Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

4 grudnia 2009 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Okradli karetki pogotowia! Narazili życie pacjentów, żeby zarobić na wódkę

0 16 A A

Trzech złodziei sparaliżowało pracę pogotowia w Kraśniku. Ukradli kable zasilające sprzęt ratujący życie. – Przez ich głupotę ktoś mógł umrzeć – mówią w pogotowiu. Policja złapała sprawców. Wczoraj przyznali się do kradzieży.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Ktoś umiera, a ja nie mogę go reanimować, bo defibrylator nie działa – tłumaczy Piotr Kłyś, ratownik z Kraśnika.

– Bez ładowania ten sprzęt nie odpali. Musi być cały czas zasilany. Kilka innych urządzeń ma podobne wymagania. Po dwóch godzinach bez prądu są bezużyteczne. Poza tym w karetce trzeba utrzymywać stałą temperaturę. Do tego służą te instalacje. Życie pacjentów było zagrożone.

– To jest nie do pomyślenia – mówi Henryk Dźwiniel, pacjent kraśnickiego pogotowia. – Trzeba być kompletnie bezmyślnym człowiekiem, żeby tak narazić zdrowie innych ludzi.

Złodzieje potrzebowali pieniędzy na alkohol. Ukradli kable z dwóch instalacji, służących do zasilania urządzeń medycznych w karetkach podczas postoju w bazie. Łupy sprzedali w skupie złomu.

– Dziwne, że wpadli na taki pomysł. Z racji trybu życia sami kwalifikują się na pacjentów pogotowia – komentują kraśniccy policjanci.

Do kradzieży doszło przed tygodniem. Podejrzanych osobników widzieli pracownicy pogotowia. Kiedy karetki wróciły do bazy, okazało się, że zniknęły kable zasilające.

Ratownicy pomogli w ustaleniu rysopisów złodziei. Policja zatrzymała ich w czwartek wieczorem. To 46-letni Józef K., 50-letni Ryszard K i 52-letni Józef W. Wszyscy do wczoraj trzeźwieli na komendzie.

– Sprawcy są dobrze znani dzielnicowym – mówi mł. asp. Janusz Majewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. – Dzięki temu udało się ich szybko wytypować. Do wszystkiego się przyznali. Po zatrzymaniu zbadano ich alkomatem. Mieli od 2,5 do 3,5 promila alkoholu.

Straty pogotowia oceniane są na kilkaset złotych. To drobnostka w porównaniu z tragedią, do jakiej mogła doprowadzić bezmyślność złodziei.

Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Wszyscy zgodzili się dobrowolnie poddać karze, co oznacza jej mniejszy wymiar.

Prokurator złoży wniosek o rok więzienia, w zawieszeniu na trzy lata. Do tego 400 zł grzywny od każdego ze sprawców i nakaz naprawienia szkód. O ostatecznej wysokości kary zdecyduje sąd.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mosquito / 5 grudnia 2009 o 13:36
0
niezła ekipa ! prawie pół orkiestry. Jak się chce pić to gorzej jak boli.
Avatar
nic / 5 grudnia 2009 o 12:54
0
abc napisał:
to taki lokalny NFZ.
jakie miasto tacy złodzieje

Upraszczasz kolego - jakie litery taki tekst??? Wszyscy korzystamy z tych samych znaków a tylko nieliczne teksty to perełki, a inne to głupie knoty. Twój to ten pierwszy.... żartowałem.
Avatar
abc / 5 grudnia 2009 o 12:14
0
to taki lokalny NFZ.
jakie miasto tacy złodzieje
Avatar
Misiaczek / 5 grudnia 2009 o 10:57
0
hary napisał:
A ty co obrażasz ludzi, lepszy jesteś bo masz pracę,swoją firme a może urodziłeś się bogato? Niestety takie jest życie. Ja ich nie bronię ale w życiu łtwo jest się stoczyć a alkoholizm to choroba.



Ciekawe czy gdyby ta karetka przyjechała do kogoś z twoich bliskich i właśnie z powodu braku tych kabli nie udałoby się uratować to też twierdził byś, że to choroba. Nie wydaje mi sie...a raczej jestem przekonana, że jako pierwsza osoba wykonałbyś wyrok. Sorry ale ja mam zdanie takie jak wększość osób - alkoholizm to nie choroba. Każdy kto sięga po jakąkolwiek używkę wie że robi pierwszy krok który może skończyć się uzależnieniem. A osoba która sięga już po czudzą własność (w dodatku tak ważną) zasługuje na porządny wpier... w najlepszym wypadku to tak jak ktoś już napisał...dać im tyle wódki żeby się zachlali i zakopać pod jakimś drzewem żeby rodziny kosztami nie obciążać...



Ciekawe czy gdyby ta karetka przyjechała do kogoś z twoich bliskich i właśnie z powodu braku tych kabli nie udałoby się uratować to też twierdził byś, że to choroba. Nie wydaje mi sie...a raczej jestem przekonana, że jako pierwsza osoba wykonałbyś wyrok. Sorry ale ja mam zdanie takie jak wększość osób - alkoholizm to nie choroba. Każdy kto sięga po jakąkolwiek używkę wie że robi pierwszy krok który może skończyć się uzależnieniem. A osoba która sięga już po czudzą własność (w dodatku tak ważną) zasługuje na ... rozwiń
Avatar
andrzejto / 5 grudnia 2009 o 09:24
0
hary napisał:
A ty co obrażasz ludzi, lepszy jesteś bo masz pracę,swoją firme a może urodziłeś się bogato? Niestety takie jest życie. Ja ich nie bronię ale w życiu łtwo jest się stoczyć a alkoholizm to choroba.


Choroba? Chyba cię pogieło. To, ze jacyś nawiedzeńcy wpisali to na listę chorób nie oznacza, że nią rzeczywiście jest. Zacznijmy od tego, że jest to głuota. A alkoholikiem nie zostaje się wbrew sobie. Bezdomni są bezdomnymi na własne życzenie.


Choroba? Chyba cię pogieło. To, ze jacyś nawiedzeńcy wpisali to na listę chorób nie oznacza, że nią rzeczywiście jest. Zacznijmy od tego, że jest to głuota. A alkoholikiem nie zostaje się wbrew sobie. Bezdomni są bezdomnymi na własne życzenie. rozwiń
Avatar
kukkk / 5 grudnia 2009 o 08:21
0
Należy utylizować jak to Lenin juz dawno pisał o takich
Avatar
~xxxx~ / 5 grudnia 2009 o 07:20
0
Panie redaktorze , żeby zarobić to trzeba pracować
Avatar
hary / 5 grudnia 2009 o 01:15
0
kaduk napisał:
Dać im tyle wódy , żeby się zachlali na śmierć. Pożytku z tego nie ma żadnego , tylko kupa smrodu. Ich gęby pomimo opaski mówią same za siebie. Żyje taki śmieć i zatruwa życie rodzinie i otoczeniu.

A ty co obrażasz ludzi, lepszy jesteś bo masz pracę,swoją firme a może urodziłeś się bogato? Niestety takie jest życie. Ja ich nie bronię ale w życiu łtwo jest się stoczyć a alkoholizm to choroba.
Avatar
tomasho / 5 grudnia 2009 o 01:05
0
chłopcy musieli być bardzo zdesperowani...

na pierwszy rzut oka widać jacy z nich porządni obywatele. Wyrok w zawieszeniu - śmieszne, w porównaniu z tym jakie zagrożenie stworzyli
Avatar
Wujek zza miedzy / 5 grudnia 2009 o 00:53
0
Pieprzone zapijaczone mordy. Zamiast na komende trzeba było wywieźć żuli do lasu, spuścić porządny wpier*** i ewentualnie po kilku godzinach wysłać jedną karetkę. Oczywiście bez ukradzionych wcześniej kabli za to z nadmiarem pavulonu.

Rok w zawieszeniu? Może następnym razem okradną sędziego albo prokuratora.
Avatar
mosquito / 5 grudnia 2009 o 13:36
0
niezła ekipa ! prawie pół orkiestry. Jak się chce pić to gorzej jak boli.
Avatar
nic / 5 grudnia 2009 o 12:54
0
abc napisał:
to taki lokalny NFZ.
jakie miasto tacy złodzieje

Upraszczasz kolego - jakie litery taki tekst??? Wszyscy korzystamy z tych samych znaków a tylko nieliczne teksty to perełki, a inne to głupie knoty. Twój to ten pierwszy.... żartowałem.
Avatar
abc / 5 grudnia 2009 o 12:14
0
to taki lokalny NFZ.
jakie miasto tacy złodzieje
Avatar
Misiaczek / 5 grudnia 2009 o 10:57
0
hary napisał:
A ty co obrażasz ludzi, lepszy jesteś bo masz pracę,swoją firme a może urodziłeś się bogato? Niestety takie jest życie. Ja ich nie bronię ale w życiu łtwo jest się stoczyć a alkoholizm to choroba.



Ciekawe czy gdyby ta karetka przyjechała do kogoś z twoich bliskich i właśnie z powodu braku tych kabli nie udałoby się uratować to też twierdził byś, że to choroba. Nie wydaje mi sie...a raczej jestem przekonana, że jako pierwsza osoba wykonałbyś wyrok. Sorry ale ja mam zdanie takie jak wększość osób - alkoholizm to nie choroba. Każdy kto sięga po jakąkolwiek używkę wie że robi pierwszy krok który może skończyć się uzależnieniem. A osoba która sięga już po czudzą własność (w dodatku tak ważną) zasługuje na porządny wpier... w najlepszym wypadku to tak jak ktoś już napisał...dać im tyle wódki żeby się zachlali i zakopać pod jakimś drzewem żeby rodziny kosztami nie obciążać...



Ciekawe czy gdyby ta karetka przyjechała do kogoś z twoich bliskich i właśnie z powodu braku tych kabli nie udałoby się uratować to też twierdził byś, że to choroba. Nie wydaje mi sie...a raczej jestem przekonana, że jako pierwsza osoba wykonałbyś wyrok. Sorry ale ja mam zdanie takie jak wększość osób - alkoholizm to nie choroba. Każdy kto sięga po jakąkolwiek używkę wie że robi pierwszy krok który może skończyć się uzależnieniem. A osoba która sięga już po czudzą własność (w dodatku tak ważną) zasługuje na ... rozwiń
Avatar
andrzejto / 5 grudnia 2009 o 09:24
0
hary napisał:
A ty co obrażasz ludzi, lepszy jesteś bo masz pracę,swoją firme a może urodziłeś się bogato? Niestety takie jest życie. Ja ich nie bronię ale w życiu łtwo jest się stoczyć a alkoholizm to choroba.


Choroba? Chyba cię pogieło. To, ze jacyś nawiedzeńcy wpisali to na listę chorób nie oznacza, że nią rzeczywiście jest. Zacznijmy od tego, że jest to głuota. A alkoholikiem nie zostaje się wbrew sobie. Bezdomni są bezdomnymi na własne życzenie.


Choroba? Chyba cię pogieło. To, ze jacyś nawiedzeńcy wpisali to na listę chorób nie oznacza, że nią rzeczywiście jest. Zacznijmy od tego, że jest to głuota. A alkoholikiem nie zostaje się wbrew sobie. Bezdomni są bezdomnymi na własne życzenie. rozwiń
Avatar
kukkk / 5 grudnia 2009 o 08:21
0
Należy utylizować jak to Lenin juz dawno pisał o takich
Avatar
~xxxx~ / 5 grudnia 2009 o 07:20
0
Panie redaktorze , żeby zarobić to trzeba pracować
Avatar
hary / 5 grudnia 2009 o 01:15
0
kaduk napisał:
Dać im tyle wódy , żeby się zachlali na śmierć. Pożytku z tego nie ma żadnego , tylko kupa smrodu. Ich gęby pomimo opaski mówią same za siebie. Żyje taki śmieć i zatruwa życie rodzinie i otoczeniu.

A ty co obrażasz ludzi, lepszy jesteś bo masz pracę,swoją firme a może urodziłeś się bogato? Niestety takie jest życie. Ja ich nie bronię ale w życiu łtwo jest się stoczyć a alkoholizm to choroba.
Avatar
tomasho / 5 grudnia 2009 o 01:05
0
chłopcy musieli być bardzo zdesperowani...

na pierwszy rzut oka widać jacy z nich porządni obywatele. Wyrok w zawieszeniu - śmieszne, w porównaniu z tym jakie zagrożenie stworzyli
Avatar
Wujek zza miedzy / 5 grudnia 2009 o 00:53
0
Pieprzone zapijaczone mordy. Zamiast na komende trzeba było wywieźć żuli do lasu, spuścić porządny wpier*** i ewentualnie po kilku godzinach wysłać jedną karetkę. Oczywiście bez ukradzionych wcześniej kabli za to z nadmiarem pavulonu.

Rok w zawieszeniu? Może następnym razem okradną sędziego albo prokuratora.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku 0 2

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda"

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda" 0 22

Przed kościołem przy ul. Staszica jeszcze w zeszłym tygodniu rosło pięć drzew. Zostało jedno. – W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda – tłumaczy ksiądz rektor

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 2

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów
film

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów 1 3

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 52 29

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 2

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 1

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 187 69

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 20 7

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 74 18

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 2 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 27 6

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 96 40

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 122 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 6 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!