Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

10 listopada 2018 r.
14:34

Marszałek wrócił do Urzędowa. Przedstawili wydarzenia sprzed 103 lat [zdjęcia]

0 11 A A

Tłumy witały na urzędowskim Rynku marszałka Józefa Piłsudskiego i jego sztab. Dziś, przed południem można było oglądać inscenizację religijno-patriotyczną przybliżającą wydarzenia z 1915 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Marszałek przemierzył trasę od Sanktuarium św. Otylii do Rynku w Urzędowie. Po drodze zostały odegrane scenki historyczne m.in. w domu, w którym marszałek Piłsudski kwaterował w 1915 r.

Transmisję dzisiejszych wydarzeń można było oglądać na telebinie w Rynku jak też w internecie.

Inscenizacja była jednym z elementów obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, które zaplanowano w Urzędowie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Michał Smok / 10 listopada 2018 r. o 23:43
Milczeć zdrajcy! Narodu Polskiego, sprzedawczyki!tchórze!Wynocha do kacapów do swojego raju! ''Bolszewika szablą bij...'' Cześć i Chwała bohaterom!Było dzisiaj pieknie w Urzędowie!
Avatar
uczciwy / 11 listopada 2018 r. o 10:58
jak trzeba być upośledzonym umysłowo i nie znać historii POLSKI żeby człowieka pod którego dowództwem armia stoczył bój właśnie z bolszewikami nazywać bolszewikiem, kiedyś w encyklopedi można było znajść dwie definicje Debilizm lub agent=zdrajca!
Avatar
Gość / 10 listopada 2018 r. o 14:55
Annopol .Obchody 100-lecia odrabianie pańszczyzny.Władze posiłkują się programem obchodów w Lublinie.Strona informacyjna Urzędu Miejskiego w internecie.Kalendarz imprez instytucji kultury zatwierdza Burmistrz.Po zaprzysiężeniu nowych organów gminy -żądać wyjaśnień .
Avatar
żal / 12 listopada 2018 r. o 20:36
Głupi komentarz to żaden komentarz!
Avatar
Gość / 12 listopada 2018 r. o 11:29
Szkoda, ze nie przedstawili jak marszalek pograzony w naglej "depresji" siedzial z kochanka w bezpiecznym miejscu gotowy w kazdej chwili do ucieczki do Szwajcarii; w czasie kiedy rozgrywal sie decydujacy boj o Warszawe w 1920 roku. Reszty dokonan tego warchola, bolszewika i obcego agenta nie bede wspominal przez litosc do uposledxzonych wielbicieli Pilsudskiego - chociaz sa to szkodniki, ktore hamuja i niszcza wspolczesna Polske.
A kontruderzeniem znad Wieprza dowodził kto ? Upośledzonym umysłowo jest osobnik, który nie zna historii własnego kraju !
Avatar
SAC / 10 listopada 2018 r. o 16:54
Dziadek był bardzo mocno wierzący.
Avatar
KL / 10 listopada 2018 r. o 15:39
Tylko koni żal...
Avatar
? / 10 listopada 2018 r. o 17:40
Dziadek był bardzo mocno wierzący.
 Taaa i dlatego odszedł z kościoła katolickiego żeby móc się rozwieść ? Wiarołomca, bufon i agent kajzerowski.
Avatar
endecja / 11 listopada 2018 r. o 09:26
Szkoda, ze nie przedstawili jak marszalek pograzony w naglej "depresji" siedzial z kochanka w bezpiecznym miejscu gotowy w kazdej chwili do ucieczki do Szwajcarii; w czasie kiedy rozgrywal sie decydujacy boj o Warszawe w 1920 roku. Reszty dokonan tego warchola, bolszewika i obcego agenta nie bede wspominal przez litosc do uposledxzonych wielbicieli Pilsudskiego - chociaz sa to szkodniki, ktore hamuja i niszcza wspolczesna Polske.
Avatar
Gość / 10 listopada 2018 r. o 17:21
ten wybraniec urzędowiaków na propagandowych plakatach wygladał jak cfaniak a przed urzedem jak łajza
Avatar
żal / 12 listopada 2018 r. o 20:36
Głupi komentarz to żaden komentarz!
Avatar
Gość / 12 listopada 2018 r. o 11:29
Szkoda, ze nie przedstawili jak marszalek pograzony w naglej "depresji" siedzial z kochanka w bezpiecznym miejscu gotowy w kazdej chwili do ucieczki do Szwajcarii; w czasie kiedy rozgrywal sie decydujacy boj o Warszawe w 1920 roku. Reszty dokonan tego warchola, bolszewika i obcego agenta nie bede wspominal przez litosc do uposledxzonych wielbicieli Pilsudskiego - chociaz sa to szkodniki, ktore hamuja i niszcza wspolczesna Polske.
A kontruderzeniem znad Wieprza dowodził kto ? Upośledzonym umysłowo jest osobnik, który nie zna historii własnego kraju !
Avatar
uczciwy / 11 listopada 2018 r. o 10:58
jak trzeba być upośledzonym umysłowo i nie znać historii POLSKI żeby człowieka pod którego dowództwem armia stoczył bój właśnie z bolszewikami nazywać bolszewikiem, kiedyś w encyklopedi można było znajść dwie definicje Debilizm lub agent=zdrajca!
Avatar
endecja / 11 listopada 2018 r. o 09:26
Szkoda, ze nie przedstawili jak marszalek pograzony w naglej "depresji" siedzial z kochanka w bezpiecznym miejscu gotowy w kazdej chwili do ucieczki do Szwajcarii; w czasie kiedy rozgrywal sie decydujacy boj o Warszawe w 1920 roku. Reszty dokonan tego warchola, bolszewika i obcego agenta nie bede wspominal przez litosc do uposledxzonych wielbicieli Pilsudskiego - chociaz sa to szkodniki, ktore hamuja i niszcza wspolczesna Polske.
Avatar
Michał Smok / 10 listopada 2018 r. o 23:43
Milczeć zdrajcy! Narodu Polskiego, sprzedawczyki!tchórze!Wynocha do kacapów do swojego raju! ''Bolszewika szablą bij...'' Cześć i Chwała bohaterom!Było dzisiaj pieknie w Urzędowie!
Avatar
? / 10 listopada 2018 r. o 17:40
Dziadek był bardzo mocno wierzący.
 Taaa i dlatego odszedł z kościoła katolickiego żeby móc się rozwieść ? Wiarołomca, bufon i agent kajzerowski.
Avatar
Gość / 10 listopada 2018 r. o 17:21
ten wybraniec urzędowiaków na propagandowych plakatach wygladał jak cfaniak a przed urzedem jak łajza
Avatar
SAC / 10 listopada 2018 r. o 16:54
Dziadek był bardzo mocno wierzący.
Avatar
KL / 10 listopada 2018 r. o 15:39
Tylko koni żal...
Avatar
Gość / 10 listopada 2018 r. o 15:07
Ta szkapa i ten dziad na niej to profanacja. Ci za prowincja i zacofanie.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Dziś policja lata dronem nad drogą krajową w dwóch powiatach

Lubelskie. Dziś policja lata dronem nad drogą krajową w dwóch powiatach

Od 6 rano wzdłuż drogi krajowej nr 48 można się natknąć na patrol policji używający drona.

Kierowcy się doczekali. Wreszcie można jeździć ostatnim odcinkiem S19 z Lublina do Rzeszowa
galeria
film

Kierowcy się doczekali. Wreszcie można jeździć ostatnim odcinkiem S19 z Lublina do Rzeszowa

Przed godziną 10 otworzono ruch na drodze ekspresowej S19 między węzłami Niedrzwica Duża a Kraśnik Północ.

Kierowca z Ukrainy tak szarżował, że nazbierał 6 tysięcy złotych mandatu

Kierowca z Ukrainy tak szarżował, że nazbierał 6 tysięcy złotych mandatu

Policjanci zatrzymali 38-letniego kierowcę z Ukrainy, który tak łamał przepisy ruchu drogowego, że nazbierał ponad 6 tysięcy złotych mandatu.

Kraksa na skrzyżowaniu. Rowerzystka wymusiła pierwszeństwo na innej rowerzystce

Kraksa na skrzyżowaniu. Rowerzystka wymusiła pierwszeństwo na innej rowerzystce

Dwie rowerzystki zderzyły się na skrzyżowaniu w Bobrownikach (gmina Ryki).

Motor Lublin gra w niedzielę z Wisłą Puławy. Czwarte miejsce to minimum

Motor Lublin gra w niedzielę z Wisłą Puławy. Czwarte miejsce to minimum

Motor ciągle może zakończyć sezon na podium. A wtedy dwa mecze barażowe o awans zostaną rozegrane w Lublinie. W ramach ostatniej kolejki musi jednak wygrać na wyjeździe z Wisłą Puławy (niedziela, godz. 12.30). A do tego liczyć na potkniecie Ruchu Chorzów. W przypadku porażki drużyna Marka Saganowskiego może jednak wylądować na piątej pozycji.

Festiwal Stolica Języka Polskiego 2022 w Szczebrzeszynie i Zamościu. Co w programie?

Festiwal Stolica Języka Polskiego 2022 w Szczebrzeszynie i Zamościu. Co w programie?

Na pewno się odbędzie. Na pewno potrwa tydzień, od 7 do 13 sierpnia. Na pewno patronem będzie Miron Białoszewski. Wiadomo też, że pierwszy dzień tegorocznej, ósmej już edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego, który w znacznej części odbędzie się w Szczebrzeszynie, zaplanowano w Zamościu.

Przedterminowe wybory, zgrzyty w koalicji, układanki w opozycji

Przedterminowe wybory, zgrzyty w koalicji, układanki w opozycji

Zwłaszcza z punktu widzenia Solidarnej Polski to mariaż bez możliwości rozwodu, bo ten spowodowałby prawdopodobnie utratę jakichkolwiek wpływów ugrupowania w Polsce – Rozmowa z dr Tomaszem Bichtą, politologiem z UMCS.

Edach Budowlani Lublin dostali walkowera za mecz ze Skrą i wskoczyli na podium

Edach Budowlani Lublin dostali walkowera za mecz ze Skrą i wskoczyli na podium

Edach Budowlani otrzymali w końcu walkowera za mecz z OKS Up Fitness Skra Warszawa. Tym samym lublinianie zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli.

Lustra Arsztajnowej. Najważniejsza w lubelskiej kulturze
zdjęcia
galeria

Lustra Arsztajnowej. Najważniejsza w lubelskiej kulturze

W piątkowy wieczór w Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie odbył się wernisaż wystawy „Lustra. Franciszka Arnsztajnowa”.

Pomnik w centrum Włodawy musi zniknąć? Mieszkańcy powiedzieli czego chcą

Pomnik w centrum Włodawy musi zniknąć? Mieszkańcy powiedzieli czego chcą

Mieszkańcy nie chcą pomnika „walk i męczeństwa żołnierzy polskich i sowieckich” w centrum miasta. Tak wynika z przeprowadzonej przez magistrat ankiety. Decyzja w sprawie przyszłości monumentu ma zapaść w najbliższych dniach

22 artystów w Galerii Białej. Zdjęcia z wernisażu
zdjęcia
galeria

22 artystów w Galerii Białej. Zdjęcia z wernisażu

Tytuł wystawy „art. dekoracyjne” podkreśla wieloznaczność słowa „artykuł”. Będzie ją można zobaczyć do 29 lipca.

Komunikacja miejska w Lublinie. Jest 210 złotych, a będzie więcej

Komunikacja miejska w Lublinie. Jest 210 złotych, a będzie więcej

Nie tylko o wysokości ceny biletów zdecydują radni na najbliższej sesji. Decyzja na „tak” oznacza, że wzrośnie także wysokość kary dla gapowiczów.

Pewna wygrana Motoru Lublin z Arged Malesa Ostrowem w PGE Ekstralidze

Pewna wygrana Motoru Lublin z Arged Malesa Ostrowem w PGE Ekstralidze

Żużlowcy Motoru Lublin nie mieli większych problemów z tym, żeby zabezpieczyć swoją szóstą wygraną w tym sezonie. Żółto-biało-niebiescy pokonali w piątek na wyjeździe Arged Malesa Ostrów 55:35

Bełżec. Cerkiew otwarta przez trzy dni. Można zwiedzać
20 maja 2022, 16:00

Bełżec. Cerkiew otwarta przez trzy dni. Można zwiedzać

Taka okazja nie zdarza się często, ale w ten weekend (20-22 maja) będzie można zwiedzać cerkiew pw. Świętego Bazylego w Bełżcu. Wydarzenie pod hasłem „Wielka Fala w Bełżcu” uświetni wystawa drzeworytu japońskiego autorstwa słynnego rysownika – Hokusai.

4DX Day w Cinema City. To pierwsza taka akcja w Polsce
22 maja 2022, 8:00

4DX Day w Cinema City. To pierwsza taka akcja w Polsce

W niedzielę, 22 maja, w lubelskim Cinema City Felicity (al. Wincentego Witosa 32) przez cały dzień wyświetlane będą jedynie filmy w formacie 4DX. To pierwsza taka akcja w Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!