Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

4 grudnia 2019 r.
15:09

Barbórka w kopalni Bogdanka [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora dw
0 14 A A

Trwają uroczystości barbórkowe w Lubelskim Węglu w Bogdance. W środę górnicy świętowali podczas uroczystej akademii w Cechowni. 7 grudnia spotkają się na wielkiej gali w Centrum Spotkań Kultur w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

 Górnicy gościli wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

– Polski węgiel i górnictwo mają przyszłość w trudnej sytuacji związanej z unijną polityką klimatyczną – powiedział wicepremier Sasin. Zapewnił, że polski rząd przekonuje unijnych partnerów, że nasza gospodarka nie może się szybko przestawić na inne źródła energii. Bez węgla nie będzie konkurencyjna.

LW BOGDANKA SA, najnowocześniejsza i najbardziej efektywna kopalnia węgla kamiennego w Polsce, będąca częścią Grupy Enea, pod koniec listopada opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe po trzech kwartałach 2019 r. Przychody wyniosły w tym okresie 1 626,1 mln zł (wzrost o 21,8%), EBITDA 611,3 mln zł (+53,1%), zysk operacyjny 319,7 mln zł (+245,2%), a zysk netto 264 mln zł (+247,4%).

W samym III kwartale 2019 r. przychody ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 10,0%, do 527,8 mln zł, a EBITDA zwiększyła się o 46,4%, do 176,9 mln zł. Z kolei zysk operacyjny wzrósł o 433,6%, do 77,9 mln zł, a zysk netto był o 580,4% wyższy niż w III kwartale 2018 r. i wyniósł 66 mln zł.

W tym czasie Bogdanka umocniła swoją pozycję rynkową, osiągając wysoki, 27,7–proc. udział w sprzedaży węgla do energetyki zawodowej. Udział w sprzedaży węgla energetycznego ogółem kształtował się na poziomie 21,3%. Ok. 82% sprzedaży wygenerowanej w ciągu trzech kwartałów zrealizowane zostało do spółek Enea Wytwarzanie i Enea Elektrownia Połaniec.

W trzech kwartałach br. GK LW Bogdanka SA poniosła wydatki inwestycyjne na poziomie blisko 294,7 mln zł. Największą część tej kwoty, prawie 214,4 mln zł, przeznaczono na nowe wyrobiska i modernizację istniejących.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 grudnia 2019 o 17:29
+21
A pogonić tego całego sasina z tym kilofem do fedrowania pod ziemią, niech nabierze szacunku dla ciężkiej pracy górników w regionie...
Avatar
Gość / 4 grudnia 2019 o 23:24
+10
Czołowi przodowi Sasin i Soboń!!!???
Avatar
FIZYCZNY / 4 grudnia 2019 o 22:09
+3
Na święto pełno pasorzytów a robić nie ma komu!
Avatar
Morytz / 4 grudnia 2019 o 20:59
+3
zamiast wójta biskup?
Avatar
GÓRNIK / 6 grudnia 2019 o 18:05
+2
Wstyd mi za piszących tu.. wy się nazywacie Polakami? Tylko aby obrazić , skomentować , wyszydzić, co za ludzie.. ani jednego normalnego komentarza. Jeśli chodzi o mnie to, nie mieszam się w polityke, nie obchodzi mnie Sasin , Soboń itp.. Faktem jest, że są ludzie którzy dbają o kopalnie i śledzą jej losy jak choćby Pan Stachowicz., Pan Prezes Wasil również widać , że z sercem podchodzi do spraw kopalni. Bardzo ładna akademia, a wypowiedź Pana Stacha to już kwintesencja. Pozdrawiam wszystkich górnik , tych co dla nich ważne jest dobro kopalni , a nie sprawy polityki i kogucikowania w internecie. WSTYD ZA WAS. Polak na Polaka, żeby tak krzywo patrzył. W dupach wam się przewraca.
Wstyd mi za piszących tu.. wy się nazywacie Polakami? Tylko aby obrazić , skomentować , wyszydzić, co za ludzie.. ani jednego normalnego komentarza. Jeśli chodzi o mnie to, nie mieszam się w polityke, nie obchodzi mnie Sasin , Soboń itp.. Faktem jest, że są ludzie którzy dbają o kopalnie i śledzą jej losy jak choćby Pan Stachowicz., Pan Prezes Wasil również widać , że z sercem podchodzi do spraw kopalni. Bardzo ładna akademia, a wypowiedź Pana Stacha to już kwintesencja. Pozdrawiam wszystkich górnik , tych co dla nich ważne jest dobro kopaln... rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2019 o 18:33
+2
ale ma laska czarne paznokcie,pewnikiem od fedrowania wungla,ciekawe ,czy reszte tez ma takie czarne?,a może ją glapa porwie do banku, może mu sie już znudziły te 2 stare baby z rybką na ustach po 3 faceliftingu plastycznym?
Avatar
już nie kawaler / 7 grudnia 2019 o 10:38
+1
Do- już nie kawaler. Co Ty bredzisz człowieku? jakieś uprzedzenia albo ból dupy. Wszystkie z lubelskiego znasz? Gratuluję Kasanowo.
 Dzięki za słowo uznania - Kasanowa, choć pisze się raczej Casanova. No dzięki, ale za takiego się nie uważam. Pewnie ty taki jesteś skoro mierzysz swoją miarą... Uprzedzenia? Nigdy! Fakty człowieczku. Jak pożyjesz na tym świecie, to zrozumiesz, po póki co nic jeszcze nie wiesz. A w LU żyję od wielu wielu lat więc ból dupy masz jedynie ty przez, no właśnie, brak wiedzy. No chyba że jesteś taką właśnie wyniosłą i zadufaną kobietą. Poza tym twoja wypowiedź ma się do mnie nijak, bo wypadałoby spojrzeć na mój nick - już nie kawaler - żeby twój mózg to ogarną- mam rodzinę, w tym wiadomo- żonę. Więc???
 Dzięki za słowo uznania - Kasanowa, choć pisze się raczej Casanova. No dzięki, ale za takiego się nie uważam. Pewnie ty taki jesteś skoro mierzysz swoją miarą... Uprzedzenia? Nigdy! Fakty człowieczku. Jak pożyjesz na tym świecie, to zrozumiesz, po póki co nic jeszcze nie wiesz. A w LU żyję od wielu wielu lat więc ból dupy masz jedynie ty przez, no właśnie, brak wiedzy. No chyba że jesteś taką właśnie wyniosłą i zadufaną kobietą. Poza tym twoja wypowiedź ma się do mnie nijak, bo wypadałoby spojrzeć na mój nick - już nie kawale... rozwiń
Avatar
elektryk / 5 grudnia 2019 o 16:08
+1
Fajna impreza: biskup, vipy ze złoconymi kilofami i ta górniczka, "Barbórka" z jej spracowanymi ryncoma. Mundur na niej to prosty kilofem w twarz górnikom dołowym. Ale ona jest pewnie, ten "inżynier górnictwa" jak mówił przy kaperowaniu Olka Groma juniora prezes "Czarnych", stąd takie spracowane rynce. W sumie nie dziwię się, wolno mieć "asystentki" prezesowi NBP, nie zabronione mieć "górniczkę".
 i tu cie dziadku boli , idz prać kalesony zima idzie
Avatar
DD / 11 grudnia 2019 o 13:07
0
Same paskudne mordy polityczne, jaka tam Barbórka, wstyd jeden wielki!
Avatar
ggg / 5 grudnia 2019 o 23:03
0
Nie widze przedstawicieli Mozambiku i Rosji?
Avatar
DD / 11 grudnia 2019 o 13:07
0
Same paskudne mordy polityczne, jaka tam Barbórka, wstyd jeden wielki!
Avatar
już nie kawaler / 7 grudnia 2019 o 10:38
+1
Do- już nie kawaler. Co Ty bredzisz człowieku? jakieś uprzedzenia albo ból dupy. Wszystkie z lubelskiego znasz? Gratuluję Kasanowo.
 Dzięki za słowo uznania - Kasanowa, choć pisze się raczej Casanova. No dzięki, ale za takiego się nie uważam. Pewnie ty taki jesteś skoro mierzysz swoją miarą... Uprzedzenia? Nigdy! Fakty człowieczku. Jak pożyjesz na tym świecie, to zrozumiesz, po póki co nic jeszcze nie wiesz. A w LU żyję od wielu wielu lat więc ból dupy masz jedynie ty przez, no właśnie, brak wiedzy. No chyba że jesteś taką właśnie wyniosłą i zadufaną kobietą. Poza tym twoja wypowiedź ma się do mnie nijak, bo wypadałoby spojrzeć na mój nick - już nie kawaler - żeby twój mózg to ogarną- mam rodzinę, w tym wiadomo- żonę. Więc???
 Dzięki za słowo uznania - Kasanowa, choć pisze się raczej Casanova. No dzięki, ale za takiego się nie uważam. Pewnie ty taki jesteś skoro mierzysz swoją miarą... Uprzedzenia? Nigdy! Fakty człowieczku. Jak pożyjesz na tym świecie, to zrozumiesz, po póki co nic jeszcze nie wiesz. A w LU żyję od wielu wielu lat więc ból dupy masz jedynie ty przez, no właśnie, brak wiedzy. No chyba że jesteś taką właśnie wyniosłą i zadufaną kobietą. Poza tym twoja wypowiedź ma się do mnie nijak, bo wypadałoby spojrzeć na mój nick - już nie kawale... rozwiń
Avatar
GÓRNIK / 6 grudnia 2019 o 18:05
+2
Wstyd mi za piszących tu.. wy się nazywacie Polakami? Tylko aby obrazić , skomentować , wyszydzić, co za ludzie.. ani jednego normalnego komentarza. Jeśli chodzi o mnie to, nie mieszam się w polityke, nie obchodzi mnie Sasin , Soboń itp.. Faktem jest, że są ludzie którzy dbają o kopalnie i śledzą jej losy jak choćby Pan Stachowicz., Pan Prezes Wasil również widać , że z sercem podchodzi do spraw kopalni. Bardzo ładna akademia, a wypowiedź Pana Stacha to już kwintesencja. Pozdrawiam wszystkich górnik , tych co dla nich ważne jest dobro kopalni , a nie sprawy polityki i kogucikowania w internecie. WSTYD ZA WAS. Polak na Polaka, żeby tak krzywo patrzył. W dupach wam się przewraca.
Wstyd mi za piszących tu.. wy się nazywacie Polakami? Tylko aby obrazić , skomentować , wyszydzić, co za ludzie.. ani jednego normalnego komentarza. Jeśli chodzi o mnie to, nie mieszam się w polityke, nie obchodzi mnie Sasin , Soboń itp.. Faktem jest, że są ludzie którzy dbają o kopalnie i śledzą jej losy jak choćby Pan Stachowicz., Pan Prezes Wasil również widać , że z sercem podchodzi do spraw kopalni. Bardzo ładna akademia, a wypowiedź Pana Stacha to już kwintesencja. Pozdrawiam wszystkich górnik , tych co dla nich ważne jest dobro kopaln... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 o 16:24
-2
doktorzy kościoła wiedzieli lepiej;„Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)-„Dziewczęta noszące spódniczki mini, pójdą do piekła.” (Wild, SJ, XX w.)-„Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj, to diabeł! Ona jest swoistym piekłem!” (Papież Pius II, 1405-1464)-„Kobieta winna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga.” (Ambroży, mędrzec Kościoła, 339-397) ,najbliżej obrazu boga jest tu niewątpliwie sasin hehe
doktorzy kościoła wiedzieli lepiej;„Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)-„Dziewczęta noszące spódniczki mini, pójdą do piekła.” (Wild, SJ, XX w.)-„Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj, to diabeł! Ona jest swoistym piekłem!” (Papież Pius II, 1405-1464)-„Kobieta winna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzon... rozwiń
Avatar
MaG / 6 grudnia 2019 o 12:23
-2
Do- już nie kawaler. Co Ty bredzisz człowieku? jakieś uprzedzenia albo ból dupy. Wszystkie z lubelskiego znasz? Gratuluję Kasanowo.
Avatar
już nie kawaler / 6 grudnia 2019 o 08:02
-3
Zdjęcie nr 7... ładna, nawet bardzo! Niemożliwe, że z lubelskiego. Choć z drugiej strony... może i jest, ale pewnie też jest bardzo bardzo zadufana w sobie, jak to ładne z lubelskiego. Niestety, coś na ten temat wiem.
Avatar
ggg / 5 grudnia 2019 o 23:03
0
Nie widze przedstawicieli Mozambiku i Rosji?
Avatar
Gość / 5 grudnia 2019 o 18:33
+2
ale ma laska czarne paznokcie,pewnikiem od fedrowania wungla,ciekawe ,czy reszte tez ma takie czarne?,a może ją glapa porwie do banku, może mu sie już znudziły te 2 stare baby z rybką na ustach po 3 faceliftingu plastycznym?
Avatar
elektryk / 5 grudnia 2019 o 16:08
+1
Fajna impreza: biskup, vipy ze złoconymi kilofami i ta górniczka, "Barbórka" z jej spracowanymi ryncoma. Mundur na niej to prosty kilofem w twarz górnikom dołowym. Ale ona jest pewnie, ten "inżynier górnictwa" jak mówił przy kaperowaniu Olka Groma juniora prezes "Czarnych", stąd takie spracowane rynce. W sumie nie dziwię się, wolno mieć "asystentki" prezesowi NBP, nie zabronione mieć "górniczkę".
 i tu cie dziadku boli , idz prać kalesony zima idzie
Avatar
Gość / 5 grudnia 2019 o 09:47
-1
Fajna impreza: biskup, vipy ze złoconymi kilofami i ta górniczka, "Barbórka" z jej spracowanymi ryncoma. Mundur na niej to prosty kilofem w twarz górnikom dołowym. Ale ona jest pewnie, ten "inżynier górnictwa" jak mówił przy kaperowaniu Olka Groma juniora prezes "Czarnych", stąd takie spracowane rynce. W sumie nie dziwię się, wolno mieć "asystentki" prezesowi NBP, nie zabronione mieć "górniczkę".
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 stycznia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 stycznia 2020 r. 0 1

Dobre pomysły na salon z aneksem kuchennym

Dobre pomysły na salon z aneksem kuchennym 0 0

Wraz z rosnącą popularnością małych mieszkań coraz częściej stajemy przed podjęciem decyzji: jak połączyć pokój dzienny z kuchnią. Te dwa pomieszczenia, mimo pełnienia zupełnie różnych funkcji, mogą stworzyć świetnie zgrany duet.

Pomysł radnego na hospicjum dla matek. "W Polsce takie ośrodki już funkcjonują, choć nie są one liczne"

Pomysł radnego na hospicjum dla matek. "W Polsce takie ośrodki już funkcjonują, choć nie są one liczne" 10 3

Jest pomysł, ale do realizacji jeszcze daleka droga. Radny Tomasz Szydło postuluje, by w powiecie świdnickim stworzyć hospicjum perinatalne. To miejsce, w którym opieką zostają otoczone kobiety ciężarne, których dziecko ma ciężkie i nieodwracalne zaburzenie rozwojowe prowadzące do śmierci płodu lub noworodka

Lublin: Miasto chce ułatwić Politechnice Lubelskiej zakup kamienicy

Lublin: Miasto chce ułatwić Politechnice Lubelskiej zakup kamienicy 0 4

Prezydent Lublina chce, by Rada Miasta zrezygnowała z żądania zwrotu bonifikaty udzielonej przez miasto Politechnice Lubelskiej podczas sprzedaży kamienicy przy Okopowej 8.

Uciekali przed policją pod wpływem narkotyków. W aucie były kilkumiesięczne dzieci
film

Uciekali przed policją pod wpływem narkotyków. W aucie były kilkumiesięczne dzieci 15 3

Głogów (woj. dolnośląskie). Na ulicach Głogowa doszło do policyjnego pościgu. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać samochód bez tablic rejestracyjnych, jednak kierowca zaczął wtedy uciekać. Okazało się, że cztery osoby dorosłe przebywające w aucie - w tym kierowca - były pod wpływem narkotyków. Co więcej, w samochodzie znajdowała się dwójka kilkumiesięcznych dzieci.

Koncert Marka Andrzejewskiego w Nałęczowie
1 lutego 2020, 19:30

Koncert Marka Andrzejewskiego w Nałęczowie 0 0

Kawiarnia Lipowa w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) zaprasza na koncert Marka Andrzejewskiego "Piosenki jak listy". Artysta wystąpi na scenie lokalu 1 lutego o godz. 19.30.

Lublin: Rozkopują ul. Turystyczną. Będą wyznaczać przystanki komunikacji miejskiej

Lublin: Rozkopują ul. Turystyczną. Będą wyznaczać przystanki komunikacji miejskiej 4 16

Problemów z przejazdem muszą się spodziewać kierowcy na ul. Turystycznej, gdzie zaczęła się przebudowa drogi związana z wyznaczeniem przystanków komunikacji miejskiej blisko przejazdu kolejowego

Licealiści w Terespolu będą od września uczyć się języka chińskiego

Licealiści w Terespolu będą od września uczyć się języka chińskiego 14 4

Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu (pow. bialski) od września będą uczyć się języka chińskiego. – Jest to związane z rozwojem suchego portu w Małaszewiczach – tłumaczy dyrektor szkoły.

Jaś zginął pod kołami tramwaju. Wyrok w zawieszeniu dla motorniczej z Poznania
film

Jaś zginął pod kołami tramwaju. Wyrok w zawieszeniu dla motorniczej z Poznania 0 2

Poznań. Poznański sąd skazał motorniczą, która śmiertelnie potrąciła w Poznaniu na przejściu dla pieszych ośmioletniego Jasia. Ani chłopiec, ani prowadząca tramwaj nie powinni znaleźć się na skrzyżowaniu - mieli czerwone światło. Kobieta dobrowolne poddała się karze roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Książka o „biciu dzieci na zimno” zniknie z rynku? Wydawcy: "Uczy przebaczenia i prawdomówności"

Książka o „biciu dzieci na zimno” zniknie z rynku? Wydawcy: "Uczy przebaczenia i prawdomówności" 0 4

Uczy przebaczania i prawdomówności – tak o książce „Pasterz dziecięcego serca” myślą jej polscy wydawcy. Po tym, jak m.in. lubelscy pedagodzy okrzyknęli pozycję instruktażem bicia niemowlaków, zdecydowali oni jednak o jej wycofaniu z otwartego rynku.

Policja przejęła nielegalne automaty do gier w Lublinie
galeria

Policja przejęła nielegalne automaty do gier w Lublinie 0 0

Policja zabezpieczyła 5 urządzeń. Trwa ustalanie, kto jest odpowiedzialny za zorganizowanie nielegalnych gier.

Premiera w Teatrze Andersena w Lublinie. W domach z betonu nie ma miłości [zdjęcia]
galeria

Premiera w Teatrze Andersena w Lublinie. W domach z betonu nie ma miłości [zdjęcia] 3 0

Ważne jest to, co prawdziwe, a nie sztuczne. Kiedy babcia Dora sprzeda gospodarkę i pójdzie do domu z betonu, zabierze ze sobą gąskę i świnkę. Ale w domach z betonu nie ma miłości. Życie toczy się w internecie, nikt z nikim nie rozmawia, a nawet nie segreguje śmieci. Nowy spektakl w Andersenie trafia w samo sedno. Brawo.

Koncert Pawła Szamburskiego w Kazimierzu
1 lutego 2020, 20:00

Koncert Pawła Szamburskiego w Kazimierzu 0 0

Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) zaprasza na koncert klarnecisty i kompozytora Pawła Szamburskiego. Wydarzenie odbędzie się 1 lutego o godz. 20.

Drugi transfer Górnika. Wzmocnienie z Ekstraklasy

Drugi transfer Górnika. Wzmocnienie z Ekstraklasy 0 3

25-letni Bartłomiej Kalinkowski podpisał z Górnikiem Łęczna 1,5 roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Pomocnik trafił do Łęcznej na zasadzie transferu definitywnego z występującego w PKO Ekstraklasie Łódzkiego Klubu Sportowego

Automatyk, kierowca mechanik, technik energetyk. Minister edukacji wskazuje zawody przyszłości w Polsce

Automatyk, kierowca mechanik, technik energetyk. Minister edukacji wskazuje zawody przyszłości w Polsce 1 4

Minister edukacji narodowej wskazał 24 zawody, na które prognozuje się zapotrzebowanie. W tegorocznym zestawieniu znalazły się takie zawody jak: ślusarz, mechanik-monter maszyn i urządzeń, a także technik energetyk. Jako nowe wskazane zostały: automatyk i technik-programista.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!