Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kuchnia

30 sierpnia 2013 r.
10:22
Edytuj ten wpis

Buddha Indian Restaurant w Lublinie - recenzja

17 16 A A

Mocne 4 gwiazdki za aromatyczną kuchnię pełną zmysłowych smaków i zapachów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W przeciwieństwie do siostrzanej restauracji w Galerii Olimp, tu kameralne wnętrze pozwala z większą uważnością cieszyć się jedzeniem, a kucharze gotują lepiej. W dodatku kelnerka, która nas obsługiwała, w profesjonalny sposób pomogła nam wybrać dania i ze znawstwem tłumaczyła arkana orientalnych smaków.

Na dobry początek zamówiliśmy dwie gorące przekąski. Ja – wegetariański "Kebab z cieciorką i szpinakiem w aromatycznych przyprawach” za 15 zł, moja towarzyszka "Smażone panierowane krewetki” za 26 zł (cena na stronie internetowej niższa). Niech was nie zmyli słowo kebab. Dostałem przepyszne kotleciki z dwoma rodzajami sosów (curry i delikatnie miętowym), ale kotleciki były tak aromatyczne i smakowite, że nie trzeba było ich doprawiać. Supersprawa. Sześć krewetek, uprzednio zamarynowanych w przyprawach, otulało delikatne ciasto. Całość bardzo nam przypadła do gustu. Po gorących przyjemnościach ostudziliśmy się sałatką "Gotowana cieciorka z pomidorami i cebulą w sosie cytrynowym” za 15 zł. Cieciorkę uwielbiam, szkoda że szklarniowe pomidory miały smak celulozy.

Tymczasem na stole pojawiła się moja "Zupa pomidorowa z bazylią” za 10 zł i "Gotowane warzywa w sosie z zasmażanym tofu” za 11 zł. Pomidorowa z każdą łyżką odsłaniała nowe smaki. Dużym zaskoczeniem na plus była druga zupa: gęsta, pełna chrupiących warzyw, kurczaka pieczonego na grillu i indyjskiego sera, przypominała boeuf Strogonow. Bardzo polecam.

Co na drugie? Wybór dań wegetariańskich i mięsnych jest spory, a każda z potraw jest przygotowywana osobno dla każdego klienta. Za każdym razem od nowa. Zamówiliśmy "Jagnięcinę w ostrym sosie curry” za 32 zł (na stronie internetowej cena jest niższa) oraz "Krewetki w kokosowym sosie” za 42 zł (znów niższa cena na stronie). Czy za windowaniem cen idzie windowanie smaku? Obie potrawy podano w miedzianych miseczkach, które wyszły z pieca Tandoor, bardzo gorące dania wykłada się specjalnymi łyżkami na talerze. W cenie obu potraw jest genialne pieczywo z pieca.

Krewetki podano z tak ostrym sosem, że nie pomogły dwie butelki estońskiego cydru po 9 zł. Same w sobie były soczyste, bardzo delikatne, ale zawiesisty sos z cienkimi paseczkami warzyw był piekielnie ostry. Choć prosiliśmy kelnerkę, żeby kucharz podał nam łagodniejszą wersję, to okazał się nieugięty... Mimo wszystko 6 małych krewetek za 42 zł, to chyba za drogo. Jagnięcina była łagodniejsza, mięsa było dużo i rozpływało się w ustach. Nie mogliśmy się nasmakować.

Na deser zamówiliśmy sobie Lassi (7 zł), indyjski napój przyrządzany z jogurtu, wody i przypraw spożywany dla orzeźwienia w upalne dni. Słony i przyprawiony chili, bardzo mi smakował. A "Lody indyjskie o smaku mango” za 10 zł? Podane w kawałeczkach, przypominały kawałki chałwy. Były niezbyt słodkie, zawierały sporo indyjskich przypraw i były bardzo dobre.

Zapłaciliśmy 188 zł. Dużo, ale też przyjemności było dużo. Cztery gwiazdki, bardzo polecam.

Budda Indian Restaurant

Lublin, ul. Chopina 8,
tel. 81 444 12 12
Czynne od 12 do 22,
piątek, sobota do 24
Można płacić kartą

Zobacz więcej naszych recenzji: Przewodnik po restauracjach Lubelszczyzny

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Arek / 14 września 2013 o 15:15
0

najlepsze indyjskie jedzenie zjesz w londynie, nie w Indiach

Próbowałem i tu, i tu. Jest w tym trochę racji....

Avatar
Gość / 4 września 2013 o 10:39
0

byłam i polecam. Skoro wszyscy tak malo zarabiacie to na pewno wiele razy byliście w Indiach i wiecie jak powinno smakować. nie bądźcie śmieszni.
Ja zamawiam często danie z ryżem i kurczakiem Murg Birjani za dwadzieścia kilka złotych. porcja jest tak duża, że często zostaje. czyli za 1 osobę z napojem jest się w stanie najeść za mniej niż 30pln.

najlepsze indyjskie jedzenie zjesz w londynie, nie w Indiach

Avatar
Krzysztof / 3 września 2013 o 08:17
0
Osobiście bardziej pasuje mi buddha w Olimpie, menu śniadaniowe naprawdę smaczne i bardzo tanie! Na szopena jest minimalnie drożej plus dla mnie troche za ciemno na dole. Obsługa swego czasu pozostawiala wiele do życzenia, ale ostatnio widziałem chyba nowa załogę więc na pewno sie wybiore i sprawdze. A nawiązując do wpisów, bylem tylko raz w Indiach ale jadłem przez równy miesiąc takie jedzenie i w budach na ulicy i w eleganckich restauracjach i powiem Wam ze w obydwu buddha poziom jest bardzo ok i bardzo nawiazujacy. Pozdrawiam załogę z Olimpu i do zobaczenia na śniadaniu. Stały klient. Kristoff
Osobiście bardziej pasuje mi buddha w Olimpie, menu śniadaniowe naprawdę smaczne i bardzo tanie! Na szopena jest minimalnie drożej plus dla mnie troche za ciemno na dole. Obsługa swego czasu pozostawiala wiele do życzenia, ale ostatnio widziałem chyba nowa załogę więc na pewno sie wybiore i sprawdze. A nawiązując do wpisów, bylem tylko raz w Indiach ale jadłem przez równy miesiąc takie jedzenie i w budach na ulicy i w eleganckich restauracjach i powiem Wam ze w obydwu buddha poziom jest bardzo ok i bardzo nawiazujacy. Pozdrawiam załogę z Oli... rozwiń
Avatar
Ruda / 2 września 2013 o 17:23
0

byłam i polecam. Skoro wszyscy tak malo zarabiacie to na pewno wiele razy byliście w Indiach i wiecie jak powinno smakować. nie bądźcie śmieszni.
Ja zamawiam często danie z ryżem i kurczakiem Murg Birjani za dwadzieścia kilka złotych. porcja jest tak duża, że często zostaje. czyli za 1 osobę z napojem jest się w stanie najeść za mniej niż 30pln.

Avatar
Migel / 1 września 2013 o 22:15
0

I kolejna "mega obiektywna" relacja pana W. Jak to czytam to mam wrażenie,że wcześniej chyba daje cynk w niektórych lokalach które odwiedza bo bardzo często jego opisy potraw które konsumuje róznią sie od tych które później my próbujemy. Ja już kilka miejsc odwiedziłem po jego wizytach i uwierzcie, że on nie jest zupełnie wiarygodny w swoim kryterium oceny restauracji:)) pozdrawiam

Avatar
no coment / 1 września 2013 o 21:02
0

Cztery gwiazdki ?!? Bardzo śmieszne  :)  Zwykła hinduska buda w stylu take away na actonie serwuje lepsze jedzenie niż ta restauracja. Autorzy artykułu nie mają zielonego pojęcia o kuchni hinduskiej  :lol:

Avatar
Alitt / 1 września 2013 o 18:09
0

Jedzenie mdle, nijakie, i tylko smak curry.

nie polecam

Avatar
Max / 1 września 2013 o 16:59
0

Czytajcie ze zrozumieniem! Nie za dwa dania taka cena tylko za przystawkę, główne i deser!!! Ceny normalne  jedzenie pyszne, byłam tam i na pewno powrócę! I nie jestem jakaś nei wiem jak bogata bo jestem studentką, która musi jeszcze opłacać stancję a mimo to jakoś stać mnie na to aby od czasu do czasu tam się wybrać.

Dorabiasz na Odloty.pl? Studentko....

Avatar
wróć na ziemię / 1 września 2013 o 16:58
0

Jak można tyle ŻREĆ (bo nie jeść)? I dla kogo ta restauracja za prawie 200zł? Kolejny raz ten pan obżerający się za cudze pieniądze razem ze swą konkubiną jest oderwany od rzeczywistości.

Avatar
Magda / 1 września 2013 o 15:15
0

... w sam raz na zapyziałe lubelskie pensje 1600 - max 2500 PLN BRUTTO.

Najbiedniejszy region UE.

Czytajcie ze zrozumieniem! Nie za dwa dania taka cena tylko za przystawkę, główne i deser!!! Ceny normalne  jedzenie pyszne, byłam tam i na pewno powrócę! I nie jestem jakaś nei wiem jak bogata bo jestem studentką, która musi jeszcze opłacać stancję a mimo to jakoś stać mnie na to aby od czasu do czasu tam się wybrać.

Avatar
Arek / 14 września 2013 o 15:15
0

najlepsze indyjskie jedzenie zjesz w londynie, nie w Indiach

Próbowałem i tu, i tu. Jest w tym trochę racji....

Avatar
Gość / 4 września 2013 o 10:39
0

byłam i polecam. Skoro wszyscy tak malo zarabiacie to na pewno wiele razy byliście w Indiach i wiecie jak powinno smakować. nie bądźcie śmieszni.
Ja zamawiam często danie z ryżem i kurczakiem Murg Birjani za dwadzieścia kilka złotych. porcja jest tak duża, że często zostaje. czyli za 1 osobę z napojem jest się w stanie najeść za mniej niż 30pln.

najlepsze indyjskie jedzenie zjesz w londynie, nie w Indiach

Avatar
Krzysztof / 3 września 2013 o 08:17
0
Osobiście bardziej pasuje mi buddha w Olimpie, menu śniadaniowe naprawdę smaczne i bardzo tanie! Na szopena jest minimalnie drożej plus dla mnie troche za ciemno na dole. Obsługa swego czasu pozostawiala wiele do życzenia, ale ostatnio widziałem chyba nowa załogę więc na pewno sie wybiore i sprawdze. A nawiązując do wpisów, bylem tylko raz w Indiach ale jadłem przez równy miesiąc takie jedzenie i w budach na ulicy i w eleganckich restauracjach i powiem Wam ze w obydwu buddha poziom jest bardzo ok i bardzo nawiazujacy. Pozdrawiam załogę z Olimpu i do zobaczenia na śniadaniu. Stały klient. Kristoff
Osobiście bardziej pasuje mi buddha w Olimpie, menu śniadaniowe naprawdę smaczne i bardzo tanie! Na szopena jest minimalnie drożej plus dla mnie troche za ciemno na dole. Obsługa swego czasu pozostawiala wiele do życzenia, ale ostatnio widziałem chyba nowa załogę więc na pewno sie wybiore i sprawdze. A nawiązując do wpisów, bylem tylko raz w Indiach ale jadłem przez równy miesiąc takie jedzenie i w budach na ulicy i w eleganckich restauracjach i powiem Wam ze w obydwu buddha poziom jest bardzo ok i bardzo nawiazujacy. Pozdrawiam załogę z Oli... rozwiń
Avatar
Ruda / 2 września 2013 o 17:23
0

byłam i polecam. Skoro wszyscy tak malo zarabiacie to na pewno wiele razy byliście w Indiach i wiecie jak powinno smakować. nie bądźcie śmieszni.
Ja zamawiam często danie z ryżem i kurczakiem Murg Birjani za dwadzieścia kilka złotych. porcja jest tak duża, że często zostaje. czyli za 1 osobę z napojem jest się w stanie najeść za mniej niż 30pln.

Avatar
Migel / 1 września 2013 o 22:15
0

I kolejna "mega obiektywna" relacja pana W. Jak to czytam to mam wrażenie,że wcześniej chyba daje cynk w niektórych lokalach które odwiedza bo bardzo często jego opisy potraw które konsumuje róznią sie od tych które później my próbujemy. Ja już kilka miejsc odwiedziłem po jego wizytach i uwierzcie, że on nie jest zupełnie wiarygodny w swoim kryterium oceny restauracji:)) pozdrawiam

Avatar
no coment / 1 września 2013 o 21:02
0

Cztery gwiazdki ?!? Bardzo śmieszne  :)  Zwykła hinduska buda w stylu take away na actonie serwuje lepsze jedzenie niż ta restauracja. Autorzy artykułu nie mają zielonego pojęcia o kuchni hinduskiej  :lol:

Avatar
Alitt / 1 września 2013 o 18:09
0

Jedzenie mdle, nijakie, i tylko smak curry.

nie polecam

Avatar
Max / 1 września 2013 o 16:59
0

Czytajcie ze zrozumieniem! Nie za dwa dania taka cena tylko za przystawkę, główne i deser!!! Ceny normalne  jedzenie pyszne, byłam tam i na pewno powrócę! I nie jestem jakaś nei wiem jak bogata bo jestem studentką, która musi jeszcze opłacać stancję a mimo to jakoś stać mnie na to aby od czasu do czasu tam się wybrać.

Dorabiasz na Odloty.pl? Studentko....

Avatar
wróć na ziemię / 1 września 2013 o 16:58
0

Jak można tyle ŻREĆ (bo nie jeść)? I dla kogo ta restauracja za prawie 200zł? Kolejny raz ten pan obżerający się za cudze pieniądze razem ze swą konkubiną jest oderwany od rzeczywistości.

Avatar
Magda / 1 września 2013 o 15:15
0

... w sam raz na zapyziałe lubelskie pensje 1600 - max 2500 PLN BRUTTO.

Najbiedniejszy region UE.

Czytajcie ze zrozumieniem! Nie za dwa dania taka cena tylko za przystawkę, główne i deser!!! Ceny normalne  jedzenie pyszne, byłam tam i na pewno powrócę! I nie jestem jakaś nei wiem jak bogata bo jestem studentką, która musi jeszcze opłacać stancję a mimo to jakoś stać mnie na to aby od czasu do czasu tam się wybrać.

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek busa na al. Witosa. Kilka osób rannych. Droga zablokowana

Wypadek busa na al. Witosa. Kilka osób rannych. Droga zablokowana 0 0

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Według informacji policjantów kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 6 5

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 31 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 40 19

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce