Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

18 lipca 2008 r.
20:54
Edytuj ten wpis

Śmiertelny błąd na budowie

0 14 A A

Przy pracach budowlanych w kraśnickim szpitalu zginął młody mężczyzna. Nie miał uprawnień do pracy na budowie. Kolega, z którym pracował, był pijany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
21-letni Kamil K. pracował przy budowie szpitala powiatowego zaledwie od kilku dni. Robotnicy po ociepleniu budynku styropianem, dobudowywali klatkę schodową. Doszli do trzeciego piętra.

Wczoraj o godz. 7 zaczęli wciągać na górę cegły. Kamil K. miał odebrać na górze materiał. Stał przy tzw. krzyżaku, do którego była zamocowana lina wyciągarki. Ciężar zerwał krzyżak - puściły zaczepy, które przytwierdzały go do ściany.

- Spadające w dół urządzenie pociągnęło za sobą robotnika - relacjonuje Jarosław Klonowski z kraśnickiej policji. Na ofiarę runęły jeszcze cegły. Mimo natychmiastowej pomocy medycznej w szpitalu, zmarł.

- Był trzy razy reanimowany. Jednak obrażenia wewnętrzne i duży uraz klatki piersiowej spowodowały bardzo szybki zgon - wyjaśnia Maryla Latosiewicz, ordynator Oddziału Intensywnej Terapii szpitala w Kraśniku.

Przyczyny wypadku wyjaśnia policja i Państwowa Inspekcja Pracy. Pod uwagę brane są dwie możliwości: awaria urządzenia, bądź - bardziej prawdopodobna - błąd pracownika, który je obsługiwał. A ten był pijany, miał ponad promil alkoholu.

- Jeśli na czas nie zatrzymał wyciągarki, to pociągnęła ona w dół krzyżak z chłopakiem - podejrzewa mężczyzna, który był na miejscu tragedii.

Policja i obecni na miejscu inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy dopatrzyli się, że Kamil K. nie miał jeszcze podpisanej umowy o pracę. Gorzej - nie miał również odpowiednich kwalifikacji do takich robót, nie przeszedł kursów przeszkalających.

Prace przy ociepleniu i rozbudowie budynku szpitala powiatowego prowadzi kielecka firma Ekokaloria. Jej przedstawiciele byli wczoraj na miejscu tragedii. Zostali przesłuchani przez policję i prokuraturę. Dziennikarzom nie udzielali jakichkolwiek wyjaśnień.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
siostra / 17 listopada 2008 o 13:51
0
po pierwsze to byl moj brat...pracowal 3 dni chcial dorobic i nikt nikomu umowy nie daje nie przeszkala...nie gadajcie glupot Ci ktorzy tam nie byliscie ktorzy nie znacie prawdy a firma teraz wlasnie po jego odejsciu pokazala jaka jest super zwalajac wine na innych!Wielki Bracie nasz kochany spij dobrze i czekaj na nas[*]
Avatar
John / 23 lipca 2008 o 22:24
0
ad napisał:
Wszystkiemu winne przetargi kryterium ceny ale rząd tego nie widzi. Tak zatrudniając obniża się koszty ale kosztem takich młodych ludzi. W przetargach nie ma warunku aby wykonawcy byli pracownikami zatrudnionymi na etacie co jest koniecznością ubezpieczenia płacenia ZUS itp. Durne polskie prawo a tylu mądrych i uczonych prawników go tworzyło. Zawsze po wypadku szuka sie winnych jakim cudem firma z Kielc wygrywa w Kraśniku co na lubelszczyźnie nie ma firm budowlnaych


A czemu ma nie wygrac firma z Kielc. Zobacz co się lepiej dzieje na budowach w Warszawie... Ile osób pracuje tam na czarno. Chłopak chciał sobie dorobić a że był nie odpowiedzialny to jego błąd. Firma która staje w przetargu musi przejść wiele procedur na podstawie których zostaje wyłoniona. "Jakim cudem" A cudem normalnym - po prostu była lepsza i bardziej elastyczna. Pozdrawiam


A czemu ma nie wygrac firma z Kielc. Zobacz co się lepiej dzieje na budowach w Warszawie... Ile osób pracuje tam na czarno. Chłopak chciał sobie dorobić a że był nie odpowiedzialny to jego błąd. Firma która staje w przetargu musi przejść wiele procedur na podstawie których zostaje wyłoniona. "Jakim cudem" A cudem normalnym - po prostu była lepsza i bardziej elastyczna. Pozdrawiam rozwiń
Avatar
John / 23 lipca 2008 o 22:19
0
Po pierwsze to pewnie chłopak chciał sobie zarobić na wakacje i jest to jego błąd. Przykre że śmiertelny. Przetarg wygrywa firma najlepsza. Nie masz dowodów to nie pisz głupot. Życia nie zwrócisz...
Avatar
Gość / 21 lipca 2008 o 08:06
0
Gość napisał:
To jest nawet bardzo dziwne,że przetarg wygrywa firma z Kielc. Ciekawe kto ile komu zaoferował !? Za takie przekręty zawsze płacą najmniej doświadczeni, młodzi pracownicy których najłatwiej wykorzystać. Ciekawe gdzie są POpaprańcy którzy obiecywali grószki na wierzbie!


Masz dowody ze ktos cos wziął?? Pokaż. A jak nie masz to nie pisz.
Miesznie polityki do tej sprawy jest conajmniej nie na miejscu.
Ale przeciez smierc niczemu niewinnego chlopaka jest okazja by dolozyc PO


Masz dowody ze ktos cos wziął?? Pokaż. A jak nie masz to nie pisz.
Miesznie polityki do tej sprawy jest conajmniej nie na miejscu.
Ale przeciez smierc niczemu niewinnego chlopaka jest okazja by dolozyc PO rozwiń
Avatar
eeee / 20 lipca 2008 o 00:47
0
METALOWCÓW I GRU... ZAWSZE BĘDĄ PAMIĘTAĆ.
Avatar
Gość / 19 lipca 2008 o 21:38
0
To jest nawet bardzo dziwne,że przetarg wygrywa firma z Kielc. Ciekawe kto ile komu zaoferował !? Za takie przekręty zawsze płacą najmniej doświadczeni, młodzi pracownicy których najłatwiej wykorzystać. Ciekawe gdzie są POpaprańcy którzy obiecywali grószki na wierzbie!
Avatar
DC9248 / 19 lipca 2008 o 19:24
0
Kamil był naszym sąsiadem. tak trudno nadal uwierzyć. Odpoczywaj Kamilu.....
Avatar
kacper / 19 lipca 2008 o 16:33
0
to był moj kolega kamil niezapomnimy cie!!!
Avatar
Jacek / 19 lipca 2008 o 15:30
0
Ja rowniez pracowalem na budowie i przy ociepleniach. To jest koszmar jak traktowani i w jakich warunkach pracuja robotnicy. A co do umowy to mozna zapomniec, ja oprocz umowy musialem tez zapomniec o zaplacie za swoja prace. Niestety "pracodawcy" sa na tyle pazerni i nieludzcy ze nie tylko nie dadza umowy ale takze pieniedzy. To jest okrutne jak traktuje sie ludzi i ich ciezka prace.Nie dziwie sie ze nie ma chetnych do takowej na budowie i w sklepikach. Olbrzymia czesc pracodawcow w naszym rejonie to hieny.
Avatar
cin / 19 lipca 2008 o 12:33
0
To był kolega ode mnie z klasy....:(
Avatar
siostra / 17 listopada 2008 o 13:51
0
po pierwsze to byl moj brat...pracowal 3 dni chcial dorobic i nikt nikomu umowy nie daje nie przeszkala...nie gadajcie glupot Ci ktorzy tam nie byliscie ktorzy nie znacie prawdy a firma teraz wlasnie po jego odejsciu pokazala jaka jest super zwalajac wine na innych!Wielki Bracie nasz kochany spij dobrze i czekaj na nas[*]
Avatar
John / 23 lipca 2008 o 22:24
0
ad napisał:
Wszystkiemu winne przetargi kryterium ceny ale rząd tego nie widzi. Tak zatrudniając obniża się koszty ale kosztem takich młodych ludzi. W przetargach nie ma warunku aby wykonawcy byli pracownikami zatrudnionymi na etacie co jest koniecznością ubezpieczenia płacenia ZUS itp. Durne polskie prawo a tylu mądrych i uczonych prawników go tworzyło. Zawsze po wypadku szuka sie winnych jakim cudem firma z Kielc wygrywa w Kraśniku co na lubelszczyźnie nie ma firm budowlnaych


A czemu ma nie wygrac firma z Kielc. Zobacz co się lepiej dzieje na budowach w Warszawie... Ile osób pracuje tam na czarno. Chłopak chciał sobie dorobić a że był nie odpowiedzialny to jego błąd. Firma która staje w przetargu musi przejść wiele procedur na podstawie których zostaje wyłoniona. "Jakim cudem" A cudem normalnym - po prostu była lepsza i bardziej elastyczna. Pozdrawiam


A czemu ma nie wygrac firma z Kielc. Zobacz co się lepiej dzieje na budowach w Warszawie... Ile osób pracuje tam na czarno. Chłopak chciał sobie dorobić a że był nie odpowiedzialny to jego błąd. Firma która staje w przetargu musi przejść wiele procedur na podstawie których zostaje wyłoniona. "Jakim cudem" A cudem normalnym - po prostu była lepsza i bardziej elastyczna. Pozdrawiam rozwiń
Avatar
John / 23 lipca 2008 o 22:19
0
Po pierwsze to pewnie chłopak chciał sobie zarobić na wakacje i jest to jego błąd. Przykre że śmiertelny. Przetarg wygrywa firma najlepsza. Nie masz dowodów to nie pisz głupot. Życia nie zwrócisz...
Avatar
Gość / 21 lipca 2008 o 08:06
0
Gość napisał:
To jest nawet bardzo dziwne,że przetarg wygrywa firma z Kielc. Ciekawe kto ile komu zaoferował !? Za takie przekręty zawsze płacą najmniej doświadczeni, młodzi pracownicy których najłatwiej wykorzystać. Ciekawe gdzie są POpaprańcy którzy obiecywali grószki na wierzbie!


Masz dowody ze ktos cos wziął?? Pokaż. A jak nie masz to nie pisz.
Miesznie polityki do tej sprawy jest conajmniej nie na miejscu.
Ale przeciez smierc niczemu niewinnego chlopaka jest okazja by dolozyc PO


Masz dowody ze ktos cos wziął?? Pokaż. A jak nie masz to nie pisz.
Miesznie polityki do tej sprawy jest conajmniej nie na miejscu.
Ale przeciez smierc niczemu niewinnego chlopaka jest okazja by dolozyc PO rozwiń
Avatar
eeee / 20 lipca 2008 o 00:47
0
METALOWCÓW I GRU... ZAWSZE BĘDĄ PAMIĘTAĆ.
Avatar
Gość / 19 lipca 2008 o 21:38
0
To jest nawet bardzo dziwne,że przetarg wygrywa firma z Kielc. Ciekawe kto ile komu zaoferował !? Za takie przekręty zawsze płacą najmniej doświadczeni, młodzi pracownicy których najłatwiej wykorzystać. Ciekawe gdzie są POpaprańcy którzy obiecywali grószki na wierzbie!
Avatar
DC9248 / 19 lipca 2008 o 19:24
0
Kamil był naszym sąsiadem. tak trudno nadal uwierzyć. Odpoczywaj Kamilu.....
Avatar
kacper / 19 lipca 2008 o 16:33
0
to był moj kolega kamil niezapomnimy cie!!!
Avatar
Jacek / 19 lipca 2008 o 15:30
0
Ja rowniez pracowalem na budowie i przy ociepleniach. To jest koszmar jak traktowani i w jakich warunkach pracuja robotnicy. A co do umowy to mozna zapomniec, ja oprocz umowy musialem tez zapomniec o zaplacie za swoja prace. Niestety "pracodawcy" sa na tyle pazerni i nieludzcy ze nie tylko nie dadza umowy ale takze pieniedzy. To jest okrutne jak traktuje sie ludzi i ich ciezka prace.Nie dziwie sie ze nie ma chetnych do takowej na budowie i w sklepikach. Olbrzymia czesc pracodawcow w naszym rejonie to hieny.
Avatar
cin / 19 lipca 2008 o 12:33
0
To był kolega ode mnie z klasy....:(
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Już wiadomo kto zostanie nowym marszałkiem województwa
PILNE

Już wiadomo kto zostanie nowym marszałkiem województwa 0 0

Nowym marszałkiem województwa lubelskiego zostanie Jarosław Stawiarski. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 9 2

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 11 1

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 0 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 0 2

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 41 22

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 7 0

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 4 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego 1 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim prowadzą poszukiwania za zaginionym Piotrem Szczurowskim z Janowa Lubelskiego.

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy 3 1

Do wypadku doszło w środę przed godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Sitnickiej, Glinki i Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej.

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim 2 3

W przyszłym roku aukcja koni arabskich i narodowy czempionat odbędą się w jednym terminie w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Tak zdecydował minister rolnictwa Jan Ardanowski na posiedzeniu rady ds. rozwoju hodowli koni w Polsce.

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów
17 listopada 2018, 19:00

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 19 w Bazylice Dominikanów wystąpią Warszawski Chór Międzyuczelniany i Męski Zespół Wokalny KAIROS.

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia]
galeria

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia] 43 6

29 nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w lubelskiej komendzie.

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin
22 listopada 2018, 18:00

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 listopada o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert Przemiany z cyklu Zawsze klasyka.

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje 9 43

Janusz Grobel w ubiegłym tygodniu przyjął rezygnację z pracy wiceprezydent Ewy Wójcik, a w czwartek wręczył wypowiedzenie drugiemu ze swoich zastępców Tadeuszowi Koconiowi. Zrobił to wbrew woli prezydenta-elekta, który przez jakiś czas planował jeszcze zatrzymać przy sobie byłego wójta gminy Janowiec.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!