Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

25 sierpnia 2014 r.
20:45
Edytuj ten wpis

W Kraśniku będą produkować części do samolotów

Autor: Zdjęcie autora (aa)
73 14 A A

Części do samolotów chce w Kraśniku produkować kanadyjska firma Cyclone. Inwestor zwyciężył w rokowaniach dotyczących sprzedaży ponad 2-hektarowej działki z halą po byłej lakierni. Budynek z lat 30-tych poprzedniego wieku wymaga remontu, dlatego produkcja ma ruszyć nie wcześniej niż za rok.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O kanadyjskiej firmie Cyclone, która w Kraśniku chce otworzyć swój polski oddział już pisaliśmy. Cyclone MFG Inc. powstała w 1964 r. Produkuje części m.in. dla takich potentatów lotniczych jak Airbus, Boeing, Gulfstream i Lockheed Martin. Posiada cztery nowoczesne fabryki.

- Kraśnikiem zainteresowaliśmy się ze względu na to, że leży pośrodku doliny lotniczej - tłumaczy Andrzej Sochaj, prezes Cyclone MFG Inc. - Mam nadzieję, że będziemy mogli dostarczać części m.in. do Świdnika i Krosna.

Inwestor z Kanady już wcześniej był zainteresowany kupnem działki przy ul. Fabrycznej. Niestety dwa wcześniejsze przetargi ogłoszone przez miasto nie zostały rozstrzygnięte. W miniony piątek odbyły się rokowania w sprawie sprzedaży nieruchomości w sąsiedztwie Fabryki Łożysk Tocznych. Do rokowań przystąpiły trzy firmy. Wygrała Cyclone z Kanady.

- Doszliśmy do porozumienia co do ceny - mówi Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. - Nie było to jednak decydujące. Właściciel firmy zadeklarował, że zainwestuje w mieście duże pieniądze. Będą też nowe miejsca pracy. Cieszę się, że taki inwestor wchodzi do miasta, że pojawi się u nas nowa gałąź przemysłu - lotnicza.
W Kraśniku będą produkowane niewielkie części do samolotów. - O wielkości 200 - 300 mm - podaje Sochaj. - W pierwszym roku chcemy robić te części, które robimy w Kanadzie.

Firma zanim rozpocznie w Kraśniku produkcję będzie musiała wyremontować kupioną halę. - Produkcji nie będzie co najmniej przez rok, dlatego liczę na jakieś ulgi ze strony miasta - dodaje Sochaj. - Rozmowy na ten temat dopiero przed nami.

O ściągnięcie zagranicznego inwestora zabiegały też władze powiatu. - Kiedy zaczynałem rozmowy z przedstawicielami Polonii kanadyjskiej we wrześniu ubiegłego roku, wszystko wydawało się bardzo odległe, wręcz niemożliwe - przyznaje Andrzej Maj, starosta kraśnicki. - Zależało mi jednak na tym, aby tak znaczący podmiot działający w branży lotniczej zainteresował się Kraśnikiem. Firma produkująca części do samolotów w Kraśniku - to było najpierw marzenie, ale nasza determinacja, wielomiesięczne rozmowy, spotkania i dobra wola wielu osób znalazły swój szczęśliwy finał. Powiat kraśnicki ma wielką i co najważniejsze realną szansę, by stać się częścią przemysłu lotniczego, który w Polsce i na całym świecie dynamicznie się rozwija.

Za działkę przy u. Fabrycznej kanadyjski inwestor zapłaci miastu 400 tys. zł.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 22:41
0
Mieszkam w Kanadzie i pracuję w Cyclonie, u P. Sochaja. Firma zatrudnia ponad 500 osób. Pan Andrzej jest wyjątkowym człowiekiem - nie słychać o nim w Polonii a bardzo Polakom pomaga i ich zatrudnia.
Avatar
NL / 2 września 2015 o 22:47
0

Ktoś tam pracował na IEC w Kanadzie w tej firmie ?

Avatar
Gość / 14 grudnia 2014 o 23:50
0

Podobno mają produkować tam podkładki pod nakrętki :)

wierz mi ją wiem czym się zajmuje ta firma i być może na początek będą to nakrętki ale w tej branży trzeba sobie wyrobić markę żeby pójść dalej. Pracowałem w tej firmie jeszcze za oceanem i wiem jakie są standardy i ile się trzeba napocic by dostać solidny kontrakt. Nikt nie puści świeżych ludzi obrazu do poważnych części bo jedna wtopa to być albo nie być w oczach takiego klienta jak Boeing poza tym robić części na fajnych maszynach i się rozwijać to i tak lepiej niż nic nie robic
wierz mi ją wiem czym się zajmuje ta firma i być może na początek będą to nakrętki ale w tej branży trzeba sobie wyrobić markę żeby pójść dalej. Pracowałem w tej firmie jeszcze za oceanem i wiem jakie są standardy i ile się trzeba napocic by dostać solidny kontrakt. Nikt nie puści świeżych ludzi obrazu do poważnych części bo jedna wtopa to być albo nie być w oczach takiego klienta jak Boeing poza tym robić części na fajnych maszynach i się rozwijać to i tak lepiej niż nic nie robic rozwiń
Avatar
Rafal K. / 14 grudnia 2014 o 23:44
0
A ja napiszę tak miałem okazję pracować dla Pana Andrzeja w Kanadzie w Kanadzie w głównym oddziale Cyclone mfg i bardzo dobrze wspominam ten rok. Fakt jest ze wymaga się sporo sumienność zaangażowania i uczciwości o co w Polsce bywa ciężko. Traktowanie pracownika w Polsce a tam to różne bajki jednak wymagania itd tez. Osobiście chciałbym żeby takie firmy "ladowaly" i u nas ale ludzie tam się wymaga kultury w pełnym słowa znaczeniu, z czym u nas bywa różnie.
Avatar
mecenas / 31 sierpnia 2014 o 09:08
0

Jeśli będą płacić to nawet gówno w papierek można zawijać.Praca jest najważniejsza

Ale nie 8 zł  na godz !!!   z takim podejściem ??  nie rób z siebie murzyna i idioty bo to wtedy nazywa się  " MURZYŃSKOŚC " jak to jeden żyd mówił w  " taśmach kelnerów "  Świat się śmieje.

Avatar
Gość / 31 sierpnia 2014 o 08:16
0

Jeśli będą płacić to nawet gówno w papierek można zawijać.Praca jest najważniejsza

Avatar
Gość / 30 sierpnia 2014 o 20:54
0

Podobno mają produkować tam podkładki pod nakrętki :)

Avatar
Gerwaz / 27 sierpnia 2014 o 21:10
0

Taka samowolka jesli chodzi o władze miasta.

____________

Gustowne [url=http://diores.pl/gorsety-body-c-23.html]gorsety[/url] 

Avatar
Gość / 27 sierpnia 2014 o 07:41
0

A kto bogatemu zabroni?

Poprzedni burmistrz za kible, które warte były 40000zł/szt. (na tyle wycenił je producent), zapłacił 100000zł/szt.!

I żaden z radnych nie miał nic przeciwko temu!

Ci radni nadal są radnymi.

Avatar
Gość / 26 sierpnia 2014 o 21:59
0

"Za działkę przy u. Fabrycznej kanadyjski inwestor zapłaci miastu 400 tys. zł." co to kur.... za brednie przecież wcześniej był przetarg na 375tys i sie nie zgodzili to co teraz dali wiecej ?

A gdzie przy ul. Fabrycznej są wolne działki na taką inwestycję ?

Avatar
Gość / 12 września 2015 o 22:41
0
Mieszkam w Kanadzie i pracuję w Cyclonie, u P. Sochaja. Firma zatrudnia ponad 500 osób. Pan Andrzej jest wyjątkowym człowiekiem - nie słychać o nim w Polonii a bardzo Polakom pomaga i ich zatrudnia.
Avatar
NL / 2 września 2015 o 22:47
0

Ktoś tam pracował na IEC w Kanadzie w tej firmie ?

Avatar
Gość / 14 grudnia 2014 o 23:50
0

Podobno mają produkować tam podkładki pod nakrętki :)

wierz mi ją wiem czym się zajmuje ta firma i być może na początek będą to nakrętki ale w tej branży trzeba sobie wyrobić markę żeby pójść dalej. Pracowałem w tej firmie jeszcze za oceanem i wiem jakie są standardy i ile się trzeba napocic by dostać solidny kontrakt. Nikt nie puści świeżych ludzi obrazu do poważnych części bo jedna wtopa to być albo nie być w oczach takiego klienta jak Boeing poza tym robić części na fajnych maszynach i się rozwijać to i tak lepiej niż nic nie robic
wierz mi ją wiem czym się zajmuje ta firma i być może na początek będą to nakrętki ale w tej branży trzeba sobie wyrobić markę żeby pójść dalej. Pracowałem w tej firmie jeszcze za oceanem i wiem jakie są standardy i ile się trzeba napocic by dostać solidny kontrakt. Nikt nie puści świeżych ludzi obrazu do poważnych części bo jedna wtopa to być albo nie być w oczach takiego klienta jak Boeing poza tym robić części na fajnych maszynach i się rozwijać to i tak lepiej niż nic nie robic rozwiń
Avatar
Rafal K. / 14 grudnia 2014 o 23:44
0
A ja napiszę tak miałem okazję pracować dla Pana Andrzeja w Kanadzie w Kanadzie w głównym oddziale Cyclone mfg i bardzo dobrze wspominam ten rok. Fakt jest ze wymaga się sporo sumienność zaangażowania i uczciwości o co w Polsce bywa ciężko. Traktowanie pracownika w Polsce a tam to różne bajki jednak wymagania itd tez. Osobiście chciałbym żeby takie firmy "ladowaly" i u nas ale ludzie tam się wymaga kultury w pełnym słowa znaczeniu, z czym u nas bywa różnie.
Avatar
mecenas / 31 sierpnia 2014 o 09:08
0

Jeśli będą płacić to nawet gówno w papierek można zawijać.Praca jest najważniejsza

Ale nie 8 zł  na godz !!!   z takim podejściem ??  nie rób z siebie murzyna i idioty bo to wtedy nazywa się  " MURZYŃSKOŚC " jak to jeden żyd mówił w  " taśmach kelnerów "  Świat się śmieje.

Avatar
Gość / 31 sierpnia 2014 o 08:16
0

Jeśli będą płacić to nawet gówno w papierek można zawijać.Praca jest najważniejsza

Avatar
Gość / 30 sierpnia 2014 o 20:54
0

Podobno mają produkować tam podkładki pod nakrętki :)

Avatar
Gerwaz / 27 sierpnia 2014 o 21:10
0

Taka samowolka jesli chodzi o władze miasta.

____________

Gustowne [url=http://diores.pl/gorsety-body-c-23.html]gorsety[/url] 

Avatar
Gość / 27 sierpnia 2014 o 07:41
0

A kto bogatemu zabroni?

Poprzedni burmistrz za kible, które warte były 40000zł/szt. (na tyle wycenił je producent), zapłacił 100000zł/szt.!

I żaden z radnych nie miał nic przeciwko temu!

Ci radni nadal są radnymi.

Avatar
Gość / 26 sierpnia 2014 o 21:59
0

"Za działkę przy u. Fabrycznej kanadyjski inwestor zapłaci miastu 400 tys. zł." co to kur.... za brednie przecież wcześniej był przetarg na 375tys i sie nie zgodzili to co teraz dali wiecej ?

A gdzie przy ul. Fabrycznej są wolne działki na taką inwestycję ?

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 21 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 1

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 19 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 11 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 32 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 19 5

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 3

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 20 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 16 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!