Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Krasnystaw

24 grudnia 2018 r.
10:35

69-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Zmarł w szpitalu

0 12 A A

Nie żyje 69-letni mężczyzna, który został potrącony podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 13:00 w Krasnymstawie na ul. Okrzei. Dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał informację o potrąceniu mężczyzny na jednej z głównych ulic miasta.

Na miejsce został skierowany patrol drogówki i policjanci pionu kryminalnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Nissan, 50-letni mieszkaniec Lublina potrącił 69-letniego mieszkańca Krasnegostawu w momencie, gdy mężczyzna schodził z przejścia dla pieszych. Kierujący nissanem jechał w kierunku Lublina, natomiast potrącony mężczyzna szedł w kierunku pobliskiego marketu.   

69-latek został zabrany przez karetkę pogotowia do krasnostawskiego szpitala. Niestet zmarł wskutek odniesionych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący samochodem był trzeźwy. Dodatkowo została od niego pobrana krew do badań. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku zostaną wyjaśnione w wyniku przeprowadzonego postępowania. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 11:01
Żeby nie było jak w Łukowie... Święta zakonnica weszła na przejście nawet się NIE zatrzymując przed i NIE patrząc w lewo, ale to kierowca był winny. Wszystko było nagrane ale w mediach puszczali tylko urywek jak była już na pasach aby było można go zaszczuć, bo kierowca musi myśleć za wszystkich...
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 r. o 09:34
Przypomnę tylko, że pieszy na jezdni, jako niechroniony uczestnik ruchu, ma bezwzględne pierwszeństwo przed pojazdem niezależnie od miejsca. A jeśli niektórzy tu twierdzą, że nawet na przejściu dla pieszych to kierujący pojazdem jest w uprzywilejowanej sytuacji, to właśnie tak tragicznie się to kończy. Przecież to był obszar zabudowany, prosta droga i dobrze oznakowane przejście dla pieszych. Przejście dla pieszych jest miejscem szczególnie niebezpiecznym i zobowiązuje kierującego do zachowania szczególnej ostrożności. Dla tych którzy nie pamiętają, zachowanie szczególnej ostrożności polega na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowań kierującego do sytuacji zmieniającej się na drodze w stopniu zapewniającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ustąpienie pierwszeństwa natomiast polega na powstrzymaniu się od ruchu jeżeli ruch zmusiłby pieszego do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku. Kierujący dalej, zobowiązany jest obserwować przejście i okolice przejść dla pieszych. To wszystko stanowi prawo jakie kierujący pojazdem powinien zachować zbliżając się do przejścia dla pieszych. I taka dygresja do pana który oburza się, że kierujący na drogach musi myśleć. Tak, zdecydowanie musi myśleć. Zdecydowanie też musi znać przepisy ruchu drogowego. Dość bezmyślnych kierowców na drogach !
Przypomnę tylko, że pieszy na jezdni, jako niechroniony uczestnik ruchu, ma bezwzględne pierwszeństwo przed pojazdem niezależnie od miejsca. A jeśli niektórzy tu twierdzą, że nawet na przejściu dla pieszych to kierujący pojazdem jest w uprzywilejowanej sytuacji, to właśnie tak tragicznie się to kończy. Przecież to był obszar zabudowany, prosta droga i dobrze oznakowane przejście dla pieszych. Przejście dla pieszych jest miejscem szczególnie niebezpiecznym i zobowiązuje kierującego do zachowania szczególnej ostrożności. Dla tych którzy nie pa... rozwiń
Avatar
Damiano / 25 grudnia 2018 r. o 18:08
Uwaga!! Nie wprowadzajcie ludzi w błąd! Pieszy nie ma absolutnie żadnego pierwszeństwa. To czy kierowca się zatrzyma przed przejściem zależy tylko od dobrej woli! Poczytajcie sobie prawo o ruchu drogowym! Ja widzę w Krasnymjorku jak niektórzy wchodzą wprost pod kola aut bo... Im wolno? Do czasu...
Avatar
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ / 24 grudnia 2018 r. o 11:28
Ślepy ten 50 letni dziadek , że człowieka na przejściu nie zobaczył ???????????? Mówią , że należy odbierać prawo jazdy 65 letnim starym dziadkom a 60 letnich kierować na badania słuchu , wzroku i sprawności fizycznej kierować . A tu proszę 50 letni dziadek zapene niedowidzi . Ciekawe czy ten dziadek 50 letni jechał 50 km /h w terenie zabudowanym  jak przewiduje polskie prawo o ruchu drogowym.
 Pewnie dziadziunio śpieszył się karpia wigilijnego zjeść .  A tak na poważnie to dziadek raczej 50 na godzinę nie jechał bo przy takiej prędkości nie zabija się ludzi .  Mam nadzieję , że został aresztowany na 3 miesiące i święta spędzi w areszcie .
 Pewnie dziadziunio śpieszył się karpia wigilijnego zjeść .  A tak na poważnie to dziadek raczej 50 na godzinę nie jechał bo przy takiej prędkości nie zabija się ludzi .  Mam nadzieję , że został aresztowany na 3 miesiące i święta spędzi w areszcie . rozwiń
Avatar
hj / 24 grudnia 2018 r. o 11:23
Żeby nie było jak w Łukowie... Święta zakonnica weszła na przejście nawet się NIE zatrzymując przed i NIE patrząc w lewo, ale to kierowca był winny. Wszystko było nagrane ale w mediach puszczali tylko urywek jak była już na pasach aby było można go zaszczuć, bo kierowca musi myśleć za wszystkich...
kierowca dojezdzajac do przejscia (widzac ze ktos jest w poblizu) powinien sie zatrzymac i przepuscic a przynajmniej zachowac szczegolna ostroznosc
Avatar
artur / 27 grudnia 2018 r. o 11:15
Proszę rodzinę mężczyzny o pilny kontakt, mam do przekazania ważne informacje, mój adres e-mail: arturs2712kr@popk.pl
Avatar
^_^ / 24 grudnia 2018 r. o 11:24
Skoro pieszy schodził z przejścia, to to zdarzenie musiało mieć miejsce w Anglii. Innego wytłumaczenia dla tych uszkodzeń nie mam. Droga nie jest jednokierunkowa, co widać po załączonym zdjęciu. Niestety pasy (zebra) nie chronią pieszych jak bycie świętą krową w Indiach. Pieszy ma obowiązek zatrzymać się przed przejściem. Popatrzeć w lewo, w prawo i... PONOWNIE w lewo... i gdy nie widzą nadjeżdżającego auta można śmiało przechodzić na drugą stronę. W przedszkolu już tego uczono. Widzę, że powinno się nie rezygnować z podniesienia ręki, celem zasygnalizowania zamiaru przejścia. A najlepiej wlepiać po 200 zł mandatu za korzystanie z telefonu na drodze. Dlaczego tylko kierowcy maja być karani?! Pieszych rozmowa nie rozprasza?
Skoro pieszy schodził z przejścia, to to zdarzenie musiało mieć miejsce w Anglii. Innego wytłumaczenia dla tych uszkodzeń nie mam. Droga nie jest jednokierunkowa, co widać po załączonym zdjęciu. Niestety pasy (zebra) nie chronią pieszych jak bycie świętą krową w Indiach. Pieszy ma obowiązek zatrzymać się przed przejściem. Popatrzeć w lewo, w prawo i... PONOWNIE w lewo... i gdy nie widzą nadjeżdżającego auta można śmiało przechodzić na drugą stronę. W przedszkolu już tego uczono. Widzę, że powinno się nie rezygnować z podniesienia ręki, celem... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 11:14
Na Lubelszczyźnie ostatnio odbywa się chyba jakieś polowanie na pieszych przechodzących przez pasy. Czy Polska kiedyś zostanie ucywilizowana i wprowadzi się obowiązek zatrzymywania się przed przejściem nawet gdy pieszy dopiero zbliża się do przejścia?! Taki przepis wymusiłby na kierowcach zwalnianie przed każdym przejściem bez sygnalizacji świetlnej.
Avatar
ODSZKODOWANIA 513 996555 / 25 grudnia 2018 r. o 13:14
wyrazy współczucia dla rodziny tragicznie zmarlego .
Avatar
Jakub / 24 grudnia 2018 r. o 22:42
Rodzinę potrąconego Pana proszę o pilny kontakt, mam wazne informacje do przekazania, prosze o kontakt na mojego maila jakubn649@gmail.com
Avatar
artur / 27 grudnia 2018 r. o 11:15
Proszę rodzinę mężczyzny o pilny kontakt, mam do przekazania ważne informacje, mój adres e-mail: arturs2712kr@popk.pl
Avatar
Damiano / 25 grudnia 2018 r. o 18:08
Uwaga!! Nie wprowadzajcie ludzi w błąd! Pieszy nie ma absolutnie żadnego pierwszeństwa. To czy kierowca się zatrzyma przed przejściem zależy tylko od dobrej woli! Poczytajcie sobie prawo o ruchu drogowym! Ja widzę w Krasnymjorku jak niektórzy wchodzą wprost pod kola aut bo... Im wolno? Do czasu...
Avatar
ODSZKODOWANIA 513 996555 / 25 grudnia 2018 r. o 13:14
wyrazy współczucia dla rodziny tragicznie zmarlego .
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 r. o 09:34
Przypomnę tylko, że pieszy na jezdni, jako niechroniony uczestnik ruchu, ma bezwzględne pierwszeństwo przed pojazdem niezależnie od miejsca. A jeśli niektórzy tu twierdzą, że nawet na przejściu dla pieszych to kierujący pojazdem jest w uprzywilejowanej sytuacji, to właśnie tak tragicznie się to kończy. Przecież to był obszar zabudowany, prosta droga i dobrze oznakowane przejście dla pieszych. Przejście dla pieszych jest miejscem szczególnie niebezpiecznym i zobowiązuje kierującego do zachowania szczególnej ostrożności. Dla tych którzy nie pamiętają, zachowanie szczególnej ostrożności polega na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowań kierującego do sytuacji zmieniającej się na drodze w stopniu zapewniającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ustąpienie pierwszeństwa natomiast polega na powstrzymaniu się od ruchu jeżeli ruch zmusiłby pieszego do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku. Kierujący dalej, zobowiązany jest obserwować przejście i okolice przejść dla pieszych. To wszystko stanowi prawo jakie kierujący pojazdem powinien zachować zbliżając się do przejścia dla pieszych. I taka dygresja do pana który oburza się, że kierujący na drogach musi myśleć. Tak, zdecydowanie musi myśleć. Zdecydowanie też musi znać przepisy ruchu drogowego. Dość bezmyślnych kierowców na drogach !
Przypomnę tylko, że pieszy na jezdni, jako niechroniony uczestnik ruchu, ma bezwzględne pierwszeństwo przed pojazdem niezależnie od miejsca. A jeśli niektórzy tu twierdzą, że nawet na przejściu dla pieszych to kierujący pojazdem jest w uprzywilejowanej sytuacji, to właśnie tak tragicznie się to kończy. Przecież to był obszar zabudowany, prosta droga i dobrze oznakowane przejście dla pieszych. Przejście dla pieszych jest miejscem szczególnie niebezpiecznym i zobowiązuje kierującego do zachowania szczególnej ostrożności. Dla tych którzy nie pa... rozwiń
Avatar
Jakub / 24 grudnia 2018 r. o 22:42
Rodzinę potrąconego Pana proszę o pilny kontakt, mam wazne informacje do przekazania, prosze o kontakt na mojego maila jakubn649@gmail.com
Avatar
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ / 24 grudnia 2018 r. o 11:28
Ślepy ten 50 letni dziadek , że człowieka na przejściu nie zobaczył ???????????? Mówią , że należy odbierać prawo jazdy 65 letnim starym dziadkom a 60 letnich kierować na badania słuchu , wzroku i sprawności fizycznej kierować . A tu proszę 50 letni dziadek zapene niedowidzi . Ciekawe czy ten dziadek 50 letni jechał 50 km /h w terenie zabudowanym  jak przewiduje polskie prawo o ruchu drogowym.
 Pewnie dziadziunio śpieszył się karpia wigilijnego zjeść .  A tak na poważnie to dziadek raczej 50 na godzinę nie jechał bo przy takiej prędkości nie zabija się ludzi .  Mam nadzieję , że został aresztowany na 3 miesiące i święta spędzi w areszcie .
 Pewnie dziadziunio śpieszył się karpia wigilijnego zjeść .  A tak na poważnie to dziadek raczej 50 na godzinę nie jechał bo przy takiej prędkości nie zabija się ludzi .  Mam nadzieję , że został aresztowany na 3 miesiące i święta spędzi w areszcie . rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 11:26
Oni wychodzą z kościołów i myślą, że są nieśmiertelni.
Avatar
^_^ / 24 grudnia 2018 r. o 11:24
Skoro pieszy schodził z przejścia, to to zdarzenie musiało mieć miejsce w Anglii. Innego wytłumaczenia dla tych uszkodzeń nie mam. Droga nie jest jednokierunkowa, co widać po załączonym zdjęciu. Niestety pasy (zebra) nie chronią pieszych jak bycie świętą krową w Indiach. Pieszy ma obowiązek zatrzymać się przed przejściem. Popatrzeć w lewo, w prawo i... PONOWNIE w lewo... i gdy nie widzą nadjeżdżającego auta można śmiało przechodzić na drugą stronę. W przedszkolu już tego uczono. Widzę, że powinno się nie rezygnować z podniesienia ręki, celem zasygnalizowania zamiaru przejścia. A najlepiej wlepiać po 200 zł mandatu za korzystanie z telefonu na drodze. Dlaczego tylko kierowcy maja być karani?! Pieszych rozmowa nie rozprasza?
Skoro pieszy schodził z przejścia, to to zdarzenie musiało mieć miejsce w Anglii. Innego wytłumaczenia dla tych uszkodzeń nie mam. Droga nie jest jednokierunkowa, co widać po załączonym zdjęciu. Niestety pasy (zebra) nie chronią pieszych jak bycie świętą krową w Indiach. Pieszy ma obowiązek zatrzymać się przed przejściem. Popatrzeć w lewo, w prawo i... PONOWNIE w lewo... i gdy nie widzą nadjeżdżającego auta można śmiało przechodzić na drugą stronę. W przedszkolu już tego uczono. Widzę, że powinno się nie rezygnować z podniesienia ręki, celem... rozwiń
Avatar
Kierowca zawodowy / 24 grudnia 2018 r. o 11:23
Ślepy ten 50 letni dziadek , że człowieka na przejściu nie zobaczył ???????????? Mówią , że należy odbierać prawo jazdy 65 letnim starym dziadkom a 60 letnich kierować na badania słuchu , wzroku i sprawności fizycznej kierować . A tu proszę 50 letni dziadek zapene niedowidzi . Ciekawe czy ten dziadek 50 letni jechał 50 km /h w terenie zabudowanym  jak przewiduje polskie prawo o ruchu drogowym.
Avatar
hj / 24 grudnia 2018 r. o 11:23
Żeby nie było jak w Łukowie... Święta zakonnica weszła na przejście nawet się NIE zatrzymując przed i NIE patrząc w lewo, ale to kierowca był winny. Wszystko było nagrane ale w mediach puszczali tylko urywek jak była już na pasach aby było można go zaszczuć, bo kierowca musi myśleć za wszystkich...
kierowca dojezdzajac do przejscia (widzac ze ktos jest w poblizu) powinien sie zatrzymac i przepuscic a przynajmniej zachowac szczegolna ostroznosc
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna w piątek poza sparingiem z Motorem Lublin zmierzył się jeszcze z Legionovią Legionowo. Skład desygnowany do gry przeciwko ekipie z trzeciej ligi zagrał na remis 2:2, a jedną z bramek dla zielono-czarnych strzelił 15-letni Michał Wachowicz

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia

Uczniowie kolejnej szkoły ponadpodstawowej w Lublinie zaczęli odliczanie do matury. To LO Paderewski.

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Lider Nowej Lewicy zaapelował do całej opozycji o przedyskutowanie zgłoszenia wotum nieufności wobec ministra Przemysława Czarnka. Chodzi o aferę dotyczącą milionowych dotacji dla organizacji pozarządowych związanych z PiS na zakup nieruchomości. Jednocześnie Włodzimierz Czarzasty poinformował o porozumieniu z prezydentem Lublina.

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Nie było niespodzianki w meczu na szczycie PGNiG Superligi kobiet. Zdecydowany lider tabeli nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem drugiej drużyny. Wyrównana walka toczyła się tak naprawdę przez 10 minut. Od stanu 5:5 Zagłębie Lubin zdobyło jednak sześć bramek z rzędu i już do przerwy prowadziło aż 19:9. Ostatecznie „Miedziowie” rozbiły MKS FunFloor 38:24.

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia

W V Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie powstały dwie nowe pracownie informatyczne. Uczniowie mają do dyspozycji 36 stanowisk komputerowych.

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia
galeria

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie już po raz szósty wiązł udział w Światowym Dniu Mokradeł. Święto było okazją do przedstawienia globalnej akcji edukacyjnej, która ukazuje problemy ochrony tych ważnych, a zarazem wyjątkowych dla ludzi i przyrody, ekosystemów.

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

150 par z Lublina do końca 2025 roku będzie mogło skorzystać z dopłat do zabiegów leczenia niepłodności metodą in vitro. Ratusz ogłosił właśnie konkurs na realizację programu polityki zdrowotnej w tym zakresie.

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Rozmowa z Kacprem Wełniakiem, nowym napastnikiem Motoru Lublin

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy
galeria

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy

W sobotę, 4 lutego o godz. 19 na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zadebiutuje spektakl „Nowy wspaniały świat” w reżyserii Piotra Ratajczaka. To adaptacja słynnej powieści Aldousa Huxleya.

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety
4 lutego 2023, 0:00

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety

Startuje kolejna edycja cyklu spacerów organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin. Mieszkańcy i turyści będą mogli odkrywać uroki Lublina z przewodnikami.

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Po raz pierwszy w tym roku kibice w Zamościu będą mieli okazję zobaczyć swoich pupili w akcji. KPR Padwa podejmie w sobotę MKS Wieluń. Początek meczu zaplanowano na godz. 18.

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia
galeria

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia

Za dwa tygodnie premierę będzie miał „Dziewczyna i kosmonauta”. To serial Netflixa, do którego sceny powstawały w Lublinie. Trwają też prace nad nową wersją „Znachora”.

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym
galeria

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna po raz VI zorganizowała konkurs fotograficzny #LublinTravel. Znamy jego zwycięzców.

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Nadal nie znamy mistrza w Olimp Lidze Oldbojów. Od kilku tygodni lider Progres Lublin prowadzi korespondencyjny pojedynek z obrońcami tytułu czyli Dywanami Łuszczów.

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

IMGW wydali alert pogodowy dla 14 powiatów województwa lubelskiego. Chodzi o sytuację w nocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!