Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

10 lipca 2015 r.
6:36

Targowisko przy ul. Balladyny w Kraśniku tylko do końca roku?

0 19 A A
(fot. Archiwum)
(fot. Archiwum)

Urzędnicy z Kraśnika wraz z końcem roku chcą zamknąć jedno z czterech miejskich targowisk – przy ul. Balladyny. Wcześniej były już takie plany. Były też protesty. Piątkowa sesja nadzwyczajna Rady Miasta Kraśnik będzie dotyczyć targowisk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Temat targowiska przy ul. Balladyny w Kraśniku, jego likwidacji i przenosin handlujących z tego miejsca na targowisko „Mój rynek” przy ul. Fabrycznej nie jest nowy. Już rok temu były zbierane głosy pod sprzeciwem. Kupcy woleli handlować przy ul. Balladyny niż na targowisku w sąsiedztwie Tsubaki-Hoover i Fabryki Łożysk Tocznych. Niewielu kupców przeniosło się w nowe miejsce.

Dyskusja na temat handlu przy ul. Balladyny, a nawet sesja nadzwyczajna, była zwołana już raz – na początku sierpnia 2014 r. Wówczas burmistrz Kraśnika zaprzeczał, aby były plany likwidacji tego targowiska. Nie wskazywał jednak, że nigdy to takiej sytuacji nie dojdzie.

– Do dyskusji, do rozmów z kupcami, wrócimy – mówił nam w sierpniu ub. r. Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – Jak chcą handlować? Jaka mają wizję tego wszystkiego? Dla mnie jest oczywiste, że powinno być jedno targowisko dobrze funkcjonujące. To byłoby z korzyścią dla wszystkich.

Wygląda na to, że teraz przyszedł czas, aby tym tematem zająć się ponownie. Miasto bowiem planuje zamknąć targowisko przy ul. Balladyny wraz z końcem roku. Dlaczego? Tego się nie dowiedzieliśmy. Od dwóch dni nie udaje nam się skontaktować z burmistrzem Kraśnika.

Dziś na sesji nadzwyczajnej radni zajmą się regulaminem targowisk. Ustalą też m.in. wysokość dziennych stawek opłaty targowej.

– Zwracali się do nas przedstawiciele osób handlujących, abyśmy zweryfikowali stawki, żebyśmy zobaczyli, jak to jest w innych miastach. Zrobiliśmy to – mówi Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Najważniejszym celem tej uchwały jest obniżenie o dwa razy opłaty na targowiskach miejskich w Kraśniku i wprowadzenie systemu biletowego. Nad tymi rozwiązaniami pracowaliśmy bardzo długo w porozumieniu z kupcami.

I tak np. na nowym targowisku „Mój rynek” za metr kwadratowy płaciło się dwa złote. Czyli w przypadku stanowiska o powierzchni 36 mkw była to kwota 72 zł. Teraz będzie to 25 zł.

Urzędnicy chcą, aby handlujący jak najszybciej przenieśli się na targowisko przy ul. Fabrycznej. Inwestycja jest współfinansowana z unijnych funduszy. Miasto chce ten targ powiększyć. – Zrobimy to jeszcze w tym roku, ale handlujący mogą się przenosić już teraz – zaznacza Mulawa.

 

Zakazać handlu w niedzielę?

Tymczasem na ostatnim posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej Przedsiębiorczości i Inwestycji Rady Miasta Kraśnik pojawił się inny temat związany z handlem na targowiskach.

– Moje stanowisko jest zgodne z moimi przekonaniami religijnymi i trzecim przykazaniem bożym. Handlu w dni świąteczne nie powinno być. To wszystko – mówi Marian Tracz, radny klubu PiS. – Swoją opinię wypowiedziałem na komisji, która była raczej temu nieprzychylna. W piątek na sesji nadzwyczajnej tego wniosku już nie zgłoszę, bo wiem, jaki byłby wynik. Już 8 lat temu zgłaszałem podobną propozycję.
– Nie jest to obecnie rozważane – ucina rzecznik Mulawa.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lub / 12 lipca 2015 o 19:30
0
Napisano 10 July 2015 - 13:14 PM
Decyzja, jakąkolwiek włodarze miasta podejmą, będzie słuszna oraz na miarę naszych czasów! Od wielu lat podkreślam, wyartykułuję i nagłaśniam brak zainteresowania ze strony marchewkowych biznesmenów słusznym oraz licznym udziałem w życiu, nie tylko czysto parafialnym, ale i popielgrzymkowym! Czy ci miejscowi krezusi kiedykolwiek wspomogli parafię lub Urząd Miasta w sfinansowaniu działań przynoszących chlubę i rozsławiających Kraśnik w całym kraju? Nawet jedna kapliczka, nawet jeden pomnik JP2, nawet jeden krzyż nie został przez nich sfinansowany! Potrzebujemy w naszym świętym już mieście taki element ... ? Zlikwidować targowisko, ogrodzić i nie dopuścić do dalszego obrażania naszych uczuć religijnych ...


Co to za burak i analfabeta?! "wyartykułuję", "życie popielgrzymkowe", "święte miasto"(niby Kraśnik???)
Weźcie tego z bożej łaski analfabetę i skierujcie na odwyk, albo na leczenie w psychiatryku, bo tak bredzić to tylko półgłówek potrafi, siląc się na inteligenta.
Napisano 10 July 2015 - 13:14 PM
Decyzja, jakąkolwiek włodarze miasta podejmą, będzie słuszna oraz na miarę naszych czasów! Od wielu lat podkreślam, wyartykułuję i nagłaśniam brak zainteresowania ze strony marchewkowych biznesmenów słusznym oraz licznym udziałem w życiu, nie tylko czysto parafialnym, ale i popielgrzymkowym! Czy ci miejscowi krezusi kiedykolwiek wspomogli parafię lub Urząd Miasta w sfinansowaniu działań przynoszących chlubę i rozsławiających Kraśnik w całym kraju? Nawet jedna kapliczka, nawet jeden pomnik JP2, nawet jeden ... rozwiń
Avatar
gość / 12 lipca 2015 o 19:23
0
Napisano 10 July 2015 - 13:14 PM
Decyzja, jakąkolwiek włodarze miasta podejmą, będzie słuszna oraz na miarę naszych czasów! Od wielu lat podkreślam, wyartykułuję i nagłaśniam brak zainteresowania ze strony marchewkowych biznesmenów słusznym oraz licznym udziałem w życiu, nie tylko czysto parafialnym, ale i popielgrzymkowym! Czy ci miejscowi krezusi kiedykolwiek wspomogli parafię lub Urząd Miasta w sfinansowaniu działań przynoszących chlubę i rozsławiających Kraśnik w całym kraju? Nawet jedna kapliczka, nawet jeden pomnik JP2, nawet jeden krzyż nie został przez nich sfinansowany! Potrzebujemy w naszym świętym już mieście taki element ... ? Zlikwidować targowisko, ogrodzić i nie dopuścić do dalszego obrażania naszych uczuć religijnych ...


Idź się utop, bo takiego liżyd...y ziemia nie powinna nosić. Dostaniesz wtedy krzyżyk twój ulubiony i staniesz się odrazu świnty !
Napisano 10 July 2015 - 13:14 PM
Decyzja, jakąkolwiek włodarze miasta podejmą, będzie słuszna oraz na miarę naszych czasów! Od wielu lat podkreślam, wyartykułuję i nagłaśniam brak zainteresowania ze strony marchewkowych biznesmenów słusznym oraz licznym udziałem w życiu, nie tylko czysto parafialnym, ale i popielgrzymkowym! Czy ci miejscowi krezusi kiedykolwiek wspomogli parafię lub Urząd Miasta w sfinansowaniu działań przynoszących chlubę i rozsławiających Kraśnik w całym kraju? Nawet jedna kapliczka, nawet jeden pomnik JP2, nawet jeden ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2015 o 09:55
0
Nie po to miasto zbudowało nowy targ, żeby został stary. Jeśli go tylko trochę powiększą to jestem jak najbardziej za.
Avatar
Gość / 12 lipca 2015 o 09:49
0
Nie ma co ukrywać, że targ na ulicy ballady to coś w rodzaju indyjskich slamsów. Kwitnie tam handel kontrabandą i to sprzedawaną również przez polskich kupców.
Avatar
Gość / 10 lipca 2015 o 17:05
0
Problemem nie jest likwidacja targowiska , chociaż nowe jest sporo dalej od mieszkań przy Balladyny i poczatku Niepodległości. Problemem jest zbyt mało miejsca na nowym placu. No i brak odpowiedzi na pytanie- co mają zrobić ludzie którzy dotychczas handlowali za stałych punktów na Balladyny. Zabrać towar w plecak ?
Avatar
Old Boy from Stal Krasnik. / 10 lipca 2015 o 14:14
0

Decyzja, jakąkolwiek włodarze miasta podejmą, będzie słuszna oraz na miarę naszych czasów! Od wielu lat podkreślam, wyartykułuję i nagłaśniam brak zainteresowania ze strony marchewkowych biznesmenów słusznym oraz licznym udziałem w życiu, nie tylko czysto parafialnym, ale i popielgrzymkowym! Czy ci miejscowi krezusi kiedykolwiek wspomogli parafię lub Urząd Miasta w sfinansowaniu działań przynoszących chlubę i rozsławiających Kraśnik w całym kraju? Nawet jedna kapliczka, nawet jeden pomnik JP2, nawet jeden krzyż nie został przez nich sfinansowany! Potrzebujemy w naszym świętym już mieście taki element ... ? Zlikwidować targowisko, ogrodzić i nie dopuścić do dalszego obrażania naszych uczuć religijnych ...

Decyzja, jakąkolwiek włodarze miasta podejmą, będzie słuszna oraz na miarę naszych czasów! Od wielu lat podkreślam, wyartykułuję i nagłaśniam brak zainteresowania ze strony marchewkowych biznesmenów słusznym oraz licznym udziałem w życiu, nie tylko czysto parafialnym, ale i popielgrzymkowym! Czy ci miejscowi krezusi kiedykolwiek wspomogli parafię lub Urząd Miasta w sfinansowaniu działań przynoszących chlubę i rozsławiających Kraśnik w całym kraju? Nawet jedna kapliczka, nawet jeden pomnik JP2, nawet jeden krzyż nie został przez ... rozwiń

Avatar
lol / 10 lipca 2015 o 13:31
0

Kościół narazie nie ma z działką nic wsólnego. To majątek miasta, który Włodarczyk roztrwoni lub rozda.

Avatar
sandman / 10 lipca 2015 o 13:21
0

Z tego co wiem to o ten plac upomina się PSS Społem. Kościół z tym nie ma nic wspólnego.

Skoro teren byłby PSSu to jakim prawem UM przez wiele lat pobierał opłaty targowe i jakim prawem Radni decydują o regulaminie targu niebędącego własnością miasta?
Dżugaj rzucił jakąś głupotę o terenie PSSu a ciemny lud to kupuje i powtarza. Za pół roku się okaże że PSS się nie upomina i działeczka pójdzie za złotówkę tak jak działki na Piaskach

Skoro teren byłby PSSu to jakim prawem UM przez wiele lat pobierał opłaty targowe i jakim prawem Radni decydują o regulaminie targu niebędącego własnością miasta?
Dżugaj rzucił jakąś głupotę o terenie PSSu a ciemny lud to kupuje i powtarza. Za pół roku się okaże że PSS się nie upomina i działeczka pójdzie za złotówkę tak jak działki na Piaskach

rozwiń
Avatar
Gość / 10 lipca 2015 o 13:13
0

Sąsiedztwie jakiego FŁT? Teraz to Polish Bearings Factory.

Avatar
gość / 10 lipca 2015 o 13:09
0

Z tego co wiem to o ten plac upomina się PSS Społem. Kościół z tym nie ma nic wspólnego.

Avatar
lub / 12 lipca 2015 o 19:30
0
Napisano 10 July 2015 - 13:14 PM
Decyzja, jakąkolwiek włodarze miasta podejmą, będzie słuszna oraz na miarę naszych czasów! Od wielu lat podkreślam, wyartykułuję i nagłaśniam brak zainteresowania ze strony marchewkowych biznesmenów słusznym oraz licznym udziałem w życiu, nie tylko czysto parafialnym, ale i popielgrzymkowym! Czy ci miejscowi krezusi kiedykolwiek wspomogli parafię lub Urząd Miasta w sfinansowaniu działań przynoszących chlubę i rozsławiających Kraśnik w całym kraju? Nawet jedna kapliczka, nawet jeden pomnik JP2, nawet jeden krzyż nie został przez nich sfinansowany! Potrzebujemy w naszym świętym już mieście taki element ... ? Zlikwidować targowisko, ogrodzić i nie dopuścić do dalszego obrażania naszych uczuć religijnych ...


Co to za burak i analfabeta?! "wyartykułuję", "życie popielgrzymkowe", "święte miasto"(niby Kraśnik???)
Weźcie tego z bożej łaski analfabetę i skierujcie na odwyk, albo na leczenie w psychiatryku, bo tak bredzić to tylko półgłówek potrafi, siląc się na inteligenta.
Napisano 10 July 2015 - 13:14 PM
Decyzja, jakąkolwiek włodarze miasta podejmą, będzie słuszna oraz na miarę naszych czasów! Od wielu lat podkreślam, wyartykułuję i nagłaśniam brak zainteresowania ze strony marchewkowych biznesmenów słusznym oraz licznym udziałem w życiu, nie tylko czysto parafialnym, ale i popielgrzymkowym! Czy ci miejscowi krezusi kiedykolwiek wspomogli parafię lub Urząd Miasta w sfinansowaniu działań przynoszących chlubę i rozsławiających Kraśnik w całym kraju? Nawet jedna kapliczka, nawet jeden pomnik JP2, nawet jeden ... rozwiń
Avatar
gość / 12 lipca 2015 o 19:23
0
Napisano 10 July 2015 - 13:14 PM
Decyzja, jakąkolwiek włodarze miasta podejmą, będzie słuszna oraz na miarę naszych czasów! Od wielu lat podkreślam, wyartykułuję i nagłaśniam brak zainteresowania ze strony marchewkowych biznesmenów słusznym oraz licznym udziałem w życiu, nie tylko czysto parafialnym, ale i popielgrzymkowym! Czy ci miejscowi krezusi kiedykolwiek wspomogli parafię lub Urząd Miasta w sfinansowaniu działań przynoszących chlubę i rozsławiających Kraśnik w całym kraju? Nawet jedna kapliczka, nawet jeden pomnik JP2, nawet jeden krzyż nie został przez nich sfinansowany! Potrzebujemy w naszym świętym już mieście taki element ... ? Zlikwidować targowisko, ogrodzić i nie dopuścić do dalszego obrażania naszych uczuć religijnych ...


Idź się utop, bo takiego liżyd...y ziemia nie powinna nosić. Dostaniesz wtedy krzyżyk twój ulubiony i staniesz się odrazu świnty !
Napisano 10 July 2015 - 13:14 PM
Decyzja, jakąkolwiek włodarze miasta podejmą, będzie słuszna oraz na miarę naszych czasów! Od wielu lat podkreślam, wyartykułuję i nagłaśniam brak zainteresowania ze strony marchewkowych biznesmenów słusznym oraz licznym udziałem w życiu, nie tylko czysto parafialnym, ale i popielgrzymkowym! Czy ci miejscowi krezusi kiedykolwiek wspomogli parafię lub Urząd Miasta w sfinansowaniu działań przynoszących chlubę i rozsławiających Kraśnik w całym kraju? Nawet jedna kapliczka, nawet jeden pomnik JP2, nawet jeden ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2015 o 09:55
0
Nie po to miasto zbudowało nowy targ, żeby został stary. Jeśli go tylko trochę powiększą to jestem jak najbardziej za.
Avatar
Gość / 12 lipca 2015 o 09:49
0
Nie ma co ukrywać, że targ na ulicy ballady to coś w rodzaju indyjskich slamsów. Kwitnie tam handel kontrabandą i to sprzedawaną również przez polskich kupców.
Avatar
Gość / 10 lipca 2015 o 17:05
0
Problemem nie jest likwidacja targowiska , chociaż nowe jest sporo dalej od mieszkań przy Balladyny i poczatku Niepodległości. Problemem jest zbyt mało miejsca na nowym placu. No i brak odpowiedzi na pytanie- co mają zrobić ludzie którzy dotychczas handlowali za stałych punktów na Balladyny. Zabrać towar w plecak ?
Avatar
Old Boy from Stal Krasnik. / 10 lipca 2015 o 14:14
0

Decyzja, jakąkolwiek włodarze miasta podejmą, będzie słuszna oraz na miarę naszych czasów! Od wielu lat podkreślam, wyartykułuję i nagłaśniam brak zainteresowania ze strony marchewkowych biznesmenów słusznym oraz licznym udziałem w życiu, nie tylko czysto parafialnym, ale i popielgrzymkowym! Czy ci miejscowi krezusi kiedykolwiek wspomogli parafię lub Urząd Miasta w sfinansowaniu działań przynoszących chlubę i rozsławiających Kraśnik w całym kraju? Nawet jedna kapliczka, nawet jeden pomnik JP2, nawet jeden krzyż nie został przez nich sfinansowany! Potrzebujemy w naszym świętym już mieście taki element ... ? Zlikwidować targowisko, ogrodzić i nie dopuścić do dalszego obrażania naszych uczuć religijnych ...

Decyzja, jakąkolwiek włodarze miasta podejmą, będzie słuszna oraz na miarę naszych czasów! Od wielu lat podkreślam, wyartykułuję i nagłaśniam brak zainteresowania ze strony marchewkowych biznesmenów słusznym oraz licznym udziałem w życiu, nie tylko czysto parafialnym, ale i popielgrzymkowym! Czy ci miejscowi krezusi kiedykolwiek wspomogli parafię lub Urząd Miasta w sfinansowaniu działań przynoszących chlubę i rozsławiających Kraśnik w całym kraju? Nawet jedna kapliczka, nawet jeden pomnik JP2, nawet jeden krzyż nie został przez ... rozwiń

Avatar
lol / 10 lipca 2015 o 13:31
0

Kościół narazie nie ma z działką nic wsólnego. To majątek miasta, który Włodarczyk roztrwoni lub rozda.

Avatar
sandman / 10 lipca 2015 o 13:21
0

Z tego co wiem to o ten plac upomina się PSS Społem. Kościół z tym nie ma nic wspólnego.

Skoro teren byłby PSSu to jakim prawem UM przez wiele lat pobierał opłaty targowe i jakim prawem Radni decydują o regulaminie targu niebędącego własnością miasta?
Dżugaj rzucił jakąś głupotę o terenie PSSu a ciemny lud to kupuje i powtarza. Za pół roku się okaże że PSS się nie upomina i działeczka pójdzie za złotówkę tak jak działki na Piaskach

Skoro teren byłby PSSu to jakim prawem UM przez wiele lat pobierał opłaty targowe i jakim prawem Radni decydują o regulaminie targu niebędącego własnością miasta?
Dżugaj rzucił jakąś głupotę o terenie PSSu a ciemny lud to kupuje i powtarza. Za pół roku się okaże że PSS się nie upomina i działeczka pójdzie za złotówkę tak jak działki na Piaskach

rozwiń
Avatar
Gość / 10 lipca 2015 o 13:13
0

Sąsiedztwie jakiego FŁT? Teraz to Polish Bearings Factory.

Avatar
gość / 10 lipca 2015 o 13:09
0

Z tego co wiem to o ten plac upomina się PSS Społem. Kościół z tym nie ma nic wspólnego.

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 12 1

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 10 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 32 33

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 1

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 12 12

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 8

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0