Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

28 listopada 2007 r.
18:40
Edytuj ten wpis

Policja u burmistrza

Autor: Zdjęcie autora Fabian Plapis
0 17 A A

W Kraśniku zachodzą w głowę, dlaczego Wydział do Walki z Korupcją interesuje się miejscowymi notablami

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Trzech bardzo ważnych samorządowców z Kraśnika sprawdzają śledczy z Lublina. Jednego przesłuchali, a mieszkania dwóch kolejnych - w tym burmistrza Kraśnika Piotra Czubińskiego - dokładnie przeszukali.
Zaczęło się dwa tygodnie temu od zatrzymania Piotra L., prezesa Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Zarzut: grożenie pracownikowi dyscyplinarnym zwolnieniem z pracy. Miał w ten sposób wywrzeć wpływ na jego zeznania. Pracownik jest świadkiem w tajnym śledztwie, które prowadzi prokuratura.
Kolejne kroki funkcjonariuszy - według naszych ustaleń - także mają związek z tym śledztwem. W ub. tygodniu w Kraśniku byli policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Zapukali do drzwi najważniejszych samorządowców w mieście. Przeszukali mieszkanie Piotra Czubińskiego, burmistrza Kraśnika. Zajęli mu laptopa.
- Jestem nie tylko zaskoczony, ale przede wszystkim zaniepokojony, bowiem działania prokuratury zbiegły się w czasie z pogróżkami pod moim adresem - komentuje Czubiński. - A wszystko na kilka dni przed referendum w sprawie prywatyzacji KPEC.
Policjanci przeszukali również mieszkanie najbliższego współpracownika burmistrza, Ireneusza Ofczarskiego. Obecnie jest on dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku i wiceprzewodniczącym Rady Miasta. Wcześniej przez kilka lat był zastępcą Czubińskiego.
W przeszukanych domach prokuratura zabezpieczyła kilka przedmiotów. - Jakich i o jakie śledztwo chodzi nie mogę powiedzieć - ucina Marek Woźniak, zastępca prokuratora okręgowego w Lublinie.
Z naszych ustaleń wynika, że w domu Ofczarskiego policjanci zabezpieczyli m.in. komputer i telefon komórkowy. Ani Czubiński, ani Ofczarski nie byli przesłuchiwani. Prokuratura jednak nie wyklucza takiej możliwości.
Sytuacją zaniepokojeni są radni. Na dzisiejszej sesji będą domagali się wyjaśnień od burmistrza i wiceprzewodniczącego rady. - Oficjalnie zapytam, o co chodzi - denerwuje się Mirosław Włodarczyk, przewodniczący klubu radnych PiS.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gabrys / 27 lutego 2008 o 16:41
0
b napisał:
Chyba racje macie wszyscy w tym wszystkim, ale co nam to daje, jak dla mnie zwykłego zjadacza chleba nic. Nie mam pracy po studiach w tym Kraśniku, bo nie znam zbyt dobrze burmistrza ani nie wiem jak to załatwić. Czy coś to zmieni jak przyjdzie następny, nie wierzę już w nic. Ten kraj jest tak dziwny i beznadziejny, skorumpowany, że nie chce się o tym mówić. Nawet ci co ścigają nie sądzę, że są bez skazy. A jeżeli ktoś jest to po pewnym czasie musi się zmienić i być tym złym, bo inaczej ci inni go zjedzą. Takie są warunki w Polsce, to tylko my jesteśmy takim dziwnym narodem. Dlatego Pan Czubiński też był inny, ale żeby żyć jest teraz inny. Ja to rozumiem ale zazdrośnicy nie, bo ich przy korycie nie ma. Dla mnie to nic nie zmieni, więc żryjcie się dalej.

Skończyłeś te studia i nic nie kumasz. aż się chce powiedzieć na takie gadki sfajdasz się pod siebie i będziesz czekał aż ktoś za ciebie sprzatniePrzez takich jak ty Cz. rzadzi juz12 lat

Skończyłeś te studia i nic nie kumasz. aż się chce powiedzieć na takie gadki sfajdasz się pod siebie i będziesz czekał aż ktoś za ciebie sprzatniePrzez takich jak ty Cz. rzadzi juz12 lat rozwiń
Avatar
b / 10 grudnia 2007 o 08:42
0
Chyba racje macie wszyscy w tym wszystkim, ale co nam to daje, jak dla mnie zwykłego zjadacza chleba nic. Nie mam pracy po studiach w tym Kraśniku, bo nie znam zbyt dobrze burmistrza ani nie wiem jak to załatwić. Czy coś to zmieni jak przyjdzie następny, nie wierzę już w nic. Ten kraj jest tak dziwny i beznadziejny, skorumpowany, że nie chce się o tym mówić. Nawet ci co ścigają nie sądzę, że są bez skazy. A jeżeli ktoś jest to po pewnym czasie musi się zmienić i być tym złym, bo inaczej ci inni go zjedzą. Takie są warunki w Polsce, to tylko my jesteśmy takim dziwnym narodem. Dlatego Pan Czubiński też był inny, ale żeby żyć jest teraz inny. Ja to rozumiem ale zazdrośnicy nie, bo ich przy korycie nie ma. Dla mnie to nic nie zmieni, więc żryjcie się dalej.
Chyba racje macie wszyscy w tym wszystkim, ale co nam to daje, jak dla mnie zwykłego zjadacza chleba nic. Nie mam pracy po studiach w tym Kraśniku, bo nie znam zbyt dobrze burmistrza ani nie wiem jak to załatwić. Czy coś to zmieni jak przyjdzie następny, nie wierzę już w nic. Ten kraj jest tak dziwny i beznadziejny, skorumpowany, że nie chce się o tym mówić. Nawet ci co ścigają nie sądzę, że są bez skazy. A jeżeli ktoś jest to po pewnym czasie musi się zmienić i być tym złym, bo inaczej ci inni go zjedzą. Takie są warunki w Polsce, to tylko ... rozwiń
Avatar
GOSTEK / 9 grudnia 2007 o 18:31
0
grin napisał:
Nie rozumiem tego, dlaczego burmistrz jest zaniepokojony wizytą policji, bo przecież co jego sprawdzać nie wolno? Mimo że wątpię aby kiedykolwie i cokolwiek mu udowodniono to jestem jak najbardziej za tym, aby wszystkie możliwe kontrole państwowe prześwietliły działalność władz kraśnickich. Wiadomo w Kraśniku rządzi "grupa kolegów" i nie ważne czy nadają sie na stołek czy nie, to i tak ciepłe posadki mieć po prostu muszą. Niedawno Dziennik Wschodni poruszał temat nienależnie pobranych pieniędzy ze Strefy Usług Komunalnych i co z tym się dzieje? ...nic, cisza jak maczkiem zasiał. Wykryto nieprawidłowości m.in jeden człowiek jednego dnia miał płacone na 2 etatach miejskich i co? ...nic, cisza, a młody "członek grupy" pracuje nadal prężnie pokazując się obok swojego wodza. Teraz kiedy rządzi PO wykrycie nieprawidłowości w UM Kraśnik jest praktycznie niemożliwe, bo przeciez jednym z czołowych pozaparlamentarnych działaczy PO jest właśnie burmistrz Kraśnika. Tak więc bedzie jak było i nie ma co sobie robić złudnych nadziei na zmianę stanu rzeczy.
rozwiń
Avatar
grin / 30 listopada 2007 o 19:05
0
Nie rozumiem tego, dlaczego burmistrz jest zaniepokojony wizytą policji, bo przecież co jego sprawdzać nie wolno? Mimo że wątpię aby kiedykolwie i cokolwiek mu udowodniono to jestem jak najbardziej za tym, aby wszystkie możliwe kontrole państwowe prześwietliły działalność władz kraśnickich. Wiadomo w Kraśniku rządzi "grupa kolegów" i nie ważne czy nadają sie na stołek czy nie, to i tak ciepłe posadki mieć po prostu muszą. Niedawno Dziennik Wschodni poruszał temat nienależnie pobranych pieniędzy ze Strefy Usług Komunalnych i co z tym się dzieje? ...nic, cisza jak maczkiem zasiał. Wykryto nieprawidłowości m.in jeden człowiek jednego dnia miał płacone na 2 etatach miejskich i co? ...nic, cisza, a młody "członek grupy" pracuje nadal prężnie pokazując się obok swojego wodza. Teraz kiedy rządzi PO wykrycie nieprawidłowości w UM Kraśnik jest praktycznie niemożliwe, bo przeciez jednym z czołowych pozaparlamentarnych działaczy PO jest właśnie burmistrz Kraśnika. Tak więc bedzie jak było i nie ma co sobie robić złudnych nadziei na zmianę stanu rzeczy.
Nie rozumiem tego, dlaczego burmistrz jest zaniepokojony wizytą policji, bo przecież co jego sprawdzać nie wolno? Mimo że wątpię aby kiedykolwie i cokolwiek mu udowodniono to jestem jak najbardziej za tym, aby wszystkie możliwe kontrole państwowe prześwietliły działalność władz kraśnickich. Wiadomo w Kraśniku rządzi "grupa kolegów" i nie ważne czy nadają sie na stołek czy nie, to i tak ciepłe posadki mieć po prostu muszą. Niedawno Dziennik Wschodni poruszał temat nienależnie pobranych pieniędzy ze Strefy Usług Komunalnych i co z ty... rozwiń
Avatar
kraśniczanin / 30 listopada 2007 o 05:33
0
jaaaa napisał:
no wreszcie. czekam na to od lat że ktoś go wreszcie skasuje


A co powiesz na to, to u Iwana
[url="http://lkr.pl/viewtopic.php?f=30&t=18281&p=364932#p364932"]http://lkr.pl/viewtopic.php?f=30&t=182...=364932#p364932[/url]
Avatar
brat Temidy / 29 listopada 2007 o 22:06
0
No to przed aparatami sprawiedliwości i organami ścigania stoi nie lada zadanie: udowodnić, że istnieją i NAPRAWDĘ stają na straży prawa. Ludzie w Kraśniku już zwątpili czy jest jakiekolwiek prawo i czy dotyczy wszystkich mieszkańców kraju. To nie ma nic wspólnego z zemstą polityczną. To prośba o przywrócenie godności Temidzie - nie dość, że ślepa, to jeszcze opluwana przez cwaniaczków z układu
Avatar
jaaaa / 29 listopada 2007 o 20:45
0
no wreszcie. czekam na to od lat że ktoś go wreszcie skasuje
Avatar
NINA / 29 listopada 2007 o 16:55
0
NO I CO TWÓJ PIS ZROBIŁ? NIC. WYCHODZI TWOJA ŻÓŁĆ!!!!!!! CHYBA MASZ JUŻ ZGAGĘ.
Avatar
Anna / 29 listopada 2007 o 14:18
0
A no dowie się może wreszcie społeczeństwo czym się zajmował przez lata cały ten urzędnik. Miał przecież popleczników i kompanów, teraz pokazać ich i rozliczyć. Miał to zrobić pis, ale oni tylko robili konferencje, a tu trzeba był coś robić.
Avatar
cba / 29 listopada 2007 o 14:05
0
chyba czas najwyzszy aby ci panowie i jeszcze ich kolega j. stawiar. poszli na zasluzony dlugi odpoczynek tam gdzie pan peczak i rywin. moze jednak jest jakaś sprawiedliwość jeszcze na tym świecie.
Avatar
gabrys / 27 lutego 2008 o 16:41
0
b napisał:
Chyba racje macie wszyscy w tym wszystkim, ale co nam to daje, jak dla mnie zwykłego zjadacza chleba nic. Nie mam pracy po studiach w tym Kraśniku, bo nie znam zbyt dobrze burmistrza ani nie wiem jak to załatwić. Czy coś to zmieni jak przyjdzie następny, nie wierzę już w nic. Ten kraj jest tak dziwny i beznadziejny, skorumpowany, że nie chce się o tym mówić. Nawet ci co ścigają nie sądzę, że są bez skazy. A jeżeli ktoś jest to po pewnym czasie musi się zmienić i być tym złym, bo inaczej ci inni go zjedzą. Takie są warunki w Polsce, to tylko my jesteśmy takim dziwnym narodem. Dlatego Pan Czubiński też był inny, ale żeby żyć jest teraz inny. Ja to rozumiem ale zazdrośnicy nie, bo ich przy korycie nie ma. Dla mnie to nic nie zmieni, więc żryjcie się dalej.

Skończyłeś te studia i nic nie kumasz. aż się chce powiedzieć na takie gadki sfajdasz się pod siebie i będziesz czekał aż ktoś za ciebie sprzatniePrzez takich jak ty Cz. rzadzi juz12 lat

Skończyłeś te studia i nic nie kumasz. aż się chce powiedzieć na takie gadki sfajdasz się pod siebie i będziesz czekał aż ktoś za ciebie sprzatniePrzez takich jak ty Cz. rzadzi juz12 lat rozwiń
Avatar
b / 10 grudnia 2007 o 08:42
0
Chyba racje macie wszyscy w tym wszystkim, ale co nam to daje, jak dla mnie zwykłego zjadacza chleba nic. Nie mam pracy po studiach w tym Kraśniku, bo nie znam zbyt dobrze burmistrza ani nie wiem jak to załatwić. Czy coś to zmieni jak przyjdzie następny, nie wierzę już w nic. Ten kraj jest tak dziwny i beznadziejny, skorumpowany, że nie chce się o tym mówić. Nawet ci co ścigają nie sądzę, że są bez skazy. A jeżeli ktoś jest to po pewnym czasie musi się zmienić i być tym złym, bo inaczej ci inni go zjedzą. Takie są warunki w Polsce, to tylko my jesteśmy takim dziwnym narodem. Dlatego Pan Czubiński też był inny, ale żeby żyć jest teraz inny. Ja to rozumiem ale zazdrośnicy nie, bo ich przy korycie nie ma. Dla mnie to nic nie zmieni, więc żryjcie się dalej.
Chyba racje macie wszyscy w tym wszystkim, ale co nam to daje, jak dla mnie zwykłego zjadacza chleba nic. Nie mam pracy po studiach w tym Kraśniku, bo nie znam zbyt dobrze burmistrza ani nie wiem jak to załatwić. Czy coś to zmieni jak przyjdzie następny, nie wierzę już w nic. Ten kraj jest tak dziwny i beznadziejny, skorumpowany, że nie chce się o tym mówić. Nawet ci co ścigają nie sądzę, że są bez skazy. A jeżeli ktoś jest to po pewnym czasie musi się zmienić i być tym złym, bo inaczej ci inni go zjedzą. Takie są warunki w Polsce, to tylko ... rozwiń
Avatar
GOSTEK / 9 grudnia 2007 o 18:31
0
grin napisał:
Nie rozumiem tego, dlaczego burmistrz jest zaniepokojony wizytą policji, bo przecież co jego sprawdzać nie wolno? Mimo że wątpię aby kiedykolwie i cokolwiek mu udowodniono to jestem jak najbardziej za tym, aby wszystkie możliwe kontrole państwowe prześwietliły działalność władz kraśnickich. Wiadomo w Kraśniku rządzi "grupa kolegów" i nie ważne czy nadają sie na stołek czy nie, to i tak ciepłe posadki mieć po prostu muszą. Niedawno Dziennik Wschodni poruszał temat nienależnie pobranych pieniędzy ze Strefy Usług Komunalnych i co z tym się dzieje? ...nic, cisza jak maczkiem zasiał. Wykryto nieprawidłowości m.in jeden człowiek jednego dnia miał płacone na 2 etatach miejskich i co? ...nic, cisza, a młody "członek grupy" pracuje nadal prężnie pokazując się obok swojego wodza. Teraz kiedy rządzi PO wykrycie nieprawidłowości w UM Kraśnik jest praktycznie niemożliwe, bo przeciez jednym z czołowych pozaparlamentarnych działaczy PO jest właśnie burmistrz Kraśnika. Tak więc bedzie jak było i nie ma co sobie robić złudnych nadziei na zmianę stanu rzeczy.
rozwiń
Avatar
grin / 30 listopada 2007 o 19:05
0
Nie rozumiem tego, dlaczego burmistrz jest zaniepokojony wizytą policji, bo przecież co jego sprawdzać nie wolno? Mimo że wątpię aby kiedykolwie i cokolwiek mu udowodniono to jestem jak najbardziej za tym, aby wszystkie możliwe kontrole państwowe prześwietliły działalność władz kraśnickich. Wiadomo w Kraśniku rządzi "grupa kolegów" i nie ważne czy nadają sie na stołek czy nie, to i tak ciepłe posadki mieć po prostu muszą. Niedawno Dziennik Wschodni poruszał temat nienależnie pobranych pieniędzy ze Strefy Usług Komunalnych i co z tym się dzieje? ...nic, cisza jak maczkiem zasiał. Wykryto nieprawidłowości m.in jeden człowiek jednego dnia miał płacone na 2 etatach miejskich i co? ...nic, cisza, a młody "członek grupy" pracuje nadal prężnie pokazując się obok swojego wodza. Teraz kiedy rządzi PO wykrycie nieprawidłowości w UM Kraśnik jest praktycznie niemożliwe, bo przeciez jednym z czołowych pozaparlamentarnych działaczy PO jest właśnie burmistrz Kraśnika. Tak więc bedzie jak było i nie ma co sobie robić złudnych nadziei na zmianę stanu rzeczy.
Nie rozumiem tego, dlaczego burmistrz jest zaniepokojony wizytą policji, bo przecież co jego sprawdzać nie wolno? Mimo że wątpię aby kiedykolwie i cokolwiek mu udowodniono to jestem jak najbardziej za tym, aby wszystkie możliwe kontrole państwowe prześwietliły działalność władz kraśnickich. Wiadomo w Kraśniku rządzi "grupa kolegów" i nie ważne czy nadają sie na stołek czy nie, to i tak ciepłe posadki mieć po prostu muszą. Niedawno Dziennik Wschodni poruszał temat nienależnie pobranych pieniędzy ze Strefy Usług Komunalnych i co z ty... rozwiń
Avatar
kraśniczanin / 30 listopada 2007 o 05:33
0
jaaaa napisał:
no wreszcie. czekam na to od lat że ktoś go wreszcie skasuje


A co powiesz na to, to u Iwana
[url="http://lkr.pl/viewtopic.php?f=30&t=18281&p=364932#p364932"]http://lkr.pl/viewtopic.php?f=30&t=182...=364932#p364932[/url]
Avatar
brat Temidy / 29 listopada 2007 o 22:06
0
No to przed aparatami sprawiedliwości i organami ścigania stoi nie lada zadanie: udowodnić, że istnieją i NAPRAWDĘ stają na straży prawa. Ludzie w Kraśniku już zwątpili czy jest jakiekolwiek prawo i czy dotyczy wszystkich mieszkańców kraju. To nie ma nic wspólnego z zemstą polityczną. To prośba o przywrócenie godności Temidzie - nie dość, że ślepa, to jeszcze opluwana przez cwaniaczków z układu
Avatar
jaaaa / 29 listopada 2007 o 20:45
0
no wreszcie. czekam na to od lat że ktoś go wreszcie skasuje
Avatar
NINA / 29 listopada 2007 o 16:55
0
NO I CO TWÓJ PIS ZROBIŁ? NIC. WYCHODZI TWOJA ŻÓŁĆ!!!!!!! CHYBA MASZ JUŻ ZGAGĘ.
Avatar
Anna / 29 listopada 2007 o 14:18
0
A no dowie się może wreszcie społeczeństwo czym się zajmował przez lata cały ten urzędnik. Miał przecież popleczników i kompanów, teraz pokazać ich i rozliczyć. Miał to zrobić pis, ale oni tylko robili konferencje, a tu trzeba był coś robić.
Avatar
cba / 29 listopada 2007 o 14:05
0
chyba czas najwyzszy aby ci panowie i jeszcze ich kolega j. stawiar. poszli na zasluzony dlugi odpoczynek tam gdzie pan peczak i rywin. moze jednak jest jakaś sprawiedliwość jeszcze na tym świecie.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pacjenci będą mieli wygodniej

Pacjenci będą mieli wygodniej 0 0

Blisko 3,5 mln zł będzie kosztował nowy system informatyczny, z którego będzie korzystać Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Szpital podpisał właśnie umowę na jego dofinansowanie

Mateusz Kompanicki (Chełmianka): Nie lekceważymy nikogo

Mateusz Kompanicki (Chełmianka): Nie lekceważymy nikogo 2 0

ROZMOWA Z Mateuszem Kompanickim, piłkarzem Chełmianki Chełm

Wnuczek aresztowany. Znęcał się nad dziadkiem

Wnuczek aresztowany. Znęcał się nad dziadkiem 8 2

27-latek z gminy Józefów nad Wisłą miał znęcać się nad swoim 89-letnim dziadkiem. Grożąc mu nożem dwa razy zabrał mu też pieniądze. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Potem grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Lech Poznań – Motor 2:1. Pechowa porażka juniorów

Lech Poznań – Motor 2:1. Pechowa porażka juniorów 2 0

Trzeci mecz w Centralnej Lidze Juniorów i trzecia porażka. Tym razem piłkarze Motoru byli bardzo blisko sprawienia niespodzianki. Prowadzili w Poznaniu z Lechem do 78 minuty. Niestety, w końcówce zawodów stracili dwa gole i wszystkie trzy punkty

Pogoda. Sprawdź, jak będzie wyglądał koniec wakacji

Pogoda. Sprawdź, jak będzie wyglądał koniec wakacji 3 1

Słońce, upał i niewielskie przelotne opady - tak synoptycy prognozują pogodę na najbliższe dni. Tak będzie co najmniej do początku września.

Zaśpiewały na dwa głosy
Rozmowa

Zaśpiewały na dwa głosy 3 1

Re – Barbara Wrońska, tradycja – Anna Chuda. Artystki, które brały udział w koncercie Jarmarku Jagiellońskiego „re-tradycja” opowiadają jak wiele je dzieli i jak dużo wspólnego znalazły w swojej twórczości i życiu

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin wróciła do treningów

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin wróciła do treningów 0 0

Niespełna półtora miesiąca dzieli nas od inauguracji rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet. Zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozpoczęły już przygotowania do nowego sezonu.

Szedł bez odblasków. Zginął na miejscu

Szedł bez odblasków. Zginął na miejscu 3 4

59-letni mężczyzna został potrącony przez opla corsę w piątek wieczorem w Serokomli. Zmarł na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń.

Resovia – Górnik 2:2. Dali sobie odebrać wygraną

Resovia – Górnik 2:2. Dali sobie odebrać wygraną 2 1

Górnik Łęczna prowadził w Rzeszowie 2:0, ale ostatecznie zdobył w starciu z Resovią zaledwie punkt. Tym samym zespół trenera Rafała Wójcika nadal jest niepokonany, ale przerwał passę trzech wygranych z rzędu

Zdobią ciała. Trwa Zamojska Konwencja Tatuażu (Galeria)
galeria

Zdobią ciała. Trwa Zamojska Konwencja Tatuażu (Galeria) 8 11

Udział w pierwszym konwencie tatuażu w Zamościu biorą tatuatorzy z Polski i zza granicy

Zatrzymanie za koszulkę z "konstytucją" było bezzasadne

Zatrzymanie za koszulkę z "konstytucją" było bezzasadne 21 11

Zatrzymanie podejrzanego o znieważenie pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich w Białej Podlaskiej było legalne, ale bezzasadne - stwierdził sąd.

Kierowca miał pół promila alkoholu. Auto dachowało

Kierowca miał pół promila alkoholu. Auto dachowało 5 6

30-letni mieszkaniec gminy Stoczek Łukowski prowadził auto, które uderzyło w słup energetyczny, wpadło do rowu i dachowało. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wódka, jazz i obiady na wynos. Gdzie jadano w Lublinie?
Magazyn

Wódka, jazz i obiady na wynos. Gdzie jadano w Lublinie? 43 9

Gdzie wydawano tysiąc obiadów dziennie, a w którym lokalu pracowało nawet 120 osób na trzy zmiany? Gdzie koncertowali światowej sławy jazzmani, a gdzie występowała „Tosca”? I na czym polegał brygadowy system pracy?

Spacer na 600-lecie fresków w Kaplicy Trójcy Świętej
29 sierpnia 2018, 16:00

Spacer na 600-lecie fresków w Kaplicy Trójcy Świętej 3 0

Co Gdzie Kiedy. INNA Fundacja zaprasza na wyjątkowy spacer tłumaczony na język migowy z okazji 600-lecia fresków w Kaplicy Trójcy Świętej. Start 29 sierpnia o godz. 16 przed bramą Zamku Lubelskiego.

Król duch Łucjana

Król duch Łucjana 1 1

W Galerii Autorskiej "Łucjan" przy ul. Bernardyńskiej 12 w Lublinie oglądać można ekspozycję Piotra Łucjana inspirowaną poematem wizyjnym Juliusza Słowackiego "Król duch".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!