Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

19 września 2020 r.
13:16

Kraśnik wycofa się z uchwały anty-LGBT? Jeśli tego nie zrobi, może stracić duże pieniądze

63 11 A A
Dyskusja i głosowania w tych sprawach już we wtorek.
Dyskusja i głosowania w tych sprawach już we wtorek.

Jedni chcą wycofania uchwały anty-LGBT, a drudzy – wprowadzenia prorodzinnej karty światopoglądowej. Wtorkowa sesja w Kraśniku zapowiada się burzliwie, zwłaszcza, że minister spraw zagranicznych Norwegii podała, że Kraśnik i inne gminy, które mają tzw. strefy wolne od ideologii LGBT mogą nie otrzymać żadnych pieniędzy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Na pewno nie wycofam swojego projektu uchwały – zapowiedział jeszcze przed weekendem radny Paweł Kurek (Nowoczesna), który proponuje swoim koleżankom i kolegom z Rady Miasta Kraśnik wycofanie się ze „stanowiska dotyczącego powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową”. Miejscy radni przegłosowali uchwałę w tej sprawie ponad rok temu. – Należy ją uchylić dla dobra miasta i mieszkańców. Podstawowym powodem jest to, że bezwzględnie każdemu człowiekowi należy się szacunek. Nikogo nie można stygmatyzować ani ze względu na orientację seksualną, ani kolor skóry czy wyznawaną religię. Kolejny powód jest taki, że przez uchwałę anty-LGBT możemy stracić możliwości sięgnięcia zarówno po pieniądze z Unii Europejskiej jak też fundusze norweskie, pomijam oczywiste straty wizerunkowe.

Nowa propozycja

Ale we wtorek radni będą też debatować nad projektem uchwały przygotowany przez PiS i Wspólny Kraśnik. Chodzi o opracowaną przez Ordo Iuris Samorządową Kartę Praw Rodzin, która jest traktowana przez środowisko LGBT jako dyskryminująca i wymierzona w prawa mniejszości.

– To nie jest uchwała przeciwko komukolwiek czy też czemukolwiek. Nasza propozycja, absolutnie nie może być też odbierana jako przeciwstawna do tej zaproponowanej przez radnego Kurka. To, że te dwa tematy (rodziny i mniejszości seksualnej-red.) będą poruszane na najbliższej sesji jest zupełnie przypadkowe – mówi radny Jan Albiniak (Wspólny Kraśnik), jeden z wnioskodawców proponujących przyjęcie Samorządowej Karty Praw Rodzin. – Z zamiarem wprowadzenia takiej uchwały nosiliśmy się już od bardzo dawna. Chcemy by rodzina była szczególnie chroniona. Jest to potrzebne, bo rodzina ma nadrzędną i podstawową rolę w społeczeństwie. Niestety jest to negowane. Umniejsza się też znaczenie rodziny jako podstawowej komórki społecznej.

W uzasadnieniu złożonego przez dwa klubu radnych projektu uchwały, czytamy m.in. że przyjęcie Samorządowej Karty Praw Rodzin "jest nie tylko deklaracją poparcia dla silnej rodziny, ale też zobowiązaniem burmistrza do podjęcia konkretnych działań, których celem będzie ochrona praw rodziców i dobra dziecka w szkole oraz przedszkolu, uwzględnienie kontekstu praw rodzin w polityce społecznej samorządu (…)”. Działania, które ma podjąć samorząd, mają m.in. obronić dzieci przed deprawacją.

Czarne chmury

Tymczasem na stronie norweskiego parlamentu zostało zamieszczone stanowisko Ministerstwa Spraw Zagranicznych ws. Mechanizmu Finansowego EOG. Są to fundusze, które Norwegia, Islandia i Liechtenstein przekazują na zmniejszanie nierówności społeczno-ekonomicznych w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Wśród obdarowanych krajów jest m.in. Polska. Tyle, że gminy, które podjęły uchwały anty-LGBT tych pieniędzy mogą nie zobaczyć, chyba, że wycofają się ze swoich wcześniejszych decyzji.

Szefowa norweskiego MSZ Ine Eriksen Søreide odpowiadając na pytanie posłanki i byłej minister Anniken Huitfeldt przyznała, że z niepokojem obserwuje regiony, które ogłosiły się "strefami wolnymi od ideologii LGBT". Podkreśliła, że takie deklaracje są  niezgodne z wartościami, na których opiera się Europa. Zagrożony utratą pieniędzy jest m.in. Kraśnik, który został wymieniony przez szefową norweskiego MSZ.

"Kraśnik i gminy z podobnymi deklaracjami nie otrzymały wsparcia projektowego w bieżącym okresie finansowania i nie otrzymają takiego wsparcia, dopóki te deklaracje pozostają w mocy" – zapowiedziała Ine Eriksen Søreide, wyjaśniając że dotyczy to także miejskich instytucji.

Ile Kraśnik może stracić?

Miasto Kraśnik zostało zakwalifikowane do drugiego etapu Programu Rozwoju Lokalnego finansowanego ze środków norweskich i EOG.

– Jesteśmy na 9. miejscu w rankingu 54 miast, a tylko 15 z nich może liczyć na środki – zauważa Daniel Niedziałek z Biura Burmistrza Kraśnika. – Zatem Kraśnik ma duże szanse na pozyskanie od 3 do 10 mln euro, tym bardziej, że nad tym projektem pracujemy już od wielu miesięcy wspólnie z ekspertami Związku Miast Polskich i powoli zmierzamy do finału tych prac. Taki projekt nie był jeszcze nigdy przygotowywany w naszym mieście. I dodaje: To nie jest standardowa procedura pisania wniosku na dofinansowanie z RPO. Urzędnicy i mieszkańcy uczestniczący w konsultacjach społecznych włożyli w to opracowanie bardzo dużo wysiłku. Nie było to łatwe zwłaszcza w dobie epidemii. Tak duże dofinansowanie pozwoliłoby naszej lokalnej wspólnocie pokonać wiele problemów, które wymagają dużego nakładu środków finansowych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Apollo13 / 19 września 2020 r. o 15:22
+32
Ze wszystkich ideologii najgorsza jest ideologia PISbolszewizmu.
Avatar
Liz / 19 września 2020 r. o 15:22
+26
Nie ma ideologii LTGB, są ludzie. Radnym Kraśnika wydawało się, że zagłosowali tylko przeciw mieszkańcom LGBT (bo tacy w Kraśniku niewątpliwie są) a okazuje się, że zagłosowali na niekorzyść miasta i wszystkich mieszkańców - i jeszcze mają wątpliwości co dalej?
Avatar
OPUSDEI / 19 września 2020 r. o 18:29
+24
Skoro Radny wprowadził uchwałę, która niesie dla Gminy skutki w postaci utraty pieniędzy, to Radny powinien pokryć różnicę z własnej kieszeni. Możliwe, że utracone przychody z Norwegii, czyli środki których miasto nie dostanie powinny być pokryte solidarnie przez wszystkich radnych którzy poparli wprowadzenie strefy wolnej od LGBT. Szanowni Radni, wykażcie godność i skoro pozwalacie aby ta uchwała (źle oceniana przez Komisję Europejską) odebrała pieniądze mieszkańcom, to powinniście to pokryć z własnej kieszeni.
Avatar
Motorlublin / 19 września 2020 r. o 14:42
+17
Pieniądze od zgnilego zachodu.... Nie powinni brać ani eurocenta
Avatar
Santiago / 20 września 2020 r. o 15:39
+16
Hello kraśniccy radni ubodzy intelektualnie (wyjątek: Krzysio Ślusarz) dzięki wam pierdziszew Kraśnik znowu na czołówkach gazet nawet w Norwegii. Wasze poglądy to ciemnogród czystej postaci, tym bardziej dziwne że wśród was obok troglodytów jest lekarz, nauczyciele.... Żenada ...... Jak będziecie żebrać o nasze głosy to wam wtedy przypomnimy. A od cudzych rodzin to się odczepcie i zajmijcie się swoimi... dla przypomnienia "wybrańcom narodu" z RM Kraśnik miasto które wam płaci jest na 265 miejscu na 267 miast powiatowych (dochód miasta na osobę) średnie zarobki w Kraśniku 14 tys. dolar/ rok (w porywach), Liechtenstein 98 tys. dolar/ rok, Norwegia 74 tys.dolar/ rok, Islandia 67 tys. dolar/ rok. Może macie jakiś pomysł ktoś coś?
Hello kraśniccy radni ubodzy intelektualnie (wyjątek: Krzysio Ślusarz) dzięki wam pierdziszew Kraśnik znowu na czołówkach gazet nawet w Norwegii. Wasze poglądy to ciemnogród czystej postaci, tym bardziej dziwne że wśród was obok troglodytów jest lekarz, nauczyciele.... Żenada ...... Jak będziecie żebrać o nasze głosy to wam wtedy przypomnimy. A od cudzych rodzin to się odczepcie i zajmijcie się swoimi... dla przypomnienia "wybrańcom narodu" z RM Kraśnik miasto które wam płaci jest na 265 miejscu na 267 miast powiatowych (dochód m... rozwiń
Avatar
___K___ / 20 września 2020 r. o 11:31
+11
 Ideologia LGBT jest zła - neomarksistowska, antyludzka, wbrew naturze, Kraśnik nie powinien ugiąć się przed dyktatem, a ewentualne straty powinny być wyrównane większym "janosikowym" z miast typu Warszawa, Poznań itd. Trzeba wymyslec stały mechanizm kompensaty :) Oczywiście "zgniły zachód" tez się zawali - kwestia kilkunastu lat, symptomy sa np. we Francji. :)  
KOT89   - powiedz, jaka ideolgia tobie tak zryła kiepełę?
Avatar
Janusz_Paliwas / 19 września 2020 r. o 15:02
+11
Jak oni nie brzydzą się pieniędzy z tej ohydnej unii ?? Te pieniądze uwłaczają społeczeństwo i sieją niezdrowy kapitalizm !!
Avatar
PISFAN / 19 września 2020 r. o 15:50
+10
Nie wycofa się bo ziobro wszystkim obiecał zrekompensować straty
Avatar
OPUSDEI / 21 września 2020 r. o 21:54
+8
Szanowni Kraśniczanie, niebawem dowiemy się, czy Radni, których wybraliście kierują się dobrem Miasta, w tym dobrostanem finansowym, inwestycyjnym, czy może raczej preferują zrezygnować z walki o pieniądze na rozwój Kraśnika. Wiem, że walki ideologiczne, tak jak i krucjaty krzyżowe zdają się być atrakcyjne, tak z punktu widzenia polityki jak i kościoła, a może nawet i zbawienia. Ale to ślepy zaułek. Dobry stan Gminy i dobre zarządzanie polega na wyborze takich Radnych, którzy potrafią naprawić błędy, wycofać strefę anty-lgbt, zanim odpadną z konkursu. Którzy potrafią przysporzyć miastu. Ja rozumiem, że gdyby to były małe jakieś fundusze, to można by trwać w uporze, liczyć, że Gazprom sfinansuje wam te inwestycje w Kraśniku, czy Ministerstwo Sprawiedliwości zrekompensuje. Ale tak nie jest Kraśniczanie, świat to kapitalizm, od Stanów po Chiny, od Norwegii i Kanady, po Australię i Agentynę. Wasze miasto też podlega prawom rynkowym, popytowi i podaży. Też macie budżet.  Pamiętajcie, FUndusze Norweskie to nie jedyne jakie są na stole, ale już Pani Komisarz Věra Jourová z Komisji Europejskiej, potwierdziła w zeszłym tygodniu, że idziecie na kurs kolizyjny, a Pani Prezydent Urszula von der Leyen, w swoim Orędziu o stanie Unii Europejskiej, jasno powiedziała: "Nie ma miejsca dla stref wolnych od lgbt w naszej Unii !". Patryk Jaki tylko krzyczał tym swoim topornym angielskim, że te strefy to decyzje większości, ale nie dostał gromkich braw. Jaki Kraśnika nie wybroni. To na co należy popatrzeć to większy obraz, w prawie pół-miliardowej UE, ludzie antagonizujący LGBT są w mniejszości. Unia to nie Rosja, tu szanuje się mniejszości. Tak więc przypatrzcie się, którzy radni w Kraśniku na prawdę potrafią podjąć decyzje dla dobra Kraśnika. Macie szansę rozsławić Kraśnik, jako pierwsze miasto, które udało isę wycofać z publikacji o nazwie "Atlas Nienawiści". Na jakie nagłówki Kraśnik trafi, to zależy tylko od jego radnych.
Szanowni Kraśniczanie, niebawem dowiemy się, czy Radni, których wybraliście kierują się dobrem Miasta, w tym dobrostanem finansowym, inwestycyjnym, czy może raczej preferują zrezygnować z walki o pieniądze na rozwój Kraśnika. Wiem, że walki ideologiczne, tak jak i krucjaty krzyżowe zdają się być atrakcyjne, tak z punktu widzenia polityki jak i kościoła, a może nawet i zbawienia. Ale to ślepy zaułek. Dobry stan Gminy i dobre zarządzanie polega na wyborze takich Radnych, którzy potrafią naprawić błędy, wycofać strefę anty-lgbt, zanim odpadną z... rozwiń
Avatar
___K___ / 19 września 2020 r. o 18:31
-1
Ideologia LGBT jest zła - neomarksistowska, antyludzka, wbrew naturze, Kraśnik nie powinien ugiąć się przed dyktatem, a ewentualne straty powinny być wyrównane większym "janosikowym" z miast typu Warszawa, Poznań itd. Trzeba wymyslec stały mechanizm kompensaty :) Oczywiście "zgniły zachód" tez się zawali - kwestia kilkunastu lat, symptomy sa np. we Francji. :)
  KOT89   - powiedz, jaka ideolgia tobie tak zryła kiepełę?
Avatar
OPUSDEI / 21 września 2020 r. o 21:54
+8
Szanowni Kraśniczanie, niebawem dowiemy się, czy Radni, których wybraliście kierują się dobrem Miasta, w tym dobrostanem finansowym, inwestycyjnym, czy może raczej preferują zrezygnować z walki o pieniądze na rozwój Kraśnika. Wiem, że walki ideologiczne, tak jak i krucjaty krzyżowe zdają się być atrakcyjne, tak z punktu widzenia polityki jak i kościoła, a może nawet i zbawienia. Ale to ślepy zaułek. Dobry stan Gminy i dobre zarządzanie polega na wyborze takich Radnych, którzy potrafią naprawić błędy, wycofać strefę anty-lgbt, zanim odpadną z konkursu. Którzy potrafią przysporzyć miastu. Ja rozumiem, że gdyby to były małe jakieś fundusze, to można by trwać w uporze, liczyć, że Gazprom sfinansuje wam te inwestycje w Kraśniku, czy Ministerstwo Sprawiedliwości zrekompensuje. Ale tak nie jest Kraśniczanie, świat to kapitalizm, od Stanów po Chiny, od Norwegii i Kanady, po Australię i Agentynę. Wasze miasto też podlega prawom rynkowym, popytowi i podaży. Też macie budżet.  Pamiętajcie, FUndusze Norweskie to nie jedyne jakie są na stole, ale już Pani Komisarz Věra Jourová z Komisji Europejskiej, potwierdziła w zeszłym tygodniu, że idziecie na kurs kolizyjny, a Pani Prezydent Urszula von der Leyen, w swoim Orędziu o stanie Unii Europejskiej, jasno powiedziała: "Nie ma miejsca dla stref wolnych od lgbt w naszej Unii !". Patryk Jaki tylko krzyczał tym swoim topornym angielskim, że te strefy to decyzje większości, ale nie dostał gromkich braw. Jaki Kraśnika nie wybroni. To na co należy popatrzeć to większy obraz, w prawie pół-miliardowej UE, ludzie antagonizujący LGBT są w mniejszości. Unia to nie Rosja, tu szanuje się mniejszości. Tak więc przypatrzcie się, którzy radni w Kraśniku na prawdę potrafią podjąć decyzje dla dobra Kraśnika. Macie szansę rozsławić Kraśnik, jako pierwsze miasto, które udało isę wycofać z publikacji o nazwie "Atlas Nienawiści". Na jakie nagłówki Kraśnik trafi, to zależy tylko od jego radnych.
Szanowni Kraśniczanie, niebawem dowiemy się, czy Radni, których wybraliście kierują się dobrem Miasta, w tym dobrostanem finansowym, inwestycyjnym, czy może raczej preferują zrezygnować z walki o pieniądze na rozwój Kraśnika. Wiem, że walki ideologiczne, tak jak i krucjaty krzyżowe zdają się być atrakcyjne, tak z punktu widzenia polityki jak i kościoła, a może nawet i zbawienia. Ale to ślepy zaułek. Dobry stan Gminy i dobre zarządzanie polega na wyborze takich Radnych, którzy potrafią naprawić błędy, wycofać strefę anty-lgbt, zanim odpadną z... rozwiń
Avatar
Santiago / 20 września 2020 r. o 15:39
+16
Hello kraśniccy radni ubodzy intelektualnie (wyjątek: Krzysio Ślusarz) dzięki wam pierdziszew Kraśnik znowu na czołówkach gazet nawet w Norwegii. Wasze poglądy to ciemnogród czystej postaci, tym bardziej dziwne że wśród was obok troglodytów jest lekarz, nauczyciele.... Żenada ...... Jak będziecie żebrać o nasze głosy to wam wtedy przypomnimy. A od cudzych rodzin to się odczepcie i zajmijcie się swoimi... dla przypomnienia "wybrańcom narodu" z RM Kraśnik miasto które wam płaci jest na 265 miejscu na 267 miast powiatowych (dochód miasta na osobę) średnie zarobki w Kraśniku 14 tys. dolar/ rok (w porywach), Liechtenstein 98 tys. dolar/ rok, Norwegia 74 tys.dolar/ rok, Islandia 67 tys. dolar/ rok. Może macie jakiś pomysł ktoś coś?
Hello kraśniccy radni ubodzy intelektualnie (wyjątek: Krzysio Ślusarz) dzięki wam pierdziszew Kraśnik znowu na czołówkach gazet nawet w Norwegii. Wasze poglądy to ciemnogród czystej postaci, tym bardziej dziwne że wśród was obok troglodytów jest lekarz, nauczyciele.... Żenada ...... Jak będziecie żebrać o nasze głosy to wam wtedy przypomnimy. A od cudzych rodzin to się odczepcie i zajmijcie się swoimi... dla przypomnienia "wybrańcom narodu" z RM Kraśnik miasto które wam płaci jest na 265 miejscu na 267 miast powiatowych (dochód m... rozwiń
Avatar
___K___ / 20 września 2020 r. o 11:31
+11
 Ideologia LGBT jest zła - neomarksistowska, antyludzka, wbrew naturze, Kraśnik nie powinien ugiąć się przed dyktatem, a ewentualne straty powinny być wyrównane większym "janosikowym" z miast typu Warszawa, Poznań itd. Trzeba wymyslec stały mechanizm kompensaty :) Oczywiście "zgniły zachód" tez się zawali - kwestia kilkunastu lat, symptomy sa np. we Francji. :)  
KOT89   - powiedz, jaka ideolgia tobie tak zryła kiepełę?
Avatar
___K___ / 19 września 2020 r. o 18:31
-1
Ideologia LGBT jest zła - neomarksistowska, antyludzka, wbrew naturze, Kraśnik nie powinien ugiąć się przed dyktatem, a ewentualne straty powinny być wyrównane większym "janosikowym" z miast typu Warszawa, Poznań itd. Trzeba wymyslec stały mechanizm kompensaty :) Oczywiście "zgniły zachód" tez się zawali - kwestia kilkunastu lat, symptomy sa np. we Francji. :)
  KOT89   - powiedz, jaka ideolgia tobie tak zryła kiepełę?
Avatar
OPUSDEI / 19 września 2020 r. o 18:29
+24
Skoro Radny wprowadził uchwałę, która niesie dla Gminy skutki w postaci utraty pieniędzy, to Radny powinien pokryć różnicę z własnej kieszeni. Możliwe, że utracone przychody z Norwegii, czyli środki których miasto nie dostanie powinny być pokryte solidarnie przez wszystkich radnych którzy poparli wprowadzenie strefy wolnej od LGBT. Szanowni Radni, wykażcie godność i skoro pozwalacie aby ta uchwała (źle oceniana przez Komisję Europejską) odebrała pieniądze mieszkańcom, to powinniście to pokryć z własnej kieszeni.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 19 września 2020 r. o 16:08
-5
Wystarczy popatrzeć na tęczowego ojroposła... ojrosrebrniki liczone nawet w milionach zdecydowanie mu nie służą.
Avatar
PISFAN / 19 września 2020 r. o 15:50
+10
Nie wycofa się bo ziobro wszystkim obiecał zrekompensować straty
Avatar
Apollo13 / 19 września 2020 r. o 15:22
+32
Ze wszystkich ideologii najgorsza jest ideologia PISbolszewizmu.
Avatar
Liz / 19 września 2020 r. o 15:22
+26
Nie ma ideologii LTGB, są ludzie. Radnym Kraśnika wydawało się, że zagłosowali tylko przeciw mieszkańcom LGBT (bo tacy w Kraśniku niewątpliwie są) a okazuje się, że zagłosowali na niekorzyść miasta i wszystkich mieszkańców - i jeszcze mają wątpliwości co dalej?
Avatar
Janusz_Paliwas / 19 września 2020 r. o 15:02
+11
Jak oni nie brzydzą się pieniędzy z tej ohydnej unii ?? Te pieniądze uwłaczają społeczeństwo i sieją niezdrowy kapitalizm !!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieli trzy godziny, aby stawić się w jednostce. Wszyscy żołnierze WOT z wezwaniami

Mieli trzy godziny, aby stawić się w jednostce. Wszyscy żołnierze WOT z wezwaniami

Mieli trzy godziny po otrzymaniu SMS-a, aby stawić się w jednostce. Piątek, 30 października był pierwszym dniem w dotychczasowej historii Wojsk Obrony Terytorialnej, kiedy wszyscy żołnierze formacji otrzymali wezwania do natychmiastowego stawiennictwa w swoich jednostkach.

Kim jest nowy prezes MPWiK Puławy?

Kim jest nowy prezes MPWiK Puławy?

Rada nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Puławach potrzebowała niemal pięciu miesięcy i trzech konkursów, żeby wybrać nowego prezesa komunalnej spółki. Romana Mazurka zastąpi niezwiązany dotychczas z powiatem puławskim Bernard Rudkowski.

Policja podsumowuje protest kobiet w Warszawie. 37 osób zatrzymanych
Wideo
film

Policja podsumowuje protest kobiet w Warszawie. 37 osób zatrzymanych

Policjanci zatrzymali w piątek wieczorem 37 osób. Zdecydowaną większość stanowią osoby ze środowisk pseudokibiców – poinformował w sobotę rzecznik stołecznej komendy Sylwester Marczak. Jak zaznaczył, biorąc pod uwagę ogromną liczbę uczestników manifestacji, był to protest "bardzo spokojny".

Nowe izolatorium w regionie. Pełna lista miejsc dla osób lekko przechodzących chorobę

Nowe izolatorium w regionie. Pełna lista miejsc dla osób lekko przechodzących chorobę

Na terenie województwa lubelskiego funkcjonuje pięć izolatoriów: w Lublinie, Białej Podlaskiej, Okunince, Łukowie i Suścu – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Nieuczciwy kurier. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy

Nieuczciwy kurier. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy

23-latek wykonując pracę kuriera przywłaszczył cztery przesyłki. Nieuczciwego pracownika zatrzymali lubelscy policjanci.

Prezydent Chełma chce wesprzeć cmentarny biznes. Odkupi chryzantemy

Prezydent Chełma chce wesprzeć cmentarny biznes. Odkupi chryzantemy

Był płacz i zgrzytanie zębami, a może być niezły biznes. Właściciele straganów z chryzantemami już liczyli straty w związku z nagłym zamknięciem przez rząd cmentarzy, co pozbawiło ich klientów. Pomoc przyszła z nieoczekiwanej strony.

Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 0:3. Lider pokazał klasę

Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 0:3. Lider pokazał klasę

Świetny występ Wisły Puławy w Stalowej Woli. Drużyna Mariusza Pawlaka w starciu z głównym rywalem w walce o awans nie pozostawiła „Stalówce” żadnych złudzeń. Duma Powiśla wygrała 3:0 i obecnie ma już 18 punktów przewagi nad spadkowiczem z II ligi.

ARiMR i KOWR skupią kwiaty, które miały trafić na cmentarze
film

ARiMR i KOWR skupią kwiaty, które miały trafić na cmentarze

Terenowe oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty oraz rośliny, które byłyby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami.

Zmarł Sean Connery. Aktor miał 90 lat

Zmarł Sean Connery. Aktor miał 90 lat

Nie żyje Sean Connery, wybitny aktor, odtwórca roli Jamesa Bonda – poinformowało w sobotę BBC.

Strajk kobiet zmienia formułę. Zachęca do włączenia się do akcji #ChryzantemyZłociste!

Strajk kobiet zmienia formułę. Zachęca do włączenia się do akcji #ChryzantemyZłociste!

Nie ustają protesty przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Ogólnopolski Strajk Kobiet zmienia nieco formę demonstrowania swojego sprzeciwu wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. I w związku z zamknięciem cmentarzy zachęca do kupowania zniczy i chryzantem oraz przynoszenia ich na niedzielne akcje.

Jutrzenka Giebułtów – Lewart Lubartów 1:3. Strzelali tylko skrzydłowi

Jutrzenka Giebułtów – Lewart Lubartów 1:3. Strzelali tylko skrzydłowi

Drugi z rzędu dobry występ piłkarzy Tomasza Bednaruka. Tym razem beniaminek z Lubartowa ograł na wyjeździe Jutrzenkę Giebułtów 3:1. Dzięki temu zyskał już kilka punktów przewagi nad drużynami z dołu tabeli.

Lubelskie: Tragiczny wypadek w Bobrownikach. Nie żyje 33-latek [zdjęcia]
galeria

Lubelskie: Tragiczny wypadek w Bobrownikach. Nie żyje 33-latek [zdjęcia]

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Bobrowniki (powiat rycki). Nie żyje potrącony przez opla 33-letni mieszkaniec gminy Ryki.

Kraśnik: Miasto pomoże lokalnym sprzedawcom. Kupi od nich żywe kwiaty

Kraśnik: Miasto pomoże lokalnym sprzedawcom. Kupi od nich żywe kwiaty

Kolejne miasta w Lubelskiem deklarują pomoc przedsiębiorcom, którzy w związku ze świętem Wszystkich Świętych kupili większe ilości towaru, by sprzedać je przy cmentarzach. W ciągu najbliższych trzech dni nie będą mogli tego zrobić, ponieważ cmentarze są zamknięte. Decyzja rządu ma związek z sytuacją epidemiczną w kraju.

Lubelskie: Nie żyje 28 osób z infekcją COVID-19. Wśród nich 45-latka. Nie miała innych chorób

Lubelskie: Nie żyje 28 osób z infekcją COVID-19. Wśród nich 45-latka. Nie miała innych chorób

"Z przykrością informuję, że na terenie województwa lubelskiego zmarło 28 osób" – poinformowała w sobotę rano Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Koronawirus w Lubelskiem. Ponad 1,5 tysiąca nowych zakażonych osób

Koronawirus w Lubelskiem. Ponad 1,5 tysiąca nowych zakażonych osób

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 1559 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – poinformowała właśnie Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.