Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

15 maja 2011 r.
13:26
Edytuj ten wpis

Szpital w Kraśniku: Związkowcy zapowiadają akcję protestacyjną

0 31 A A
Nie możemy pozwolić na żadną obniżkę płac – mówią zgodnie przedstawiciele związków zawodowych działa
Nie możemy pozwolić na żadną obniżkę płac – mówią zgodnie przedstawiciele związków zawodowych działa

We wtorek przez dwie godziny pracownicy szpitala w Kraśniku będą protestować przeciwko planowanej obniżce płac. Liczą, że dyrekcja wycofa się z zapowiedzi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Szpital nie powinien być finansowany z pensji pracowników – tłumaczy Maryla Latosiewicz, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w kraśnickim szpitalu. – Jeśli dyrektor odstąpi od swoich decyzji to my również wycofamy się ze swoich żądań, czyli 10 procentowej podwyżki płac.

Szpital powiatowy w Kraśniku ma ok. 5 mln zł długu. Dyrekcja szuka oszczędności i chce obniżyć płace pracownikom o 10 procent. Personel uważa, że takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia.

Mimo, że dyrekcja już kilka razy spotkała się ze związkowcami do porozumienia nie doszło. – Żadnych decyzji nie udało się wypracować, dlatego też w czerwcu przedstawię regulamin dotyczący obniżek płac – zapowiada Piotr Krawiec, dyrektor SP ZOZ w Kraśniku.

Związkowcy nie odpuszczają i zapowiadają, że w najbliższy wtorek zostanie przeprowadzona akcja protestacyjna. Pracownicy zbiorą się przed budynkiem szpitala między godz. 13 a 15.

– Chcemy wskazać desperację załogi, ale też bezradność systemu – tłumaczy Andrzej Wąsik, wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu w Kraśniku.

– 10 procent pieniędzy mniej w budżecie domowym to bardzo dużo – przekonuje dr Latosiewcz. – Jeśli są ludzie, którzy już teraz wiążą koniec z końcem to zabranie im dodatkowych pieniędzy jest niemożliwe. Dlatego na obniżki płac nie możemy się zgodzić.

Godziny protestu nie są przypadkowe. – Zostały wybrane celowo, aby nie narażać szpitala nie straty – wyjaśnia Urszula Chrzanowska z Międzyzakładowego Związku Techników Analityki Medycznej i Techników Chemików w kraśnickim SP ZOZ-ie.

– Najmniej jest wtedy wykonywanych zabiegów, najmniej pracy diagnostycznej i leczniczej – wylicza Wąsik.

Związkowcy zapewniają, że chorzy będą bezpieczni.

– Celem protestu nie jest stwarzanie zagrożenia dla pacjenta i nie powinien on poczuć się dotknięty naszymi działaniami – obiecuje przedstawicielka lekarzy. – Będzie to protest ostrzegawczy, jako forma zaostrzenia nacisków na dyrekcję szpitala.

Na razie związkowcy nie chcą mówić o zaostrzeniu protestu. – Nie wiadomo czy dojdzie do strajku, ale nie można go wykluczyć. To byłaby jednak ostateczność – dodaje Latosiewicz.

Mimo, że szpital podlega pod starostwo powiatowe to sytuacją są zaniepokojone również władze Kraśnika.

– Mam nadzieję, że do strajku nie dojdzie – mówi Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – Ile mogłem to zrobiłem, aby pomóc szpitalowi. Za rok 2010 umorzyliśmy łącznie z odsetkami ok. 126 tys. zł z tytułu podatku od nieruchomości. Poza tym zadłużenie należne Kraśnickiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji zostało rozłożone na raty.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marysieńka / 30 maja 2011 o 13:09
0
.
Avatar
Marysieńka / 28 maja 2011 o 11:54
0
[quote name='mb' timestamp='1306416215' post='482724']
Myślę że dużo racji jest w twoich wywodach,ale niestety każdy jest inny i ma swoje punkty widzenia,
[/quote]
Tylko gorzej jak punkt widzenia podyktowany jest własnym egoizmem. Bo jednak nie brakuje małzenstw, które celowo odwlekają w czasie posiadanie dzieci, a na pierwszym miejscu stawiają karierę zawodową, dorabianie sie. A wiec wszystko to, co mozna zdobyc tylko dzięki pracy, która niby w porównaniu z potrzebą posiadania dziecka jest niewazna. I tym sposobem dopiero w obliczu swoich zawodowych i materialnych osiągnieć poznaja smak swojej tragedii. Dotknęła ich, gdyz sie przeliczyli, że jednak w zyciu nie wszystko da sie zaplanowc i zrealizowac tak jakby sie chciało, zapomniawszy, ze tak naprawde to nie my tak do konca mamy wpływ na kształowanie swojego życią i że w duzej mierze opiera sie ono na dokonywaniu wyborów. Ale nawet pomimo tego, doswiadczone taką tragedią nie wyrzekają sie pracy, która wg nich nikomu do szczęscia nie jest potrzebna, nie rezygnują z nie dających satysfakcji zdobyczy materialnych w imię doczekania sie tego co jest dla nich najwazniejsze. A kto wie, moze gdyby zamieszkali w baraku, przeszli na utrzymanie pomocy społecznej, Bóg nie poskąpił by im dziecka, tak jak nie skąpi potomstwa wielu zyjacym tak rodzinom.Tylko wychodzi chyba na to, że to jednak nie brak dziecka jest tą najwiekszą zyciową trgedią, tylko sama niemoznosć zaspokojenia swojej kolejnej próznosci i tym razem oczekuje sie jej spełnienia od panstwa na koszt innych. A suma 12000 dla takiego bezdzietnego małzenstawanie jest az taka wielką kwotą, na ofiarowanie nowego zycia, którym mozna spełnic swoje najgorętsze pragnienia, swój najwazniejszy cel zycia. Tylko moze niektórzy wychodzą z załozenia, po co mają wydawać pieniadze na cos, co innym przychodzi tak łatwo i to za darmo i co ma przewazająca wiekszosć, jak za taka kwotę mozna zaimponowac czyms, czy niewiele rodzin moze sie poszczycic.
Ale czy w swoim egoizmie takie małżenstwo jakby doczekało sie dziecka, które w przyszłosci, nie daj Boze by zachorowało i to panstwo odmówiło jego leczenia ze względu na koszty, ale za to kolejnej kobiecie zrobiło by zapłodnienie in vitro, umiało by sie z tym pogodzic, ze pomoc w zajsciu w ciażę jest wazniejsze niz ratowanie zdrowia i zycia ich dziecka juz żyjacego?
[quote name='mb' timestamp='1306416215' post='482724']
Myślę że dużo racji jest w twoich wywodach,ale niestety każdy jest inny i ma swoje punkty widzenia,
[/quote]
Tylko gorzej jak punkt widzenia podyktowany jest własnym egoizmem. Bo jednak nie brakuje małzenstw, które celowo odwlekają w czasie posiadanie dzieci, a na pierwszym miejscu stawiają karierę zawodową, dorabianie sie. A wiec wszystko to, co mozna zdobyc tylko dzięki pracy, która niby w porównaniu z potrzebą posiadania dziecka jest niewazn... rozwiń
Avatar
karol / 27 maja 2011 o 08:26
0
Podwyżka!!!!!!!!!! najpierw nalezy wziąc się solidnie do pracy , nasza słuzba zdrowia w Krasniku to pożal się boże lepiej zeby jej nie było ignoruja pacjentów, a jaka obsługa pacjentów? lepiej nie chorowac ci ludzie chyba z musu przychodza do pracy nie nadaja się nawet do zwierząt a co mówić dla ludzi, zenada.pracowac sie nie chce ale podwyzki jak najbardziej proszę sobie poruwnac obsługę w lublinie u nas nawet pielęgniarka zastrzyka nie umie dac hehehe
Avatar
mb / 26 maja 2011 o 15:23
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1306313411' post='482208']
Jak na razie to ty nawet nie próbowałas debatowac, a jedynie ograniczyłas sie do jechania mi, że nie chciałam zaakceptować twojego pustego stwierdzenia o najwiekszej tragedii jaką jest brak dziecka.Nawet teraz nie usłyszałam czym sie objawia ta największa tragedia w zyciu ludzkim.
I nie myslę, zeby twoje lata samotnosci i zagubienia w zyciu na pograniczu bezprawia spowodowane były brakiem dziecka, a ich przyczyny raczej trzeba szukać w braku zainteresowania rodziców tobą, a do czego mógł doprowadzić ich rozwód, który jednak na dziecku najbardziej sie odbija. I jakos w ich przypadku posiadanie dziecka, które dla innych jego brak ma byc najwieksza trgedią nie uchroniło przed rozpadem małżenstwa, dostarczaniem dziecku negatywnych przezyc, a więc innych tragedii ze swoimi tragicznymi następstwami, które swoim zasięgiem obejmują juz większą ilość osób, w tym dziecko, które dla małzenstwa ma być niby lekiem na całe zło. A do takich zdarzen nie dochodzi tylko w rodzinach, gdzie było łatwo o to dziecko, także zapłodnienia in vitro moga stac sie fundowanie przez panstwo dzieci , zeby rodzice mogli im dostarczać takich i podobnych przezyć, gdy tym czasem wiele rodzin pełnych, żyjacych zgodnie i przykładnie, ktore swoim dzieciom zapewniają miłość i bezpieczenstwo , przez politykę jaką prowadzą władze tego kraju, nie jest w stanie zapewnic im wykształcenia i warunków zycia na odpowiednim poziomie.
I nie jestem nauczycielka, ale kobietą, która nie mogła znależć pracy , gdzie nasze panstwo wykorzystuje zawarcie zwiazków małzenskich do ograniczania kobiet zamężnych doprowadzając do zniewalania ich w sidłach małżenstwa, pozbawiając ich niezaleznosci i we wszystkich zdawania sie tylko i wyłącznie na męża. Robi z kobiet i matek zameżnych kobiety drugiej kategorii, które tylko dlatego, ze maja mężów we wszystkim musza ustępowac kobietom wolnym i tym nie pozostającym w formalnych związkach.
A co najgorsze, kiedy to panstwo jest gotowe ponosic ogromne koszty fundowania macierzynstwa jednym kobietom, macierzystwo innych nic dla nich nie znaczyło, a wręcz przeciwnie było powodem kary dla kobiety i nie miało najmniejszych oporów, zeby taka kobietę wykreslic z listy bezrobotnych,tylko dlatego, że nie pozostawiła swojego dopiero co narodzonego dziecka i nie zameldowała sie w urzedzie pracy , że jest gotowa do podjecia pracy. Tak postąpiono ze mną. To w panstwo w podłości okazywanej jednym szuka dla siebie rozgrzeszenia , które by im pozwoliło napychac swoje portfele, we włazeniu do dupy innych.
[/quote]
Zszokowała mnie twoja nadzwyczajna zdolnosc budowania zdań wielokrotnie nadrzędnie i jednocześnie podrzędnie złożonych wielopodmiotowych,szczerze zazdroszczę,zawsze miałam z nimi problem,serdecznie pozdrawiam.Myślę że dużo racji jest w twoich wywodach,ale niestety każdy jest inny i ma swoje punkty widzenia,ja też mam swoje,życzę powodzenia i naprawdę szczerze serdecznie pozdrawiam.
[quote name='Marysieńka' timestamp='1306313411' post='482208']
Jak na razie to ty nawet nie próbowałas debatowac, a jedynie ograniczyłas sie do jechania mi, że nie chciałam zaakceptować twojego pustego stwierdzenia o najwiekszej tragedii jaką jest brak dziecka.Nawet teraz nie usłyszałam czym sie objawia ta największa tragedia w zyciu ludzkim.
I nie myslę, zeby twoje lata samotnosci i zagubienia w zyciu na pograniczu bezprawia spowodowane były brakiem dziecka, a ich przyczyny raczej trzeba szukać w braku za... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 25 maja 2011 o 10:50
0
[quote name='mb' timestamp='1306246785' post='481971']
Przeżyłam w życiu rozwód rodziców,śmierc jednego z nich,lata samotności i zagubienia w życiu na pograniczu bezprawia,ale nie mam szans w debacie z tobą bo należysz do osób nie słuchających.Chyba jesteś nauczycielką,pozdrawiam.
[/quote]
Jak na razie to ty nawet nie próbowałas debatowac, a jedynie ograniczyłas sie do jechania mi, że nie chciałam zaakceptować twojego pustego stwierdzenia o najwiekszej tragedii jaką jest brak dziecka.Nawet teraz nie usłyszałam czym sie objawia ta największa tragedia w zyciu ludzkim.
I nie myslę, zeby twoje lata samotnosci i zagubienia w zyciu na pograniczu bezprawia spowodowane były brakiem dziecka, a ich przyczyny raczej trzeba szukać w braku zainteresowania rodziców tobą, a do czego mógł doprowadzić ich rozwód, który jednak na dziecku najbardziej sie odbija. I jakos w ich przypadku posiadanie dziecka, które dla innych jego brak ma byc najwieksza trgedią nie uchroniło przed rozpadem małżenstwa, dostarczaniem dziecku negatywnych przezyc, a więc innych tragedii ze swoimi tragicznymi następstwami, które swoim zasięgiem obejmują juz większą ilość osób, w tym dziecko, które dla małzenstwa ma być niby lekiem na całe zło. A do takich zdarzen nie dochodzi tylko w rodzinach, gdzie było łatwo o to dziecko, także zapłodnienia in vitro moga stac sie fundowanie przez panstwo dzieci , zeby rodzice mogli im dostarczać takich i podobnych przezyć, gdy tym czasem wiele rodzin pełnych, żyjacych zgodnie i przykładnie, ktore swoim dzieciom zapewniają miłość i bezpieczenstwo , przez politykę jaką prowadzą władze tego kraju, nie jest w stanie zapewnic im wykształcenia i warunków zycia na odpowiednim poziomie.
I nie jestem nauczycielka, ale kobietą, która nie mogła znależć pracy , gdzie nasze panstwo wykorzystuje zawarcie zwiazków małzenskich do ograniczania kobiet zamężnych doprowadzając do zniewalania ich w sidłach małżenstwa, pozbawiając ich niezaleznosci i we wszystkich zdawania sie tylko i wyłącznie na męża. Robi z kobiet i matek zameżnych kobiety drugiej kategorii, które tylko dlatego, ze maja mężów we wszystkim musza ustępowac kobietom wolnym i tym nie pozostającym w formalnych związkach.
A co najgorsze, kiedy to panstwo jest gotowe ponosic ogromne koszty fundowania macierzynstwa jednym kobietom, macierzystwo innych nic dla nich nie znaczyło, a wręcz przeciwnie było powodem kary dla kobiety i nie miało najmniejszych oporów, zeby taka kobietę wykreslic z listy bezrobotnych,tylko dlatego, że nie pozostawiła swojego dopiero co narodzonego dziecka i nie zameldowała sie w urzedzie pracy , że jest gotowa do podjecia pracy. Tak postąpiono ze mną. To w panstwo w podłości okazywanej jednym szuka dla siebie rozgrzeszenia , które by im pozwoliło napychac swoje portfele, we włazeniu do dupy innych.
[quote name='mb' timestamp='1306246785' post='481971']
Przeżyłam w życiu rozwód rodziców,śmierc jednego z nich,lata samotności i zagubienia w życiu na pograniczu bezprawia,ale nie mam szans w debacie z tobą bo należysz do osób nie słuchających.Chyba jesteś nauczycielką,pozdrawiam.
[/quote]
Jak na razie to ty nawet nie próbowałas debatowac, a jedynie ograniczyłas sie do jechania mi, że nie chciałam zaakceptować twojego pustego stwierdzenia o najwiekszej tragedii jaką jest brak dziecka.Nawet teraz nie ... rozwiń
Avatar
mb / 24 maja 2011 o 16:19
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1306223187' post='481766']
Tak to moze mówic tylko ktos, ktomu nie było dane zaznać prawdziwej tragedii, i ma w zyciu wszystko, a tylko do pełni szczęścia dziecka mu brakuje. A dziecko ma stać sie kolejnym etapem realizowania jego zyciowych planów, kaprysem, dowartosciowaniem się poprzez spełnianie się w kolejnych roli, tym razem rodzicielskiej, udawadnianiem sobie i innym swojej wartości, do jakiej w sumie zostało sie stworzonym. Jest chęcia zabicia małzenskiej nudy, potrzebą ulokowania swoich uczuc, które po mału wypalają sie w małzenstwie, zbudowania silniejszej więzi małżenskiej dzieki dziecku, oraz wewnętrzną potrzebą pozostawienia po sobie spadkobiercy. I zrealizowanie tych wszystkich celów panstwo ma fundować bez względu na koszty, gdy tym czasem z powodu braku środków i swojej nieudolnosci w zarzadzaniu krajem nie jest w stanie pomóc rodzinom juz istniejącym i w ten sposob przyczynia sie do niszczenia ich szczęscia i jeszcze wiekszej degradacji, której ulegają z powodu swojej bezradnosci i bezsilnosci. Jednym za duze pieniądze bedzie sie fundowało dzieci, gdy tym czasem innym z powodu niemoznosci poradzenia sobie w życiu, z powodu braku środków na utrzymanie dzieci będzie sie im te dzieci zabierało, albo pozostawi sie ich z ich problemem samych sobie. Gdy tym czasem władze tego kraju swoja polityką jednych skazują na ponizenie i upodlenie drugich będą jeszcze dowartosciowywac.
I ja nie mam powodów być nieszczęśliwą. Na szczęscie ludzkie wpływa wiele czynników, a nie to, ze zamyka się ono w posiadaniu lub nie posiadaniu dziecka. Ale wszystko tez zalezy w jakim stopniu potrafimy sie przystosowac i pogodzic ze swoim losem, niemożnoscia realizacji swoich życiowych pragnien. A po bezdzietnych małzenstwach jakos nie widać braku szczescia w zyciu. I na pewno niz brak dziecka większą tragedią jest utrata , rozłąka z osobami nam bliskimi, z którymi jesesmy zżyci, dla których poswiecalismy sie. Świadomosć, ze nie możemy im pomóc, ze nie jestesmy w stanie zaspokoić ich podstawowych potrzeb, zapewnic godnych warunków zycia, niz sama tęsknota za czyms czego sie nigdy nie miało i nie czuło.Ale tak juz jest, jak niektórym , w tym przede wszystkim ludziom, którzy w tym kraju decydują, z nadmiaru dobrobytu wartosciowanie potrzeb ludzkich sie poprzestawiało.
[/quote]
Przeżyłam w życiu rozwód rodziców,śmierc jednego z nich,lata samotności i zagubienia w życiu na pograniczu bezprawia,ale nie mam szans w debacie z tobą bo należysz do osób nie słuchających.Chyba jesteś nauczycielką,pozdrawiam.
[quote name='Marysieńka' timestamp='1306223187' post='481766']
Tak to moze mówic tylko ktos, ktomu nie było dane zaznać prawdziwej tragedii, i ma w zyciu wszystko, a tylko do pełni szczęścia dziecka mu brakuje. A dziecko ma stać sie kolejnym etapem realizowania jego zyciowych planów, kaprysem, dowartosciowaniem się poprzez spełnianie się w kolejnych roli, tym razem rodzicielskiej, udawadnianiem sobie i innym swojej wartości, do jakiej w sumie zostało sie stworzonym. Jest chęcia zabicia małzenskiej nudy, potrzebą... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 24 maja 2011 o 09:46
0
[quote name='mb' timestamp='1306072240' post='481164']
Brak dziecka nie jest tragedią dla tych którzy je mają,a ty musisz byc bardzo nieszczęśliwa skoro wypisujesz takie mądrości życiowe.Wszystkiego najlepszego
[/quote]
Tak to moze mówic tylko ktos, ktomu nie było dane zaznać prawdziwej tragedii, i ma w zyciu wszystko, a tylko do pełni szczęścia dziecka mu brakuje. A dziecko ma stać sie kolejnym etapem realizowania jego zyciowych planów, kaprysem, dowartosciowaniem się poprzez spełnianie się w kolejnych roli, tym razem rodzicielskiej, udawadnianiem sobie i innym swojej wartości, do jakiej w sumie zostało sie stworzonym. Jest chęcia zabicia małzenskiej nudy, potrzebą ulokowania swoich uczuc, które po mału wypalają sie w małzenstwie, zbudowania silniejszej więzi małżenskiej dzieki dziecku, oraz wewnętrzną potrzebą pozostawienia po sobie spadkobiercy. I zrealizowanie tych wszystkich celów panstwo ma fundować bez względu na koszty, gdy tym czasem z powodu braku środków i swojej nieudolnosci w zarzadzaniu krajem nie jest w stanie pomóc rodzinom juz istniejącym i w ten sposob przyczynia sie do niszczenia ich szczęscia i jeszcze wiekszej degradacji, której ulegają z powodu swojej bezradnosci i bezsilnosci. Jednym za duze pieniądze bedzie sie fundowało dzieci, gdy tym czasem innym z powodu niemoznosci poradzenia sobie w życiu, z powodu braku środków na utrzymanie dzieci będzie sie im te dzieci zabierało, albo pozostawi sie ich z ich problemem samych sobie. Gdy tym czasem władze tego kraju swoja polityką jednych skazują na ponizenie i upodlenie drugich będą jeszcze dowartosciowywac.
I ja nie mam powodów być nieszczęśliwą. Na szczęscie ludzkie wpływa wiele czynników, a nie to, ze zamyka się ono w posiadaniu lub nie posiadaniu dziecka. Ale wszystko tez zalezy w jakim stopniu potrafimy sie przystosowac i pogodzic ze swoim losem, niemożnoscia realizacji swoich życiowych pragnien. A po bezdzietnych małzenstwach jakos nie widać braku szczescia w zyciu. I na pewno niz brak dziecka większą tragedią jest utrata , rozłąka z osobami nam bliskimi, z którymi jesesmy zżyci, dla których poswiecalismy sie. Świadomosć, ze nie możemy im pomóc, ze nie jestesmy w stanie zaspokoić ich podstawowych potrzeb, zapewnic godnych warunków zycia, niz sama tęsknota za czyms czego sie nigdy nie miało i nie czuło.Ale tak juz jest, jak niektórym , w tym przede wszystkim ludziom, którzy w tym kraju decydują, z nadmiaru dobrobytu wartosciowanie potrzeb ludzkich sie poprzestawiało.
[quote name='mb' timestamp='1306072240' post='481164']
Brak dziecka nie jest tragedią dla tych którzy je mają,a ty musisz byc bardzo nieszczęśliwa skoro wypisujesz takie mądrości życiowe.Wszystkiego najlepszego
[/quote]
Tak to moze mówic tylko ktos, ktomu nie było dane zaznać prawdziwej tragedii, i ma w zyciu wszystko, a tylko do pełni szczęścia dziecka mu brakuje. A dziecko ma stać sie kolejnym etapem realizowania jego zyciowych planów, kaprysem, dowartosciowaniem się poprzez spełnianie się w kolejn... rozwiń
Avatar
mb / 22 maja 2011 o 15:50
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1305879555' post='480504']
W odniesieniu do sytuacji, kiedy w wielu przypadkach nie ma pieniedzy na ratowanie zdrowia i życia ludzi, z pełną swiadomoscią odmawia sie leczenia chorych ze wzgledu na koszty, doprowadzając w ten sposób do wiekszego kalectwa, szybszego pogorszenia sie stanu zdrowia, a nawet do szybszej śmierci, gdy tym czasem nie patrząc na koszty lekką ręką bedzie sie wydawac pieniądze na zaspakajanie pragnien małzenskich, to o takich przypadkach nalezy mówić z pogardą.
Brak dziecka nie jest tragedią, nie jest chorobą, nie wpływa na stan zdrowia czy żywotnosc któregos z małzonków a tym bardziej obojga. Nigdzie nie jest powiedziane, ze każde małzenstwo musi miec dziecka, a bez niego można zyc w szczesciu i zdrowiu przez długie lata.
A nie to, ze naszym władzom dla pozyskania głosów poparcia priorytety sie przestawiają. W kraju, w którym nie są w stanie zapewnic kazdemu człowiekowi pracy, która stanowi o ich egzystencji, w tym ich dzieci, ma zapędy do budowania pełni szczescia małzenstw, tylko po to, zeby mogli się realizować w roli rodziców. Swoje marzenia, to sie we własnym zakresie realizuje, a nie to żeby inni je spełniali i to jeszcze kosztem innych, być moze śmierci i kalectwa innego dziecka lub jego rodzica.
[/quote]
Brak dziecka nie jest tragedią dla tych którzy je mają,a ty musisz byc bardzo nieszczęśliwa skoro wypisujesz takie mądrości życiowe.Wszystkiego najlepszego
[quote name='Marysieńka' timestamp='1305879555' post='480504']
W odniesieniu do sytuacji, kiedy w wielu przypadkach nie ma pieniedzy na ratowanie zdrowia i życia ludzi, z pełną swiadomoscią odmawia sie leczenia chorych ze wzgledu na koszty, doprowadzając w ten sposób do wiekszego kalectwa, szybszego pogorszenia sie stanu zdrowia, a nawet do szybszej śmierci, gdy tym czasem nie patrząc na koszty lekką ręką bedzie sie wydawac pieniądze na zaspakajanie pragnien małzenskich, to o takich przypadkach nalezy mówić z po... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 21 maja 2011 o 21:43
0
Przy większej ilości rozumujących w taki sam sposób jak Ty nie dziwota, że wszędzie jest tak źle. A specjaliści od siedmiu boleści mają wolną drogę do kręcenia jak im sie tylko podoba.
Avatar
merak / 21 maja 2011 o 19:48
0
Marysienka znawca pracy CBA a teraz widze znawca medycyny. Kobieto nie narzekaj tylko wes sie za robote, a nie wypowiadasz sie na tematy o których nie masz pojecia - najmniejszego widze. PO zdro
Avatar
Marysieńka / 30 maja 2011 o 13:09
0
.
Avatar
Marysieńka / 28 maja 2011 o 11:54
0
[quote name='mb' timestamp='1306416215' post='482724']
Myślę że dużo racji jest w twoich wywodach,ale niestety każdy jest inny i ma swoje punkty widzenia,
[/quote]
Tylko gorzej jak punkt widzenia podyktowany jest własnym egoizmem. Bo jednak nie brakuje małzenstw, które celowo odwlekają w czasie posiadanie dzieci, a na pierwszym miejscu stawiają karierę zawodową, dorabianie sie. A wiec wszystko to, co mozna zdobyc tylko dzięki pracy, która niby w porównaniu z potrzebą posiadania dziecka jest niewazna. I tym sposobem dopiero w obliczu swoich zawodowych i materialnych osiągnieć poznaja smak swojej tragedii. Dotknęła ich, gdyz sie przeliczyli, że jednak w zyciu nie wszystko da sie zaplanowc i zrealizowac tak jakby sie chciało, zapomniawszy, ze tak naprawde to nie my tak do konca mamy wpływ na kształowanie swojego życią i że w duzej mierze opiera sie ono na dokonywaniu wyborów. Ale nawet pomimo tego, doswiadczone taką tragedią nie wyrzekają sie pracy, która wg nich nikomu do szczęscia nie jest potrzebna, nie rezygnują z nie dających satysfakcji zdobyczy materialnych w imię doczekania sie tego co jest dla nich najwazniejsze. A kto wie, moze gdyby zamieszkali w baraku, przeszli na utrzymanie pomocy społecznej, Bóg nie poskąpił by im dziecka, tak jak nie skąpi potomstwa wielu zyjacym tak rodzinom.Tylko wychodzi chyba na to, że to jednak nie brak dziecka jest tą najwiekszą zyciową trgedią, tylko sama niemoznosć zaspokojenia swojej kolejnej próznosci i tym razem oczekuje sie jej spełnienia od panstwa na koszt innych. A suma 12000 dla takiego bezdzietnego małzenstawanie jest az taka wielką kwotą, na ofiarowanie nowego zycia, którym mozna spełnic swoje najgorętsze pragnienia, swój najwazniejszy cel zycia. Tylko moze niektórzy wychodzą z załozenia, po co mają wydawać pieniadze na cos, co innym przychodzi tak łatwo i to za darmo i co ma przewazająca wiekszosć, jak za taka kwotę mozna zaimponowac czyms, czy niewiele rodzin moze sie poszczycic.
Ale czy w swoim egoizmie takie małżenstwo jakby doczekało sie dziecka, które w przyszłosci, nie daj Boze by zachorowało i to panstwo odmówiło jego leczenia ze względu na koszty, ale za to kolejnej kobiecie zrobiło by zapłodnienie in vitro, umiało by sie z tym pogodzic, ze pomoc w zajsciu w ciażę jest wazniejsze niz ratowanie zdrowia i zycia ich dziecka juz żyjacego?
[quote name='mb' timestamp='1306416215' post='482724']
Myślę że dużo racji jest w twoich wywodach,ale niestety każdy jest inny i ma swoje punkty widzenia,
[/quote]
Tylko gorzej jak punkt widzenia podyktowany jest własnym egoizmem. Bo jednak nie brakuje małzenstw, które celowo odwlekają w czasie posiadanie dzieci, a na pierwszym miejscu stawiają karierę zawodową, dorabianie sie. A wiec wszystko to, co mozna zdobyc tylko dzięki pracy, która niby w porównaniu z potrzebą posiadania dziecka jest niewazn... rozwiń
Avatar
karol / 27 maja 2011 o 08:26
0
Podwyżka!!!!!!!!!! najpierw nalezy wziąc się solidnie do pracy , nasza słuzba zdrowia w Krasniku to pożal się boże lepiej zeby jej nie było ignoruja pacjentów, a jaka obsługa pacjentów? lepiej nie chorowac ci ludzie chyba z musu przychodza do pracy nie nadaja się nawet do zwierząt a co mówić dla ludzi, zenada.pracowac sie nie chce ale podwyzki jak najbardziej proszę sobie poruwnac obsługę w lublinie u nas nawet pielęgniarka zastrzyka nie umie dac hehehe
Avatar
mb / 26 maja 2011 o 15:23
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1306313411' post='482208']
Jak na razie to ty nawet nie próbowałas debatowac, a jedynie ograniczyłas sie do jechania mi, że nie chciałam zaakceptować twojego pustego stwierdzenia o najwiekszej tragedii jaką jest brak dziecka.Nawet teraz nie usłyszałam czym sie objawia ta największa tragedia w zyciu ludzkim.
I nie myslę, zeby twoje lata samotnosci i zagubienia w zyciu na pograniczu bezprawia spowodowane były brakiem dziecka, a ich przyczyny raczej trzeba szukać w braku zainteresowania rodziców tobą, a do czego mógł doprowadzić ich rozwód, który jednak na dziecku najbardziej sie odbija. I jakos w ich przypadku posiadanie dziecka, które dla innych jego brak ma byc najwieksza trgedią nie uchroniło przed rozpadem małżenstwa, dostarczaniem dziecku negatywnych przezyc, a więc innych tragedii ze swoimi tragicznymi następstwami, które swoim zasięgiem obejmują juz większą ilość osób, w tym dziecko, które dla małzenstwa ma być niby lekiem na całe zło. A do takich zdarzen nie dochodzi tylko w rodzinach, gdzie było łatwo o to dziecko, także zapłodnienia in vitro moga stac sie fundowanie przez panstwo dzieci , zeby rodzice mogli im dostarczać takich i podobnych przezyć, gdy tym czasem wiele rodzin pełnych, żyjacych zgodnie i przykładnie, ktore swoim dzieciom zapewniają miłość i bezpieczenstwo , przez politykę jaką prowadzą władze tego kraju, nie jest w stanie zapewnic im wykształcenia i warunków zycia na odpowiednim poziomie.
I nie jestem nauczycielka, ale kobietą, która nie mogła znależć pracy , gdzie nasze panstwo wykorzystuje zawarcie zwiazków małzenskich do ograniczania kobiet zamężnych doprowadzając do zniewalania ich w sidłach małżenstwa, pozbawiając ich niezaleznosci i we wszystkich zdawania sie tylko i wyłącznie na męża. Robi z kobiet i matek zameżnych kobiety drugiej kategorii, które tylko dlatego, ze maja mężów we wszystkim musza ustępowac kobietom wolnym i tym nie pozostającym w formalnych związkach.
A co najgorsze, kiedy to panstwo jest gotowe ponosic ogromne koszty fundowania macierzynstwa jednym kobietom, macierzystwo innych nic dla nich nie znaczyło, a wręcz przeciwnie było powodem kary dla kobiety i nie miało najmniejszych oporów, zeby taka kobietę wykreslic z listy bezrobotnych,tylko dlatego, że nie pozostawiła swojego dopiero co narodzonego dziecka i nie zameldowała sie w urzedzie pracy , że jest gotowa do podjecia pracy. Tak postąpiono ze mną. To w panstwo w podłości okazywanej jednym szuka dla siebie rozgrzeszenia , które by im pozwoliło napychac swoje portfele, we włazeniu do dupy innych.
[/quote]
Zszokowała mnie twoja nadzwyczajna zdolnosc budowania zdań wielokrotnie nadrzędnie i jednocześnie podrzędnie złożonych wielopodmiotowych,szczerze zazdroszczę,zawsze miałam z nimi problem,serdecznie pozdrawiam.Myślę że dużo racji jest w twoich wywodach,ale niestety każdy jest inny i ma swoje punkty widzenia,ja też mam swoje,życzę powodzenia i naprawdę szczerze serdecznie pozdrawiam.
[quote name='Marysieńka' timestamp='1306313411' post='482208']
Jak na razie to ty nawet nie próbowałas debatowac, a jedynie ograniczyłas sie do jechania mi, że nie chciałam zaakceptować twojego pustego stwierdzenia o najwiekszej tragedii jaką jest brak dziecka.Nawet teraz nie usłyszałam czym sie objawia ta największa tragedia w zyciu ludzkim.
I nie myslę, zeby twoje lata samotnosci i zagubienia w zyciu na pograniczu bezprawia spowodowane były brakiem dziecka, a ich przyczyny raczej trzeba szukać w braku za... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 25 maja 2011 o 10:50
0
[quote name='mb' timestamp='1306246785' post='481971']
Przeżyłam w życiu rozwód rodziców,śmierc jednego z nich,lata samotności i zagubienia w życiu na pograniczu bezprawia,ale nie mam szans w debacie z tobą bo należysz do osób nie słuchających.Chyba jesteś nauczycielką,pozdrawiam.
[/quote]
Jak na razie to ty nawet nie próbowałas debatowac, a jedynie ograniczyłas sie do jechania mi, że nie chciałam zaakceptować twojego pustego stwierdzenia o najwiekszej tragedii jaką jest brak dziecka.Nawet teraz nie usłyszałam czym sie objawia ta największa tragedia w zyciu ludzkim.
I nie myslę, zeby twoje lata samotnosci i zagubienia w zyciu na pograniczu bezprawia spowodowane były brakiem dziecka, a ich przyczyny raczej trzeba szukać w braku zainteresowania rodziców tobą, a do czego mógł doprowadzić ich rozwód, który jednak na dziecku najbardziej sie odbija. I jakos w ich przypadku posiadanie dziecka, które dla innych jego brak ma byc najwieksza trgedią nie uchroniło przed rozpadem małżenstwa, dostarczaniem dziecku negatywnych przezyc, a więc innych tragedii ze swoimi tragicznymi następstwami, które swoim zasięgiem obejmują juz większą ilość osób, w tym dziecko, które dla małzenstwa ma być niby lekiem na całe zło. A do takich zdarzen nie dochodzi tylko w rodzinach, gdzie było łatwo o to dziecko, także zapłodnienia in vitro moga stac sie fundowanie przez panstwo dzieci , zeby rodzice mogli im dostarczać takich i podobnych przezyć, gdy tym czasem wiele rodzin pełnych, żyjacych zgodnie i przykładnie, ktore swoim dzieciom zapewniają miłość i bezpieczenstwo , przez politykę jaką prowadzą władze tego kraju, nie jest w stanie zapewnic im wykształcenia i warunków zycia na odpowiednim poziomie.
I nie jestem nauczycielka, ale kobietą, która nie mogła znależć pracy , gdzie nasze panstwo wykorzystuje zawarcie zwiazków małzenskich do ograniczania kobiet zamężnych doprowadzając do zniewalania ich w sidłach małżenstwa, pozbawiając ich niezaleznosci i we wszystkich zdawania sie tylko i wyłącznie na męża. Robi z kobiet i matek zameżnych kobiety drugiej kategorii, które tylko dlatego, ze maja mężów we wszystkim musza ustępowac kobietom wolnym i tym nie pozostającym w formalnych związkach.
A co najgorsze, kiedy to panstwo jest gotowe ponosic ogromne koszty fundowania macierzynstwa jednym kobietom, macierzystwo innych nic dla nich nie znaczyło, a wręcz przeciwnie było powodem kary dla kobiety i nie miało najmniejszych oporów, zeby taka kobietę wykreslic z listy bezrobotnych,tylko dlatego, że nie pozostawiła swojego dopiero co narodzonego dziecka i nie zameldowała sie w urzedzie pracy , że jest gotowa do podjecia pracy. Tak postąpiono ze mną. To w panstwo w podłości okazywanej jednym szuka dla siebie rozgrzeszenia , które by im pozwoliło napychac swoje portfele, we włazeniu do dupy innych.
[quote name='mb' timestamp='1306246785' post='481971']
Przeżyłam w życiu rozwód rodziców,śmierc jednego z nich,lata samotności i zagubienia w życiu na pograniczu bezprawia,ale nie mam szans w debacie z tobą bo należysz do osób nie słuchających.Chyba jesteś nauczycielką,pozdrawiam.
[/quote]
Jak na razie to ty nawet nie próbowałas debatowac, a jedynie ograniczyłas sie do jechania mi, że nie chciałam zaakceptować twojego pustego stwierdzenia o najwiekszej tragedii jaką jest brak dziecka.Nawet teraz nie ... rozwiń
Avatar
mb / 24 maja 2011 o 16:19
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1306223187' post='481766']
Tak to moze mówic tylko ktos, ktomu nie było dane zaznać prawdziwej tragedii, i ma w zyciu wszystko, a tylko do pełni szczęścia dziecka mu brakuje. A dziecko ma stać sie kolejnym etapem realizowania jego zyciowych planów, kaprysem, dowartosciowaniem się poprzez spełnianie się w kolejnych roli, tym razem rodzicielskiej, udawadnianiem sobie i innym swojej wartości, do jakiej w sumie zostało sie stworzonym. Jest chęcia zabicia małzenskiej nudy, potrzebą ulokowania swoich uczuc, które po mału wypalają sie w małzenstwie, zbudowania silniejszej więzi małżenskiej dzieki dziecku, oraz wewnętrzną potrzebą pozostawienia po sobie spadkobiercy. I zrealizowanie tych wszystkich celów panstwo ma fundować bez względu na koszty, gdy tym czasem z powodu braku środków i swojej nieudolnosci w zarzadzaniu krajem nie jest w stanie pomóc rodzinom juz istniejącym i w ten sposob przyczynia sie do niszczenia ich szczęscia i jeszcze wiekszej degradacji, której ulegają z powodu swojej bezradnosci i bezsilnosci. Jednym za duze pieniądze bedzie sie fundowało dzieci, gdy tym czasem innym z powodu niemoznosci poradzenia sobie w życiu, z powodu braku środków na utrzymanie dzieci będzie sie im te dzieci zabierało, albo pozostawi sie ich z ich problemem samych sobie. Gdy tym czasem władze tego kraju swoja polityką jednych skazują na ponizenie i upodlenie drugich będą jeszcze dowartosciowywac.
I ja nie mam powodów być nieszczęśliwą. Na szczęscie ludzkie wpływa wiele czynników, a nie to, ze zamyka się ono w posiadaniu lub nie posiadaniu dziecka. Ale wszystko tez zalezy w jakim stopniu potrafimy sie przystosowac i pogodzic ze swoim losem, niemożnoscia realizacji swoich życiowych pragnien. A po bezdzietnych małzenstwach jakos nie widać braku szczescia w zyciu. I na pewno niz brak dziecka większą tragedią jest utrata , rozłąka z osobami nam bliskimi, z którymi jesesmy zżyci, dla których poswiecalismy sie. Świadomosć, ze nie możemy im pomóc, ze nie jestesmy w stanie zaspokoić ich podstawowych potrzeb, zapewnic godnych warunków zycia, niz sama tęsknota za czyms czego sie nigdy nie miało i nie czuło.Ale tak juz jest, jak niektórym , w tym przede wszystkim ludziom, którzy w tym kraju decydują, z nadmiaru dobrobytu wartosciowanie potrzeb ludzkich sie poprzestawiało.
[/quote]
Przeżyłam w życiu rozwód rodziców,śmierc jednego z nich,lata samotności i zagubienia w życiu na pograniczu bezprawia,ale nie mam szans w debacie z tobą bo należysz do osób nie słuchających.Chyba jesteś nauczycielką,pozdrawiam.
[quote name='Marysieńka' timestamp='1306223187' post='481766']
Tak to moze mówic tylko ktos, ktomu nie było dane zaznać prawdziwej tragedii, i ma w zyciu wszystko, a tylko do pełni szczęścia dziecka mu brakuje. A dziecko ma stać sie kolejnym etapem realizowania jego zyciowych planów, kaprysem, dowartosciowaniem się poprzez spełnianie się w kolejnych roli, tym razem rodzicielskiej, udawadnianiem sobie i innym swojej wartości, do jakiej w sumie zostało sie stworzonym. Jest chęcia zabicia małzenskiej nudy, potrzebą... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 24 maja 2011 o 09:46
0
[quote name='mb' timestamp='1306072240' post='481164']
Brak dziecka nie jest tragedią dla tych którzy je mają,a ty musisz byc bardzo nieszczęśliwa skoro wypisujesz takie mądrości życiowe.Wszystkiego najlepszego
[/quote]
Tak to moze mówic tylko ktos, ktomu nie było dane zaznać prawdziwej tragedii, i ma w zyciu wszystko, a tylko do pełni szczęścia dziecka mu brakuje. A dziecko ma stać sie kolejnym etapem realizowania jego zyciowych planów, kaprysem, dowartosciowaniem się poprzez spełnianie się w kolejnych roli, tym razem rodzicielskiej, udawadnianiem sobie i innym swojej wartości, do jakiej w sumie zostało sie stworzonym. Jest chęcia zabicia małzenskiej nudy, potrzebą ulokowania swoich uczuc, które po mału wypalają sie w małzenstwie, zbudowania silniejszej więzi małżenskiej dzieki dziecku, oraz wewnętrzną potrzebą pozostawienia po sobie spadkobiercy. I zrealizowanie tych wszystkich celów panstwo ma fundować bez względu na koszty, gdy tym czasem z powodu braku środków i swojej nieudolnosci w zarzadzaniu krajem nie jest w stanie pomóc rodzinom juz istniejącym i w ten sposob przyczynia sie do niszczenia ich szczęscia i jeszcze wiekszej degradacji, której ulegają z powodu swojej bezradnosci i bezsilnosci. Jednym za duze pieniądze bedzie sie fundowało dzieci, gdy tym czasem innym z powodu niemoznosci poradzenia sobie w życiu, z powodu braku środków na utrzymanie dzieci będzie sie im te dzieci zabierało, albo pozostawi sie ich z ich problemem samych sobie. Gdy tym czasem władze tego kraju swoja polityką jednych skazują na ponizenie i upodlenie drugich będą jeszcze dowartosciowywac.
I ja nie mam powodów być nieszczęśliwą. Na szczęscie ludzkie wpływa wiele czynników, a nie to, ze zamyka się ono w posiadaniu lub nie posiadaniu dziecka. Ale wszystko tez zalezy w jakim stopniu potrafimy sie przystosowac i pogodzic ze swoim losem, niemożnoscia realizacji swoich życiowych pragnien. A po bezdzietnych małzenstwach jakos nie widać braku szczescia w zyciu. I na pewno niz brak dziecka większą tragedią jest utrata , rozłąka z osobami nam bliskimi, z którymi jesesmy zżyci, dla których poswiecalismy sie. Świadomosć, ze nie możemy im pomóc, ze nie jestesmy w stanie zaspokoić ich podstawowych potrzeb, zapewnic godnych warunków zycia, niz sama tęsknota za czyms czego sie nigdy nie miało i nie czuło.Ale tak juz jest, jak niektórym , w tym przede wszystkim ludziom, którzy w tym kraju decydują, z nadmiaru dobrobytu wartosciowanie potrzeb ludzkich sie poprzestawiało.
[quote name='mb' timestamp='1306072240' post='481164']
Brak dziecka nie jest tragedią dla tych którzy je mają,a ty musisz byc bardzo nieszczęśliwa skoro wypisujesz takie mądrości życiowe.Wszystkiego najlepszego
[/quote]
Tak to moze mówic tylko ktos, ktomu nie było dane zaznać prawdziwej tragedii, i ma w zyciu wszystko, a tylko do pełni szczęścia dziecka mu brakuje. A dziecko ma stać sie kolejnym etapem realizowania jego zyciowych planów, kaprysem, dowartosciowaniem się poprzez spełnianie się w kolejn... rozwiń
Avatar
mb / 22 maja 2011 o 15:50
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1305879555' post='480504']
W odniesieniu do sytuacji, kiedy w wielu przypadkach nie ma pieniedzy na ratowanie zdrowia i życia ludzi, z pełną swiadomoscią odmawia sie leczenia chorych ze wzgledu na koszty, doprowadzając w ten sposób do wiekszego kalectwa, szybszego pogorszenia sie stanu zdrowia, a nawet do szybszej śmierci, gdy tym czasem nie patrząc na koszty lekką ręką bedzie sie wydawac pieniądze na zaspakajanie pragnien małzenskich, to o takich przypadkach nalezy mówić z pogardą.
Brak dziecka nie jest tragedią, nie jest chorobą, nie wpływa na stan zdrowia czy żywotnosc któregos z małzonków a tym bardziej obojga. Nigdzie nie jest powiedziane, ze każde małzenstwo musi miec dziecka, a bez niego można zyc w szczesciu i zdrowiu przez długie lata.
A nie to, ze naszym władzom dla pozyskania głosów poparcia priorytety sie przestawiają. W kraju, w którym nie są w stanie zapewnic kazdemu człowiekowi pracy, która stanowi o ich egzystencji, w tym ich dzieci, ma zapędy do budowania pełni szczescia małzenstw, tylko po to, zeby mogli się realizować w roli rodziców. Swoje marzenia, to sie we własnym zakresie realizuje, a nie to żeby inni je spełniali i to jeszcze kosztem innych, być moze śmierci i kalectwa innego dziecka lub jego rodzica.
[/quote]
Brak dziecka nie jest tragedią dla tych którzy je mają,a ty musisz byc bardzo nieszczęśliwa skoro wypisujesz takie mądrości życiowe.Wszystkiego najlepszego
[quote name='Marysieńka' timestamp='1305879555' post='480504']
W odniesieniu do sytuacji, kiedy w wielu przypadkach nie ma pieniedzy na ratowanie zdrowia i życia ludzi, z pełną swiadomoscią odmawia sie leczenia chorych ze wzgledu na koszty, doprowadzając w ten sposób do wiekszego kalectwa, szybszego pogorszenia sie stanu zdrowia, a nawet do szybszej śmierci, gdy tym czasem nie patrząc na koszty lekką ręką bedzie sie wydawac pieniądze na zaspakajanie pragnien małzenskich, to o takich przypadkach nalezy mówić z po... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 21 maja 2011 o 21:43
0
Przy większej ilości rozumujących w taki sam sposób jak Ty nie dziwota, że wszędzie jest tak źle. A specjaliści od siedmiu boleści mają wolną drogę do kręcenia jak im sie tylko podoba.
Avatar
merak / 21 maja 2011 o 19:48
0
Marysienka znawca pracy CBA a teraz widze znawca medycyny. Kobieto nie narzekaj tylko wes sie za robote, a nie wypowiadasz sie na tematy o których nie masz pojecia - najmniejszego widze. PO zdro
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 8 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 17 12

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 40 1

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 75 14

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 30 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 62 101

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 6 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.