VIII Ogólnopolski Turniej Nalewek Kresowych odbędzie się 15 września b. r. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Powracamy do magicznego miasteczka na prośbę twórców i admiratorów nalewek.
Jedziemy do Fryzjera
Powracamy, by zacieśnić kontakty, wymienić się recepturami, pobiesiadować przy klezmerach. Tak, tak - Robert Sulkiewicz, gospodarz turnieju podaruje nam koncert klezmerkiej kapeli.
Panie i Panowie:
Spotykamy się w Knajpie "U fryzjera", magicznym miejscu w Kazimierzu.
Klimat starego szynku, na ścianach zdjęcia przedwojennego Kazimierza, stare reklamy, zamglone lustra... Można tu usiąść na wygodnej kanapie i rozmarzyć się na dobre, lub w letni, ciepły wieczór popijać wino na tarasie. I oglądać tęczę nad Kazimierzem.
Już teraz możesz tam wstąpić.
(http://www.ufryzjera.pl/)
Makłowicz o nalewkach
(Tygodnik Wprost)
To zdanie rozsławiło festiwale nalewek na całą Polskę. Nic dziwnego, że na święto admiratorów nalewek, smaków i polskiej tradycji zjeżdżają się artyści, dziennikarze, księża i kolekcjonerzy smaków.
Co na VIII Turnieju Nalewek Kresowych
- teatr z nalewkami w tle
- czytanie zapomnianych przepisów
- literacka premiera kolejnej edycji "Rękopisu Panny Apteczkowej"
- wspólne pisanie książeczki z nalewkami
- Gazeta Grodzka - numer specjalny
- kresowe smaki
- inne niespodzianki.
Zgłoszenia
info@apetycik.pl
Zgłoszenie powinno zawierać:
1. Imię i nazwisko
2. adres, telefon
3. nazwę zgłoszonej nalewki
4. recepturę wystawionej do konkursu nalewki!
Podane receptury zostaną zebrane i wydane w formie pamiątkowej książki z autorskimi przepisami uczestników turnieju.
Jedna osoba może zgłosić kilka nalewek (w ilości co najmniej 0,5 litra każdego gatunku).
Uwaga. Do konkursu przyjmowane są wyłącznie nalewki sporządzone w oparciu o wyroby alkoholowe z akcyzą, nabyte w miejsach uprawnionych do sprzedaży tychże!
Jak będzie pracowało jury?
Jak będzie pracowało jury?
Będzie jedna kategoria dla wszystkich nalewek- zarówno dla akcyzowych jak i tych, których twórcami są artyści domowi. Na samym wstępie odbędą się eliminacje, czyli wszystkie nalewki zostaną sprawiedliwie i losowo podzielone między sędziów, a ci wybiorą po pięć nalewek o najwyższej punktacji. Wybrane nalewki przejdą do głównego konkursu, gdzie będą próbowane już przez wszystkich sędziów. Arkusz ocen nalewek będzie zawierał cztery kategorie ocen:
- smak
- bukiet
- kolor
- harmonię
Każda z kategorii będzie punktowana w skali od 0 do 5 pkt. Suma ocen (max 20 pkt) mnożona przez współczynnik 2,5 da punktację do 100 punktów - podobną do tej, jaka bowiązuje przy ocenie win na świecie.
Noclegi:
http://www.kazimierzdolny.pl/kwatery/