Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

18 lipca 2008 r.
20:54
Edytuj ten wpis

Śmiertelny błąd na budowie

0 14 A A

Przy pracach budowlanych w kraśnickim szpitalu zginął młody mężczyzna. Nie miał uprawnień do pracy na budowie. Kolega, z którym pracował, był pijany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
21-letni Kamil K. pracował przy budowie szpitala powiatowego zaledwie od kilku dni. Robotnicy po ociepleniu budynku styropianem, dobudowywali klatkę schodową. Doszli do trzeciego piętra.

Wczoraj o godz. 7 zaczęli wciągać na górę cegły. Kamil K. miał odebrać na górze materiał. Stał przy tzw. krzyżaku, do którego była zamocowana lina wyciągarki. Ciężar zerwał krzyżak - puściły zaczepy, które przytwierdzały go do ściany.

- Spadające w dół urządzenie pociągnęło za sobą robotnika - relacjonuje Jarosław Klonowski z kraśnickiej policji. Na ofiarę runęły jeszcze cegły. Mimo natychmiastowej pomocy medycznej w szpitalu, zmarł.

- Był trzy razy reanimowany. Jednak obrażenia wewnętrzne i duży uraz klatki piersiowej spowodowały bardzo szybki zgon - wyjaśnia Maryla Latosiewicz, ordynator Oddziału Intensywnej Terapii szpitala w Kraśniku.

Przyczyny wypadku wyjaśnia policja i Państwowa Inspekcja Pracy. Pod uwagę brane są dwie możliwości: awaria urządzenia, bądź - bardziej prawdopodobna - błąd pracownika, który je obsługiwał. A ten był pijany, miał ponad promil alkoholu.

- Jeśli na czas nie zatrzymał wyciągarki, to pociągnęła ona w dół krzyżak z chłopakiem - podejrzewa mężczyzna, który był na miejscu tragedii.

Policja i obecni na miejscu inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy dopatrzyli się, że Kamil K. nie miał jeszcze podpisanej umowy o pracę. Gorzej - nie miał również odpowiednich kwalifikacji do takich robót, nie przeszedł kursów przeszkalających.

Prace przy ociepleniu i rozbudowie budynku szpitala powiatowego prowadzi kielecka firma Ekokaloria. Jej przedstawiciele byli wczoraj na miejscu tragedii. Zostali przesłuchani przez policję i prokuraturę. Dziennikarzom nie udzielali jakichkolwiek wyjaśnień.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
siostra / 17 listopada 2008 o 13:51
0
po pierwsze to byl moj brat...pracowal 3 dni chcial dorobic i nikt nikomu umowy nie daje nie przeszkala...nie gadajcie glupot Ci ktorzy tam nie byliscie ktorzy nie znacie prawdy a firma teraz wlasnie po jego odejsciu pokazala jaka jest super zwalajac wine na innych!Wielki Bracie nasz kochany spij dobrze i czekaj na nas[*]
Avatar
John / 23 lipca 2008 o 22:24
0
ad napisał:
Wszystkiemu winne przetargi kryterium ceny ale rząd tego nie widzi. Tak zatrudniając obniża się koszty ale kosztem takich młodych ludzi. W przetargach nie ma warunku aby wykonawcy byli pracownikami zatrudnionymi na etacie co jest koniecznością ubezpieczenia płacenia ZUS itp. Durne polskie prawo a tylu mądrych i uczonych prawników go tworzyło. Zawsze po wypadku szuka sie winnych jakim cudem firma z Kielc wygrywa w Kraśniku co na lubelszczyźnie nie ma firm budowlnaych


A czemu ma nie wygrac firma z Kielc. Zobacz co się lepiej dzieje na budowach w Warszawie... Ile osób pracuje tam na czarno. Chłopak chciał sobie dorobić a że był nie odpowiedzialny to jego błąd. Firma która staje w przetargu musi przejść wiele procedur na podstawie których zostaje wyłoniona. "Jakim cudem" A cudem normalnym - po prostu była lepsza i bardziej elastyczna. Pozdrawiam


A czemu ma nie wygrac firma z Kielc. Zobacz co się lepiej dzieje na budowach w Warszawie... Ile osób pracuje tam na czarno. Chłopak chciał sobie dorobić a że był nie odpowiedzialny to jego błąd. Firma która staje w przetargu musi przejść wiele procedur na podstawie których zostaje wyłoniona. "Jakim cudem" A cudem normalnym - po prostu była lepsza i bardziej elastyczna. Pozdrawiam rozwiń
Avatar
John / 23 lipca 2008 o 22:19
0
Po pierwsze to pewnie chłopak chciał sobie zarobić na wakacje i jest to jego błąd. Przykre że śmiertelny. Przetarg wygrywa firma najlepsza. Nie masz dowodów to nie pisz głupot. Życia nie zwrócisz...
Avatar
Gość / 21 lipca 2008 o 08:06
0
Gość napisał:
To jest nawet bardzo dziwne,że przetarg wygrywa firma z Kielc. Ciekawe kto ile komu zaoferował !? Za takie przekręty zawsze płacą najmniej doświadczeni, młodzi pracownicy których najłatwiej wykorzystać. Ciekawe gdzie są POpaprańcy którzy obiecywali grószki na wierzbie!


Masz dowody ze ktos cos wziął?? Pokaż. A jak nie masz to nie pisz.
Miesznie polityki do tej sprawy jest conajmniej nie na miejscu.
Ale przeciez smierc niczemu niewinnego chlopaka jest okazja by dolozyc PO


Masz dowody ze ktos cos wziął?? Pokaż. A jak nie masz to nie pisz.
Miesznie polityki do tej sprawy jest conajmniej nie na miejscu.
Ale przeciez smierc niczemu niewinnego chlopaka jest okazja by dolozyc PO rozwiń
Avatar
eeee / 20 lipca 2008 o 00:47
0
METALOWCÓW I GRU... ZAWSZE BĘDĄ PAMIĘTAĆ.
Avatar
Gość / 19 lipca 2008 o 21:38
0
To jest nawet bardzo dziwne,że przetarg wygrywa firma z Kielc. Ciekawe kto ile komu zaoferował !? Za takie przekręty zawsze płacą najmniej doświadczeni, młodzi pracownicy których najłatwiej wykorzystać. Ciekawe gdzie są POpaprańcy którzy obiecywali grószki na wierzbie!
Avatar
DC9248 / 19 lipca 2008 o 19:24
0
Kamil był naszym sąsiadem. tak trudno nadal uwierzyć. Odpoczywaj Kamilu.....
Avatar
kacper / 19 lipca 2008 o 16:33
0
to był moj kolega kamil niezapomnimy cie!!!
Avatar
Jacek / 19 lipca 2008 o 15:30
0
Ja rowniez pracowalem na budowie i przy ociepleniach. To jest koszmar jak traktowani i w jakich warunkach pracuja robotnicy. A co do umowy to mozna zapomniec, ja oprocz umowy musialem tez zapomniec o zaplacie za swoja prace. Niestety "pracodawcy" sa na tyle pazerni i nieludzcy ze nie tylko nie dadza umowy ale takze pieniedzy. To jest okrutne jak traktuje sie ludzi i ich ciezka prace.Nie dziwie sie ze nie ma chetnych do takowej na budowie i w sklepikach. Olbrzymia czesc pracodawcow w naszym rejonie to hieny.
Avatar
cin / 19 lipca 2008 o 12:33
0
To był kolega ode mnie z klasy....:(
Avatar
siostra / 17 listopada 2008 o 13:51
0
po pierwsze to byl moj brat...pracowal 3 dni chcial dorobic i nikt nikomu umowy nie daje nie przeszkala...nie gadajcie glupot Ci ktorzy tam nie byliscie ktorzy nie znacie prawdy a firma teraz wlasnie po jego odejsciu pokazala jaka jest super zwalajac wine na innych!Wielki Bracie nasz kochany spij dobrze i czekaj na nas[*]
Avatar
John / 23 lipca 2008 o 22:24
0
ad napisał:
Wszystkiemu winne przetargi kryterium ceny ale rząd tego nie widzi. Tak zatrudniając obniża się koszty ale kosztem takich młodych ludzi. W przetargach nie ma warunku aby wykonawcy byli pracownikami zatrudnionymi na etacie co jest koniecznością ubezpieczenia płacenia ZUS itp. Durne polskie prawo a tylu mądrych i uczonych prawników go tworzyło. Zawsze po wypadku szuka sie winnych jakim cudem firma z Kielc wygrywa w Kraśniku co na lubelszczyźnie nie ma firm budowlnaych


A czemu ma nie wygrac firma z Kielc. Zobacz co się lepiej dzieje na budowach w Warszawie... Ile osób pracuje tam na czarno. Chłopak chciał sobie dorobić a że był nie odpowiedzialny to jego błąd. Firma która staje w przetargu musi przejść wiele procedur na podstawie których zostaje wyłoniona. "Jakim cudem" A cudem normalnym - po prostu była lepsza i bardziej elastyczna. Pozdrawiam


A czemu ma nie wygrac firma z Kielc. Zobacz co się lepiej dzieje na budowach w Warszawie... Ile osób pracuje tam na czarno. Chłopak chciał sobie dorobić a że był nie odpowiedzialny to jego błąd. Firma która staje w przetargu musi przejść wiele procedur na podstawie których zostaje wyłoniona. "Jakim cudem" A cudem normalnym - po prostu była lepsza i bardziej elastyczna. Pozdrawiam rozwiń
Avatar
John / 23 lipca 2008 o 22:19
0
Po pierwsze to pewnie chłopak chciał sobie zarobić na wakacje i jest to jego błąd. Przykre że śmiertelny. Przetarg wygrywa firma najlepsza. Nie masz dowodów to nie pisz głupot. Życia nie zwrócisz...
Avatar
Gość / 21 lipca 2008 o 08:06
0
Gość napisał:
To jest nawet bardzo dziwne,że przetarg wygrywa firma z Kielc. Ciekawe kto ile komu zaoferował !? Za takie przekręty zawsze płacą najmniej doświadczeni, młodzi pracownicy których najłatwiej wykorzystać. Ciekawe gdzie są POpaprańcy którzy obiecywali grószki na wierzbie!


Masz dowody ze ktos cos wziął?? Pokaż. A jak nie masz to nie pisz.
Miesznie polityki do tej sprawy jest conajmniej nie na miejscu.
Ale przeciez smierc niczemu niewinnego chlopaka jest okazja by dolozyc PO


Masz dowody ze ktos cos wziął?? Pokaż. A jak nie masz to nie pisz.
Miesznie polityki do tej sprawy jest conajmniej nie na miejscu.
Ale przeciez smierc niczemu niewinnego chlopaka jest okazja by dolozyc PO rozwiń
Avatar
eeee / 20 lipca 2008 o 00:47
0
METALOWCÓW I GRU... ZAWSZE BĘDĄ PAMIĘTAĆ.
Avatar
Gość / 19 lipca 2008 o 21:38
0
To jest nawet bardzo dziwne,że przetarg wygrywa firma z Kielc. Ciekawe kto ile komu zaoferował !? Za takie przekręty zawsze płacą najmniej doświadczeni, młodzi pracownicy których najłatwiej wykorzystać. Ciekawe gdzie są POpaprańcy którzy obiecywali grószki na wierzbie!
Avatar
DC9248 / 19 lipca 2008 o 19:24
0
Kamil był naszym sąsiadem. tak trudno nadal uwierzyć. Odpoczywaj Kamilu.....
Avatar
kacper / 19 lipca 2008 o 16:33
0
to był moj kolega kamil niezapomnimy cie!!!
Avatar
Jacek / 19 lipca 2008 o 15:30
0
Ja rowniez pracowalem na budowie i przy ociepleniach. To jest koszmar jak traktowani i w jakich warunkach pracuja robotnicy. A co do umowy to mozna zapomniec, ja oprocz umowy musialem tez zapomniec o zaplacie za swoja prace. Niestety "pracodawcy" sa na tyle pazerni i nieludzcy ze nie tylko nie dadza umowy ale takze pieniedzy. To jest okrutne jak traktuje sie ludzi i ich ciezka prace.Nie dziwie sie ze nie ma chetnych do takowej na budowie i w sklepikach. Olbrzymia czesc pracodawcow w naszym rejonie to hieny.
Avatar
cin / 19 lipca 2008 o 12:33
0
To był kolega ode mnie z klasy....:(
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Odkrycie repertuarowe roku. Nagroda dla spektaklu "Żywi i umarli"
galeria

Odkrycie repertuarowe roku. Nagroda dla spektaklu "Żywi i umarli" 0 0

Jedna z premier 2017 w Teatrze Starym - spektakl „Żywi i umarli, czyli Bandyci w Piekle” w reżyserii Joanny Lewickiej została wyróżniona w konkursie „Klasyka żywa” Instytutu Teatralnego.

Puławy uczczą pamięć Pawła Adamowicza. Spotkanie w sobotę o godz. 12

Puławy uczczą pamięć Pawła Adamowicza. Spotkanie w sobotę o godz. 12 0 0

W sobotę 19 stycznia o godz. 12 na placu Chopina mieszkańcy Puław upamiętnią zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Mężczyzna znajdował się na dworcu w Lublinie. Nie wiedział kim jest i skąd przyjechał

Mężczyzna znajdował się na dworcu w Lublinie. Nie wiedział kim jest i skąd przyjechał 8 0

W czwartek po południu policjanci zostali skierowani do jednego z lubelskich szpitali. Na szpitalny oddział ratunkowy został przywieziony młody mężczyzna, z którym był utrudniony kontakt.

Zakłady bukmacherskie online 2019

Zakłady bukmacherskie online 2019 0 0

Zakłady bukmacherskie coraz prężniej się rozwijają w naszym kraju, a ilość legalnych bukmacherów rośnie z roku na rok. Eksperci są pewni, że na rynku bukmacherskim w roku 2019 czeka nas kilka zmian przede wszystkim w ofercie, co zapewne znacząco wpłynie na to jak zakłady bukmacherskie online będą wyglądać w tym roku.

Gdańsk żegna prezydenta Pawła Adamowicza. Krzysztof Żuk będzie szedł z trumną
film

Gdańsk żegna prezydenta Pawła Adamowicza. Krzysztof Żuk będzie szedł z trumną 59 22

W Gdańsku trwają uroczystości związane z pożegnaniem zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza.

AGD do zabudowy czy wolnostojące?

AGD do zabudowy czy wolnostojące? 0 0

Można się spierać o to, jaki rodzaj zabudowy kuchennej ma więcej zalet. Tak naprawdę da się znaleźć zwolenników każdej z tych opcji, a także grupę osób, której nie robi to większej różnicy. Jeśli jednak zależy nam na tym, by nasza kuchnia była funkcjonalna i służyła bez zarzutu przez wiele lat, warto będzie poświęcić chwilę na decyzję, czy wybrać AGD do zabudowy, czy może raczej wolnostojące. Pod uwagę trzeba wziąć różne kwestie, choć niewątpliwie jedną z najbardziej ograniczających jest budżet. Jakie wady i zalety mają sprzęty AGD do zabudowy oraz te wolnostojące?

Uderzył w przydrożną kapliczkę i wylądował na ogrodzeniu
galeria

Uderzył w przydrożną kapliczkę i wylądował na ogrodzeniu 0 1

Wypadł z jezdni uderzając w przydrożną figurę, a następnie w ogrodzenie posesji. 34-latek trafił do szpitala.

Dzieci urodzone dziś w woj. lubelskim dostaną prezenty. 100 lat temu powstał PCK

Dzieci urodzone dziś w woj. lubelskim dostaną prezenty. 100 lat temu powstał PCK 44 5

Najstarsza organizacją humanitarna w Polsce ma dziś urodziny. Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża rozda prezenty urodzonym dziś w naszym województwie dzieciom!

Sprytnie ukrył krzaki konopi. Odpowie też za nielegalną amunicję
galeria

Sprytnie ukrył krzaki konopi. Odpowie też za nielegalną amunicję 7 1

Zamojscy kryminalni w ciągu kilku ostatnich dni ujawnili marihuanę i zlikwidowali uprawy konopi.

Krzysztof Żuk o śmierci Pawła Adamowicza. Prezydent Lublina również otrzymał "polityczny akt zgonu"
Magazyn

Krzysztof Żuk o śmierci Pawła Adamowicza. Prezydent Lublina również otrzymał "polityczny akt zgonu" 0 51

Paweł był moim przyjacielem, wybitnym samorządowcem, całym sercem oddanym swojemu miastu i mieszkańcom – napisał po śmierci zamordowanego prezydenta Gdańska prezydent Lublina Krzysztof Żuk. W tym samym czasie pojawiały się w internecie nienawistne komentarze szkalujące zmarłego. – To jest głęboko niemoralne – mówi Żuk, który obawia się, że nożownik z Gdańska może znaleźć naśladowców.

Wojciech Szawarski (trener Pszczółki): Limit pecha jest wyczerpany

Wojciech Szawarski (trener Pszczółki): Limit pecha jest wyczerpany 0 5

ROZMOWA z Wojciechem Szawarskim, trenerem koszykarek Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Wypił alkohol i wyładował swoją złość na drzwiach. Za ten wyskok grozi mu odsiadka

Wypił alkohol i wyładował swoją złość na drzwiach. Za ten wyskok grozi mu odsiadka 0 4

Alkohol jest bardzo złym doradcą, o czym przekonał się 36-latek z Radzynia Podlaskiego. Po wypiciu odpowiedniej ilości procentów poniosły go nerwy i zdemolował drzwi wejściowe do klatki schodowej jednego z bloków. Mężczyzna przyznał się do winy

Kradł, co popadło. Zdemontował nawet części samochodu

Kradł, co popadło. Zdemontował nawet części samochodu 6 0

Włamywał się do domów oraz samochodów i brał wszystko, co wpadło mu w ręce. 31-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego odpowie przed sądem za szereg kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat za kratkami

Recital Macieja Maleńczuka w Lublinie
15 lutego 2019, 19:00

Recital Macieja Maleńczuka w Lublinie 0 1

Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na wyjątkowy recital Macieja Maleńczuka podsumowujący jego muzyczną karierę. Wydarzenie będzie miało miejsce 15 lutego o godz. 19.

Prezydent pyta mieszkańców czy w mieście potrzebna jest strefa płatnego parkowania [sonda]

Prezydent pyta mieszkańców czy w mieście potrzebna jest strefa płatnego parkowania [sonda] 8 13

Prezydent Chełma Jakub Banaszek zaprasza mieszkańców miasta do dyskusji nad wprowadzeniem strefy płatnego parkowania w centrum miasta. Pieniądze za parkowanie trafiłyby na fundusz remontowy ulic.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!