Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Krasnystaw

24 grudnia 2018 r.
10:35

69-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Zmarł w szpitalu

0 12 A A

Nie żyje 69-letni mężczyzna, który został potrącony podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 13:00 w Krasnymstawie na ul. Okrzei. Dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał informację o potrąceniu mężczyzny na jednej z głównych ulic miasta.

Na miejsce został skierowany patrol drogówki i policjanci pionu kryminalnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Nissan, 50-letni mieszkaniec Lublina potrącił 69-letniego mieszkańca Krasnegostawu w momencie, gdy mężczyzna schodził z przejścia dla pieszych. Kierujący nissanem jechał w kierunku Lublina, natomiast potrącony mężczyzna szedł w kierunku pobliskiego marketu.   

69-latek został zabrany przez karetkę pogotowia do krasnostawskiego szpitala. Niestet zmarł wskutek odniesionych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący samochodem był trzeźwy. Dodatkowo została od niego pobrana krew do badań. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku zostaną wyjaśnione w wyniku przeprowadzonego postępowania. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 11:01
+8
Żeby nie było jak w Łukowie... Święta zakonnica weszła na przejście nawet się NIE zatrzymując przed i NIE patrząc w lewo, ale to kierowca był winny. Wszystko było nagrane ale w mediach puszczali tylko urywek jak była już na pasach aby było można go zaszczuć, bo kierowca musi myśleć za wszystkich...
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 r. o 09:34
+3
Przypomnę tylko, że pieszy na jezdni, jako niechroniony uczestnik ruchu, ma bezwzględne pierwszeństwo przed pojazdem niezależnie od miejsca. A jeśli niektórzy tu twierdzą, że nawet na przejściu dla pieszych to kierujący pojazdem jest w uprzywilejowanej sytuacji, to właśnie tak tragicznie się to kończy. Przecież to był obszar zabudowany, prosta droga i dobrze oznakowane przejście dla pieszych. Przejście dla pieszych jest miejscem szczególnie niebezpiecznym i zobowiązuje kierującego do zachowania szczególnej ostrożności. Dla tych którzy nie pamiętają, zachowanie szczególnej ostrożności polega na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowań kierującego do sytuacji zmieniającej się na drodze w stopniu zapewniającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ustąpienie pierwszeństwa natomiast polega na powstrzymaniu się od ruchu jeżeli ruch zmusiłby pieszego do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku. Kierujący dalej, zobowiązany jest obserwować przejście i okolice przejść dla pieszych. To wszystko stanowi prawo jakie kierujący pojazdem powinien zachować zbliżając się do przejścia dla pieszych. I taka dygresja do pana który oburza się, że kierujący na drogach musi myśleć. Tak, zdecydowanie musi myśleć. Zdecydowanie też musi znać przepisy ruchu drogowego. Dość bezmyślnych kierowców na drogach !
Przypomnę tylko, że pieszy na jezdni, jako niechroniony uczestnik ruchu, ma bezwzględne pierwszeństwo przed pojazdem niezależnie od miejsca. A jeśli niektórzy tu twierdzą, że nawet na przejściu dla pieszych to kierujący pojazdem jest w uprzywilejowanej sytuacji, to właśnie tak tragicznie się to kończy. Przecież to był obszar zabudowany, prosta droga i dobrze oznakowane przejście dla pieszych. Przejście dla pieszych jest miejscem szczególnie niebezpiecznym i zobowiązuje kierującego do zachowania szczególnej ostrożności. Dla tych którzy nie pa... rozwiń
Avatar
Damiano / 25 grudnia 2018 r. o 18:08
+2
Uwaga!! Nie wprowadzajcie ludzi w błąd! Pieszy nie ma absolutnie żadnego pierwszeństwa. To czy kierowca się zatrzyma przed przejściem zależy tylko od dobrej woli! Poczytajcie sobie prawo o ruchu drogowym! Ja widzę w Krasnymjorku jak niektórzy wchodzą wprost pod kola aut bo... Im wolno? Do czasu...
Avatar
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ / 24 grudnia 2018 r. o 11:28
+2
Ślepy ten 50 letni dziadek , że człowieka na przejściu nie zobaczył ???????????? Mówią , że należy odbierać prawo jazdy 65 letnim starym dziadkom a 60 letnich kierować na badania słuchu , wzroku i sprawności fizycznej kierować . A tu proszę 50 letni dziadek zapene niedowidzi . Ciekawe czy ten dziadek 50 letni jechał 50 km /h w terenie zabudowanym  jak przewiduje polskie prawo o ruchu drogowym.
 Pewnie dziadziunio śpieszył się karpia wigilijnego zjeść .  A tak na poważnie to dziadek raczej 50 na godzinę nie jechał bo przy takiej prędkości nie zabija się ludzi .  Mam nadzieję , że został aresztowany na 3 miesiące i święta spędzi w areszcie .
 Pewnie dziadziunio śpieszył się karpia wigilijnego zjeść .  A tak na poważnie to dziadek raczej 50 na godzinę nie jechał bo przy takiej prędkości nie zabija się ludzi .  Mam nadzieję , że został aresztowany na 3 miesiące i święta spędzi w areszcie . rozwiń
Avatar
hj / 24 grudnia 2018 r. o 11:23
+2
Żeby nie było jak w Łukowie... Święta zakonnica weszła na przejście nawet się NIE zatrzymując przed i NIE patrząc w lewo, ale to kierowca był winny. Wszystko było nagrane ale w mediach puszczali tylko urywek jak była już na pasach aby było można go zaszczuć, bo kierowca musi myśleć za wszystkich...
kierowca dojezdzajac do przejscia (widzac ze ktos jest w poblizu) powinien sie zatrzymac i przepuscic a przynajmniej zachowac szczegolna ostroznosc
Avatar
artur / 27 grudnia 2018 r. o 11:15
+1
Proszę rodzinę mężczyzny o pilny kontakt, mam do przekazania ważne informacje, mój adres e-mail: arturs2712kr@popk.pl
Avatar
^_^ / 24 grudnia 2018 r. o 11:24
+1
Skoro pieszy schodził z przejścia, to to zdarzenie musiało mieć miejsce w Anglii. Innego wytłumaczenia dla tych uszkodzeń nie mam. Droga nie jest jednokierunkowa, co widać po załączonym zdjęciu. Niestety pasy (zebra) nie chronią pieszych jak bycie świętą krową w Indiach. Pieszy ma obowiązek zatrzymać się przed przejściem. Popatrzeć w lewo, w prawo i... PONOWNIE w lewo... i gdy nie widzą nadjeżdżającego auta można śmiało przechodzić na drugą stronę. W przedszkolu już tego uczono. Widzę, że powinno się nie rezygnować z podniesienia ręki, celem zasygnalizowania zamiaru przejścia. A najlepiej wlepiać po 200 zł mandatu za korzystanie z telefonu na drodze. Dlaczego tylko kierowcy maja być karani?! Pieszych rozmowa nie rozprasza?
Skoro pieszy schodził z przejścia, to to zdarzenie musiało mieć miejsce w Anglii. Innego wytłumaczenia dla tych uszkodzeń nie mam. Droga nie jest jednokierunkowa, co widać po załączonym zdjęciu. Niestety pasy (zebra) nie chronią pieszych jak bycie świętą krową w Indiach. Pieszy ma obowiązek zatrzymać się przed przejściem. Popatrzeć w lewo, w prawo i... PONOWNIE w lewo... i gdy nie widzą nadjeżdżającego auta można śmiało przechodzić na drugą stronę. W przedszkolu już tego uczono. Widzę, że powinno się nie rezygnować z podniesienia ręki, celem... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 11:14
+1
Na Lubelszczyźnie ostatnio odbywa się chyba jakieś polowanie na pieszych przechodzących przez pasy. Czy Polska kiedyś zostanie ucywilizowana i wprowadzi się obowiązek zatrzymywania się przed przejściem nawet gdy pieszy dopiero zbliża się do przejścia?! Taki przepis wymusiłby na kierowcach zwalnianie przed każdym przejściem bez sygnalizacji świetlnej.
Avatar
ODSZKODOWANIA 513 996555 / 25 grudnia 2018 r. o 13:14
-1
wyrazy współczucia dla rodziny tragicznie zmarlego .
Avatar
Jakub / 24 grudnia 2018 r. o 22:42
-3
Rodzinę potrąconego Pana proszę o pilny kontakt, mam wazne informacje do przekazania, prosze o kontakt na mojego maila jakubn649@gmail.com
Avatar
artur / 27 grudnia 2018 r. o 11:15
+1
Proszę rodzinę mężczyzny o pilny kontakt, mam do przekazania ważne informacje, mój adres e-mail: arturs2712kr@popk.pl
Avatar
Damiano / 25 grudnia 2018 r. o 18:08
+2
Uwaga!! Nie wprowadzajcie ludzi w błąd! Pieszy nie ma absolutnie żadnego pierwszeństwa. To czy kierowca się zatrzyma przed przejściem zależy tylko od dobrej woli! Poczytajcie sobie prawo o ruchu drogowym! Ja widzę w Krasnymjorku jak niektórzy wchodzą wprost pod kola aut bo... Im wolno? Do czasu...
Avatar
ODSZKODOWANIA 513 996555 / 25 grudnia 2018 r. o 13:14
-1
wyrazy współczucia dla rodziny tragicznie zmarlego .
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 r. o 09:34
+3
Przypomnę tylko, że pieszy na jezdni, jako niechroniony uczestnik ruchu, ma bezwzględne pierwszeństwo przed pojazdem niezależnie od miejsca. A jeśli niektórzy tu twierdzą, że nawet na przejściu dla pieszych to kierujący pojazdem jest w uprzywilejowanej sytuacji, to właśnie tak tragicznie się to kończy. Przecież to był obszar zabudowany, prosta droga i dobrze oznakowane przejście dla pieszych. Przejście dla pieszych jest miejscem szczególnie niebezpiecznym i zobowiązuje kierującego do zachowania szczególnej ostrożności. Dla tych którzy nie pamiętają, zachowanie szczególnej ostrożności polega na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowań kierującego do sytuacji zmieniającej się na drodze w stopniu zapewniającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ustąpienie pierwszeństwa natomiast polega na powstrzymaniu się od ruchu jeżeli ruch zmusiłby pieszego do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku. Kierujący dalej, zobowiązany jest obserwować przejście i okolice przejść dla pieszych. To wszystko stanowi prawo jakie kierujący pojazdem powinien zachować zbliżając się do przejścia dla pieszych. I taka dygresja do pana który oburza się, że kierujący na drogach musi myśleć. Tak, zdecydowanie musi myśleć. Zdecydowanie też musi znać przepisy ruchu drogowego. Dość bezmyślnych kierowców na drogach !
Przypomnę tylko, że pieszy na jezdni, jako niechroniony uczestnik ruchu, ma bezwzględne pierwszeństwo przed pojazdem niezależnie od miejsca. A jeśli niektórzy tu twierdzą, że nawet na przejściu dla pieszych to kierujący pojazdem jest w uprzywilejowanej sytuacji, to właśnie tak tragicznie się to kończy. Przecież to był obszar zabudowany, prosta droga i dobrze oznakowane przejście dla pieszych. Przejście dla pieszych jest miejscem szczególnie niebezpiecznym i zobowiązuje kierującego do zachowania szczególnej ostrożności. Dla tych którzy nie pa... rozwiń
Avatar
Jakub / 24 grudnia 2018 r. o 22:42
-3
Rodzinę potrąconego Pana proszę o pilny kontakt, mam wazne informacje do przekazania, prosze o kontakt na mojego maila jakubn649@gmail.com
Avatar
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ / 24 grudnia 2018 r. o 11:28
+2
Ślepy ten 50 letni dziadek , że człowieka na przejściu nie zobaczył ???????????? Mówią , że należy odbierać prawo jazdy 65 letnim starym dziadkom a 60 letnich kierować na badania słuchu , wzroku i sprawności fizycznej kierować . A tu proszę 50 letni dziadek zapene niedowidzi . Ciekawe czy ten dziadek 50 letni jechał 50 km /h w terenie zabudowanym  jak przewiduje polskie prawo o ruchu drogowym.
 Pewnie dziadziunio śpieszył się karpia wigilijnego zjeść .  A tak na poważnie to dziadek raczej 50 na godzinę nie jechał bo przy takiej prędkości nie zabija się ludzi .  Mam nadzieję , że został aresztowany na 3 miesiące i święta spędzi w areszcie .
 Pewnie dziadziunio śpieszył się karpia wigilijnego zjeść .  A tak na poważnie to dziadek raczej 50 na godzinę nie jechał bo przy takiej prędkości nie zabija się ludzi .  Mam nadzieję , że został aresztowany na 3 miesiące i święta spędzi w areszcie . rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 11:26
-5
Oni wychodzą z kościołów i myślą, że są nieśmiertelni.
Avatar
^_^ / 24 grudnia 2018 r. o 11:24
+1
Skoro pieszy schodził z przejścia, to to zdarzenie musiało mieć miejsce w Anglii. Innego wytłumaczenia dla tych uszkodzeń nie mam. Droga nie jest jednokierunkowa, co widać po załączonym zdjęciu. Niestety pasy (zebra) nie chronią pieszych jak bycie świętą krową w Indiach. Pieszy ma obowiązek zatrzymać się przed przejściem. Popatrzeć w lewo, w prawo i... PONOWNIE w lewo... i gdy nie widzą nadjeżdżającego auta można śmiało przechodzić na drugą stronę. W przedszkolu już tego uczono. Widzę, że powinno się nie rezygnować z podniesienia ręki, celem zasygnalizowania zamiaru przejścia. A najlepiej wlepiać po 200 zł mandatu za korzystanie z telefonu na drodze. Dlaczego tylko kierowcy maja być karani?! Pieszych rozmowa nie rozprasza?
Skoro pieszy schodził z przejścia, to to zdarzenie musiało mieć miejsce w Anglii. Innego wytłumaczenia dla tych uszkodzeń nie mam. Droga nie jest jednokierunkowa, co widać po załączonym zdjęciu. Niestety pasy (zebra) nie chronią pieszych jak bycie świętą krową w Indiach. Pieszy ma obowiązek zatrzymać się przed przejściem. Popatrzeć w lewo, w prawo i... PONOWNIE w lewo... i gdy nie widzą nadjeżdżającego auta można śmiało przechodzić na drugą stronę. W przedszkolu już tego uczono. Widzę, że powinno się nie rezygnować z podniesienia ręki, celem... rozwiń
Avatar
Kierowca zawodowy / 24 grudnia 2018 r. o 11:23
-3
Ślepy ten 50 letni dziadek , że człowieka na przejściu nie zobaczył ???????????? Mówią , że należy odbierać prawo jazdy 65 letnim starym dziadkom a 60 letnich kierować na badania słuchu , wzroku i sprawności fizycznej kierować . A tu proszę 50 letni dziadek zapene niedowidzi . Ciekawe czy ten dziadek 50 letni jechał 50 km /h w terenie zabudowanym  jak przewiduje polskie prawo o ruchu drogowym.
Avatar
hj / 24 grudnia 2018 r. o 11:23
+2
Żeby nie było jak w Łukowie... Święta zakonnica weszła na przejście nawet się NIE zatrzymując przed i NIE patrząc w lewo, ale to kierowca był winny. Wszystko było nagrane ale w mediach puszczali tylko urywek jak była już na pasach aby było można go zaszczuć, bo kierowca musi myśleć za wszystkich...
kierowca dojezdzajac do przejscia (widzac ze ktos jest w poblizu) powinien sie zatrzymac i przepuscic a przynajmniej zachowac szczegolna ostroznosc