Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

28 listopada 2007 r.
18:40
Edytuj ten wpis

Policja u burmistrza

Autor: Zdjęcie autora Fabian Plapis
0 17 A A

W Kraśniku zachodzą w głowę, dlaczego Wydział do Walki z Korupcją interesuje się miejscowymi notablami

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Trzech bardzo ważnych samorządowców z Kraśnika sprawdzają śledczy z Lublina. Jednego przesłuchali, a mieszkania dwóch kolejnych - w tym burmistrza Kraśnika Piotra Czubińskiego - dokładnie przeszukali.
Zaczęło się dwa tygodnie temu od zatrzymania Piotra L., prezesa Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Zarzut: grożenie pracownikowi dyscyplinarnym zwolnieniem z pracy. Miał w ten sposób wywrzeć wpływ na jego zeznania. Pracownik jest świadkiem w tajnym śledztwie, które prowadzi prokuratura.
Kolejne kroki funkcjonariuszy - według naszych ustaleń - także mają związek z tym śledztwem. W ub. tygodniu w Kraśniku byli policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Zapukali do drzwi najważniejszych samorządowców w mieście. Przeszukali mieszkanie Piotra Czubińskiego, burmistrza Kraśnika. Zajęli mu laptopa.
- Jestem nie tylko zaskoczony, ale przede wszystkim zaniepokojony, bowiem działania prokuratury zbiegły się w czasie z pogróżkami pod moim adresem - komentuje Czubiński. - A wszystko na kilka dni przed referendum w sprawie prywatyzacji KPEC.
Policjanci przeszukali również mieszkanie najbliższego współpracownika burmistrza, Ireneusza Ofczarskiego. Obecnie jest on dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku i wiceprzewodniczącym Rady Miasta. Wcześniej przez kilka lat był zastępcą Czubińskiego.
W przeszukanych domach prokuratura zabezpieczyła kilka przedmiotów. - Jakich i o jakie śledztwo chodzi nie mogę powiedzieć - ucina Marek Woźniak, zastępca prokuratora okręgowego w Lublinie.
Z naszych ustaleń wynika, że w domu Ofczarskiego policjanci zabezpieczyli m.in. komputer i telefon komórkowy. Ani Czubiński, ani Ofczarski nie byli przesłuchiwani. Prokuratura jednak nie wyklucza takiej możliwości.
Sytuacją zaniepokojeni są radni. Na dzisiejszej sesji będą domagali się wyjaśnień od burmistrza i wiceprzewodniczącego rady. - Oficjalnie zapytam, o co chodzi - denerwuje się Mirosław Włodarczyk, przewodniczący klubu radnych PiS.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gabrys / 27 lutego 2008 r. o 16:41
b napisał:
Chyba racje macie wszyscy w tym wszystkim, ale co nam to daje, jak dla mnie zwykłego zjadacza chleba nic. Nie mam pracy po studiach w tym Kraśniku, bo nie znam zbyt dobrze burmistrza ani nie wiem jak to załatwić. Czy coś to zmieni jak przyjdzie następny, nie wierzę już w nic. Ten kraj jest tak dziwny i beznadziejny, skorumpowany, że nie chce się o tym mówić. Nawet ci co ścigają nie sądzę, że są bez skazy. A jeżeli ktoś jest to po pewnym czasie musi się zmienić i być tym złym, bo inaczej ci inni go zjedzą. Takie są warunki w Polsce, to tylko my jesteśmy takim dziwnym narodem. Dlatego Pan Czubiński też był inny, ale żeby żyć jest teraz inny. Ja to rozumiem ale zazdrośnicy nie, bo ich przy korycie nie ma. Dla mnie to nic nie zmieni, więc żryjcie się dalej.

Skończyłeś te studia i nic nie kumasz. aż się chce powiedzieć na takie gadki sfajdasz się pod siebie i będziesz czekał aż ktoś za ciebie sprzatniePrzez takich jak ty Cz. rzadzi juz12 lat

Skończyłeś te studia i nic nie kumasz. aż się chce powiedzieć na takie gadki sfajdasz się pod siebie i będziesz czekał aż ktoś za ciebie sprzatniePrzez takich jak ty Cz. rzadzi juz12 lat rozwiń
Avatar
b / 10 grudnia 2007 r. o 08:42
Chyba racje macie wszyscy w tym wszystkim, ale co nam to daje, jak dla mnie zwykłego zjadacza chleba nic. Nie mam pracy po studiach w tym Kraśniku, bo nie znam zbyt dobrze burmistrza ani nie wiem jak to załatwić. Czy coś to zmieni jak przyjdzie następny, nie wierzę już w nic. Ten kraj jest tak dziwny i beznadziejny, skorumpowany, że nie chce się o tym mówić. Nawet ci co ścigają nie sądzę, że są bez skazy. A jeżeli ktoś jest to po pewnym czasie musi się zmienić i być tym złym, bo inaczej ci inni go zjedzą. Takie są warunki w Polsce, to tylko my jesteśmy takim dziwnym narodem. Dlatego Pan Czubiński też był inny, ale żeby żyć jest teraz inny. Ja to rozumiem ale zazdrośnicy nie, bo ich przy korycie nie ma. Dla mnie to nic nie zmieni, więc żryjcie się dalej.
Chyba racje macie wszyscy w tym wszystkim, ale co nam to daje, jak dla mnie zwykłego zjadacza chleba nic. Nie mam pracy po studiach w tym Kraśniku, bo nie znam zbyt dobrze burmistrza ani nie wiem jak to załatwić. Czy coś to zmieni jak przyjdzie następny, nie wierzę już w nic. Ten kraj jest tak dziwny i beznadziejny, skorumpowany, że nie chce się o tym mówić. Nawet ci co ścigają nie sądzę, że są bez skazy. A jeżeli ktoś jest to po pewnym czasie musi się zmienić i być tym złym, bo inaczej ci inni go zjedzą. Takie są warunki w Polsce, to tylko ... rozwiń
Avatar
GOSTEK / 9 grudnia 2007 r. o 18:31
grin napisał:
Nie rozumiem tego, dlaczego burmistrz jest zaniepokojony wizytą policji, bo przecież co jego sprawdzać nie wolno? Mimo że wątpię aby kiedykolwie i cokolwiek mu udowodniono to jestem jak najbardziej za tym, aby wszystkie możliwe kontrole państwowe prześwietliły działalność władz kraśnickich. Wiadomo w Kraśniku rządzi "grupa kolegów" i nie ważne czy nadają sie na stołek czy nie, to i tak ciepłe posadki mieć po prostu muszą. Niedawno Dziennik Wschodni poruszał temat nienależnie pobranych pieniędzy ze Strefy Usług Komunalnych i co z tym się dzieje? ...nic, cisza jak maczkiem zasiał. Wykryto nieprawidłowości m.in jeden człowiek jednego dnia miał płacone na 2 etatach miejskich i co? ...nic, cisza, a młody "członek grupy" pracuje nadal prężnie pokazując się obok swojego wodza. Teraz kiedy rządzi PO wykrycie nieprawidłowości w UM Kraśnik jest praktycznie niemożliwe, bo przeciez jednym z czołowych pozaparlamentarnych działaczy PO jest właśnie burmistrz Kraśnika. Tak więc bedzie jak było i nie ma co sobie robić złudnych nadziei na zmianę stanu rzeczy.
rozwiń
Avatar
grin / 30 listopada 2007 r. o 19:05
Nie rozumiem tego, dlaczego burmistrz jest zaniepokojony wizytą policji, bo przecież co jego sprawdzać nie wolno? Mimo że wątpię aby kiedykolwie i cokolwiek mu udowodniono to jestem jak najbardziej za tym, aby wszystkie możliwe kontrole państwowe prześwietliły działalność władz kraśnickich. Wiadomo w Kraśniku rządzi "grupa kolegów" i nie ważne czy nadają sie na stołek czy nie, to i tak ciepłe posadki mieć po prostu muszą. Niedawno Dziennik Wschodni poruszał temat nienależnie pobranych pieniędzy ze Strefy Usług Komunalnych i co z tym się dzieje? ...nic, cisza jak maczkiem zasiał. Wykryto nieprawidłowości m.in jeden człowiek jednego dnia miał płacone na 2 etatach miejskich i co? ...nic, cisza, a młody "członek grupy" pracuje nadal prężnie pokazując się obok swojego wodza. Teraz kiedy rządzi PO wykrycie nieprawidłowości w UM Kraśnik jest praktycznie niemożliwe, bo przeciez jednym z czołowych pozaparlamentarnych działaczy PO jest właśnie burmistrz Kraśnika. Tak więc bedzie jak było i nie ma co sobie robić złudnych nadziei na zmianę stanu rzeczy.
Nie rozumiem tego, dlaczego burmistrz jest zaniepokojony wizytą policji, bo przecież co jego sprawdzać nie wolno? Mimo że wątpię aby kiedykolwie i cokolwiek mu udowodniono to jestem jak najbardziej za tym, aby wszystkie możliwe kontrole państwowe prześwietliły działalność władz kraśnickich. Wiadomo w Kraśniku rządzi "grupa kolegów" i nie ważne czy nadają sie na stołek czy nie, to i tak ciepłe posadki mieć po prostu muszą. Niedawno Dziennik Wschodni poruszał temat nienależnie pobranych pieniędzy ze Strefy Usług Komunalnych i co z ty... rozwiń
Avatar
kraśniczanin / 30 listopada 2007 r. o 05:33
jaaaa napisał:
no wreszcie. czekam na to od lat że ktoś go wreszcie skasuje


A co powiesz na to, to u Iwana
[url="http://lkr.pl/viewtopic.php?f=30&t=18281&p=364932#p364932"]http://lkr.pl/viewtopic.php?f=30&t=182...=364932#p364932[/url]
Avatar
brat Temidy / 29 listopada 2007 r. o 22:06
No to przed aparatami sprawiedliwości i organami ścigania stoi nie lada zadanie: udowodnić, że istnieją i NAPRAWDĘ stają na straży prawa. Ludzie w Kraśniku już zwątpili czy jest jakiekolwiek prawo i czy dotyczy wszystkich mieszkańców kraju. To nie ma nic wspólnego z zemstą polityczną. To prośba o przywrócenie godności Temidzie - nie dość, że ślepa, to jeszcze opluwana przez cwaniaczków z układu
Avatar
jaaaa / 29 listopada 2007 r. o 20:45
no wreszcie. czekam na to od lat że ktoś go wreszcie skasuje
Avatar
NINA / 29 listopada 2007 r. o 16:55
NO I CO TWÓJ PIS ZROBIŁ? NIC. WYCHODZI TWOJA ŻÓŁĆ!!!!!!! CHYBA MASZ JUŻ ZGAGĘ.
Avatar
Anna / 29 listopada 2007 r. o 14:18
A no dowie się może wreszcie społeczeństwo czym się zajmował przez lata cały ten urzędnik. Miał przecież popleczników i kompanów, teraz pokazać ich i rozliczyć. Miał to zrobić pis, ale oni tylko robili konferencje, a tu trzeba był coś robić.
Avatar
cba / 29 listopada 2007 r. o 14:05
chyba czas najwyzszy aby ci panowie i jeszcze ich kolega j. stawiar. poszli na zasluzony dlugi odpoczynek tam gdzie pan peczak i rywin. moze jednak jest jakaś sprawiedliwość jeszcze na tym świecie.
Avatar
gabrys / 27 lutego 2008 r. o 16:41
b napisał:
Chyba racje macie wszyscy w tym wszystkim, ale co nam to daje, jak dla mnie zwykłego zjadacza chleba nic. Nie mam pracy po studiach w tym Kraśniku, bo nie znam zbyt dobrze burmistrza ani nie wiem jak to załatwić. Czy coś to zmieni jak przyjdzie następny, nie wierzę już w nic. Ten kraj jest tak dziwny i beznadziejny, skorumpowany, że nie chce się o tym mówić. Nawet ci co ścigają nie sądzę, że są bez skazy. A jeżeli ktoś jest to po pewnym czasie musi się zmienić i być tym złym, bo inaczej ci inni go zjedzą. Takie są warunki w Polsce, to tylko my jesteśmy takim dziwnym narodem. Dlatego Pan Czubiński też był inny, ale żeby żyć jest teraz inny. Ja to rozumiem ale zazdrośnicy nie, bo ich przy korycie nie ma. Dla mnie to nic nie zmieni, więc żryjcie się dalej.

Skończyłeś te studia i nic nie kumasz. aż się chce powiedzieć na takie gadki sfajdasz się pod siebie i będziesz czekał aż ktoś za ciebie sprzatniePrzez takich jak ty Cz. rzadzi juz12 lat

Skończyłeś te studia i nic nie kumasz. aż się chce powiedzieć na takie gadki sfajdasz się pod siebie i będziesz czekał aż ktoś za ciebie sprzatniePrzez takich jak ty Cz. rzadzi juz12 lat rozwiń
Avatar
b / 10 grudnia 2007 r. o 08:42
Chyba racje macie wszyscy w tym wszystkim, ale co nam to daje, jak dla mnie zwykłego zjadacza chleba nic. Nie mam pracy po studiach w tym Kraśniku, bo nie znam zbyt dobrze burmistrza ani nie wiem jak to załatwić. Czy coś to zmieni jak przyjdzie następny, nie wierzę już w nic. Ten kraj jest tak dziwny i beznadziejny, skorumpowany, że nie chce się o tym mówić. Nawet ci co ścigają nie sądzę, że są bez skazy. A jeżeli ktoś jest to po pewnym czasie musi się zmienić i być tym złym, bo inaczej ci inni go zjedzą. Takie są warunki w Polsce, to tylko my jesteśmy takim dziwnym narodem. Dlatego Pan Czubiński też był inny, ale żeby żyć jest teraz inny. Ja to rozumiem ale zazdrośnicy nie, bo ich przy korycie nie ma. Dla mnie to nic nie zmieni, więc żryjcie się dalej.
Chyba racje macie wszyscy w tym wszystkim, ale co nam to daje, jak dla mnie zwykłego zjadacza chleba nic. Nie mam pracy po studiach w tym Kraśniku, bo nie znam zbyt dobrze burmistrza ani nie wiem jak to załatwić. Czy coś to zmieni jak przyjdzie następny, nie wierzę już w nic. Ten kraj jest tak dziwny i beznadziejny, skorumpowany, że nie chce się o tym mówić. Nawet ci co ścigają nie sądzę, że są bez skazy. A jeżeli ktoś jest to po pewnym czasie musi się zmienić i być tym złym, bo inaczej ci inni go zjedzą. Takie są warunki w Polsce, to tylko ... rozwiń
Avatar
GOSTEK / 9 grudnia 2007 r. o 18:31
grin napisał:
Nie rozumiem tego, dlaczego burmistrz jest zaniepokojony wizytą policji, bo przecież co jego sprawdzać nie wolno? Mimo że wątpię aby kiedykolwie i cokolwiek mu udowodniono to jestem jak najbardziej za tym, aby wszystkie możliwe kontrole państwowe prześwietliły działalność władz kraśnickich. Wiadomo w Kraśniku rządzi "grupa kolegów" i nie ważne czy nadają sie na stołek czy nie, to i tak ciepłe posadki mieć po prostu muszą. Niedawno Dziennik Wschodni poruszał temat nienależnie pobranych pieniędzy ze Strefy Usług Komunalnych i co z tym się dzieje? ...nic, cisza jak maczkiem zasiał. Wykryto nieprawidłowości m.in jeden człowiek jednego dnia miał płacone na 2 etatach miejskich i co? ...nic, cisza, a młody "członek grupy" pracuje nadal prężnie pokazując się obok swojego wodza. Teraz kiedy rządzi PO wykrycie nieprawidłowości w UM Kraśnik jest praktycznie niemożliwe, bo przeciez jednym z czołowych pozaparlamentarnych działaczy PO jest właśnie burmistrz Kraśnika. Tak więc bedzie jak było i nie ma co sobie robić złudnych nadziei na zmianę stanu rzeczy.
rozwiń
Avatar
grin / 30 listopada 2007 r. o 19:05
Nie rozumiem tego, dlaczego burmistrz jest zaniepokojony wizytą policji, bo przecież co jego sprawdzać nie wolno? Mimo że wątpię aby kiedykolwie i cokolwiek mu udowodniono to jestem jak najbardziej za tym, aby wszystkie możliwe kontrole państwowe prześwietliły działalność władz kraśnickich. Wiadomo w Kraśniku rządzi "grupa kolegów" i nie ważne czy nadają sie na stołek czy nie, to i tak ciepłe posadki mieć po prostu muszą. Niedawno Dziennik Wschodni poruszał temat nienależnie pobranych pieniędzy ze Strefy Usług Komunalnych i co z tym się dzieje? ...nic, cisza jak maczkiem zasiał. Wykryto nieprawidłowości m.in jeden człowiek jednego dnia miał płacone na 2 etatach miejskich i co? ...nic, cisza, a młody "członek grupy" pracuje nadal prężnie pokazując się obok swojego wodza. Teraz kiedy rządzi PO wykrycie nieprawidłowości w UM Kraśnik jest praktycznie niemożliwe, bo przeciez jednym z czołowych pozaparlamentarnych działaczy PO jest właśnie burmistrz Kraśnika. Tak więc bedzie jak było i nie ma co sobie robić złudnych nadziei na zmianę stanu rzeczy.
Nie rozumiem tego, dlaczego burmistrz jest zaniepokojony wizytą policji, bo przecież co jego sprawdzać nie wolno? Mimo że wątpię aby kiedykolwie i cokolwiek mu udowodniono to jestem jak najbardziej za tym, aby wszystkie możliwe kontrole państwowe prześwietliły działalność władz kraśnickich. Wiadomo w Kraśniku rządzi "grupa kolegów" i nie ważne czy nadają sie na stołek czy nie, to i tak ciepłe posadki mieć po prostu muszą. Niedawno Dziennik Wschodni poruszał temat nienależnie pobranych pieniędzy ze Strefy Usług Komunalnych i co z ty... rozwiń
Avatar
kraśniczanin / 30 listopada 2007 r. o 05:33
jaaaa napisał:
no wreszcie. czekam na to od lat że ktoś go wreszcie skasuje


A co powiesz na to, to u Iwana
[url="http://lkr.pl/viewtopic.php?f=30&t=18281&p=364932#p364932"]http://lkr.pl/viewtopic.php?f=30&t=182...=364932#p364932[/url]
Avatar
brat Temidy / 29 listopada 2007 r. o 22:06
No to przed aparatami sprawiedliwości i organami ścigania stoi nie lada zadanie: udowodnić, że istnieją i NAPRAWDĘ stają na straży prawa. Ludzie w Kraśniku już zwątpili czy jest jakiekolwiek prawo i czy dotyczy wszystkich mieszkańców kraju. To nie ma nic wspólnego z zemstą polityczną. To prośba o przywrócenie godności Temidzie - nie dość, że ślepa, to jeszcze opluwana przez cwaniaczków z układu
Avatar
jaaaa / 29 listopada 2007 r. o 20:45
no wreszcie. czekam na to od lat że ktoś go wreszcie skasuje
Avatar
NINA / 29 listopada 2007 r. o 16:55
NO I CO TWÓJ PIS ZROBIŁ? NIC. WYCHODZI TWOJA ŻÓŁĆ!!!!!!! CHYBA MASZ JUŻ ZGAGĘ.
Avatar
Anna / 29 listopada 2007 r. o 14:18
A no dowie się może wreszcie społeczeństwo czym się zajmował przez lata cały ten urzędnik. Miał przecież popleczników i kompanów, teraz pokazać ich i rozliczyć. Miał to zrobić pis, ale oni tylko robili konferencje, a tu trzeba był coś robić.
Avatar
cba / 29 listopada 2007 r. o 14:05
chyba czas najwyzszy aby ci panowie i jeszcze ich kolega j. stawiar. poszli na zasluzony dlugi odpoczynek tam gdzie pan peczak i rywin. moze jednak jest jakaś sprawiedliwość jeszcze na tym świecie.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Wielkie emocje w końcówce meczu Argentyna – Holandia. Wydawało się, że „Abicelestes” bez problemu awansują do półfinału mundialu w Katarze. Jeszcze w 82 minucie Leo Messi i spółka prowadzili 2:0. „Pomarańczowi” zdążyli doprowadzić jednak do wyrównania. Gola na 2:2 strzelili w… 11 minucie doliczonego czasu gry po świetnie rozegranym rzucie wolnym. W efekcie, znowu trzeba było szukać rozstrzygnięcia w rzutach karnych. A te lepiej wykonywała Argentyna i wygrała ostatecznie 4:3.

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Matylda Kowalczuk po mistrzowsku zinterpretowała „Taniec”, a Emilia Drzygało „Zimę”. Uczennice zamojskiego liceum plastycznego za swoje ilustracje wierszy Marii Konopnickiej zdobyły dwie główne nagrody w Ogólnopolskim Konkursie „Słowem Malowane 2022”.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Przyszłoroczne dochody miasta mają wynieść 104 mln zł, a wydatki przekroczą 110 mln zł. Zgodnie z projektem nowego budżetu na inwestycje trafi ponad 25 mln zł. Najwięcej na drogi, zbrojenie terenów przemysłowych, latarnie oraz ocieplenie II LO im. Piotra Firleja.

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał w sądzie ze Skarbem Państwa. Na konto miasta wpłynęło 1,2 mln zł.

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów
10 grudnia 2022, 19:00

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie zapowiada ten koncert, jako wyjątkowe wydarzenie. W sobotę (10 grudnia, godz. 19) w zamojskim kościele Franciszkanów odbędzie się recital organowy Tadeusza Barylskiego. Jest organizowany dokładnie w 200. rocznicę urodzin Cesara Francka.

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Park Rury położony w wąwozie między Czubami, a osiedlami LSM ma otrzymać imię Romualda Dylewskiego, wybitnego architekta i urbanisty zmarłego w 2019 r.

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody
Alarm 24

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody

Od środy wieczorem do piątku rano w szpitalu przy ul. Herberta w Lublinie (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Wyszyńskiego) pacjenci byli pozbawieni dostępu do ciepłej wody. Powód? Awaria podczas przełączania instalacji w trakcie budowania nowej części szpitala.

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Znamy pierwszego półfinalistę turnieju w Katarze. Chorwacja walczyła do końca i wyrzuciła za burtę mundialu głównego faworyta – Brazylię. Luka Modrić i spółka przegrywali od 105 minuty, ale w końcówce doprowadzili do wyrównania i rzutów karnych. A w serii jedenastek pokonali „Canarinhos” 4:2.

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów
galeria

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów

– Wystarczyło puścić iskierkę i za chwilę ogień gorących serc rozpalił ognisko dobroci – uśmiecha się Aleksandra Krzyżanowska, nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej nr 30 w Lublinie.

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Bialscy radni idą na rekord i po raz kolejny odmawiają sprzedaży miejskich działek przy ulicach Elektrycznej i Brzegowej.

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza
10 grudnia 2022, 17:00

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza

Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) zaprasza na spotkanie autorskie z Bartoszem Sadulskim, które odbędzie się 10 grudnia o godz. 17.

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Politycy Prawa i Sprawiedliwości przestrzegają przed powrotem Platformy Obywatelskiej do władzy. W piątek w całej Polsce, w tym także w Lublinie, zorganizowali w tej sprawie konferencje prasowe pod biurami poselskimi największej partii opozycyjnej.

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Sytuacja organizacyjna Lublinianki się poprawia, ale i tak w zimie kilku piłkarzy może zdecydować się na opuszczenie drużyny. Oferty z wyższych lig ma Tomasz Tymosiak, a na testach w GKS Tychy przebywa Fryderyk Janaszek.

Nie widać końca konfliktu w Zarządzie Dróg Powiatowych w Lublinie. Starosta: we wtorek podejmę decyzję

Nie widać końca konfliktu w Zarządzie Dróg Powiatowych w Lublinie. Starosta: we wtorek podejmę decyzję

Pracownicy chcą, żeby starosta odwołał dyrektorkę Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie. Napisali kolejne, anonimowe pismo w tej sprawie. – Mam wrażenie, że wszyscy tam są zastraszeni i dzieje się z nimi coś złego – ocenia radny powiatowy, który zainteresował się sprawą i ma kontakt ze skonfliktowanymi. Starosta na wtorek zapowiada decyzję.

"Grawitacja" reż. Alfonso Cuaróna. Program TV 9-11 grudnia 2022
9 grudnia 2022, 20:00

"Grawitacja" reż. Alfonso Cuaróna. Program TV 9-11 grudnia 2022

W ten weekend w telewizji będzie można zobaczyć premierowo widowisko "Monster Hunter". Poniżej prezentujemy kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!