Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

28 grudnia 2018 r.
13:12

Uderzył znajomego w twarz, skończyło się tragedią. Usłyszał wyrok

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 8 A A

Niespełna cztery lata więzienia. To kara dla Arkadiusza J. z Kraśnika, który doprowadził do śmierci swojego znajomego. Uderzył go w twarz, co skończyło się tragicznym w skutkach upadkiem na chodnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wyrok w tej sprawie zapadł w piątek w Sądzie Okręgowym w Lublinie. 31-letni Arkadiusz J. odpowiadał za kradzież oraz spowodowanie śmiertelnego w skutkach uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie. Sąd złagodził jednak kwalifikację czynu. Uznał, że Arkadiusz J. nie chciał zabić swojej ofiary. Mężczyzna został więc skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi za to do 5 lat więzienia. Arkadiuszowi J. sąd wymierzył karę 3 lat i 9 miesięcy pozbawienia wolności.

- Oskarżony częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów. Zeznania świadków również nie budzą najmniejszych wątpliwości, co do przebiegu zdarzenia – uzasadniał rozstrzygnięcie sędzia Arkadiusz Śmiech.

Arkadiusz J. odpowiadał za napaść na swojego kolegę Jana M. Doszło do tego 21 czerwca w Kraśniku. Dzień wcześniej 31-latek okradł swoją ofiarę, co później doprowadziło do awantury.

Jan M. siedział wtedy ze znajomymi w parku przy ul. Mickiewicza. Skarżył się, że Arkadiusz J. ukradł mu 900 zł. - Dzień wcześniej był u niego oskarżony ze swoją dziewczyną. Razem pili piwo, a jak wyszli to pieniędzy już nie było – zeznał w sądzie brat zmarłego.

Kolega Jana M. zadzwonił po Arkadiusza J. Powiedział mu, że jest podejrzewany o kradzież. 31-latek przyszedł do parku razem z dziewczyną. Pokłócił się z Janem M. Szybko przeszedł do rękoczynów.

- Zdenerwowałem się i jakoś odruchowo go uderzyłem. Siedział na rogu ławki i się przewrócił – wyjaśnił przed sądem Arkadiusz J.- Nie chciałem, żeby spadł i coś robi zrobił. Zdenerwowałem się, że mnie posądził o kradzież.

Jan M. uderzył głową o chodnik. Świadkowie wezwali pogotowie. W szpitalu okazało się, mężczyzna ma krwiaka mózgu. Lekarzom nie udało się go uratować. Mężczyzna zmarł dzień po pobiciu.

Brat zmarłego zawiadomił policję. Mundurowi zatrzymali napastnika. W śledztwie Arkadiusz J. przekonywał, że poszedł do parku, żeby oddać Janowi M. pieniądze.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 13:25
Zdenerwował się ,że został oskarżony o kradzież i go uderzyl a policji tłumaczył ,że poszegł oddać pieniądze...wtf redaktorze?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 14:10
Czyli za kradzież nic nie dostał?!
Avatar
Adwokat / 28 grudnia 2018 r. o 14:23
Nie chciał zabić,a zabił.Tyle w temacie.Gdzie w tym kraju jest tzw.Sąd??????Musi mieć układy.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 09:30
3 lata to się dostaje teraz za kopnięcie psa lub kota w doopę. Jak widać - dla "nadzwyczajnej kasty" życie ludzkie jest mniej warte od zycia zwierzaka. Smutne to ... :(
Avatar
xxx / 30 grudnia 2018 r. o 13:32
Wolę zwierzeta niż ludzi...
Avatar
Mustang / 10 stycznia 2019 r. o 20:50
TFU kara śmierci kula w łeb
Avatar
`` / 5 stycznia 2019 r. o 06:41
Tego sedziego na badanie do psychiatry --przecierz clowiek niezyje wiecej otrzymasz za zabicie psaa tu czlowiek Jednak niemamy sedziow tylko slabych praktykantow to jle dostana ci naciagacze VAT jeszczepanistwo bedzie im doplacac
Avatar
refleksja... / 28 grudnia 2018 r. o 18:02
Do: "Adwokat": to ustawodawca, a nie sąd stanowi prawo. Warto wiedzieć takie drobnostki. Miej więc pretensje do tych zasiadających w wygodnych lawach poselskich przy ul. Wiejskiej...
Avatar
Mustang / 10 stycznia 2019 r. o 20:50
TFU kara śmierci kula w łeb
Avatar
`` / 5 stycznia 2019 r. o 06:41
Tego sedziego na badanie do psychiatry --przecierz clowiek niezyje wiecej otrzymasz za zabicie psaa tu czlowiek Jednak niemamy sedziow tylko slabych praktykantow to jle dostana ci naciagacze VAT jeszczepanistwo bedzie im doplacac
Avatar
xxx / 30 grudnia 2018 r. o 13:32
Wolę zwierzeta niż ludzi...
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 09:30
3 lata to się dostaje teraz za kopnięcie psa lub kota w doopę. Jak widać - dla "nadzwyczajnej kasty" życie ludzkie jest mniej warte od zycia zwierzaka. Smutne to ... :(
Avatar
refleksja... / 28 grudnia 2018 r. o 18:02
Do: "Adwokat": to ustawodawca, a nie sąd stanowi prawo. Warto wiedzieć takie drobnostki. Miej więc pretensje do tych zasiadających w wygodnych lawach poselskich przy ul. Wiejskiej...
Avatar
Adwokat / 28 grudnia 2018 r. o 14:23
Nie chciał zabić,a zabił.Tyle w temacie.Gdzie w tym kraju jest tzw.Sąd??????Musi mieć układy.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 14:10
Czyli za kradzież nic nie dostał?!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 13:25
Zdenerwował się ,że został oskarżony o kradzież i go uderzyl a policji tłumaczył ,że poszegł oddać pieniądze...wtf redaktorze?
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czytelnicy Dziennika okazali się najlepszymi Mikołajami dla dzieci z Domu Dziecka
Pierwsza strona

Czytelnicy Dziennika okazali się najlepszymi Mikołajami dla dzieci z Domu Dziecka

Święty Mikołaj nie musi mieć na głowie mitry i opierać się o pastorał. Święty Mikołaj musi mieć tylko gorące serce i właśnie tym wykazali się nasi Czytelnicy, którzy ochoczo wsparli zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny
Rozmowa

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny

Dziś św. Mikołaj należy do najbardziej znanych świętych, otaczają go czcią zarówno wierni kościoła wschodniego, jak i zachodniego - rozmowa z dr hab. Mariolą Tymochowicz, prof. Uczelni z Katedry Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Filologicznym UMCS.

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Reprezentacja Brazylii bez żadnych kłopotów zameldowała się w ćwierćfinale. W 1/8 finału „Canarinhos” pokonali 4:1 Koreę Południową i dali jasny sygnał, że należy ich rozważać jako jednego z kandydatów do mistrzostwa świata

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Łukasz Gajdecki będzie od 15 grudnia dyrektorem Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość. Wygrał konkurs na to stanowisko ogłoszony po tym, jak zwolnił je w połowie września Piotr Orzechowski, obecnie wiceprezydent Zamościa.

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych

Chorwaci powoli wyrastają na specjalistów od rzutów karnych. W poprzednim mundialu w drodze po drugie miejsce dwa razy ogrywali rywali w serii jedenastek. W poniedziałek w taki sposób uporali się z Japonią. Po 120 minutach walki było 1:1, ale piłkarze z „Kraju Kwitnącej Wiśni” wykorzystali tylko jeden strzał z „wapna” i ostatecznie przegrali 1:3

Lublin. Startuje Festiwal Bożego Narodzenia. Jutro oficjalnie zaświecą się ozdoby na deptaku
galeria

Lublin. Startuje Festiwal Bożego Narodzenia. Jutro oficjalnie zaświecą się ozdoby na deptaku

Już we wtorek o godz. 16 włączona ma być całość świątecznej iluminacji centrum Lublina. W ten sposób rozpocznie się coroczny Festiwal Bożego Narodzenia.

Lubelskie. Kolej wprowadza przystanki na żądanie. Co musi zrobić pasażer, żeby wysiąść?

Lubelskie. Kolej wprowadza przystanki na żądanie. Co musi zrobić pasażer, żeby wysiąść?

Maszynista nie zatrzyma pociągu, jeżeli podróżny przynajmniej stację wcześniej nie zgłosi obsłudze, że ma zamiar wysiadać. Już od najbliższej niedzieli, wraz ze zmianą rozkładu jazdy, kolej wprowadzi w regionie siedem przystanków na żądanie.

Lubelskie. Piernikowe serca od uczniów. "Pomagamy ludziom, którzy są samotni"

Lubelskie. Piernikowe serca od uczniów. "Pomagamy ludziom, którzy są samotni"

Po wymuszonej przez pandemię przerwie uczniowie Szkoły Podstawowej znów przyniosą sąsiadom mikołajkowe prezenty. Prezenty najcenniejsze, bo własnoręcznie przygotowane i wyjątkowe smaczne.

Nowe sklepy w Lublinie. Na początek otwiera się Aldi

Nowe sklepy w Lublinie. Na początek otwiera się Aldi

W tym tygodniu zmienia się handlowa mapa Lublina. Sprawdzamy, jakie sklepy pojawiają się, a w jakich nie zrobimy już zakupów.

26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki. Wernisaż w Lublinie
9 grudnia 2022, 18:00

26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki. Wernisaż w Lublinie

Prace z różnych dziedzin sztuki współczesnej będzie można podziwiać w Centrum Spotkania Kultur w ramach 26. Międzynarodowego Wschodniego Salonu Sztuki. Otwarcie ekspozycji nastąpi 9 grudnia o godz. 18.

Nowy konsulat honorowy w Lublinie. Nowa rola znanego biznesmena

Nowy konsulat honorowy w Lublinie. Nowa rola znanego biznesmena

W Lublinie uroczyście został otwarty nowy konsulat honorowy. Swoje przedstawicielstwo w stolicy województwa lubelskiego ma Republika Czeska. Konsulem został przedsiębiorca Bogdan Łukasik.

Biała Podlaska: Był urząd, już go nie ma. Wiadomo, co teraz będzie przy ul. Brzeskiej. Zdjęcia
galeria

Biała Podlaska: Był urząd, już go nie ma. Wiadomo, co teraz będzie przy ul. Brzeskiej. Zdjęcia

Po budynku dawnego Urzędu Kontroli Skarbowej zostały gruzy. Firma, która jest właścicielem tego terenu ma co do niego własne plany.

Wystawa bożonarodzeniowa w Muzeum Wsi Lubelskiej
11 grudnia 2022, 11:00

Wystawa bożonarodzeniowa w Muzeum Wsi Lubelskiej

W niedzielę, 11 grudnia o godz. 11 w galerii na piętrze ratusza z Głuska Muzeum Wsi Lubelskiej (sektor Miasteczko) zostanie otwarta wystawa zbiorów bożonarodzeniowych "Wszystko się zmieniło jak nigdy nie było (...)".

Lubelski marszałek dostał czek, ale pewnie się z tego nie cieszy. Ponad miliard zł, którego nie dostaniemy
galeria

Lubelski marszałek dostał czek, ale pewnie się z tego nie cieszy. Ponad miliard zł, którego nie dostaniemy

Symboliczny czek na „minus miliard złotych” przekazała władzom województwa „delegacja ważnych górniczych prezesów”. W ten sposób, przy okazji przypadającej niedawno Barbórki ekolodzy chcieli przypomnieć o 250 mln euro (w przeliczeniu 1,2 mld zł), jakie nasz region mógł otrzymać w ramach unijnego wsparcia dla górniczych regionów odchodzących od węgla.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!