Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

28 grudnia 2018 r.
13:12

Uderzył znajomego w twarz, skończyło się tragedią. Usłyszał wyrok

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 8 A A

Niespełna cztery lata więzienia. To kara dla Arkadiusza J. z Kraśnika, który doprowadził do śmierci swojego znajomego. Uderzył go w twarz, co skończyło się tragicznym w skutkach upadkiem na chodnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wyrok w tej sprawie zapadł w piątek w Sądzie Okręgowym w Lublinie. 31-letni Arkadiusz J. odpowiadał za kradzież oraz spowodowanie śmiertelnego w skutkach uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie. Sąd złagodził jednak kwalifikację czynu. Uznał, że Arkadiusz J. nie chciał zabić swojej ofiary. Mężczyzna został więc skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi za to do 5 lat więzienia. Arkadiuszowi J. sąd wymierzył karę 3 lat i 9 miesięcy pozbawienia wolności.

- Oskarżony częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów. Zeznania świadków również nie budzą najmniejszych wątpliwości, co do przebiegu zdarzenia – uzasadniał rozstrzygnięcie sędzia Arkadiusz Śmiech.

Arkadiusz J. odpowiadał za napaść na swojego kolegę Jana M. Doszło do tego 21 czerwca w Kraśniku. Dzień wcześniej 31-latek okradł swoją ofiarę, co później doprowadziło do awantury.

Jan M. siedział wtedy ze znajomymi w parku przy ul. Mickiewicza. Skarżył się, że Arkadiusz J. ukradł mu 900 zł. - Dzień wcześniej był u niego oskarżony ze swoją dziewczyną. Razem pili piwo, a jak wyszli to pieniędzy już nie było – zeznał w sądzie brat zmarłego.

Kolega Jana M. zadzwonił po Arkadiusza J. Powiedział mu, że jest podejrzewany o kradzież. 31-latek przyszedł do parku razem z dziewczyną. Pokłócił się z Janem M. Szybko przeszedł do rękoczynów.

- Zdenerwowałem się i jakoś odruchowo go uderzyłem. Siedział na rogu ławki i się przewrócił – wyjaśnił przed sądem Arkadiusz J.- Nie chciałem, żeby spadł i coś robi zrobił. Zdenerwowałem się, że mnie posądził o kradzież.

Jan M. uderzył głową o chodnik. Świadkowie wezwali pogotowie. W szpitalu okazało się, mężczyzna ma krwiaka mózgu. Lekarzom nie udało się go uratować. Mężczyzna zmarł dzień po pobiciu.

Brat zmarłego zawiadomił policję. Mundurowi zatrzymali napastnika. W śledztwie Arkadiusz J. przekonywał, że poszedł do parku, żeby oddać Janowi M. pieniądze.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 13:25
+27
Zdenerwował się ,że został oskarżony o kradzież i go uderzyl a policji tłumaczył ,że poszegł oddać pieniądze...wtf redaktorze?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 14:10
+23
Czyli za kradzież nic nie dostał?!
Avatar
Adwokat / 28 grudnia 2018 r. o 14:23
+19
Nie chciał zabić,a zabił.Tyle w temacie.Gdzie w tym kraju jest tzw.Sąd??????Musi mieć układy.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 09:30
+11
3 lata to się dostaje teraz za kopnięcie psa lub kota w doopę. Jak widać - dla "nadzwyczajnej kasty" życie ludzkie jest mniej warte od zycia zwierzaka. Smutne to ... :(
Avatar
xxx / 30 grudnia 2018 r. o 13:32
+6
Wolę zwierzeta niż ludzi...
Avatar
Mustang / 10 stycznia 2019 r. o 20:50
+1
TFU kara śmierci kula w łeb
Avatar
`` / 5 stycznia 2019 r. o 06:41
+1
Tego sedziego na badanie do psychiatry --przecierz clowiek niezyje wiecej otrzymasz za zabicie psaa tu czlowiek Jednak niemamy sedziow tylko slabych praktykantow to jle dostana ci naciagacze VAT jeszczepanistwo bedzie im doplacac
Avatar
refleksja... / 28 grudnia 2018 r. o 18:02
-6
Do: "Adwokat": to ustawodawca, a nie sąd stanowi prawo. Warto wiedzieć takie drobnostki. Miej więc pretensje do tych zasiadających w wygodnych lawach poselskich przy ul. Wiejskiej...
Avatar
Mustang / 10 stycznia 2019 r. o 20:50
+1
TFU kara śmierci kula w łeb
Avatar
`` / 5 stycznia 2019 r. o 06:41
+1
Tego sedziego na badanie do psychiatry --przecierz clowiek niezyje wiecej otrzymasz za zabicie psaa tu czlowiek Jednak niemamy sedziow tylko slabych praktykantow to jle dostana ci naciagacze VAT jeszczepanistwo bedzie im doplacac
Avatar
xxx / 30 grudnia 2018 r. o 13:32
+6
Wolę zwierzeta niż ludzi...
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 09:30
+11
3 lata to się dostaje teraz za kopnięcie psa lub kota w doopę. Jak widać - dla "nadzwyczajnej kasty" życie ludzkie jest mniej warte od zycia zwierzaka. Smutne to ... :(
Avatar
refleksja... / 28 grudnia 2018 r. o 18:02
-6
Do: "Adwokat": to ustawodawca, a nie sąd stanowi prawo. Warto wiedzieć takie drobnostki. Miej więc pretensje do tych zasiadających w wygodnych lawach poselskich przy ul. Wiejskiej...
Avatar
Adwokat / 28 grudnia 2018 r. o 14:23
+19
Nie chciał zabić,a zabił.Tyle w temacie.Gdzie w tym kraju jest tzw.Sąd??????Musi mieć układy.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 14:10
+23
Czyli za kradzież nic nie dostał?!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 13:25
+27
Zdenerwował się ,że został oskarżony o kradzież i go uderzyl a policji tłumaczył ,że poszegł oddać pieniądze...wtf redaktorze?
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]
galeria

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]

To był mój przyjaciel, domownik – mówi pan Tomasz o swoim psie Bąblu. Ich przyjaźń gwałtownie przerwał myśliwy z Tomaszowa Lubelskiego: czworonoga zastrzelił na oczach właściciela.

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Podstawą diety rysi z terenu Puszczy Solskiej i Roztocza są sarny, a mięso jeleni i zajęcy jest jej uzupełnieniem – ustalili naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Roztoczańskim Parkiem Narodowym i Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!