Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

20 lipca 2014 r.
7:45
Edytuj ten wpis

Szpital w Kraśniku: Oddział dziecięcy przeniesie się na ul. Chopina

Autor: Zdjęcie autora (aa)
120 7 A A

Przeprowadzka z al. Niepodległości na ul. Chopina czeka najmłodszych pacjentów szpitala powiatowego w Kraśniku i to prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Remont sal gdzie znajdzie się oddział dziecięcy ma się rozpocząć jeszcze w wakacje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Obecnie oddział dziecięcy mieści się w budynku w dzielnicy fabrycznej, przy al. Niepodległości, podobnie jak inne odziały - kardiologiczny i ginekologiczno-położniczy. Jednak jeszcze w tym roku oddział, na którym są leczone dzieci i młodzież zmieni lokalizację. Będzie się mieścić w głównym budynku szpitala przy ul Chopina w starej części miasta. Szpital ogłosił już przetarg na remont pomieszczeń na II piętrze, gdzie w przeszłości mieścił się oddział chirurgiczny. Obecnie pomieszczenia te są nieużywane.

- Chcemy wyburzyć ściany i postawić nowe. Wykonane zostaną też instalacje sanitarne. Będą nowe sale, izolatka tak by pomieszczenia te spełniały wszelkie standardy - zapowiada Marek Kos, dyrektor SPZOZ w Kraśniku. - Obecnie dzieci są leczone w nienajlepszych warunkach i trzeba to zmienić. Oddział dziecięcy na ul. Chopina będzie mieć około 18 - 20 łóżek.

Przetarg dotyczący modernizacji pomieszczeń tego oddziału ma zostać rozstrzygnięty wraz z końcem lipca. - Zimą tego roku lub na początku przyszłego roku dzieci powinny być już leczone wyremontowanych salach - zapowiada Kos.

Władze powiatu i dyrekcja szpitala chce, aby wszystkie oddziały szpitale mieściły się w budynku przy ul. Chopina. Na to potrzebne są jednak pieniądze. Bez wsparcia zewnętrznego to się nie uda. Ułatwić ma to unijny projekt, w którym bierze udział w sumie 21 szpitali powiatowych w Lubelskiem. Jego liderem jest powiat lubelski. Projekt znalazł się wśród kluczowych inwestycji województwa lubelskiego na najbliższe 6 lat.

- W tym projekcie pokładamy ogromne nadzieje, bo w naszym przypadku chodzi o 13 mln zł - przyznaje Andrzej Maj, starosta kraśnicki.

W miarę możliwości kraśnicki szpital realizuje nowe inwestycje. W tym roku został uroczyście otwarty nowoczesny blok operacyjny. Kosztował blisko 6 mln zł.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 8 sierpnia 2014 o 18:02
0

Wydatki na szpital są ciągle zmniejszane, ale na igrzyska i fajerwerki się nie żałuje. Cóż za krótkowzroczność ! Dyrekcja ma się dobrze, bo pensja bardzo dobra, a reszta niech pracuje za byle co.

Avatar
gość / 25 lipca 2014 o 19:32
0

1 winda w takim dużym szpitalu to chyba niezgodne z przepisami. Jak ma wyglądać ewakuacja chorych na wypadek jakiegoś alarmu???

Powinna być jeszcze winda towarowa oraz winda ogólnodostępna. Skoro szpital zmodernizowano, to i o tym w pierwszym rzędzie powinno się pomyśleć. Trzeba dobudować, niestety innego wyjścia nie ma.

Avatar
gość / 25 lipca 2014 o 19:24
0

Wszystkie oddziały próbuje się wcisnąć na ul. Chopina, czyli zmniejsza się faktycznie ilość łóżek. Zlikwidowano oddz. laryngologiczny, pododdz.reumatologiczny, i in.

Co starostwo zamierza zrobić z placem i budynkami szpitalnymi oraz po dawnej przychodni w Kraśniku Fabr.? Czyżby posprzedawać za przysłowiową złotówkę ? Cisza i tajemnica w tym względzie panuje. Pochwalcie się jak to dobrze planujecie zrobić ludziom w Kraśniku.

Avatar
gość / 25 lipca 2014 o 19:13
0

W tym szpitalu to w ogóle nie ma dostosowania dla osób nie chodzących, żadnych podnośników ani innych ułatwień.

1 wc i 1 łazienka na cały oddział. Do wc nie wjedzie się wózkiem. O umyciu chorego nie chodzącego w łazience, czy pod prysznicem mowy nie ma, tylko wycieranie chusteczkami higienicznymi lub myjka + miska.

W wieloosobowych salach nie ma parawanów zapewniających intymność. Brak indywidualnego oświetlenia przy łóżkach; w przypadku ciężko chorej osoby na takiej sali w nocy inne osoby mają non stop intensywne światło jarzeniowe, które uniemożliwia zaśnięcie.

Do mycia podłóg używa się środków zapachowych, które astmatyków dosłownie wykańczają.

Pobudka już o 5 rano, jakby ciśnienia i temperatury nie można było zmierzyć przed wizytą, jak w szpitalach na zachodzie.

Cisza nocna, to także nie sprzątanie w nocy, ciche zachowanie personelu, czyli poszanowanie godności pacjenta.

Osoby, które podają jedzenie powinny też wraz z pielęgniarkami karmić pacjentów, którzy sami zjeść nie mogą. Osoby mające kontakt z posiłkami nie powinny nosić basenów ani zmieniać pampersów.

W szpitalu jest stanowczo za mało zatrudnionych pielęgniarek i lekarzy.

Ponadto należy wprowadzić ograniczenie ilości osób odwiedzających (słynne pielgrzymki całych rodzin zlikwidować) i podać godz. odwiedzin (nie od świtu do późnej nocy).

Na każdej sali powinien być wieszak na odzież wierzchnią odwiedzających i krzesełko przy każdym łóżku. 

Pora wreszcie ucywilizować szpital w Kraśniku.

W tym szpitalu to w ogóle nie ma dostosowania dla osób nie chodzących, żadnych podnośników ani innych ułatwień.

1 wc i 1 łazienka na cały oddział. Do wc nie wjedzie się wózkiem. O umyciu chorego nie chodzącego w łazience, czy pod prysznicem mowy nie ma, tylko wycieranie chusteczkami higienicznymi lub myjka + miska.

W wieloosobowych salach nie ma parawanów zapewniających intymność. Brak indywidualnego oświetlenia przy łóżkach; w przypadku ciężko chorej osoby na takiej sali w nocy inne osoby mają non stop intensywne światło ja... rozwiń

Avatar
gość / 25 lipca 2014 o 18:41
0

Brawo panie dyrektorze za prowadzenie remontu na oddziale położniczym w momencie gdy leżą tam kobiety po porodach i noworodki, a ekipa remontowa popier***a z wiertarami udarowymi od rana!!! Kurz, pył i hałas nie do zniesienia!!! A noworodki z traktu porodowego (w tym wcześniaki) są przenoszone pod pachą przez biegnącą po korytarzu położną!!! Brak szacunku dla pacjentek i rodzin! Kobiety w połogu i rodzące zmuszone są przeciskać się wśród drabin, kabli i wrzeszczących do siebie robotników... Brawo panie dyrektorze!!!

No to faktycznie skandal nad skandale !!! Takiego dyrektora to tylko na taczkach wywieźć !

No to faktycznie skandal nad skandale !!! Takiego dyrektora to tylko na taczkach wywieźć !

rozwiń
Avatar
były pacjent / 23 lipca 2014 o 22:04
0

Remonty remontami, ale czy na chirurgii w toaletach są już deski sedesowe, a oddziałowe wózki inwalidzkie są sprawne? Pół roku temu, gdy leżałem kilka tygodni na tym oddziale, było to dobro nieosiągalne.

Avatar
atrakcyjny kazimierz / 23 lipca 2014 o 21:06
0

Brawo panie dyrektorze za prowadzenie remontu na oddziale położniczym w momencie gdy leżą tam kobiety po porodach i noworodki, a ekipa remontowa popier***a z wiertarami udarowymi od rana!!! Kurz, pył i hałas nie do zniesienia!!! A noworodki z traktu porodowego (w tym wcześniaki) są przenoszone pod pachą przez biegnącą po korytarzu położną!!! Brak szacunku dla pacjentek i rodzin! Kobiety w połogu i rodzące zmuszone są przeciskać się wśród drabin, kabli i wrzeszczących do siebie robotników... Brawo panie dyrektorze!!!

Avatar
gość / 8 sierpnia 2014 o 18:02
0

Wydatki na szpital są ciągle zmniejszane, ale na igrzyska i fajerwerki się nie żałuje. Cóż za krótkowzroczność ! Dyrekcja ma się dobrze, bo pensja bardzo dobra, a reszta niech pracuje za byle co.

Avatar
gość / 25 lipca 2014 o 19:32
0

1 winda w takim dużym szpitalu to chyba niezgodne z przepisami. Jak ma wyglądać ewakuacja chorych na wypadek jakiegoś alarmu???

Powinna być jeszcze winda towarowa oraz winda ogólnodostępna. Skoro szpital zmodernizowano, to i o tym w pierwszym rzędzie powinno się pomyśleć. Trzeba dobudować, niestety innego wyjścia nie ma.

Avatar
gość / 25 lipca 2014 o 19:24
0

Wszystkie oddziały próbuje się wcisnąć na ul. Chopina, czyli zmniejsza się faktycznie ilość łóżek. Zlikwidowano oddz. laryngologiczny, pododdz.reumatologiczny, i in.

Co starostwo zamierza zrobić z placem i budynkami szpitalnymi oraz po dawnej przychodni w Kraśniku Fabr.? Czyżby posprzedawać za przysłowiową złotówkę ? Cisza i tajemnica w tym względzie panuje. Pochwalcie się jak to dobrze planujecie zrobić ludziom w Kraśniku.

Avatar
gość / 25 lipca 2014 o 19:13
0

W tym szpitalu to w ogóle nie ma dostosowania dla osób nie chodzących, żadnych podnośników ani innych ułatwień.

1 wc i 1 łazienka na cały oddział. Do wc nie wjedzie się wózkiem. O umyciu chorego nie chodzącego w łazience, czy pod prysznicem mowy nie ma, tylko wycieranie chusteczkami higienicznymi lub myjka + miska.

W wieloosobowych salach nie ma parawanów zapewniających intymność. Brak indywidualnego oświetlenia przy łóżkach; w przypadku ciężko chorej osoby na takiej sali w nocy inne osoby mają non stop intensywne światło jarzeniowe, które uniemożliwia zaśnięcie.

Do mycia podłóg używa się środków zapachowych, które astmatyków dosłownie wykańczają.

Pobudka już o 5 rano, jakby ciśnienia i temperatury nie można było zmierzyć przed wizytą, jak w szpitalach na zachodzie.

Cisza nocna, to także nie sprzątanie w nocy, ciche zachowanie personelu, czyli poszanowanie godności pacjenta.

Osoby, które podają jedzenie powinny też wraz z pielęgniarkami karmić pacjentów, którzy sami zjeść nie mogą. Osoby mające kontakt z posiłkami nie powinny nosić basenów ani zmieniać pampersów.

W szpitalu jest stanowczo za mało zatrudnionych pielęgniarek i lekarzy.

Ponadto należy wprowadzić ograniczenie ilości osób odwiedzających (słynne pielgrzymki całych rodzin zlikwidować) i podać godz. odwiedzin (nie od świtu do późnej nocy).

Na każdej sali powinien być wieszak na odzież wierzchnią odwiedzających i krzesełko przy każdym łóżku. 

Pora wreszcie ucywilizować szpital w Kraśniku.

W tym szpitalu to w ogóle nie ma dostosowania dla osób nie chodzących, żadnych podnośników ani innych ułatwień.

1 wc i 1 łazienka na cały oddział. Do wc nie wjedzie się wózkiem. O umyciu chorego nie chodzącego w łazience, czy pod prysznicem mowy nie ma, tylko wycieranie chusteczkami higienicznymi lub myjka + miska.

W wieloosobowych salach nie ma parawanów zapewniających intymność. Brak indywidualnego oświetlenia przy łóżkach; w przypadku ciężko chorej osoby na takiej sali w nocy inne osoby mają non stop intensywne światło ja... rozwiń

Avatar
gość / 25 lipca 2014 o 18:41
0

Brawo panie dyrektorze za prowadzenie remontu na oddziale położniczym w momencie gdy leżą tam kobiety po porodach i noworodki, a ekipa remontowa popier***a z wiertarami udarowymi od rana!!! Kurz, pył i hałas nie do zniesienia!!! A noworodki z traktu porodowego (w tym wcześniaki) są przenoszone pod pachą przez biegnącą po korytarzu położną!!! Brak szacunku dla pacjentek i rodzin! Kobiety w połogu i rodzące zmuszone są przeciskać się wśród drabin, kabli i wrzeszczących do siebie robotników... Brawo panie dyrektorze!!!

No to faktycznie skandal nad skandale !!! Takiego dyrektora to tylko na taczkach wywieźć !

No to faktycznie skandal nad skandale !!! Takiego dyrektora to tylko na taczkach wywieźć !

rozwiń
Avatar
były pacjent / 23 lipca 2014 o 22:04
0

Remonty remontami, ale czy na chirurgii w toaletach są już deski sedesowe, a oddziałowe wózki inwalidzkie są sprawne? Pół roku temu, gdy leżałem kilka tygodni na tym oddziale, było to dobro nieosiągalne.

Avatar
atrakcyjny kazimierz / 23 lipca 2014 o 21:06
0

Brawo panie dyrektorze za prowadzenie remontu na oddziale położniczym w momencie gdy leżą tam kobiety po porodach i noworodki, a ekipa remontowa popier***a z wiertarami udarowymi od rana!!! Kurz, pył i hałas nie do zniesienia!!! A noworodki z traktu porodowego (w tym wcześniaki) są przenoszone pod pachą przez biegnącą po korytarzu położną!!! Brak szacunku dla pacjentek i rodzin! Kobiety w połogu i rodzące zmuszone są przeciskać się wśród drabin, kabli i wrzeszczących do siebie robotników... Brawo panie dyrektorze!!!

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 77 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!