Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

9 listopada 2018 r.
17:57

Nowy burmistrz Urzędowa: Po 30 latach ludzie chcieli zmian

0 18 A A

Rozmowa z Pawłem Dąbrowskim, nowym burmistrzem Urzędowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Spodziewał się pan wygranej?

– Mówiąc szczerze nie. Nie spodziewałem się, że mieszkańcy w ten sposób zagłosują. To rzeczywiście była rewolucja. Zaskoczył mnie zwłaszcza wynik w Popkowicach, mateczniku mojego kontrkandydata (Stanisława Tompolskiego - red.), gdzie to ja wygrałem. W pierwszej turze o 8 głosów więcej miał tam mój kontrkandydat. Myślę, że ludzie po 30 latach zapragnęli zmiany. Uważam też, że znaczenie miał również szyld partyjny. Ja swojego członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości się nie wstydzę.

• Czym pan przekonał wyborców?

– Na pewno na ten mój wynik wyborczy zapracowała cała moja rodzina.

• W jaki sposób?

– Mój tata przez 60 lat pracował w aptece. To była jego misja. Służenie ludziom i tego mnie nauczył. Dopiero później doszła polityka. Mój elektorat domaga się m.in. usprawnienia pracy urzędu. Młodzi ludzie wyjeżdżają za pracą i moim zadaniem jest by ten trend zatrzymać. Ludzi mi zaufali i uwierzyli, że może się coś zmienić. Już się zmieniło. Mam na myśli rządowy program Rodzina 500+ i jego efekty. Ludziom powodzi się lepiej. Skończyło się już „branie na zeszyt”. Myślę, że w tej kwestii partyjny szyld mi pomógł.

• Jak będzie pierwsza pana decyzja?

– W pierwszej kolejności muszę zrobić audyt, zapoznać się z sytuacją finansową gminy, wejść w tryb pracy urzędu i spotkać się z pracownikami. Jest wiele rzeczy do zrobienia m.in. inwestycyjnych. Od 20 lat mieszkańcy Skorczyc proszą o budowę chodnika. I choć jest to droga powiatowa to mam nadzieję, że ta inwestycja dojdzie w końcu do skutku.

• Czy będzie rewolucja w Urzędzie Miejskim?

– Nie, nic takiego nie będzie. Choć muszę przyznać, że mój poprzednik maksymalnie upolitycznił ten urząd. To nie ulega wątpliwości, ale w gminie pracują ludzie doświadczeni i dobrze wyszkoleni. Na pewno są wśród nich tacy, z którymi chcę współpracować. Zaś z tymi, z którymi nie chcę – to się dopiero okaże. Absolutnie nie jestem zwolennikiem „miotły”.

• Czy przeprowadzi się pan do Urzędowa, bo mieszka pan w Opolu Lubelskim?

– Już wyjaśnię jak to było. Mój tata rzeczywiście nie jest stąd, ale mama jest rodowitą urzędowianką. Mamy ojciec był znanym urzędowskim gospodarzem i przed wojną pełnił podobną funkcję jak ja będę pełnić teraz. Natomiast ja w wieku 27 lat poszedłem na studia farmaceutyczne. Ożeniłem się, a ponieważ moja żona pochodzi z Opola Lubelskiego to w tym mieście zamieszkaliśmy. Natomiast w Urzędowie jestem codziennie, praktycznie przez cały dzień, od godz. 7 do 19. Oczywiście nad przeprowadzką też się zastanawiam, tym bardziej, że mam gdzie. Chcę mieszkać w Urzędowie, bo czuję się urzędowiakiem.

• Czy zrezygnuje pan z członkostwa w PiS?

– Zastanawiam się nad zawieszeniem członkostwa. Chcę być burmistrzem wszystkich mieszkańców.

• Kto poprowadzi aptekę, zajmie się klubem sportowym?

– Mam już następców. Ustalamy szczegóły.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 listopada 2018 r. o 18:36
Myślałem, że to wójt z Rancza
Avatar
Kotek / 10 listopada 2018 r. o 07:12
Niestety, pracownicy urzędowskiego urzędu o ile nie zostaną wyrzuceni, to nie będą mieli nic do gadania. PIS stracił Kraśnik więc sporo osób przejdzie do Urzędowa. Nowy Burmistrz będzie musiał się z tym pogodzić bo nie on rządzi 
Avatar
ggg / 13 listopada 2018 r. o 09:15
efektem programu 500+ jest to że mamy chleb po 2,80zł o reszcie nie wspomnę...
Avatar
Gość / 9 listopada 2018 r. o 18:14
Co to na głowie ? Zakrywacz czego ?
Avatar
Gość / 9 listopada 2018 r. o 23:00
Ten SZYLD???????
Avatar
Urzędowiak / 9 listopada 2018 r. o 21:42
Mieszkańcy liczą, że wkońcu się pojawi MPK Urzędów Kraśnik. Bardzo prosimy o zajęcie się tą sprawą Panie Burmistrzu.
Avatar
Mariusz / 13 listopada 2018 r. o 15:17
Tak tak - trasa z Kraśnika do Urzędowa !!! MPK kraśnik szykuję się na darmowy to może i jakiś kurs do Urzędowa się trafi. Kurs do Urzędowa to podstawa bo busy jeżdżą jak chcą a w dni wolne ustawowo to już zapomnij - ze świecą szukać ! Naciskać i jeszcze raz naciskać.
Avatar
Wstyd / 9 listopada 2018 r. o 22:58
Głupi komentarz to żaden komentarz.
Avatar
Obserwator / 10 listopada 2018 r. o 17:21
Nie zauważyłeś że burmistrza elekt sam stwierdzi z kim będzie chciał pracować a z kim nie? 
Avatar
Urzedowiak / 9 listopada 2018 r. o 21:15
Jedyny godny człowiek na tym stanowisku 
Avatar
Mariusz / 13 listopada 2018 r. o 15:17
Tak tak - trasa z Kraśnika do Urzędowa !!! MPK kraśnik szykuję się na darmowy to może i jakiś kurs do Urzędowa się trafi. Kurs do Urzędowa to podstawa bo busy jeżdżą jak chcą a w dni wolne ustawowo to już zapomnij - ze świecą szukać ! Naciskać i jeszcze raz naciskać.
Avatar
ggg / 13 listopada 2018 r. o 09:15
efektem programu 500+ jest to że mamy chleb po 2,80zł o reszcie nie wspomnę...
Avatar
Obserwator / 10 listopada 2018 r. o 17:21
Nie zauważyłeś że burmistrza elekt sam stwierdzi z kim będzie chciał pracować a z kim nie? 
Avatar
cała prawda 24 godziny na dobę / 10 listopada 2018 r. o 08:48
W urzędowskim magistracie (mimo rządów pslu)w przeciwieństwie do starostwa powiatowego nie ma nadmiaru etetów w stosunku do realizacji zadań, a pracownicy są na tyle doświadczeni, że nie muszą się obawiać o swoją pracę.Poza tym nie znam żadnego kraśnickiego mieszczucha , który zechciałby "pracować" za obowiązujące w Urzędowie stawki.  Tyle w temacie!
Avatar
Kotek / 10 listopada 2018 r. o 07:12
Niestety, pracownicy urzędowskiego urzędu o ile nie zostaną wyrzuceni, to nie będą mieli nic do gadania. PIS stracił Kraśnik więc sporo osób przejdzie do Urzędowa. Nowy Burmistrz będzie musiał się z tym pogodzić bo nie on rządzi 
Avatar
gosc / 10 listopada 2018 r. o 07:08
popatrz na siebie obszczymurku...
Avatar
ania / 10 listopada 2018 r. o 05:13
ja prosze o pomnik kaczynskiego na srodku urzedowa Tylko pis mogl przygarnac takiego czlowieka
Avatar
Gość / 9 listopada 2018 r. o 23:00
Ten SZYLD???????
Avatar
Wstyd / 9 listopada 2018 r. o 22:58
Głupi komentarz to żaden komentarz.
Avatar
Urzędowiak / 9 listopada 2018 r. o 21:42
Mieszkańcy liczą, że wkońcu się pojawi MPK Urzędów Kraśnik. Bardzo prosimy o zajęcie się tą sprawą Panie Burmistrzu.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 maja 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 maja 2022 r.

Wigry Suwałki – Motor Lublin 0:4. W niedzielę mecz o awans z Ruchem Chorzów

Wigry Suwałki – Motor Lublin 0:4. W niedzielę mecz o awans z Ruchem Chorzów

Przed pierwszym gwizdkiem o optymizm było bardzo trudno. Piłkarze Motoru w ostatnich tygodniach nie imponowali formą i faworytem środowego meczu barażowego jednak były Wigry. Piłkarze Marka Saganowskiego zdali jednak egzamin. I to celująco, bo wygrali w Suwałkach aż 4:0. Dzięki temu w niedzielę zagrają o awans do Fortuna I Ligi z Ruchem Chorzów.

Obiecanki cacanki, a ziemia na sprzedaż. "Zawiedziona" nawet radna z klubu prezydenta

Obiecanki cacanki, a ziemia na sprzedaż. "Zawiedziona" nawet radna z klubu prezydenta

Jeszcze w marcu Ratusz miał zapewniać, że nie sprzeda pod zabudowę miejskich działek przy ul. Filaretów. Teraz zmienił zdanie. – To słabe – komentuje przewodniczący rady dzielnicy, który obawia się, że zabudowa tego terenu zaszkodzi pobliskiemu osiedlu.

Gryf Gmina Zamość pokonał w rzutach karnych Huczwę Tyszowce i wywalczył okręgowy Puchar Polski
galeria

Gryf Gmina Zamość pokonał w rzutach karnych Huczwę Tyszowce i wywalczył okręgowy Puchar Polski

W środowy wieczór poznaliśmy ostatniego triumfatora rozgrywek o okręgowy Pucharu Polski. Gryf Gmina Zamość pokonał w Tyszowcach tamtejszą Huczwę dopiero po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry było 1:1, a w serii jedenastek drużyna Sebastiana Luterka wygrała 4:2

Lublin. Szkoła podstawowa będzie mieć nową stołówkę

Lublin. Szkoła podstawowa będzie mieć nową stołówkę

Nie dłużej niż trzy miesiące ma trwać remont i przebudowa stołówki w Szkole Podstawowej przy ul. Plażowej, która nie spełnia obowiązujących przepisów, na co wielokrotnie zwracał uwagę sanepid.

12. Święto Wina w Janowcu. Program wydarzeń
27 maja 2022, 10:00

12. Święto Wina w Janowcu. Program wydarzeń

W nadchodzący weekend w Janowcu znów będą świętować winiarze oraz wielbiciele potraw regionalnych. W dniach 27-29 maja na Zamku odbędzie się 12. edycja Święta Wina.

Wilki w parku czyli czerwcowe Dni Białej Podlaskiej
4 czerwca 2022, 18:00

Wilki w parku czyli czerwcowe Dni Białej Podlaskiej

Kalendarz miejskich imprez powraca na dawne tory i już na początku czerwca odbędą się Dni Białej Podlaskiej. Ze sceny usłyszymy m.in. przeboje Wilków.

Puławy. Dyrektorzy wybrani na nowe kadencje. Jedna zmiana

Puławy. Dyrektorzy wybrani na nowe kadencje. Jedna zmiana

Zakończyły się konkursy na dyrektorów sześciu placówek oświatowych prowadzonych przez powiat puławski. Do jedynej zmiany doszło w Regionalnym Centrum Kształcenia Ustawicznego, gdzie wieloletniego dyrektora zastąpi nauczyciel religii.

Nowe centrum handlowe w Lublinie będzie większe

Nowe centrum handlowe w Lublinie będzie większe

Więcej sklepów niż to pierwotnie zapowiadano ma się znaleźć w nowym centrum handlowym powstającym przy ul. Jana Pawła II. Urząd Miasta właśnie zatwierdził zmieniony projekt obiektu.

Mieszkańcy Lublina dostali ponad 3 mln zł za opiekę nad 2875 uchodźcami

Mieszkańcy Lublina dostali ponad 3 mln zł za opiekę nad 2875 uchodźcami

Ponad 1,2 mln Ukraińców przewinęło się przez Lublin odkąd Rosja napadła na ich kraj – podliczył Urząd Miasta. Samorządowcy oszacowali, że w mieście przebywa kilkadziesiąt tysięcy uchodźców.

Wigry Suwałki - Motor Lublin 0:4 (zapis relacji na żywo)

Wigry Suwałki - Motor Lublin 0:4 (zapis relacji na żywo)

Świetny występ drużyny Marka Saganowskiego. Motor rozbił w meczu barażowym o awans do I ligi Wigry Suwałki aż 4:0. W niedzielę w finale zmierzy się z Ruchem Chorzów (godz. 17).

Lubelskie. Mieszkańcy boją się naporu wody Wisły

Lubelskie. Mieszkańcy boją się naporu wody Wisły

Wisła się do nas pcha – alarmują mieszkańcy, którzy mają pola w pobliżu wału przeciwpowodziowego w Kępie Soleckiej i Gosteckiej. Chodzi o niemal sto hektarów upraw w gminie Łaziska. Przedstawiciele Wód Polskich byli na miejscu i choć oceniają stan wału jako dobry, zapowiadają, że zajmą się sprawą.

Lublin. Ten budynek planowali w szpitalu od 1974 roku

Lublin. Ten budynek planowali w szpitalu od 1974 roku

Nowy budynek zabiegowo-anestezjologiczny powstanie przy szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Unia Europejska dołoży do inwestycji wartej 78 mln zł blisko 65 mln zł.

Truskawki będą tanie jak barszcz. Sprawdzamy ceny w Lublinie
zdjęcia z targowiska
galeria

Truskawki będą tanie jak barszcz. Sprawdzamy ceny w Lublinie

Jak dobrze poszukać, to za kilogram truskawek można w Lublinie zapłacić 10 złotych. A to jeszcze nie jest pełnia sezonu, kiedy ceny będą jeszcze niższe.

Małpia ospa dotarła do Europy. Jak się przenosi, jakie objawy, jaka śmiertelność?