Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

11 lipca 2015 r.
8:25

Lokal w parku w Kraśniku stoi pusty. Przez zakaz sprzedaży alkoholu?

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 29 A A

Nie udało się znaleźć chętnego do prowadzania herbaciarni – kawiarni w parku im. Jana Pawła II w Kraśniku. Przedsiębiorca, który chciałby prowadzić działalność w tym lokalu nie mógłby sprzedawać alkoholu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jeszcze jak park nie był odnowiony mieliśmy mnóstwo zgłoszeń od mieszkańców, że w sobotę jest tam głośno i naruszany jest porządek – wskazuje Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Obecnie park jest pięknie wyremontowany. Jest to miejsce spotkań kraśniczan w różnym wieku. Od samego początku mówiliśmy, że nie wyrazimy zgodny na sprzedaż alkoholu w tym lokalu. Chcielibyśmy aby tam powstała kawiarnia-herbaciarnia. Miejsce gdzie będzie można coś, zjeść, wypić coś zimnego.

Lokal ul. Parkowej 1 został zamknięty jeszcze w połowie ubiegłego roku, kiedy to ruszyły prace budowlane w parku. Osoba, która wcześniej prowadziła tutaj działalność przeniosła się w inne miejsce.

W maju br. miejska spółka Kraśnickie Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe ogłosiło przetarg na dzierżawę nieruchomości na okres 3 lat. To parterowy budynek o powierzchni użytkowej 165 mkw wraz z placem utwardzonym kostką o powierzchni 96,75 mkw. Poza zakazem sprzedaży alkoholu były też inne warunki do spełnienia. Chodziło o bezpłatne udostępnienie lokalu członkom trzech Klubów Seniora trzy razy w tygodniu w okresie od 1 września do 31 maja każdego roku w godzinach 17 – 19, prowadzenie ogólnodostępnej, bezpłatnej toalety jak też umożliwienie odpłatnego korzystania z prądu w czasie imprez miejskich na terenie parku im. Jana Pawła II. Wywoławcza wysokość czynszu dzierżawnego wynosiła 1000,00 zł brutto za miesiąc.

Chętny jest nie znalazł. – Nikt się nie zgłosił – potwierdza Kazimierz Choma, prezes KPM w Kraśniku.

Nie ma jeszcze decyzji czy zostanie ogłoszony drugi przetarg. – Przeanalizujemy dotychczasowe warunki. Bo to, że nie zgłosił się nikt z czegoś wynika – mówi Mulawa.

– Jeśli coś ma przynosić komuś zysk to osoba ta musi mieć wolność działania a więc może np. organizować dyskoteki czy też sprzedawać alkohol – komentuje Wiesław Michałowski, prezes Kraśnickiej Izby Gospodarczej.

Na to miejsce ma jednak inny pomysł. – Może oddać ten lokal np. jednemu z działających w mieście klubów abstynenta Dzięki temu wzrosłaby świadomość społeczeństwa odnośnie używek i zagrożeń z tym związanych. Może to być też inna organizacja non profit, która nie jest nastawiona na zysk.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jarek / 27 lipca 2015 o 16:53
0

Ja też jestem za. Weźmy się do działania !!!

Avatar
Jola / 27 lipca 2015 o 15:36
0

A może zmienić burmistrza ?

Świetny poysł. Jestem "za".

Avatar
Lech / 27 lipca 2015 o 13:50
0

A może zmienić burmistrza ?

Avatar
Marek / 26 lipca 2015 o 18:38
0

He, he, he ! To już emerytkom nie odpowiada herbaciarnia na parafii???
Jak to, przecież tak często tam przesiadywały i tak tam miło miały, taką fajną atmosferkę do obrabiania innym tyłów, no i jakieś to było takie elitarne towarzysko... Ale wiadomo, bez alkoholu paniom było nudno, tak po samej herbatce wracać do pustych domów, a poza tym panów tam nie było...
Ale drgnęło! Burmistrz otoczył stadko taką troskliwością i takimi warunkami, że teraz im żyć i nie umierać!!! I kasa dla nich jest, choć na pensje dla szkół nie ma... i na prowadzenie jakiejś opieki dla młodzieży 14-18 lat typu świetlica, klub i stołówka też nie ma. A po co, prawda? Przecież ich do głosowania nie można wykorzystać. To niech siedzą na ławkach wokół bloków i niech się cicho śmieją i tylko do zmroku, bo potem strach ich się bać i nie można zasnąć już o 20-tej.
A emeryci mogą wsio w tym grajdole i mieć klub samotnych serc i III wieku, i tańce i hulanki oraz swawole w domach kultury, oraz bardzo częste wyjazdy na drugi kraniec Polski z wyżywieniem i napitkiem. Są hołubieni wręcz, bo oni już nie chcą ani miejsc pracy, ani budowy bloków socjalnych itp.I teraz ktoś dowcipny szykuje im azyl przy parku, no nie!!! Ten kto by zaakceptował stawiane warunki odnośnie wynajmu, to byłby chyba osłem.
Gdzie w Kraśniku Starym można posiedzieć, napić się kawy, piwa, lampkę wina mając wiek w granicach 18 - 60 lat? Do Zielonego Dworku za daleko, a autem wracać po spożyciu nie można.
Lokale w Fabrycznym nie są na odludziu, a funkcjonują i mieszkańcom to nie przeszkadza, a Parkowa tak, mimo, że obok niej nikt tak naprawdę tuż-tuż nie mieszka. O co więc chodzi w tym wszystkim? Jest drugie dno w tej sprawie - otóż przegięcie pały i robienie polityki tam, gdzie jej być nie powinno.
Ale cóż, Kraśnik to miasto prawie już święte! A święci są martwi wszak, tak też i tutaj coraz bardziej drętwo i nijako.

Cała prawda o Kraśniku. 

Cała prawda o Kraśniku. 

rozwiń
Avatar
gość / 26 lipca 2015 o 04:28
0
He, he, he ! To już emerytkom nie odpowiada herbaciarnia na parafii???
Jak to, przecież tak często tam przesiadywały i tak tam miło miały, taką fajną atmosferkę do obrabiania innym tyłów, no i jakieś to było takie elitarne towarzysko... Ale wiadomo, bez alkoholu paniom było nudno, tak po samej herbatce wracać do pustych domów, a poza tym panów tam nie było...
Ale drgnęło! Burmistrz otoczył stadko taką troskliwością i takimi warunkami, że teraz im żyć i nie umierać!!! I kasa dla nich jest, choć na pensje dla szkół nie ma... i na prowadzenie jakiejś opieki dla młodzieży 14-18 lat typu świetlica, klub i stołówka też nie ma. A po co, prawda? Przecież ich do głosowania nie można wykorzystać. To niech siedzą na ławkach wokół bloków i niech się cicho śmieją i tylko do zmroku, bo potem strach ich się bać i nie można zasnąć już o 20-tej.
A emeryci mogą wsio w tym grajdole i mieć klub samotnych serc i III wieku, i tańce i hulanki oraz swawole w domach kultury, oraz bardzo częste wyjazdy na drugi kraniec Polski z wyżywieniem i napitkiem. Są hołubieni wręcz, bo oni już nie chcą ani miejsc pracy, ani budowy bloków socjalnych itp.I teraz ktoś dowcipny szykuje im azyl przy parku, no nie!!! Ten kto by zaakceptował stawiane warunki odnośnie wynajmu, to byłby chyba osłem.
Gdzie w Kraśniku Starym można posiedzieć, napić się kawy, piwa, lampkę wina mając wiek w granicach 18 - 60 lat? Do Zielonego Dworku za daleko, a autem wracać po spożyciu nie można.
Lokale w Fabrycznym nie są na odludziu, a funkcjonują i mieszkańcom to nie przeszkadza, a Parkowa tak, mimo, że obok niej nikt tak naprawdę tuż-tuż nie mieszka. O co więc chodzi w tym wszystkim? Jest drugie dno w tej sprawie - otóż przegięcie pały i robienie polityki tam, gdzie jej być nie powinno.
Ale cóż, Kraśnik to miasto prawie już święte! A święci są martwi wszak, tak też i tutaj coraz bardziej drętwo i nijako.
He, he, he ! To już emerytkom nie odpowiada herbaciarnia na parafii???
Jak to, przecież tak często tam przesiadywały i tak tam miło miały, taką fajną atmosferkę do obrabiania innym tyłów, no i jakieś to było takie elitarne towarzysko... Ale wiadomo, bez alkoholu paniom było nudno, tak po samej herbatce wracać do pustych domów, a poza tym panów tam nie było...
Ale drgnęło! Burmistrz otoczył stadko taką troskliwością i takimi warunkami, że teraz im żyć i nie umierać!!! I kasa dla nich jest, choć na pensje dla szkół nie ma... i na prowadz... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 12:07
0
"Chętny jest nie znalazł. – Nikt się nie zgłosił – potwierdza Kazimierz Choma, prezes KPM w Kraśniku." Czy to czasem jest poprawnie stylistycznie i gramatycznie? Jeśli "Chętny jest" to czemu dalej ten pan twierdzi ze " Nikt się nie zgłosił" albo jest albo nie ma! Jeśli redaktor który to pisał jest, to czemu go nie ma? Poprawnie powinno być chyba tak: CHĘTNY SIĘ NIE ZNALAZŁ - NIKT SIĘ NIE ZGŁOSIŁ.
Avatar
bazyl / 14 lipca 2015 o 05:20
0

JUDE ???

Tak to piękne imię

https://www.youtube.com/watch?v=jGN39EgUM-o

Avatar
Gość / 13 lipca 2015 o 20:25
0
Mulawa to spadochroniarz albo człowiek zteczki. Burmistrz , wiadomo uzdrowiciel, targ uzdrowił , park uzdrowił, .A tu jeszcze 3 lata do wyborów. Strach się bać
Avatar
gośc / 13 lipca 2015 o 14:34
0

Czy w tym mieście nie można niczego zrobić bez seniorów? Wszystko się musi kręcić wokół nich? Łażą po domu kultury, chleją, może niedługo jeszcze ćpać zaczną? I jeszcze w parku im trzeba dać lokal, będą mieli kolejną miejscówke na libacje, które na dodatek są finansowane z naszych pieniędzy!! Kiedy to się skończy? Może pora postawić na młodych i trochę z nimi rozmawiać, a nie aby seniorzy i seniorzy!

Dokładnie. Jedyne czym si e zajmują to popijawy, wycieczki i wieczorki taneczne. I na wszystko dostają z magistratu. Rano kuśtykają w przychodniach a wieczorem wódeczka i tańce. Ot elektorat obłudników.

Dokładnie. Jedyne czym si e zajmują to popijawy, wycieczki i wieczorki taneczne. I na wszystko dostają z magistratu. Rano kuśtykają w przychodniach a wieczorem wódeczka i tańce. Ot elektorat obłudników.

rozwiń
Avatar
Gość / 13 lipca 2015 o 14:28
0
A w którym to klubie abstynenta w kraśniku się nie pije ? Może tam opłatki sprzedawać albo gromnice, alby i różańce dla komisji przed wyborami.
Avatar
Jarek / 27 lipca 2015 o 16:53
0

Ja też jestem za. Weźmy się do działania !!!

Avatar
Jola / 27 lipca 2015 o 15:36
0

A może zmienić burmistrza ?

Świetny poysł. Jestem "za".

Avatar
Lech / 27 lipca 2015 o 13:50
0

A może zmienić burmistrza ?

Avatar
Marek / 26 lipca 2015 o 18:38
0

He, he, he ! To już emerytkom nie odpowiada herbaciarnia na parafii???
Jak to, przecież tak często tam przesiadywały i tak tam miło miały, taką fajną atmosferkę do obrabiania innym tyłów, no i jakieś to było takie elitarne towarzysko... Ale wiadomo, bez alkoholu paniom było nudno, tak po samej herbatce wracać do pustych domów, a poza tym panów tam nie było...
Ale drgnęło! Burmistrz otoczył stadko taką troskliwością i takimi warunkami, że teraz im żyć i nie umierać!!! I kasa dla nich jest, choć na pensje dla szkół nie ma... i na prowadzenie jakiejś opieki dla młodzieży 14-18 lat typu świetlica, klub i stołówka też nie ma. A po co, prawda? Przecież ich do głosowania nie można wykorzystać. To niech siedzą na ławkach wokół bloków i niech się cicho śmieją i tylko do zmroku, bo potem strach ich się bać i nie można zasnąć już o 20-tej.
A emeryci mogą wsio w tym grajdole i mieć klub samotnych serc i III wieku, i tańce i hulanki oraz swawole w domach kultury, oraz bardzo częste wyjazdy na drugi kraniec Polski z wyżywieniem i napitkiem. Są hołubieni wręcz, bo oni już nie chcą ani miejsc pracy, ani budowy bloków socjalnych itp.I teraz ktoś dowcipny szykuje im azyl przy parku, no nie!!! Ten kto by zaakceptował stawiane warunki odnośnie wynajmu, to byłby chyba osłem.
Gdzie w Kraśniku Starym można posiedzieć, napić się kawy, piwa, lampkę wina mając wiek w granicach 18 - 60 lat? Do Zielonego Dworku za daleko, a autem wracać po spożyciu nie można.
Lokale w Fabrycznym nie są na odludziu, a funkcjonują i mieszkańcom to nie przeszkadza, a Parkowa tak, mimo, że obok niej nikt tak naprawdę tuż-tuż nie mieszka. O co więc chodzi w tym wszystkim? Jest drugie dno w tej sprawie - otóż przegięcie pały i robienie polityki tam, gdzie jej być nie powinno.
Ale cóż, Kraśnik to miasto prawie już święte! A święci są martwi wszak, tak też i tutaj coraz bardziej drętwo i nijako.

Cała prawda o Kraśniku. 

Cała prawda o Kraśniku. 

rozwiń
Avatar
gość / 26 lipca 2015 o 04:28
0
He, he, he ! To już emerytkom nie odpowiada herbaciarnia na parafii???
Jak to, przecież tak często tam przesiadywały i tak tam miło miały, taką fajną atmosferkę do obrabiania innym tyłów, no i jakieś to było takie elitarne towarzysko... Ale wiadomo, bez alkoholu paniom było nudno, tak po samej herbatce wracać do pustych domów, a poza tym panów tam nie było...
Ale drgnęło! Burmistrz otoczył stadko taką troskliwością i takimi warunkami, że teraz im żyć i nie umierać!!! I kasa dla nich jest, choć na pensje dla szkół nie ma... i na prowadzenie jakiejś opieki dla młodzieży 14-18 lat typu świetlica, klub i stołówka też nie ma. A po co, prawda? Przecież ich do głosowania nie można wykorzystać. To niech siedzą na ławkach wokół bloków i niech się cicho śmieją i tylko do zmroku, bo potem strach ich się bać i nie można zasnąć już o 20-tej.
A emeryci mogą wsio w tym grajdole i mieć klub samotnych serc i III wieku, i tańce i hulanki oraz swawole w domach kultury, oraz bardzo częste wyjazdy na drugi kraniec Polski z wyżywieniem i napitkiem. Są hołubieni wręcz, bo oni już nie chcą ani miejsc pracy, ani budowy bloków socjalnych itp.I teraz ktoś dowcipny szykuje im azyl przy parku, no nie!!! Ten kto by zaakceptował stawiane warunki odnośnie wynajmu, to byłby chyba osłem.
Gdzie w Kraśniku Starym można posiedzieć, napić się kawy, piwa, lampkę wina mając wiek w granicach 18 - 60 lat? Do Zielonego Dworku za daleko, a autem wracać po spożyciu nie można.
Lokale w Fabrycznym nie są na odludziu, a funkcjonują i mieszkańcom to nie przeszkadza, a Parkowa tak, mimo, że obok niej nikt tak naprawdę tuż-tuż nie mieszka. O co więc chodzi w tym wszystkim? Jest drugie dno w tej sprawie - otóż przegięcie pały i robienie polityki tam, gdzie jej być nie powinno.
Ale cóż, Kraśnik to miasto prawie już święte! A święci są martwi wszak, tak też i tutaj coraz bardziej drętwo i nijako.
He, he, he ! To już emerytkom nie odpowiada herbaciarnia na parafii???
Jak to, przecież tak często tam przesiadywały i tak tam miło miały, taką fajną atmosferkę do obrabiania innym tyłów, no i jakieś to było takie elitarne towarzysko... Ale wiadomo, bez alkoholu paniom było nudno, tak po samej herbatce wracać do pustych domów, a poza tym panów tam nie było...
Ale drgnęło! Burmistrz otoczył stadko taką troskliwością i takimi warunkami, że teraz im żyć i nie umierać!!! I kasa dla nich jest, choć na pensje dla szkół nie ma... i na prowadz... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 12:07
0
"Chętny jest nie znalazł. – Nikt się nie zgłosił – potwierdza Kazimierz Choma, prezes KPM w Kraśniku." Czy to czasem jest poprawnie stylistycznie i gramatycznie? Jeśli "Chętny jest" to czemu dalej ten pan twierdzi ze " Nikt się nie zgłosił" albo jest albo nie ma! Jeśli redaktor który to pisał jest, to czemu go nie ma? Poprawnie powinno być chyba tak: CHĘTNY SIĘ NIE ZNALAZŁ - NIKT SIĘ NIE ZGŁOSIŁ.
Avatar
bazyl / 14 lipca 2015 o 05:20
0

JUDE ???

Tak to piękne imię

https://www.youtube.com/watch?v=jGN39EgUM-o

Avatar
Gość / 13 lipca 2015 o 20:25
0
Mulawa to spadochroniarz albo człowiek zteczki. Burmistrz , wiadomo uzdrowiciel, targ uzdrowił , park uzdrowił, .A tu jeszcze 3 lata do wyborów. Strach się bać
Avatar
gośc / 13 lipca 2015 o 14:34
0

Czy w tym mieście nie można niczego zrobić bez seniorów? Wszystko się musi kręcić wokół nich? Łażą po domu kultury, chleją, może niedługo jeszcze ćpać zaczną? I jeszcze w parku im trzeba dać lokal, będą mieli kolejną miejscówke na libacje, które na dodatek są finansowane z naszych pieniędzy!! Kiedy to się skończy? Może pora postawić na młodych i trochę z nimi rozmawiać, a nie aby seniorzy i seniorzy!

Dokładnie. Jedyne czym si e zajmują to popijawy, wycieczki i wieczorki taneczne. I na wszystko dostają z magistratu. Rano kuśtykają w przychodniach a wieczorem wódeczka i tańce. Ot elektorat obłudników.

Dokładnie. Jedyne czym si e zajmują to popijawy, wycieczki i wieczorki taneczne. I na wszystko dostają z magistratu. Rano kuśtykają w przychodniach a wieczorem wódeczka i tańce. Ot elektorat obłudników.

rozwiń
Avatar
Gość / 13 lipca 2015 o 14:28
0
A w którym to klubie abstynenta w kraśniku się nie pije ? Może tam opłatki sprzedawać albo gromnice, alby i różańce dla komisji przed wyborami.
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 0

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 0 0

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 18 9

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 10 10

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 2 12

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 1

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 3 1

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 14 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 8

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.