Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

25 października 2009 r.
18:52
Edytuj ten wpis

Niepewna przyszłość Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku

Autor: Zdjęcie autora Fabian Plapis
0 21 A A

Sprzedaż Zakładu Łożysk Wielkogabarytowych miała być szansą na polepszenie kondycji kraśnickiej fabryki. Niestety, zakończyła się fiaskiem. Tymczasem zamówień jak na lekarstwo, a nastroje wśród załogi coraz gorsze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Sytuacja jest dramatyczna i bardzo napięta. Jeżeli nic się nie zmieni, to za dwa miesiące trzeba będzie ogłaszać upadłość – mówi Ryszard Bodziuch z Solidarności w Fabryce Łożysk Tocznych.

Nastroje wśród załogi są fatalne. Tylko na początku października wypowiedzenia otrzymało 290 osób, a 50 pracowników odeszło na własne życzenie. Obecnie w zakładzie pracuje ponad 2,2 tys. pracowników.

– Ludzie boją się o pracę. I tak zarabiamy mało. Mamy zmniejszone wymiary etatów do 5/6. Ledwo wyciągamy po tysiąc złotych miesięcznie. Ale lepsze to niż bezrobocie – mówi pani Janina z wydziału P-4.

Pod koniec tygodnia delegacja związkowców gościła w Warszawie w Ministerstwie Skarbu Państwa. Tematem rozmów była aktualna sytuacja w FŁT i ewentualna pomoc rządu dla fabryki.

Zakład jej potrzebuje, szczególnie po nieudanej próbie sprzedaży części firmy. Związkowcy naciskali na pomoc przy sprzedaży udziałów FŁT w Zakładach Metalowych w Kraśniku, które teraz należą do Grupy Bumar.

– Ich wartość wynosi około 6 mln złotych. Nam są niepotrzebne, a pieniądze z ich sprzedaży wspomogłyby firmę – dodaje Bodziuch.

– Bardzo ważna była też dla nas sprzedaż Zakładu Łożysk Wielkogabarytowych. To były potencjalne środki obrotowe – mówi Grzegorz Jasiński, prezes zarządu FŁT.

Cenę za ZŁW obniżono w drugim przetargu do 10,5 mln. Ale i tym razem skończyło się na niczym. Zarząd fabryki rozważa ogłoszenie trzeciego przetargu.

– Mieliśmy zainteresowanych, ale ostatecznie nie złożono żadnej oferty. Jest spółka zainteresowana kupnem, ale wszystko zależy od decyzji banku w sprawie ewentualnego kredytu. Jedno jest pewne, cena już nie będzie obniżona – zapewnia Jasiński.

Ratunkiem dla fabryki byłby wzrost zamówień. Niestety, ich poziom jest taki sam jak w poprzednim kwartale.

– A nam najbardziej potrzeba zwiększenia produkcji – mówią zgodnie pracownicy, związkowcy i zarząd kraśnickiej fabryki.

Brak zamówień dla FŁT to również spadek produkcji zakładów umiejscowionych wokół niej. Wiele mniejszych firm utrzymuje się bowiem tylko z zamówień od fabryki. Produkują m.in. elementy gumowe, skrzynie, opakowania.

Lada dzień do Kraśnika mają przyjechać też urzędnicy z Ministerstwa Skarbu Państwa. Mają rozmawiać o aktualnej sytuacji zakładu.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mpaproc / 26 grudnia 2015 o 09:53
0

Upadanie fabryk już stało się codziennością, ani ten ani poprzedni rząd nic z tym nie robi i nie będzie. Słyszłam też, że tą fabrykę chce kupić jakiś większy chiński inwestor dlatego w ostatnim czasie na bank zaczną się pojawiać ofert pracy dla nauczycieli znający chiński z Lublin http://preply.com/pl/lublin/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-chińskiego

Avatar
telewidz / 26 grudnia 2009 o 20:05
0
Jutro tj. w niedzielę 27.12.2009 r. TVP3 info o godz.20.50

w programie "Młodzież Kontra czyli.....Pod ostrzałem"

Gościem młodzieżówek partyjnych będzie:

Generał Broni Mieczysław Bieniek

Polski Przedstawiciel przy Komitetach Wojskowych NATO i UE,doradca wojskowy Premiera Donalda Tuska.
Avatar
AKN / 26 grudnia 2009 o 17:52
0
MAMIONO NAS W 2003 ROKU, ŻE UNIA EUROPEJSKA ROZWIĄŻE WSZYSTKIE PROBLEMY POLSKIEJ GOSPODARKI. NALEŻYMY DO WSPÓLNOTY OD MAJA 2004 ROKU I STACZAMY SIĘ NA DNO. FABRYKI PADAJĄ JAK MUCHY, A KOLEJNE RZĄDY UPRAWIAJĄ PROPAGANDĘ SUKCESU. TO, CO ZOSTAŁO ZBUDOWANE Z WIELKIM ROZMACHEM W OKRESIE MIĘDZYWOJENNYM, JEST SYSTEMATYCZNIE LIKWIDOWANE I ROZKRADANE. NIE CHCĘ BYĆ ZŁYM PROROKIEM, ALE FABRYKA ŁOŻYSK TOCZNYCH MOŻE PODZIELIĆ LOS STOCZNI SZCZECIŃSKIEJ I GDYŃSKIEJ. POLITYCY PO MIELI GĘBY PEŁNE FRAZESÓW I OBIETNIC PRZED WYBORAMI, TERAZ MAJĄ WSZYSTKO W GŁĘBOKIM POWAŻANIU. PREMIER DONALD TUSK OKAZAŁ SIĘ CZŁOWIEKIEM CAŁKOWICIE NIEODPOWIEDZIALNYM, KTÓRY NIE POTRAFI POGODZIĆ SIĘ Z PORAŻKAMI. KIEDY ROBOTNICY STRAJKUJĄ POD JEGO DOMEM CZY KANCELARIĄ, ON ZAPADA SIĘ POD ZIEMIĘ.
MIAŁO ŻYĆ SIĘ LEPIEJ WSZYSTKIM POLAKOM, A JEST CORAZ GORZEJ. BEZROBOCIE ROŚNIE LAWINOWO I ŻADEN NORMALNY OBYWATEL NIE WIERZY W OFICJALNE STATYSTYKI. FABRYKI REDUKUJĄ ETATY NA POTĘGĘ. TE OSOBY, KTÓRE ZDOŁAJĄ SIĘ UTRZYMAĆ NA STANOWISKACH, PRACUJĄ NA CZĘŚĆ ETATU I DOSTAJĄ MNIEJSZE PENSJE. CORAZ WIĘCEJ ZAKŁADÓW PRACY TRACI PŁYNNOŚĆ FINANSOWĄ I PRACOWNICY NIE OTRZYMUJĄ WYNAGRODZEŃ PO KILKA MIESIĘCY. WARUNKI PRACY POGARSZAJĄ SIĘ, PRACODAWCY NIE PRZESTRZEGAJĄ UMÓW. PRACOWNICY SIEDZĄ PO GODZINACH I NIE OTRZYMUJĄ Z TEGO TYTUŁU ŻADNYCH PIENIĘDZY. MASS MEDIA NIE MÓWIĄ O TYM ZBYT GŁOŚNO, GDYŻ WOLĄ WYNAJDYWAĆ TEMATY ZASTĘPCZE (KOMISJA HAZARDOWA, ROMAN POLAŃSKI, KRZYSZTOF PIESIEWICZ ITP.).
URZĘDY PRACY ROJĄ SIĘ OD PETENTÓW, A ILOŚĆ OFERT PRACY MALEJE. JA NIE CHCĘ MYŚLEĆ O TYM, CO BĘDZIE DZIAŁO SIĘ W 2010 ROKU. EKONOMIŚCI PRZEWIDUJĄ APOGEUM KRYZYSU WŁAŚNIE NA PRZYSZŁY ROK. POLITYCY ZADŁUŻAJĄ KRAJ NA POTĘGĘ I UWAŻAJĄ, ŻE NASZA GOSPODARKA ZREFORMUJE SIĘ SAMODZIELNIE. UNIA EUROPEJSKA MIAŁA CHRONIĆ SIĘ PRZED CHIŃSKIM DUMPINGIEM CENOWYM, ALE TO HASŁO POZOSTAŁO NA PAPIERZE. CHIŃCZYCY ROZPANOSZYLI SIĘ NA DOBRE I RZĄDZĄ ŚWIATOWĄ GOSPODARKĄ. CHIŃSKI CZY WIETNAMSKI ROBOTNIK ZADOWOLI SIĘ JEDNĄ CZY DWIEMA MISKAMI RYŻU, DLATEGO ICH PRODUKTY SĄ NAJTAŃSZE NA ŚWIECIE. SAME CŁA ZAPOROWE NIE ROZWIĄZUJĄ PROBLEMU AZJATYCKIEGO DUMPINGU CENOWEGO. KONIECZNE JEST WDRAŻANIE NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII, PONIEWAŻ TO JEST KLUCZEM DO KONKURENCYJNOŚCI W DZISIEJSZYM ŚWIECIE...
MAMIONO NAS W 2003 ROKU, ŻE UNIA EUROPEJSKA ROZWIĄŻE WSZYSTKIE PROBLEMY POLSKIEJ GOSPODARKI. NALEŻYMY DO WSPÓLNOTY OD MAJA 2004 ROKU I STACZAMY SIĘ NA DNO. FABRYKI PADAJĄ JAK MUCHY, A KOLEJNE RZĄDY UPRAWIAJĄ PROPAGANDĘ SUKCESU. TO, CO ZOSTAŁO ZBUDOWANE Z WIELKIM ROZMACHEM W OKRESIE MIĘDZYWOJENNYM, JEST SYSTEMATYCZNIE LIKWIDOWANE I ROZKRADANE. NIE CHCĘ BYĆ ZŁYM PROROKIEM, ALE FABRYKA ŁOŻYSK TOCZNYCH MOŻE PODZIELIĆ LOS STOCZNI SZCZECIŃSKIEJ I GDYŃSKIEJ. POLITYCY PO MIELI GĘBY PEŁNE FRAZESÓW I OBIETNIC PRZED WYBORAMI, TERAZ MAJĄ WSZYSTKO W GŁĘB... rozwiń
Avatar
misiak / 3 listopada 2009 o 22:23
0
Wystarczyło by wstrzymać dumpingowy import łożysk z krajów dalekiego wschodu.
Na nic zdadzą się pożyczki itp. jeśli fabryka ma problemy ze sprzedażą,
Nadmierny chiński import - czy to jest takie trudne do zrozumienia.
Myślałem że Unia Europejska będzie dbać o swoje gniazdo.
Polska jest wielkim krajem zbytu dla Chin z czasem sie to odbije oczywiście na nasza niekorzyść.
Avatar
bolo / 1 listopada 2009 o 20:24
0
czy niekturzy to myślą jak upadnie FŁT to ludzie w Kraśniku zaczną trawę wpier***ać bo gdzie w tej mieścinie ktoś znajdzie robotę
Avatar
MSz / 31 października 2009 o 05:56
0
Warto przeczytać:
[url="http://dziamber.wordpress.com/2009/10/31/prezes-straszy-%e2%80%93-31209/"]http://dziamber.wordpress.com/2009/10/31/p...e2%80%93-31209/[/url]
Avatar
gosciu / 29 października 2009 o 10:57
0
laki7 napisał:
Melduję posłusznie Panie Premierze wykonanie zadania - przecena spółki ( w dół) -zostało wykonane , spółka gotowa do prywatyzacji w całości lub w kawałkach w drodze upadłości ( za bezcen)--- Słońce Tego Miasta.

bo O TO TYLKO CHODZI WODZOWI! TAK BĘDZIE.
Avatar
laki7 / 29 października 2009 o 07:45
0
Melduję posłusznie Panie Premierze wykonanie zadania - przecena spółki ( w dół) -zostało wykonane , spółka gotowa do prywatyzacji w całości lub w kawałkach w drodze upadłości ( za bezcen)--- Słońce Tego Miasta.
Avatar
uciekinier z getta / 28 października 2009 o 20:57
0
i tak ta manufaktura za długo powłóczyła nogami, komuna padła a styl zarządzania się nie zmienił, zero kreatywności, zero myślenia o przyszłości, wsadzanie du!py swojej na stołek, rodziny i kolesiów... i tak na zmianę od lewicy po prawicę... ci ludzie nigdy nie mieli pojęcia o zarządzaniu, wsadzali dupsko na stołek i jechali tym samym torem, wytłukli maszyny i teraz bezradnie wyciągają czapke do żebrania...kto wam kupi tę kupę żelastwa... chyba "Złomwtór" bo zaczęły się tam pojawiać już te wasze GILDEMAJSTRY. Rozgonić czym prędzej tę bandę darmozjadów bez pojęcia
i tak ta manufaktura za długo powłóczyła nogami, komuna padła a styl zarządzania się nie zmienił, zero kreatywności, zero myślenia o przyszłości, wsadzanie du!py swojej na stołek, rodziny i kolesiów... i tak na zmianę od lewicy po prawicę... ci ludzie nigdy nie mieli pojęcia o zarządzaniu, wsadzali dupsko na stołek i jechali tym samym torem, wytłukli maszyny i teraz bezradnie wyciągają czapke do żebrania...kto wam kupi tę kupę żelastwa... chyba "Złomwtór" bo zaczęły się tam pojawiać już te wasze GILDEMAJSTRY. Rozgonić czym pręd... rozwiń
Avatar
były mieszkaniec / 28 października 2009 o 14:31
0
Witam wszystkich czytających ten artykuł.
Wielka szkoda, że tak duży zakład chyli się ku upadkowi. Czy ktoś może jeszcze pomóc? Jeśli nie to niestety Kraśnik zostanie kolejnym miastem „widmo”. Kto będzie mieszkał w Kraśniku : urzędnicy, handlowcy, policjanci, strażacy, straż miejska...i co z tego jak nie będziecie mogli swoich usług nikomu proponować.....bo nikogo oprócz Was nie będzie. Młodzież wyjedzie, starsi pojadą do swoich dzieci, które już wyjechały i tak Kraśnik zarośnie lasem, tylko dlatego że od wielu lat w Kraśniku nic się nie wydarzyło co mogło podnieść wartość tego miasta. Władze Kraśnika wybudował zalew ( jak na razie służy tylko wędkarzom – teren rekreacyjny), zaorał teren koło górki saneczkowej ( który nikomu nie służy – nawet nie wiem ile to kosztowało ), położono w całym mieście kostkę ( fajna rzecz ), wybudowano boisko ( kilka w całym mieście – teraz jak się całe rodziny wyprowadzą to kto tam będzie grał ). Proszę Was wszystkich, mieszkańców tego pięknego miasta o jedno, nie dajcie się, to Wy decydujecie o tym, co się w Waszym mieście dzieje. Niech władze ratują fabrykę.... To jest dobro tego miasta. To tutaj wszystko się zaczęło, jest to kolebka wszystkich którzy byli związani z tym miastem. Zastanówcie się wszyscy z czego miasto się utrzyma skro nie będzie podatników. Jak się utrzymają inni przedsiębiorcy skoro siła nabywcza kraśniczan spadnie?
Pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości, mądrości w odbudowaniu tego, co najlepsze w Tym mieście.

Trzymajcie się
Witam wszystkich czytających ten artykuł.
Wielka szkoda, że tak duży zakład chyli się ku upadkowi. Czy ktoś może jeszcze pomóc? Jeśli nie to niestety Kraśnik zostanie kolejnym miastem „widmo”. Kto będzie mieszkał w Kraśniku : urzędnicy, handlowcy, policjanci, strażacy, straż miejska...i co z tego jak nie będziecie mogli swoich usług nikomu proponować.....bo nikogo oprócz Was nie będzie. Młodzież wyjedzie, starsi pojadą do swoich dzieci, które już wyjechały i tak Kraśnik zarośnie lasem, tylko dlatego że od wielu lat w Kraśni... rozwiń
Avatar
mpaproc / 26 grudnia 2015 o 09:53
0

Upadanie fabryk już stało się codziennością, ani ten ani poprzedni rząd nic z tym nie robi i nie będzie. Słyszłam też, że tą fabrykę chce kupić jakiś większy chiński inwestor dlatego w ostatnim czasie na bank zaczną się pojawiać ofert pracy dla nauczycieli znający chiński z Lublin http://preply.com/pl/lublin/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-chińskiego

Avatar
telewidz / 26 grudnia 2009 o 20:05
0
Jutro tj. w niedzielę 27.12.2009 r. TVP3 info o godz.20.50

w programie "Młodzież Kontra czyli.....Pod ostrzałem"

Gościem młodzieżówek partyjnych będzie:

Generał Broni Mieczysław Bieniek

Polski Przedstawiciel przy Komitetach Wojskowych NATO i UE,doradca wojskowy Premiera Donalda Tuska.
Avatar
AKN / 26 grudnia 2009 o 17:52
0
MAMIONO NAS W 2003 ROKU, ŻE UNIA EUROPEJSKA ROZWIĄŻE WSZYSTKIE PROBLEMY POLSKIEJ GOSPODARKI. NALEŻYMY DO WSPÓLNOTY OD MAJA 2004 ROKU I STACZAMY SIĘ NA DNO. FABRYKI PADAJĄ JAK MUCHY, A KOLEJNE RZĄDY UPRAWIAJĄ PROPAGANDĘ SUKCESU. TO, CO ZOSTAŁO ZBUDOWANE Z WIELKIM ROZMACHEM W OKRESIE MIĘDZYWOJENNYM, JEST SYSTEMATYCZNIE LIKWIDOWANE I ROZKRADANE. NIE CHCĘ BYĆ ZŁYM PROROKIEM, ALE FABRYKA ŁOŻYSK TOCZNYCH MOŻE PODZIELIĆ LOS STOCZNI SZCZECIŃSKIEJ I GDYŃSKIEJ. POLITYCY PO MIELI GĘBY PEŁNE FRAZESÓW I OBIETNIC PRZED WYBORAMI, TERAZ MAJĄ WSZYSTKO W GŁĘBOKIM POWAŻANIU. PREMIER DONALD TUSK OKAZAŁ SIĘ CZŁOWIEKIEM CAŁKOWICIE NIEODPOWIEDZIALNYM, KTÓRY NIE POTRAFI POGODZIĆ SIĘ Z PORAŻKAMI. KIEDY ROBOTNICY STRAJKUJĄ POD JEGO DOMEM CZY KANCELARIĄ, ON ZAPADA SIĘ POD ZIEMIĘ.
MIAŁO ŻYĆ SIĘ LEPIEJ WSZYSTKIM POLAKOM, A JEST CORAZ GORZEJ. BEZROBOCIE ROŚNIE LAWINOWO I ŻADEN NORMALNY OBYWATEL NIE WIERZY W OFICJALNE STATYSTYKI. FABRYKI REDUKUJĄ ETATY NA POTĘGĘ. TE OSOBY, KTÓRE ZDOŁAJĄ SIĘ UTRZYMAĆ NA STANOWISKACH, PRACUJĄ NA CZĘŚĆ ETATU I DOSTAJĄ MNIEJSZE PENSJE. CORAZ WIĘCEJ ZAKŁADÓW PRACY TRACI PŁYNNOŚĆ FINANSOWĄ I PRACOWNICY NIE OTRZYMUJĄ WYNAGRODZEŃ PO KILKA MIESIĘCY. WARUNKI PRACY POGARSZAJĄ SIĘ, PRACODAWCY NIE PRZESTRZEGAJĄ UMÓW. PRACOWNICY SIEDZĄ PO GODZINACH I NIE OTRZYMUJĄ Z TEGO TYTUŁU ŻADNYCH PIENIĘDZY. MASS MEDIA NIE MÓWIĄ O TYM ZBYT GŁOŚNO, GDYŻ WOLĄ WYNAJDYWAĆ TEMATY ZASTĘPCZE (KOMISJA HAZARDOWA, ROMAN POLAŃSKI, KRZYSZTOF PIESIEWICZ ITP.).
URZĘDY PRACY ROJĄ SIĘ OD PETENTÓW, A ILOŚĆ OFERT PRACY MALEJE. JA NIE CHCĘ MYŚLEĆ O TYM, CO BĘDZIE DZIAŁO SIĘ W 2010 ROKU. EKONOMIŚCI PRZEWIDUJĄ APOGEUM KRYZYSU WŁAŚNIE NA PRZYSZŁY ROK. POLITYCY ZADŁUŻAJĄ KRAJ NA POTĘGĘ I UWAŻAJĄ, ŻE NASZA GOSPODARKA ZREFORMUJE SIĘ SAMODZIELNIE. UNIA EUROPEJSKA MIAŁA CHRONIĆ SIĘ PRZED CHIŃSKIM DUMPINGIEM CENOWYM, ALE TO HASŁO POZOSTAŁO NA PAPIERZE. CHIŃCZYCY ROZPANOSZYLI SIĘ NA DOBRE I RZĄDZĄ ŚWIATOWĄ GOSPODARKĄ. CHIŃSKI CZY WIETNAMSKI ROBOTNIK ZADOWOLI SIĘ JEDNĄ CZY DWIEMA MISKAMI RYŻU, DLATEGO ICH PRODUKTY SĄ NAJTAŃSZE NA ŚWIECIE. SAME CŁA ZAPOROWE NIE ROZWIĄZUJĄ PROBLEMU AZJATYCKIEGO DUMPINGU CENOWEGO. KONIECZNE JEST WDRAŻANIE NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII, PONIEWAŻ TO JEST KLUCZEM DO KONKURENCYJNOŚCI W DZISIEJSZYM ŚWIECIE...
MAMIONO NAS W 2003 ROKU, ŻE UNIA EUROPEJSKA ROZWIĄŻE WSZYSTKIE PROBLEMY POLSKIEJ GOSPODARKI. NALEŻYMY DO WSPÓLNOTY OD MAJA 2004 ROKU I STACZAMY SIĘ NA DNO. FABRYKI PADAJĄ JAK MUCHY, A KOLEJNE RZĄDY UPRAWIAJĄ PROPAGANDĘ SUKCESU. TO, CO ZOSTAŁO ZBUDOWANE Z WIELKIM ROZMACHEM W OKRESIE MIĘDZYWOJENNYM, JEST SYSTEMATYCZNIE LIKWIDOWANE I ROZKRADANE. NIE CHCĘ BYĆ ZŁYM PROROKIEM, ALE FABRYKA ŁOŻYSK TOCZNYCH MOŻE PODZIELIĆ LOS STOCZNI SZCZECIŃSKIEJ I GDYŃSKIEJ. POLITYCY PO MIELI GĘBY PEŁNE FRAZESÓW I OBIETNIC PRZED WYBORAMI, TERAZ MAJĄ WSZYSTKO W GŁĘB... rozwiń
Avatar
misiak / 3 listopada 2009 o 22:23
0
Wystarczyło by wstrzymać dumpingowy import łożysk z krajów dalekiego wschodu.
Na nic zdadzą się pożyczki itp. jeśli fabryka ma problemy ze sprzedażą,
Nadmierny chiński import - czy to jest takie trudne do zrozumienia.
Myślałem że Unia Europejska będzie dbać o swoje gniazdo.
Polska jest wielkim krajem zbytu dla Chin z czasem sie to odbije oczywiście na nasza niekorzyść.
Avatar
bolo / 1 listopada 2009 o 20:24
0
czy niekturzy to myślą jak upadnie FŁT to ludzie w Kraśniku zaczną trawę wpier***ać bo gdzie w tej mieścinie ktoś znajdzie robotę
Avatar
MSz / 31 października 2009 o 05:56
0
Warto przeczytać:
[url="http://dziamber.wordpress.com/2009/10/31/prezes-straszy-%e2%80%93-31209/"]http://dziamber.wordpress.com/2009/10/31/p...e2%80%93-31209/[/url]
Avatar
gosciu / 29 października 2009 o 10:57
0
laki7 napisał:
Melduję posłusznie Panie Premierze wykonanie zadania - przecena spółki ( w dół) -zostało wykonane , spółka gotowa do prywatyzacji w całości lub w kawałkach w drodze upadłości ( za bezcen)--- Słońce Tego Miasta.

bo O TO TYLKO CHODZI WODZOWI! TAK BĘDZIE.
Avatar
laki7 / 29 października 2009 o 07:45
0
Melduję posłusznie Panie Premierze wykonanie zadania - przecena spółki ( w dół) -zostało wykonane , spółka gotowa do prywatyzacji w całości lub w kawałkach w drodze upadłości ( za bezcen)--- Słońce Tego Miasta.
Avatar
uciekinier z getta / 28 października 2009 o 20:57
0
i tak ta manufaktura za długo powłóczyła nogami, komuna padła a styl zarządzania się nie zmienił, zero kreatywności, zero myślenia o przyszłości, wsadzanie du!py swojej na stołek, rodziny i kolesiów... i tak na zmianę od lewicy po prawicę... ci ludzie nigdy nie mieli pojęcia o zarządzaniu, wsadzali dupsko na stołek i jechali tym samym torem, wytłukli maszyny i teraz bezradnie wyciągają czapke do żebrania...kto wam kupi tę kupę żelastwa... chyba "Złomwtór" bo zaczęły się tam pojawiać już te wasze GILDEMAJSTRY. Rozgonić czym prędzej tę bandę darmozjadów bez pojęcia
i tak ta manufaktura za długo powłóczyła nogami, komuna padła a styl zarządzania się nie zmienił, zero kreatywności, zero myślenia o przyszłości, wsadzanie du!py swojej na stołek, rodziny i kolesiów... i tak na zmianę od lewicy po prawicę... ci ludzie nigdy nie mieli pojęcia o zarządzaniu, wsadzali dupsko na stołek i jechali tym samym torem, wytłukli maszyny i teraz bezradnie wyciągają czapke do żebrania...kto wam kupi tę kupę żelastwa... chyba "Złomwtór" bo zaczęły się tam pojawiać już te wasze GILDEMAJSTRY. Rozgonić czym pręd... rozwiń
Avatar
były mieszkaniec / 28 października 2009 o 14:31
0
Witam wszystkich czytających ten artykuł.
Wielka szkoda, że tak duży zakład chyli się ku upadkowi. Czy ktoś może jeszcze pomóc? Jeśli nie to niestety Kraśnik zostanie kolejnym miastem „widmo”. Kto będzie mieszkał w Kraśniku : urzędnicy, handlowcy, policjanci, strażacy, straż miejska...i co z tego jak nie będziecie mogli swoich usług nikomu proponować.....bo nikogo oprócz Was nie będzie. Młodzież wyjedzie, starsi pojadą do swoich dzieci, które już wyjechały i tak Kraśnik zarośnie lasem, tylko dlatego że od wielu lat w Kraśniku nic się nie wydarzyło co mogło podnieść wartość tego miasta. Władze Kraśnika wybudował zalew ( jak na razie służy tylko wędkarzom – teren rekreacyjny), zaorał teren koło górki saneczkowej ( który nikomu nie służy – nawet nie wiem ile to kosztowało ), położono w całym mieście kostkę ( fajna rzecz ), wybudowano boisko ( kilka w całym mieście – teraz jak się całe rodziny wyprowadzą to kto tam będzie grał ). Proszę Was wszystkich, mieszkańców tego pięknego miasta o jedno, nie dajcie się, to Wy decydujecie o tym, co się w Waszym mieście dzieje. Niech władze ratują fabrykę.... To jest dobro tego miasta. To tutaj wszystko się zaczęło, jest to kolebka wszystkich którzy byli związani z tym miastem. Zastanówcie się wszyscy z czego miasto się utrzyma skro nie będzie podatników. Jak się utrzymają inni przedsiębiorcy skoro siła nabywcza kraśniczan spadnie?
Pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości, mądrości w odbudowaniu tego, co najlepsze w Tym mieście.

Trzymajcie się
Witam wszystkich czytających ten artykuł.
Wielka szkoda, że tak duży zakład chyli się ku upadkowi. Czy ktoś może jeszcze pomóc? Jeśli nie to niestety Kraśnik zostanie kolejnym miastem „widmo”. Kto będzie mieszkał w Kraśniku : urzędnicy, handlowcy, policjanci, strażacy, straż miejska...i co z tego jak nie będziecie mogli swoich usług nikomu proponować.....bo nikogo oprócz Was nie będzie. Młodzież wyjedzie, starsi pojadą do swoich dzieci, które już wyjechały i tak Kraśnik zarośnie lasem, tylko dlatego że od wielu lat w Kraśni... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

To oni od dziś rządzą województwem lubelskim. Z Komendy Wojewódzkiej Policji do zarządu
galeria

To oni od dziś rządzą województwem lubelskim. Z Komendy Wojewódzkiej Policji do zarządu 8 5

Jarosław Stawiarski został wybrany w środę marszałkiem województwa lubelskiego. Poparło go nawet dwóch radnych opozycji. Zaskoczeniem jest funkcja członka zarządu dla Sebastiana Trojaka, funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W bloku w Świdniku doszło do wybuchu. Żołnierz z lubelskiej brygady naraził życie, aby ratować innych

W bloku w Świdniku doszło do wybuchu. Żołnierz z lubelskiej brygady naraził życie, aby ratować innych 47 2

Szeregowy Szymon Duher z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, naraził życie, aby ratować innych. W środę prezydent Andrzej Duda odznaczył żołnierza Medalem za Ofiarność i Odwagę.

Warsztaty "Nowy Cyrk od podstaw" w Puławach
24 listopada 2018, 12:00

Warsztaty "Nowy Cyrk od podstaw" w Puławach 0 0

24 listopada o godz. 12 w ZSO nr w Puławach odbędą się warsztaty Nowego Cyrku.

PSL razem z PiS w powiecie bialskim. "Tutaj nie ma koalicji, ani opozycji"

PSL razem z PiS w powiecie bialskim. "Tutaj nie ma koalicji, ani opozycji" 0 4

W powiecie bialskim bez zmian. Starostą został ponownie Mariusz Filipiuk (PSL). Radni zagłosowali na niego jednogłośnie. Podobnie na dotychczasowego wicestarostę Janusza Skólimowskiego z PiS.

Burmistrz Wilk złożył ślubowanie. Po raz pierwszy w historii Kraśnika kobieta stanęła na czele Rady Miasta
galeria

Burmistrz Wilk złożył ślubowanie. Po raz pierwszy w historii Kraśnika kobieta stanęła na czele Rady Miasta 7 6

Nową przewodniczącą rady jest bowiem Dorota Posyniak. Wiceprzewodniczącymi zostali niedawni kandydaci na fotel burmistrza – Kazimierz Choma i Marzena Pomykalska, którą radni wybrali na tę funkcje dopiero za… drugim razem.

Zamość: Prezydent ślubował, radni wybrali nowego przewodniczącego [zdjęcia]
galeria

Zamość: Prezydent ślubował, radni wybrali nowego przewodniczącego [zdjęcia] 4 1

Na pierwszej sesji radni Rady Miasta Zamość wybrali przewodniczącego oraz dwóch zastępców.

Nikki Greene (Pszczółka Polski Cukier): Skupiam się na dopasowaniu do drużyny

Nikki Greene (Pszczółka Polski Cukier): Skupiam się na dopasowaniu do drużyny 0 2

ROZMOWA Z Nikki Greene, nową środkową Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Były zastępca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski ma już nową pracę

Były zastępca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski ma już nową pracę 39 35

Prezydent Lublina odwołał dwóch swoich zastępców: Mariusza Banacha zajmującego się oświatą oraz Krzysztofa Komorskiego odpowiedzialnego za kulturę i sport.

Kto będzie nowym starostą łęczyńskim? "Wiem, kto nim będzie, ale nie mogę powiedzieć"

Kto będzie nowym starostą łęczyńskim? "Wiem, kto nim będzie, ale nie mogę powiedzieć" 7 5

Już w czwartek, podczas pierwszej sesji nowej Rady Powiatu Łęczyńskiego zostanie wybrany nowy starosta. W grę wchodzą dwie kandydatury. Również w czwartek poznamy nowego starostę powiatu lubelskiego.

Wystawa "Six Memos" w Galerii Labirynt
23 listopada 2018, 0:00

Wystawa "Six Memos" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 23 listopada w Galerii Labirynt odbędzie się wernisaż wystawy Six Memos / Sześć Przypomnień, w ramach projektu CreArt, jaki Miasto Lublin współrealizuje w programie Kreatywna Europa.

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty 38 25

Dyrektor I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach może mieć kłopoty. Komisja rewizyjna kończącej się kadencji rady powiatu uznała, że złożona przez nauczycieli placówki skarga, jest zasadna. Samorządowcy przyznają, że w trakcie kontroli część zarzutów potwierdziła się.

Civilization VI: Gathering Storm. Wulkany, burze i powodzie (wideo)
film

Civilization VI: Gathering Storm. Wulkany, burze i powodzie (wideo) 0 0

Globalne ocieplenie i epoka lodowcowa w jednym. W dodatku Civilization VI: Gathering Storm zmierzymy się nie tylko z innymi cywilizacjami, ale przede wszystkim z klimatem.

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych]
galeria

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych] 1 15

Krzysztof Staruch jest nowym starostą powiatu kraśnickiego. W dzisiejszym głosowaniu kandydat Prawa i Sprawiedliwości otrzymał o jeden głos więcej od dotychczasowego starosty Andrzeja Maja (PSL). Wicestarostą został zaś Karol Rychlewski.

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca 10 2

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa pl. Dworcowego. Wisienką na torcie miał być parowóz przeniesiony na plac z drugiej strony dworca. Chociaż jego lokalizacja była już uzgodniona, to kolejarze niespodziewanie postawili weto

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie 2 0

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 29

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!