Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

6 kwietnia 2016 r.
19:56

Motorówki wrócą nad zalew w Kraśniku? Menedżer chce więcej atrakcji

39 19 A A
Zalew w Kraśniku
Zalew w Kraśniku

Szykują się zmiany w regulaminie korzystania z miejskiego akwenu. Po pierwsze – pojawią się motorówki. Po drugie – mają być ograniczenia w stosowaniu przez wędkarzy zanęt. Po trzecie – osoby pijane będą „usuwane”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zakaz używania motorówek nad zalewem w Kraśniku obowiązuje od 2011 r. Trzy lata później radni podjęli uchwałę, na mocy której z zakazu wyłączone zostały m.in. służby ratownicze, instruktorzy żeglarstwa i kajakarstwa, jak też obsługa zalewu.

Teraz urzędnicy szykują kolejną zmianę. Jeśli zgodzą się na to radni, nad zalewem będzie można używać motorówek w godzinach od 10 do 18. W projekcie nowego regulaminu jest też mowa o tym, że jednostki napędzane silnikami spalinowymi nie mogą pływać w odległości mniejszej niż 100 metrów od miejsca wykorzystywanego do kąpieli.

– Zmiany mają związek z tym, że chcemy urozmaicić odpoczynek i zapewnić mieszkańcom więcej atrakcji – wyjaśnia Wojciech Wieczorek, menadżer kraśnickiego zalewu. – Planujemy też uruchomić szkółkę żeglarską.

– Im więcej atrakcji tym lepiej i ciekawiej – komentuje pan Andrzej, mieszkaniec Kraśnika. – Z tego też powodu nie widzę problemu w tym, żeby po zalewie pływały motorówki. Niemniej jednak życzyłbym sobie, aby władze miasta zadbały bardziej o czystość wody. Bo właśnie to ma decydujące znaczenie dla letników.

Wędkarze krytykują pomysł używania łodzi spalinowych. – Zalew na motorówki jest za mały i niewystarczająco zabezpieczony. Nie będzie to służyć bezpieczeństwu – komentuje Piotr Michalski, prezes Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Kraśnik Zarzecze. – To będzie szaleństwo wzdłuż brzegów. Fale uniemożliwią wędkarzom korzystanie z tego zbiornika. A my ten akwen dzierżawimy.

Planowanych zmian w regulaminie jest więcej. „W przypadku wystąpienia upałów zarządca obiektu może wydać komunikat o zakazie stosowania zanęty, aby zapobiec nadmiernemu rozwojowi sinic” – czytamy w projekcie.

– Kiedy jest wysoka temperatura powietrza i wędkarze łowiący ryby stosują zanęty, to z wody robi się zupa warzywna. Później to wszystko gnije i tworzy środowisko sprzyjające rozwojowi sinic – mówi Wieczorek.

Zdaniem prezesa Michalskiego, to nie jest sposób walki z sinicami. – Oczywiście, że zanęty rozkładają się w wodzie, ale najpierw rozkładają się rośliny tworząc strefy beztlenowe – wyjaśnia.
Urzędnicy szykują też bat na osoby zakłócające spokój ludziom odpoczywającym nad wodą i naruszające porządek publiczny. Takie osoby „będą usuwane”. – Upoważnieni są do tego strażnicy miejscy i policja – dodaje Wieczorek.

Wprowadzenie nowego regulaminu – jak czytany w uzasadnieniu projektu uchwały w tej sprawie – ma na celu uporządkowanie zasad użytkowania akwenu, jak też otaczającej zbiornik infrastruktury. Zmiany mają przyczynić się też do poprawy funkcjonowania obiektu.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 21:56
0

Jesteś samotny/samotna? poznajmy się :) http://www.poznajki.pl

Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 18:50
0

Tak około 5-tej minuty mówią o motorówkach na zalewie.

I okazuje się, że mogłoby to poprawić czystość wód w czasie upałów.

Mnie osobiście najbardziej przekonuje opcja opłaty za używanie motorówki i pływanie nią tylko przez 5 dni w tygodniu, W weekendy byłby zakaz.

[media]https://www.youtube.com/watch?v=9AwK-9yQ4L0[/media]

Avatar
Gość / 9 kwietnia 2016 o 15:09
0
Oho chyba pan wiceminster sportu nabył skuter wodny stąd to całe zamieszanie. ps. pomysł dno
Avatar
gość / 9 kwietnia 2016 o 08:47
0

to tylko zajęcie dla bogatych.

Avatar
gośc / 9 kwietnia 2016 o 00:07
0

Zlikwidowano onegdaj Powiatowy Dom Kultury i od tamtej pory "kultura" w mieście i powiecie padła. ODK jest małe, to raczej klub z 1 stałym pracownikiem finansowanym przez Spółdzielnię, więc wynajmują salę na co się da i za ile się da, w imprezach opierając się na grupce emerytów i dzieci z przedszkola. Ileż razy można oglądać stale to samo, no bo jest jakaś okazja i UM się czegoś spodziewa. I hajda na placyk koło Spółdzielni, ściągnie się jeszcze jakiś emerytów z powiatu, trochę usia siusia i imprezka odwalona i cisza w Kraśniku aż do późnej jesieni. Nudy na pudy! W ODK cisza i spokój. W całym mieście ma nic ciekawego, na poziomie, przez pół roku, czyli w okresie, kiedy właśnie powinno się zabiegać o artystów znanych i podziwianych w TV.Jest piękny amfiteatr przecież.Błędem jest płacenie za takie występy z kasy miejskiej i lokowanie ich n.p. na Rynku, czy na polu pod kościołem. Wbrew pozorom jest sporo ludzi w Kraśniku bogatych,a także w całym powiecie, których stać na kupno biletów, tylko odwykli, bo nie ma żadnego programu koncertów, żadnej polityki, tylko odwalanie i chałtura.Jak to mówią, nie ma na co patrzeć.

Jest ładny dom kultury w dzielnicy Fabrycznej, ale oni sobie sami rzepkę skrobią,izolują się od Starej dzielnicy, zresztą od lat tam nie ma dyrektora z prawdziwego zdarzenia, który by znał się "na robocie w kulturze".Nie powiem, że nie ma tam fachowców. Nie będę ich wymieniać, żeby nie przysporzyć im kłopotów, żeby im w odwecie nie przeszkadzano w pracy.Osiągnięcia mają duże, ale nie partyjne i .... wiadomo.

Sorry, obecny dyrektorze, ale to nie miejsce dla pana, bo pan trafił z przypadku, pana wybrali ludzie którzy nie czują specyfiki tej pracy od podszewki, nie działali w tej branży. Teraz jest moda na skakanie z kwiatka na kwiatek,a przykładów przez wzgląd nie podam. I póki nie postawi się na fachowców,a nie na partie, to nic się w Polsce nie poprawi, a będzie coraz gorzej.

W Kraśniku kulturalnie szykują się następne miesiące zmarnowanego sezonu wiosenno-letniego, choć pensyjki są nie takie marne. Żeby wreszcie przestało być byle jak, ale i bez cudów-niewidów w stylu pana M. - ex p.o. dyr., oraz zwykłego "odwalania" imprez chałami, bo Kraśnik jest za biedny, żeby wyrzucać pieniądze na byle co. Czy starosta kraśnicki nie powinien zadbać o powstanie powiatowego domu kultury, z odpowiednią ilością kadry wykształconych instruktorów, z uwzględnieniem szerokiej działalności na terenie miasta? Trzeba się dogadywać z burmistrzem i radą i działać wspólnie, a nie uprawiać swoje poletka, by nie było jak ze świętem kobiet (parodia).

 

Zlikwidowano onegdaj Powiatowy Dom Kultury i od tamtej pory "kultura" w mieście i powiecie padła. ODK jest małe, to raczej klub z 1 stałym pracownikiem finansowanym przez Spółdzielnię, więc wynajmują salę na co się da i za ile się da, w imprezach opierając się na grupce emerytów i dzieci z przedszkola. Ileż razy można oglądać stale to samo, no bo jest jakaś okazja i UM się czegoś spodziewa. I hajda na placyk koło Spółdzielni, ściągnie się jeszcze jakiś emerytów z powiatu, trochę usia siusia i imprezka odwalona i cisza w Kraśniku aż do póź... rozwiń

Avatar
gość / 8 kwietnia 2016 o 23:04
0

A teraz a propos kultury w Kraśniku. Znowu marnuje się amfiteatr, żadnej promocji tego miejsca, zero koncertów. Szajba odbiła komuś na temat parku, jeszcze brakuje tam tylko odśpiewywania godzinek i mszy pogrzebowych. A park, powinien być po prostu parkiem, a nie miejscem na różnego rodzaju spędy. Kawiarnia przy parku też powinna być normalną kawiarnią z kawą, lodami, dobrym ciastem, winem, koniakiem, miłą dla ucha muzyką, a nie tylko schroniskiem dla emerytek i rozładowywania rozsadzającej je energii i chęci pokazania nowych kiecek i facetów, albo pożal się Boże! ich wycia z fałszami i przewracaniem oczu.

Drogie panie, produkujcie się w kościele, macie ich tyle do wyboru, na tym będzie cierpiał tylko organista, a reszta i tak się nie zna. Gdyby się znała, to by was regularnie wygwizdywała i może by do was dotarło, że żadna z was do pięt nie dorasta Santorce czy Eleni i że nie macie głosów do śpiewu, ani aparycji do pokazywania się !!! I nie nagabujcie Burmistrza o finanse na wasze wycieczki, ani wydatki na wasze herbatki i kawki, bo macie swoje emerytury, to sobie fundujcie same z własnych prywatnych pieniędzy. Przydajecie się jako klakierki, ale Burmistrz powinien skupić się i wspierać ważniejsze sprawy ogólne.

A teraz a propos kultury w Kraśniku. Znowu marnuje się amfiteatr, żadnej promocji tego miejsca, zero koncertów. Szajba odbiła komuś na temat parku, jeszcze brakuje tam tylko odśpiewywania godzinek i mszy pogrzebowych. A park, powinien być po prostu parkiem, a nie miejscem na różnego rodzaju spędy. Kawiarnia przy parku też powinna być normalną kawiarnią z kawą, lodami, dobrym ciastem, winem, koniakiem, miłą dla ucha muzyką, a nie tylko schroniskiem dla emerytek i rozładowywania rozsadzającej je energii i chęci pokazania nowych kiecek i fac... rozwiń

Avatar
gość / 8 kwietnia 2016 o 22:22
0

No nie ! Znowu następny "mądry" zarządca się znalazł! Dobrze, że tego rege srege nie ma.

Puknij się człowieku w głowę! Komu ty chcesz dogodzić tymi motorówkami? Wszyscy są przeciw, bo nad tym małym zbiornikiem chcą ciszy i spokoju właśnie. Chcą pospacerować, posiedzieć, popatrzeć na inny widok niż zwykle, przychodzą z małymi dziećmi, z osobami starszymi, przyjeżdżają rowerzyści i inni.

Koleś chce chyba zrobić totalny syf na zalewie, harmider i smrodowisko.

Ja wiem, kogo stać na motorówkę i kto chce szpanować i kto naciska... Niech on i jego kolesie sp..... z Kraśnika ! Niech sobie jedzie na Mazury, lub nad morze, bo go stać na to, a Kraśniczanom lepiej niech nie nałazi na oczy, bo takich bubków to ..... Niech rządzi własnymi portkami, a nie narzuca się innym i swoje widzi mi się. I niech nie udaje takiego rozrywkowego uszczęśliwiacza innych. Fałszywa kreatura.

No nie ! Znowu następny "mądry" zarządca się znalazł! Dobrze, że tego rege srege nie ma.

Puknij się człowieku w głowę! Komu ty chcesz dogodzić tymi motorówkami? Wszyscy są przeciw, bo nad tym małym zbiornikiem chcą ciszy i spokoju właśnie. Chcą pospacerować, posiedzieć, popatrzeć na inny widok niż zwykle, przychodzą z małymi dziećmi, z osobami starszymi, przyjeżdżają rowerzyści i inni.

Koleś chce chyba zrobić totalny syf na zalewie, harmider i smrodowisko.

Ja wiem, kogo stać na motorówkę i kto chce szpanować i kto nac... rozwiń

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 11:27
0
Czy ktoś mi odpowie? Dlaczego do dziś nie ma lepszego dostępu do zalewu od strony szkoły na Budzyniu. Tak blisko są przystanki gdzie starsi ludzie mogą sobie podmiejskim lub busem podjechac i pospacerować. Robi się problem co z sinicą. Poczytaj w internecie o mikroelementach, które zapobiegają sinicy,które można zakupić i wstawić do zalewu. Jaki dochód dla zalewu będzie z motorówek i skuterów. Smród, hałas i olej na wodzie. I to ma być atrakcja dla kogo pytam.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 11:15
0
Czy koś mi odpowie? Dlaczego do dziś nie zrobiono parkingu od szkoły na Budzyniu aby był lepszy dostęp
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2016 o 19:30
0
Motorówki od 10 do 18 i mniej niż 100metrów. Przecież wyegzekwowac to to fikcja!! Poza tym nie po t o się jedzie nad wodę, żeby słuchać ryku silników i wąchać smród spalin !!
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 21:56
0

Jesteś samotny/samotna? poznajmy się :) http://www.poznajki.pl

Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 18:50
0

Tak około 5-tej minuty mówią o motorówkach na zalewie.

I okazuje się, że mogłoby to poprawić czystość wód w czasie upałów.

Mnie osobiście najbardziej przekonuje opcja opłaty za używanie motorówki i pływanie nią tylko przez 5 dni w tygodniu, W weekendy byłby zakaz.

[media]https://www.youtube.com/watch?v=9AwK-9yQ4L0[/media]

Avatar
Gość / 9 kwietnia 2016 o 15:09
0
Oho chyba pan wiceminster sportu nabył skuter wodny stąd to całe zamieszanie. ps. pomysł dno
Avatar
gość / 9 kwietnia 2016 o 08:47
0

to tylko zajęcie dla bogatych.

Avatar
gośc / 9 kwietnia 2016 o 00:07
0

Zlikwidowano onegdaj Powiatowy Dom Kultury i od tamtej pory "kultura" w mieście i powiecie padła. ODK jest małe, to raczej klub z 1 stałym pracownikiem finansowanym przez Spółdzielnię, więc wynajmują salę na co się da i za ile się da, w imprezach opierając się na grupce emerytów i dzieci z przedszkola. Ileż razy można oglądać stale to samo, no bo jest jakaś okazja i UM się czegoś spodziewa. I hajda na placyk koło Spółdzielni, ściągnie się jeszcze jakiś emerytów z powiatu, trochę usia siusia i imprezka odwalona i cisza w Kraśniku aż do późnej jesieni. Nudy na pudy! W ODK cisza i spokój. W całym mieście ma nic ciekawego, na poziomie, przez pół roku, czyli w okresie, kiedy właśnie powinno się zabiegać o artystów znanych i podziwianych w TV.Jest piękny amfiteatr przecież.Błędem jest płacenie za takie występy z kasy miejskiej i lokowanie ich n.p. na Rynku, czy na polu pod kościołem. Wbrew pozorom jest sporo ludzi w Kraśniku bogatych,a także w całym powiecie, których stać na kupno biletów, tylko odwykli, bo nie ma żadnego programu koncertów, żadnej polityki, tylko odwalanie i chałtura.Jak to mówią, nie ma na co patrzeć.

Jest ładny dom kultury w dzielnicy Fabrycznej, ale oni sobie sami rzepkę skrobią,izolują się od Starej dzielnicy, zresztą od lat tam nie ma dyrektora z prawdziwego zdarzenia, który by znał się "na robocie w kulturze".Nie powiem, że nie ma tam fachowców. Nie będę ich wymieniać, żeby nie przysporzyć im kłopotów, żeby im w odwecie nie przeszkadzano w pracy.Osiągnięcia mają duże, ale nie partyjne i .... wiadomo.

Sorry, obecny dyrektorze, ale to nie miejsce dla pana, bo pan trafił z przypadku, pana wybrali ludzie którzy nie czują specyfiki tej pracy od podszewki, nie działali w tej branży. Teraz jest moda na skakanie z kwiatka na kwiatek,a przykładów przez wzgląd nie podam. I póki nie postawi się na fachowców,a nie na partie, to nic się w Polsce nie poprawi, a będzie coraz gorzej.

W Kraśniku kulturalnie szykują się następne miesiące zmarnowanego sezonu wiosenno-letniego, choć pensyjki są nie takie marne. Żeby wreszcie przestało być byle jak, ale i bez cudów-niewidów w stylu pana M. - ex p.o. dyr., oraz zwykłego "odwalania" imprez chałami, bo Kraśnik jest za biedny, żeby wyrzucać pieniądze na byle co. Czy starosta kraśnicki nie powinien zadbać o powstanie powiatowego domu kultury, z odpowiednią ilością kadry wykształconych instruktorów, z uwzględnieniem szerokiej działalności na terenie miasta? Trzeba się dogadywać z burmistrzem i radą i działać wspólnie, a nie uprawiać swoje poletka, by nie było jak ze świętem kobiet (parodia).

 

Zlikwidowano onegdaj Powiatowy Dom Kultury i od tamtej pory "kultura" w mieście i powiecie padła. ODK jest małe, to raczej klub z 1 stałym pracownikiem finansowanym przez Spółdzielnię, więc wynajmują salę na co się da i za ile się da, w imprezach opierając się na grupce emerytów i dzieci z przedszkola. Ileż razy można oglądać stale to samo, no bo jest jakaś okazja i UM się czegoś spodziewa. I hajda na placyk koło Spółdzielni, ściągnie się jeszcze jakiś emerytów z powiatu, trochę usia siusia i imprezka odwalona i cisza w Kraśniku aż do póź... rozwiń

Avatar
gość / 8 kwietnia 2016 o 23:04
0

A teraz a propos kultury w Kraśniku. Znowu marnuje się amfiteatr, żadnej promocji tego miejsca, zero koncertów. Szajba odbiła komuś na temat parku, jeszcze brakuje tam tylko odśpiewywania godzinek i mszy pogrzebowych. A park, powinien być po prostu parkiem, a nie miejscem na różnego rodzaju spędy. Kawiarnia przy parku też powinna być normalną kawiarnią z kawą, lodami, dobrym ciastem, winem, koniakiem, miłą dla ucha muzyką, a nie tylko schroniskiem dla emerytek i rozładowywania rozsadzającej je energii i chęci pokazania nowych kiecek i facetów, albo pożal się Boże! ich wycia z fałszami i przewracaniem oczu.

Drogie panie, produkujcie się w kościele, macie ich tyle do wyboru, na tym będzie cierpiał tylko organista, a reszta i tak się nie zna. Gdyby się znała, to by was regularnie wygwizdywała i może by do was dotarło, że żadna z was do pięt nie dorasta Santorce czy Eleni i że nie macie głosów do śpiewu, ani aparycji do pokazywania się !!! I nie nagabujcie Burmistrza o finanse na wasze wycieczki, ani wydatki na wasze herbatki i kawki, bo macie swoje emerytury, to sobie fundujcie same z własnych prywatnych pieniędzy. Przydajecie się jako klakierki, ale Burmistrz powinien skupić się i wspierać ważniejsze sprawy ogólne.

A teraz a propos kultury w Kraśniku. Znowu marnuje się amfiteatr, żadnej promocji tego miejsca, zero koncertów. Szajba odbiła komuś na temat parku, jeszcze brakuje tam tylko odśpiewywania godzinek i mszy pogrzebowych. A park, powinien być po prostu parkiem, a nie miejscem na różnego rodzaju spędy. Kawiarnia przy parku też powinna być normalną kawiarnią z kawą, lodami, dobrym ciastem, winem, koniakiem, miłą dla ucha muzyką, a nie tylko schroniskiem dla emerytek i rozładowywania rozsadzającej je energii i chęci pokazania nowych kiecek i fac... rozwiń

Avatar
gość / 8 kwietnia 2016 o 22:22
0

No nie ! Znowu następny "mądry" zarządca się znalazł! Dobrze, że tego rege srege nie ma.

Puknij się człowieku w głowę! Komu ty chcesz dogodzić tymi motorówkami? Wszyscy są przeciw, bo nad tym małym zbiornikiem chcą ciszy i spokoju właśnie. Chcą pospacerować, posiedzieć, popatrzeć na inny widok niż zwykle, przychodzą z małymi dziećmi, z osobami starszymi, przyjeżdżają rowerzyści i inni.

Koleś chce chyba zrobić totalny syf na zalewie, harmider i smrodowisko.

Ja wiem, kogo stać na motorówkę i kto chce szpanować i kto naciska... Niech on i jego kolesie sp..... z Kraśnika ! Niech sobie jedzie na Mazury, lub nad morze, bo go stać na to, a Kraśniczanom lepiej niech nie nałazi na oczy, bo takich bubków to ..... Niech rządzi własnymi portkami, a nie narzuca się innym i swoje widzi mi się. I niech nie udaje takiego rozrywkowego uszczęśliwiacza innych. Fałszywa kreatura.

No nie ! Znowu następny "mądry" zarządca się znalazł! Dobrze, że tego rege srege nie ma.

Puknij się człowieku w głowę! Komu ty chcesz dogodzić tymi motorówkami? Wszyscy są przeciw, bo nad tym małym zbiornikiem chcą ciszy i spokoju właśnie. Chcą pospacerować, posiedzieć, popatrzeć na inny widok niż zwykle, przychodzą z małymi dziećmi, z osobami starszymi, przyjeżdżają rowerzyści i inni.

Koleś chce chyba zrobić totalny syf na zalewie, harmider i smrodowisko.

Ja wiem, kogo stać na motorówkę i kto chce szpanować i kto nac... rozwiń

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 11:27
0
Czy ktoś mi odpowie? Dlaczego do dziś nie ma lepszego dostępu do zalewu od strony szkoły na Budzyniu. Tak blisko są przystanki gdzie starsi ludzie mogą sobie podmiejskim lub busem podjechac i pospacerować. Robi się problem co z sinicą. Poczytaj w internecie o mikroelementach, które zapobiegają sinicy,które można zakupić i wstawić do zalewu. Jaki dochód dla zalewu będzie z motorówek i skuterów. Smród, hałas i olej na wodzie. I to ma być atrakcja dla kogo pytam.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 11:15
0
Czy koś mi odpowie? Dlaczego do dziś nie zrobiono parkingu od szkoły na Budzyniu aby był lepszy dostęp
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2016 o 19:30
0
Motorówki od 10 do 18 i mniej niż 100metrów. Przecież wyegzekwowac to to fikcja!! Poza tym nie po t o się jedzie nad wodę, żeby słuchać ryku silników i wąchać smród spalin !!
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 3 0

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 0 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 7 3

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 3

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 10 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 24 8

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 20

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 3 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.