Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

6 kwietnia 2016 r.
19:56

Motorówki wrócą nad zalew w Kraśniku? Menedżer chce więcej atrakcji

39 19 A A
Zalew w Kraśniku
Zalew w Kraśniku

Szykują się zmiany w regulaminie korzystania z miejskiego akwenu. Po pierwsze – pojawią się motorówki. Po drugie – mają być ograniczenia w stosowaniu przez wędkarzy zanęt. Po trzecie – osoby pijane będą „usuwane”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zakaz używania motorówek nad zalewem w Kraśniku obowiązuje od 2011 r. Trzy lata później radni podjęli uchwałę, na mocy której z zakazu wyłączone zostały m.in. służby ratownicze, instruktorzy żeglarstwa i kajakarstwa, jak też obsługa zalewu.

Teraz urzędnicy szykują kolejną zmianę. Jeśli zgodzą się na to radni, nad zalewem będzie można używać motorówek w godzinach od 10 do 18. W projekcie nowego regulaminu jest też mowa o tym, że jednostki napędzane silnikami spalinowymi nie mogą pływać w odległości mniejszej niż 100 metrów od miejsca wykorzystywanego do kąpieli.

– Zmiany mają związek z tym, że chcemy urozmaicić odpoczynek i zapewnić mieszkańcom więcej atrakcji – wyjaśnia Wojciech Wieczorek, menadżer kraśnickiego zalewu. – Planujemy też uruchomić szkółkę żeglarską.

– Im więcej atrakcji tym lepiej i ciekawiej – komentuje pan Andrzej, mieszkaniec Kraśnika. – Z tego też powodu nie widzę problemu w tym, żeby po zalewie pływały motorówki. Niemniej jednak życzyłbym sobie, aby władze miasta zadbały bardziej o czystość wody. Bo właśnie to ma decydujące znaczenie dla letników.

Wędkarze krytykują pomysł używania łodzi spalinowych. – Zalew na motorówki jest za mały i niewystarczająco zabezpieczony. Nie będzie to służyć bezpieczeństwu – komentuje Piotr Michalski, prezes Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Kraśnik Zarzecze. – To będzie szaleństwo wzdłuż brzegów. Fale uniemożliwią wędkarzom korzystanie z tego zbiornika. A my ten akwen dzierżawimy.

Planowanych zmian w regulaminie jest więcej. „W przypadku wystąpienia upałów zarządca obiektu może wydać komunikat o zakazie stosowania zanęty, aby zapobiec nadmiernemu rozwojowi sinic” – czytamy w projekcie.

– Kiedy jest wysoka temperatura powietrza i wędkarze łowiący ryby stosują zanęty, to z wody robi się zupa warzywna. Później to wszystko gnije i tworzy środowisko sprzyjające rozwojowi sinic – mówi Wieczorek.

Zdaniem prezesa Michalskiego, to nie jest sposób walki z sinicami. – Oczywiście, że zanęty rozkładają się w wodzie, ale najpierw rozkładają się rośliny tworząc strefy beztlenowe – wyjaśnia.
Urzędnicy szykują też bat na osoby zakłócające spokój ludziom odpoczywającym nad wodą i naruszające porządek publiczny. Takie osoby „będą usuwane”. – Upoważnieni są do tego strażnicy miejscy i policja – dodaje Wieczorek.

Wprowadzenie nowego regulaminu – jak czytany w uzasadnieniu projektu uchwały w tej sprawie – ma na celu uporządkowanie zasad użytkowania akwenu, jak też otaczającej zbiornik infrastruktury. Zmiany mają przyczynić się też do poprawy funkcjonowania obiektu.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 21:56
0

Jesteś samotny/samotna? poznajmy się :) http://www.poznajki.pl

Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 18:50
0

Tak około 5-tej minuty mówią o motorówkach na zalewie.

I okazuje się, że mogłoby to poprawić czystość wód w czasie upałów.

Mnie osobiście najbardziej przekonuje opcja opłaty za używanie motorówki i pływanie nią tylko przez 5 dni w tygodniu, W weekendy byłby zakaz.

[media]https://www.youtube.com/watch?v=9AwK-9yQ4L0[/media]

Avatar
Gość / 9 kwietnia 2016 o 15:09
0
Oho chyba pan wiceminster sportu nabył skuter wodny stąd to całe zamieszanie. ps. pomysł dno
Avatar
gość / 9 kwietnia 2016 o 08:47
0

to tylko zajęcie dla bogatych.

Avatar
gośc / 9 kwietnia 2016 o 00:07
0

Zlikwidowano onegdaj Powiatowy Dom Kultury i od tamtej pory "kultura" w mieście i powiecie padła. ODK jest małe, to raczej klub z 1 stałym pracownikiem finansowanym przez Spółdzielnię, więc wynajmują salę na co się da i za ile się da, w imprezach opierając się na grupce emerytów i dzieci z przedszkola. Ileż razy można oglądać stale to samo, no bo jest jakaś okazja i UM się czegoś spodziewa. I hajda na placyk koło Spółdzielni, ściągnie się jeszcze jakiś emerytów z powiatu, trochę usia siusia i imprezka odwalona i cisza w Kraśniku aż do późnej jesieni. Nudy na pudy! W ODK cisza i spokój. W całym mieście ma nic ciekawego, na poziomie, przez pół roku, czyli w okresie, kiedy właśnie powinno się zabiegać o artystów znanych i podziwianych w TV.Jest piękny amfiteatr przecież.Błędem jest płacenie za takie występy z kasy miejskiej i lokowanie ich n.p. na Rynku, czy na polu pod kościołem. Wbrew pozorom jest sporo ludzi w Kraśniku bogatych,a także w całym powiecie, których stać na kupno biletów, tylko odwykli, bo nie ma żadnego programu koncertów, żadnej polityki, tylko odwalanie i chałtura.Jak to mówią, nie ma na co patrzeć.

Jest ładny dom kultury w dzielnicy Fabrycznej, ale oni sobie sami rzepkę skrobią,izolują się od Starej dzielnicy, zresztą od lat tam nie ma dyrektora z prawdziwego zdarzenia, który by znał się "na robocie w kulturze".Nie powiem, że nie ma tam fachowców. Nie będę ich wymieniać, żeby nie przysporzyć im kłopotów, żeby im w odwecie nie przeszkadzano w pracy.Osiągnięcia mają duże, ale nie partyjne i .... wiadomo.

Sorry, obecny dyrektorze, ale to nie miejsce dla pana, bo pan trafił z przypadku, pana wybrali ludzie którzy nie czują specyfiki tej pracy od podszewki, nie działali w tej branży. Teraz jest moda na skakanie z kwiatka na kwiatek,a przykładów przez wzgląd nie podam. I póki nie postawi się na fachowców,a nie na partie, to nic się w Polsce nie poprawi, a będzie coraz gorzej.

W Kraśniku kulturalnie szykują się następne miesiące zmarnowanego sezonu wiosenno-letniego, choć pensyjki są nie takie marne. Żeby wreszcie przestało być byle jak, ale i bez cudów-niewidów w stylu pana M. - ex p.o. dyr., oraz zwykłego "odwalania" imprez chałami, bo Kraśnik jest za biedny, żeby wyrzucać pieniądze na byle co. Czy starosta kraśnicki nie powinien zadbać o powstanie powiatowego domu kultury, z odpowiednią ilością kadry wykształconych instruktorów, z uwzględnieniem szerokiej działalności na terenie miasta? Trzeba się dogadywać z burmistrzem i radą i działać wspólnie, a nie uprawiać swoje poletka, by nie było jak ze świętem kobiet (parodia).

 

Zlikwidowano onegdaj Powiatowy Dom Kultury i od tamtej pory "kultura" w mieście i powiecie padła. ODK jest małe, to raczej klub z 1 stałym pracownikiem finansowanym przez Spółdzielnię, więc wynajmują salę na co się da i za ile się da, w imprezach opierając się na grupce emerytów i dzieci z przedszkola. Ileż razy można oglądać stale to samo, no bo jest jakaś okazja i UM się czegoś spodziewa. I hajda na placyk koło Spółdzielni, ściągnie się jeszcze jakiś emerytów z powiatu, trochę usia siusia i imprezka odwalona i cisza w Kraśniku aż do póź... rozwiń

Avatar
gość / 8 kwietnia 2016 o 23:04
0

A teraz a propos kultury w Kraśniku. Znowu marnuje się amfiteatr, żadnej promocji tego miejsca, zero koncertów. Szajba odbiła komuś na temat parku, jeszcze brakuje tam tylko odśpiewywania godzinek i mszy pogrzebowych. A park, powinien być po prostu parkiem, a nie miejscem na różnego rodzaju spędy. Kawiarnia przy parku też powinna być normalną kawiarnią z kawą, lodami, dobrym ciastem, winem, koniakiem, miłą dla ucha muzyką, a nie tylko schroniskiem dla emerytek i rozładowywania rozsadzającej je energii i chęci pokazania nowych kiecek i facetów, albo pożal się Boże! ich wycia z fałszami i przewracaniem oczu.

Drogie panie, produkujcie się w kościele, macie ich tyle do wyboru, na tym będzie cierpiał tylko organista, a reszta i tak się nie zna. Gdyby się znała, to by was regularnie wygwizdywała i może by do was dotarło, że żadna z was do pięt nie dorasta Santorce czy Eleni i że nie macie głosów do śpiewu, ani aparycji do pokazywania się !!! I nie nagabujcie Burmistrza o finanse na wasze wycieczki, ani wydatki na wasze herbatki i kawki, bo macie swoje emerytury, to sobie fundujcie same z własnych prywatnych pieniędzy. Przydajecie się jako klakierki, ale Burmistrz powinien skupić się i wspierać ważniejsze sprawy ogólne.

A teraz a propos kultury w Kraśniku. Znowu marnuje się amfiteatr, żadnej promocji tego miejsca, zero koncertów. Szajba odbiła komuś na temat parku, jeszcze brakuje tam tylko odśpiewywania godzinek i mszy pogrzebowych. A park, powinien być po prostu parkiem, a nie miejscem na różnego rodzaju spędy. Kawiarnia przy parku też powinna być normalną kawiarnią z kawą, lodami, dobrym ciastem, winem, koniakiem, miłą dla ucha muzyką, a nie tylko schroniskiem dla emerytek i rozładowywania rozsadzającej je energii i chęci pokazania nowych kiecek i fac... rozwiń

Avatar
gość / 8 kwietnia 2016 o 22:22
0

No nie ! Znowu następny "mądry" zarządca się znalazł! Dobrze, że tego rege srege nie ma.

Puknij się człowieku w głowę! Komu ty chcesz dogodzić tymi motorówkami? Wszyscy są przeciw, bo nad tym małym zbiornikiem chcą ciszy i spokoju właśnie. Chcą pospacerować, posiedzieć, popatrzeć na inny widok niż zwykle, przychodzą z małymi dziećmi, z osobami starszymi, przyjeżdżają rowerzyści i inni.

Koleś chce chyba zrobić totalny syf na zalewie, harmider i smrodowisko.

Ja wiem, kogo stać na motorówkę i kto chce szpanować i kto naciska... Niech on i jego kolesie sp..... z Kraśnika ! Niech sobie jedzie na Mazury, lub nad morze, bo go stać na to, a Kraśniczanom lepiej niech nie nałazi na oczy, bo takich bubków to ..... Niech rządzi własnymi portkami, a nie narzuca się innym i swoje widzi mi się. I niech nie udaje takiego rozrywkowego uszczęśliwiacza innych. Fałszywa kreatura.

No nie ! Znowu następny "mądry" zarządca się znalazł! Dobrze, że tego rege srege nie ma.

Puknij się człowieku w głowę! Komu ty chcesz dogodzić tymi motorówkami? Wszyscy są przeciw, bo nad tym małym zbiornikiem chcą ciszy i spokoju właśnie. Chcą pospacerować, posiedzieć, popatrzeć na inny widok niż zwykle, przychodzą z małymi dziećmi, z osobami starszymi, przyjeżdżają rowerzyści i inni.

Koleś chce chyba zrobić totalny syf na zalewie, harmider i smrodowisko.

Ja wiem, kogo stać na motorówkę i kto chce szpanować i kto nac... rozwiń

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 11:27
0
Czy ktoś mi odpowie? Dlaczego do dziś nie ma lepszego dostępu do zalewu od strony szkoły na Budzyniu. Tak blisko są przystanki gdzie starsi ludzie mogą sobie podmiejskim lub busem podjechac i pospacerować. Robi się problem co z sinicą. Poczytaj w internecie o mikroelementach, które zapobiegają sinicy,które można zakupić i wstawić do zalewu. Jaki dochód dla zalewu będzie z motorówek i skuterów. Smród, hałas i olej na wodzie. I to ma być atrakcja dla kogo pytam.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 11:15
0
Czy koś mi odpowie? Dlaczego do dziś nie zrobiono parkingu od szkoły na Budzyniu aby był lepszy dostęp
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2016 o 19:30
0
Motorówki od 10 do 18 i mniej niż 100metrów. Przecież wyegzekwowac to to fikcja!! Poza tym nie po t o się jedzie nad wodę, żeby słuchać ryku silników i wąchać smród spalin !!
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 21:56
0

Jesteś samotny/samotna? poznajmy się :) http://www.poznajki.pl

Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 18:50
0

Tak około 5-tej minuty mówią o motorówkach na zalewie.

I okazuje się, że mogłoby to poprawić czystość wód w czasie upałów.

Mnie osobiście najbardziej przekonuje opcja opłaty za używanie motorówki i pływanie nią tylko przez 5 dni w tygodniu, W weekendy byłby zakaz.

[media]https://www.youtube.com/watch?v=9AwK-9yQ4L0[/media]

Avatar
Gość / 9 kwietnia 2016 o 15:09
0
Oho chyba pan wiceminster sportu nabył skuter wodny stąd to całe zamieszanie. ps. pomysł dno
Avatar
gość / 9 kwietnia 2016 o 08:47
0

to tylko zajęcie dla bogatych.

Avatar
gośc / 9 kwietnia 2016 o 00:07
0

Zlikwidowano onegdaj Powiatowy Dom Kultury i od tamtej pory "kultura" w mieście i powiecie padła. ODK jest małe, to raczej klub z 1 stałym pracownikiem finansowanym przez Spółdzielnię, więc wynajmują salę na co się da i za ile się da, w imprezach opierając się na grupce emerytów i dzieci z przedszkola. Ileż razy można oglądać stale to samo, no bo jest jakaś okazja i UM się czegoś spodziewa. I hajda na placyk koło Spółdzielni, ściągnie się jeszcze jakiś emerytów z powiatu, trochę usia siusia i imprezka odwalona i cisza w Kraśniku aż do późnej jesieni. Nudy na pudy! W ODK cisza i spokój. W całym mieście ma nic ciekawego, na poziomie, przez pół roku, czyli w okresie, kiedy właśnie powinno się zabiegać o artystów znanych i podziwianych w TV.Jest piękny amfiteatr przecież.Błędem jest płacenie za takie występy z kasy miejskiej i lokowanie ich n.p. na Rynku, czy na polu pod kościołem. Wbrew pozorom jest sporo ludzi w Kraśniku bogatych,a także w całym powiecie, których stać na kupno biletów, tylko odwykli, bo nie ma żadnego programu koncertów, żadnej polityki, tylko odwalanie i chałtura.Jak to mówią, nie ma na co patrzeć.

Jest ładny dom kultury w dzielnicy Fabrycznej, ale oni sobie sami rzepkę skrobią,izolują się od Starej dzielnicy, zresztą od lat tam nie ma dyrektora z prawdziwego zdarzenia, który by znał się "na robocie w kulturze".Nie powiem, że nie ma tam fachowców. Nie będę ich wymieniać, żeby nie przysporzyć im kłopotów, żeby im w odwecie nie przeszkadzano w pracy.Osiągnięcia mają duże, ale nie partyjne i .... wiadomo.

Sorry, obecny dyrektorze, ale to nie miejsce dla pana, bo pan trafił z przypadku, pana wybrali ludzie którzy nie czują specyfiki tej pracy od podszewki, nie działali w tej branży. Teraz jest moda na skakanie z kwiatka na kwiatek,a przykładów przez wzgląd nie podam. I póki nie postawi się na fachowców,a nie na partie, to nic się w Polsce nie poprawi, a będzie coraz gorzej.

W Kraśniku kulturalnie szykują się następne miesiące zmarnowanego sezonu wiosenno-letniego, choć pensyjki są nie takie marne. Żeby wreszcie przestało być byle jak, ale i bez cudów-niewidów w stylu pana M. - ex p.o. dyr., oraz zwykłego "odwalania" imprez chałami, bo Kraśnik jest za biedny, żeby wyrzucać pieniądze na byle co. Czy starosta kraśnicki nie powinien zadbać o powstanie powiatowego domu kultury, z odpowiednią ilością kadry wykształconych instruktorów, z uwzględnieniem szerokiej działalności na terenie miasta? Trzeba się dogadywać z burmistrzem i radą i działać wspólnie, a nie uprawiać swoje poletka, by nie było jak ze świętem kobiet (parodia).

 

Zlikwidowano onegdaj Powiatowy Dom Kultury i od tamtej pory "kultura" w mieście i powiecie padła. ODK jest małe, to raczej klub z 1 stałym pracownikiem finansowanym przez Spółdzielnię, więc wynajmują salę na co się da i za ile się da, w imprezach opierając się na grupce emerytów i dzieci z przedszkola. Ileż razy można oglądać stale to samo, no bo jest jakaś okazja i UM się czegoś spodziewa. I hajda na placyk koło Spółdzielni, ściągnie się jeszcze jakiś emerytów z powiatu, trochę usia siusia i imprezka odwalona i cisza w Kraśniku aż do póź... rozwiń

Avatar
gość / 8 kwietnia 2016 o 23:04
0

A teraz a propos kultury w Kraśniku. Znowu marnuje się amfiteatr, żadnej promocji tego miejsca, zero koncertów. Szajba odbiła komuś na temat parku, jeszcze brakuje tam tylko odśpiewywania godzinek i mszy pogrzebowych. A park, powinien być po prostu parkiem, a nie miejscem na różnego rodzaju spędy. Kawiarnia przy parku też powinna być normalną kawiarnią z kawą, lodami, dobrym ciastem, winem, koniakiem, miłą dla ucha muzyką, a nie tylko schroniskiem dla emerytek i rozładowywania rozsadzającej je energii i chęci pokazania nowych kiecek i facetów, albo pożal się Boże! ich wycia z fałszami i przewracaniem oczu.

Drogie panie, produkujcie się w kościele, macie ich tyle do wyboru, na tym będzie cierpiał tylko organista, a reszta i tak się nie zna. Gdyby się znała, to by was regularnie wygwizdywała i może by do was dotarło, że żadna z was do pięt nie dorasta Santorce czy Eleni i że nie macie głosów do śpiewu, ani aparycji do pokazywania się !!! I nie nagabujcie Burmistrza o finanse na wasze wycieczki, ani wydatki na wasze herbatki i kawki, bo macie swoje emerytury, to sobie fundujcie same z własnych prywatnych pieniędzy. Przydajecie się jako klakierki, ale Burmistrz powinien skupić się i wspierać ważniejsze sprawy ogólne.

A teraz a propos kultury w Kraśniku. Znowu marnuje się amfiteatr, żadnej promocji tego miejsca, zero koncertów. Szajba odbiła komuś na temat parku, jeszcze brakuje tam tylko odśpiewywania godzinek i mszy pogrzebowych. A park, powinien być po prostu parkiem, a nie miejscem na różnego rodzaju spędy. Kawiarnia przy parku też powinna być normalną kawiarnią z kawą, lodami, dobrym ciastem, winem, koniakiem, miłą dla ucha muzyką, a nie tylko schroniskiem dla emerytek i rozładowywania rozsadzającej je energii i chęci pokazania nowych kiecek i fac... rozwiń

Avatar
gość / 8 kwietnia 2016 o 22:22
0

No nie ! Znowu następny "mądry" zarządca się znalazł! Dobrze, że tego rege srege nie ma.

Puknij się człowieku w głowę! Komu ty chcesz dogodzić tymi motorówkami? Wszyscy są przeciw, bo nad tym małym zbiornikiem chcą ciszy i spokoju właśnie. Chcą pospacerować, posiedzieć, popatrzeć na inny widok niż zwykle, przychodzą z małymi dziećmi, z osobami starszymi, przyjeżdżają rowerzyści i inni.

Koleś chce chyba zrobić totalny syf na zalewie, harmider i smrodowisko.

Ja wiem, kogo stać na motorówkę i kto chce szpanować i kto naciska... Niech on i jego kolesie sp..... z Kraśnika ! Niech sobie jedzie na Mazury, lub nad morze, bo go stać na to, a Kraśniczanom lepiej niech nie nałazi na oczy, bo takich bubków to ..... Niech rządzi własnymi portkami, a nie narzuca się innym i swoje widzi mi się. I niech nie udaje takiego rozrywkowego uszczęśliwiacza innych. Fałszywa kreatura.

No nie ! Znowu następny "mądry" zarządca się znalazł! Dobrze, że tego rege srege nie ma.

Puknij się człowieku w głowę! Komu ty chcesz dogodzić tymi motorówkami? Wszyscy są przeciw, bo nad tym małym zbiornikiem chcą ciszy i spokoju właśnie. Chcą pospacerować, posiedzieć, popatrzeć na inny widok niż zwykle, przychodzą z małymi dziećmi, z osobami starszymi, przyjeżdżają rowerzyści i inni.

Koleś chce chyba zrobić totalny syf na zalewie, harmider i smrodowisko.

Ja wiem, kogo stać na motorówkę i kto chce szpanować i kto nac... rozwiń

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 11:27
0
Czy ktoś mi odpowie? Dlaczego do dziś nie ma lepszego dostępu do zalewu od strony szkoły na Budzyniu. Tak blisko są przystanki gdzie starsi ludzie mogą sobie podmiejskim lub busem podjechac i pospacerować. Robi się problem co z sinicą. Poczytaj w internecie o mikroelementach, które zapobiegają sinicy,które można zakupić i wstawić do zalewu. Jaki dochód dla zalewu będzie z motorówek i skuterów. Smród, hałas i olej na wodzie. I to ma być atrakcja dla kogo pytam.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 11:15
0
Czy koś mi odpowie? Dlaczego do dziś nie zrobiono parkingu od szkoły na Budzyniu aby był lepszy dostęp
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2016 o 19:30
0
Motorówki od 10 do 18 i mniej niż 100metrów. Przecież wyegzekwowac to to fikcja!! Poza tym nie po t o się jedzie nad wodę, żeby słuchać ryku silników i wąchać smród spalin !!
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 3 0

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 0 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 7 3

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 3

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 10 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 24 8

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 20

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 3 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!