Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

15 września 2018 r.
14:10

Więcej rur w Kraśniku. Zbudują 23 km sieci kanalizacji

Autor: Zdjęcie autora aa
5 20 A A

W ciągu najbliższych tygodni Kraśnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ma wybrać firmę, która wybuduje ponad 23 km sieci kanalizacji sanitarnej. Chodzi o ponad 30 ulic w mieście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

KPWiK już w marcu podpisało umowę o dofinansowanie realizowanego projektu z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

– Szacowany koszt inwestycji wynosi ponad 46 mln zł, z czego dotacja – ponad 22,5 mln zł – podlicza dr Waldemar Suchanek, prezes KPWiK. – Największą inwestycją realizowaną w ramach tego projektu jest budowa ponad 23 km kanalizacji sanitarnej obejmująca różne obszary miasta. Największy z nich to dzielnica kolejowa. W tej części miasta do dzisiaj poza jednym niewielkim lokalnym ujęciem wody nie ma kanalizacji. Dlatego też zagrożenie sanitarne cały czas jest ogromne. A profil glebowy w tym obszarze to jest opoka, margle i kreda, a więc bardzo chłonny, bez możliwości filtrowania ewentualnych nieszczelnych zbiorników.

W związku z tym KPWiK od dłuższego czas starał się uzyskać dofinansowanie na skanalizowanie tej części Kraśnika. – Inwestycja ta pozwoli aglomeracji Kraśnik osiągnąć minimalny wskaźnik skanalizowania (wynosi 91 proc. – red.), co zabezpieczy nas przed karami, którymi bylibyśmy obciążeni w sytuacji nieskanalizowania miasta. To są poważne kwoty – podkreśla Suchanek.

Poza budową sieci kanalizacji sanitarnej projekt obejmuje również budowę zbiornika wody czystej w ujęciu Kolejowym. – To jest również modernizacja drugiego ciągu technologicznego oczyszczalni ścieków i budowa wodociągu – dodaje prezes KPWiK. – Obecnie praktycznie 2/3 prac mamy już zrealizowanych, czyli budowa wodociągu i zbiornika wody czystej jest w trakcie realizacji, zaś modernizacja ciągu technologicznego oczyszczalni już się zakończyła. Jesteśmy też już po przetargu na wyłonienie wykonawcy budowy tych 23 km sieci. Obecnie analizujemy złożone oferty. Prawdopodobnie w ciągu tygodnia lub dwóch wyłonimy wykonawcę i podpiszemy umowę.

Cała inwestycja, zgodnie z umową z NFOŚiGW, ma potrwać do 2023 r. – Nie oznacza to jednak, że te zadania nie zostaną wykonane wcześniej – zaznacza Suchanek. – Rok 2023 to jest maksymalny termin. Szczegóły co do realizacji budowy kanalizacji sanitarnej w poszczególnych obszarach Kraśnika przedstawi nam wykonawca w harmonogramie po podpisaniu umowy.

Okazuje się jednak, że nie wszyscy mieszkańcy chcą przyłączać swoje posesje do sieci kanalizacji sanitarnej. – Właściciele nieruchomości, którzy mają szczelne zbiorniki bezodpływowe, zasypują nas wnioskami. Chcą włączać się do sieci kanalizacji sanitarnej. Czasem jednak nie ma takiej możliwości, bo np. sąsiad nie zgadza się na przebieg trasy – dodaje prezes KPWiK. – Natomiast w przypadku posesji, gdzie zbiorniki bezodpływowe są nieszczelne, a śmiem twierdzić, że w Kraśniku jest ich ok. 90 procent, ta chęć włączania się jest niestety niższa.

Po zakończeniu inwestycji Kraśnik będzie skanalizowany w 93-95 procentach. Białymi planami ma mapie miasta pozostaną wciąż niewielkie obszary w ciągu ul. Urzędowskiej.

Czytaj więcej o:

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 września 2018 o 21:27
+11
Spółka: a) przesiąknięta biurokracją i zbędnymi procedurami, b) z pracownikami nierobami, z których tylko kilku pracuje, a reszta buja się furami po mieście robiąc pseudo odbiory szukając przy tym dziury w całym, c) z radą nadzorczą w liczbie 5 osób, gdzie tak na prawdę 3 by spokojnie wystarczyło, ale przepisy są takie jakie są ( ale w MPK to już nie przeszkadza), d) z prezesem, który zupełnie nie nadaje się na to stanowisko, ale pije wódę z odpowiednimi osobami. Nie ma sensu się dalej rozpisywać, bo szkoda palców...
Avatar
Wiola / 16 września 2018 o 01:43
+8
Miasto zostało w wyniku zmian prawa zmuszone do obniżenia cen wody i ścieków o 25 groszy na litrze, natomiast władze miasta w ramach kiełbasy wyborczej wszędzie się chwalą iż to ich zasługa. Pani wiceburmistrz Pomykalska, mieszkańcy nie są tacy głupi, nie dadzą się tak łatwo przed wyborami okpić, proszę pamiętać kłamstwo ma krótkie nogi a pycha kroczy przed upadkiem!
Avatar
Gość / 19 września 2018 o 14:32
+4
Bardzo fajnie. W ubiegłym roku położyli nowy asfalt a teraz rozkopią /np. ul Prusa, Filaretów/. Super gospodarskie myślenie GRATULACJE>>>
Avatar
Witek / 16 września 2018 o 15:13
+4
Ale owy radny z komentarzy nowy asfalt na ul ceramicznej gdzie mieszka położył na początku swojej kadencji. . Jemu się to nalezalo!
Avatar
Tomek / 16 września 2018 o 01:54
+4
Włodarczyk podniosłeś ceny wody i ścieków blisko dwukrotnie, chłopie ty i Pomykalska dajcie już miastu i kpwik święty spokój.....
Avatar
Otityle / 16 września 2018 o 01:46
+4
Metrze a nie litrze kolezanko ;)
Avatar
hydraulik / 16 września 2018 o 16:50
+3
Inwestycja potrzebna, o podstawowym znaczeniu dla miasta Powinna zostać wykonana 30 lat temu, ale skoro wtedy nikt nie chciał zainwestować, to dobrze, ze teraz się w końcu udało.
Avatar
Kraśniczanin / 16 września 2018 o 07:08
+2
Zatrudnienie rodzin PiS synowa radnego jamroza i innych tego typu
Avatar
Gość / 16 września 2018 o 06:57
+1
Chlopie wiesz co wypisujesz? w kpwik za czubinskiego nic nie wiesz jaki stan kpwiku byl i urzadzen
Avatar
Grecoo / 18 września 2018 o 21:54
0
Tylko w kilku miejscach przy Urzędowskiej nie ma kanalizacji? No chyba ktoś raczy żartować..... A ul. Krasińskiego, Północna, Zachodnia?
Avatar
Gość / 19 września 2018 o 14:32
+4
Bardzo fajnie. W ubiegłym roku położyli nowy asfalt a teraz rozkopią /np. ul Prusa, Filaretów/. Super gospodarskie myślenie GRATULACJE>>>
Avatar
Grecoo / 18 września 2018 o 21:54
0
Tylko w kilku miejscach przy Urzędowskiej nie ma kanalizacji? No chyba ktoś raczy żartować..... A ul. Krasińskiego, Północna, Zachodnia?
Avatar
JołopyLKR / 17 września 2018 o 19:30
0
Tak wszystko sprzedać jak PełO i z czego budżet ?
Avatar
Gość / 17 września 2018 o 18:55
0
Ciekawe, kiedy na domkach wymienią rury wodne z AZBESTU ?
Avatar
Gość / 16 września 2018 o 21:58
0
To do tego mądrali z 17tej.
Avatar
Gość / 16 września 2018 o 21:57
-2
A jak ludzie pozostają bez pracy  i żadnej nadziei na takową, bo nie mają powiązan z władzami, to dobrze?  Fajnie jest  lizać d*pę władzy i popierać ją w działaniach, żeby samemu mieć pracę,  a inni jej nie mieli.
Avatar
Dobry / 16 września 2018 o 17:03
-2
Sprywatyzować KPWiK i po dyskusji, tak jak w przypadku Veolii. Teraz każdy płaci za ogrzewanie i nie patrzy na stawki, bo te zalezą teraz wyłącznie od prywaciarza. I po problemie. 100 kurków tu nie pomoże. :)
Avatar
Gość / 16 września 2018 o 17:00
0
Powiedzcie rodzinom ludzi z KPWiKu, że chcecie zwolnić ich ojca czy matkę i pozbawić dochodów. Miasto też jest pracodawcą i polityka maksymalnego zaciskania pasa prowadzi donikąd. Zwolnić może jeszcze połowę lekarzy i nauczycieli dopiero samorządy by odetchnęły. Z 20 milionów w budżecie do przodu.
Avatar
człowiek / 16 września 2018 o 16:56
-3
Za wszystko powinniśmy płacić zgodnie z cennikiem.. To dotyczy opłat za internet, prąd, gaz, Tv czy telefon, ogrzewanie. I jakoś dziwnie nikt o tych dopiero wysokich opłatach nie dyskutuje, tylko buli. Dlaczego inaczej ma byc w przypadku śmieci, wody i ścieków? Dlaczego miasto ma do tego dopłacać? Do śmieci już ponad milion, do MKP 2 miliony, do szkół 16 mlionów. I może jeszcze do wody i ścieków? Z czego? Komu zabrać? Jałowa dyskusja o śmiesznie niskich w porównaniu z innymi opłatach.
Avatar
hydraulik / 16 września 2018 o 16:50
+3
Inwestycja potrzebna, o podstawowym znaczeniu dla miasta Powinna zostać wykonana 30 lat temu, ale skoro wtedy nikt nie chciał zainwestować, to dobrze, ze teraz się w końcu udało.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 stycznia 2019 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 stycznia 2019 roku 0 0

Nowy festiwal w Lublinie. Swawola niszczy, Śleboda jest mądra

Nowy festiwal w Lublinie. Swawola niszczy, Śleboda jest mądra 0 1

19 lutego w lubelskim Teatrze Starym rozpocznie się Festiwal Danuty Szaflarskiej „Śleboda/Danutka”. W programie koncert, filmy, spektakl i spotkania. Nagrodę „Gong Danutki” otrzyma Janusz Gajos

S17 z Piask do Hrebennego. 10 firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji

S17 z Piask do Hrebennego. 10 firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji 0 2

Dziesięć firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji dla S17 od Piask do Hrebennego. Połowa z nich złożyła oferty na wszystkie trzy części.

Rekordowa zbiórka WOŚP na Facebooku. "Zapełnijmy ostatnią puszkę prezydenta"

Rekordowa zbiórka WOŚP na Facebooku. "Zapełnijmy ostatnią puszkę prezydenta" 0 8

Na koncie Fundacji WOŚP jest już 48,4 mln zł z deklarowanych 92,1 mln zł – mówił Jerzy Owsiak na konferencji prasowej poświęconej 27. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Protest przed siedzibą TVP Lublin. "Wolne media", "Stop mowie nienawiści" [zdjęcia]
galeria

Protest przed siedzibą TVP Lublin. "Wolne media", "Stop mowie nienawiści" [zdjęcia] 175 41

Ponad 30 osób protestowało w poniedziałek przy siedzibie TVP Lublin.

36 mln zł unijnej dotacji. Węzły przesiadkowe, parkingi, ładowarki dla autobusów w Lublinie

36 mln zł unijnej dotacji. Węzły przesiadkowe, parkingi, ładowarki dla autobusów w Lublinie 16 11

W Lublinie powstaną nowe węzły przesiadkowe komunikacji miejskiej, które będą wyposażone w toalety dla pasażerów oraz parkingi, także te dla rowerzystów. W planie jest również budowa dodatkowego przystanku koło pl. Singera. Władze miasta dostaną na ten cel ponad 36 mln zł unijnej dotacji

18 osób dostało polskie obywatelstwo. "To najważniejszy moment w moim życiu" [zdjęcia]
galeria

18 osób dostało polskie obywatelstwo. "To najważniejszy moment w moim życiu" [zdjęcia] 54 25

18 osób mieszkających na terenie województwa lubelskiego odebrało w poniedziałek akty nadania polskiego obywatelstwa. Dostali też egzemplarze Konstytucji i biało-czerwone flagi

Szynobus potrącił mężczyznę. 45-latek zginął na miejscu

Szynobus potrącił mężczyznę. 45-latek zginął na miejscu 0 6

Szynobus śmiertelnie potrącił ok. 45-letniego mężczyznę.

Song Book Made in #jazzUMCS
23 stycznia 2019, 19:00

Song Book Made in #jazzUMCS 0 0

W środę, 23 stycznia o godz. 19 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) będzie miał miejsce koncert "Song Book Made in #jazzUMCS". Wystąpią studenci kierunku Jazz i muzyka estradowa UMCS.

Lublin: A jednak zamkną ul. Fabryczną. Ruch powróci dopiero jesienią

Lublin: A jednak zamkną ul. Fabryczną. Ruch powróci dopiero jesienią 120 36

Ratusz zmienia zdanie i zgadza się na zamknięcie ul. Fabrycznej na czas wymiany mostu na Czerniejówce, choć do niedawna urzędnicy twierdzili, że można przeprowadzić budowę bez wyłączania jezdni. Ulica ma być zagrodzona po 10 lutego. Ruch wróci tu jesienią.

AZS UMCS Lublin – ITD24 Remedium Pyskowice 3:0. Warto walczyć do końca

AZS UMCS Lublin – ITD24 Remedium Pyskowice 3:0. Warto walczyć do końca 1 0

W pierwszym w 2019 roku meczu futsaliści AZS UMCS Lublin pokonali u siebie Remedium Pyskowice 3:0, ale kibice na gole musieli czekać do ostatnich minut spotkania

Wieczór Chwały z zespołem Good God
3 lutego 2019, 19:00

Wieczór Chwały z zespołem Good God 1 0

Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie (Droga Męczenników Majdanka 27) zaprasza na Wieczór Chwały z zespołem Good God. Koncert zaplanowano na 3 lutego o godz. 19, po wieczornej mszy.

Urodziła, wrzuciła dziecko do pieca i spaliła. Policja zatrzymała ją na weselu

Urodziła, wrzuciła dziecko do pieca i spaliła. Policja zatrzymała ją na weselu 153 18

Jest akt oskarżenia w sprawie głośnej zbrodni w Majdanie Kozłowieckim. Młoda kobieta tuż po urodzeniu dziecka, zawinęła je w worek, wrzuciła do pieca i spaliła. Zwłoki noworodka w piecu znaleźli jej rodzice

Potrzebny „Plan dla Lubelszczyzny” powiązany z S19

Potrzebny „Plan dla Lubelszczyzny” powiązany z S19 2 6

Do 23 stycznia można zgłaszać uwagi do projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. Jedno ze spotkań konsultacyjnych w tej sprawie odbyło się 16 stycznia w Białej Podlaskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.