Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

31 grudnia 2018 r.
15:48

Drapieżne ptaki padły w Spiczynie. Ktoś je otruł? [zdjęcia]

0 7 A A

W okolicach Spiczyna znaleziono padlinę ptaków drapieżnych. Sprawę odkryli wolontariusze Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawa została zgłoszona do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Zwierząt. Nie wiadomo, czy przyczyn zgonu ptaków była naturalna, czy też świadome działanie człowieka. Być może ptaki pożarły domową trutkę na lisy.

- W sprawę zaangażowała się Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Jeśli okaże się prawdopodobne, że ptaki zostały uśmiercone celowo, złożymy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa - informuje Fundacja Lubelska Straż Ochrony Zwierząt.

- Apelujemy do mieszkańców gminy Spiczyn o zgłaszanie przypadków znalezienia padłych zwierząt do naszej Fundacji lub bezpośrednio do RDOŚ w Lublinie - dodaje fundacja.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 r. o 18:08
Gołymbiorzy bym sprawdził w pierwszej kolejności.
Avatar
Zenon / 3 stycznia 2019 r. o 15:17
Na pewno zrobił to jakiś miejscowy "dobry Polak katolik" bo przecież w Spiczynie czy też w Kijanach albo w Zawieprzycach żadnych imigrantów nie ma.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 r. o 14:46
Kto mieszka w tym Śpiczynie?. Jak nazwać takich ludzi?, czy są ludźmi?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 r. o 11:55
Powołać komisję śledczą!
Avatar
? / 1 stycznia 2019 r. o 11:23
oj coś ten Spiczyn???????????
Avatar
Charlężak / 4 stycznia 2019 r. o 09:51
Mieszkam w tej gminie.  Zawsze oko cieszyły te dostojne ptaki, siedząc na drzewie lub kołując nad dolinami Bystrzycy i Wieprza. Pozostał jeszcze kruk, który chyba mieszka w wieży kościoła w Bystrzycy. Kilka dni temu jeszcze go widziałem.
Avatar
Paweł / 1 stycznia 2019 r. o 10:04
Nie tylko ptaki. Koty również są okaleczane. Widziałem kilka które nadawały się tylko do uśpienia. Poodcinane prawie całe kończyny, po jakichś wnykach czy sidłach.
Avatar
Charlężak / 4 stycznia 2019 r. o 09:51
Mieszkam w tej gminie.  Zawsze oko cieszyły te dostojne ptaki, siedząc na drzewie lub kołując nad dolinami Bystrzycy i Wieprza. Pozostał jeszcze kruk, który chyba mieszka w wieży kościoła w Bystrzycy. Kilka dni temu jeszcze go widziałem.
Avatar
Zenon / 3 stycznia 2019 r. o 15:17
Na pewno zrobił to jakiś miejscowy "dobry Polak katolik" bo przecież w Spiczynie czy też w Kijanach albo w Zawieprzycach żadnych imigrantów nie ma.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 r. o 14:46
Kto mieszka w tym Śpiczynie?. Jak nazwać takich ludzi?, czy są ludźmi?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 r. o 11:55
Powołać komisję śledczą!
Avatar
? / 1 stycznia 2019 r. o 11:23
oj coś ten Spiczyn???????????
Avatar
Paweł / 1 stycznia 2019 r. o 10:04
Nie tylko ptaki. Koty również są okaleczane. Widziałem kilka które nadawały się tylko do uśpienia. Poodcinane prawie całe kończyny, po jakichś wnykach czy sidłach.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 r. o 18:08
Gołymbiorzy bym sprawdził w pierwszej kolejności.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

17-latka zatrzymana i skuta za pisanie kredą po chodniku w pobliżu kościoła
film

17-latka zatrzymana i skuta za pisanie kredą po chodniku w pobliżu kościoła

17-latka przed kościołem w Toruniu napisała na chodniku hasła poparcia dla środowiska LGBTQ+ i krytykujące Kościół. Jak relacjonuje, w pewnym momencie została skuta kajdankami przez policjantów.

Twórcze soboty dla dzieci w Galerii Labirynt
1 października 2022, 13:00

Twórcze soboty dla dzieci w Galerii Labirynt

Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na październikowe zajęcia edukacyjne dla dzieci. Spotkania będą się odbywały w soboty o godz. 13.

Lublin. Droga, nowe parkingi, pętla autobusowa. Planują przyszłość dzielnicy

Lublin. Droga, nowe parkingi, pętla autobusowa. Planują przyszłość dzielnicy

Gotowy jest nowy projekt planu zagospodarowania terenu w rejonie przyszłego przedłużenia ul. Smoluchowskiego do Zemborzyckiej. Planiści wprowadzili nieco zmian do pierwotnej wersji dokumentu.

Nowy park rozrywki w Lubelskiem. Wyspy Przygód (na razie) na próbę
Złota Setka 2021

Nowy park rozrywki w Lubelskiem. Wyspy Przygód (na razie) na próbę

W czerwcu oficjalnie otwarty zostanie nowy park rozrywki na Lubelszczyźnie. Już teraz zaprasza on jednak żądne nowych doznań maluchy i nastolatki. Długoterminowa inwestycja ma potencjał by stać się też edukacyjną perełką regionu, do której ciągnąć będą szkolne wycieczki.

Azoty Puławy kontra RK Nexe Nasice, czyli muszą być lepsi we wszystkim

Azoty Puławy kontra RK Nexe Nasice, czyli muszą być lepsi we wszystkim

W pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej Azoty Puławy zmierzą się u siebie z RK Nexe Nasice. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.45

Lublin. Utrudnienia na os. Poręba. Z Turkusowej naokoło

Lublin. Utrudnienia na os. Poręba. Z Turkusowej naokoło

Nieco wcześniej niż zwykle powinni wyjść dzisiaj do pracy mieszkańcy ul. Turkusowej, którym trudniej będzie wyjechać z osiedla z powodu prac przy kanalizacji burzowej.

Domek Grecki w Puławach czekają zmiany. Wiadomo, co się tam znajdzie

Domek Grecki w Puławach czekają zmiany. Wiadomo, co się tam znajdzie

Od kwietnia przyszłego roku główną siedzibą Biblioteki Miejskiej w Puławach będzie nowy gmach przy Wojska Polskiego. Domek Grecki przy Głębokiej po tej przeprowadzce ma służyć puławskim seniorom oraz pracowni dokumentującej dzieje miasta.

Charytatywnie na dwóch kółkach w Tomaszowie Lubelskim

Charytatywnie na dwóch kółkach w Tomaszowie Lubelskim

Pogoda nie zawiodła, uczestnicy tym bardziej. Podczas niedzielnego Miejskiego Święta Roweru w Tomaszowie Lubelskim była świetna zabawa, a przy okazji zebrano 3,5 tys. zł na rehabilitację 29-letniego Łukasza z Jezierni.

Biurowiec w wąwozie? Ratusz bliżej decyzji

Biurowiec w wąwozie? Ratusz bliżej decyzji

Czy zielona dolina niedaleko Starego Gaju stanie się placem budowy biurowca? Urząd Miasta znowu daje sobie dodatkowy czas na podjęcie takiej decyzji. Zamierza ją wydać najpóźniej za niecały miesiąc.

Wystawa "Ginące Zawody" w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach
30 września 2022, 17:00

Wystawa "Ginące Zawody" w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach

Galeria Piwnica w Puławach (Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Sieroszewskiego 4) zaprasza na wystawę fotografii Michała Landowskiego "Ginące Zawody". Otwarcie ekspozycji nastąpi 30 września o godz. 17.

Arkadiusz Onyszko stracił mandat radnego, ale pozostanie we władzach powiatu

Arkadiusz Onyszko stracił mandat radnego, ale pozostanie we władzach powiatu

Wygaszenie mandatu Arkadiuszowi Onyszce przez wojewodę lubelskiego nie kończy jego przygody z lokalną polityką. Były reprezentant Polski nadal będzie zasiadał w zarządzie powiatu, obok swojego partyjnego promotora – łęczyńskiego starosty. Tyle tylko, że nie będzie brać pieniędzy.

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Uczestniczki 5. edycji The Voice Kids – Lena Tylus i Julka Bieniek a także reprezentantka Polski na Eurowizji Junior Ala Tracz wystąpią jutro w Lublinie, podczas Studniówki Szlachetnej Paczki.

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?
Złota Setka

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?

Rozmowa z Julią Farbotką, założycielką sklepu i pracowni z ekskluzywnymi ręcznie szytymi torebkami ze Świdnika.

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż
z kraju
film

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż

Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice (woj. śląskie). 15- i 17-latek z Wodzisławia Śląskiego zostali ugodzeni nożem. Nastolatkowie zostali przetransportowani do szpitali. Jak informuje policja, prawdopodobnym sprawcą jest 12-latek. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane, a sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej
30 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej

W piątek, 30 września o godz. 17 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!