Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

4 grudnia 2009 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Okradli karetki pogotowia! Narazili życie pacjentów, żeby zarobić na wódkę

0 16 A A

Trzech złodziei sparaliżowało pracę pogotowia w Kraśniku. Ukradli kable zasilające sprzęt ratujący życie. – Przez ich głupotę ktoś mógł umrzeć – mówią w pogotowiu. Policja złapała sprawców. Wczoraj przyznali się do kradzieży.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Ktoś umiera, a ja nie mogę go reanimować, bo defibrylator nie działa – tłumaczy Piotr Kłyś, ratownik z Kraśnika.

– Bez ładowania ten sprzęt nie odpali. Musi być cały czas zasilany. Kilka innych urządzeń ma podobne wymagania. Po dwóch godzinach bez prądu są bezużyteczne. Poza tym w karetce trzeba utrzymywać stałą temperaturę. Do tego służą te instalacje. Życie pacjentów było zagrożone.

– To jest nie do pomyślenia – mówi Henryk Dźwiniel, pacjent kraśnickiego pogotowia. – Trzeba być kompletnie bezmyślnym człowiekiem, żeby tak narazić zdrowie innych ludzi.

Złodzieje potrzebowali pieniędzy na alkohol. Ukradli kable z dwóch instalacji, służących do zasilania urządzeń medycznych w karetkach podczas postoju w bazie. Łupy sprzedali w skupie złomu.

– Dziwne, że wpadli na taki pomysł. Z racji trybu życia sami kwalifikują się na pacjentów pogotowia – komentują kraśniccy policjanci.

Do kradzieży doszło przed tygodniem. Podejrzanych osobników widzieli pracownicy pogotowia. Kiedy karetki wróciły do bazy, okazało się, że zniknęły kable zasilające.

Ratownicy pomogli w ustaleniu rysopisów złodziei. Policja zatrzymała ich w czwartek wieczorem. To 46-letni Józef K., 50-letni Ryszard K i 52-letni Józef W. Wszyscy do wczoraj trzeźwieli na komendzie.

– Sprawcy są dobrze znani dzielnicowym – mówi mł. asp. Janusz Majewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. – Dzięki temu udało się ich szybko wytypować. Do wszystkiego się przyznali. Po zatrzymaniu zbadano ich alkomatem. Mieli od 2,5 do 3,5 promila alkoholu.

Straty pogotowia oceniane są na kilkaset złotych. To drobnostka w porównaniu z tragedią, do jakiej mogła doprowadzić bezmyślność złodziei.

Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Wszyscy zgodzili się dobrowolnie poddać karze, co oznacza jej mniejszy wymiar.

Prokurator złoży wniosek o rok więzienia, w zawieszeniu na trzy lata. Do tego 400 zł grzywny od każdego ze sprawców i nakaz naprawienia szkód. O ostatecznej wysokości kary zdecyduje sąd.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mosquito / 5 grudnia 2009 o 13:36
0
niezła ekipa ! prawie pół orkiestry. Jak się chce pić to gorzej jak boli.
Avatar
nic / 5 grudnia 2009 o 12:54
0
abc napisał:
to taki lokalny NFZ.
jakie miasto tacy złodzieje

Upraszczasz kolego - jakie litery taki tekst??? Wszyscy korzystamy z tych samych znaków a tylko nieliczne teksty to perełki, a inne to głupie knoty. Twój to ten pierwszy.... żartowałem.
Avatar
abc / 5 grudnia 2009 o 12:14
0
to taki lokalny NFZ.
jakie miasto tacy złodzieje
Avatar
Misiaczek / 5 grudnia 2009 o 10:57
0
hary napisał:
A ty co obrażasz ludzi, lepszy jesteś bo masz pracę,swoją firme a może urodziłeś się bogato? Niestety takie jest życie. Ja ich nie bronię ale w życiu łtwo jest się stoczyć a alkoholizm to choroba.



Ciekawe czy gdyby ta karetka przyjechała do kogoś z twoich bliskich i właśnie z powodu braku tych kabli nie udałoby się uratować to też twierdził byś, że to choroba. Nie wydaje mi sie...a raczej jestem przekonana, że jako pierwsza osoba wykonałbyś wyrok. Sorry ale ja mam zdanie takie jak wększość osób - alkoholizm to nie choroba. Każdy kto sięga po jakąkolwiek używkę wie że robi pierwszy krok który może skończyć się uzależnieniem. A osoba która sięga już po czudzą własność (w dodatku tak ważną) zasługuje na porządny wpier... w najlepszym wypadku to tak jak ktoś już napisał...dać im tyle wódki żeby się zachlali i zakopać pod jakimś drzewem żeby rodziny kosztami nie obciążać...



Ciekawe czy gdyby ta karetka przyjechała do kogoś z twoich bliskich i właśnie z powodu braku tych kabli nie udałoby się uratować to też twierdził byś, że to choroba. Nie wydaje mi sie...a raczej jestem przekonana, że jako pierwsza osoba wykonałbyś wyrok. Sorry ale ja mam zdanie takie jak wększość osób - alkoholizm to nie choroba. Każdy kto sięga po jakąkolwiek używkę wie że robi pierwszy krok który może skończyć się uzależnieniem. A osoba która sięga już po czudzą własność (w dodatku tak ważną) zasługuje na ... rozwiń
Avatar
andrzejto / 5 grudnia 2009 o 09:24
0
hary napisał:
A ty co obrażasz ludzi, lepszy jesteś bo masz pracę,swoją firme a może urodziłeś się bogato? Niestety takie jest życie. Ja ich nie bronię ale w życiu łtwo jest się stoczyć a alkoholizm to choroba.


Choroba? Chyba cię pogieło. To, ze jacyś nawiedzeńcy wpisali to na listę chorób nie oznacza, że nią rzeczywiście jest. Zacznijmy od tego, że jest to głuota. A alkoholikiem nie zostaje się wbrew sobie. Bezdomni są bezdomnymi na własne życzenie.


Choroba? Chyba cię pogieło. To, ze jacyś nawiedzeńcy wpisali to na listę chorób nie oznacza, że nią rzeczywiście jest. Zacznijmy od tego, że jest to głuota. A alkoholikiem nie zostaje się wbrew sobie. Bezdomni są bezdomnymi na własne życzenie. rozwiń
Avatar
kukkk / 5 grudnia 2009 o 08:21
0
Należy utylizować jak to Lenin juz dawno pisał o takich
Avatar
~xxxx~ / 5 grudnia 2009 o 07:20
0
Panie redaktorze , żeby zarobić to trzeba pracować
Avatar
hary / 5 grudnia 2009 o 01:15
0
kaduk napisał:
Dać im tyle wódy , żeby się zachlali na śmierć. Pożytku z tego nie ma żadnego , tylko kupa smrodu. Ich gęby pomimo opaski mówią same za siebie. Żyje taki śmieć i zatruwa życie rodzinie i otoczeniu.

A ty co obrażasz ludzi, lepszy jesteś bo masz pracę,swoją firme a może urodziłeś się bogato? Niestety takie jest życie. Ja ich nie bronię ale w życiu łtwo jest się stoczyć a alkoholizm to choroba.
Avatar
tomasho / 5 grudnia 2009 o 01:05
0
chłopcy musieli być bardzo zdesperowani...

na pierwszy rzut oka widać jacy z nich porządni obywatele. Wyrok w zawieszeniu - śmieszne, w porównaniu z tym jakie zagrożenie stworzyli
Avatar
Wujek zza miedzy / 5 grudnia 2009 o 00:53
0
Pieprzone zapijaczone mordy. Zamiast na komende trzeba było wywieźć żuli do lasu, spuścić porządny wpier*** i ewentualnie po kilku godzinach wysłać jedną karetkę. Oczywiście bez ukradzionych wcześniej kabli za to z nadmiarem pavulonu.

Rok w zawieszeniu? Może następnym razem okradną sędziego albo prokuratora.
Avatar
mosquito / 5 grudnia 2009 o 13:36
0
niezła ekipa ! prawie pół orkiestry. Jak się chce pić to gorzej jak boli.
Avatar
nic / 5 grudnia 2009 o 12:54
0
abc napisał:
to taki lokalny NFZ.
jakie miasto tacy złodzieje

Upraszczasz kolego - jakie litery taki tekst??? Wszyscy korzystamy z tych samych znaków a tylko nieliczne teksty to perełki, a inne to głupie knoty. Twój to ten pierwszy.... żartowałem.
Avatar
abc / 5 grudnia 2009 o 12:14
0
to taki lokalny NFZ.
jakie miasto tacy złodzieje
Avatar
Misiaczek / 5 grudnia 2009 o 10:57
0
hary napisał:
A ty co obrażasz ludzi, lepszy jesteś bo masz pracę,swoją firme a może urodziłeś się bogato? Niestety takie jest życie. Ja ich nie bronię ale w życiu łtwo jest się stoczyć a alkoholizm to choroba.



Ciekawe czy gdyby ta karetka przyjechała do kogoś z twoich bliskich i właśnie z powodu braku tych kabli nie udałoby się uratować to też twierdził byś, że to choroba. Nie wydaje mi sie...a raczej jestem przekonana, że jako pierwsza osoba wykonałbyś wyrok. Sorry ale ja mam zdanie takie jak wększość osób - alkoholizm to nie choroba. Każdy kto sięga po jakąkolwiek używkę wie że robi pierwszy krok który może skończyć się uzależnieniem. A osoba która sięga już po czudzą własność (w dodatku tak ważną) zasługuje na porządny wpier... w najlepszym wypadku to tak jak ktoś już napisał...dać im tyle wódki żeby się zachlali i zakopać pod jakimś drzewem żeby rodziny kosztami nie obciążać...



Ciekawe czy gdyby ta karetka przyjechała do kogoś z twoich bliskich i właśnie z powodu braku tych kabli nie udałoby się uratować to też twierdził byś, że to choroba. Nie wydaje mi sie...a raczej jestem przekonana, że jako pierwsza osoba wykonałbyś wyrok. Sorry ale ja mam zdanie takie jak wększość osób - alkoholizm to nie choroba. Każdy kto sięga po jakąkolwiek używkę wie że robi pierwszy krok który może skończyć się uzależnieniem. A osoba która sięga już po czudzą własność (w dodatku tak ważną) zasługuje na ... rozwiń
Avatar
andrzejto / 5 grudnia 2009 o 09:24
0
hary napisał:
A ty co obrażasz ludzi, lepszy jesteś bo masz pracę,swoją firme a może urodziłeś się bogato? Niestety takie jest życie. Ja ich nie bronię ale w życiu łtwo jest się stoczyć a alkoholizm to choroba.


Choroba? Chyba cię pogieło. To, ze jacyś nawiedzeńcy wpisali to na listę chorób nie oznacza, że nią rzeczywiście jest. Zacznijmy od tego, że jest to głuota. A alkoholikiem nie zostaje się wbrew sobie. Bezdomni są bezdomnymi na własne życzenie.


Choroba? Chyba cię pogieło. To, ze jacyś nawiedzeńcy wpisali to na listę chorób nie oznacza, że nią rzeczywiście jest. Zacznijmy od tego, że jest to głuota. A alkoholikiem nie zostaje się wbrew sobie. Bezdomni są bezdomnymi na własne życzenie. rozwiń
Avatar
kukkk / 5 grudnia 2009 o 08:21
0
Należy utylizować jak to Lenin juz dawno pisał o takich
Avatar
~xxxx~ / 5 grudnia 2009 o 07:20
0
Panie redaktorze , żeby zarobić to trzeba pracować
Avatar
hary / 5 grudnia 2009 o 01:15
0
kaduk napisał:
Dać im tyle wódy , żeby się zachlali na śmierć. Pożytku z tego nie ma żadnego , tylko kupa smrodu. Ich gęby pomimo opaski mówią same za siebie. Żyje taki śmieć i zatruwa życie rodzinie i otoczeniu.

A ty co obrażasz ludzi, lepszy jesteś bo masz pracę,swoją firme a może urodziłeś się bogato? Niestety takie jest życie. Ja ich nie bronię ale w życiu łtwo jest się stoczyć a alkoholizm to choroba.
Avatar
tomasho / 5 grudnia 2009 o 01:05
0
chłopcy musieli być bardzo zdesperowani...

na pierwszy rzut oka widać jacy z nich porządni obywatele. Wyrok w zawieszeniu - śmieszne, w porównaniu z tym jakie zagrożenie stworzyli
Avatar
Wujek zza miedzy / 5 grudnia 2009 o 00:53
0
Pieprzone zapijaczone mordy. Zamiast na komende trzeba było wywieźć żuli do lasu, spuścić porządny wpier*** i ewentualnie po kilku godzinach wysłać jedną karetkę. Oczywiście bez ukradzionych wcześniej kabli za to z nadmiarem pavulonu.

Rok w zawieszeniu? Może następnym razem okradną sędziego albo prokuratora.