Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

24 maja 2017 r.
12:12

Miasto rozbiera ulicę. Burmistrz chce dać kostkę parafii

Autor: Zdjęcie autora aa
0 110 A A
Kostka zostanie wykorzystana do wybrukowania nawierzchni gościńca na dolnym dziedzińcu klasztornym<br />
Kostka zostanie wykorzystana do wybrukowania nawierzchni gościńca na dolnym dziedzińcu klasztornym
(fot. Dorota Awiorko)

Urząd Miasta w Kraśniku chce przekazać nieodpłatnie kostkę granitową z rozbiórki remontowanej ulicy Bóźnicznej – parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Projekt uchwały w tej sprawie pozytywnie zaopiniowały już komisje. Zaś Rada Miasta pochyli się nad tym tematem podczas piątkowej sesji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podczas remontu ulicy Bóźnicznej w Kraśniku część kostki granitowej – w miejscu gdzie jest duży spadek – została zdjęta i zastąpiona kostką betonową. Urzędnicy z miasta tłumaczyli tę decyzję poprawą bezpieczeństwa w miejscu zjazdu.

Teraz kostka z rozbiórki ma zostać przekazana nieodpłatnie na rzecz parafii pw. WNMP w Kraśniku. Taka jest propozycja burmistrza. Chodzi o 300 mkw. kostki granitowej.

„Wsparcie parafii położonej na terenie miasta jest uzasadnione i wskazane. Kostka brukowa zostanie wykorzystana w czasie prac remontowych nawierzchni gościńca w ciągu komunikacyjnym na dolnym dziedzińcu klasztornym w zespole dawnego klasztoru kanoników regularnych” – czytamy w uzasadnieniu uchawły.

Czy urząd może nieodpłatnie przekazać parafii kostkę? – Z pewnością tak jest – zapewnia Emilia Łukasik, p.o. rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kraśniku. – To nie chodzi o dotowanie nowego obiektu sakralnego – jak było w przypadku dachu kościoła (Inwestycja ta znalazła się wśród zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego w 2014 r. Ostatecznie do przekazania pieniędzy parafii przy ul. Słowackiego nie doszło, bo byłoby to niezgodne z prawem – red). – W tym przypadku chodzi o zabytek – podkreśla Łukasik.

Komentarze 110

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 16:34
+1
Zasmuca postawa ks. dziekana, z którym musiało to być uzgodnione. Zwłaszcza że wiceburmistrz Kraśnika przyznał, że kostka granitowa z Bóźnicznej była w dobrym stanie....
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 16:18
+1
Czego burmistrzu nie idziesz fabrycznego rozbierac tylko stary kraśnik rujnujesz?
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 15:44
+1
Przecież te wandale rynek też rozbiorą, żeby miec kostke na dalsze ofiarowanie. A teren wokół kościoła olbrzymi. Ale za to parafianie na mszach bedą mieli nakaazywane na kogo mają głosować.
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 15:36
+1
Ofiarowac to burmistrz może ze swojego prywatnego dobytku, a nie okradać mieszkańców. W krasniku jest jeszcze masa dróg do zrobienia. A Kościół jak chce sobie obejscie wyłozyć kostką to z datków od swoich parafian.
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 15:16
+1
Chyba się im pomyliło !! Trzeba zrepolonizować majątek kościoła i przeznaczyć na pomoc dla najbiedniejszych. Tędy jest droga do odrodzenia Polski !!
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 15:04
+1
O Boże co wyprawia obecny włodarz to już przechodzi ludzkie pojęcie jakim cudem on wygrał wybory to ja nie wiem...
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 14:37
+1
kościół, a w zasadzie wtykan to największy zdrajca i okupant narodu Polskiego !!
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 14:31
+1
Papież Franciszek upomina księży: Niektórzy zamiast być pasterzami, zamieniają się w kolekcjonerów antyków
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 14:17
+1
Im lud ciemniejszy tym czarnym katabasom żyje się lepiej.
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 14:03
+1
Każda świątynia niezależnie od tego jak i za czyje pieniądze została wybudowana jest po konsekracji własnością Watykanu. Nie Polski, nie parafian nie samorządu, ale Watykanu.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 20:31
0
Po tych schodkach nie da sie iść z dzieckiem prowadzonym za rękę. Zbyt wąskie są.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 19:44
0
Mało se nóg nie połamałam jak przechodziłam na drugą stronę środkiem skrzyzowania i zahaczyłam o kawałek wystającej jodeki. Staram, to przy schodkach poręczy mi brakowało do przetrzymania sie. Ale odniosłam tez wrażenie,że w tym domu przy Bóźniczej jakis znajomek władzy mieszka i wygląda na to, ze kostka wzdłuz tej posesji została położona przez miasto. Identyczka jak chodniczki. Ale za znajomkiem swiadczy tez fakt na pozwolenie zrobienia przedłużenia  odpływu do samych schodków, zeby woda w czasie deszczu przeładnie bryzgała ludziom po nogach. A później się dziwić, że po takich zlewach jak dzisiaj ulice i chodniki się zapadają.
Mało se nóg nie połamałam jak przechodziłam na drugą stronę środkiem skrzyzowania i zahaczyłam o kawałek wystającej jodeki. Staram, to przy schodkach poręczy mi brakowało do przetrzymania sie. Ale odniosłam tez wrażenie,że w tym domu przy Bóźniczej jakis znajomek władzy mieszka i wygląda na to, ze kostka wzdłuz tej posesji została położona przez miasto. Identyczka jak chodniczki. Ale za znajomkiem swiadczy tez fakt na pozwolenie zrobienia przedłużenia  odpływu do samych schodków, zeby woda w czasie deszczu przeładnie bryzgała ludziom po noga... rozwiń
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 14:24
0
Że niby co i do kogo?!
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 14:14
0
W tym PiSie to wszyscy tacy idioci jak ty?
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 07:43
0
Skoro walenie łbem w ścianę nie pomogło to zostaje jeszcze Laxigen. Polecam. Najlepiej całą garść naraz. Jako świetnie wykształcona koderastka z pewnością wiesz co to i masz pod ręką. Smacznego!
Avatar
gość / 7 czerwca 2017 o 00:24
0
Nie wypisuj tu durniu jeden, że obecnie rządzą ci, co mają mandat większości, bo to nie jest prawda. Wybór był między dżumą a cholerą i jakimś tam innym oszołomstwem i do wyborów poszły tylko same owce, co kreśliły totolotka, zapędzone przez pasterzy. Poprowadzili je na sznurku i teraz robią z tymi owcami co chcą. Większość ludzi mądrych, pracowitych, myślących, chociaż ma meldunek w Kraśniku, to fizycznie ich tu nie ma, bo wyjechali, olewają wybory i w ogóle. I źle robią, bo z tego skorzystali Nikosie Dyzmy i dalejże, hulać, dzielić, ale nie swoje. Mohery wymrą, ale skutki ich działania pozostaną, pozostaną błędy Nikosi i ich klaki, beznadzieja. Najlepiej mają sukienkowi, medycy, grabarze, piekarze, urzędasy. Część ludzi za granicą zostanie, ale część nienawidząca multi-kulti wróci, bo nie poślą dziecka w miejsce publiczne, żeby je rozerwał jakiś ładunek, docenią nasze środowisko jeszcze nie tak całkiem skażone itd. I dlatego, trzeba, żeby w Kraśniku ludzie zaczęli myśleć, a nie być baranami i marionetkami.
Nie wypisuj tu durniu jeden, że obecnie rządzą ci, co mają mandat większości, bo to nie jest prawda. Wybór był między dżumą a cholerą i jakimś tam innym oszołomstwem i do wyborów poszły tylko same owce, co kreśliły totolotka, zapędzone przez pasterzy. Poprowadzili je na sznurku i teraz robią z tymi owcami co chcą. Większość ludzi mądrych, pracowitych, myślących, chociaż ma meldunek w Kraśniku, to fizycznie ich tu nie ma, bo wyjechali, olewają wybory i w ogóle. I źle robią, bo z tego skorzystali Nikosie Dyzmy i dalejże, hulać, dzielić, ale ni... rozwiń
Avatar
gość / 7 czerwca 2017 o 00:03
0
Jak daje się zauważyć, nienawiść do religii spowodowana lewackim pojmowaniem tolerancji, równości i demokracji nie daje niektórym nadziei na pogodzenie się z wolą większości.-- Co to za debil tak ujada tu na forum? Toż to zwolennik walenia łbem w ścianę i włażenia w d. i liżydupstwa !!! A takimi ludźmi ja szczerze pogardzam i mam ich za nic. Taki osobnik nie ma krzty honoru i poczucia własnej wartości, on zostaje klakierem innych i im się zaprzedaje pod pozorem jakiejś ideologii lub kombinowania, jakie to korzyści osobiste może wyciągnąć przyklejając się do tego kogoś lub "grupy trzymającej władzę", co może przez to osiągnąć. To jest takie fuj, obrzydliwe, że śmierdzące na odległość. Takie świętoszkowate, zakłamane, faryzeuszowskie. I ja cię typie znam, wiem kim jesteś i twój koniec już niedługo, bo to nie żadni koderaści, jak wypisujesz, mają cię dość, ale twoi znajomi, sąsiedzi i inni, którzy cię znają i wiedzą kim byłeś, kim jesteś i że teoretycznie jesteś zerem, chociaż udało ci się wkraść w pewne łaski. Za mamonę to byś diabła w d. całował, dziadu jeden. A nie mam nic gorszego jak dziad, ktory odżył co nieco, lub jak wydaje mu się, że z dziada stał się panem. Ty dziadem będziesz zawsze, bo taką masz mentalność chamską. Daruj co chcesz, ale własne, a nie dziadu, to co wspólne i miejskie.
Jak daje się zauważyć, nienawiść do religii spowodowana lewackim pojmowaniem tolerancji, równości i demokracji nie daje niektórym nadziei na pogodzenie się z wolą większości.-- Co to za debil tak ujada tu na forum? Toż to zwolennik walenia łbem w ścianę i włażenia w d. i liżydupstwa !!! A takimi ludźmi ja szczerze pogardzam i mam ich za nic. Taki osobnik nie ma krzty honoru i poczucia własnej wartości, on zostaje klakierem innych i im się zaprzedaje pod pozorem jakiejś ideologii lub kombinowania, jakie to korzyści osobiste może wyciągnąć ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 21:21
0
Nie moja wina, że miewasz problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego. Mooże to właśnie od swojej recepty walenia sie czołem o scianę. Myslałes , ze pomoże, a odniosło odwrotny skutek.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 20:23
0
Przeczytaj to, co napisałaś. Teraz weź rozbieg i walnij czołem w ścianę. Mocno. Ponownie przeczytaj. Znowu walnij. Mocniej. I jeszcze raz! Pomogło?. Dobranoc...
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 19:17
0
Jesli mówisz o mnie to sie grubo mylisz. Widzac wady księży, ich hipokryzję nie jest jednoznacznie z nienawiscią do religii, wiarą w Boga. I byc moze moja wiara jest wieksza niż ta twoja, na pokaz.I nie wiem jak pojmujesz lewackie pojmowanie tolerancji, równosci i demokracji? tolerancji do czego? Jakiej równosci? Przeciez nie znasz moich pogladów odnosnie niektórych spraw. A tak poza tym tak mądre zdanie stworzyłes, ze wątpie czy sam rozumiesz co napisałes. Chodzi o sam fakt niedawania nadziei na pogodzenie sie z wolą wiekszosci. a nadzieja ma wynikac z lewackich poglądów. Ale co sie tyczy pogodzenia sie z wolą wiekszosci. Czyzbyś jakaś wieksząścia został do czegoś obrany chociazby na radnego , a ktoś twierdził i chyba to mam byc ja, że pomimo, że obrała cie wiekszosć to tym radnym nie masz prawa byc? Tym było by to niegodzenie sie z wolą większosci, której chyba nie pojmujesz o co w niej chodzi. Bo pomimo, ze wolą wiekszosci było obranie ciebie, ale wolą większosci nie było podejmowanie przez ciebie złych decyzji i działania na szkode mieszkańców.  Czy prowadzac kampanie powiedziałeś ludziom szczerze, żeby cie wybrali a ty bedziesz wiernie służył burmistrzowi? czy tez im mówiłes, ze będziesz ich reprezentantem i godnie będziesz reprezentował ich interesy?
Jesli mówisz o mnie to sie grubo mylisz. Widzac wady księży, ich hipokryzję nie jest jednoznacznie z nienawiscią do religii, wiarą w Boga. I byc moze moja wiara jest wieksza niż ta twoja, na pokaz.I nie wiem jak pojmujesz lewackie pojmowanie tolerancji, równosci i demokracji? tolerancji do czego? Jakiej równosci? Przeciez nie znasz moich pogladów odnosnie niektórych spraw. A tak poza tym tak mądre zdanie stworzyłes, ze wątpie czy sam rozumiesz co napisałes. Chodzi o sam fakt niedawania nadziei na pogodzenie sie z wolą wiekszosci. a nadzieja ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 110

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 3 1

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 0 0

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 17 8

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 4 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 6

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 12

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 2 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!