Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

7 grudnia 2011 r.
15:49
Edytuj ten wpis

Ruszył proces ws. "służbowego" wyjazdu w Alpy. Roman S. skazany

0 55 A A
Roman S. – jeden z oskarżonych w tej sprawie – dobrowolnie poddał się karze (MACIEJ KACZANOWSKI)
Roman S. – jeden z oskarżonych w tej sprawie – dobrowolnie poddał się karze (MACIEJ KACZANOWSKI)

Roman S. przyznał się do wyłudzenia pieniędzy z kasy miasta. We środę sąd skazał byłego dyrektora SP 6 w Kraśniku na półtora roku więzienia w zawieszeniu. Wśród oskarżonych w sprawie wypadu w Alpy jest m.in. były burmistrz Kraśnika.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W lutym 2008 r. dyrektorzy kraśnickich szkół, burmistrz miasta, jego żona i trzech miejskich radnych pojechało busem w austriackie Alpy. Powodem wyjazdu miało być szkolenie dla pedagogów. Pieniądze wyjazd pochodziły z Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Kraśniku, pod które podlegają szkoły.

Zdaniem śledczych żadnego szkolenia jednak nie było. A wycieczka była zwykłym wypadem na narty.

– Dla stworzenia pozorów uczestnicy wyjazdu pojechali nawet pod jedną ze szkół, ale na miejscu okazało się, że w Austrii są akurat ferie i szkoła była zamknięta – tłumaczy Andrzej Kuźmicz z Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Za publiczne pieniądze kupowano też karnety na wyciąg narciarski.

Dziś ruszył proces w tej sprawie. Do Sądu Rejonowego w Kraśniku stawili się oskarżeni, główni organizatorzy wyjazdu. To Roman S. – zastępca Kraśnickiego Ośrodka Edukacji i Nauki, a także ówczesny dyrektor SP 6, jego żona Marzena S. – była już dyrektor Zespołu Szkół nr 2 i miejska radna oraz Waldemar D – były dyrektor SP nr 5. Wszyscy odpowiadają za wyłudzenie pieniędzy.

Romanowi S. śledczy zarzucili dodatkowo, że w 2007 r. przywłaszczył sobie ponad 6 tys. zł pochodzące z premii za ubezpieczenie uczniów. Były dyrektor zamiast konta szkoły, którą kierował podał swoje prywatne. W toku postępowania tłumaczył, że pieniądze miały być przeznaczone na zakup… nowego sztandaru dla szkoły. Miał je "przechować”, aby nie wróciły do kasy miasta.



We środę w sądzie mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Sąd skazał go na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Ma też zapłacić 2 tys. zł grzywny i naprawić szkodę, czyli wpłacić na rzecz miasta ponad 17 tys. zł. Oskarżony wnosił o minimalne obciążenie go kosztami procesowymi.

– Jestem podwójnie ukarany tym wyrokiem – przekonywał w sądzie Roman S. – Tracę pracę (pełni funkcję kierowniczą w instytucji oświatowej podległej miastu-red.). Znając lokalne środowisko, pewnie przez dłuższy czas nie znajdę zatrudnienia.

Z kolei adwokat jego żony zapowiedział w sądzie, że będzie wnosił o warunkowe umorzenie jej sprawy.

Oskarżony o wyłudzenie pieniędzy były burmistrz Kraśnika Piotr Cz. nie został wezwany na dzisiejszą rozprawę. Jego sprawa została wyłączona do odrębnego rozpoznania.

– Jej termin nie został jeszcze wyznaczony – mówi Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 26 stycznia 2012 r. o 14:02
0
Pan S. podobno miał stracić swoje stanowisko kierownicze, tymczasem dalej je pełni...cos tu chyba nie tak?
Avatar
taak / 14 grudnia 2011 r. o 21:11
0
strrrraaaach?
Avatar
gosc / 14 grudnia 2011 r. o 09:10
0
co sie stało ze wszyscy przenieśli sie z komentarzami i opiniami na temat władzy na forum dziennika wsch?Dlaczego na LKR zrobiło sie tak nudno??????????
Avatar
Marysieńka / 14 grudnia 2011 r. o 08:39
0
Jak chce sie komuś przykopać to sie przykopie, a najwygodniej i najodwazniej jest kopac kiedy juz ten ktoś lezy, a wczesniej nie porywali sie , żeby chociaz nogą się zamachnąć. A wykazywał sie cechami charakterystycznymi dla wielu ludzi,szczególnie karierowiczów, którzy taką drogą chcą sobie zaskarbic wiekszą przychylnosc u władzy. Także nie jest odosobnionym przypadkiem w swojej usłużalności. A bez takiego podejścia przewazającej wiekszości trudno było by sie przebic w tym świecie. Ale bywają tez i gorsi, którzy potrafią na raz na dwa fronty działać.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2011 r. o 04:56
0
Podziękujmy koalicji rządowej PO-PSL za pomoc biednym Grekom i Włochom w ich kryzysie!!!


Grecja

Pensja minimum - 3,9 tys. zł
Minimalna emerytura - 2,2 tys. zł
Renta minimalna - 2,2 tys. zł (wypłacana 14 razy w roku)
Becikowe - 4,4 tys. zł
Dodatek za urodzenie dziecka - 50% dochodów matki przez 56 dni przed urodzeniem i 63 dni po narodzinach Minimalny zasiłek dla sieroty - 2 tys. zł
Dodatek socjalny dla osób o niskich dochodach - 900 zł
Wiek emerytalny - 65 lat mężczyźni i 60 lat kobiety
Wypłata na chorobowym - 72-130 zł dziennie, w zależności od liczby dni choroby
Zasiłek dla bezrobotnych - 2,1 tys. złotych i jest powiększany o 10 proc. na każdego członka rodziny, wypłacany do 12 miesięcy

Włochy

Pensja minimum - 2,7 tys. zł
Minimalna emerytura - 2,6 tys. zł
Renta minimalna - 2,1 tys. zł (w grudniu renciści dostają trzynastkę)
Becikowe - 4,5 tys. euro (za drugie i kolejne dziecko)
Dodatek za urodzenie dziecka - pracodawca musi wysłać rodzica na 6-miesięczny urlop do momentu ukończenia przez dziecko 3. roku życia. Na urlopie rodzic otrzymuje ekstra 30 procent swoich zarobków.
Minimalny zasiłek dla sieroty - 1,1 tys. zł dla półsieroty i 2,2 tys. zł dla pełnej sieroty
Dodatek socjalny dla osób o niskich dochodach - Jeżeli firma zabrała godziny pracy to państwo płaci 80% wypłaty, którą dostaliby za te godziny, pracując w pełnym wymiarze godzin
Wiek emerytalny - 65 lat mężczyźni i 60 lat kobiety
Wypłata na chorobowym - 60% dochodów, jeżeli chorujemy do 90 dni i 75%, jeżeli chorujemy powyżej 90 dni
Zasiłek dla bezrobotnych: 4 tys. zł wypłacany przez 8 miesięcy lub w przypadku osób 50 przez 12 miesięcy

Polska

Pensja minimum - 1,4 tys. zł
Minimalna emerytura - 730 zł
Renta minimalna - 730 zł
Becikowe - 1 tys. zł
Dodatek za urodzenie dziecka - pełnopłatny urlop macierzyński przez 5 miesięcy
Minimalny zasiłek dla sieroty - 350 zł
Dodatek socjalny dla osób o niskich dochodach - 500 zł
Wiek emerytalny - 65 lat mężczyźni i 60 lat kobiety (będzie zwiększony do 67 lat dla wszystkich)
Wypłata na chorobowym - Zasiłek wynosi 80 proc. wynagrodzenia, jeżeli przyczyną choroby jest wypadek w pracy, to zasiłek wynosi 100 proc. wynagrodzenia
Zasiłek dla bezrobotnych - 742 zł przez pierwsze trzy miesiące, potem wysokość zasiłku spada do 582 złotych

Źródła: dane ZUS i U.S. Social Security Administration
Podziękujmy koalicji rządowej PO-PSL za pomoc biednym Grekom i Włochom w ich kryzysie!!!


Grecja

Pensja minimum - 3,9 tys. zł
Minimalna emerytura - 2,2 tys. zł
Renta minimalna - 2,2 tys. zł (wypłacana 14 razy w roku)
Becikowe - 4,4 tys. zł
Dodatek za urodzenie dziecka - 50% dochodów matki przez 56 dni przed urodzeniem i 63 dni po narodzinach Minimalny zasiłek dla sieroty - 2 tys. zł
Dodatek socjalny dla osób o niskich dochodach - 900 zł
Wiek emerytalny - 65 ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2011 r. o 20:36
0
[quote name='obcy' timestamp='1323800009' post='570060']
Od samego poczatku robil za marionetke i "czlonka" tylko bidok nie wiedzial o tym, myslal, ze Pana Boga zlapal za nogi. Az tu upsss, wode dzban nosi........
[/quote]
Oj, niekoniecznie tylko marionetka. Kilku osobom zaszkodził, bo donosił gdzie trzeba o ludziach niewygodnych byłej kraśnickiej władzy, niezadowolonych i głośno wyrażających swoją pogardę dla układu. Tak więc nie tylko marionetka, ale i szkodnik. Nie on jeden zresztą. Inni też...
[quote name='obcy' timestamp='1323800009' post='570060']
Od samego poczatku robil za marionetke i "czlonka" tylko bidok nie wiedzial o tym, myslal, ze Pana Boga zlapal za nogi. Az tu upsss, wode dzban nosi........
[/quote]
Oj, niekoniecznie tylko marionetka. Kilku osobom zaszkodził, bo donosił gdzie trzeba o ludziach niewygodnych byłej kraśnickiej władzy, niezadowolonych i głośno wyrażających swoją pogardę dla układu. Tak więc nie tylko marionetka, ale i szkodnik. Nie on jeden zresztą. Inni... rozwiń
Avatar
obcy / 13 grudnia 2011 r. o 19:13
0
[quote name='Gość' timestamp='1323797022' post='570034']
A ja czekam na dalsze sprawiedliwe wyroki. Oraz na ruchy kadrowe w oświacie. Niesławny bohater artykułu szczycący się dotychczas unikaniem odpowiedzialności, wpajaniem uczniom pogardy dla prawa (publicznie tak się o tym wypowiadał), teraz ma czelność uskarżać się na los? Owszem, pełnił funkcje kierownicze, ale tylko dlatego, że należał do najbliższych współpracowników byłego burmistrza! A na czy polegała jego ostatnia praca? Tego chyba nawet sam nie wie! Bo oprócz śledzenia forów internetowych i wypisywania na nich bzdur - nie robił nic więcej. Teraz pora na zmiecenie ze szkół pozostałych popleczników byłego, którzy tylko szkodzą oświacie i dzieciom. Zramolałych emerytów na emerytury pognać, a nie przechowywać w gabinetach, gdzie w dodatku trzepią nadliczbowe w gadzinach pracy.
[/quote]
Od samego poczatku robil za marionetke i "czlonka" tylko bidok nie wiedzial o tym, myslal, ze Pana Boga zlapal za nogi. Az tu upsss, wode dzban nosi........
[quote name='Gość' timestamp='1323797022' post='570034']
A ja czekam na dalsze sprawiedliwe wyroki. Oraz na ruchy kadrowe w oświacie. Niesławny bohater artykułu szczycący się dotychczas unikaniem odpowiedzialności, wpajaniem uczniom pogardy dla prawa (publicznie tak się o tym wypowiadał), teraz ma czelność uskarżać się na los? Owszem, pełnił funkcje kierownicze, ale tylko dlatego, że należał do najbliższych współpracowników byłego burmistrza! A na czy polegała jego ostatnia praca? Tego chyba nawet sam nie wi... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2011 r. o 18:23
0
A ja czekam na dalsze sprawiedliwe wyroki. Oraz na ruchy kadrowe w oświacie. Niesławny bohater artykułu szczycący się dotychczas unikaniem odpowiedzialności, wpajaniem uczniom pogardy dla prawa (publicznie tak się o tym wypowiadał), teraz ma czelność uskarżać się na los? Owszem, pełnił funkcje kierownicze, ale tylko dlatego, że należał do najbliższych współpracowników byłego burmistrza! A na czy polegała jego ostatnia praca? Tego chyba nawet sam nie wie! Bo oprócz śledzenia forów internetowych i wypisywania na nich bzdur - nie robił nic więcej. Teraz pora na zmiecenie ze szkół pozostałych popleczników byłego, którzy tylko szkodzą oświacie i dzieciom. Zramolałych emerytów na emerytury pognać, a nie przechowywać w gabinetach, gdzie w dodatku trzepią nadliczbowe w gadzinach pracy.
A ja czekam na dalsze sprawiedliwe wyroki. Oraz na ruchy kadrowe w oświacie. Niesławny bohater artykułu szczycący się dotychczas unikaniem odpowiedzialności, wpajaniem uczniom pogardy dla prawa (publicznie tak się o tym wypowiadał), teraz ma czelność uskarżać się na los? Owszem, pełnił funkcje kierownicze, ale tylko dlatego, że należał do najbliższych współpracowników byłego burmistrza! A na czy polegała jego ostatnia praca? Tego chyba nawet sam nie wie! Bo oprócz śledzenia forów internetowych i wypisywania na nich bzdur - nie robił ... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 12 grudnia 2011 r. o 21:39
0
[quote name='mieszkaniec' timestamp='1323720990' post='569649']
Tak burmistrzowie jak i mieszkańcy mówią, że po latach bezprawia zwyciężyła sprawiedliwość .....
[/quote]
Ale mi sprawiedliwosć. Z szesciu dyrektorów podstawówek szkolących sie w Alpach i z dwóch przywłaszczających sobie szkolne pieniądze jeden ukarany.I to ma byc zwyciestwo sprawiedliwosci nad bezprawiem. To jest tylko pochwała wybiórczego bezprawia i wymierzania za niego sprawiedliwosci. I az wstyd, ze władza sie pod takim czymś podpisuje.
Avatar
mieszkaniec / 12 grudnia 2011 r. o 21:16
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1323617829' post='568974']
A co na to wszystko ma do powiedzenia burmistrz ze swoim obecnym vice, którzy jeszcze faworyzują jednego z takich?
[/quote]
Tak burmistrzowie jak i mieszkańcy mówią, że po latach bezprawia zwyciężyła sprawiedliwość .....
Avatar
ja / 26 stycznia 2012 r. o 14:02
0
Pan S. podobno miał stracić swoje stanowisko kierownicze, tymczasem dalej je pełni...cos tu chyba nie tak?
Avatar
taak / 14 grudnia 2011 r. o 21:11
0
strrrraaaach?
Avatar
gosc / 14 grudnia 2011 r. o 09:10
0
co sie stało ze wszyscy przenieśli sie z komentarzami i opiniami na temat władzy na forum dziennika wsch?Dlaczego na LKR zrobiło sie tak nudno??????????
Avatar
Marysieńka / 14 grudnia 2011 r. o 08:39
0
Jak chce sie komuś przykopać to sie przykopie, a najwygodniej i najodwazniej jest kopac kiedy juz ten ktoś lezy, a wczesniej nie porywali sie , żeby chociaz nogą się zamachnąć. A wykazywał sie cechami charakterystycznymi dla wielu ludzi,szczególnie karierowiczów, którzy taką drogą chcą sobie zaskarbic wiekszą przychylnosc u władzy. Także nie jest odosobnionym przypadkiem w swojej usłużalności. A bez takiego podejścia przewazającej wiekszości trudno było by sie przebic w tym świecie. Ale bywają tez i gorsi, którzy potrafią na raz na dwa fronty działać.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2011 r. o 04:56
0
Podziękujmy koalicji rządowej PO-PSL za pomoc biednym Grekom i Włochom w ich kryzysie!!!


Grecja

Pensja minimum - 3,9 tys. zł
Minimalna emerytura - 2,2 tys. zł
Renta minimalna - 2,2 tys. zł (wypłacana 14 razy w roku)
Becikowe - 4,4 tys. zł
Dodatek za urodzenie dziecka - 50% dochodów matki przez 56 dni przed urodzeniem i 63 dni po narodzinach Minimalny zasiłek dla sieroty - 2 tys. zł
Dodatek socjalny dla osób o niskich dochodach - 900 zł
Wiek emerytalny - 65 lat mężczyźni i 60 lat kobiety
Wypłata na chorobowym - 72-130 zł dziennie, w zależności od liczby dni choroby
Zasiłek dla bezrobotnych - 2,1 tys. złotych i jest powiększany o 10 proc. na każdego członka rodziny, wypłacany do 12 miesięcy

Włochy

Pensja minimum - 2,7 tys. zł
Minimalna emerytura - 2,6 tys. zł
Renta minimalna - 2,1 tys. zł (w grudniu renciści dostają trzynastkę)
Becikowe - 4,5 tys. euro (za drugie i kolejne dziecko)
Dodatek za urodzenie dziecka - pracodawca musi wysłać rodzica na 6-miesięczny urlop do momentu ukończenia przez dziecko 3. roku życia. Na urlopie rodzic otrzymuje ekstra 30 procent swoich zarobków.
Minimalny zasiłek dla sieroty - 1,1 tys. zł dla półsieroty i 2,2 tys. zł dla pełnej sieroty
Dodatek socjalny dla osób o niskich dochodach - Jeżeli firma zabrała godziny pracy to państwo płaci 80% wypłaty, którą dostaliby za te godziny, pracując w pełnym wymiarze godzin
Wiek emerytalny - 65 lat mężczyźni i 60 lat kobiety
Wypłata na chorobowym - 60% dochodów, jeżeli chorujemy do 90 dni i 75%, jeżeli chorujemy powyżej 90 dni
Zasiłek dla bezrobotnych: 4 tys. zł wypłacany przez 8 miesięcy lub w przypadku osób 50 przez 12 miesięcy

Polska

Pensja minimum - 1,4 tys. zł
Minimalna emerytura - 730 zł
Renta minimalna - 730 zł
Becikowe - 1 tys. zł
Dodatek za urodzenie dziecka - pełnopłatny urlop macierzyński przez 5 miesięcy
Minimalny zasiłek dla sieroty - 350 zł
Dodatek socjalny dla osób o niskich dochodach - 500 zł
Wiek emerytalny - 65 lat mężczyźni i 60 lat kobiety (będzie zwiększony do 67 lat dla wszystkich)
Wypłata na chorobowym - Zasiłek wynosi 80 proc. wynagrodzenia, jeżeli przyczyną choroby jest wypadek w pracy, to zasiłek wynosi 100 proc. wynagrodzenia
Zasiłek dla bezrobotnych - 742 zł przez pierwsze trzy miesiące, potem wysokość zasiłku spada do 582 złotych

Źródła: dane ZUS i U.S. Social Security Administration
Podziękujmy koalicji rządowej PO-PSL za pomoc biednym Grekom i Włochom w ich kryzysie!!!


Grecja

Pensja minimum - 3,9 tys. zł
Minimalna emerytura - 2,2 tys. zł
Renta minimalna - 2,2 tys. zł (wypłacana 14 razy w roku)
Becikowe - 4,4 tys. zł
Dodatek za urodzenie dziecka - 50% dochodów matki przez 56 dni przed urodzeniem i 63 dni po narodzinach Minimalny zasiłek dla sieroty - 2 tys. zł
Dodatek socjalny dla osób o niskich dochodach - 900 zł
Wiek emerytalny - 65 ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2011 r. o 20:36
0
[quote name='obcy' timestamp='1323800009' post='570060']
Od samego poczatku robil za marionetke i "czlonka" tylko bidok nie wiedzial o tym, myslal, ze Pana Boga zlapal za nogi. Az tu upsss, wode dzban nosi........
[/quote]
Oj, niekoniecznie tylko marionetka. Kilku osobom zaszkodził, bo donosił gdzie trzeba o ludziach niewygodnych byłej kraśnickiej władzy, niezadowolonych i głośno wyrażających swoją pogardę dla układu. Tak więc nie tylko marionetka, ale i szkodnik. Nie on jeden zresztą. Inni też...
[quote name='obcy' timestamp='1323800009' post='570060']
Od samego poczatku robil za marionetke i "czlonka" tylko bidok nie wiedzial o tym, myslal, ze Pana Boga zlapal za nogi. Az tu upsss, wode dzban nosi........
[/quote]
Oj, niekoniecznie tylko marionetka. Kilku osobom zaszkodził, bo donosił gdzie trzeba o ludziach niewygodnych byłej kraśnickiej władzy, niezadowolonych i głośno wyrażających swoją pogardę dla układu. Tak więc nie tylko marionetka, ale i szkodnik. Nie on jeden zresztą. Inni... rozwiń
Avatar
obcy / 13 grudnia 2011 r. o 19:13
0
[quote name='Gość' timestamp='1323797022' post='570034']
A ja czekam na dalsze sprawiedliwe wyroki. Oraz na ruchy kadrowe w oświacie. Niesławny bohater artykułu szczycący się dotychczas unikaniem odpowiedzialności, wpajaniem uczniom pogardy dla prawa (publicznie tak się o tym wypowiadał), teraz ma czelność uskarżać się na los? Owszem, pełnił funkcje kierownicze, ale tylko dlatego, że należał do najbliższych współpracowników byłego burmistrza! A na czy polegała jego ostatnia praca? Tego chyba nawet sam nie wie! Bo oprócz śledzenia forów internetowych i wypisywania na nich bzdur - nie robił nic więcej. Teraz pora na zmiecenie ze szkół pozostałych popleczników byłego, którzy tylko szkodzą oświacie i dzieciom. Zramolałych emerytów na emerytury pognać, a nie przechowywać w gabinetach, gdzie w dodatku trzepią nadliczbowe w gadzinach pracy.
[/quote]
Od samego poczatku robil za marionetke i "czlonka" tylko bidok nie wiedzial o tym, myslal, ze Pana Boga zlapal za nogi. Az tu upsss, wode dzban nosi........
[quote name='Gość' timestamp='1323797022' post='570034']
A ja czekam na dalsze sprawiedliwe wyroki. Oraz na ruchy kadrowe w oświacie. Niesławny bohater artykułu szczycący się dotychczas unikaniem odpowiedzialności, wpajaniem uczniom pogardy dla prawa (publicznie tak się o tym wypowiadał), teraz ma czelność uskarżać się na los? Owszem, pełnił funkcje kierownicze, ale tylko dlatego, że należał do najbliższych współpracowników byłego burmistrza! A na czy polegała jego ostatnia praca? Tego chyba nawet sam nie wi... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2011 r. o 18:23
0
A ja czekam na dalsze sprawiedliwe wyroki. Oraz na ruchy kadrowe w oświacie. Niesławny bohater artykułu szczycący się dotychczas unikaniem odpowiedzialności, wpajaniem uczniom pogardy dla prawa (publicznie tak się o tym wypowiadał), teraz ma czelność uskarżać się na los? Owszem, pełnił funkcje kierownicze, ale tylko dlatego, że należał do najbliższych współpracowników byłego burmistrza! A na czy polegała jego ostatnia praca? Tego chyba nawet sam nie wie! Bo oprócz śledzenia forów internetowych i wypisywania na nich bzdur - nie robił nic więcej. Teraz pora na zmiecenie ze szkół pozostałych popleczników byłego, którzy tylko szkodzą oświacie i dzieciom. Zramolałych emerytów na emerytury pognać, a nie przechowywać w gabinetach, gdzie w dodatku trzepią nadliczbowe w gadzinach pracy.
A ja czekam na dalsze sprawiedliwe wyroki. Oraz na ruchy kadrowe w oświacie. Niesławny bohater artykułu szczycący się dotychczas unikaniem odpowiedzialności, wpajaniem uczniom pogardy dla prawa (publicznie tak się o tym wypowiadał), teraz ma czelność uskarżać się na los? Owszem, pełnił funkcje kierownicze, ale tylko dlatego, że należał do najbliższych współpracowników byłego burmistrza! A na czy polegała jego ostatnia praca? Tego chyba nawet sam nie wie! Bo oprócz śledzenia forów internetowych i wypisywania na nich bzdur - nie robił ... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 12 grudnia 2011 r. o 21:39
0
[quote name='mieszkaniec' timestamp='1323720990' post='569649']
Tak burmistrzowie jak i mieszkańcy mówią, że po latach bezprawia zwyciężyła sprawiedliwość .....
[/quote]
Ale mi sprawiedliwosć. Z szesciu dyrektorów podstawówek szkolących sie w Alpach i z dwóch przywłaszczających sobie szkolne pieniądze jeden ukarany.I to ma byc zwyciestwo sprawiedliwosci nad bezprawiem. To jest tylko pochwała wybiórczego bezprawia i wymierzania za niego sprawiedliwosci. I az wstyd, ze władza sie pod takim czymś podpisuje.
Avatar
mieszkaniec / 12 grudnia 2011 r. o 21:16
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1323617829' post='568974']
A co na to wszystko ma do powiedzenia burmistrz ze swoim obecnym vice, którzy jeszcze faworyzują jednego z takich?
[/quote]
Tak burmistrzowie jak i mieszkańcy mówią, że po latach bezprawia zwyciężyła sprawiedliwość .....
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragedia po "kuligu" za samochodem. 15-latka zmarła w szpitalu
film

Tragedia po "kuligu" za samochodem. 15-latka zmarła w szpitalu

Nie żyje 15-latka, która została ciężko ranna podczas "kuligu" zorganizowanego w poniedziałek 18 stycznia w Adamowie (woj. warmińsko-mazurskie) - poinformowała elbląska policja.

Lubelskie: W domu znaleziono ciała dwóch sióstr

Lubelskie: W domu znaleziono ciała dwóch sióstr

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci dwóch kobiet z jednej z miejscowości w gminie Łopiennik Górny. Ich ciała znaleziono w piątek w miejscu zamieszkania.

Lubelskie: Nadciąga śnieżyca. Ostrzeżenie pogodowe 2 stopnia
galeria

Lubelskie: Nadciąga śnieżyca. Ostrzeżenie pogodowe 2 stopnia

Ostrzeżenie pogodowe 2 stopnia dla województwa lubelskiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Podlasie Biała Podlaska – Świdniczanka 2:4. Rehabilitacja za lanie w derbach

Podlasie Biała Podlaska – Świdniczanka 2:4. Rehabilitacja za lanie w derbach

Po wysokiej porażce z Avią piłkarze Świdniczanki bardzo szybko się podnieśli. W sobotę ograli w Białej Podlaskiej tamtejsze Podlasie 4:2. Bohaterem meczu kontrolnego był zdecydowanie Michał Zuber, który zapisał na swoim koncie wszystkie gole dla gości.

Morsowanie w Lublinie dla niektórych z przygodami. Ktoś wezwał Straż Miejską
galeria

Morsowanie w Lublinie dla niektórych z przygodami. Ktoś wezwał Straż Miejską

Tradycyjne niedzielne morsowanie w Lublinie odbyło się z udziałem Straży Miejskiej. Ale nie chodziło o brak maseczek.

Avia Świdnik – Hetman Zamość 3:0. Dwa transfery w drodze [zdjęcia]
galeria

Avia Świdnik – Hetman Zamość 3:0. Dwa transfery w drodze [zdjęcia]

W starciu ligowych rywali Avia pokonała Hetmana Zamość 3:0. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce do drużyny ze Świdnika dołączy dwóch kolejnych graczy: Piotr Pacek (Włodawianka) i Cezary Zdunek (Górnik II Łęczna).

Najgłośniejsze polityczne rozstania przez 20 lat Platformy Obywatelskiej
Magazyn

Najgłośniejsze polityczne rozstania przez 20 lat Platformy Obywatelskiej

Platforma Obywatelska już bez Joanny Muchy. Posłanka czterech kadencji i była minister sportu związała się z Polską 2050 Szymona Hołowni. Ogłoszona w środę decyzja w szeregach PO została przyjęta z kompletnym zaskoczeniem, choć niektórzy partyjni działacze przyznają, że można się było tego spodziewać.

Spektakl dla dzieci online: "Zimno, ciemno i biało"
7 lutego 2021, 12:00

Spektakl dla dzieci online: "Zimno, ciemno i biało"

Pracownia Sztuczka i Centrum Kultury w Lublinie zapraszają najmłodszych na kolejną odsłonę Teatru Witrynowego Onlajnowego. 7 lutego o godz. 12 na Facebooku będzie można zobaczyć spektakl "Zimno, ciemno i biało".

Lubelskie. Ulepili bałwana - giganta.

Lubelskie. Ulepili bałwana - giganta.

Tylko 10 centymetrów brakuje mu do 4 metrów – w Busównie w powiecie chełmskim stanął prawdopodobnie największy bałwan na Lubelszczyźnie. Gigant dzielnie się trzyma mimo odwilży i pozuje do selfie dumnych mieszkańców gminy Wierzbica.

Świdnik: Seniorzy pojadą na szczepienia przeciwko Covid-19 samochodem burmistrza

Świdnik: Seniorzy pojadą na szczepienia przeciwko Covid-19 samochodem burmistrza

Samochód służbowy burmistrza Świdnika z kierowcą będzie do dyspozycji seniorów, którzy będą mieć problem z dotarciem na szczepienia przeciwko Covid-19. W akcję, której celem jest pomoc osobom w podeszłym wieku będą zaangażowani też strażnicy miejscy ze Świdnika.

Chełm. Kraksa na skrzyżowaniu

Chełm. Kraksa na skrzyżowaniu

Do groźnego wypadku doszło sobotniego wieczora na skrzyżowaniu ul. Młodowskiej i Szkolnej. Impet uderzenia był tak duży, że skoda uderzona przez toyotę wypadła z jezdni, przełamała bariery i zatrzymała się dopiero na chodniku. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Śmierć na weselu w Lublinie. Pan młody zatrzymany
PILNE

Śmierć na weselu w Lublinie. Pan młody zatrzymany

Podczas przyjęcia weselnego w Lublinie zginął 50-letni mężczyzna. W tej sprawie zatrzymany został 25-latek, który tego samego dnia wziął ślub.

Policja aresztowała podejrzanego o napad na kantor w Olsztynie
film

Policja aresztowała podejrzanego o napad na kantor w Olsztynie

Policja zatrzymała w Bydgoszczy mężczyznę, który może mieć związek z napadem na kantor w Olsztynie – poinformował Andrzej Jurkun oficer prasowy olsztyńskiej policji. Podejrzany ma 36 lat.

Kraśnik. "Więcej zieleni, mniej betonu". Podpisana umowa na budowę centrum przesiadkowego

Kraśnik. "Więcej zieleni, mniej betonu". Podpisana umowa na budowę centrum przesiadkowego

Coraz bliżej do rozpoczęcia budowy centrum przesiadkowego dla busów i autobusów w Kraśniku. Burmistrz miasta podpisał umowę z kraśnicką firmą Wod-Bud, która przebuduje rondo im. Żołnierzy Wyklętych. Władze Kraśnika zapewniają, że mimo zaplanowanych zmian teren wciąż będzie zielony.

Powiat zamojski: miał być fajny telefon, a zostało spłacanie rat

Powiat zamojski: miał być fajny telefon, a zostało spłacanie rat