Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

10 lutego 2016 r.
6:28

Nie chcą masztów za oknami, protest mieszkańców. "Boimy się o swoje zdrowie"

0 35 A A
Mieszkańcy boją się o swoje zdrowie, fot. Maciej Kaczanowski
Mieszkańcy boją się o swoje zdrowie, fot. Maciej Kaczanowski

Część mieszkańców bloków sąsiadujących z budynkiem przy ul. Krasińskiego 1 w Kraśniku protestuje przeciwko montażowi stacji bazowej telefonii komórkowej. Po stronie protestujących staje Spółdzielnia Mieszkaniowa „Metalowiec”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Dwa i pół roku temu w imieniu protestujących mieszkańców osiedla przy ul. Krasińskiego, zwracaliśmy się do Starostwa Powiatowego w Kraśniku z prośbą o nieudzielanie zgodny na zainstalowanie i użytkowanie kolejnych stacji bazowych telefonii komórkowych” – piszą w piśmie do przewodniczącego Rady Miasta Kraśnik protestujący mieszkańcy bloków przy ul. Krasińskiego, Mickiewicza i Kasprowicza.

Chodziło o planowane kolejne takie stacje na budynkach przy ul. ks. J. Popiełuszki 3 i przy ul. Kasprowicza 1. „Dzisiaj budowa stacji (na bloku przy ul. Krasińskiego 1 należącym do wspólnoty mieszkaniowej-red.) staje się faktem – podkreślają mieszkańcy i domagają się wstrzymania budowy i demontażu elementów. Ich zdaniem otoczenie osiedla antenami jest całkowicie niedopuszczalne. Ludzie boją się o swoje zdrowie.

Do protestu włącza się Spółdzielnia Mieszkaniowa „Metalowiec” w Kraśniku. „Powszechnie wiadomo, że stacje bazowe telefonii komórkowych mają negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkańców – pisze w piśmie do burmistrza Kraśnika Piotr Iwan, prezes SM „Metalowiec” w Kraśniku. „W szeroko pojętym interesie społecznym leży wprowadzenie zakazu lokalizowania stacji nadawczo-odbiorczych w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych.”

Spółdzielnia „Metalowiec” zarzuca zarządcy nieruchomości, że „niewystarczająco się zaangażował w tę sprawę w czasie zbierania podpisów za realizacją inwestycji i nie przedstawił mieszkańcom wszystkich argumentów za i przeciw”.

– Wszystkie nasze działania były zgodne z prawem – odpowiada Jarosław Matryba, zastępcą prezesa Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Mieszkaniowego, które zarządza budynkiem przy ul. Krasińskiego 1 w Kraśniku. – Konsultacje zostały przeprowadzone z mieszkańcami bloku, na którym stanęła stacja bazowa telefonii komórkowej. Była uchwała wspólnoty mieszkaniowej przyjęta większością głosów – za głosowało 30 właścicieli dysponujący udziałem w wysokości 57,78 proc., przeciw głosowało 15 właścicieli dysponujący udziałem 19,83 proc.

Już w listopadzie 2015 r. Starostwo Powiatowe w Kraśniku wydało pozwolenie na budowę tej stacji bazowej. – Złożony wniosek i przedstawiony projekt budowlany spełniały wszystkie warunki prawne. Wcześniej zgodę na wynajem części dachu wyraziła wspólnota mieszkaniowa. Umowę dzierżawy w imieniu wspólnoty podpisał KPM w 2014 r. – informuje Daniel Niedziałek, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Obecnie trwają prace budowlane. – Na ich wykonanie uzyskano zgodę właściciela budynku oraz pozyskano niezbędne pozwolenia i uzgodnienia szczegółowe przewidziane prawem – podkreśla Arkadiusz Majewski ze spółki Polkomtel, właściciela sieci Plus. – Po zakończeniu prac przeprowadzone zostaną niezbędne testy i pomiary środowiskowe obejmujące analizę oddziaływania na środowisko i okoliczne budynki.

Pomiary ma wykonać „akredytowany podmiot”. Zweryfikuje je Wydział Ochrony Środowiska i Wojewódzką Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Obowiązujące w Polsce normy są bardzo restrykcyjne, co oznacza to, że stacja musi być bezpieczna dla zdrowia okolicznych mieszkańców.
Sprawą umiejscawiania stacji bazowych telefonii komórkowej w Kraśniku radni zajmą się na lutowej sesji.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 08:55
0

Ciemnogród !!! Dzwonić i mieć super internet w telefonach to by chcieli, Płaczą i narzekają że jest nadajnik przepchany i się dodzwonić nie mogą, latają do salonu z problemem , ale jak się stawia małą stację , która nic im w zdrowiu nie pogorszy , bo takie samo mają oddziaływanie , albo gorsze z każdego swojego telefonu komórkowego czy kuchenki mikrofalowej, TO JUŻ LAMENT I ZABOBONY , że im mózgi wypali . Wypalone już :)

Proponuję byś zgłosił się do firmy Polkomtel i zaoferował przeniesienie tego masztu na swój dach.

Proponuję byś zgłosił się do firmy Polkomtel i zaoferował przeniesienie tego masztu na swój dach.

rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 13:10
0
Ciemnogród !!! Dzwonić i mieć super internet w telefonach to by chcieli, Płaczą i narzekają że jest nadajnik przepchany i się dodzwonić nie mogą, latają do salonu z problemem , ale jak się stawia małą stację , która nic im w zdrowiu nie pogorszy , bo takie samo mają oddziaływanie , albo gorsze z każdego swojego telefonu komórkowego czy kuchenki mikrofalowej, TO JUŻ LAMENT I ZABOBONY , że im mózgi wypali . Wypalone już :)
Avatar
Gość / 14 lutego 2016 o 10:32
0

Wróćmy do sedna sprawy: nawoływanie do nienawiści - mówi ci to coś? transparenty z obnażonymi genitaliami wycelowane w krzyż - to przejaw pokojowej manifestacji w duchu tolerancji i ekumenicznej miłości? o mafiach, zabójstwach na zlecenie - słyszałeś? o przeciągających się latami i umorzonych z powodu przedawnienia procesach sędziów i prokuratorów oskarżonych lub podejrzanych o popełnienie różnych przestępstw - słyszałeś?

Nie muszę rozumieć łacińskich nazw prawniczych zasad, żeby pojąć o co chodzi staremu układowi, który jest nienaruszalny od tzw. wyzwolenia w 1944, 1945 i 1989 - czyli wszelkiej maści komuchów zwalczających patriotyzm, myślenie, porządek naturalny, przywiązanie do Ojczyzny, Boga i honor.

Czy KOD odciął się całkowicie od Pietrasiewicza, czy schowa go w szafie jak PO Niesiolowskiego? Bo typowe dla formacji postkomunistycznych jest odsuwanie problemu na bok, aż ludzie zapomną i ewentualne "odwracanie kota ogonem". Znamy szczegóły bo przerabialiśmy to wielokrotnie.

TK jest w Polsce całkiem niepotrzebny. Niepotrzebnie generuje koszty i w obecnym kształcie jest tworem, który chce zawładnąć państwem. Rzepliński ma oceniać sam siebie. To tak, jakby nauczyciel robił klasówkę, a uczniowie sami ocenialiby swoje prace. Tylko ślepiec może tego nie widzieć. Czy TK stoi na straży interesów obywateli? Bynajmniej. Sam Trybunał orzekł, że ustawy mogą być krzywdzące obywateli, mogą działać wstecz, bo taki jest interes partii rządzącej!.

Co do konstytucji, praw do wolności i własności: rok 1944 i 1945 nadal nie zostały w należyty sposób zakończone. I ani TK ani żadna partia nie podjęły tego tematu. Więc w Polsce można mówić jedynie o wolności i przywilejach komunistycznych, bo te nadal funkcjonują.  

Czy KOD odciął się całkowicie od Pietrasiewicza, czy schowa go w szafie jak PO Niesiolowskiego? Bo typowe dla formacji postkomunistycznych jest odsuwanie problemu na bok, aż ludzie zapomną i ewentualne "odwracanie kota ogonem". Znamy szczegóły bo przerabialiśmy to wielokrotnie.

TK jest w Polsce całkiem niepotrzebny. Niepotrzebnie generuje koszty i w obecnym kształcie jest tworem, który chce zawładnąć państwem. Rzepliński ma oceniać sam siebie. To tak, jakby nauczyciel robił klasówkę, a uczniowie sami ocenialiby swoje ... rozwiń

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 18:43
0
W tym bloku jest 30 przecieków gazu !!!!!!!!!!! Co tam antena ???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A w piwnicach jeszcze na dodatek nie sprawdzają !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tylko zgłosić na POLICJĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 17:17
0

Wróćmy do sedna sprawy: nawoływanie do nienawiści - mówi ci to coś? transparenty z obnażonymi genitaliami wycelowane w krzyż - to przejaw pokojowej manifestacji w duchu tolerancji i ekumenicznej miłości? o mafiach, zabójstwach na zlecenie - słyszałeś? o przeciągających się latami i umorzonych z powodu przedawnienia procesach sędziów i prokuratorów oskarżonych lub podejrzanych o popełnienie różnych przestępstw - słyszałeś?

Nie muszę rozumieć łacińskich nazw prawniczych zasad, żeby pojąć o co chodzi staremu układowi, który jest nienaruszalny od tzw. wyzwolenia w 1944, 1945 i 1989 - czyli wszelkiej maści komuchów zwalczających patriotyzm, myślenie, porządek naturalny, przywiązanie do Ojczyzny, Boga i honor.

Jestem bardzo krytyczny do tego co wyprawia Pan Szymon Pietrasiewicz. Uważam, że sama ochrona KOD-u powinna była wtedy zareagować. Takie transparenty nie powinny pojawiać się w debacie publicznej. To samo tyczy się innych, słownych określeń jak np. wspomniana sekta smoleńska. Tak więc proszę mi nie przypisywać tego, że się identyfikuję z takimi zachowaniami, bo się z nimi nie identyfikuję.

Twierdze natomiast, że z byłym układem można walczyć w ramach obecnego systemu prawa, a nie poprzez jego destrukcję. Sejm uchwala ustawy. Zadaniem Senatu jest ich weryfikacja. Senat może wprowadzić swoje poprawki. Jest to pierwszy stopień kontroli parlamentarnej. Drugim jest Prezydent. On już poprawek wprowadzić nie może. Ma on trzy możliwości - ustawę podpisać, odrzucić bądź odesłać do Trybunału Konstytucyjnego.

Zgodnie z art. 79 ust 1. Konstytucji "Każdy, czyje konstytucyjne wolności lub prawa zostały naruszone, ma prawo, na zasadach określonych w ustawie, wnieść skargę do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności z Konstytucją ustawy lub innego aktu normatywnego, na podstawie którego sąd lub organ administracji publicznej orzekł ostatecznie o jego wolnościach lub prawach albo o jego obowiązkach określonych w Konstytucji".

I tu mamy kolejny szczebel kontroli - KAŻDY tj, zarówno Ty jak i ja - może wnieść skargę do TK celem zbadania czy ustawa - a właściwie jej poszczególne postanowienia, jest zgodna z Konstytucją.

Jeżeli TK zostanie zmarginalizowany to przy takim układzie, gdzie scena polityczna jest zdominowana przez jedną opcję polityczną - NIEISTOTNE PRZY TYM JAKĄ -  istnieje poważne ryzyko, że tworzone prawo będzie służyło rządzącym a nie obywatelom. Sama władza natomiast pozostanie poza jakąkolwiek kontrolą. Taki model już istnieje... m.in. na Białorusi.

Nie mam osobiście nic przeciwko rządom PiSu. Ale mam przeciwko demolowaniu konstytucyjnych organów państwa. Konstytucję można zmienić jeżeli jest taka wola. Tylko najpierw niech PiS przedstawi projekt Konstytucji, Zgromadzenie Narodowe (Sejm+Senat) ją uchwali, a obywatele zaakceptują w referendum.

Jakiekolwiek próby naruszania Konstytucji przez rządzących powinny spotkać się ze stanowczym sprzeciwem.

Jestem bardzo krytyczny do tego co wyprawia Pan Szymon Pietrasiewicz. Uważam, że sama ochrona KOD-u powinna była wtedy zareagować. Takie transparenty nie powinny pojawiać się w debacie publicznej. To samo tyczy się innych, słownych określeń jak np. wspomniana sekta smoleńska. Tak więc proszę mi nie przypisywać tego, że się identyfikuję z takimi zachowaniami, bo się z nimi nie identyfikuję.

Twierdze natomiast, że z byłym układem można walczyć w ramach obecnego systemu prawa, a nie poprzez jego destrukcję. Sejm uchwal... rozwiń

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 13:37
0
Te konsultacje to kpina bo nie mogli opowiedzieć się lokatorzy mieszkań nie własnościowych za nich decyzje miał podjąć Urząd Miasta a nie ludzie którzy płacą czynsz tym samym utrzymując ten budynek,kpina i jeszcze raz kpina że decyduję o takich rzeczach grupa ludzi nie mieszkających w tej nieruchomości.Za inwestycją byli ludzie którzy mieszkają na niższych piętrach i w drugiej części bloku gdzie maszt nie stoi im nad głową . Poza tym pan Jarosław Matryba na tych konsultacjach powiedział osobiście że on by się nie zgadzał na taką inwestycje ale skoro to powstaje to nie zrobiono nic by to powstrzymać.Tylko jeśli się okaże że ktoś z tego powodu ucierpi na zdrowiu czy ci którzy opowiedzieli się za tą inwestycją wezmą odpowiedzialność i poniosą konsekwencje
Te konsultacje to kpina bo nie mogli opowiedzieć się lokatorzy mieszkań nie własnościowych za nich decyzje miał podjąć Urząd Miasta a nie ludzie którzy płacą czynsz tym samym utrzymując ten budynek,kpina i jeszcze raz kpina że decyduję o takich rzeczach grupa ludzi nie mieszkających w tej nieruchomości.Za inwestycją byli ludzie którzy mieszkają na niższych piętrach i w drugiej części bloku gdzie maszt nie stoi im nad głową . Poza tym pan Jarosław Matryba na tych konsultacjach powiedział osobiście że on by się nie zgadzał na taką inwestycje a... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 08:35
0

1. Cały Twój wywód nie ma NIC wspólnego z porządkiem prawnym. Najpierw poczytaj co to jest, a potem się wypowiadaj.

2. Art 57 Konstytucji RP mówi, że: 'Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa.".

3. Ty naprawdę nie wiesz co piszesz? Słyszałeś, że immunitet po pierwsze przysługuje na czas sprawowania urzędu a dwa- można go uchylić? To co chce zrobić PiS będzie skutkowało tym, że rządzący będą poza prawem, a samo prawo będzie służyło rządzącym, a nie obywatelom. Te patologie, które wymieniłeś można - a nawet trzeba, rozliczyć JUŻ TERAZ bez niszczenia sądownictwa i łamania Konstytucji. Czy słyszałeś o zasadzie Lex retro non agit? No to poczytaj. Może zrozumiesz?

Również pozdrawiam, choć nie rozumiem dlaczego i co Ciebie tak boli?

Wróćmy do sedna sprawy: nawoływanie do nienawiści - mówi ci to coś? transparenty z obnażonymi genitaliami wycelowane w krzyż - to przejaw pokojowej manifestacji w duchu tolerancji i ekumenicznej miłości? o mafiach, zabójstwach na zlecenie - słyszałeś? o przeciągających się latami i umorzonych z powodu przedawnienia procesach sędziów i prokuratorów oskarżonych lub podejrzanych o popełnienie różnych przestępstw - słyszałeś?

Nie muszę rozumieć łacińskich nazw prawniczych zasad, żeby pojąć o co chodzi staremu układowi, który jest nienaruszalny od tzw. wyzwolenia w 1944, 1945 i 1989 - czyli wszelkiej maści komuchów zwalczających patriotyzm, myślenie, porządek naturalny, przywiązanie do Ojczyzny, Boga i honor.

ie do nienawiści - mówi ci to coś? transparenty z obnażonymi genitaliami wycelowane w krzyż - to przejaw pokojowej manifestacji w duchu tolerancji i ekumenicznej miłości? o mafiach, zabójstwach na zlecenie - słyszałeś? o przeciągających się latami i umorzonych z powodu przedawnienia procesach sędziów i prokuratorów oskarżonych lub podejrzanych o popełnienie różnych przestępstw - słyszałeś?

Nie muszę rozumieć łacińskich nazw prawniczych zasad, żeby pojąć o co chodzi staremu układowi, który jest nienaruszalny od tzw. wyzwolenia w 1944, ... rozwiń

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 08:21
0

Rozumiem, że się możemy nie zgadzać, ale by od razu rozmówcy ubliżać? To świadczy o Tobie, a nie o mnie.

Tak, nasz całkowitą rację: barany, katole, sekta smoleńska, prącie wycelowane w krzyż...i wiele, wiele innych subtelnych i delikatnych określeń można używać w dyskusji, ale żeby konkretami i faktami operować? O nie! To ubliża świetnie wykształconym KODziarzom!

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 07:39
0

Są dwie wersje do wyboru: albo krótkofalarstwo odmóżdża, albo politologia jest dla tych odmóżdżonych. Bo, że KOD jest dla takich, to chyba nikt myślący nie ma wątpliwości.

Rozumiem, że się możemy nie zgadzać, ale by od razu rozmówcy ubliżać? To świadczy o Tobie, a nie o mnie.

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 07:30
0

A teraz do rzeczy: skoro mówimy o porządku prawnym [...]

1. Cały Twój wywód nie ma NIC wspólnego z porządkiem prawnym. Najpierw poczytaj co to jest, a potem się wypowiadaj.

2. Art 57 Konstytucji RP mówi, że: 'Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa.".

3. Ty naprawdę nie wiesz co piszesz? Słyszałeś, że immunitet po pierwsze przysługuje na czas sprawowania urzędu a dwa- można go uchylić? To co chce zrobić PiS będzie skutkowało tym, że rządzący będą poza prawem, a samo prawo będzie służyło rządzącym, a nie obywatelom. Te patologie, które wymieniłeś można - a nawet trzeba, rozliczyć JUŻ TERAZ bez niszczenia sądownictwa i łamania Konstytucji. Czy słyszałeś o zasadzie Lex retro non agit? No to poczytaj. Może zrozumiesz?

Również pozdrawiam, choć nie rozumiem dlaczego i co Ciebie tak boli?

1. Cały Twój wywód nie ma NIC wspólnego z porządkiem prawnym. Najpierw poczytaj co to jest, a potem się wypowiadaj.

2. Art 57 Konstytucji RP mówi, że: 'Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa.".

3. Ty naprawdę nie wiesz co piszesz? Słyszałeś, że immunitet po pierwsze przysługuje na czas sprawowania urzędu a dwa- można go uchylić? To co chce zrobić PiS będzie skutkowało tym, że rządzący będą poza prawem, a samo pr... rozwiń

Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 08:55
0

Ciemnogród !!! Dzwonić i mieć super internet w telefonach to by chcieli, Płaczą i narzekają że jest nadajnik przepchany i się dodzwonić nie mogą, latają do salonu z problemem , ale jak się stawia małą stację , która nic im w zdrowiu nie pogorszy , bo takie samo mają oddziaływanie , albo gorsze z każdego swojego telefonu komórkowego czy kuchenki mikrofalowej, TO JUŻ LAMENT I ZABOBONY , że im mózgi wypali . Wypalone już :)

Proponuję byś zgłosił się do firmy Polkomtel i zaoferował przeniesienie tego masztu na swój dach.

Proponuję byś zgłosił się do firmy Polkomtel i zaoferował przeniesienie tego masztu na swój dach.

rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 13:10
0
Ciemnogród !!! Dzwonić i mieć super internet w telefonach to by chcieli, Płaczą i narzekają że jest nadajnik przepchany i się dodzwonić nie mogą, latają do salonu z problemem , ale jak się stawia małą stację , która nic im w zdrowiu nie pogorszy , bo takie samo mają oddziaływanie , albo gorsze z każdego swojego telefonu komórkowego czy kuchenki mikrofalowej, TO JUŻ LAMENT I ZABOBONY , że im mózgi wypali . Wypalone już :)
Avatar
Gość / 14 lutego 2016 o 10:32
0

Wróćmy do sedna sprawy: nawoływanie do nienawiści - mówi ci to coś? transparenty z obnażonymi genitaliami wycelowane w krzyż - to przejaw pokojowej manifestacji w duchu tolerancji i ekumenicznej miłości? o mafiach, zabójstwach na zlecenie - słyszałeś? o przeciągających się latami i umorzonych z powodu przedawnienia procesach sędziów i prokuratorów oskarżonych lub podejrzanych o popełnienie różnych przestępstw - słyszałeś?

Nie muszę rozumieć łacińskich nazw prawniczych zasad, żeby pojąć o co chodzi staremu układowi, który jest nienaruszalny od tzw. wyzwolenia w 1944, 1945 i 1989 - czyli wszelkiej maści komuchów zwalczających patriotyzm, myślenie, porządek naturalny, przywiązanie do Ojczyzny, Boga i honor.

Czy KOD odciął się całkowicie od Pietrasiewicza, czy schowa go w szafie jak PO Niesiolowskiego? Bo typowe dla formacji postkomunistycznych jest odsuwanie problemu na bok, aż ludzie zapomną i ewentualne "odwracanie kota ogonem". Znamy szczegóły bo przerabialiśmy to wielokrotnie.

TK jest w Polsce całkiem niepotrzebny. Niepotrzebnie generuje koszty i w obecnym kształcie jest tworem, który chce zawładnąć państwem. Rzepliński ma oceniać sam siebie. To tak, jakby nauczyciel robił klasówkę, a uczniowie sami ocenialiby swoje prace. Tylko ślepiec może tego nie widzieć. Czy TK stoi na straży interesów obywateli? Bynajmniej. Sam Trybunał orzekł, że ustawy mogą być krzywdzące obywateli, mogą działać wstecz, bo taki jest interes partii rządzącej!.

Co do konstytucji, praw do wolności i własności: rok 1944 i 1945 nadal nie zostały w należyty sposób zakończone. I ani TK ani żadna partia nie podjęły tego tematu. Więc w Polsce można mówić jedynie o wolności i przywilejach komunistycznych, bo te nadal funkcjonują.  

Czy KOD odciął się całkowicie od Pietrasiewicza, czy schowa go w szafie jak PO Niesiolowskiego? Bo typowe dla formacji postkomunistycznych jest odsuwanie problemu na bok, aż ludzie zapomną i ewentualne "odwracanie kota ogonem". Znamy szczegóły bo przerabialiśmy to wielokrotnie.

TK jest w Polsce całkiem niepotrzebny. Niepotrzebnie generuje koszty i w obecnym kształcie jest tworem, który chce zawładnąć państwem. Rzepliński ma oceniać sam siebie. To tak, jakby nauczyciel robił klasówkę, a uczniowie sami ocenialiby swoje ... rozwiń

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 18:43
0
W tym bloku jest 30 przecieków gazu !!!!!!!!!!! Co tam antena ???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A w piwnicach jeszcze na dodatek nie sprawdzają !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tylko zgłosić na POLICJĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 17:17
0

Wróćmy do sedna sprawy: nawoływanie do nienawiści - mówi ci to coś? transparenty z obnażonymi genitaliami wycelowane w krzyż - to przejaw pokojowej manifestacji w duchu tolerancji i ekumenicznej miłości? o mafiach, zabójstwach na zlecenie - słyszałeś? o przeciągających się latami i umorzonych z powodu przedawnienia procesach sędziów i prokuratorów oskarżonych lub podejrzanych o popełnienie różnych przestępstw - słyszałeś?

Nie muszę rozumieć łacińskich nazw prawniczych zasad, żeby pojąć o co chodzi staremu układowi, który jest nienaruszalny od tzw. wyzwolenia w 1944, 1945 i 1989 - czyli wszelkiej maści komuchów zwalczających patriotyzm, myślenie, porządek naturalny, przywiązanie do Ojczyzny, Boga i honor.

Jestem bardzo krytyczny do tego co wyprawia Pan Szymon Pietrasiewicz. Uważam, że sama ochrona KOD-u powinna była wtedy zareagować. Takie transparenty nie powinny pojawiać się w debacie publicznej. To samo tyczy się innych, słownych określeń jak np. wspomniana sekta smoleńska. Tak więc proszę mi nie przypisywać tego, że się identyfikuję z takimi zachowaniami, bo się z nimi nie identyfikuję.

Twierdze natomiast, że z byłym układem można walczyć w ramach obecnego systemu prawa, a nie poprzez jego destrukcję. Sejm uchwala ustawy. Zadaniem Senatu jest ich weryfikacja. Senat może wprowadzić swoje poprawki. Jest to pierwszy stopień kontroli parlamentarnej. Drugim jest Prezydent. On już poprawek wprowadzić nie może. Ma on trzy możliwości - ustawę podpisać, odrzucić bądź odesłać do Trybunału Konstytucyjnego.

Zgodnie z art. 79 ust 1. Konstytucji "Każdy, czyje konstytucyjne wolności lub prawa zostały naruszone, ma prawo, na zasadach określonych w ustawie, wnieść skargę do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności z Konstytucją ustawy lub innego aktu normatywnego, na podstawie którego sąd lub organ administracji publicznej orzekł ostatecznie o jego wolnościach lub prawach albo o jego obowiązkach określonych w Konstytucji".

I tu mamy kolejny szczebel kontroli - KAŻDY tj, zarówno Ty jak i ja - może wnieść skargę do TK celem zbadania czy ustawa - a właściwie jej poszczególne postanowienia, jest zgodna z Konstytucją.

Jeżeli TK zostanie zmarginalizowany to przy takim układzie, gdzie scena polityczna jest zdominowana przez jedną opcję polityczną - NIEISTOTNE PRZY TYM JAKĄ -  istnieje poważne ryzyko, że tworzone prawo będzie służyło rządzącym a nie obywatelom. Sama władza natomiast pozostanie poza jakąkolwiek kontrolą. Taki model już istnieje... m.in. na Białorusi.

Nie mam osobiście nic przeciwko rządom PiSu. Ale mam przeciwko demolowaniu konstytucyjnych organów państwa. Konstytucję można zmienić jeżeli jest taka wola. Tylko najpierw niech PiS przedstawi projekt Konstytucji, Zgromadzenie Narodowe (Sejm+Senat) ją uchwali, a obywatele zaakceptują w referendum.

Jakiekolwiek próby naruszania Konstytucji przez rządzących powinny spotkać się ze stanowczym sprzeciwem.

Jestem bardzo krytyczny do tego co wyprawia Pan Szymon Pietrasiewicz. Uważam, że sama ochrona KOD-u powinna była wtedy zareagować. Takie transparenty nie powinny pojawiać się w debacie publicznej. To samo tyczy się innych, słownych określeń jak np. wspomniana sekta smoleńska. Tak więc proszę mi nie przypisywać tego, że się identyfikuję z takimi zachowaniami, bo się z nimi nie identyfikuję.

Twierdze natomiast, że z byłym układem można walczyć w ramach obecnego systemu prawa, a nie poprzez jego destrukcję. Sejm uchwal... rozwiń

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 13:37
0
Te konsultacje to kpina bo nie mogli opowiedzieć się lokatorzy mieszkań nie własnościowych za nich decyzje miał podjąć Urząd Miasta a nie ludzie którzy płacą czynsz tym samym utrzymując ten budynek,kpina i jeszcze raz kpina że decyduję o takich rzeczach grupa ludzi nie mieszkających w tej nieruchomości.Za inwestycją byli ludzie którzy mieszkają na niższych piętrach i w drugiej części bloku gdzie maszt nie stoi im nad głową . Poza tym pan Jarosław Matryba na tych konsultacjach powiedział osobiście że on by się nie zgadzał na taką inwestycje ale skoro to powstaje to nie zrobiono nic by to powstrzymać.Tylko jeśli się okaże że ktoś z tego powodu ucierpi na zdrowiu czy ci którzy opowiedzieli się za tą inwestycją wezmą odpowiedzialność i poniosą konsekwencje
Te konsultacje to kpina bo nie mogli opowiedzieć się lokatorzy mieszkań nie własnościowych za nich decyzje miał podjąć Urząd Miasta a nie ludzie którzy płacą czynsz tym samym utrzymując ten budynek,kpina i jeszcze raz kpina że decyduję o takich rzeczach grupa ludzi nie mieszkających w tej nieruchomości.Za inwestycją byli ludzie którzy mieszkają na niższych piętrach i w drugiej części bloku gdzie maszt nie stoi im nad głową . Poza tym pan Jarosław Matryba na tych konsultacjach powiedział osobiście że on by się nie zgadzał na taką inwestycje a... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 08:35
0

1. Cały Twój wywód nie ma NIC wspólnego z porządkiem prawnym. Najpierw poczytaj co to jest, a potem się wypowiadaj.

2. Art 57 Konstytucji RP mówi, że: 'Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa.".

3. Ty naprawdę nie wiesz co piszesz? Słyszałeś, że immunitet po pierwsze przysługuje na czas sprawowania urzędu a dwa- można go uchylić? To co chce zrobić PiS będzie skutkowało tym, że rządzący będą poza prawem, a samo prawo będzie służyło rządzącym, a nie obywatelom. Te patologie, które wymieniłeś można - a nawet trzeba, rozliczyć JUŻ TERAZ bez niszczenia sądownictwa i łamania Konstytucji. Czy słyszałeś o zasadzie Lex retro non agit? No to poczytaj. Może zrozumiesz?

Również pozdrawiam, choć nie rozumiem dlaczego i co Ciebie tak boli?

Wróćmy do sedna sprawy: nawoływanie do nienawiści - mówi ci to coś? transparenty z obnażonymi genitaliami wycelowane w krzyż - to przejaw pokojowej manifestacji w duchu tolerancji i ekumenicznej miłości? o mafiach, zabójstwach na zlecenie - słyszałeś? o przeciągających się latami i umorzonych z powodu przedawnienia procesach sędziów i prokuratorów oskarżonych lub podejrzanych o popełnienie różnych przestępstw - słyszałeś?

Nie muszę rozumieć łacińskich nazw prawniczych zasad, żeby pojąć o co chodzi staremu układowi, który jest nienaruszalny od tzw. wyzwolenia w 1944, 1945 i 1989 - czyli wszelkiej maści komuchów zwalczających patriotyzm, myślenie, porządek naturalny, przywiązanie do Ojczyzny, Boga i honor.

ie do nienawiści - mówi ci to coś? transparenty z obnażonymi genitaliami wycelowane w krzyż - to przejaw pokojowej manifestacji w duchu tolerancji i ekumenicznej miłości? o mafiach, zabójstwach na zlecenie - słyszałeś? o przeciągających się latami i umorzonych z powodu przedawnienia procesach sędziów i prokuratorów oskarżonych lub podejrzanych o popełnienie różnych przestępstw - słyszałeś?

Nie muszę rozumieć łacińskich nazw prawniczych zasad, żeby pojąć o co chodzi staremu układowi, który jest nienaruszalny od tzw. wyzwolenia w 1944, ... rozwiń

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 08:21
0

Rozumiem, że się możemy nie zgadzać, ale by od razu rozmówcy ubliżać? To świadczy o Tobie, a nie o mnie.

Tak, nasz całkowitą rację: barany, katole, sekta smoleńska, prącie wycelowane w krzyż...i wiele, wiele innych subtelnych i delikatnych określeń można używać w dyskusji, ale żeby konkretami i faktami operować? O nie! To ubliża świetnie wykształconym KODziarzom!

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 07:39
0

Są dwie wersje do wyboru: albo krótkofalarstwo odmóżdża, albo politologia jest dla tych odmóżdżonych. Bo, że KOD jest dla takich, to chyba nikt myślący nie ma wątpliwości.

Rozumiem, że się możemy nie zgadzać, ale by od razu rozmówcy ubliżać? To świadczy o Tobie, a nie o mnie.

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 07:30
0

A teraz do rzeczy: skoro mówimy o porządku prawnym [...]

1. Cały Twój wywód nie ma NIC wspólnego z porządkiem prawnym. Najpierw poczytaj co to jest, a potem się wypowiadaj.

2. Art 57 Konstytucji RP mówi, że: 'Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa.".

3. Ty naprawdę nie wiesz co piszesz? Słyszałeś, że immunitet po pierwsze przysługuje na czas sprawowania urzędu a dwa- można go uchylić? To co chce zrobić PiS będzie skutkowało tym, że rządzący będą poza prawem, a samo prawo będzie służyło rządzącym, a nie obywatelom. Te patologie, które wymieniłeś można - a nawet trzeba, rozliczyć JUŻ TERAZ bez niszczenia sądownictwa i łamania Konstytucji. Czy słyszałeś o zasadzie Lex retro non agit? No to poczytaj. Może zrozumiesz?

Również pozdrawiam, choć nie rozumiem dlaczego i co Ciebie tak boli?

1. Cały Twój wywód nie ma NIC wspólnego z porządkiem prawnym. Najpierw poczytaj co to jest, a potem się wypowiadaj.

2. Art 57 Konstytucji RP mówi, że: 'Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa.".

3. Ty naprawdę nie wiesz co piszesz? Słyszałeś, że immunitet po pierwsze przysługuje na czas sprawowania urzędu a dwa- można go uchylić? To co chce zrobić PiS będzie skutkowało tym, że rządzący będą poza prawem, a samo pr... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechał i pił. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił. Zauważył go ten policjant 0 0

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 0 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 5 0

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 1

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 3

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 2

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 1

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 12 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 18 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 5 5

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 3

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!