Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Kraśnik

12 marca 2020 r.
20:29

Nikt nie zauważył, że mężczyzna zmarł. Był widziany kilkanaście dni temu

222 24 A A
Pacjent był w kraśnickim szpitalu 21 lutego.
Pacjent był w kraśnickim szpitalu 21 lutego. (fot. archiwum)

Przez kilka lub nawet kilkanaście dni lokatorzy bloku przy ul. Chopina 3 w Kraśniku mieszkali ze zmarłym za ścianą. W poniedziałek po ich interwencji do mieszkania sąsiada weszli policjanci i znaleźli zwłoki mężczyzny. – Jednak do tej pory nikt nie przeprowadził dezynfekcji w tym lokalu – denerwują się ludzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Przez ostatnie lata sąsiad mieszkał sam. Wcześniej dzielił lokal ze swoim młodszym bratem, który zmarł ok. 3 lat temu – mówi jedna z sąsiadek. – Mężczyzna nie sprawiał żadnych problemów. Nie zauważyłam, aby nadużywał alkoholu.

Mieszkanka Kraśnika ostatni raz widziała sąsiada kilkanaście dni temu.

– 21 lutego, około północy ktoś zadzwonił do mnie domofonem. Otworzyłam okno i zobaczyłam sanitariusza z jakimś innym mężczyzną i z naszym sąsiadem – kobieta relacjonuje zdarzenia sprzed blisko 3 tygodni. – Wyglądało to tak, jakby przywieźli go do domu. Później już go nie widziałam.

Okazuje się, że rzeczywiście mężczyzna był wcześniej w kraśnickiej lecznicy.

– Pacjent był przywieziony do naszego szpitala 21 lutego br. przez zespół ratownictwa medycznego. To było ok. godz. 20. Wykonano mu pełną diagnostykę. Jego stan kliniczny poprawił się i w stanie ogólnym dobrym został zawieziony transportem szpitalnym do domu – mówi Michał Jedliński, dyrektor SP ZOZ w Kraśniku.

W tym tygodniu zaniepokojeni nieobecnością mężczyzny sąsiedzi powiadomili policję.

– Na klatce schodowej był też odczuwalny charakterystyczny zapach. Dlatego z sąsiadką zadzwoniłyśmy po pomoc. Funkcjonariusze przyjechali ok. godz. 11. Strażacy pomogli im wejść do mieszkania naszego sąsiada - mówią sąsiedzi,

Wewnątrz były zwłoki mężczyzny.

– Lekarz stwierdził zgon z przyczyn naturalnych i wykluczył udział osób trzecich – mówi st. asp. Janusz Majewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. – Na tym nasze działania się kończą.

– Zmarły korzystał z pomocy udzielanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Za luty odebrał zasiłek stały, ale nie odebrał go za styczeń – informuje Daniel Niedziałek z Urzędu Miasta Kraśnik. – Dlatego pracownica Ośrodka była u niego dwukrotnie, 6 i 7 marca, żeby to wyjaśnić. Nie zastała go. Mężczyzna ma co prawda rodzinę, ale to starsza osoba. MOPS poniesie koszty pochówku.

Problem w tym, że mieszkanie, w którym mężczyzna zmarł, nie zostało jeszcze zdezynfekowane.

– Mimo naszych telefonów – podkreśla jedna z mieszkanek bloku przy ul. Chopina 3. – Czemu policja nie powiadomiła spółdzielni, że można to już zrobić?

– Spółdzielnia mieszkaniowa już dwa razy kontaktowała się z nami w tej sprawie – zaznacza rzecznik kraśnickich policjantów. – I za każdym razem odpowiadaliśmy, że mogą sprzątać w tym mieszkaniu i przeprowadzić dezynfekcję.

– Dezynfekcja jest już zlecona, ale jest problem z firmą, która mogłaby to zrobić, bo wszyscy mają zajęte terminy. Z jedną z firm jesteśmy umówieni na piątek. Jesteśmy też w kontakcie z sanepidem – mówi Piotr Szumny, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Pomoc w Kraśniku, który podkreśla, że o zgonie mężczyzny SM dowiedziała się nie od policji czy od straży, tylko od mieszkańców bloku.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 marca 2020 r. o 07:37
+18
A gdzie byli sąsiedzi, że się nie interesowali samotnym sąsiadem. a teraz wielkie halo.
Avatar
Gość / 13 marca 2020 r. o 01:12
+17
Do szpitala na oddział przyjmują prywatnych pacjentów, a innych potrzymają na jakiejś kozetce, dadzą jakieś tabletki p. bólowe lub zastrzyk i przestają się interesować, a potem przychodzi byle kto i mówi "lepiej już pan/pani się czuje, no to trzeba leczyć się w przychodni" i tyle. I 1 na 10 dowiozą do domu. Jednego starszego pana to odwiózł tylko kierowca, a ten pan nie mógł chodzić, i jakoś go wyciągnął z karetki, a potem od tyłu wziął pod pachy i ciągnął nogami po ziemi aż do ławki, a potem przez domofon powiedział 85 letniej kobiecie, że krewny jest pod blokiem. Ten chory mówił, żeby nie odwozili go do domu na wieś, bo z głodu i chłodu tam umrze, bo sam mieszka, tylko żeby go zostawili w szpitalu i podleczyli na te nogi z tydzień, to potem da sobie radę. Ale nie było litości, chociaż wolne łóżka na oddziale były. U tej krewnej był i po ponad tygodniu zaczął chodzić, bo sprowadziła do domu prywatnie  lekarzai mu pomógł. W Kraśniku za Kosa była taka znieczulica, że kto mógł to ten szpital omijał. Ńa weekendy to szpital czyścili z pacjentów, aby nie mieli roboty. Kto miał kasę, to miał extra opiekę, badania laboratoryjne, eeg, rtg, tomografię, rezonans, usg, i in., a potem leczenie sanatoryjne i długie zwolnienia od pracy i rentę, a reszta po 2, 3 dniach do domu, o ile w ogóle mieli to szczęście trafić na oddział i jeśli im zrobiono jakieś badania. Chwalili się potem, że oni nie muszą wyczekiwać w kolejkach do specjalistów, wstawać o 5 rano, bo pójdą do szpitala i im tam w ciągu tygodnia zrobią wszystko i jeszcze mają odpoczynek i wikt. I tacy byli traktowani jak trzeba, a reszta jak złe powietrze.
Do szpitala na oddział przyjmują prywatnych pacjentów, a innych potrzymają na jakiejś kozetce, dadzą jakieś tabletki p. bólowe lub zastrzyk i przestają się interesować, a potem przychodzi byle kto i mówi "lepiej już pan/pani się czuje, no to trzeba leczyć się w przychodni" i tyle. I 1 na 10 dowiozą do domu. Jednego starszego pana to odwiózł tylko kierowca, a ten pan nie mógł chodzić, i jakoś go wyciągnął z karetki, a potem od tyłu wziął pod pachy i ciągnął nogami po ziemi aż do ławki, a potem przez domofon powiedział 85 letniej kob... rozwiń
Avatar
Mia / 13 marca 2020 r. o 18:14
+15
Dziwne że nie ma opieki nad ludżmi samotnymi !!!!!! A cóż to za państwo w którym szpital odwozi do domu samotnego chorego nie powiadamiając o tym miejscowych władz ??????????????? To już nie ma żadnych regulacji w kraju gdzie rządzą tak mądrzy ludzie??????????????  Co to za państwo które nie ma żadnych obowiązków wobec obywatela ????????????
Avatar
sąsiadka / 12 marca 2020 r. o 22:44
+14
A może w nocy 21 lutego przywieźli już nieboszczyka? - skoro go wnosili?
Avatar
gosc / 13 marca 2020 r. o 06:34
+13
Trzeba usprawiedliwić władze Kraśnika. Ta mieścina w ostatnich dniach żyła listem Pana Wilka do żabojadów w sprawie LGTB. A jak był taki mecz to wszystkie inne sprawy w tym zgon mieszkańca Miasta i wszystkie wynikłe ze zgonu skutki POszły precz.
 Co mają idioto władze Kraśnika do śmierci z przyczyn naturalnych mężczyzny mieszkającego samotnie? Nie chlej tyle o 2 w nocy, prześpij się i wytrzeźwiej.
Avatar
Gość / 12 marca 2020 r. o 22:31
+13
od kiedy pacjentów przywozi się do domów o północy? a policja to co? weszli i poszli bez poinformowania kogokolwiek?
Avatar
pseudo-lekarz / 12 marca 2020 r. o 22:06
+13
Mężczyzna "zmarł z przyczyn naturalnych". Nie podano- na co trafił na izbę przyjęć. Tym powinna się zająć prokuratura, bo lekarze nie udzielili choremu pomocy medycznej, tylko wywieźli go do domu na samotne konanie. A może ukrywa się fakt śmierci na wirusa z koroną?
Avatar
Hdt / 13 marca 2020 r. o 02:16
+11
Jak nie zamkną granic będzie jak we Włoszech albo gorzej
Avatar
Strach / 12 marca 2020 r. o 22:34
+10
Dobrze ze jest zdjecie tego Szpitala Zapewne go odeslali ale nie mi oceniac, mnie zalatwili z wyrostkiem zglosilem sie na SOR dodam ze bylem z Bolem a Ci odeslali mnie gdzie do Lekarza Rodzinego po co a no po skierowanie bo to bylo Najwazniejsze nie moje Zdrowie. Taka Mamy Sluzbe Zdrowia Nie ma sie Co Dziwic
Avatar
Gość / 12 marca 2020 r. o 22:11
+8
po interwencji mieszkańców to spółdzielnia się kontaktowała z policją, bo komenda nie uznała za stosowne powiadomić ani spółdzielni, ani sanepidu
Avatar
belfer / 17 marca 2020 r. o 09:28
0
Wszyscy pamiętamy, jak do zwykłego pacjenta Kaczyńskiego lekarz latał z kulami, bo pacjent był zbyt ważny, by samemu się do lekarza pofatygować.
Avatar
Pawel / 15 marca 2020 r. o 11:51
0
Co ci wywietrzeje? Zależy w jakim stanie było ciało w rozkładzie , jeśli w zawansowanym to musi być dezynfekcja i ozonowanie ale nie ma takiej firmy w Kraśniku a to kosztuje, tak powinno być robione wszędzie gdzie są chorzy na wirusa też powinna być dezynfekcja
Avatar
Mia / 13 marca 2020 r. o 18:14
+15
Dziwne że nie ma opieki nad ludżmi samotnymi !!!!!! A cóż to za państwo w którym szpital odwozi do domu samotnego chorego nie powiadamiając o tym miejscowych władz ??????????????? To już nie ma żadnych regulacji w kraju gdzie rządzą tak mądrzy ludzie??????????????  Co to za państwo które nie ma żadnych obowiązków wobec obywatela ????????????
Avatar
Tomek / 13 marca 2020 r. o 13:21
+1
W Polsce się leczyć to tak jakby odrazu wydali wyrok! Wstyd na cały świat. A o takim rozwoju Morawiecki trąbi ciągle w TV. Coś mi się wydawać je ze jak tej paniki z korona wirusem nie wyjaśnia to Pan Duda a później PiS przegrają bo dbają o interes zachodu i USA a nie polskiego obywatela
Avatar
Gość / 13 marca 2020 r. o 11:52
-1
Spokojnie z tym wirusem dotyka tylko katolików, ateiści mogą się wyluzować.
Avatar
łżesz / 13 marca 2020 r. o 11:32
+1
Jako katolik jestem oburzony postawą Episkopatu...banda 100 biskupów nie może obradować ze względu na zagrożenie a ludzi wysyłają na śmierć do Kościoła...jak tak można...naprawdę wypisuje się ...to koniec
 Ty katolik? Od kiedy?! Kłamiesz i manipulujesz: nikt z KK nikogo nie wysyła na śmierć. Natomiast lewactwo i owszem.
Avatar
anty rola / 13 marca 2020 r. o 10:45
+2
GOLONKA PSEUDO FACHOWIEC Z UMK CO GO ŻONKA CAŁE ŻYCIE TRZYMA NA STANOWISKACH OD SĄDU PRZEZ STAROSTWO TERAZ DO UMK DOCZEKA SIĘ SPRAWIEDLIWOŚCI ? KIEDY BURMISTRZUNIO OKRĄGLUTKI SIĘ OBUDZI Z LETARGU ? PRZECIEŻ TEN CZŁOWIEK NA TYM STANOWISKU TO JAKIEŚ NIEPOROZUMIENIE ! ODNOSZĘ WRAŻENIE ŻE BURMISTRZUNIO LUBI SOBIE SAM W STOPY STRZELAĆ :D
Avatar
est / 13 marca 2020 r. o 09:28
+3
Samo wywietrzeje jak dziadek umarł...to leżał parę dni na deskach nie było zakładów pogrzebowych...ja spałem za ścianą i żyję..
Avatar
Gość / 13 marca 2020 r. o 07:37
+18
A gdzie byli sąsiedzi, że się nie interesowali samotnym sąsiadem. a teraz wielkie halo.
Avatar
Mureck / 13 marca 2020 r. o 07:07
-11
Mośkowy moderatorze od kiedy to puszczasz tekst jak obrońca uciśnionego zwolennika LGTB pisze na internautę IDIOTA.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich
8 kwietnia 2020, 19:30

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich

W środę, 8 kwietnia o godz. 19.30 w sieci będzie można wysłuchać koncertu na żywo z domu Marka Andrzejewskiego i Michała Andrzejewskiego.

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Zmiany organizacyjne na kierowniczych stanowiskach w bialskim szpitalu. Joanna Kozłowiec nie jest już zastępcą dyrektora ds. rozwoju placówki.

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary (gmina Biała Podlaska) pomagają osobom starszym w czasie pandemii koronawirusa.

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Klinika Okulistyki Ogólnej SPSK1 korzysta już z pierwszej partii środków ochrony osobistej kupionych dzięki pieniądzom przekazanym przez jednego z pacjentów. Chodzi o m.in. maseczki, gogle, rękawice, kombinezony, środki do dezynfekcji.

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna wznawia przyjmowanie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Starej Wsi. Mieszkańcy gminy będą mogli przywieźć tam śmieci wielkogabarytowe.

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice
Zdjęcia
galeria

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice

To już ostatnia szansa na przekroczenie pieszo lub autobusem polsko-ukraińskiej granicy. W nocy Ukraina zamknie swoje granice.

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

O tydzień mogą zostać przesunięte planowane na 10 maja wybory prezydenckie według najnowszego pomysłu Prawa i Sprawiedliwości.

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło
Aktualna mapa

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło

Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Rozmowa z Pawłem Podsiadło, rozgrywającym Azotów Puławy, reprezentantem Polski

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Tego jeszcze nie było. Maturzyści mogą skorzystać z bezpłatnych powtórek, które przygotowują specjalnie dla nich nauczyciele kilku zamojskich szkół. Uczeń z dowolnej placówki, posłucha polonisty czy geografa biorących udział w nowatorskiej akcji. Wykładowcy i słuchacze oczywiście siedzą w swoich domach.

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach
Nowe przypadki zakażenia

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach

Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem.

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

W bloku przy ul. Niemcewicza w Puławach w ostatnią niedzielę wybuchł pożar. Dym zauważył patrolujący miasto policjant z Lublina. Funkcjonariusz natychmiast wbiegł na górę i wyciągnął z płonącego mieszkania 47-letniego mężczyznę. Chwilę później eksplodowała butla z gazem.

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim
galeria

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim

W sobotę i niedzielę policjanci w całym regionie wystawili blisko 100 mandatów za łamanie ograniczeń dotyczących gromadzenia się i przemieszczania w miejscach publicznych.

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci
8 kwietnia 2020, 12:00

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci

Przed nami emisja kolejnego spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Po świetnie odebranym "Diable i tabliczce czekolady" instytucja proponuje możliwość obejrzenia "Księcia i żebraka" w reżyserii Pawła Aignera. Będzie to możliwe 8 kwietnia o godz. 12.

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje
film

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje

Tysiące Chińczyków spędziło weekend odwiedzając parki i spacerując po ulicach Szanghaju.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!