Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

14 marca 2019 r.
13:37

Nie ma cię w pracy, bo honorowo oddajesz krew? Premii nie będzie

0 58 A A
– Na tej podstawie premii nie dostaną honorowi krwiodawcy ani osoba, która skorzysta z opieki z dzieckiem – zaznacza nasz rozmówca
– Na tej podstawie premii nie dostaną honorowi krwiodawcy ani osoba, która skorzysta z opieki z dzieckiem – zaznacza nasz rozmówca (fot. Maciej Kaczanowski)

Druga co do wielkości kraśnicka firma - TN Polska - „karze” swoich pracowników finansowo za oddawanie honorowe krwi – informuje jeden z naszych czytelników. Chodzi o ustalony przez zarząd dodatkowy bonus za wysoką frekwencję w pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Na początku stycznia zarząd TN Polska w Kraśniku ustawił przepis, na mocy którego wypłacana jest dodatkowa premia za brak absencji chorobowej – informuje nasz Czytelnik.

Premia w wysokości 50 zł brutto miesięcznie jest wypłacana łącznie z wynagrodzeniem, ale pod pewnymi warunkami. Nie przysługuje ona pracownikom, których nieobecność w pracy była spowodowana innymi przyczynami niż urlop wypoczynkowy, wyjazd służbowy czy szkolenie.

– Na tej podstawie premii nie dostaną honorowi krwiodawcy ani osoba, która skorzysta z opieki z dzieckiem (pracownikowi przysługują dwa takie dni w roku-red.) – zaznacza nasz rozmówca. Jak dodaje, w kraśnickiej TN Polska honorowo krew oddaje kilkadziesiąt osób.

– Wszyscy pracownicy TN Polska mają pełne prawo korzystać z przywilejów przewidzianych przez ustawodawcę – podkreśla Adam Karamon, członek zarządu TN Polska. – Zarówno regulaminy wewnętrzne firmy, jak i porozumienie z zakładowymi organizacjami związkowymi określające zasady przyznawania „standardowej” premii za brak absencji chorobowej, formułowane są w tym właśnie duchu, z pełnym poszanowaniem prawa – zapewnia.

Karamon tłumaczy, że premia za brak absencji chorobowej funkcjonuje równolegle ze „standardową” premią za frekwencję.

– Premia ta w niczym nie ogranicza, ani nie narusza premii „standardowej” – zaznacza Karamon.

– Premia dodatkowa za brak absencji chorobowej została wprowadzona zarządzeniem, a nie na zasadzie porozumienia ze związkami zawodowymi – mówi Stanisław Szczygielski, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w TN Polska w Kraśniku. – Honorowi krwiodawcy korzystający z dnia wolnego czy też osoby, które wykorzystują opiekę nad dzieckiem, tej premii nie dostaną. Dlatego też to może być dla niektórych krzywdzące – przyznaje.

Zdaniem związkowca zamiarem pracodawcy nie było jednak „karanie” ani honorowych krwiodawców ani rodziców. – Zapisy te zapewne wynikły z pewnego niedomówienia szczegółów – przypuszcza Szczygielski.

Premia dodatkowa została wprowadzona na próbę, obowiązuje od 1 stycznia do 31 marca 2019 r.

– Między innymi po to, by pokazać pracownikom, którzy nie korzystają ze zwolnień lekarskich, że ich postawa nie pozostaje niezauważona – zaznacza Karamon. – Można to rozumieć jako rodzaj poparcia i uznania dla tych, którzy nie mogą liczyć na wypłacenie premii standardowej ze względu na odmienną postawę koleżanek i kolegów.

Uzgadniana ze związkowcami premia standardowa uwzględnia absencję w skali całego zakładu. Jest wypłacana w momencie, kiedy miesięczna absencja blisko 400-osobowej załogi spadnie poniżej 6 proc. – Wtedy każdy pracownik, który nie był na zwolnieniu lekarskim taką premię dostanie – tłumaczy Szczygielski.

Już wiadomo, że premii dodatkowej w kolejnych miesiącach nie będzie. – Miała być ona gestem firmy skierowanym ku pracownikom. Elementem pozytywnym, a nie budzącym kontrowersje. Niestety nie spełniła pokładanych w niej nadziei i praktyka ta nie będzie kontynuowana – stwierdza Adam Karamon.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
P Kosiński / 15 marca 2019 r. o 10:04
+15
Jeżeli ktoś uwaza że HONOROWI KRWIODAWCY przestaną oddawać krew bo nie otrzymamy 50 zł brutto- to  się przekonacie że nadal .jesteśmy Honorowi bo nawet teraz tracąc przez to te "jałmużnę" nadal będziemy oddawali.  Podobnie jak z dniem wolnym na opiekę na ustawę- uważacie że ktoś będzie patrzył na te pieniądze gdy będzie potrzebował wolnego na opiekę nad dzieckiem. Najbardziej zaraz będą szczekali tej co nie mają dzieci lub mają już dorosłe i zapomnieli ile czasu i nieprzespanych nocy trzeba przejść z chorym dzieckiem.  "Pieski szczekają, karawana ...." Róbmy swoje i nie przejmujmy się tego typu żałosnymi uchwałami zarządu. Zapraszam wszystkich ludzi z chciał pomocy innym do oddawania honorowego krwii. I nie widzę powodu żeby nie korzystać z przywilejów z tym związanych bo wszyscy korzystają z tej krwii w sposób uprzywilijowany -za darmo. Akurat po 25 marca mogę już znowu oddać i napewno oddam - jeżeli ktoś ma też ochotę spróbować to zapraszam ze mną. Oczywiście zarząd też zapraszam
Jeżeli ktoś uwaza że HONOROWI KRWIODAWCY przestaną oddawać krew bo nie otrzymamy 50 zł brutto- to  się przekonacie że nadal .jesteśmy Honorowi bo nawet teraz tracąc przez to te "jałmużnę" nadal będziemy oddawali.  Podobnie jak z dniem wolnym na opiekę na ustawę- uważacie że ktoś będzie patrzył na te pieniądze gdy będzie potrzebował wolnego na opiekę nad dzieckiem. Najbardziej zaraz będą szczekali tej co nie mają dzieci lub mają już dorosłe i zapomnieli ile czasu i nieprzespanych nocy trzeba przejść z chorym dzieckiem.  "Piesk... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2019 r. o 13:49
+13
Jest to prywatna firma więc ma prawo wymyślać zasady premii jakie chce. W wielu firmach w ogóle żadnych premii nie ma. Sami możecie sobie firmy pootwierać i płacić po 4 netto i premie po 1000 zł, a krwiodawcom nawet 2000.
Avatar
Pracownik TN Polska - P. Kosiński / 14 marca 2019 r. o 19:00
+11
Firma ma prawo ustalać sobie rozporządzenia wewnętrzne które nie łamią przepisów prawa pracy. Tak zrobiła w tym przypadku. Jeżeli zarząd moralnie uważa że jest to w porządku to już zostawmy to do ich sumienia. Sam jestem honorowym krwiodawcą od kilkunastu lat i takie zarządzenia nie wpłyną napewno na moją decyzję o oddawaniu krwi- będę to robił nadal. Przypominam co niektórym że krew oddajemy nieodpłatnie i przysługuje nam za to dzień wolny i nie ma powodu żebym nie korzystał z tego przywileju. Tak samo jak WY lub wasi bliscy którzy to krytykujecie możecie potrzebować tej krwi. I wówczas skoro tak wam przeszkadza że ją oddajemy i mamy za to przywileje (dzień wolny), też nie korzystajcie z przywileju korzystania z NASZEJ krwi za darmo i PŁACIE za nią. Do oddawania "krwi w sobotę" - nie wypowiadaj się o czymś o czym nie masz pojęcia bo się ośmieszasz. Krwiodawstwo pracuje tylko od poniedziałku do piątku. A akcje weekendowe są tak sporadyczne w Kraśniku (autobusowe) że praktycznie ich nie ma. I nie zapominajcie że kiedyś możecie też potrzebować krwi, i może się okazać że jej nie będzie bo pracodawcy skutecznie zniechęcą pracowników do jej oddawania. Jeżeli ma ktoś ochotę to skomentować negatywnie to proszę mieć odwagę zrobić to podpisując się pod komentarzem. Bo anonimowe tekst pajaców typu nie podoba się to się zwolnij są na poziomie rozmowy z pijanym bezmózgim chamem z pod budki z piwem
Firma ma prawo ustalać sobie rozporządzenia wewnętrzne które nie łamią przepisów prawa pracy. Tak zrobiła w tym przypadku. Jeżeli zarząd moralnie uważa że jest to w porządku to już zostawmy to do ich sumienia. Sam jestem honorowym krwiodawcą od kilkunastu lat i takie zarządzenia nie wpłyną napewno na moją decyzję o oddawaniu krwi- będę to robił nadal. Przypominam co niektórym że krew oddajemy nieodpłatnie i przysługuje nam za to dzień wolny i nie ma powodu żebym nie korzystał z tego przywileju. Tak samo jak WY lub wasi bliscy którzy to kryty... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2019 r. o 18:20
+10
Wszyscy którzy walczą z honorowymi krwiodawcami powinni mieć wpisane we wszystkich dokumentach ze w razie potrzeby nie otrzymają krwi i ich rodziny. Chcą krwi niech sobie ja kupią A nie za free .
Avatar
Gość / 14 marca 2019 r. o 14:25
+10
Tania sensacja. Firma przecież nie potrąca z pensji za karę jak Cię nie ma, tylko premiuje obecności, żeby plany produkcyjne im się spinały. Co w tym takiego,m że trzeba artykuł napisać? Wiele firm w ogóle żadnej premii nie daje.
Avatar
Zasłużony Krwiodawca / 15 marca 2019 r. o 08:37
+9
Mam nadzieję że jak będzie tobie albo twojej rodzinie potrzebna krew to zmienisz to głupie gadanie przydupasie K.......!!!
Avatar
anty / 15 marca 2019 r. o 07:51
+9
Ludzie tak nisko upaść za 50 zł brutto ?? Czy Wam nie wstyd ?
Avatar
Polak krwiodawca / 14 marca 2019 r. o 13:50
+9
Widocznie dyrektor firmy ani jego członek rodziny nigdy nie potrzebowali krwi... Sytuacja się odmieni gdy taki pacan będzie jej kiedyś potrzebował. Wtedy będzie hojny na maxa i honorowym krwiodawcom będzie płacił dodatkowe pieniądze za jej oddawanie. KREW DAREM ŻYCIA DRODZY BRACIA POLACY !!!
Avatar
Jola / 14 marca 2019 r. o 21:18
+8
Strasznie prymitywna próba wywołania problemu: brak premii to nie kara tylko stwierdzenie faktu, że nie pracujesz "na maxa". Oddaję krew po pracy, bo chcę pomagać: jeśli szukam powodu by nie pójść do pracy biorę urlop. Proste? Premia jest za solidną pracę nie inne aktywności! A co ma zrobić taki krwiodawca jak ja? Mogę oddać tylko w krwiobusie, który stoi u nas od 8 do 13 w pierwsza i trzecią środę miesiąca (uroki zadupia). Praca jest od 8 do 16. To kiedy to oddanie "po pracy" ma nastąpić? Nie każdy ma tak dobrze. Nie w każdym przypadku działa to "po pracy". Muszę wziąć wolny dzień aby oddać krew. Czy przez to jestem gorsza bo biorę wolne? Głupie tłumaczenie.
Strasznie prymitywna próba wywołania problemu: brak premii to nie kara tylko stwierdzenie faktu, że nie pracujesz "na maxa". Oddaję krew po pracy, bo chcę pomagać: jeśli szukam powodu by nie pójść do pracy biorę urlop. Proste? Premia jest za solidną pracę nie inne aktywności! A co ma zrobić taki krwiodawca jak ja? Mogę oddać tylko w krwiobusie, który stoi u nas od 8 do 13 w pierwsza i trzecią środę miesiąca (uroki zadupia). Praca jest od 8 do 16. To kiedy to oddanie "po pracy" ma nastąpić? Nie każdy ma tak dobrze. Nie w ... rozwiń
Avatar
On / 15 marca 2019 r. o 21:51
+7
Poczekajcie pracodawcy jeszcze trochę, a sami będziecie stać przy maszynach. Młodzi do takiej roboty nie pójdą, chyba że dużo dużo więcej dacie zarobić. 50 zł "premii" buhaha. Jeden z drugim na waciki więcej wydajecie.
Avatar
Gość / 20 marca 2019 r. o 21:53
0
Widocznie nie zna małomiasteczkowych realiów. A jak tak brak rąk do pracy, to dlaczego nie przyjmują do pracy? Dlaczego nie odpowiadają na złożone im CV? No, ale nic nie stoi na przeszkodzie, zebyś pokazał żeś ty panem a nie pracodawca.
Avatar
Podpis / 20 marca 2019 r. o 20:01
0
Prawda jest taka, że w każdej firmie brak rąk do pracy, nawet profesor Filipiak stwierdził na łamach wyborczej, że dziś pracownik jest panem a nie pracodawca !
Avatar
Gość / 20 marca 2019 r. o 19:25
0
Ta? A w jaki sposób, w czasach kiedy więcej jest chętnych do pracy niz miejsc pracy, a pracodawca nastawiony jest na jak największe zyski? Nie ma ludzi niezastapionych, a zeby żyć trzeba pracowac, zeby zarobic na to życie..To władze robią ze swojego społeczeństwa białych niewolników ustalajac najniższa krajową na tak niskim poziomie, a pracodawcy tylko wykorzystują ten fakt.
Właśnie przez takie podejście mamy co mamy dostanie pracy to nie jest przywilej i nie traktujmy tego jak wygranie w lotka
 No niestety, w polskich realiach to przywilej, prawie tak jak wygranie w totka. To nie podejście, to nasza rzeczywistość. Pisana juz od 30 lat.
 No niestety, w polskich realiach to przywilej, prawie tak jak wygranie w totka. To nie podejście, to nasza rzeczywistość. Pisana juz od 30 lat. rozwiń
Avatar
Gość / 20 marca 2019 r. o 19:21
-1
Ta? A w jaki sposób, w czasach kiedy więcej jest chętnych do pracy niz miejsc pracy, a pracodawca nastawiony jest na jak największe zyski? Nie ma ludzi niezastapionych, a zeby żyć trzeba pracowac, zeby zarobic na to życie..To władze robią ze swojego społeczeństwa białych niewolników ustalajac najniższa krajową na tak niskim poziomie, a pracodawcy tylko wykorzystują ten fakt.
Co Ty bredzisz !? Jest zupełnie na odwrót. Masz gówno nie mózg. Obudź sie !
 To gdzie masz ten odwrót? Bo na pewno nie w polskim realu, który jest ci obcy!
 To gdzie masz ten odwrót? Bo na pewno nie w polskim realu, który jest ci obcy! rozwiń
Avatar
Mlody Polak / 20 marca 2019 r. o 10:49
+1
Ta? A w jaki sposób, w czasach kiedy więcej jest chętnych do pracy niz miejsc pracy, a pracodawca nastawiony jest na jak największe zyski? Nie ma ludzi niezastapionych, a zeby żyć trzeba pracowac, zeby zarobic na to życie..To władze robią ze swojego społeczeństwa białych niewolników ustalajac najniższa krajową na tak niskim poziomie, a pracodawcy tylko wykorzystują ten fakt.
 Właśnie przez takie podejście mamy co mamy dostanie pracy to nie jest przywilej i nie traktujmy tego jak wygranie w lotka 
Avatar
Podpis / 20 marca 2019 r. o 09:19
+1
Ta? A w jaki sposób, w czasach kiedy więcej jest chętnych do pracy niz miejsc pracy, a pracodawca nastawiony jest na jak największe zyski? Nie ma ludzi niezastapionych, a zeby żyć trzeba pracowac, zeby zarobic na to życie..To władze robią ze swojego społeczeństwa białych niewolników ustalajac najniższa krajową na tak niskim poziomie, a pracodawcy tylko wykorzystują ten fakt.
 Co Ty bredzisz !? Jest zupełnie na odwrót. Masz gówno nie mózg. Obudź sie !
Avatar
Gość / 19 marca 2019 r. o 18:44
0
Ta? A w jaki sposób, w czasach kiedy więcej jest chętnych do pracy niz miejsc pracy, a pracodawca nastawiony jest na jak największe zyski? Nie ma ludzi niezastapionych, a zeby żyć trzeba pracowac, zeby zarobic na to życie..To władze robią ze swojego społeczeństwa białych niewolników ustalajac najniższa krajową na tak niskim poziomie, a pracodawcy tylko wykorzystują ten fakt.
Avatar
Młody Polak / 18 marca 2019 r. o 22:02
+1
A to sobie pracujcie za 1500 w zabzdzianym krasniku i cieszcie się z 35m2 w bloku
No wiesz, żeby wszyscy wybyli do stolicy i zostali politycznymi marionetkami to nie jest wyjście z sytuacji.
 przecież nie o to mi chodzi, tylko na prawde to wykorzystywanie pracownika powinno sie skonczyc ale to my sami powinnismy o to zadbac
Avatar
Dawca krwi / 18 marca 2019 r. o 21:56
+1
Krew oddaje się do godziny 12 od poniedziałku do piatku, wiec niektorym ciężko oddać " po pracy" ale jak tyle litrow oddane to powinieneś o tym wiedzieć
Avatar
Gość / 18 marca 2019 r. o 21:56
+1
A to sobie pracujcie za 1500 w zabzdzianym krasniku i cieszcie się z 35m2 w bloku
No wiesz, żeby wszyscy wybyli do stolicy i zostali politycznymi marionetkami to nie jest wyjście z sytuacji.
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wisła Puławy – Korona II 3:2. Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo

Wisła Puławy – Korona II 3:2. Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo

Drugi mecz na swoim boisku i po raz drugi piłkarzom Mariusza Pawlaka trzy punkty nie przyszły łatwo. Ostatecznie gospodarze pokonali jednak rezerwy Korony Kielce 3:2. Goście mieli jednak duże zastrzeżenia do pracy sędziego.

Koronawirus. Powrót do ławek 1 września. Szkoły czarno to widzą

Koronawirus. Powrót do ławek 1 września. Szkoły czarno to widzą

Nauczyciele i dyrektorzy z niepokojem myślą o tym, co będzie się działo w szkołach po 1 września. Plan jest prosty: dzieci mają wrócić do szkolnych ławek. Pedagodzy zastanawiają się: Na jak długo?

GKS Niemce – Polesie Kock 3:2, wyniki 2. kolejki lubelskiej okręgówki

GKS Niemce – Polesie Kock 3:2, wyniki 2. kolejki lubelskiej okręgówki

W drugiej kolejce drugie wysokie zwycięstwo odniosła Janowianka Janów Lubelski i nadal jest liderem

Kryzys na Białorusi: muzyk pobity i aresztowany
film

Kryzys na Białorusi: muzyk pobity i aresztowany

Dwa dni przyjaciele i bliscy poszukiwali Alesia Dzianisau, muzyka i wokalisty śpiewającej na przekór władzom grupy Dzieciuki z Grodna na Białorusi. Grupa, ze względu na treść piosenek, częściej występuje w Polsce niż w ojczyźnie. Artysta ma stanąć przed sądem i odpowiadać za chuligaństwo.

Lubelskie: Jakie atrakcje turystyczne z naszego regionu najczęściej wyszukują internauci?
galeria

Lubelskie: Jakie atrakcje turystyczne z naszego regionu najczęściej wyszukują internauci?

Wśród najczęściej wyszukiwanych atrakcji turystycznych wg Google w woj. lubelskim są, między innymi, Muzeum Wsi Lubelskiej czy Muzeum Czartoryskich w Puławach. Złotą Pinezkę (najbardziej rozpoznawalna atrakcja regionu) otrzymało pod koniec lipca Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Czego jeszcze szukają turyści w naszym regionie?

Lubelskie. Ktoś tu miał ponad 31 mln zł rocznego dochodu. Przybywa milionerów

Lubelskie. Ktoś tu miał ponad 31 mln zł rocznego dochodu. Przybywa milionerów

Podatnicy z naszego regionu zapłacili 3 miliardy 769 milionów podatków. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie podsumowała akcję PIT 2019. Z danych wynika, że przybyło milionerów, a najwięcej z nich rozlicza się w Lublinie.

Prawnuk Franciszka Kleeberga awansuje. Dowódca lubelskiego wojska, Michał Rohde zostanie generałem
galeria

Prawnuk Franciszka Kleeberga awansuje. Dowódca lubelskiego wojska, Michał Rohde zostanie generałem

Pułkownik Michał Rohde, dowódca 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, w czwartek w Pałacu Prezydenckim odbierze nominację na stopień generała brygady. Pułkownik Rhode jest prawnukiem gen. Franciszka Kleeberga.

Młodzieżowcy Motoru Lublin drudzy w turnieju Ligi Juniorów w Lesznie

Młodzieżowcy Motoru Lublin drudzy w turnieju Ligi Juniorów w Lesznie

Młodzieżowcy Motoru Lublin zajęli drugie miejsce w zmaganiach podczas V rundy Ligi Juniorów w Lesznie. Triumfowali zawodnicy RM Solar Falubazu Zielona Góra, a podium uzupełnili żużlowcy Moje Bermudy Stali Gorzów

Lubelskie świerki masowo usychają. Co się dzieje?

Lubelskie świerki masowo usychają. Co się dzieje?

Masowe zamieranie świerków widać już nie tylko na cmentarzu na Majdanku, ale i w zabytkowym Ogrodzie Saskim. Urząd Miasta przyznaje, że w Lublinie usycha coraz więcej drzew tego gatunku. Powodów może być kilka, ale wszystko wskazuje na to, że problemy zaczynają się od suszy.

Puławy. Urzędników będzie pilnował system komputerowy

Puławy. Urzędników będzie pilnował system komputerowy

Koniec ze spóźnieniami i zbyt długimi przerwami w trakcie pracy. Władze powiatu puławskiego wydały ponad 85 tys. zł na nowy system kontroli pracowników.

Koronawirus. Posłowie PiS za dłuższym obowiązywaniem pracy zdalnej
Covid-19

Koronawirus. Posłowie PiS za dłuższym obowiązywaniem pracy zdalnej

Politycy przygotowali projekt zmiany obowiązującego prawa. Chcą dać pracodawcy możliwość dłuższego skierowania pracowników na pracę zdalną.

Stal Kraśnik – Chełmianka 1:2. Doświadczenie zrobiło różnicę

Stal Kraśnik – Chełmianka 1:2. Doświadczenie zrobiło różnicę

Koniec kiepskiej passy klubu z Chełma. Po dwóch porażkach na początek nowego sezonu biało-zieloni ograli w Kraśniku tamtejszą Stal 2:1. Bohaterami spotkania byli najbardziej doświadczeni gracze: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin, którzy zdobyli po jednym golu.

Ponad 600 świń do wybicia. ASF w gospodarstwach w powiecie biłgorajskim i zamojskim

Ponad 600 świń do wybicia. ASF w gospodarstwach w powiecie biłgorajskim i zamojskim

Są trzy nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń w Lubelskiem. Chodzi o gospodarstwa na terenie powiatów biłgorajskiego i zamojskiego. Lubelskie jest obecnie województwem, w którym występuje najwięcej ognisk ASF w Polsce, bo aż 34.

Puławy. Załatają ścieżkę przy Lubelskiej, ale remontu nie będzie

Puławy. Załatają ścieżkę przy Lubelskiej, ale remontu nie będzie

Stan ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Lubelskiej w Puławach pogarsza się z każdym rokiem. Najgorzej wygląda odcinek na wysokości osiedla Niwa. Pieniędzy na jej kompleksowy remont Rejon Dróg Wojewódzkich nie ma.

Opole Lubelskie. Skoda dachowała, przebiła betonowe ogrodzenie i uderzyła w dom
galeria

Opole Lubelskie. Skoda dachowała, przebiła betonowe ogrodzenie i uderzyła w dom

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca Skody Fabii, która rozbiła się na jednym z domów w Niezdowie koło Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.