – czytamy w uzasadnieniu postanowienia Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Sąd uznał też, że wskazywane przez wnioskodawców nieprawidłowości „nie dają podstaw do stwierdzenia, by miały one wpływ lub mogły mieć wpływ na wynik wyborów.” W uzasadnieniu sąd II instancji wskazał też, że zarzuty opisane w zażaleniu nie podważają prawdziwości wydanego przez lubelski Sąd Okręgowy rozstrzygnięcia.

W przypadku jednego zarzutu sąd apelacyjny przyznał, że Mirosław Włodarczyk – jako urzędujący burmistrz – nie powinien być dopuszczony do udziału w postępowaniu. Określają to przepisy Kodeksu Wyborczego. „Jego uczestnictwo w postępowaniu jest jednak wyłącznie uchybieniem proceduralnym (…). Nie podważa wydanego w sprawie rozstrzygnięcia” – ocenił sąd.

Piotr Janczarek (PSL) przegrał w drugiej turze jesiennych wyborów w ub. roku z Mirosławem Włodarczykiem (popieranym przez PiS) jedynie 27 głosami. 

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 o 16:37
0
Kończąc jeszcze poprzednią myśl, dodam że droga którą wybrała SOLIDARNOŚĆ, wcale mi nie odpowiada. Nie wiem, czy to związek zawodowy, czy partia? Inne miałem wyobrażenie o NSZZ. Zgoda, w Polsce zostało to zawalone. I nie oceniaj mając tak mało danych na temat mojej osoby. Naprawdę stać mnie na wyrażenie moich opinii prosto w twarz, niezależnie z kim rozmawiam. Ale wcale nie musisz mi wierzyć. Więc nie sil się na ocenę, czegoś co nie podlega takiej ocenie. I przypominam Ci. To BURMISTRZ jest osobą publiczną. To burmistrz odpowiada przed SUWERENEM. To BURMISTRZ ma obowiązek wyjaśnienia swoich decyzji. Nie JA. Ja mam prawo pytać i oceniać w/g moich wartości. A ty masz prawo oceniać według własnych. Ale mam prawo też prostować Twoje błędne aluzje. Mów słowem faktów, nie inwektyw.
Kończąc jeszcze poprzednią myśl, dodam że droga którą wybrała SOLIDARNOŚĆ, wcale mi nie odpowiada. Nie wiem, czy to związek zawodowy, czy partia? Inne miałem wyobrażenie o NSZZ. Zgoda, w Polsce zostało to zawalone. I nie oceniaj mając tak mało danych na temat mojej osoby. Naprawdę stać mnie na wyrażenie moich opinii prosto w twarz, niezależnie z kim rozmawiam. Ale wcale nie musisz mi wierzyć. Więc nie sil się na ocenę, czegoś co nie podlega takiej ocenie. I przypominam Ci. To BURMISTRZ jest osobą publiczną. To burmistrz odpowiada przed SUWER... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 o 14:44
0
Znowu strzeliłeś ślepakiem. Nie jestem i nie byłem w żadnej partii. Pod żadną partią też się nie podczepiałem. Nie korzystałem z protekcji żadnej partii. Nie korzystałem też z protekcji "SOLIDARNOŚCI" I nie byłem i nie jestem człowiekiem władzy. To nie ja, afiszowałem wiarę Burmistrza w Częstochowie. Prawo do ingerencji we wszystkie sprawy Burmistrza, dał mi sam Burmistrz, stając się osobą publiczną! Jeżeli tak cię to uraża, jakim prawem Ty oceniasz moje wypowiedzi? Ja nie ujadam. Podałem Ci fakty. To Ty raczej poszczekujesz, bo brak Ci argumentów.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 22:33
0
Takich person jak ja było ponad 9 milionów, a tacy działacze jak ty doprowadzili ten ruch do tego, czym jest obecnie: zbieraniną cwaniaków podczepionych pod partie i twardo trzymających się funkcyjnych stanowisk gwarantujących nienaruszalność w pracy. Często kosztem szeregowych członków. Tobie i innym "geniuszom" tak odwaliła ta władza, że wydaje się wam, że możecie ingerować w całe życie innych ludzi. Całkiem jak za komuny. Jeszcze raz pytam: kto dał ci prawo zabierania głosu na temat wiary burmistrza? I zadam drugie pytanie: rozmawiałeś o tym z burmistrzem, czy tylko tu, w gazecie, za kurtyną ujadasz?
Takich person jak ja było ponad 9 milionów, a tacy działacze jak ty doprowadzili ten ruch do tego, czym jest obecnie: zbieraniną cwaniaków podczepionych pod partie i twardo trzymających się funkcyjnych stanowisk gwarantujących nienaruszalność w pracy. Często kosztem szeregowych członków. Tobie i innym "geniuszom" tak odwaliła ta władza, że wydaje się wam, że możecie ingerować w całe życie innych ludzi. Całkiem jak za komuny. Jeszcze raz pytam: kto dał ci prawo zabierania głosu na temat wiary burmistrza? I zadam drugie pytanie: rozm... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 11:17
0
"aż dwa razy zakładać Solidarność, bo za pierwszym ci nie wyszło" Przestań czynić aluzje do "SOLIDARNOŚCI" bo ośmieszasz się. Skoro brak masz wiedzy o delegalizacji Solidarności i ponownych powołań NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" to pisane przez Ciebie opinie są śmieszne. Ja nie mam zamiaru tłumaczyć się przed TAKĄ PERSONĄ JAK TY. Napisz, że kilka drobnych faktów z moich wpisów jest nieprawdziwe. Napisz że Częstochowa była z czystego serca Pana W. Ale nie graj patriotę, który strajkuje bo tak trzeba, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Tak, ja strajkowałem. Zakładałem Solidarność w różnych zresztą zakładach. To w tej chwili jest bez znaczenia. Znaczenie ma dobre zarządzanie miastem. Którego brak w Kraśniku. Pisz dalej, ale teraz sprawdź co piszesz. Bo ja historię Solidarności, stanu wojennego, dobrze znam.
"aż dwa razy zakładać Solidarność, bo za pierwszym ci nie wyszło" Przestań czynić aluzje do "SOLIDARNOŚCI" bo ośmieszasz się. Skoro brak masz wiedzy o delegalizacji Solidarności i ponownych powołań NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" to pisane przez Ciebie opinie są śmieszne. Ja nie mam zamiaru tłumaczyć się przed TAKĄ PERSONĄ JAK TY. Napisz, że kilka drobnych faktów z moich wpisów jest nieprawdziwe. Napisz że Częstochowa była z czystego serca Pana W. Ale nie graj patriotę, który strajkuje bo tak trzeba, nie zdając sobie sprawy ... rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 20:13
0
To w końcu czepiasz się czy nie? Bo, jak widać, sam nie bardzo wiesz, jakie masz przekonania, odczucia i doznania? I w tym kontekście nie dziwi też, że "musiałeś" aż dwa razy zakładać Solidarność, bo za pierwszym ci nie wyszło...Ale, ale...skoro biznesmeni mają jakiś problem, to powinieneś skontaktować ich z "najlepszą tkanką naszego rodzimego kapitalizmu": aktywistów na dwóch frontach, tj. działaczy Solidarności i aktywu PO w jednym. To taki wynalazek z Kraśnika, czyli działacze związku zawodowego i jednocześnie czołowe postaci partii liberalnej :) Dobrze wykształceni, ulokowani gdzie trzeba, dorabiający na bokach i bywający wszędzie, gdzie trzeba.
To w końcu czepiasz się czy nie? Bo, jak widać, sam nie bardzo wiesz, jakie masz przekonania, odczucia i doznania? I w tym kontekście nie dziwi też, że "musiałeś" aż dwa razy zakładać Solidarność, bo za pierwszym ci nie wyszło...Ale, ale...skoro biznesmeni mają jakiś problem, to powinieneś skontaktować ich z "najlepszą tkanką naszego rodzimego kapitalizmu": aktywistów na dwóch frontach, tj. działaczy Solidarności i aktywu PO w jednym. To taki wynalazek z Kraśnika, czyli działacze związku zawodowego i jednocześnie czołowe ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 18:58
0
wielka szkoda
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 18:57
0
wielka szkoda
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 14:12
0
"Zatem: sprawdź, kto z nas czepia się wiary burmistrza" Tak, ja się czepiam, bo dziwna to jest wiara za pieniądze podatników. Mylisz pojęcia. Strajk generalny był odwołany przez Wałęsę i Gwiazdę o godz. 20,00. Dwukrotnie byłem założycielem NSZZ "SOLIDARNOŚĆ". Chociaż nigdy w późniejszym czasie nie korzystałem z tych faktów. Kasa pusta. Następne pożyczki. Całkowity brak wizji rozwoju Kraśnika. Brak czasu dla potencjalnego inwestora na strefie. Mało Ci? Można być ślepym na pewne fakty. Zresztą dyskusja jest bezcelowa.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 18:50
0
Albo ty nie wiesz, co piszesz, albo jest was dwóch, co nawet nie czytają, ale głos zabierają, bo nie chodzi o dyskusję, a o przywalenie Włodarczykowi. Zatem: sprawdź, kto z nas czepia się wiary burmistrza i pielgrzymki do Częstochowy? Odpowiadam: z całą pewnością nie ja! Co do stanu wojennego: ja i moi bliscy nie oglądali się w czasie strajku na zagrożenie. Strajkowaliśmy przekonani, że tak trzeba, bo w słusznej sprawie nie kalkuluje się czy to groźne, czy nie. Co do wejścia sowietów: to propaganda Jaruzelskiego mająca na celu usprawiedliwienie wojny wewnętrznej i utrzymanie komuny przy władzy pod płaszczykiem "zmian demokratycznych". Ja nie byłem i nie jestem podatny na propagandę. Mam rozum z którego korzystam i dlatego nijak nie mogę się dopatrzeć, w czym niby ma się przejawiać ta "pogłębiająca się zapaść Kraśnika"?
Albo ty nie wiesz, co piszesz, albo jest was dwóch, co nawet nie czytają, ale głos zabierają, bo nie chodzi o dyskusję, a o przywalenie Włodarczykowi. Zatem: sprawdź, kto z nas czepia się wiary burmistrza i pielgrzymki do Częstochowy? Odpowiadam: z całą pewnością nie ja! Co do stanu wojennego: ja i moi bliscy nie oglądali się w czasie strajku na zagrożenie. Strajkowaliśmy przekonani, że tak trzeba, bo w słusznej sprawie nie kalkuluje się czy to groźne, czy nie. Co do wejścia sowietów: to propaganda Jaruzelskiego mająca na celu usprawiedliwie... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 09:07
0
"Ale najbardziej, to ci chyba ta Częstochowa uwiera?" Twoje słowa ruszyły ten wątek. Wiec nie zalewaj. Nie chodzi o żadne bohaterstwo w stanie wojennym. Podczas przygotowania do strajku generalnego, na Komisji Miejskiej Solidarności, był instruktarz zachowań, na wypadek wejścia sowietów. Zakładano że w Polsce zginie około 100 000 osób. Dla mnie było to porażające. Moje koleje losu, nie mają wpływu na działalność rządzących w Kraśniku. Miasta rządzone są przez konkretne osoby. Ich poglądy, to ich sprawa osobista. Ale co to ma do stanu Kraśnika na dzień dzisiejszy? PO zasłużyło sobie na to co mają. Obecna władza w Kraśniku rządzi już 5 lat. I to powinno być oceną Władzy. Czubiński zrobił swoje, a Włodarczyk pogłębia zapaść Kraśnika. Ot i wszystko. I myślę że nie jestem malkontentem, a raczej stać mnie na pragmatyczną ocenę. Co do szczegółów, no trzeba innej formy dyskusji i raczej nie anonimowo.
"Ale najbardziej, to ci chyba ta Częstochowa uwiera?" Twoje słowa ruszyły ten wątek. Wiec nie zalewaj. Nie chodzi o żadne bohaterstwo w stanie wojennym. Podczas przygotowania do strajku generalnego, na Komisji Miejskiej Solidarności, był instruktarz zachowań, na wypadek wejścia sowietów. Zakładano że w Polsce zginie około 100 000 osób. Dla mnie było to porażające. Moje koleje losu, nie mają wpływu na działalność rządzących w Kraśniku. Miasta rządzone są przez konkretne osoby. Ich poglądy, to ich sprawa osobista. Ale co to ma do sta... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 o 16:37
0
Kończąc jeszcze poprzednią myśl, dodam że droga którą wybrała SOLIDARNOŚĆ, wcale mi nie odpowiada. Nie wiem, czy to związek zawodowy, czy partia? Inne miałem wyobrażenie o NSZZ. Zgoda, w Polsce zostało to zawalone. I nie oceniaj mając tak mało danych na temat mojej osoby. Naprawdę stać mnie na wyrażenie moich opinii prosto w twarz, niezależnie z kim rozmawiam. Ale wcale nie musisz mi wierzyć. Więc nie sil się na ocenę, czegoś co nie podlega takiej ocenie. I przypominam Ci. To BURMISTRZ jest osobą publiczną. To burmistrz odpowiada przed SUWERENEM. To BURMISTRZ ma obowiązek wyjaśnienia swoich decyzji. Nie JA. Ja mam prawo pytać i oceniać w/g moich wartości. A ty masz prawo oceniać według własnych. Ale mam prawo też prostować Twoje błędne aluzje. Mów słowem faktów, nie inwektyw.
Kończąc jeszcze poprzednią myśl, dodam że droga którą wybrała SOLIDARNOŚĆ, wcale mi nie odpowiada. Nie wiem, czy to związek zawodowy, czy partia? Inne miałem wyobrażenie o NSZZ. Zgoda, w Polsce zostało to zawalone. I nie oceniaj mając tak mało danych na temat mojej osoby. Naprawdę stać mnie na wyrażenie moich opinii prosto w twarz, niezależnie z kim rozmawiam. Ale wcale nie musisz mi wierzyć. Więc nie sil się na ocenę, czegoś co nie podlega takiej ocenie. I przypominam Ci. To BURMISTRZ jest osobą publiczną. To burmistrz odpowiada przed SUWER... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 o 14:44
0
Znowu strzeliłeś ślepakiem. Nie jestem i nie byłem w żadnej partii. Pod żadną partią też się nie podczepiałem. Nie korzystałem z protekcji żadnej partii. Nie korzystałem też z protekcji "SOLIDARNOŚCI" I nie byłem i nie jestem człowiekiem władzy. To nie ja, afiszowałem wiarę Burmistrza w Częstochowie. Prawo do ingerencji we wszystkie sprawy Burmistrza, dał mi sam Burmistrz, stając się osobą publiczną! Jeżeli tak cię to uraża, jakim prawem Ty oceniasz moje wypowiedzi? Ja nie ujadam. Podałem Ci fakty. To Ty raczej poszczekujesz, bo brak Ci argumentów.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 22:33
0
Takich person jak ja było ponad 9 milionów, a tacy działacze jak ty doprowadzili ten ruch do tego, czym jest obecnie: zbieraniną cwaniaków podczepionych pod partie i twardo trzymających się funkcyjnych stanowisk gwarantujących nienaruszalność w pracy. Często kosztem szeregowych członków. Tobie i innym "geniuszom" tak odwaliła ta władza, że wydaje się wam, że możecie ingerować w całe życie innych ludzi. Całkiem jak za komuny. Jeszcze raz pytam: kto dał ci prawo zabierania głosu na temat wiary burmistrza? I zadam drugie pytanie: rozmawiałeś o tym z burmistrzem, czy tylko tu, w gazecie, za kurtyną ujadasz?
Takich person jak ja było ponad 9 milionów, a tacy działacze jak ty doprowadzili ten ruch do tego, czym jest obecnie: zbieraniną cwaniaków podczepionych pod partie i twardo trzymających się funkcyjnych stanowisk gwarantujących nienaruszalność w pracy. Często kosztem szeregowych członków. Tobie i innym "geniuszom" tak odwaliła ta władza, że wydaje się wam, że możecie ingerować w całe życie innych ludzi. Całkiem jak za komuny. Jeszcze raz pytam: kto dał ci prawo zabierania głosu na temat wiary burmistrza? I zadam drugie pytanie: rozm... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 11:17
0
"aż dwa razy zakładać Solidarność, bo za pierwszym ci nie wyszło" Przestań czynić aluzje do "SOLIDARNOŚCI" bo ośmieszasz się. Skoro brak masz wiedzy o delegalizacji Solidarności i ponownych powołań NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" to pisane przez Ciebie opinie są śmieszne. Ja nie mam zamiaru tłumaczyć się przed TAKĄ PERSONĄ JAK TY. Napisz, że kilka drobnych faktów z moich wpisów jest nieprawdziwe. Napisz że Częstochowa była z czystego serca Pana W. Ale nie graj patriotę, który strajkuje bo tak trzeba, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Tak, ja strajkowałem. Zakładałem Solidarność w różnych zresztą zakładach. To w tej chwili jest bez znaczenia. Znaczenie ma dobre zarządzanie miastem. Którego brak w Kraśniku. Pisz dalej, ale teraz sprawdź co piszesz. Bo ja historię Solidarności, stanu wojennego, dobrze znam.
"aż dwa razy zakładać Solidarność, bo za pierwszym ci nie wyszło" Przestań czynić aluzje do "SOLIDARNOŚCI" bo ośmieszasz się. Skoro brak masz wiedzy o delegalizacji Solidarności i ponownych powołań NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" to pisane przez Ciebie opinie są śmieszne. Ja nie mam zamiaru tłumaczyć się przed TAKĄ PERSONĄ JAK TY. Napisz, że kilka drobnych faktów z moich wpisów jest nieprawdziwe. Napisz że Częstochowa była z czystego serca Pana W. Ale nie graj patriotę, który strajkuje bo tak trzeba, nie zdając sobie sprawy ... rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 20:13
0
To w końcu czepiasz się czy nie? Bo, jak widać, sam nie bardzo wiesz, jakie masz przekonania, odczucia i doznania? I w tym kontekście nie dziwi też, że "musiałeś" aż dwa razy zakładać Solidarność, bo za pierwszym ci nie wyszło...Ale, ale...skoro biznesmeni mają jakiś problem, to powinieneś skontaktować ich z "najlepszą tkanką naszego rodzimego kapitalizmu": aktywistów na dwóch frontach, tj. działaczy Solidarności i aktywu PO w jednym. To taki wynalazek z Kraśnika, czyli działacze związku zawodowego i jednocześnie czołowe postaci partii liberalnej :) Dobrze wykształceni, ulokowani gdzie trzeba, dorabiający na bokach i bywający wszędzie, gdzie trzeba.
To w końcu czepiasz się czy nie? Bo, jak widać, sam nie bardzo wiesz, jakie masz przekonania, odczucia i doznania? I w tym kontekście nie dziwi też, że "musiałeś" aż dwa razy zakładać Solidarność, bo za pierwszym ci nie wyszło...Ale, ale...skoro biznesmeni mają jakiś problem, to powinieneś skontaktować ich z "najlepszą tkanką naszego rodzimego kapitalizmu": aktywistów na dwóch frontach, tj. działaczy Solidarności i aktywu PO w jednym. To taki wynalazek z Kraśnika, czyli działacze związku zawodowego i jednocześnie czołowe ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 18:58
0
wielka szkoda
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 18:57
0
wielka szkoda
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 14:12
0
"Zatem: sprawdź, kto z nas czepia się wiary burmistrza" Tak, ja się czepiam, bo dziwna to jest wiara za pieniądze podatników. Mylisz pojęcia. Strajk generalny był odwołany przez Wałęsę i Gwiazdę o godz. 20,00. Dwukrotnie byłem założycielem NSZZ "SOLIDARNOŚĆ". Chociaż nigdy w późniejszym czasie nie korzystałem z tych faktów. Kasa pusta. Następne pożyczki. Całkowity brak wizji rozwoju Kraśnika. Brak czasu dla potencjalnego inwestora na strefie. Mało Ci? Można być ślepym na pewne fakty. Zresztą dyskusja jest bezcelowa.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 18:50
0
Albo ty nie wiesz, co piszesz, albo jest was dwóch, co nawet nie czytają, ale głos zabierają, bo nie chodzi o dyskusję, a o przywalenie Włodarczykowi. Zatem: sprawdź, kto z nas czepia się wiary burmistrza i pielgrzymki do Częstochowy? Odpowiadam: z całą pewnością nie ja! Co do stanu wojennego: ja i moi bliscy nie oglądali się w czasie strajku na zagrożenie. Strajkowaliśmy przekonani, że tak trzeba, bo w słusznej sprawie nie kalkuluje się czy to groźne, czy nie. Co do wejścia sowietów: to propaganda Jaruzelskiego mająca na celu usprawiedliwienie wojny wewnętrznej i utrzymanie komuny przy władzy pod płaszczykiem "zmian demokratycznych". Ja nie byłem i nie jestem podatny na propagandę. Mam rozum z którego korzystam i dlatego nijak nie mogę się dopatrzeć, w czym niby ma się przejawiać ta "pogłębiająca się zapaść Kraśnika"?
Albo ty nie wiesz, co piszesz, albo jest was dwóch, co nawet nie czytają, ale głos zabierają, bo nie chodzi o dyskusję, a o przywalenie Włodarczykowi. Zatem: sprawdź, kto z nas czepia się wiary burmistrza i pielgrzymki do Częstochowy? Odpowiadam: z całą pewnością nie ja! Co do stanu wojennego: ja i moi bliscy nie oglądali się w czasie strajku na zagrożenie. Strajkowaliśmy przekonani, że tak trzeba, bo w słusznej sprawie nie kalkuluje się czy to groźne, czy nie. Co do wejścia sowietów: to propaganda Jaruzelskiego mająca na celu usprawiedliwie... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 09:07
0
"Ale najbardziej, to ci chyba ta Częstochowa uwiera?" Twoje słowa ruszyły ten wątek. Wiec nie zalewaj. Nie chodzi o żadne bohaterstwo w stanie wojennym. Podczas przygotowania do strajku generalnego, na Komisji Miejskiej Solidarności, był instruktarz zachowań, na wypadek wejścia sowietów. Zakładano że w Polsce zginie około 100 000 osób. Dla mnie było to porażające. Moje koleje losu, nie mają wpływu na działalność rządzących w Kraśniku. Miasta rządzone są przez konkretne osoby. Ich poglądy, to ich sprawa osobista. Ale co to ma do stanu Kraśnika na dzień dzisiejszy? PO zasłużyło sobie na to co mają. Obecna władza w Kraśniku rządzi już 5 lat. I to powinno być oceną Władzy. Czubiński zrobił swoje, a Włodarczyk pogłębia zapaść Kraśnika. Ot i wszystko. I myślę że nie jestem malkontentem, a raczej stać mnie na pragmatyczną ocenę. Co do szczegółów, no trzeba innej formy dyskusji i raczej nie anonimowo.
"Ale najbardziej, to ci chyba ta Częstochowa uwiera?" Twoje słowa ruszyły ten wątek. Wiec nie zalewaj. Nie chodzi o żadne bohaterstwo w stanie wojennym. Podczas przygotowania do strajku generalnego, na Komisji Miejskiej Solidarności, był instruktarz zachowań, na wypadek wejścia sowietów. Zakładano że w Polsce zginie około 100 000 osób. Dla mnie było to porażające. Moje koleje losu, nie mają wpływu na działalność rządzących w Kraśniku. Miasta rządzone są przez konkretne osoby. Ich poglądy, to ich sprawa osobista. Ale co to ma do sta... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pomysły mieszkańców Lublina walczą o pieniądze. Sprawdź na co możesz zagłosować

Pomysły mieszkańców Lublina walczą o pieniądze. Sprawdź na co możesz zagłosować 0 0

Już w niedzielę zacznie się głosowanie na pomysły zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Potrwa do 10 października. Głosować mogą mieszkańcy Lublina bez względu na wiek. Każdy ma prawo poprzeć jeden projekt „duży” oraz dwa „małe”. W tym roku do podziału jest 15 mln zł.

Zamość: Będą remonty ulic

Zamość: Będą remonty ulic 0 0

Nadchodzi jesień, ale remonty na niektórych zamojskich drogach dopiero się zaczynają. Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Gęsiej i remont placu przy ul. Kościuszki.

Wiadomo dlaczego zmarł Konrad Gaca. Są wyniki sekcji zwłok
galeria

Wiadomo dlaczego zmarł Konrad Gaca. Są wyniki sekcji zwłok 10 3

Prokuratorzy znają już wyniki sekcji zwłok Konrada Gacy. 

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby 0 0

Eurojackpot 21.09.2018. Sprawdź liczby wylosowane 21 września 2018 roku.

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę 0 1

Pech nie opuszcza Orląt Spomlek. Zespół Rafała Borysiuka w sobotę zagra u siebie z Avią Świdnik (godz. 16). Gospodarze będą jednak jeszcze bardziej osłabieni. – Policzyliśmy, że w sumie z powodu kontuzji wypadnie nam sześciu chłopaków. A jeden pauzuje jeszcze za kartki – mówi popularny „Borys”

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych?
film

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych? 0 11

Inspektor ochrony danych osobowych w urzędzie marszałkowskim oczekuje wyjaśnień od radnych Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o Michała Mulawę i Marka Wojciechowskiego, którzy w czwartek próbowali wyjaśnić szczegóły obecności ponad stuosobowej grupy urzędników na konferencji prasowej z udziałem ministra.

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września
galeria

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września 1 5

Wiceminister rodziny przyjechał wczoraj uroczyście otworzyć żłobek w Białej Podlaskiej. A placówka działa już od 3 września.

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie?

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie? 6 0

Emocji nie powinno zabraknąć w niedzielę na stadionie w Chełmie. Tamtejsza Chełmianka zmierzy się z Wisłą Puławy (godz. 15.30). To będzie pojedynek trzeciej drużyny w tabeli z czwartą

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach 9 25

Dlaczego nas nie pokazujecie – pytają Telewizję Polską działacze komitetu Krzysztofa Żuka i składają oficjalną skargę do TVP.

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów 0 2

Chodelka będzie bardziej dostępna dla kajakarzy. 17-kilometrowa trasa spływu pobiegnie przez Opole Lubelskie, Karczmiska i Wilków.

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin
27 września 2018, 18:00

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin 2 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu DDK Węglin Wieczne Czytanie, które będzie poświęcone twórczości Józefa Łobodowskiego.

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami 250 9

Rozmowa z Pawłem Zasadą, właścicielem Kebab Box, pierwszego automatu na kebaby.

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air 55 4

Loty linii Wizz Air do Londynu Luton pozostaną siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin w przyszłorocznym sezonie letnim. Przewoźnik potwierdza natomiast, że do rozkładów nie wrócą zawieszane z końcem października rejsy do Sztokholmu i Kijowa.

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina 11 12

Na ulice Lublina wyjeżdżają dziś nowe, przegubowe trolejbusy marki Ursus. Są klimatyzowane, wyposażone w biletomaty, a dzięki akumulatorom mogą kursować tam, gdzie nie ma nad jezdnią sieci zasilającej. Miasto kupiło w sumie 15 takich pojazdów za ponad 34 mln zł

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!