Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

6 października 2017 r.
18:39

Zgrzyt senioralny w Kraśniku

Autor: Zdjęcie autora aa
0 27 A A

Nie będzie zmian w składzie Rady Seniorów w Kraśniku, o co wnioskowało Kraśnickie Stowarzyszenie „Senior na czasie”. Ich wniosek dotyczył odwołania ze składu Rady Seniorów Tadeusza Nagajka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Kiedy Rada Seniorów powstawała, ja zajmowałam się wnukiem i zgłosiłam do rady pana Tadeusza – wyjaśniała radnym miejskim złożony wniosek Teresa Myszak, prezeska Kraśnickiego Stowarzyszenia „Senior na czasie”. Podkreślała też, że nie wie, co się dzieje w Radzie Seniorów, bo nikt nie przekazuje jej informacji.

– Tadeusz mówi, że chce odejść, ale pani przewodnicząca Rady Seniorów się nie zgodziła – podkreślała Myszak. I zapewniała: Ja nie chcą go wyrzucać, tylko zmienić, bo ja chciałabym być w radzie.

Przeciwko była jednak Wiesława Lendzion, przewodnicząca kraśnickiej Rady Seniorów. – Pan Nagajek to bardzo aktywny radny. Uczestniczy w dyskusjach, zgłasza wnioski – podkreślała przewodnicząca. – Nie widzę podstaw do zmiany składu rady przed upływem kadencji.

– Chciałbym dokończyć swoje projekty, które zacząłem – przekonywał też sam Nagajek.

Ostatecznie w głosowaniu Rada Miasta odrzuciła wniosek Kraśnickiego Stowarzyszenia „Senior na czasie”.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 października 2017 o 14:04
0
A ja widzę emerytów w pożytecznej działalności, na przykład w zorganizowaniu oddziału Caritasu przy parafii p.w.NMP (magazyn odzieży, obuwia, noclegownia i kuchnia dla bezdomnych i ubogich, apteka zebranych leków wydawanych bezpłatnie, chór, koło przyjaciół Radia Maryja, organizowanie pomocy (paczek) dla chorych i samotnych, wspieranie domu pomocy społecznej w Kraśniku i Popkowicach (zbiórka darów, prasy, książek, środków higienicznych, zabieranie pensjonariuszy na imprezy, lub wyjazdy, spacery po mieście czy do parku, czytanie niedowidzącym, organizowanie świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy, praca wolontariuszy w w/w domach oraz na oddziale paliatywnym szpitala przy pielęgnacji chorych niechodzących, paczki dla domu dziecka, pomoc dla schronisk dla zwierząt. I taka działalność byłaby na pewno poważana i wspierana przez pozostałych mieszkańców Kraśnika, oraz młodzież. Miałaby głęboki sens.To byłaby praca dająca wiele innym, czyli realizacja idei świętego Jana Pawła II i to byłoby właściwe oddanie mu hołdu i pamięci, a nie jakieś tam ciastka, biegi czy figurki. Przy kościele p.w. NMP jest duża plebania, ogromny budynek poklasztorny, dziedziniec, i spory niszczejący budynek policealny, a więc bardzo dużo pomieszczeń na działalność charytatywną. Tylko trzeba dobrych chęci i zorganizowania. Jest wtedy i satysfakcja i poważanie i nie ma złośliwych i zawistnych komentarzy. Krytyka i drwiny dotyczą próżniactwa, cwaniactwa i innych negatywnych cech." Uderzyć w stół, to od razu nożyce się odezwą", jak mówi przysłowie.
A ja widzę emerytów w pożytecznej działalności, na przykład w zorganizowaniu oddziału Caritasu przy parafii p.w.NMP (magazyn odzieży, obuwia, noclegownia i kuchnia dla bezdomnych i ubogich, apteka zebranych leków wydawanych bezpłatnie, chór, koło przyjaciół Radia Maryja, organizowanie pomocy (paczek) dla chorych i samotnych, wspieranie domu pomocy społecznej w Kraśniku i Popkowicach (zbiórka darów, prasy, książek, środków higienicznych, zabieranie pensjonariuszy na imprezy, lub wyjazdy, spacery po mieście czy do parku, czytanie niedowidzącym... rozwiń
Avatar
Gość / 13 października 2017 o 08:15
0
Dzień bez nienawiści dniem straconym?
Avatar
Gość / 12 października 2017 o 19:21
0
Czy z tego świętego miasta były te emeryty i władze oraz księżule z licznych w tym mieście parafii na różańcu na granicy (mają niedaleko stosunkowo)? Jakoś się nie chwalą tym. Nie mieli po 50 zł na zapłacenie za dowóz? Nie stać ich było? Te emeryty co latają na wygibasy to mają tyle siły, że nawet na piechotę by mogli pójść i wrócić. Ale co się spodziewać, ani tam ani nawet do Częstochowy nie podrepczą, bo to nie ich bajka. Księża nie dają przykładu też. Za granicę pojadą, do Rzymu albo Fatimy,bo to dla nich wycieczka turystyczna,a nie sprawa ducha. A zamiast teraz leciec w pazdzierniku do parku na ciastka zafundowane przez posla, to isc do kosciola spiewac Kiedy ranne wstaja zorze i inne piesni, a nie jakies tam Bolero milosci lub inne bzdety.
Czy z tego świętego miasta były te emeryty i władze oraz księżule z licznych w tym mieście parafii na różańcu na granicy (mają niedaleko stosunkowo)? Jakoś się nie chwalą tym. Nie mieli po 50 zł na zapłacenie za dowóz? Nie stać ich było? Te emeryty co latają na wygibasy to mają tyle siły, że nawet na piechotę by mogli pójść i wrócić. Ale co się spodziewać, ani tam ani nawet do Częstochowy nie podrepczą, bo to nie ich bajka. Księża nie dają przykładu też. Za granicę pojadą, do Rzymu albo Fatimy,bo to dla nich wycieczka turystyczna,a nie spraw... rozwiń
Avatar
Gość / 12 października 2017 o 19:05
0
A wszystko to po to, zeby za publiczne pieniądze kupić sobie poparcie do koryta.
Avatar
Gość / 12 października 2017 o 18:27
0
Pewnie jeszcze rada młodziezy jest. A moze i dzieci.
Avatar
lkr / 12 października 2017 o 12:28
0
undefined napisał:
Władza przy byle okazji wciska ludziom finansowaną przez siebie chałturę.
 No, tak jest.
Avatar
Gość / 12 października 2017 o 12:24
0
" Tadeusz mówi, że chce odejść, ale pani przewodnicząca Rady Seniorów się nie zgodziła – podkreślała Myszak. I zapewniała: Ja nie chcą go wyrzucać, tylko zmienić, bo ja chciałabym być w radzie." - cytat z "artykułu". Co to jest? Niech ktoś kto dopuścił do druku tą notatkę (bo to nie jest artykuł) przeczyta to jeszcze raz. W tym jest brak sensu! Jakaś pani bawiła wnuka, jakiś pan jest w Radzie Seniorów, jest jakieś jeszcze stowarzyszenie, i komuś się zamarzyło kogoś wymienić na siebie ("bo ja bym chciała być w radzie"), a tym wszystkim zajmuje się Rada Miasta? Ludzie, po pierwsze, po co jest jakaś tam Rada Seniorów? W jakim celu i kto ją powołał, gdzie ona egzystuje? Ile jeszcze i jakich rad powołano i po co, w jakim celu? Jest przecież Rada Miasta, jest Urząd Miejski z urzędnikami, jest związek emerytów, więc po co jeszcze jakieś twory powielane w tak małym mieście? I jedni chcą być ważniejsi od drugich, a wodzireje realizować swoje jakieś tam cele, oraz ciągnąć kasę skąd się da, a to na wyjazdy i spotkania towarzyskie, a to na spektakle etc. A zapytam trywialnie "z jakiej paki" ma się im fundować wóz, przewóz, jadło i napitki? Albo "artystkom" kiecki czy żakiety? Jak chcą, to mają swoje emerytury, czy inne źródła utrzymania i niech sobie kupują! Nikt im nie broni. Ale społecznym groszem to nie wolno tak szastać i udawać wobec społeczeństwa że wszystko jest o.k. Wspierać zdolną młodzież, fundować stypendia, aby mogła się uczyć poza Kraśnikiem, bo rodziców nie stać na opłacanie pobytu w internacie czy kosztów dojazdu, to jak najbardziej, bo to jest inwestycja np. w talent, ale spełnianie "widzimisię" emerytek, bo nagle chcą być artystkami, to ja przepraszam. Pisanie rymów częstochowskich, to nie jest talent poetycki i powód do promocji i lansowania się. Wyśpiewać się niektóre panie mogą na imieninach, lub weselach, ale nie muszą i nie powinny "uświetniać" publicznych uroczystości swym antytalentem. Chyba to wiele osób jasno wyraża i pora, żeby dotarło do pewnego grona. Tupetem i rozpychaniem się łokciami uznania innych się nie zdobędzie, co najwyżej ironiczny uśmiech.
" Tadeusz mówi, że chce odejść, ale pani przewodnicząca Rady Seniorów się nie zgodziła – podkreślała Myszak. I zapewniała: Ja nie chcą go wyrzucać, tylko zmienić, bo ja chciałabym być w radzie." - cytat z "artykułu". Co to jest? Niech ktoś kto dopuścił do druku tą notatkę (bo to nie jest artykuł) przeczyta to jeszcze raz. W tym jest brak sensu! Jakaś pani bawiła wnuka, jakiś pan jest w Radzie Seniorów, jest jakieś jeszcze stowarzyszenie, i komuś się zamarzyło kogoś wymienić na siebie ("bo ja bym chciała być w radzie... rozwiń
Avatar
gość / 12 października 2017 o 11:25
0
"Senior na czasie", a co to za głupia nazwa? Nic to nie znaczy, nie gramatycznie, zapytajcie prof.Miodka. Kto mądry inaczej to wymyślił? Takie jak "ni toje ni sioje".
Avatar
Gość / 12 października 2017 o 10:48
0
Prawdziwy inteligentny człowiek nie zniża się do takiego poziomu i nie obraża innych. Więc daruj sobie, przestań dowartościowywać się na siłę, bo z daleka widać, że ten twój licencjat /jeśli go masz, co zakładamy/, to za masło kupiony. Wyluzuj, otrzep się z sieczki, chwyć za grabie i do roboty! Liście czekają!
Avatar
Gość / 11 października 2017 o 21:13
0
Władza przy byle okazji wciska ludziom finansowaną przez siebie chałturę.
Avatar
Gość / 13 października 2017 o 14:04
0
A ja widzę emerytów w pożytecznej działalności, na przykład w zorganizowaniu oddziału Caritasu przy parafii p.w.NMP (magazyn odzieży, obuwia, noclegownia i kuchnia dla bezdomnych i ubogich, apteka zebranych leków wydawanych bezpłatnie, chór, koło przyjaciół Radia Maryja, organizowanie pomocy (paczek) dla chorych i samotnych, wspieranie domu pomocy społecznej w Kraśniku i Popkowicach (zbiórka darów, prasy, książek, środków higienicznych, zabieranie pensjonariuszy na imprezy, lub wyjazdy, spacery po mieście czy do parku, czytanie niedowidzącym, organizowanie świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy, praca wolontariuszy w w/w domach oraz na oddziale paliatywnym szpitala przy pielęgnacji chorych niechodzących, paczki dla domu dziecka, pomoc dla schronisk dla zwierząt. I taka działalność byłaby na pewno poważana i wspierana przez pozostałych mieszkańców Kraśnika, oraz młodzież. Miałaby głęboki sens.To byłaby praca dająca wiele innym, czyli realizacja idei świętego Jana Pawła II i to byłoby właściwe oddanie mu hołdu i pamięci, a nie jakieś tam ciastka, biegi czy figurki. Przy kościele p.w. NMP jest duża plebania, ogromny budynek poklasztorny, dziedziniec, i spory niszczejący budynek policealny, a więc bardzo dużo pomieszczeń na działalność charytatywną. Tylko trzeba dobrych chęci i zorganizowania. Jest wtedy i satysfakcja i poważanie i nie ma złośliwych i zawistnych komentarzy. Krytyka i drwiny dotyczą próżniactwa, cwaniactwa i innych negatywnych cech." Uderzyć w stół, to od razu nożyce się odezwą", jak mówi przysłowie.
A ja widzę emerytów w pożytecznej działalności, na przykład w zorganizowaniu oddziału Caritasu przy parafii p.w.NMP (magazyn odzieży, obuwia, noclegownia i kuchnia dla bezdomnych i ubogich, apteka zebranych leków wydawanych bezpłatnie, chór, koło przyjaciół Radia Maryja, organizowanie pomocy (paczek) dla chorych i samotnych, wspieranie domu pomocy społecznej w Kraśniku i Popkowicach (zbiórka darów, prasy, książek, środków higienicznych, zabieranie pensjonariuszy na imprezy, lub wyjazdy, spacery po mieście czy do parku, czytanie niedowidzącym... rozwiń
Avatar
Gość / 13 października 2017 o 08:15
0
Dzień bez nienawiści dniem straconym?
Avatar
Gość / 12 października 2017 o 19:21
0
Czy z tego świętego miasta były te emeryty i władze oraz księżule z licznych w tym mieście parafii na różańcu na granicy (mają niedaleko stosunkowo)? Jakoś się nie chwalą tym. Nie mieli po 50 zł na zapłacenie za dowóz? Nie stać ich było? Te emeryty co latają na wygibasy to mają tyle siły, że nawet na piechotę by mogli pójść i wrócić. Ale co się spodziewać, ani tam ani nawet do Częstochowy nie podrepczą, bo to nie ich bajka. Księża nie dają przykładu też. Za granicę pojadą, do Rzymu albo Fatimy,bo to dla nich wycieczka turystyczna,a nie sprawa ducha. A zamiast teraz leciec w pazdzierniku do parku na ciastka zafundowane przez posla, to isc do kosciola spiewac Kiedy ranne wstaja zorze i inne piesni, a nie jakies tam Bolero milosci lub inne bzdety.
Czy z tego świętego miasta były te emeryty i władze oraz księżule z licznych w tym mieście parafii na różańcu na granicy (mają niedaleko stosunkowo)? Jakoś się nie chwalą tym. Nie mieli po 50 zł na zapłacenie za dowóz? Nie stać ich było? Te emeryty co latają na wygibasy to mają tyle siły, że nawet na piechotę by mogli pójść i wrócić. Ale co się spodziewać, ani tam ani nawet do Częstochowy nie podrepczą, bo to nie ich bajka. Księża nie dają przykładu też. Za granicę pojadą, do Rzymu albo Fatimy,bo to dla nich wycieczka turystyczna,a nie spraw... rozwiń
Avatar
Gość / 12 października 2017 o 19:05
0
A wszystko to po to, zeby za publiczne pieniądze kupić sobie poparcie do koryta.
Avatar
Gość / 12 października 2017 o 18:27
0
Pewnie jeszcze rada młodziezy jest. A moze i dzieci.
Avatar
lkr / 12 października 2017 o 12:28
0
undefined napisał:
Władza przy byle okazji wciska ludziom finansowaną przez siebie chałturę.
 No, tak jest.
Avatar
Gość / 12 października 2017 o 12:24
0
" Tadeusz mówi, że chce odejść, ale pani przewodnicząca Rady Seniorów się nie zgodziła – podkreślała Myszak. I zapewniała: Ja nie chcą go wyrzucać, tylko zmienić, bo ja chciałabym być w radzie." - cytat z "artykułu". Co to jest? Niech ktoś kto dopuścił do druku tą notatkę (bo to nie jest artykuł) przeczyta to jeszcze raz. W tym jest brak sensu! Jakaś pani bawiła wnuka, jakiś pan jest w Radzie Seniorów, jest jakieś jeszcze stowarzyszenie, i komuś się zamarzyło kogoś wymienić na siebie ("bo ja bym chciała być w radzie"), a tym wszystkim zajmuje się Rada Miasta? Ludzie, po pierwsze, po co jest jakaś tam Rada Seniorów? W jakim celu i kto ją powołał, gdzie ona egzystuje? Ile jeszcze i jakich rad powołano i po co, w jakim celu? Jest przecież Rada Miasta, jest Urząd Miejski z urzędnikami, jest związek emerytów, więc po co jeszcze jakieś twory powielane w tak małym mieście? I jedni chcą być ważniejsi od drugich, a wodzireje realizować swoje jakieś tam cele, oraz ciągnąć kasę skąd się da, a to na wyjazdy i spotkania towarzyskie, a to na spektakle etc. A zapytam trywialnie "z jakiej paki" ma się im fundować wóz, przewóz, jadło i napitki? Albo "artystkom" kiecki czy żakiety? Jak chcą, to mają swoje emerytury, czy inne źródła utrzymania i niech sobie kupują! Nikt im nie broni. Ale społecznym groszem to nie wolno tak szastać i udawać wobec społeczeństwa że wszystko jest o.k. Wspierać zdolną młodzież, fundować stypendia, aby mogła się uczyć poza Kraśnikiem, bo rodziców nie stać na opłacanie pobytu w internacie czy kosztów dojazdu, to jak najbardziej, bo to jest inwestycja np. w talent, ale spełnianie "widzimisię" emerytek, bo nagle chcą być artystkami, to ja przepraszam. Pisanie rymów częstochowskich, to nie jest talent poetycki i powód do promocji i lansowania się. Wyśpiewać się niektóre panie mogą na imieninach, lub weselach, ale nie muszą i nie powinny "uświetniać" publicznych uroczystości swym antytalentem. Chyba to wiele osób jasno wyraża i pora, żeby dotarło do pewnego grona. Tupetem i rozpychaniem się łokciami uznania innych się nie zdobędzie, co najwyżej ironiczny uśmiech.
" Tadeusz mówi, że chce odejść, ale pani przewodnicząca Rady Seniorów się nie zgodziła – podkreślała Myszak. I zapewniała: Ja nie chcą go wyrzucać, tylko zmienić, bo ja chciałabym być w radzie." - cytat z "artykułu". Co to jest? Niech ktoś kto dopuścił do druku tą notatkę (bo to nie jest artykuł) przeczyta to jeszcze raz. W tym jest brak sensu! Jakaś pani bawiła wnuka, jakiś pan jest w Radzie Seniorów, jest jakieś jeszcze stowarzyszenie, i komuś się zamarzyło kogoś wymienić na siebie ("bo ja bym chciała być w radzie... rozwiń
Avatar
gość / 12 października 2017 o 11:25
0
"Senior na czasie", a co to za głupia nazwa? Nic to nie znaczy, nie gramatycznie, zapytajcie prof.Miodka. Kto mądry inaczej to wymyślił? Takie jak "ni toje ni sioje".
Avatar
Gość / 12 października 2017 o 10:48
0
Prawdziwy inteligentny człowiek nie zniża się do takiego poziomu i nie obraża innych. Więc daruj sobie, przestań dowartościowywać się na siłę, bo z daleka widać, że ten twój licencjat /jeśli go masz, co zakładamy/, to za masło kupiony. Wyluzuj, otrzep się z sieczki, chwyć za grabie i do roboty! Liście czekają!
Avatar
Gość / 11 października 2017 o 21:13
0
Władza przy byle okazji wciska ludziom finansowaną przez siebie chałturę.
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 0

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 1 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 0 0

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 7 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 0 3

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM 0 0

90 nowych miejsc parkingowych ma powstać na osiedlach Mickiewicza, Konopnickiej, Krasińskiego i Słowackiego.

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty
21 lipca 2018, 20:00

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty 0 0

W dniach 21-22 lipca na Zamku w Janowcu odbędzie się tegoroczna, barwna i wypełniona atrakcjami odsłona Dni Janowca.

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie
21 lipca 2018, 12:00

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie 0 0

Gdy cała Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości u nas będziemy wspominać wydarzenia z 1018 roku. W weekend obchodzimy 1000 rocznicę bitwy nad Bugiem pomiędzy Bolesławem Chrobrym a Jarosławem Mądrym. Będzie co rekonstruować, bo za Chrobrym stało ok. 300 rycerzy niemieckich, 500 Węgrów, 100 Pieczyngów oraz od 2 do 5 tys. polskich zbrojnych. Ruski władca dysponował armią zbliżona liczebnie, którą wspomagali Wikingowie.

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 31 4

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 91 11

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.