Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

16 marca 2011 r.
20:35
Edytuj ten wpis

Sąd wypuścił podejrzanego o zgwałcenie 13-latki

0 66 A A
Sąd Rejonowy w Kraśniku nie tylko odmówił aresztowania mężczyzny, ale nawet nie nakazał mu wpłacić p
Sąd Rejonowy w Kraśniku nie tylko odmówił aresztowania mężczyzny, ale nawet nie nakazał mu wpłacić p

Prokuratura zarzuciła 50-latkowi zgwałcenie dziewczynki. Sąd uznał, że są na to mocne dowody, ale... nie aresztował mężczyzny. – Ludzie, którzy znają sprawę są w szoku – zaalarmował nas Czytelnik. – Gość zgwałcił dziewczynkę i krąży sobie spokojnie po okolicy. Zgroza! Napiszcie o tym!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zbadaliśmy sprawę. Prokuratura nie zgadza się z decyzją kraśnickiego sądu. Napisała już odwołanie do Sądu Okręgowego w Lublinie. – Konieczność zastosowania aresztowania uzasadniamy tym, że podejrzanemu grozi wysoka kara – powiedziała nam wczoraj Małgorzata Samoń, prokurator rejonowy w Kraśniku.

Prokuratura ujawnia jedynie, że sprawa dotyczy mieszkańca powiatu kraśnickiego. W ubiegłym tygodniu 50-letni mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony na przesłuchanie. Usłyszał zarzut doprowadzenia do obcowania płciowego z 13-letnią dziewczynką. Grożą za to co najmniej trzy lata więzienia.

Ustaliliśmy, że 50-latek to znajomy rodziny dziewczynki. Nastolatka początkowo nikomu nic nie mówiła. W końcu opowiedziała, co się stało. Przesłuchał ją sąd. Jej wersję o gwałcie potwierdzają też inne dowody.

Po przedstawieniu zarzutów mężczyźnie prokuratura wystąpiła o jego aresztowanie. Ale Sąd Rejonowy w Kraśniku nie tylko odmówił aresztowania mężczyzny, ale nawet nie nakazał mu wpłacić poręczenia majątkowego. Nie oddał go również pod dozór policji. Dlaczego?

Czytaj też: Wyszedł warunkowo po 20-latach i znów brutalnie zgwałcił

Według sądu dowody obciążające podejrzanego są mocne, bo "prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanego mu czynu jest duże”. – Sąd doszedł do wniosku, że nie ma potrzeby zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania poprzez stosowanie środków zapobiegawczych, w tym aresztowania – mówi Artur Ozimek, rzecznik SO w Lublinie. – Brak podstaw by przyjąć, że podejrzany będzie bezprawnie utrudniał postępowanie czy ukrywał się.

– Jestem oburzona tą decyzją. Mamy do czynienia z bardzo poważnym przestępstwem. Przecież dziewczynka może w każdej chwili spotkać tego mężczyznę na ulicy czy w sklepie i będzie to dla niej bardzo traumatyczne przeżycie – mówi Urszula Nowakowska, prezes fundacji Centrum Praw Kobiet.

– Przy tego rodzaju zarzucie wypuszczenie z aresztu to "odważna” i rzadko spotykana decyzja – uważają prawnicy, z którymi rozmawialiśmy o sprawie. – Tu trzeba myśleć też o ofierze takiego przestępstwa. A jak widać – nie pomyślano.

Odwołanie prokuratury Sąd Okręgowy rozpozna najwcześniej w przyszłym tygodniu.


Komentarze 66

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 marca 2011 o 09:38
0
Dajcie namiary na tego śmiecia .
Avatar
Gościu / 19 marca 2011 o 18:23
0
[quote name='Mateusz' timestamp='1300344088' post='451215']
To nie tylko w Kraśniku. W całej Polsce. To zwyczajni przestępcy. Przestępcy w togach. Dzieci UB-eków. Bezkarni, ale mający WADZĘ!
[/quote]
Niestety, żeby zrobić aplikację trzeba mieć przede wszystkim "plecy" i dlatego mamy niedouczonych sędziów. Bo żeby zostać sędzią trzeba mieć w rodzinie sędziego.
Avatar
Gościu / 19 marca 2011 o 18:22
0
[quote name='Mateusz' timestamp='1300344088' post='451215']
To nie tylko w Kraśniku. W całej Polsce. To zwyczajni przestępcy. Przestępcy w togach. Dzieci UB-eków. Bezkarni, ale mający WADZĘ!
[/quote]
Niestety, żeby zrobić aplikację trzeba mieć przede wszystkim "plecy" i dlatego mamy niedouczonych sędziów. Bo żeby zostać sędzią trzeba mieć w rodzinie sędziego.
Avatar
Mao Obiektywny / 19 marca 2011 o 08:23
0
[quote name='Mao Obiektywny' timestamp='1300519264' post='452104']
Może wprowadzić precedens?
[/quote]
Sorry! To komentarz do "White'a z 17 marca.
Avatar
Mao Obiektywny / 19 marca 2011 o 08:21
0
[quote name='Anna' timestamp='1300478305' post='452018']
Absolutnie NIE! Po to sądownictwo jest dwuinstancyjne aby móc korygować w miarę możliwości błędy. Żeby korygowac te błędy to trzeba mieć albo wykształcenie albo pieniądze na adwokata ! A co jeśli nie ma ani jednego ani drugiego ? Pozostaje tylko płacz i żal do "WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI" Takich ludzi jest całkiem sporo. I co wy sędziowie na to ? A gdzie zasada domniemania niewinności ? Wychodzicie z założenia, że a niech tam, dowalę mu wyrok najwyżej niech się odwoła do wyższej instancji ? W nawet sami sobie nie zdajecie sprawy jakie krzywdy wy wyżadzacie niewinnym ludziom ! Może niektórzy z was doczekają czasów takich, że będziecie patrzeć na to, żę wasze dziecko albo wnuk nie będzie miało co do ust włożyć. Czego z całego serca wam życzę bo sam przez to przeszedłem.
[/quote]
Może wprowadzić precedens?
[quote name='Anna' timestamp='1300478305' post='452018']
Absolutnie NIE! Po to sądownictwo jest dwuinstancyjne aby móc korygować w miarę możliwości błędy. Żeby korygowac te błędy to trzeba mieć albo wykształcenie albo pieniądze na adwokata ! A co jeśli nie ma ani jednego ani drugiego ? Pozostaje tylko płacz i żal do "WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI" Takich ludzi jest całkiem sporo. I co wy sędziowie na to ? A gdzie zasada domniemania niewinności ? Wychodzicie z założenia, że a niech tam, dowalę mu wyro... rozwiń
Avatar
Andrzej / 19 marca 2011 o 00:57
0
[quote name='Antoni' timestamp='1300477895' post='452014']
Ja pochodzę ze wsi w wcale się tego nie wstydzę, a to że z twojej wypowiedzi wynika, że skoro ktoś jest ze wsi to musi byc burakiem to tylko o tobie świadczy !
[/quote]
Czytaj uważniej bo nie chodzi o pochodzenie ani o zamożność czy wykształcenie tylko o postęp !Jak nie możesz wysilić swoich szarych komórek to przeczytaj książkę Stanisława Szczepaniaka /lekarza międzynarodowego /tytuł-Upiory Świrolandu A w ogóle to więcej czytaj będziesz bardziej gramotny jeśli po wiejsku rozumiesz.Ta książka jest o naszym kraju jeśli to Ciebie zainteresuje a powinno i nie miej do nikogo pretensji za własne problemy.Czytaj drogi Antoni.Nikt Ci żle nie życzy więc nie masz się czegokolwiek obawiać.
[quote name='Antoni' timestamp='1300477895' post='452014']
Ja pochodzę ze wsi w wcale się tego nie wstydzę, a to że z twojej wypowiedzi wynika, że skoro ktoś jest ze wsi to musi byc burakiem to tylko o tobie świadczy !
[/quote]
Czytaj uważniej bo nie chodzi o pochodzenie ani o zamożność czy wykształcenie tylko o postęp !Jak nie możesz wysilić swoich szarych komórek to przeczytaj książkę Stanisława Szczepaniaka /lekarza międzynarodowego /tytuł-Upiory Świrolandu A w ogóle to więcej czytaj będzi... rozwiń
Avatar
Anna / 18 marca 2011 o 20:58
0
[quote name='White' timestamp='1300373675' post='451490']
Absolutnie NIE! Po to sądownictwo jest dwuinstancyjne aby móc korygować w miarę możliwości błędy. Ponadto sędzi jest tez człowiekiem i ma prawo do błędu. Ja pisząc o tej konkretniej sprawie miałem na myśli, iż w tej samej sprawie dwóch różnych sędziów bardzo często wydaje diametralnie rożne wyroki i co gorsza oba niejednokrotnie zgodne są z prawem. Problem też tkwi w tym kot rozstaje sędzią szczególnie w takich sądach. przeważnie są to ludzie młodzi rozpoczynający karierę zawodową (sędziowską). trafiają oni zazwyczaj do wydziałów karnych lub rodzinnych. Nie mając doświadczenia starają się nadrobić ślepym stosowaniem przepisów. Rejonówka to fabryka wyroków. Choroba systemu polega na tym, że w Polsce sędzią zostaje się na początku kariery, potem często zdolniejsi sędziowie odchodzą do adwokatury czy radcostwa. W innych lepiej rozwiniętych systemach prawnych sędziami zostaje się pod koniec kariery prawniczej. Nie będę rozwodził się jaki to ma wpływ na orzecznictwo ale uwierz, że stary adwokat często potrafi zrobić delikatnie mówiąc głupka z młodego sędziego Czy jest to wina "niedouczenia" sędziego, z pewnością nie zawsze. Nie mamy na to wpływu ale piętnując społecznie pewne zachowania sędziów dajemy im do zrozumienia, iż nie orzekają w próżni a niezawisłość nie jest moralna bezkarnością.
[/quote]
Absolutnie NIE! Po to sądownictwo jest dwuinstancyjne aby móc korygować w miarę możliwości błędy. Żeby korygowac te błędy to trzeba mieć albo wykształcenie albo pieniądze na adwokata ! A co jeśli nie ma ani jednego ani drugiego ? Pozostaje tylko płacz i żal do "WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI" Takich ludzi jest całkiem sporo. I co wy sędziowie na to ? A gdzie zasada domniemania niewinności ? Wychodzicie z założenia, że a niech tam, dowalę mu wyrok najwyżej niech się odwoła do wyższej instancji ? W nawet sami sobie nie zdajecie sprawy jakie krzywdy wy wyżadzacie niewinnym ludziom ! Może niektórzy z was doczekają czasów takich, że będziecie patrzeć na to, żę wasze dziecko albo wnuk nie będzie miało co do ust włożyć. Czego z całego serca wam życzę bo sam przez to przeszedłem.
[quote name='White' timestamp='1300373675' post='451490']
Absolutnie NIE! Po to sądownictwo jest dwuinstancyjne aby móc korygować w miarę możliwości błędy. Ponadto sędzi jest tez człowiekiem i ma prawo do błędu. Ja pisząc o tej konkretniej sprawie miałem na myśli, iż w tej samej sprawie dwóch różnych sędziów bardzo często wydaje diametralnie rożne wyroki i co gorsza oba niejednokrotnie zgodne są z prawem. Problem też tkwi w tym kot rozstaje sędzią szczególnie w takich sądach. przeważnie są to ludzie młodzi r... rozwiń
Avatar
Antoni / 18 marca 2011 o 20:51
0
[quote name='Andzrzej' timestamp='1300447410' post='451825']
Przeczytajcie sobie obywatele Świrolandu! Macie takie pojęcie o sprawie jak autor tej publikacji !Nie jesteście tacy jak się pokazujecie ,przybyliście z różnych stron kraju ukrywając swoja przeszłość tylko jednej rzeczy nie mogliście ukryć -chorób wenerycznych.Społeczność Kraśnika jest bardzo kryminogenna i patologiczna -w tym dobrze orientują się policjanci! A kim to jesteście dyletanci,że serwujecie wyroki ? Jesteście oburzeni jak Pani Nowakowska prezes fundacji praw kobiet.Myślał by kto ,że komukolwiek zależy na ochronie praw kobiet ? Sami korzystacie z usług tych kobyłek w Obrokach i na parkingu przed Lublinem -może Pani prezes się tym zbulwersuje ? Wątpię !Jest też pewne ,że Pani Prezes tymi kobyłkami się nie zaopiekuje !Wiadomo ,że nie można podawać w publikacjach całej prawdy ze śledztwa !Czy to Wam coś mówi ?Wielu ludzi zna prawdę o tym przypadku i nie dziwi ich to dlaczego nie aresztowano tego człowieka .Dziewczyna ma naście lat i opiekunkę o nie najlepszej reputacji która nie stroni od życia towarzyskiego więc nic dziwnego ,że można się spodziewać całkiem innego obrazu rzeczywistości!Obecnie dano wiele przywilejów kobietom i słusznie ale nie znaczy to ,że wszystkie wykorzystują te przywileje we właściwy sposób.Powinniście również wziąć pod uwagę ,że kobiety to nie ideał jak dawnymi czasy było i wiele z nich zajmuje się przestępstwami różnego rodzaju. Dodatkowo macie okazję powiesić trochę psów na kim Wam się podoba na sędziach ,prokuratorach itd.Udajecie ,że zależy Wam na waszych córkach !Te Wasze córeczki tłuką się po nocach i gubią garderobę a Wy sobie popijacie w towarzystwie.Uważacie ,że będą to idealne kobiety ? Nie !To będą kobyłki i taka jest prawda !Ta patologia dotyczy i biednych i zamożnych więc nie ma między wami różnicy !Jeśli nie zaczniecie pilnować swoich dzieci i żyć zgodnie z zasadami moralnymi to nie wyrażajcie swoich sądów o ludziach !Wykształcenie ani pieniądze nie uczynią Was lepszymi tylko bogatymi burakami i to sobie zapamiętajcie ,bo sami wielokrotnie przypominacie ,że pochodzicie ze wsi !Przestańcie świrować bo cały Świroland na tym żle wychodzi!Możecie ,żyć godnie i z wzajemnym szacunkiem ,możecie być lepszymi ludżmi dobrze wiecie ,że to Wasz wybór.
[/quote]
Ja pochodzę ze wsi w wcale się tego nie wstydzę, a to że z twojej wypowiedzi wynika, że skoro ktoś jest ze wsi to musi byc burakiem to tylko o tobie świadczy !
[quote name='Andzrzej' timestamp='1300447410' post='451825']
Przeczytajcie sobie obywatele Świrolandu! Macie takie pojęcie o sprawie jak autor tej publikacji !Nie jesteście tacy jak się pokazujecie ,przybyliście z różnych stron kraju ukrywając swoja przeszłość tylko jednej rzeczy nie mogliście ukryć -chorób wenerycznych.Społeczność Kraśnika jest bardzo kryminogenna i patologiczna -w tym dobrze orientują się policjanci! A kim to jesteście dyletanci,że serwujecie wyroki ? Jesteście oburzeni jak Pani N... rozwiń
Avatar
Michał / 18 marca 2011 o 19:12
0
Tak to prawda nie zadał sobie trudu aby napisać obiektywnie pan redaktor oraz TV Polsat która pokazała dom domniemanego sprawcy dlaczego ferowali wyroki a nie napisali ile razy policja była w domu mamusi bo ta nie byla w stanie opiekować się dziećmi i co jeszcze wymyśli aby dokopać swojemu byłemu. Z poprzednich wpisów wynika że sąd w Kraśniku zlekceważył sprawę a mnie się wydaje że bardzo profesjonalnie podszedł do tematu, zresztą czas pokaże
Avatar
Andzrzej / 18 marca 2011 o 12:23
0
Przeczytajcie sobie obywatele Świrolandu! Macie takie pojęcie o sprawie jak autor tej publikacji !Nie jesteście tacy jak się pokazujecie ,przybyliście z różnych stron kraju ukrywając swoja przeszłość tylko jednej rzeczy nie mogliście ukryć -chorób wenerycznych.Społeczność Kraśnika jest bardzo kryminogenna i patologiczna -w tym dobrze orientują się policjanci! A kim to jesteście dyletanci,że serwujecie wyroki ? Jesteście oburzeni jak Pani Nowakowska prezes fundacji praw kobiet.Myślał by kto ,że komukolwiek zależy na ochronie praw kobiet ? Sami korzystacie z usług tych kobyłek w Obrokach i na parkingu przed Lublinem -może Pani prezes się tym zbulwersuje ? Wątpię !Jest też pewne ,że Pani Prezes tymi kobyłkami się nie zaopiekuje !Wiadomo ,że nie można podawać w publikacjach całej prawdy ze śledztwa !Czy to Wam coś mówi ?Wielu ludzi zna prawdę o tym przypadku i nie dziwi ich to dlaczego nie aresztowano tego człowieka .Dziewczyna ma naście lat i opiekunkę o nie najlepszej reputacji która nie stroni od życia towarzyskiego więc nic dziwnego ,że można się spodziewać całkiem innego obrazu rzeczywistości!Obecnie dano wiele przywilejów kobietom i słusznie ale nie znaczy to ,że wszystkie wykorzystują te przywileje we właściwy sposób.Powinniście również wziąć pod uwagę ,że kobiety to nie ideał jak dawnymi czasy było i wiele z nich zajmuje się przestępstwami różnego rodzaju. Dodatkowo macie okazję powiesić trochę psów na kim Wam się podoba na sędziach ,prokuratorach itd.Udajecie ,że zależy Wam na waszych córkach !Te Wasze córeczki tłuką się po nocach i gubią garderobę a Wy sobie popijacie w towarzystwie.Uważacie ,że będą to idealne kobiety ? Nie !To będą kobyłki i taka jest prawda !Ta patologia dotyczy i biednych i zamożnych więc nie ma między wami różnicy !Jeśli nie zaczniecie pilnować swoich dzieci i żyć zgodnie z zasadami moralnymi to nie wyrażajcie swoich sądów o ludziach !Wykształcenie ani pieniądze nie uczynią Was lepszymi tylko bogatymi burakami i to sobie zapamiętajcie ,bo sami wielokrotnie przypominacie ,że pochodzicie ze wsi !Przestańcie świrować bo cały Świroland na tym żle wychodzi!Możecie ,żyć godnie i z wzajemnym szacunkiem ,możecie być lepszymi ludżmi dobrze wiecie ,że to Wasz wybór.
Przeczytajcie sobie obywatele Świrolandu! Macie takie pojęcie o sprawie jak autor tej publikacji !Nie jesteście tacy jak się pokazujecie ,przybyliście z różnych stron kraju ukrywając swoja przeszłość tylko jednej rzeczy nie mogliście ukryć -chorób wenerycznych.Społeczność Kraśnika jest bardzo kryminogenna i patologiczna -w tym dobrze orientują się policjanci! A kim to jesteście dyletanci,że serwujecie wyroki ? Jesteście oburzeni jak Pani Nowakowska prezes fundacji praw kobiet.Myślał by kto ,że komukolwiek zależy na ochronie praw... rozwiń
Avatar
Gość / 21 marca 2011 o 09:38
0
Dajcie namiary na tego śmiecia .
Avatar
Gościu / 19 marca 2011 o 18:23
0
[quote name='Mateusz' timestamp='1300344088' post='451215']
To nie tylko w Kraśniku. W całej Polsce. To zwyczajni przestępcy. Przestępcy w togach. Dzieci UB-eków. Bezkarni, ale mający WADZĘ!
[/quote]
Niestety, żeby zrobić aplikację trzeba mieć przede wszystkim "plecy" i dlatego mamy niedouczonych sędziów. Bo żeby zostać sędzią trzeba mieć w rodzinie sędziego.
Avatar
Gościu / 19 marca 2011 o 18:22
0
[quote name='Mateusz' timestamp='1300344088' post='451215']
To nie tylko w Kraśniku. W całej Polsce. To zwyczajni przestępcy. Przestępcy w togach. Dzieci UB-eków. Bezkarni, ale mający WADZĘ!
[/quote]
Niestety, żeby zrobić aplikację trzeba mieć przede wszystkim "plecy" i dlatego mamy niedouczonych sędziów. Bo żeby zostać sędzią trzeba mieć w rodzinie sędziego.
Avatar
Mao Obiektywny / 19 marca 2011 o 08:23
0
[quote name='Mao Obiektywny' timestamp='1300519264' post='452104']
Może wprowadzić precedens?
[/quote]
Sorry! To komentarz do "White'a z 17 marca.
Avatar
Mao Obiektywny / 19 marca 2011 o 08:21
0
[quote name='Anna' timestamp='1300478305' post='452018']
Absolutnie NIE! Po to sądownictwo jest dwuinstancyjne aby móc korygować w miarę możliwości błędy. Żeby korygowac te błędy to trzeba mieć albo wykształcenie albo pieniądze na adwokata ! A co jeśli nie ma ani jednego ani drugiego ? Pozostaje tylko płacz i żal do "WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI" Takich ludzi jest całkiem sporo. I co wy sędziowie na to ? A gdzie zasada domniemania niewinności ? Wychodzicie z założenia, że a niech tam, dowalę mu wyrok najwyżej niech się odwoła do wyższej instancji ? W nawet sami sobie nie zdajecie sprawy jakie krzywdy wy wyżadzacie niewinnym ludziom ! Może niektórzy z was doczekają czasów takich, że będziecie patrzeć na to, żę wasze dziecko albo wnuk nie będzie miało co do ust włożyć. Czego z całego serca wam życzę bo sam przez to przeszedłem.
[/quote]
Może wprowadzić precedens?
[quote name='Anna' timestamp='1300478305' post='452018']
Absolutnie NIE! Po to sądownictwo jest dwuinstancyjne aby móc korygować w miarę możliwości błędy. Żeby korygowac te błędy to trzeba mieć albo wykształcenie albo pieniądze na adwokata ! A co jeśli nie ma ani jednego ani drugiego ? Pozostaje tylko płacz i żal do "WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI" Takich ludzi jest całkiem sporo. I co wy sędziowie na to ? A gdzie zasada domniemania niewinności ? Wychodzicie z założenia, że a niech tam, dowalę mu wyro... rozwiń
Avatar
Andrzej / 19 marca 2011 o 00:57
0
[quote name='Antoni' timestamp='1300477895' post='452014']
Ja pochodzę ze wsi w wcale się tego nie wstydzę, a to że z twojej wypowiedzi wynika, że skoro ktoś jest ze wsi to musi byc burakiem to tylko o tobie świadczy !
[/quote]
Czytaj uważniej bo nie chodzi o pochodzenie ani o zamożność czy wykształcenie tylko o postęp !Jak nie możesz wysilić swoich szarych komórek to przeczytaj książkę Stanisława Szczepaniaka /lekarza międzynarodowego /tytuł-Upiory Świrolandu A w ogóle to więcej czytaj będziesz bardziej gramotny jeśli po wiejsku rozumiesz.Ta książka jest o naszym kraju jeśli to Ciebie zainteresuje a powinno i nie miej do nikogo pretensji za własne problemy.Czytaj drogi Antoni.Nikt Ci żle nie życzy więc nie masz się czegokolwiek obawiać.
[quote name='Antoni' timestamp='1300477895' post='452014']
Ja pochodzę ze wsi w wcale się tego nie wstydzę, a to że z twojej wypowiedzi wynika, że skoro ktoś jest ze wsi to musi byc burakiem to tylko o tobie świadczy !
[/quote]
Czytaj uważniej bo nie chodzi o pochodzenie ani o zamożność czy wykształcenie tylko o postęp !Jak nie możesz wysilić swoich szarych komórek to przeczytaj książkę Stanisława Szczepaniaka /lekarza międzynarodowego /tytuł-Upiory Świrolandu A w ogóle to więcej czytaj będzi... rozwiń
Avatar
Anna / 18 marca 2011 o 20:58
0
[quote name='White' timestamp='1300373675' post='451490']
Absolutnie NIE! Po to sądownictwo jest dwuinstancyjne aby móc korygować w miarę możliwości błędy. Ponadto sędzi jest tez człowiekiem i ma prawo do błędu. Ja pisząc o tej konkretniej sprawie miałem na myśli, iż w tej samej sprawie dwóch różnych sędziów bardzo często wydaje diametralnie rożne wyroki i co gorsza oba niejednokrotnie zgodne są z prawem. Problem też tkwi w tym kot rozstaje sędzią szczególnie w takich sądach. przeważnie są to ludzie młodzi rozpoczynający karierę zawodową (sędziowską). trafiają oni zazwyczaj do wydziałów karnych lub rodzinnych. Nie mając doświadczenia starają się nadrobić ślepym stosowaniem przepisów. Rejonówka to fabryka wyroków. Choroba systemu polega na tym, że w Polsce sędzią zostaje się na początku kariery, potem często zdolniejsi sędziowie odchodzą do adwokatury czy radcostwa. W innych lepiej rozwiniętych systemach prawnych sędziami zostaje się pod koniec kariery prawniczej. Nie będę rozwodził się jaki to ma wpływ na orzecznictwo ale uwierz, że stary adwokat często potrafi zrobić delikatnie mówiąc głupka z młodego sędziego Czy jest to wina "niedouczenia" sędziego, z pewnością nie zawsze. Nie mamy na to wpływu ale piętnując społecznie pewne zachowania sędziów dajemy im do zrozumienia, iż nie orzekają w próżni a niezawisłość nie jest moralna bezkarnością.
[/quote]
Absolutnie NIE! Po to sądownictwo jest dwuinstancyjne aby móc korygować w miarę możliwości błędy. Żeby korygowac te błędy to trzeba mieć albo wykształcenie albo pieniądze na adwokata ! A co jeśli nie ma ani jednego ani drugiego ? Pozostaje tylko płacz i żal do "WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI" Takich ludzi jest całkiem sporo. I co wy sędziowie na to ? A gdzie zasada domniemania niewinności ? Wychodzicie z założenia, że a niech tam, dowalę mu wyrok najwyżej niech się odwoła do wyższej instancji ? W nawet sami sobie nie zdajecie sprawy jakie krzywdy wy wyżadzacie niewinnym ludziom ! Może niektórzy z was doczekają czasów takich, że będziecie patrzeć na to, żę wasze dziecko albo wnuk nie będzie miało co do ust włożyć. Czego z całego serca wam życzę bo sam przez to przeszedłem.
[quote name='White' timestamp='1300373675' post='451490']
Absolutnie NIE! Po to sądownictwo jest dwuinstancyjne aby móc korygować w miarę możliwości błędy. Ponadto sędzi jest tez człowiekiem i ma prawo do błędu. Ja pisząc o tej konkretniej sprawie miałem na myśli, iż w tej samej sprawie dwóch różnych sędziów bardzo często wydaje diametralnie rożne wyroki i co gorsza oba niejednokrotnie zgodne są z prawem. Problem też tkwi w tym kot rozstaje sędzią szczególnie w takich sądach. przeważnie są to ludzie młodzi r... rozwiń
Avatar
Antoni / 18 marca 2011 o 20:51
0
[quote name='Andzrzej' timestamp='1300447410' post='451825']
Przeczytajcie sobie obywatele Świrolandu! Macie takie pojęcie o sprawie jak autor tej publikacji !Nie jesteście tacy jak się pokazujecie ,przybyliście z różnych stron kraju ukrywając swoja przeszłość tylko jednej rzeczy nie mogliście ukryć -chorób wenerycznych.Społeczność Kraśnika jest bardzo kryminogenna i patologiczna -w tym dobrze orientują się policjanci! A kim to jesteście dyletanci,że serwujecie wyroki ? Jesteście oburzeni jak Pani Nowakowska prezes fundacji praw kobiet.Myślał by kto ,że komukolwiek zależy na ochronie praw kobiet ? Sami korzystacie z usług tych kobyłek w Obrokach i na parkingu przed Lublinem -może Pani prezes się tym zbulwersuje ? Wątpię !Jest też pewne ,że Pani Prezes tymi kobyłkami się nie zaopiekuje !Wiadomo ,że nie można podawać w publikacjach całej prawdy ze śledztwa !Czy to Wam coś mówi ?Wielu ludzi zna prawdę o tym przypadku i nie dziwi ich to dlaczego nie aresztowano tego człowieka .Dziewczyna ma naście lat i opiekunkę o nie najlepszej reputacji która nie stroni od życia towarzyskiego więc nic dziwnego ,że można się spodziewać całkiem innego obrazu rzeczywistości!Obecnie dano wiele przywilejów kobietom i słusznie ale nie znaczy to ,że wszystkie wykorzystują te przywileje we właściwy sposób.Powinniście również wziąć pod uwagę ,że kobiety to nie ideał jak dawnymi czasy było i wiele z nich zajmuje się przestępstwami różnego rodzaju. Dodatkowo macie okazję powiesić trochę psów na kim Wam się podoba na sędziach ,prokuratorach itd.Udajecie ,że zależy Wam na waszych córkach !Te Wasze córeczki tłuką się po nocach i gubią garderobę a Wy sobie popijacie w towarzystwie.Uważacie ,że będą to idealne kobiety ? Nie !To będą kobyłki i taka jest prawda !Ta patologia dotyczy i biednych i zamożnych więc nie ma między wami różnicy !Jeśli nie zaczniecie pilnować swoich dzieci i żyć zgodnie z zasadami moralnymi to nie wyrażajcie swoich sądów o ludziach !Wykształcenie ani pieniądze nie uczynią Was lepszymi tylko bogatymi burakami i to sobie zapamiętajcie ,bo sami wielokrotnie przypominacie ,że pochodzicie ze wsi !Przestańcie świrować bo cały Świroland na tym żle wychodzi!Możecie ,żyć godnie i z wzajemnym szacunkiem ,możecie być lepszymi ludżmi dobrze wiecie ,że to Wasz wybór.
[/quote]
Ja pochodzę ze wsi w wcale się tego nie wstydzę, a to że z twojej wypowiedzi wynika, że skoro ktoś jest ze wsi to musi byc burakiem to tylko o tobie świadczy !
[quote name='Andzrzej' timestamp='1300447410' post='451825']
Przeczytajcie sobie obywatele Świrolandu! Macie takie pojęcie o sprawie jak autor tej publikacji !Nie jesteście tacy jak się pokazujecie ,przybyliście z różnych stron kraju ukrywając swoja przeszłość tylko jednej rzeczy nie mogliście ukryć -chorób wenerycznych.Społeczność Kraśnika jest bardzo kryminogenna i patologiczna -w tym dobrze orientują się policjanci! A kim to jesteście dyletanci,że serwujecie wyroki ? Jesteście oburzeni jak Pani N... rozwiń
Avatar
Michał / 18 marca 2011 o 19:12
0
Tak to prawda nie zadał sobie trudu aby napisać obiektywnie pan redaktor oraz TV Polsat która pokazała dom domniemanego sprawcy dlaczego ferowali wyroki a nie napisali ile razy policja była w domu mamusi bo ta nie byla w stanie opiekować się dziećmi i co jeszcze wymyśli aby dokopać swojemu byłemu. Z poprzednich wpisów wynika że sąd w Kraśniku zlekceważył sprawę a mnie się wydaje że bardzo profesjonalnie podszedł do tematu, zresztą czas pokaże
Avatar
Andzrzej / 18 marca 2011 o 12:23
0
Przeczytajcie sobie obywatele Świrolandu! Macie takie pojęcie o sprawie jak autor tej publikacji !Nie jesteście tacy jak się pokazujecie ,przybyliście z różnych stron kraju ukrywając swoja przeszłość tylko jednej rzeczy nie mogliście ukryć -chorób wenerycznych.Społeczność Kraśnika jest bardzo kryminogenna i patologiczna -w tym dobrze orientują się policjanci! A kim to jesteście dyletanci,że serwujecie wyroki ? Jesteście oburzeni jak Pani Nowakowska prezes fundacji praw kobiet.Myślał by kto ,że komukolwiek zależy na ochronie praw kobiet ? Sami korzystacie z usług tych kobyłek w Obrokach i na parkingu przed Lublinem -może Pani prezes się tym zbulwersuje ? Wątpię !Jest też pewne ,że Pani Prezes tymi kobyłkami się nie zaopiekuje !Wiadomo ,że nie można podawać w publikacjach całej prawdy ze śledztwa !Czy to Wam coś mówi ?Wielu ludzi zna prawdę o tym przypadku i nie dziwi ich to dlaczego nie aresztowano tego człowieka .Dziewczyna ma naście lat i opiekunkę o nie najlepszej reputacji która nie stroni od życia towarzyskiego więc nic dziwnego ,że można się spodziewać całkiem innego obrazu rzeczywistości!Obecnie dano wiele przywilejów kobietom i słusznie ale nie znaczy to ,że wszystkie wykorzystują te przywileje we właściwy sposób.Powinniście również wziąć pod uwagę ,że kobiety to nie ideał jak dawnymi czasy było i wiele z nich zajmuje się przestępstwami różnego rodzaju. Dodatkowo macie okazję powiesić trochę psów na kim Wam się podoba na sędziach ,prokuratorach itd.Udajecie ,że zależy Wam na waszych córkach !Te Wasze córeczki tłuką się po nocach i gubią garderobę a Wy sobie popijacie w towarzystwie.Uważacie ,że będą to idealne kobiety ? Nie !To będą kobyłki i taka jest prawda !Ta patologia dotyczy i biednych i zamożnych więc nie ma między wami różnicy !Jeśli nie zaczniecie pilnować swoich dzieci i żyć zgodnie z zasadami moralnymi to nie wyrażajcie swoich sądów o ludziach !Wykształcenie ani pieniądze nie uczynią Was lepszymi tylko bogatymi burakami i to sobie zapamiętajcie ,bo sami wielokrotnie przypominacie ,że pochodzicie ze wsi !Przestańcie świrować bo cały Świroland na tym żle wychodzi!Możecie ,żyć godnie i z wzajemnym szacunkiem ,możecie być lepszymi ludżmi dobrze wiecie ,że to Wasz wybór.
Przeczytajcie sobie obywatele Świrolandu! Macie takie pojęcie o sprawie jak autor tej publikacji !Nie jesteście tacy jak się pokazujecie ,przybyliście z różnych stron kraju ukrywając swoja przeszłość tylko jednej rzeczy nie mogliście ukryć -chorób wenerycznych.Społeczność Kraśnika jest bardzo kryminogenna i patologiczna -w tym dobrze orientują się policjanci! A kim to jesteście dyletanci,że serwujecie wyroki ? Jesteście oburzeni jak Pani Nowakowska prezes fundacji praw kobiet.Myślał by kto ,że komukolwiek zależy na ochronie praw... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 66

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 16 9

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 472 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!