Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

14 marca 2019 r.
13:37

Nie ma cię w pracy, bo honorowo oddajesz krew? Premii nie będzie

348 58 A A
– Na tej podstawie premii nie dostaną honorowi krwiodawcy ani osoba, która skorzysta z opieki z dzieckiem – zaznacza nasz rozmówca
– Na tej podstawie premii nie dostaną honorowi krwiodawcy ani osoba, która skorzysta z opieki z dzieckiem – zaznacza nasz rozmówca (fot. Maciej Kaczanowski)

Druga co do wielkości kraśnicka firma - TN Polska - „karze” swoich pracowników finansowo za oddawanie honorowe krwi – informuje jeden z naszych czytelników. Chodzi o ustalony przez zarząd dodatkowy bonus za wysoką frekwencję w pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Na początku stycznia zarząd TN Polska w Kraśniku ustawił przepis, na mocy którego wypłacana jest dodatkowa premia za brak absencji chorobowej – informuje nasz Czytelnik.

Premia w wysokości 50 zł brutto miesięcznie jest wypłacana łącznie z wynagrodzeniem, ale pod pewnymi warunkami. Nie przysługuje ona pracownikom, których nieobecność w pracy była spowodowana innymi przyczynami niż urlop wypoczynkowy, wyjazd służbowy czy szkolenie.

– Na tej podstawie premii nie dostaną honorowi krwiodawcy ani osoba, która skorzysta z opieki z dzieckiem (pracownikowi przysługują dwa takie dni w roku-red.) – zaznacza nasz rozmówca. Jak dodaje, w kraśnickiej TN Polska honorowo krew oddaje kilkadziesiąt osób.

– Wszyscy pracownicy TN Polska mają pełne prawo korzystać z przywilejów przewidzianych przez ustawodawcę – podkreśla Adam Karamon, członek zarządu TN Polska. – Zarówno regulaminy wewnętrzne firmy, jak i porozumienie z zakładowymi organizacjami związkowymi określające zasady przyznawania „standardowej” premii za brak absencji chorobowej, formułowane są w tym właśnie duchu, z pełnym poszanowaniem prawa – zapewnia.

Karamon tłumaczy, że premia za brak absencji chorobowej funkcjonuje równolegle ze „standardową” premią za frekwencję.

– Premia ta w niczym nie ogranicza, ani nie narusza premii „standardowej” – zaznacza Karamon.

– Premia dodatkowa za brak absencji chorobowej została wprowadzona zarządzeniem, a nie na zasadzie porozumienia ze związkami zawodowymi – mówi Stanisław Szczygielski, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w TN Polska w Kraśniku. – Honorowi krwiodawcy korzystający z dnia wolnego czy też osoby, które wykorzystują opiekę nad dzieckiem, tej premii nie dostaną. Dlatego też to może być dla niektórych krzywdzące – przyznaje.

Zdaniem związkowca zamiarem pracodawcy nie było jednak „karanie” ani honorowych krwiodawców ani rodziców. – Zapisy te zapewne wynikły z pewnego niedomówienia szczegółów – przypuszcza Szczygielski.

Premia dodatkowa została wprowadzona na próbę, obowiązuje od 1 stycznia do 31 marca 2019 r.

– Między innymi po to, by pokazać pracownikom, którzy nie korzystają ze zwolnień lekarskich, że ich postawa nie pozostaje niezauważona – zaznacza Karamon. – Można to rozumieć jako rodzaj poparcia i uznania dla tych, którzy nie mogą liczyć na wypłacenie premii standardowej ze względu na odmienną postawę koleżanek i kolegów.

Uzgadniana ze związkowcami premia standardowa uwzględnia absencję w skali całego zakładu. Jest wypłacana w momencie, kiedy miesięczna absencja blisko 400-osobowej załogi spadnie poniżej 6 proc. – Wtedy każdy pracownik, który nie był na zwolnieniu lekarskim taką premię dostanie – tłumaczy Szczygielski.

Już wiadomo, że premii dodatkowej w kolejnych miesiącach nie będzie. – Miała być ona gestem firmy skierowanym ku pracownikom. Elementem pozytywnym, a nie budzącym kontrowersje. Niestety nie spełniła pokładanych w niej nadziei i praktyka ta nie będzie kontynuowana – stwierdza Adam Karamon.

e-Wydanie

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
P Kosiński / 15 marca 2019 o 10:04
+15
Jeżeli ktoś uwaza że HONOROWI KRWIODAWCY przestaną oddawać krew bo nie otrzymamy 50 zł brutto- to  się przekonacie że nadal .jesteśmy Honorowi bo nawet teraz tracąc przez to te "jałmużnę" nadal będziemy oddawali.  Podobnie jak z dniem wolnym na opiekę na ustawę- uważacie że ktoś będzie patrzył na te pieniądze gdy będzie potrzebował wolnego na opiekę nad dzieckiem. Najbardziej zaraz będą szczekali tej co nie mają dzieci lub mają już dorosłe i zapomnieli ile czasu i nieprzespanych nocy trzeba przejść z chorym dzieckiem.  "Pieski szczekają, karawana ...." Róbmy swoje i nie przejmujmy się tego typu żałosnymi uchwałami zarządu. Zapraszam wszystkich ludzi z chciał pomocy innym do oddawania honorowego krwii. I nie widzę powodu żeby nie korzystać z przywilejów z tym związanych bo wszyscy korzystają z tej krwii w sposób uprzywilijowany -za darmo. Akurat po 25 marca mogę już znowu oddać i napewno oddam - jeżeli ktoś ma też ochotę spróbować to zapraszam ze mną. Oczywiście zarząd też zapraszam
Jeżeli ktoś uwaza że HONOROWI KRWIODAWCY przestaną oddawać krew bo nie otrzymamy 50 zł brutto- to  się przekonacie że nadal .jesteśmy Honorowi bo nawet teraz tracąc przez to te "jałmużnę" nadal będziemy oddawali.  Podobnie jak z dniem wolnym na opiekę na ustawę- uważacie że ktoś będzie patrzył na te pieniądze gdy będzie potrzebował wolnego na opiekę nad dzieckiem. Najbardziej zaraz będą szczekali tej co nie mają dzieci lub mają już dorosłe i zapomnieli ile czasu i nieprzespanych nocy trzeba przejść z chorym dzieckiem.  "Piesk... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2019 o 13:49
+14
Jest to prywatna firma więc ma prawo wymyślać zasady premii jakie chce. W wielu firmach w ogóle żadnych premii nie ma. Sami możecie sobie firmy pootwierać i płacić po 4 netto i premie po 1000 zł, a krwiodawcom nawet 2000.
Avatar
Pracownik TN Polska - P. Kosiński / 14 marca 2019 o 19:00
+11
Firma ma prawo ustalać sobie rozporządzenia wewnętrzne które nie łamią przepisów prawa pracy. Tak zrobiła w tym przypadku. Jeżeli zarząd moralnie uważa że jest to w porządku to już zostawmy to do ich sumienia. Sam jestem honorowym krwiodawcą od kilkunastu lat i takie zarządzenia nie wpłyną napewno na moją decyzję o oddawaniu krwi- będę to robił nadal. Przypominam co niektórym że krew oddajemy nieodpłatnie i przysługuje nam za to dzień wolny i nie ma powodu żebym nie korzystał z tego przywileju. Tak samo jak WY lub wasi bliscy którzy to krytykujecie możecie potrzebować tej krwi. I wówczas skoro tak wam przeszkadza że ją oddajemy i mamy za to przywileje (dzień wolny), też nie korzystajcie z przywileju korzystania z NASZEJ krwi za darmo i PŁACIE za nią. Do oddawania "krwi w sobotę" - nie wypowiadaj się o czymś o czym nie masz pojęcia bo się ośmieszasz. Krwiodawstwo pracuje tylko od poniedziałku do piątku. A akcje weekendowe są tak sporadyczne w Kraśniku (autobusowe) że praktycznie ich nie ma. I nie zapominajcie że kiedyś możecie też potrzebować krwi, i może się okazać że jej nie będzie bo pracodawcy skutecznie zniechęcą pracowników do jej oddawania. Jeżeli ma ktoś ochotę to skomentować negatywnie to proszę mieć odwagę zrobić to podpisując się pod komentarzem. Bo anonimowe tekst pajaców typu nie podoba się to się zwolnij są na poziomie rozmowy z pijanym bezmózgim chamem z pod budki z piwem
Firma ma prawo ustalać sobie rozporządzenia wewnętrzne które nie łamią przepisów prawa pracy. Tak zrobiła w tym przypadku. Jeżeli zarząd moralnie uważa że jest to w porządku to już zostawmy to do ich sumienia. Sam jestem honorowym krwiodawcą od kilkunastu lat i takie zarządzenia nie wpłyną napewno na moją decyzję o oddawaniu krwi- będę to robił nadal. Przypominam co niektórym że krew oddajemy nieodpłatnie i przysługuje nam za to dzień wolny i nie ma powodu żebym nie korzystał z tego przywileju. Tak samo jak WY lub wasi bliscy którzy to kryty... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2019 o 18:20
+10
Wszyscy którzy walczą z honorowymi krwiodawcami powinni mieć wpisane we wszystkich dokumentach ze w razie potrzeby nie otrzymają krwi i ich rodziny. Chcą krwi niech sobie ja kupią A nie za free .
Avatar
Gość / 14 marca 2019 o 14:25
+10
Tania sensacja. Firma przecież nie potrąca z pensji za karę jak Cię nie ma, tylko premiuje obecności, żeby plany produkcyjne im się spinały. Co w tym takiego,m że trzeba artykuł napisać? Wiele firm w ogóle żadnej premii nie daje.
Avatar
Zasłużony Krwiodawca / 15 marca 2019 o 08:37
+9
Mam nadzieję że jak będzie tobie albo twojej rodzinie potrzebna krew to zmienisz to głupie gadanie przydupasie K.......!!!
Avatar
anty / 15 marca 2019 o 07:51
+9
Ludzie tak nisko upaść za 50 zł brutto ?? Czy Wam nie wstyd ?
Avatar
Polak krwiodawca / 14 marca 2019 o 13:50
+9
Widocznie dyrektor firmy ani jego członek rodziny nigdy nie potrzebowali krwi... Sytuacja się odmieni gdy taki pacan będzie jej kiedyś potrzebował. Wtedy będzie hojny na maxa i honorowym krwiodawcom będzie płacił dodatkowe pieniądze za jej oddawanie. KREW DAREM ŻYCIA DRODZY BRACIA POLACY !!!
Avatar
Jola / 14 marca 2019 o 21:18
+8
Strasznie prymitywna próba wywołania problemu: brak premii to nie kara tylko stwierdzenie faktu, że nie pracujesz "na maxa". Oddaję krew po pracy, bo chcę pomagać: jeśli szukam powodu by nie pójść do pracy biorę urlop. Proste? Premia jest za solidną pracę nie inne aktywności! A co ma zrobić taki krwiodawca jak ja? Mogę oddać tylko w krwiobusie, który stoi u nas od 8 do 13 w pierwsza i trzecią środę miesiąca (uroki zadupia). Praca jest od 8 do 16. To kiedy to oddanie "po pracy" ma nastąpić? Nie każdy ma tak dobrze. Nie w każdym przypadku działa to "po pracy". Muszę wziąć wolny dzień aby oddać krew. Czy przez to jestem gorsza bo biorę wolne? Głupie tłumaczenie.
Strasznie prymitywna próba wywołania problemu: brak premii to nie kara tylko stwierdzenie faktu, że nie pracujesz "na maxa". Oddaję krew po pracy, bo chcę pomagać: jeśli szukam powodu by nie pójść do pracy biorę urlop. Proste? Premia jest za solidną pracę nie inne aktywności! A co ma zrobić taki krwiodawca jak ja? Mogę oddać tylko w krwiobusie, który stoi u nas od 8 do 13 w pierwsza i trzecią środę miesiąca (uroki zadupia). Praca jest od 8 do 16. To kiedy to oddanie "po pracy" ma nastąpić? Nie każdy ma tak dobrze. Nie w ... rozwiń
Avatar
ZB / 14 marca 2019 o 17:35
+7
Te wszystkie związki i ich działacze pierdzący w stolek to jedno wielkie dziadostwo. Przyklaskują co daje góra do podpisu, a potem zarzyganie ośrodków w Muszynie i Unieściu. Ludzi mają w dup*e, aby kasa że składek się liczy.
Avatar
Gość / 3 dni temu o 21:53
0
Widocznie nie zna małomiasteczkowych realiów. A jak tak brak rąk do pracy, to dlaczego nie przyjmują do pracy? Dlaczego nie odpowiadają na złożone im CV? No, ale nic nie stoi na przeszkodzie, zebyś pokazał żeś ty panem a nie pracodawca.
Avatar
Podpis / 3 dni temu o 20:01
+1
Prawda jest taka, że w każdej firmie brak rąk do pracy, nawet profesor Filipiak stwierdził na łamach wyborczej, że dziś pracownik jest panem a nie pracodawca !
Avatar
Gość / 3 dni temu o 19:25
0
Ta? A w jaki sposób, w czasach kiedy więcej jest chętnych do pracy niz miejsc pracy, a pracodawca nastawiony jest na jak największe zyski? Nie ma ludzi niezastapionych, a zeby żyć trzeba pracowac, zeby zarobic na to życie..To władze robią ze swojego społeczeństwa białych niewolników ustalajac najniższa krajową na tak niskim poziomie, a pracodawcy tylko wykorzystują ten fakt.
Właśnie przez takie podejście mamy co mamy dostanie pracy to nie jest przywilej i nie traktujmy tego jak wygranie w lotka
 No niestety, w polskich realiach to przywilej, prawie tak jak wygranie w totka. To nie podejście, to nasza rzeczywistość. Pisana juz od 30 lat.
 No niestety, w polskich realiach to przywilej, prawie tak jak wygranie w totka. To nie podejście, to nasza rzeczywistość. Pisana juz od 30 lat. rozwiń
Avatar
Gość / 3 dni temu o 19:21
-1
Ta? A w jaki sposób, w czasach kiedy więcej jest chętnych do pracy niz miejsc pracy, a pracodawca nastawiony jest na jak największe zyski? Nie ma ludzi niezastapionych, a zeby żyć trzeba pracowac, zeby zarobic na to życie..To władze robią ze swojego społeczeństwa białych niewolników ustalajac najniższa krajową na tak niskim poziomie, a pracodawcy tylko wykorzystują ten fakt.
Co Ty bredzisz !? Jest zupełnie na odwrót. Masz gówno nie mózg. Obudź sie !
 To gdzie masz ten odwrót? Bo na pewno nie w polskim realu, który jest ci obcy!
 To gdzie masz ten odwrót? Bo na pewno nie w polskim realu, który jest ci obcy! rozwiń
Avatar
Mlody Polak / 3 dni temu o 10:49
+1
Ta? A w jaki sposób, w czasach kiedy więcej jest chętnych do pracy niz miejsc pracy, a pracodawca nastawiony jest na jak największe zyski? Nie ma ludzi niezastapionych, a zeby żyć trzeba pracowac, zeby zarobic na to życie..To władze robią ze swojego społeczeństwa białych niewolników ustalajac najniższa krajową na tak niskim poziomie, a pracodawcy tylko wykorzystują ten fakt.
 Właśnie przez takie podejście mamy co mamy dostanie pracy to nie jest przywilej i nie traktujmy tego jak wygranie w lotka 
Avatar
Podpis / 3 dni temu o 09:19
+1
Ta? A w jaki sposób, w czasach kiedy więcej jest chętnych do pracy niz miejsc pracy, a pracodawca nastawiony jest na jak największe zyski? Nie ma ludzi niezastapionych, a zeby żyć trzeba pracowac, zeby zarobic na to życie..To władze robią ze swojego społeczeństwa białych niewolników ustalajac najniższa krajową na tak niskim poziomie, a pracodawcy tylko wykorzystują ten fakt.
 Co Ty bredzisz !? Jest zupełnie na odwrót. Masz gówno nie mózg. Obudź sie !
Avatar
Gość / 4 dni temu o 18:44
0
Ta? A w jaki sposób, w czasach kiedy więcej jest chętnych do pracy niz miejsc pracy, a pracodawca nastawiony jest na jak największe zyski? Nie ma ludzi niezastapionych, a zeby żyć trzeba pracowac, zeby zarobic na to życie..To władze robią ze swojego społeczeństwa białych niewolników ustalajac najniższa krajową na tak niskim poziomie, a pracodawcy tylko wykorzystują ten fakt.
Avatar
Młody Polak / 5 dni temu o 22:02
+1
A to sobie pracujcie za 1500 w zabzdzianym krasniku i cieszcie się z 35m2 w bloku
No wiesz, żeby wszyscy wybyli do stolicy i zostali politycznymi marionetkami to nie jest wyjście z sytuacji.
 przecież nie o to mi chodzi, tylko na prawde to wykorzystywanie pracownika powinno sie skonczyc ale to my sami powinnismy o to zadbac
Avatar
Dawca krwi / 5 dni temu o 21:56
+1
Krew oddaje się do godziny 12 od poniedziałku do piatku, wiec niektorym ciężko oddać " po pracy" ale jak tyle litrow oddane to powinieneś o tym wiedzieć
Avatar
Gość / 5 dni temu o 21:56
0
A to sobie pracujcie za 1500 w zabzdzianym krasniku i cieszcie się z 35m2 w bloku
No wiesz, żeby wszyscy wybyli do stolicy i zostali politycznymi marionetkami to nie jest wyjście z sytuacji.
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby 0 2

Post i ryba, złożenie doskonałe. Mamy dobre przepisy. Zapraszamy w nostalgiczną podróż. Zaczynamy od słynnej restauracji Berensa w Kazimierzu.

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia]
galeria

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia] 16 4

Potrzebni są sprzedawcy, monterzy, ogrodnicy, kucharze, ślusarze, policjanci, a nawet krasnoludy. Nowych pracowników poszukują firmy z całego powiatu puławskiego. Z ofertami można było zapoznać się podczas tegorocznych Targów Pracy i Edukacji. Swoje atuty pokazywały również szkoły i uczelnie

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM
Zdjęcia
22 marca 2019, 13:00
galeria

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM 2 2

Okna, drzwi, piece, bramy, kominki, materiały budowlane, podłogi, schody, meble, dekoracje, oświetlenie, dachy, pokazy fachowców, najprawdziwszy dom zbudowany w hali oraz premierowa edycja Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury – to wszystko w ten weekend na Targach LUBDOM.

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni 0 5

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, był jednocześnie pierwszym dniem udostępnienia wieży widokowej. Obiekt znajduje się w odrestaurowanych ruinach dawnego folwarku w Parku Podzamcze.

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii 63 4

Rozmowa z Krzysztofem Załuskim, byłym, wieloletnim dziennikarzem Dziennika Wschodniego, autorem scenariusza filmu dokumentalnego „Pokonać mur”.

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33 0 0

Dużą metamorfozę ma przejść miejska podstawówka nr 33 przy Pogodnej.

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku 0 0

W sobotę pojawił się w domu mieszkanki gminy Batorz, podając się za urzędnika ZUS. Twierdził, że chodzi o „zwrot podatku”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustem.

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury
27 kwietnia 2019, 10:00

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury 0 0

Już po raz drugi lubelscy projektanci będą mieli okazję zaprezentować swoje przedmioty i usługi podczas Targów Rzeczy Wyjątkowych organizowanych przez Warsztaty Kultury. "Wiosenne sprawunki" zostaną zorganizowane w dniach 27-28 kwietnia w siedzibie Warsztatów przy ul. Grodzkiej 5a. Do 7 kwietnia trwa nabór wystawców.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem 0 2

Dwa tygodnie przerwy przed finiszem rundy zasadniczej miały ostatnio zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Teraz czeka je maraton – w sobotę (godz. 16.30) zmierzą się z Widzewem Łódź

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka 0 0

Gdzie jest zaginiony Krzysztof Falkowicz z Lubartowa? Szeroko zakrojone działania poszukiwawcze wciąż nie dały odpowiedzi na to pytanie.

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów 184 0

Speed Car Motor Lublin nie miał żadnego problemu z pokonaniem spadkowicza z PGE Ekstraligi Unii Tarnów. W Małopolsce „Koziołki” wygrały 44:34 po 13 biegach.

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy"
Alarm 24

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy" 5 3

Nasz czytelnik w minioną sobotę wracał z Londynu. Przez aplikację w telefonie zarezerwował toyotę yaris z wypożyczalni Panek. Niestety, nie mógł wyjechać z parkingu, bo bilet parkingowy nie był opłacony.

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej 0 1

W sobotę i niedzielę (23 i 24 marca) niedostępny dla klientów Aqua Lublin będzie basen olimpijski oraz część aquaparku z basenem zewnętrznym oraz wodnym placem zabaw.

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce 22 10

Przed Motorem poważny test. Żółto-biało-niebiescy w sobotę pierwszy raz w tym roku powalczą o punkty na wyjeździe. Rywalem ekipy z Lublina będzie Soła Oświęcim. Spotkanie ma zostać rozegrane pół godziny wcześniej niż planowano – o 15.30

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony
galeria

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony 40 37

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję ministerstwa kultury o odmowie wpisania Domu Chemika do rejestru zabytków. Według stowarzyszenia „Puławianie” oznacza to konieczność ponownego wstrzymania robót. Przeciwnego zdania są władze miasta zapewniając, że prace będą kontynuowane.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.