Bez bezpośrednich przyjęć interesantów pracuje od wtorku Urząd Miasta Kraśnik. Uruchomiona została też pomoc dla osób starszych, niepełnosprawnych i samotnych. Przedłużono także zakaz handlu na targowiskach miejskich do 25 marca.
– Mając na względzie bezpieczeństwo kraśniczan, podjąłem decyzję o tymczasowym zawieszeniu obsługi interesantów w Urzędzie Miasta Kraśnik od wtorku 17 marca. Pozostajemy w kontakcie z mieszkańcami drogą telefoniczną i mailową – zaznacza Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika. – Załatwianie niezbędnych urzędowych spraw będzie możliwe również za pośrednictwem platformy ePUAP. Korespondencję w formie papierowej można umieszczać w skrzynkach podawczych umieszczonych przed wejściem do budynku Urzędu Miasta Kraśnik, Urzędu Stanu Cywilnego oraz Centrum Kultury i Promocji.
Wizyta w magistracie będzie możliwa tylko w wyjątkowych sytuacjach. – Po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu z urzędnikiem załatwiającym sprawę daty oraz godziny spotkania – podkreśla burmistrz miasta.
Zmieniała się też organizacja pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kraśniku a także Urzędu Stanu Cywilnego. Pracownicy przyjmują interesantów pojedynczo w godzinach od 9 do 12.
W sytuacji zagrożenia koronawirusem samorząd stara się pomóc także osobami starszym, samotnym i schorowanym. Kontaktują się z nimi pracownicy MOPS. Dopytują o dotychczasowe funkcjonowanie w realiach zagrożenia epidemią, a także o to czy rozmówcom nie jest potrzeba dodatkowa pomoc czy mają zabezpieczone leki i zrobione zakupy podstawowych artykułów żywnościowych. Uruchomione zostało też wsparcie psychologiczne. Dyżur psychologa pod numerem telefonu 81 825 43 99 został wstępnie wyznaczony w poniedziałki i czwartki (godz. 15.30 - 17).
Urząd Miasta zapowiada, że w miarę potrzeb będą możliwe dodatkowe dyżury.