Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

6 kwietnia 2016 r.
17:13

Żołnierze Wyklęci czy rzeźby papieża w parku? Radny PiS proponuje, burmistrz odpowiada

0 13 A A

Najpierw w papieskim parku w Kraśniku miały stanąć drewniane rzeźby Jana Pawła II. Teraz – popiersia Żołnierzy Wyklętych. Taka jest propozycja radnego miejskiego Mariana Tracza (PiS).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– 28 lutego byłem w Krakowie na odsłonięciu popiersi wielkich partyzantów, bohaterów – „Zapory” (Hieronima Dekutowskiego-red.) i „Lalka” (Józefa Franczaka-red.) – relacjonował podczas ostatniej sesji Rady Miasta radny Marian Tracz (PiS). – Jadąc tam od raz skojarzyłem sobie z naszym parkiem św. Jana Pawła II. Na pewno nie jesteśmy Krakowem, ale w naszym parku odbywają się pewne uroczystości jak chociażby śpiewanie „Barki” czy bieg upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Boję się, żeby to nie zostało zabiegane.

Radny zgłosił wniosek upamiętnienia w Kraśniku żołnierzy podziemiami antykomunistycznego. – Idąc więc za przykładem Krakowa, gdzie w parku im. Henryka Jordana jest bodajże siedem popiersi wielkich Polaków mam wniosek aby i u nas takie popiersia, pomniki stały – apelował radny Tracz.

Radny sugeruje by realizacją zajęli się uczestnicy pleneru w czasie którego postały figury JPII – Żebyśmy śpiewając Rotę widzieli te postaci w formie pomnika. Na naszym cmentarzu też leży jeden Żołnierz Wyklętych o pseudonimie „Wilczek”. Jego też można by upamiętnić – tłumaczył Tracz.

– Uważam, że politykę historyczną realizujemy w Kraśniku w sposób należyty. Przywiązujemy do tego wielką wagę – odpowiadał na wniosek radnego Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – Opracowaliśmy model obchodzenia Dnia Żołnierza Wyklętego w Kraśniku. Jako jedno z pierwszych miast robimy to w sposób bardzo uroczysty.

Burmistrz Kraśnika propozycję ma jednak nieco inną. – Może przy odtwarzaniu Muzeum 24 Pułku Ułanów życzylibyśmy sobie aby powstała izba pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy tutaj działali. Może przyłączą się do tego środowiska, którym historii leży na sercu. Ale nie da się zrobić wszystkiego od razu. Cierpliwości.

• W parku im. Jana Pawła II miały stanąć rzeźby wykonane dwa lata temu podczas pleneru. 12 rzeźb powstało z lip wyciętych w parku w związku z jego rewitalizacją. Część figur trafiło do Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Kraśniku. Jedna miała zostać przewieziona do szkoły w Biłgoraju

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2016 o 21:03
0

.Wychowywał mnie m.in. mój Dziadek (rocznik 1899), który mi wpajał, że po wojnie grasowali bandyci, którzy chodzili po wsiach, mieli przy sobie pistolety (co było wówczas rzadkie), rabowali ubrania - zwłaszcza buty, rabowali koce, odzież grubą tzn. ciepłą, szabrowali zapalniczki do papierosów, niejako przy okazji wyprowadzali kobiety za wieś ... gdzie je gwałcili, mój Dziadek znał ich z widzenia, bo byli w Jego wieku lub podobnym, a dzisiaj widzimy, że to byli ... żołnierze wyklęci. Piszę z małej litery świadomie, bo to jest zwykłą patologia. .

Konkretnie - kto, i gdzie chodził ? Jaka nazwa oddziału, pseudonim dowódcy, komu podporządkowany ? Bo jeśli nie, to serwujesz jako kolejny "bajędę z 1000 i jednej nocy" :) I coś mi się widzi, że twój dziadziuś był tzw. "utrwalaczem władzy ludowej", czyli zwykłym, komunistycznym ścierwem wysługującym się Sowietom w walce Antykomunistycznym Podziemiem Zbrojnym.

Konkretnie - kto, i gdzie chodził ? Jaka nazwa oddziału, pseudonim dowódcy, komu podporządkowany ? Bo jeśli nie, to serwujesz jako kolejny "bajędę z 1000 i jednej nocy" :) I coś mi się widzi, że twój dziadziuś był tzw. "utrwalaczem władzy ludowej", czyli zwykłym, komunistycznym ścierwem wysługującym się Sowietom w walce Antykomunistycznym Podziemiem Zbrojnym.

rozwiń
Avatar
gość / 9 kwietnia 2016 o 14:20
0

Nie wiem z czego masz doktorat ale umysł jedno kierunkowy skoro ludzi ściganych już w 1944 r a po wojnie wręcz likwidowanych porównujesz  do band zwyczajnych złodziej.


bez doktoratu wiem że wielu z nich to zwykli mordercy i złodzieje.

Avatar
Gość / 9 kwietnia 2016 o 08:49
0

wyklęci - przeklęci. raz bohaterstwo, raz barbarzyństwo. Dlaczego wpadamy w tym temacie w takie skrajności???

Avatar
gawiedz / 7 kwietnia 2016 o 14:28
0

Mam dylemat czy do Was pisać... Jestem w połowie pomiędzy 50-60- lat, niech młodzież sobie policzy... Wychowywał mnie m.in. mój Dziadek (rocznik 1899), który mi wpajał, że po wojnie grasowali bandyci, którzy chodzili po wsiach, mieli przy sobie pistolety (co było wówczas rzadkie), rabowali ubrania - zwłaszcza buty, rabowali koce, odzież grubą tzn. ciepłą, szabrowali zapalniczki do papierosów, niejako przy okazji wyprowadzali kobiety za wieś ... gdzie je gwałcili, mój Dziadek znał ich z widzenia, bo byli w Jego wieku lub podobnym, a dzisiaj widzimy, że to byli ... żołnierze wyklęci. Piszę z małej litery świadomie, bo to jest zwykłą patologia. Przed chwilą wróciłem z Ukrainy i widziałem cierpiących ludzi w związku z wojną z Rosją. Proszę, aby w 2016 roku, gdzie organizujemy Światowe Dni Młodzieży, opamiętać się. Nie jestem debilem, mam stopień naukowy doktora nauk humanistycznych i bardzo mnie boli, kiedy promujemy = bandytów, morderców, gwałcicieli, czyli żołnierzy wyklętych, a nie prowadzimy rozsądnego dialogu. Opamiętajmy się, nie promujmy w Polsce dzisiaj czyli w XXI wieku po prostu przestępców, którzy uciekli z domów. Dzisiaj byliby ścigani za gwałty i alimenty, jacy z nich żołnierze wyklęci. Prawdziwych Żołnierzy Wyklętych (świadomie piszę z dużej litery byłoby w Polsce ze dwóch może trzech, inni to są dzisiejsi dewianci, dalej dopowiedzcie sobie sami) Zastanówmy się naprawdę kim był Lalek z okolic Piask... ile kobiet zgwałcił, którym dzisiaj odmawiamy aborcji. Apeluję o rozsądek... można mnie aresztować i spalić jak czarownicę... szkoda pisać, niech różni patologiczni ziobryści i różni patologiczni zielińscy and ułaskawieni bandyci kamińscy aresztują mnie .... piszę o tych tuzach świadomie z małej litery, jak takie prostactwo doszło do stanowisk rządowych, dokąd my zmierzamy. Jeśli opublikują mój wpis, to poczytajcie sobie Arystotelesa, Sokratesa and innych bandziorów z Grecji, to dowiecie się, skąd się wzięła patologia... tzn. demokracja. Już końcowy wniosek: rozwiązać patologiczny ipn, a wszelkie teczki przekazać do archiwum akt nowy, to niebawem zobaczymy, że pracownicy ipn to nowe pokolenie żołnierzy wyklętych...patologia pogania patologię. A;e::: ile kasy nas to kosztuje !!! Ile kasy płacisz Kolego na dewiantów??? Sądzisz, że ci pseudoprcownicy z ipn robią to za darmo??? Zarabiają powyżej 11 tysięcy co miesiąc i Ty na tych darmozjadów płacisz.. gratuluję...

Nie wiem z czego masz doktorat ale umysł jedno kierunkowy skoro ludzi ściganych już w 1944 r a po wojnie wręcz likwidowanych porównujesz  do band zwyczajnych złodziej.

Nie wiem z czego masz doktorat ale umysł jedno kierunkowy skoro ludzi ściganych już w 1944 r a po wojnie wręcz likwidowanych porównujesz  do band zwyczajnych złodziej.

rozwiń
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2016 o 11:03
0

Radnych wybieraliśmy po to by reprezentowali interesy mieszkańców a nie realizowali jakieś swoje chore fobie, właśnie , gdzie człowieku byłeś jak były takie duże podwyżki wody i podatku od nieruchomości? Od tego czy taki pomnik będzie stał czy nie nie zależą koszty utrzymania mojej rodziny. Zajmij się pan ważniejszymi sprawami , mam nadzieję, że już ludzie więcej się na pana nie nabiorą.

panie tracz nie klej pan wody pana propozycje to tylko tani populizm ; popiersia pomniki to tani chwyt największym pomnikiem jest ludzka pamięć; a zresztą co pan wiesz o bohaterach zacznijmy od tego;  weź pan załatw jakies miejsca pracy; rzuc p[omysł na gospodarkę, ekonomie a nie ble ble ble

panie tracz nie klej pan wody pana propozycje to tylko tani populizm ; popiersia pomniki to tani chwyt największym pomnikiem jest ludzka pamięć; a zresztą co pan wiesz o bohaterach zacznijmy od tego;  weź pan załatw jakies miejsca pracy; rzuc p[omysł na gospodarkę, ekonomie a nie ble ble ble

rozwiń
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2016 o 08:52
0
Radnych wybieraliśmy po to by reprezentowali interesy mieszkańców a nie realizowali jakieś swoje chore fobie, właśnie , gdzie człowieku byłeś jak były takie duże podwyżki wody i podatku od nieruchomości? Od tego czy taki pomnik będzie stał czy nie nie zależą koszty utrzymania mojej rodziny. Zajmij się pan ważniejszymi sprawami , mam nadzieję, że już ludzie więcej się na pana nie nabiorą.
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2016 o 07:51
0
Ten Tracz to się powinien chyba leczyć. Chłopie jak ty chcesz poświęcić pomnik partyzanta w parku. Kto to widział, co ty masz z tymi żołnierzami, jakiś zadawniony kompleks czy co
Avatar
gość / 7 kwietnia 2016 o 07:39
0

Mam dylemat czy do Was pisać... Jestem w połowie pomiędzy 50-60- lat, niech młodzież sobie policzy... Wychowywał mnie m.in. mój Dziadek (rocznik 1899), który mi wpajał, że po wojnie grasowali bandyci, którzy chodzili po wsiach, mieli przy sobie pistolety (co było wówczas rzadkie), rabowali ubrania - zwłaszcza buty, rabowali koce, odzież grubą tzn. ciepłą, szabrowali zapalniczki do papierosów, niejako przy okazji wyprowadzali kobiety za wieś ... gdzie je gwałcili, mój Dziadek znał ich z widzenia, bo byli w Jego wieku lub podobnym, a dzisiaj widzimy, że to byli ... żołnierze wyklęci. Piszę z małej litery świadomie, bo to jest zwykłą patologia. Przed chwilą wróciłem z Ukrainy i widziałem cierpiących ludzi w związku z wojną z Rosją. Proszę, aby w 2016 roku, gdzie organizujemy Światowe Dni Młodzieży, opamiętać się. Nie jestem debilem, mam stopień naukowy doktora nauk humanistycznych i bardzo mnie boli, kiedy promujemy = bandytów, morderców, gwałcicieli, czyli żołnierzy wyklętych, a nie prowadzimy rozsądnego dialogu. Opamiętajmy się, nie promujmy w Polsce dzisiaj czyli w XXI wieku po prostu przestępców, którzy uciekli z domów. Dzisiaj byliby ścigani za gwałty i alimenty, jacy z nich żołnierze wyklęci. Prawdziwych Żołnierzy Wyklętych (świadomie piszę z dużej litery byłoby w Polsce ze dwóch może trzech, inni to są dzisiejsi dewianci, dalej dopowiedzcie sobie sami) Zastanówmy się naprawdę kim był Lalek z okolic Piask... ile kobiet zgwałcił, którym dzisiaj odmawiamy aborcji. Apeluję o rozsądek... można mnie aresztować i spalić jak czarownicę... szkoda pisać, niech różni patologiczni ziobryści i różni patologiczni zielińscy and ułaskawieni bandyci kamińscy aresztują mnie .... piszę o tych tuzach świadomie z małej litery, jak takie prostactwo doszło do stanowisk rządowych, dokąd my zmierzamy. Jeśli opublikują mój wpis, to poczytajcie sobie Arystotelesa, Sokratesa and innych bandziorów z Grecji, to dowiecie się, skąd się wzięła patologia... tzn. demokracja. Już końcowy wniosek: rozwiązać patologiczny ipn, a wszelkie teczki przekazać do archiwum akt nowy, to niebawem zobaczymy, że pracownicy ipn to nowe pokolenie żołnierzy wyklętych...patologia pogania patologię. A;e::: ile kasy nas to kosztuje !!! Ile kasy płacisz Kolego na dewiantów??? Sądzisz, że ci pseudoprcownicy z ipn robią to za darmo??? Zarabiają powyżej 11 tysięcy co miesiąc i Ty na tych darmozjadów płacisz.. gratuluję

Trafione !!!

Trafione !!!

rozwiń
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2016 o 21:47
0
Mam dylemat czy do Was pisać... Jestem w połowie pomiędzy 50-60- lat, niech młodzież sobie policzy... Wychowywał mnie m.in. mój Dziadek (rocznik 1899), który mi wpajał, że po wojnie grasowali bandyci, którzy chodzili po wsiach, mieli przy sobie pistolety (co było wówczas rzadkie), rabowali ubrania - zwłaszcza buty, rabowali koce, odzież grubą tzn. ciepłą, szabrowali zapalniczki do papierosów, niejako przy okazji wyprowadzali kobiety za wieś ... gdzie je gwałcili, mój Dziadek znał ich z widzenia, bo byli w Jego wieku lub podobnym, a dzisiaj widzimy, że to byli ... żołnierze wyklęci. Piszę z małej litery świadomie, bo to jest zwykłą patologia. Przed chwilą wróciłem z Ukrainy i widziałem cierpiących ludzi w związku z wojną z Rosją. Proszę, aby w 2016 roku, gdzie organizujemy Światowe Dni Młodzieży, opamiętać się. Nie jestem debilem, mam stopień naukowy doktora nauk humanistycznych i bardzo mnie boli, kiedy promujemy = bandytów, morderców, gwałcicieli, czyli żołnierzy wyklętych, a nie prowadzimy rozsądnego dialogu. Opamiętajmy się, nie promujmy w Polsce dzisiaj czyli w XXI wieku po prostu przestępców, którzy uciekli z domów. Dzisiaj byliby ścigani za gwałty i alimenty, jacy z nich żołnierze wyklęci. Prawdziwych Żołnierzy Wyklętych (świadomie piszę z dużej litery byłoby w Polsce ze dwóch może trzech, inni to są dzisiejsi dewianci, dalej dopowiedzcie sobie sami) Zastanówmy się naprawdę kim był Lalek z okolic Piask... ile kobiet zgwałcił, którym dzisiaj odmawiamy aborcji. Apeluję o rozsądek... można mnie aresztować i spalić jak czarownicę... szkoda pisać, niech różni patologiczni ziobryści i różni patologiczni zielińscy and ułaskawieni bandyci kamińscy aresztują mnie .... piszę o tych tuzach świadomie z małej litery, jak takie prostactwo doszło do stanowisk rządowych, dokąd my zmierzamy. Jeśli opublikują mój wpis, to poczytajcie sobie Arystotelesa, Sokratesa and innych bandziorów z Grecji, to dowiecie się, skąd się wzięła patologia... tzn. demokracja. Już końcowy wniosek: rozwiązać patologiczny ipn, a wszelkie teczki przekazać do archiwum akt nowy, to niebawem zobaczymy, że pracownicy ipn to nowe pokolenie żołnierzy wyklętych...patologia pogania patologię. A;e::: ile kasy nas to kosztuje !!! Ile kasy płacisz Kolego na dewiantów??? Sądzisz, że ci pseudoprcownicy z ipn robią to za darmo??? Zarabiają powyżej 11 tysięcy co miesiąc i Ty na tych darmozjadów płacisz.. gratuluję...
Mam dylemat czy do Was pisać... Jestem w połowie pomiędzy 50-60- lat, niech młodzież sobie policzy... Wychowywał mnie m.in. mój Dziadek (rocznik 1899), który mi wpajał, że po wojnie grasowali bandyci, którzy chodzili po wsiach, mieli przy sobie pistolety (co było wówczas rzadkie), rabowali ubrania - zwłaszcza buty, rabowali koce, odzież grubą tzn. ciepłą, szabrowali zapalniczki do papierosów, niejako przy okazji wyprowadzali kobiety za wieś ... gdzie je gwałcili, mój Dziadek znał ich z widzenia, bo byli w Jego wieku lub podobnym, a dzisiaj w... rozwiń
Avatar
Shop / 6 kwietnia 2016 o 21:09
0

Gdzie był radny Tracz jak cichaczem, bez jakiejkolwiek dyskusji i jawnego głosowania klepnięto tak znaczną podwyżkę cen wody i ścieków?  Czemu nie poszedł za przykładem innych miast gdzie o podwyżkach się merytorycznie dyskutuje?  Wiem, wiem, dyskusja i głosowanie poprzez podniesienie ręki nie było wygodne dla radnych PiS.  

Avatar
Gość / 9 kwietnia 2016 o 21:03
0

.Wychowywał mnie m.in. mój Dziadek (rocznik 1899), który mi wpajał, że po wojnie grasowali bandyci, którzy chodzili po wsiach, mieli przy sobie pistolety (co było wówczas rzadkie), rabowali ubrania - zwłaszcza buty, rabowali koce, odzież grubą tzn. ciepłą, szabrowali zapalniczki do papierosów, niejako przy okazji wyprowadzali kobiety za wieś ... gdzie je gwałcili, mój Dziadek znał ich z widzenia, bo byli w Jego wieku lub podobnym, a dzisiaj widzimy, że to byli ... żołnierze wyklęci. Piszę z małej litery świadomie, bo to jest zwykłą patologia. .

Konkretnie - kto, i gdzie chodził ? Jaka nazwa oddziału, pseudonim dowódcy, komu podporządkowany ? Bo jeśli nie, to serwujesz jako kolejny "bajędę z 1000 i jednej nocy" :) I coś mi się widzi, że twój dziadziuś był tzw. "utrwalaczem władzy ludowej", czyli zwykłym, komunistycznym ścierwem wysługującym się Sowietom w walce Antykomunistycznym Podziemiem Zbrojnym.

Konkretnie - kto, i gdzie chodził ? Jaka nazwa oddziału, pseudonim dowódcy, komu podporządkowany ? Bo jeśli nie, to serwujesz jako kolejny "bajędę z 1000 i jednej nocy" :) I coś mi się widzi, że twój dziadziuś był tzw. "utrwalaczem władzy ludowej", czyli zwykłym, komunistycznym ścierwem wysługującym się Sowietom w walce Antykomunistycznym Podziemiem Zbrojnym.

rozwiń
Avatar
gość / 9 kwietnia 2016 o 14:20
0

Nie wiem z czego masz doktorat ale umysł jedno kierunkowy skoro ludzi ściganych już w 1944 r a po wojnie wręcz likwidowanych porównujesz  do band zwyczajnych złodziej.


bez doktoratu wiem że wielu z nich to zwykli mordercy i złodzieje.

Avatar
Gość / 9 kwietnia 2016 o 08:49
0

wyklęci - przeklęci. raz bohaterstwo, raz barbarzyństwo. Dlaczego wpadamy w tym temacie w takie skrajności???

Avatar
gawiedz / 7 kwietnia 2016 o 14:28
0

Mam dylemat czy do Was pisać... Jestem w połowie pomiędzy 50-60- lat, niech młodzież sobie policzy... Wychowywał mnie m.in. mój Dziadek (rocznik 1899), który mi wpajał, że po wojnie grasowali bandyci, którzy chodzili po wsiach, mieli przy sobie pistolety (co było wówczas rzadkie), rabowali ubrania - zwłaszcza buty, rabowali koce, odzież grubą tzn. ciepłą, szabrowali zapalniczki do papierosów, niejako przy okazji wyprowadzali kobiety za wieś ... gdzie je gwałcili, mój Dziadek znał ich z widzenia, bo byli w Jego wieku lub podobnym, a dzisiaj widzimy, że to byli ... żołnierze wyklęci. Piszę z małej litery świadomie, bo to jest zwykłą patologia. Przed chwilą wróciłem z Ukrainy i widziałem cierpiących ludzi w związku z wojną z Rosją. Proszę, aby w 2016 roku, gdzie organizujemy Światowe Dni Młodzieży, opamiętać się. Nie jestem debilem, mam stopień naukowy doktora nauk humanistycznych i bardzo mnie boli, kiedy promujemy = bandytów, morderców, gwałcicieli, czyli żołnierzy wyklętych, a nie prowadzimy rozsądnego dialogu. Opamiętajmy się, nie promujmy w Polsce dzisiaj czyli w XXI wieku po prostu przestępców, którzy uciekli z domów. Dzisiaj byliby ścigani za gwałty i alimenty, jacy z nich żołnierze wyklęci. Prawdziwych Żołnierzy Wyklętych (świadomie piszę z dużej litery byłoby w Polsce ze dwóch może trzech, inni to są dzisiejsi dewianci, dalej dopowiedzcie sobie sami) Zastanówmy się naprawdę kim był Lalek z okolic Piask... ile kobiet zgwałcił, którym dzisiaj odmawiamy aborcji. Apeluję o rozsądek... można mnie aresztować i spalić jak czarownicę... szkoda pisać, niech różni patologiczni ziobryści i różni patologiczni zielińscy and ułaskawieni bandyci kamińscy aresztują mnie .... piszę o tych tuzach świadomie z małej litery, jak takie prostactwo doszło do stanowisk rządowych, dokąd my zmierzamy. Jeśli opublikują mój wpis, to poczytajcie sobie Arystotelesa, Sokratesa and innych bandziorów z Grecji, to dowiecie się, skąd się wzięła patologia... tzn. demokracja. Już końcowy wniosek: rozwiązać patologiczny ipn, a wszelkie teczki przekazać do archiwum akt nowy, to niebawem zobaczymy, że pracownicy ipn to nowe pokolenie żołnierzy wyklętych...patologia pogania patologię. A;e::: ile kasy nas to kosztuje !!! Ile kasy płacisz Kolego na dewiantów??? Sądzisz, że ci pseudoprcownicy z ipn robią to za darmo??? Zarabiają powyżej 11 tysięcy co miesiąc i Ty na tych darmozjadów płacisz.. gratuluję...

Nie wiem z czego masz doktorat ale umysł jedno kierunkowy skoro ludzi ściganych już w 1944 r a po wojnie wręcz likwidowanych porównujesz  do band zwyczajnych złodziej.

Nie wiem z czego masz doktorat ale umysł jedno kierunkowy skoro ludzi ściganych już w 1944 r a po wojnie wręcz likwidowanych porównujesz  do band zwyczajnych złodziej.

rozwiń
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2016 o 11:03
0

Radnych wybieraliśmy po to by reprezentowali interesy mieszkańców a nie realizowali jakieś swoje chore fobie, właśnie , gdzie człowieku byłeś jak były takie duże podwyżki wody i podatku od nieruchomości? Od tego czy taki pomnik będzie stał czy nie nie zależą koszty utrzymania mojej rodziny. Zajmij się pan ważniejszymi sprawami , mam nadzieję, że już ludzie więcej się na pana nie nabiorą.

panie tracz nie klej pan wody pana propozycje to tylko tani populizm ; popiersia pomniki to tani chwyt największym pomnikiem jest ludzka pamięć; a zresztą co pan wiesz o bohaterach zacznijmy od tego;  weź pan załatw jakies miejsca pracy; rzuc p[omysł na gospodarkę, ekonomie a nie ble ble ble

panie tracz nie klej pan wody pana propozycje to tylko tani populizm ; popiersia pomniki to tani chwyt największym pomnikiem jest ludzka pamięć; a zresztą co pan wiesz o bohaterach zacznijmy od tego;  weź pan załatw jakies miejsca pracy; rzuc p[omysł na gospodarkę, ekonomie a nie ble ble ble

rozwiń
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2016 o 08:52
0
Radnych wybieraliśmy po to by reprezentowali interesy mieszkańców a nie realizowali jakieś swoje chore fobie, właśnie , gdzie człowieku byłeś jak były takie duże podwyżki wody i podatku od nieruchomości? Od tego czy taki pomnik będzie stał czy nie nie zależą koszty utrzymania mojej rodziny. Zajmij się pan ważniejszymi sprawami , mam nadzieję, że już ludzie więcej się na pana nie nabiorą.
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2016 o 07:51
0
Ten Tracz to się powinien chyba leczyć. Chłopie jak ty chcesz poświęcić pomnik partyzanta w parku. Kto to widział, co ty masz z tymi żołnierzami, jakiś zadawniony kompleks czy co
Avatar
gość / 7 kwietnia 2016 o 07:39
0

Mam dylemat czy do Was pisać... Jestem w połowie pomiędzy 50-60- lat, niech młodzież sobie policzy... Wychowywał mnie m.in. mój Dziadek (rocznik 1899), który mi wpajał, że po wojnie grasowali bandyci, którzy chodzili po wsiach, mieli przy sobie pistolety (co było wówczas rzadkie), rabowali ubrania - zwłaszcza buty, rabowali koce, odzież grubą tzn. ciepłą, szabrowali zapalniczki do papierosów, niejako przy okazji wyprowadzali kobiety za wieś ... gdzie je gwałcili, mój Dziadek znał ich z widzenia, bo byli w Jego wieku lub podobnym, a dzisiaj widzimy, że to byli ... żołnierze wyklęci. Piszę z małej litery świadomie, bo to jest zwykłą patologia. Przed chwilą wróciłem z Ukrainy i widziałem cierpiących ludzi w związku z wojną z Rosją. Proszę, aby w 2016 roku, gdzie organizujemy Światowe Dni Młodzieży, opamiętać się. Nie jestem debilem, mam stopień naukowy doktora nauk humanistycznych i bardzo mnie boli, kiedy promujemy = bandytów, morderców, gwałcicieli, czyli żołnierzy wyklętych, a nie prowadzimy rozsądnego dialogu. Opamiętajmy się, nie promujmy w Polsce dzisiaj czyli w XXI wieku po prostu przestępców, którzy uciekli z domów. Dzisiaj byliby ścigani za gwałty i alimenty, jacy z nich żołnierze wyklęci. Prawdziwych Żołnierzy Wyklętych (świadomie piszę z dużej litery byłoby w Polsce ze dwóch może trzech, inni to są dzisiejsi dewianci, dalej dopowiedzcie sobie sami) Zastanówmy się naprawdę kim był Lalek z okolic Piask... ile kobiet zgwałcił, którym dzisiaj odmawiamy aborcji. Apeluję o rozsądek... można mnie aresztować i spalić jak czarownicę... szkoda pisać, niech różni patologiczni ziobryści i różni patologiczni zielińscy and ułaskawieni bandyci kamińscy aresztują mnie .... piszę o tych tuzach świadomie z małej litery, jak takie prostactwo doszło do stanowisk rządowych, dokąd my zmierzamy. Jeśli opublikują mój wpis, to poczytajcie sobie Arystotelesa, Sokratesa and innych bandziorów z Grecji, to dowiecie się, skąd się wzięła patologia... tzn. demokracja. Już końcowy wniosek: rozwiązać patologiczny ipn, a wszelkie teczki przekazać do archiwum akt nowy, to niebawem zobaczymy, że pracownicy ipn to nowe pokolenie żołnierzy wyklętych...patologia pogania patologię. A;e::: ile kasy nas to kosztuje !!! Ile kasy płacisz Kolego na dewiantów??? Sądzisz, że ci pseudoprcownicy z ipn robią to za darmo??? Zarabiają powyżej 11 tysięcy co miesiąc i Ty na tych darmozjadów płacisz.. gratuluję

Trafione !!!

Trafione !!!

rozwiń
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2016 o 21:47
0
Mam dylemat czy do Was pisać... Jestem w połowie pomiędzy 50-60- lat, niech młodzież sobie policzy... Wychowywał mnie m.in. mój Dziadek (rocznik 1899), który mi wpajał, że po wojnie grasowali bandyci, którzy chodzili po wsiach, mieli przy sobie pistolety (co było wówczas rzadkie), rabowali ubrania - zwłaszcza buty, rabowali koce, odzież grubą tzn. ciepłą, szabrowali zapalniczki do papierosów, niejako przy okazji wyprowadzali kobiety za wieś ... gdzie je gwałcili, mój Dziadek znał ich z widzenia, bo byli w Jego wieku lub podobnym, a dzisiaj widzimy, że to byli ... żołnierze wyklęci. Piszę z małej litery świadomie, bo to jest zwykłą patologia. Przed chwilą wróciłem z Ukrainy i widziałem cierpiących ludzi w związku z wojną z Rosją. Proszę, aby w 2016 roku, gdzie organizujemy Światowe Dni Młodzieży, opamiętać się. Nie jestem debilem, mam stopień naukowy doktora nauk humanistycznych i bardzo mnie boli, kiedy promujemy = bandytów, morderców, gwałcicieli, czyli żołnierzy wyklętych, a nie prowadzimy rozsądnego dialogu. Opamiętajmy się, nie promujmy w Polsce dzisiaj czyli w XXI wieku po prostu przestępców, którzy uciekli z domów. Dzisiaj byliby ścigani za gwałty i alimenty, jacy z nich żołnierze wyklęci. Prawdziwych Żołnierzy Wyklętych (świadomie piszę z dużej litery byłoby w Polsce ze dwóch może trzech, inni to są dzisiejsi dewianci, dalej dopowiedzcie sobie sami) Zastanówmy się naprawdę kim był Lalek z okolic Piask... ile kobiet zgwałcił, którym dzisiaj odmawiamy aborcji. Apeluję o rozsądek... można mnie aresztować i spalić jak czarownicę... szkoda pisać, niech różni patologiczni ziobryści i różni patologiczni zielińscy and ułaskawieni bandyci kamińscy aresztują mnie .... piszę o tych tuzach świadomie z małej litery, jak takie prostactwo doszło do stanowisk rządowych, dokąd my zmierzamy. Jeśli opublikują mój wpis, to poczytajcie sobie Arystotelesa, Sokratesa and innych bandziorów z Grecji, to dowiecie się, skąd się wzięła patologia... tzn. demokracja. Już końcowy wniosek: rozwiązać patologiczny ipn, a wszelkie teczki przekazać do archiwum akt nowy, to niebawem zobaczymy, że pracownicy ipn to nowe pokolenie żołnierzy wyklętych...patologia pogania patologię. A;e::: ile kasy nas to kosztuje !!! Ile kasy płacisz Kolego na dewiantów??? Sądzisz, że ci pseudoprcownicy z ipn robią to za darmo??? Zarabiają powyżej 11 tysięcy co miesiąc i Ty na tych darmozjadów płacisz.. gratuluję...
Mam dylemat czy do Was pisać... Jestem w połowie pomiędzy 50-60- lat, niech młodzież sobie policzy... Wychowywał mnie m.in. mój Dziadek (rocznik 1899), który mi wpajał, że po wojnie grasowali bandyci, którzy chodzili po wsiach, mieli przy sobie pistolety (co było wówczas rzadkie), rabowali ubrania - zwłaszcza buty, rabowali koce, odzież grubą tzn. ciepłą, szabrowali zapalniczki do papierosów, niejako przy okazji wyprowadzali kobiety za wieś ... gdzie je gwałcili, mój Dziadek znał ich z widzenia, bo byli w Jego wieku lub podobnym, a dzisiaj w... rozwiń
Avatar
Shop / 6 kwietnia 2016 o 21:09
0

Gdzie był radny Tracz jak cichaczem, bez jakiejkolwiek dyskusji i jawnego głosowania klepnięto tak znaczną podwyżkę cen wody i ścieków?  Czemu nie poszedł za przykładem innych miast gdzie o podwyżkach się merytorycznie dyskutuje?  Wiem, wiem, dyskusja i głosowanie poprzez podniesienie ręki nie było wygodne dla radnych PiS.  

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 0 0

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 10

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 0

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 16 8

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 1 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 33 3

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 0 3

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty 2 0

Co Gdzie Kiedy. Za niecałe dwa tygodnie (28 lipca) na placu przed Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) startuje Centralny Plac Zabaw. – W tym roku razem z wami chcemy otworzyć nowy rozdział naszego projektu – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.