Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

21 marca 2017 r.
19:13

Wstawała w nocy, oglądała brutalne filmy i cięła się. Przez grę "Niebieski wieloryb"

0 24 A A

Miała wstawać w nocy, oglądać brutalne filmy i regularnie się okaleczać. To właśnie świeże rany na przedramieniu uczennicy zaniepokoiły nauczycielkę jednej z kraśnickich podstawówek. To pierwszy w regionie potwierdzony przypadek udziału dziecka w grze „Niebieski wieloryb”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Podobno „Niebieski wieloryb” wywodzi się z starej japońskiej gry. Ktoś się nią zainspirował i robi to w realu – mówi podkom. Dorota Gil z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, która uczestniczyła we wtorkowej konferencji prasowej w Kuratorium Oświaty. Spotkanie z dziennikarzami miało związek z pierwszymi zgłoszonymi w naszym regionie przypadkami udziału dzieci w niebezpiecznej grze.

Internetowa gra, która krąży wśród dzieci i młodzieży, obejmuje 50 zadań, które mogą prowadzić do samobójstwa. Pierwsze przypadki jej ofiar odnotowano w Rosji i Wielkiej Brytanii. W Europie na swoje życie miało targnąć się już ok. 130 dzieci. Ostatnio gra dotarła do Polski. We wtorek został oficjalnie potwierdzony pierwszy w naszym regionie przypadek udziału dziecka w tej grze. Chodzi o uczennicę jednej z kraśnickich szkół podstawowych. W poniedziałek była mowa o podejrzeniach udziału w grze w stosunku do trojga dzieci z powiatu kraśnickiego.

– Policjanci sprawdzili wszystkie te zgłoszenia. Z trzech przypadków potwierdził się tylko jeden – mówi st. asp. Janusz Majewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. – Z naszych ustaleń wynika, że jedna dziewczynka dotarła do siódmego poziomu. Obecnie dziecko jest pod stałą opieką psychologa i pedagoga.

Sprawa wyszła na jaw dzięki czujności nauczycieli ze szkoły, w której uczy się dziewczynka. „W piątek, 17 marca, nauczyciel zauważył okaleczenia na rękach uczennicy. O sprawie natychmiast poinformowana została dyrekcja szkoły. Uczennica trafiła pod opiekę szkolnego pedagoga oraz została jej udzielona pomoc pielęgniarki – czytamy w oświadczeniu przesłanym mediom przez Urząd Miasta w Kraśniku.

– To były świeże rany, dziewczynka miała zrobić je sobie w nocy – opowiada nam dyrektorka szkoły. – Dziewczynka sama opowiedziała nam o tej sytuacji. Okazało się, że link na stronę z grą podesłały jej na Facebooku inne dzieci.

Uczennica zapisała się i za pośrednictwem internetu otrzymywała kolejne zadania. – W sumie siedem. Było to m.in. wychodzenie w nocy z domu, oglądanie bardzo drastycznych filmów i okaleczenie się – wylicza dyrektorka kraśnickiej podstawówki. I dodaje: O tym, że dziecko gra w „Niebieskiego wieloryba”, rodzice dowiedzieli się od nas.

Po tym zdarzeniu w kraśnickich szkołach odbyły się pierwsze rozmowy z uczniami. – Spotkania z psychologiem i informatykiem dla rodziców i uczniów odbędą się w każdej z naszych szkół – zapowiada Emilia Łukasik, p.o. rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kraśniku. – Mimo medialnego nagłośnienia tematu okazuje się, że są rodzice, który o tej grze jeszcze nie wiedzą.

Do działań przystąpiło też kuratorium oświaty, które m.in. rozesłało list do szkół, oraz policja i prokuratora. – Nawiązaliśmy też kontakt niemal ze wszystkimi poradniami psychologiczno-pedagogicznymi w województwie lubelskim z prośbą o pomoc szkołom – mówi Teresa Misiuk, lubelska kurator oświaty.

Jakie zachowanie dzieci powinno rodziców zaniepokoić? – Nagłe zmiany nastrojów, niepokój, płaczliwość, brak chęci do rozmowy, zamykanie się w łazience czy też chowanie ciała przed rodzicami – wylicza podkom. Gil.

A dyrektorka szkoły z Kraśnika, z której uczennica grała w „Niebieskiego wieloryba”, apeluje do rodziców: – Bądźcie ze swoim dzieckiem. Rozmawiajcie z nim. Musicie wiedzieć, co ono robi.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 21:39
0
Naturalna selekcja, debile eleminuja sie sami, z pozytkiem dla spoleczenstwa.
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 15:00
0
Też nie mogę znaleść linka do gry. Poda ktoś?
Avatar
gucio / 22 marca 2017 o 12:34
0
Rosja winna . jasne
Avatar
anonim / 22 marca 2017 o 11:52
0
Po pierwsze Jakim debilem trzeba być, żeby dawać się namawiać na wstawanie wnocy i oglądanie jakichś głupot, nie wspomnę już o zadawaniu sobie cierpienia... Czy Ci ludzie mają chociaż krztę rozumu, czy choćby instynktu samozachowawczego? Nikt i nic by mnie nie zmusił do tak głupiego postępowania!!! Przerażające, że jednak są tacy wśród nas. Co będzie gdy ta młodzież i dzieciarania pokolenia komórke i tabletów dorośnie (fizycznie)? Dramat i pożoga!!! Po drugie Gdzie są rodzice tych lebieg umysłowych? Cała Polska na wszelakich portalach i forach jak ma tylko okazję to wali jak w bęben w nauczycieli i szkołę. A gdzie kuźwa jesteście Wy - RODZICE???!!! Wszyscy w okół mają wychowywać i pilnować dzieci... oprócz mamusi i tatusia. Dzisiaj dzieciak stawiany jest przez rodzica ponad wszystko, bezkrytycznie pozwalając mu na wszystko, a każda próba pokazania że nie tędy droga i młody winien mieć obowiązki kończy się atakiem ze strony rodziców. Taka jest prawda. Debile płodzą i chodują debili.
Po pierwsze Jakim debilem trzeba być, żeby dawać się namawiać na wstawanie wnocy i oglądanie jakichś głupot, nie wspomnę już o zadawaniu sobie cierpienia... Czy Ci ludzie mają chociaż krztę rozumu, czy choćby instynktu samozachowawczego? Nikt i nic by mnie nie zmusił do tak głupiego postępowania!!! Przerażające, że jednak są tacy wśród nas. Co będzie gdy ta młodzież i dzieciarania pokolenia komórke i tabletów dorośnie (fizycznie)? Dramat i pożoga!!! Po drugie Gdzie są rodzice tych lebieg umysłowych? Cała Polska na wszelakich portalach... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 10:44
0
poczytajcie :***mitologiawspolczesna.pl/niebieski-wieloryb-krotko-o-nowej-niebezpiecznej-legendzie/
Avatar
ze zgniłego miejsca na ziemi / 22 marca 2017 o 10:05
0
HEh, ale z was mądrale, a jacy ignoranci! gra to ściema, ktoś rozpowszechnił itd, który to już raz czytam.. ściema? skoro ktoś rozpowszechnił i temat, który miał byc "dla fanu" nabrał rozpędu i dociera do dzieciaków to już chyba wystarczający dowód na to, że coś istnieje, a nie jest tylko ściemą, jak to się mówi z dla ściemy zrobiło się bez ściemy i zaczęło żyć swoim życiem. Pogadamy o ściemie jak wasze dziecko się np potnie, o ile macie dzieci, bo wg mnie to aby mielecie jęzorem jak krowa żując trawę. Dzieci są teraz głupie i mają słabą psychikę.. doprawdy? zapomniał wół jak cielęciem był! słyszeliście takie porzekadło? Dzieci akurat są o wiele dojrzalsze niż my kiedy byliśmy w ich wieku.  Tylko, że kiedyś srejsbuka nie było, a rodzice nawet jak nie mieli czasu, to wyganiali dzieciaka na podwórko a nie kupowali mu smartfona czy laptopa żeby nie zawracało d--y, bo sami muszą zalajkować sweetfocie psiapsióły i kopsnąć posta, że akurat siedzą na kanapie w kapciach i majtach w grochy (i nie pie-----lcie mi tu, że wszyscy tacy zapracowani i przez to nie mają czasu, bo żal czytać). Może nie mam racji? jasne, że nie dotyczy to każdego, ale wychodzę regularnie na spacery z dzieciakami, spędzam z nimi sporo czasu na placach zabaw itp i widzę te mamuśki, które na spacerze mało same nie wejdą w słup ogłoszeniowy, bo im się pokemon może zaraz wychylić zza płota i trzeba go przylukać, albo siedzi na ławce sama jak wieloryb i nawet nie rzuci okiem, że jej pociecha zaraz w głowę zarobi huśtawką. Nie zganiajcie na dzieci, bo są mniej doświadczone, nie są tak krytyczne do informacji jakie do nich docierają. A inforacji mają mnóstwo tylko nikogo kto by im te informacje uporządkował i pomógł odcedzić to co cenne z gnoju głupoty. Ciekawe czy wy cwaniaczki byliście od małego tacy obrotni żeby ocenić gdzie kończy się odwaga a zaczyna głupota, patrząc na mmuśki i tatuśków w przedszkolu, na placach zabaw, w salach zabaw, wszędzie mogę stwierdzić, że sami potrzebują żeby ich wziąć za rączkę i przeprowadzić przez życie. Ze zgnitej jabłoni jabłko zdrowe nie będzie moi drodzy. Jeśli rodzice nie mają pojęcia o wychowywaniu dzieci to te dzieci będą jak to mówicie głupie, ja bym wolał powiedzieć nieobyte w świecie i narażone na wszelkie idiotyzmy jakie ktokolwiek gdzie i kiedykolwiek wymyśli. Później jest lament jak zwykle po fakcie. Dla tych wszystkich pajaców krytykantów ignorantów: schowajcie telefon do kieszeni, otwórzcie oczy i wytężcie słuch dla swoich dzieciaków i przestańcie je traktować jako warunek odebrania 500pln od pisu, chwalcie za drobne sukcesy i krytykujcie zachowania, które nie powinny być udziałem dzieci to może po jakimś czasie praktyk zostaniecie przyzwoitymi rodzicami i takie zagrożenia nie będą wywoływać w was już takich emocji. Pozdro z Kraśnika!
HEh, ale z was mądrale, a jacy ignoranci! gra to ściema, ktoś rozpowszechnił itd, który to już raz czytam.. ściema? skoro ktoś rozpowszechnił i temat, który miał byc "dla fanu" nabrał rozpędu i dociera do dzieciaków to już chyba wystarczający dowód na to, że coś istnieje, a nie jest tylko ściemą, jak to się mówi z dla ściemy zrobiło się bez ściemy i zaczęło żyć swoim życiem. Pogadamy o ściemie jak wasze dziecko się np potnie, o ile macie dzieci, bo wg mnie to aby mielecie jęzorem jak krowa żując trawę. Dzieci są teraz głupie i mają... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 09:36
0
No dobra, poda ktoś ten link do gry czy nie?
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 07:42
0
Pani Agnieszko Antoń-Jucho niech Pani przeczyta to co sama napisała. Nie gryzie w oczy? "Miała wstawać" czy wstawała? A może "miała" tylko zamiar? "Miała wstać" ale się rozmyśliła? a może "miała" iść do szkoły ale została wielką dziennikarką w wielkiej gazecie?
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 07:40
0
Smieszne to jest, bo cala ta gra to jedna wielkaz sciema, która wypuscil jeden z Rosyjskich portali. Widocznie udalo sie im rozpowszechnic to bardzo dobrze. A to ze dziewczyna miala slady ciecia to nie znaczy ze grala w tego wwieloryba.... nie jedna nastolatka sie tnie co jest głupota. Ale same twierdza ze to im pomaga i uspokaja
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 07:38
0
Trzeba być naprawdę jebniętym aby robić sobie krzywdę bo gra tak "każe".... pokazuje to jak słaba psychikę ma dzisiejsza młodzież. Tacy imbecyle potem dorastają i sa podatni na wszelkie sugestie, nie mają własnego zdania....
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 21:39
0
Naturalna selekcja, debile eleminuja sie sami, z pozytkiem dla spoleczenstwa.
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 15:00
0
Też nie mogę znaleść linka do gry. Poda ktoś?
Avatar
gucio / 22 marca 2017 o 12:34
0
Rosja winna . jasne
Avatar
anonim / 22 marca 2017 o 11:52
0
Po pierwsze Jakim debilem trzeba być, żeby dawać się namawiać na wstawanie wnocy i oglądanie jakichś głupot, nie wspomnę już o zadawaniu sobie cierpienia... Czy Ci ludzie mają chociaż krztę rozumu, czy choćby instynktu samozachowawczego? Nikt i nic by mnie nie zmusił do tak głupiego postępowania!!! Przerażające, że jednak są tacy wśród nas. Co będzie gdy ta młodzież i dzieciarania pokolenia komórke i tabletów dorośnie (fizycznie)? Dramat i pożoga!!! Po drugie Gdzie są rodzice tych lebieg umysłowych? Cała Polska na wszelakich portalach i forach jak ma tylko okazję to wali jak w bęben w nauczycieli i szkołę. A gdzie kuźwa jesteście Wy - RODZICE???!!! Wszyscy w okół mają wychowywać i pilnować dzieci... oprócz mamusi i tatusia. Dzisiaj dzieciak stawiany jest przez rodzica ponad wszystko, bezkrytycznie pozwalając mu na wszystko, a każda próba pokazania że nie tędy droga i młody winien mieć obowiązki kończy się atakiem ze strony rodziców. Taka jest prawda. Debile płodzą i chodują debili.
Po pierwsze Jakim debilem trzeba być, żeby dawać się namawiać na wstawanie wnocy i oglądanie jakichś głupot, nie wspomnę już o zadawaniu sobie cierpienia... Czy Ci ludzie mają chociaż krztę rozumu, czy choćby instynktu samozachowawczego? Nikt i nic by mnie nie zmusił do tak głupiego postępowania!!! Przerażające, że jednak są tacy wśród nas. Co będzie gdy ta młodzież i dzieciarania pokolenia komórke i tabletów dorośnie (fizycznie)? Dramat i pożoga!!! Po drugie Gdzie są rodzice tych lebieg umysłowych? Cała Polska na wszelakich portalach... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 10:44
0
poczytajcie :***mitologiawspolczesna.pl/niebieski-wieloryb-krotko-o-nowej-niebezpiecznej-legendzie/
Avatar
ze zgniłego miejsca na ziemi / 22 marca 2017 o 10:05
0
HEh, ale z was mądrale, a jacy ignoranci! gra to ściema, ktoś rozpowszechnił itd, który to już raz czytam.. ściema? skoro ktoś rozpowszechnił i temat, który miał byc "dla fanu" nabrał rozpędu i dociera do dzieciaków to już chyba wystarczający dowód na to, że coś istnieje, a nie jest tylko ściemą, jak to się mówi z dla ściemy zrobiło się bez ściemy i zaczęło żyć swoim życiem. Pogadamy o ściemie jak wasze dziecko się np potnie, o ile macie dzieci, bo wg mnie to aby mielecie jęzorem jak krowa żując trawę. Dzieci są teraz głupie i mają słabą psychikę.. doprawdy? zapomniał wół jak cielęciem był! słyszeliście takie porzekadło? Dzieci akurat są o wiele dojrzalsze niż my kiedy byliśmy w ich wieku.  Tylko, że kiedyś srejsbuka nie było, a rodzice nawet jak nie mieli czasu, to wyganiali dzieciaka na podwórko a nie kupowali mu smartfona czy laptopa żeby nie zawracało d--y, bo sami muszą zalajkować sweetfocie psiapsióły i kopsnąć posta, że akurat siedzą na kanapie w kapciach i majtach w grochy (i nie pie-----lcie mi tu, że wszyscy tacy zapracowani i przez to nie mają czasu, bo żal czytać). Może nie mam racji? jasne, że nie dotyczy to każdego, ale wychodzę regularnie na spacery z dzieciakami, spędzam z nimi sporo czasu na placach zabaw itp i widzę te mamuśki, które na spacerze mało same nie wejdą w słup ogłoszeniowy, bo im się pokemon może zaraz wychylić zza płota i trzeba go przylukać, albo siedzi na ławce sama jak wieloryb i nawet nie rzuci okiem, że jej pociecha zaraz w głowę zarobi huśtawką. Nie zganiajcie na dzieci, bo są mniej doświadczone, nie są tak krytyczne do informacji jakie do nich docierają. A inforacji mają mnóstwo tylko nikogo kto by im te informacje uporządkował i pomógł odcedzić to co cenne z gnoju głupoty. Ciekawe czy wy cwaniaczki byliście od małego tacy obrotni żeby ocenić gdzie kończy się odwaga a zaczyna głupota, patrząc na mmuśki i tatuśków w przedszkolu, na placach zabaw, w salach zabaw, wszędzie mogę stwierdzić, że sami potrzebują żeby ich wziąć za rączkę i przeprowadzić przez życie. Ze zgnitej jabłoni jabłko zdrowe nie będzie moi drodzy. Jeśli rodzice nie mają pojęcia o wychowywaniu dzieci to te dzieci będą jak to mówicie głupie, ja bym wolał powiedzieć nieobyte w świecie i narażone na wszelkie idiotyzmy jakie ktokolwiek gdzie i kiedykolwiek wymyśli. Później jest lament jak zwykle po fakcie. Dla tych wszystkich pajaców krytykantów ignorantów: schowajcie telefon do kieszeni, otwórzcie oczy i wytężcie słuch dla swoich dzieciaków i przestańcie je traktować jako warunek odebrania 500pln od pisu, chwalcie za drobne sukcesy i krytykujcie zachowania, które nie powinny być udziałem dzieci to może po jakimś czasie praktyk zostaniecie przyzwoitymi rodzicami i takie zagrożenia nie będą wywoływać w was już takich emocji. Pozdro z Kraśnika!
HEh, ale z was mądrale, a jacy ignoranci! gra to ściema, ktoś rozpowszechnił itd, który to już raz czytam.. ściema? skoro ktoś rozpowszechnił i temat, który miał byc "dla fanu" nabrał rozpędu i dociera do dzieciaków to już chyba wystarczający dowód na to, że coś istnieje, a nie jest tylko ściemą, jak to się mówi z dla ściemy zrobiło się bez ściemy i zaczęło żyć swoim życiem. Pogadamy o ściemie jak wasze dziecko się np potnie, o ile macie dzieci, bo wg mnie to aby mielecie jęzorem jak krowa żując trawę. Dzieci są teraz głupie i mają... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 09:36
0
No dobra, poda ktoś ten link do gry czy nie?
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 07:42
0
Pani Agnieszko Antoń-Jucho niech Pani przeczyta to co sama napisała. Nie gryzie w oczy? "Miała wstawać" czy wstawała? A może "miała" tylko zamiar? "Miała wstać" ale się rozmyśliła? a może "miała" iść do szkoły ale została wielką dziennikarką w wielkiej gazecie?
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 07:40
0
Smieszne to jest, bo cala ta gra to jedna wielkaz sciema, która wypuscil jeden z Rosyjskich portali. Widocznie udalo sie im rozpowszechnic to bardzo dobrze. A to ze dziewczyna miala slady ciecia to nie znaczy ze grala w tego wwieloryba.... nie jedna nastolatka sie tnie co jest głupota. Ale same twierdza ze to im pomaga i uspokaja
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 07:38
0
Trzeba być naprawdę jebniętym aby robić sobie krzywdę bo gra tak "każe".... pokazuje to jak słaba psychikę ma dzisiejsza młodzież. Tacy imbecyle potem dorastają i sa podatni na wszelkie sugestie, nie mają własnego zdania....
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 2 3

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 29 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 36 18

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 7 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce