Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

6 stycznia 2010 r.
17:31
Edytuj ten wpis

Pierwsza elektrownia atomowa w Polsce: Gościeradów wraca do gry

0 26 A A

Marszałek województwa wytypował Gościeradów pod Kraśnikiem jako lokalizację dla pierwszej polskiej elektrowni atomowej. – Nic nie wiem o oficjalnym zgłoszeniu naszej kandydatury – dziwi się wójt gminy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Otrzymaliśmy zapytanie z Ministerstwa Gospodarki na temat możliwych lokalizacji takiej elektrowni – przyznaje Damian Miechowicz z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego. – Marszałek wskazał, jako wstępną lokalizację, Gościeradów.

O sprawie poinformowało właśnie Ministerstwo Gospodarki, które do końca 2009 roku miało wskazać kilka lokalizacji (do wyboru) dla pierwszej w Polsce elektrowni atomowej. Okazało się, że termin ten nie jest możliwy do dotrzymania, bo zgłoszono aż 28 lokalizacji. Wśród nich właśnie Gościeradów. Ministerstwo dało sobie czas do lutego, aby wytypować od trzech do pięciu ewentualnych lokalizacji.

– W październiku dostaliśmy pytanie z ministerstwa. Później marszałek spotkał się w wójtem Gościeradowa, który stwierdził, że wstępnie zgadza się na wskazanie jego gminy – dodaje Miechowicz. – Odpowiedź do ministerstwa wysłaliśmy 12 listopada.
Tymczasem Jan Filipczak, wójt Gościeradowa twierdzi, że nic nie wie, żeby została zgłoszona oficjalna kandydatura jego gminy.

– Od wielu lat mówi się o Gościeradowie, jako potencjalnej lokalizacji elektrowni atomowej. Kiedyś wstępnie rozmawialiśmy nawet na ten temat z marszałkiem naszego województwa – mówi Filipczak. – Ale wówczas chodziło raczej o rozpoznanie terenu pod kątem ewentualnej lokalizacji takiej elektrowni. Teraz jednak żadnych oficjalnym rozmów ze mną na ten temat nie było. Być może to Zarząd Województwa przesłał naszą kandydaturę do ministerstwa.

Plany budowy elektrowni atomowej w Gościeradowie powstały już w latach 90. Reaktor miałby stanąć kilka kilometrów od wsi, między Mniszkiem a Szczecynem. Znajduje się tam duże podziemne jezioro. Woda z tego zbiornika mogłaby posłużyć do chłodzenia reaktorów.

Sprawa budowy wróciła przed trzema laty. Kiedy mieszkańcy już zbierali się do organizowania protestów przeciwko budowie, Państwowa Agencja Atomistyki wykreśliła Gościeradów z listy lokalizacji. Teraz temat powrócił.

– Znowu? – dziwi się Zbigniew Drop z Mniszka. – Wszyscy pamiętamy, co było w Czarnobylu. Niby teraz elektrownie są nowocześniejsze, ale nigdy nic nie wiadomo. Ja na pewno się nie zgodzę na budowę takiej elektrowni tuż za płotem. (TOM, MB)


Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
studentsky / 25 stycznia 2011 o 11:12
0
nie dziwie sie ze ta dziura zostala wybrana, przeciez nikt nie zrobi tego np obok warszawy bo za duze zagrozenie dla mieszkancow, a tutaj? nawet jakby cos to zycie straci kilkadziesiat osob a to przeciez nikogo nie ruszy
Avatar
Krzysztof / 16 marca 2010 o 12:29
0
Wiecie dlaczego doszło do katastrofy w Czernobylu? Wiecie? znacie przyczyny? błąd ludzki + błędy konstrukcyjne + kilka mniej ważnych czynników jak łapówki za dopuszczenie do użytku ,wadliwe "tańsze materiały" i w ogóle. można nadmienić jeszcze to że to technologia z lat 60 kiedy dopiero się rodziła atomistyka. Dla wszystkich MAMY ROK 2010 . nie wiem czy wszyscy zauważyli. niesamowity postęp czyni ta technologie bardzo bezpieczna. Oczywiście wszystko musi powstawać i funkcjonować pod międzynarodowa kontrola i wtedy możemy spać spokojnie.
Jakie samoloty latały kiedyś, jaki poziom bezpieczeństwa był misji kosmicznych? Ryzyk fizyk, a obecnie jak jest? rzadko słyszymy o katastrofie lotniczej. Nawet komunikacja samochodowa jest w porównaniu do przeszłości bardzo bezpieczna.
Wszyscy pamiętamy naszego małego fiata i powiedzenie że strefa zgniotu kończy się w nim na silniku . a obecne fiaty czy inne samochody? mamy poduszki kontrole trakcji abesy strefy zgniotu,silnik nie miażdży nóg lecz wchodzi pod samochód , bla bla bla . Tak samo ma się porównanie do elektrowni czarnobylskiej i jej obsługi do reaktora jaki powstanie w Polsce. to czysta energia nie ma spalin , miejsca pracy dla inżynierów . a paliwo jądrowe starczy na wiele lat i jest niezwykle wydajne, chyba jeden kg tego paliwa = 2 miliony ton węgla
Oceńcie sami co nam się bardziej opłaca truć i cieszyć się że jesteśmy zacofani na samym końcu w Unii czy iść z duchem czasu i gonić najbogatsze państwa ?
Wiecie dlaczego doszło do katastrofy w Czernobylu? Wiecie? znacie przyczyny? błąd ludzki + błędy konstrukcyjne + kilka mniej ważnych czynników jak łapówki za dopuszczenie do użytku ,wadliwe "tańsze materiały" i w ogóle. można nadmienić jeszcze to że to technologia z lat 60 kiedy dopiero się rodziła atomistyka. Dla wszystkich MAMY ROK 2010 . nie wiem czy wszyscy zauważyli. niesamowity postęp czyni ta technologie bardzo bezpieczna. Oczywiście wszystko musi powstawać i funkcjonować pod międzynarodowa kontrola i wtedy możemy spać spoko... rozwiń
Avatar
POLSKA KUWUJTEM EUROPY / 21 stycznia 2010 o 11:42
0
żadnych elektrowni atomowych ! polska geotermią stoi i to trzeba wykorzystać !
Avatar
k / 9 stycznia 2010 o 14:14
0
UPRawniony do głosowania napisał:
Gościeradów?!? To z pewnością ZEMSTA EUrokomuchów za głosowanie w 2003 roku przeciw Anschlussowi. 90% mieszkańców było przeciw. Widać odsetek świadomych Polaków jest tam znacznie większy niż w innych częściach Polski. Słyszałem, że to zasługa ponadprzeciętnego proboszcza tamtejszej parafii, który potrafi w coniedzielnym kazaniu zaaplikować wiernym skuteczną odtrutkę na łże-prawdę TVPOPiS, TVNu czy POLszmatu. Zawsze jak przejeżdżam przez Gościeradów to jadę znacznie poniżej przepisowej prędkości i z dumą czytam wszystkie antyunijne hasła na murach i przystankach.

Jak k*rwa taki ślepy to nie widzi ze przystanki tam są ze szkła. żal was ludzie

Jak k*rwa taki ślepy to nie widzi ze przystanki tam są ze szkła. żal was ludzie rozwiń
Avatar
k / 9 stycznia 2010 o 14:09
0
DAREK44 napisał:
A ja jestem za budowa i bede namawiał by własnie tu byla zlokalizowana.
Jestem mieszkanecem Goscieradowa.
CHłop zawsze był przeciwny nowosciom ,na poczatku nawet nie uzywał pługa cianikowego etc.... ale teraz korzysta
tel komórkowych ato tez szkodliwe.
Pozdrawiam wszystki piszacych głupoty przeciw.

żal:/
Avatar
DAREK44 / 8 stycznia 2010 o 07:33
0
A ja jestem za budowa i bede namawiał by własnie tu byla zlokalizowana.
Jestem mieszkanecem Goscieradowa.
CHłop zawsze był przeciwny nowosciom ,na poczatku nawet nie uzywał pługa cianikowego etc.... ale teraz korzysta
tel komórkowych ato tez szkodliwe.
Pozdrawiam wszystki piszacych głupoty przeciw.
Avatar
kli / 7 stycznia 2010 o 10:41
0
Jazkotkiem napisał:
a elektrownie atomowe już mamy za płotem, u sąsiadów, przy granicy, w załączeniu link do mapy. Jak rachunki za prąd zrobią się większe niż rata zamieszkanie to wielu się zmieni punkt widzenia na energetykę atomową.

[url="http://www.insc.anl.gov/pwrmaps/map/europe.php"]http://www.insc.anl.gov/pwrmaps/map/europe.php[/url]

Być może, ale ja będę to cudo miał w odległości 25km i to mi się średnio podoba. Może nad Zalewem Zemborzyckim to zróbcie. Ile więcej osób będzie mogło dopilnować czy coś nie przecieka Ta wersja mi się bardziej podoba, choć wolałbym Zegrzyński, albo Wiślany

Być może, ale ja będę to cudo miał w odległości 25km i to mi się średnio podoba. Może nad Zalewem Zemborzyckim to zróbcie. Ile więcej osób będzie mogło dopilnować czy coś nie przecieka Ta wersja mi się bardziej podoba, choć wolałbym Zegrzyński, albo Wiślany rozwiń
Avatar
BP / 7 stycznia 2010 o 09:04
0
123 napisał:
A w którym miejscu napisałem, ze elektrownia atomowa jest szkodliwa? Czy nie nauczyli cię czytać ze zrozumieniem? A teraz jak dla kretyna: Jeśli jedynym pomysłem na rozwój regionu poza budową kolejnych urzędów, nierentownego lotniska jest budowa elektrowni atomowej. To znaczy, że trzeba stąd spier***ać jak najdalej. Nawet nie wiesz o czym piszesz. Prawdziwy ekoterroryzm to ściema z globalnym ocieleniem, dziura ozonowa czy inne pomysły na wyciągnięcie kasy z kieszeni frajerów. Dlatego nie imputuj mi tu. Najpierw się naucz czytać. Faktem jest że tego rodzaju inwestycje lokowane sa na zadupiach - a to po prostu prada o nas. i tyle.
A teraz wbij sobie do tego zakutego łba jeden fakt: Budowa takiej elektrowni to ok. 7 - 8 MILIARDÓW Euro. W sam raz tyle, aby zapewnić dla 70% gospodarstw domowych w kraju bezpłatnego ogrzewania ze źródeł geotermalnych i wdrożenie w nierentownych elektrowniach technologi zgazowywania węgla. Ale oczywiście lepiej jest kupić technologię od francuzów i jeszcze na tym przyciąć z 10%. Tak właśnie myślą złodzieje z PO.



rzeczywisty koszt wybudowania elektrowni jądrowej waha się miedzy 4.5 a 5.4 miliona Euro/MW wiec nie wime dlaczego piszesz takie kwoty (średnio licząc za takie pieniądze można zbudować jeden blok o mocy 1300 MW) kwota będzie na pewno wyższa. Kilka tygodni temu przedstawiono plany budowy elektrowni atomowej w Kaliningradzie przez rosyjską firmę Energoatom. Elektrownia ma mieć moc 2300MW i kosztować 14 miliardów USD, czyli po przeliczeniu około 4,5 miliona Euro/MW.

co do wątku o bezpłatnym ogrzewaniu ze źródeł geotermalnych to tez zbytnio nie masz racji - ponieważ takie ogrzewanie potrzebuje energii elektrycznej i wcale nie jest bezpłatne - w polskim klimacie wymagane będzie wykonanie domu pasywnego co jest bardzo kosztowne w przeciwnym razie musisz zainwestować w dodatkowy system ogrzewania w geotermalny uda ci się wykorzystać jedynie w cieplejsze dni, a i nie wszędzie da się je zastosować a te 70% to wartość iście z kosmosu.

technologia gazyfikacji węgla jest OK lecz gdy zastosuje się ją już na etapie projektowania takiej elektrowni - modernizacje istniejacych jest bardzo kosztowna - a liczyć się trzeba ze w 100% nie da się uniknąć emisji CO2 (a limity nie będą rosnąć), no i przychodzi jeszcze koszt samego paliwa (węgla) wiec suma sumarów prad z takiej elektrowni nie jest tani

moim skromnym zdaniem polska jest krajem w którym szybciej dojdzie do wybudowania elektrowni atomowej niż innych rodzajów pozyskiwania energii ze względów czysto ekonomicznych



rzeczywisty koszt wybudowania elektrowni jądrowej waha się miedzy 4.5 a 5.4 miliona Euro/MW wiec nie wime dlaczego piszesz takie kwoty (średnio licząc za takie pieniądze można zbudować jeden blok o mocy 1300 MW) kwota będzie na pewno wyższa. Kilka tygodni temu przedstawiono plany budowy elektrowni atomowej w Kaliningradzie przez rosyjską firmę Energoatom. Elektrownia ma mieć moc 2300MW i kosztować 14 miliardów USD, czyli po przeliczeniu około 4,5 miliona Euro/MW.

co do wątku o bezpłatnym ogrzew... rozwiń
Avatar
Tomasz / 7 stycznia 2010 o 09:00
0
Lotnisko w Świdniku, elektrownia atomowa w Gościeradowie, tuńczyki w Zalewie, śnieg w czerwcu.
Avatar
Jazkotkiem / 7 stycznia 2010 o 08:22
0
a elektrownie atomowe już mamy za płotem, u sąsiadów, przy granicy, w załączeniu link do mapy. Jak rachunki za prąd zrobią się większe niż rata zamieszkanie to wielu się zmieni punkt widzenia na energetykę atomową.

[url="http://www.insc.anl.gov/pwrmaps/map/europe.php"]http://www.insc.anl.gov/pwrmaps/map/europe.php[/url]
Avatar
studentsky / 25 stycznia 2011 o 11:12
0
nie dziwie sie ze ta dziura zostala wybrana, przeciez nikt nie zrobi tego np obok warszawy bo za duze zagrozenie dla mieszkancow, a tutaj? nawet jakby cos to zycie straci kilkadziesiat osob a to przeciez nikogo nie ruszy
Avatar
Krzysztof / 16 marca 2010 o 12:29
0
Wiecie dlaczego doszło do katastrofy w Czernobylu? Wiecie? znacie przyczyny? błąd ludzki + błędy konstrukcyjne + kilka mniej ważnych czynników jak łapówki za dopuszczenie do użytku ,wadliwe "tańsze materiały" i w ogóle. można nadmienić jeszcze to że to technologia z lat 60 kiedy dopiero się rodziła atomistyka. Dla wszystkich MAMY ROK 2010 . nie wiem czy wszyscy zauważyli. niesamowity postęp czyni ta technologie bardzo bezpieczna. Oczywiście wszystko musi powstawać i funkcjonować pod międzynarodowa kontrola i wtedy możemy spać spokojnie.
Jakie samoloty latały kiedyś, jaki poziom bezpieczeństwa był misji kosmicznych? Ryzyk fizyk, a obecnie jak jest? rzadko słyszymy o katastrofie lotniczej. Nawet komunikacja samochodowa jest w porównaniu do przeszłości bardzo bezpieczna.
Wszyscy pamiętamy naszego małego fiata i powiedzenie że strefa zgniotu kończy się w nim na silniku . a obecne fiaty czy inne samochody? mamy poduszki kontrole trakcji abesy strefy zgniotu,silnik nie miażdży nóg lecz wchodzi pod samochód , bla bla bla . Tak samo ma się porównanie do elektrowni czarnobylskiej i jej obsługi do reaktora jaki powstanie w Polsce. to czysta energia nie ma spalin , miejsca pracy dla inżynierów . a paliwo jądrowe starczy na wiele lat i jest niezwykle wydajne, chyba jeden kg tego paliwa = 2 miliony ton węgla
Oceńcie sami co nam się bardziej opłaca truć i cieszyć się że jesteśmy zacofani na samym końcu w Unii czy iść z duchem czasu i gonić najbogatsze państwa ?
Wiecie dlaczego doszło do katastrofy w Czernobylu? Wiecie? znacie przyczyny? błąd ludzki + błędy konstrukcyjne + kilka mniej ważnych czynników jak łapówki za dopuszczenie do użytku ,wadliwe "tańsze materiały" i w ogóle. można nadmienić jeszcze to że to technologia z lat 60 kiedy dopiero się rodziła atomistyka. Dla wszystkich MAMY ROK 2010 . nie wiem czy wszyscy zauważyli. niesamowity postęp czyni ta technologie bardzo bezpieczna. Oczywiście wszystko musi powstawać i funkcjonować pod międzynarodowa kontrola i wtedy możemy spać spoko... rozwiń
Avatar
POLSKA KUWUJTEM EUROPY / 21 stycznia 2010 o 11:42
0
żadnych elektrowni atomowych ! polska geotermią stoi i to trzeba wykorzystać !
Avatar
k / 9 stycznia 2010 o 14:14
0
UPRawniony do głosowania napisał:
Gościeradów?!? To z pewnością ZEMSTA EUrokomuchów za głosowanie w 2003 roku przeciw Anschlussowi. 90% mieszkańców było przeciw. Widać odsetek świadomych Polaków jest tam znacznie większy niż w innych częściach Polski. Słyszałem, że to zasługa ponadprzeciętnego proboszcza tamtejszej parafii, który potrafi w coniedzielnym kazaniu zaaplikować wiernym skuteczną odtrutkę na łże-prawdę TVPOPiS, TVNu czy POLszmatu. Zawsze jak przejeżdżam przez Gościeradów to jadę znacznie poniżej przepisowej prędkości i z dumą czytam wszystkie antyunijne hasła na murach i przystankach.

Jak k*rwa taki ślepy to nie widzi ze przystanki tam są ze szkła. żal was ludzie

Jak k*rwa taki ślepy to nie widzi ze przystanki tam są ze szkła. żal was ludzie rozwiń
Avatar
k / 9 stycznia 2010 o 14:09
0
DAREK44 napisał:
A ja jestem za budowa i bede namawiał by własnie tu byla zlokalizowana.
Jestem mieszkanecem Goscieradowa.
CHłop zawsze był przeciwny nowosciom ,na poczatku nawet nie uzywał pługa cianikowego etc.... ale teraz korzysta
tel komórkowych ato tez szkodliwe.
Pozdrawiam wszystki piszacych głupoty przeciw.

żal:/
Avatar
DAREK44 / 8 stycznia 2010 o 07:33
0
A ja jestem za budowa i bede namawiał by własnie tu byla zlokalizowana.
Jestem mieszkanecem Goscieradowa.
CHłop zawsze był przeciwny nowosciom ,na poczatku nawet nie uzywał pługa cianikowego etc.... ale teraz korzysta
tel komórkowych ato tez szkodliwe.
Pozdrawiam wszystki piszacych głupoty przeciw.
Avatar
kli / 7 stycznia 2010 o 10:41
0
Jazkotkiem napisał:
a elektrownie atomowe już mamy za płotem, u sąsiadów, przy granicy, w załączeniu link do mapy. Jak rachunki za prąd zrobią się większe niż rata zamieszkanie to wielu się zmieni punkt widzenia na energetykę atomową.

[url="http://www.insc.anl.gov/pwrmaps/map/europe.php"]http://www.insc.anl.gov/pwrmaps/map/europe.php[/url]

Być może, ale ja będę to cudo miał w odległości 25km i to mi się średnio podoba. Może nad Zalewem Zemborzyckim to zróbcie. Ile więcej osób będzie mogło dopilnować czy coś nie przecieka Ta wersja mi się bardziej podoba, choć wolałbym Zegrzyński, albo Wiślany

Być może, ale ja będę to cudo miał w odległości 25km i to mi się średnio podoba. Może nad Zalewem Zemborzyckim to zróbcie. Ile więcej osób będzie mogło dopilnować czy coś nie przecieka Ta wersja mi się bardziej podoba, choć wolałbym Zegrzyński, albo Wiślany rozwiń
Avatar
BP / 7 stycznia 2010 o 09:04
0
123 napisał:
A w którym miejscu napisałem, ze elektrownia atomowa jest szkodliwa? Czy nie nauczyli cię czytać ze zrozumieniem? A teraz jak dla kretyna: Jeśli jedynym pomysłem na rozwój regionu poza budową kolejnych urzędów, nierentownego lotniska jest budowa elektrowni atomowej. To znaczy, że trzeba stąd spier***ać jak najdalej. Nawet nie wiesz o czym piszesz. Prawdziwy ekoterroryzm to ściema z globalnym ocieleniem, dziura ozonowa czy inne pomysły na wyciągnięcie kasy z kieszeni frajerów. Dlatego nie imputuj mi tu. Najpierw się naucz czytać. Faktem jest że tego rodzaju inwestycje lokowane sa na zadupiach - a to po prostu prada o nas. i tyle.
A teraz wbij sobie do tego zakutego łba jeden fakt: Budowa takiej elektrowni to ok. 7 - 8 MILIARDÓW Euro. W sam raz tyle, aby zapewnić dla 70% gospodarstw domowych w kraju bezpłatnego ogrzewania ze źródeł geotermalnych i wdrożenie w nierentownych elektrowniach technologi zgazowywania węgla. Ale oczywiście lepiej jest kupić technologię od francuzów i jeszcze na tym przyciąć z 10%. Tak właśnie myślą złodzieje z PO.



rzeczywisty koszt wybudowania elektrowni jądrowej waha się miedzy 4.5 a 5.4 miliona Euro/MW wiec nie wime dlaczego piszesz takie kwoty (średnio licząc za takie pieniądze można zbudować jeden blok o mocy 1300 MW) kwota będzie na pewno wyższa. Kilka tygodni temu przedstawiono plany budowy elektrowni atomowej w Kaliningradzie przez rosyjską firmę Energoatom. Elektrownia ma mieć moc 2300MW i kosztować 14 miliardów USD, czyli po przeliczeniu około 4,5 miliona Euro/MW.

co do wątku o bezpłatnym ogrzewaniu ze źródeł geotermalnych to tez zbytnio nie masz racji - ponieważ takie ogrzewanie potrzebuje energii elektrycznej i wcale nie jest bezpłatne - w polskim klimacie wymagane będzie wykonanie domu pasywnego co jest bardzo kosztowne w przeciwnym razie musisz zainwestować w dodatkowy system ogrzewania w geotermalny uda ci się wykorzystać jedynie w cieplejsze dni, a i nie wszędzie da się je zastosować a te 70% to wartość iście z kosmosu.

technologia gazyfikacji węgla jest OK lecz gdy zastosuje się ją już na etapie projektowania takiej elektrowni - modernizacje istniejacych jest bardzo kosztowna - a liczyć się trzeba ze w 100% nie da się uniknąć emisji CO2 (a limity nie będą rosnąć), no i przychodzi jeszcze koszt samego paliwa (węgla) wiec suma sumarów prad z takiej elektrowni nie jest tani

moim skromnym zdaniem polska jest krajem w którym szybciej dojdzie do wybudowania elektrowni atomowej niż innych rodzajów pozyskiwania energii ze względów czysto ekonomicznych



rzeczywisty koszt wybudowania elektrowni jądrowej waha się miedzy 4.5 a 5.4 miliona Euro/MW wiec nie wime dlaczego piszesz takie kwoty (średnio licząc za takie pieniądze można zbudować jeden blok o mocy 1300 MW) kwota będzie na pewno wyższa. Kilka tygodni temu przedstawiono plany budowy elektrowni atomowej w Kaliningradzie przez rosyjską firmę Energoatom. Elektrownia ma mieć moc 2300MW i kosztować 14 miliardów USD, czyli po przeliczeniu około 4,5 miliona Euro/MW.

co do wątku o bezpłatnym ogrzew... rozwiń
Avatar
Tomasz / 7 stycznia 2010 o 09:00
0
Lotnisko w Świdniku, elektrownia atomowa w Gościeradowie, tuńczyki w Zalewie, śnieg w czerwcu.
Avatar
Jazkotkiem / 7 stycznia 2010 o 08:22
0
a elektrownie atomowe już mamy za płotem, u sąsiadów, przy granicy, w załączeniu link do mapy. Jak rachunki za prąd zrobią się większe niż rata zamieszkanie to wielu się zmieni punkt widzenia na energetykę atomową.

[url="http://www.insc.anl.gov/pwrmaps/map/europe.php"]http://www.insc.anl.gov/pwrmaps/map/europe.php[/url]
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 0 0

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 0

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 0

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu 0 0

Miasto remontuje przedszkole. Firma, które realizuje to zadanie zatrudnia więźniów. Prace remontowe w pomieszczeniach przeznaczonych dla maluchów są kolejnym przykładem resocjalizacji osadzonych w miejscowym zakładzie karnym przy współpracy z ratuszem.

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 1

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 4

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 140 58

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 68 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!