Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

27 grudnia 2016 r.
17:46

Dziadek gwałcił i molestował wnuczkę? Mężczyzna odpowie przed sądem

141 22 A A

Emeryt z Łęcznej jest podejrzewany o pedofilię. Mężczyzna odpowie za gwałty i molestowanie seksualne swojej wnuczki. Koszmar dziecka trwał przez kilka lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Mężczyzna został oskarżony o pięciokrotne dopuszczenie się wobec małoletniej obcowania płciowego oraz innych czynności seksualnych – wyjaśnia Paweł Banach, szef Prokuratury Rejonowej w Lublinie. – Do czynów tych dochodziło w latach 1998-2003.

Włodzimierz Ł., obecnie emeryt, został zatrzymany w sierpniu tego roku. To skutek zeznań, jakie złożyła jego wnuczka, aktualnie dorosła kobieta. Powiedziała śledczym, że jako niespełna 15-letnie dziecko była regularnie wykorzystywana przez swojego dziadka. Kobieta dopiero teraz zdobyła się na spotkanie z prokuratorem. Niewiele brakowało, a Włodzimierz Ł. uniknąłby zarzutów, z uwagi na przedawnienie sprawy.

Śledczy ustalili, że 67-letni dziś mężczyzna w przeszłości napastował nie tylko swoją wnuczkę. Miał również molestować jej koleżankę oraz własną córkę. Obie kobiety złożyły zeznania w tej sprawie i potwierdziły te informacje. W tym przypadku jednak Włodzimierz Ł. nie doczeka się kary. Właśnie z uwagi na przedawnienie.

Z akt sprawy wynika, że pedofilskie skłonności „dziadka” były rodzinną tajemnicą. Nie wiadomo jednak, dlaczego nikt wcześniej nie zareagował. Możliwe, że kobiety, które zdecydowały się na rozmowę z prokuratorem nie są jedynymi ofiarami Włodzimierza Ł. Mężczyzna często bowiem proponował krewnym i znajomym, że zaopiekuje się ich dziećmi na swojej działce rekreacyjnej. Ten wątek prokuratorskiego śledztwa nie zakończył się jednak zarzutami. Śledczy mogli oskarżyć 67-latka jedynie o molestowanie wnuczki.

Sprawą Włodzimierza Ł. zajmie się Sąd Rejonowy Lublin – Wschód. Mężczyzna będzie odpowiadał z wolnej stopy. Zamiast aresztu zastosowano wobec niego dozór policji. Oskarżony ma również zakaz zbliżania się do swojej wnuczki oraz dzieci w wieku poniżej 15 lat. Jeśli sąd uzna go za winnego, może trafić za kraty nawet na 12 lat.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 maja 2017 r. o 08:37
Tak czytam wasze komentarze i płakać się chce co piszecie. Było więcej dzieci kobiet w rodzinie do których się doboeral. Cała rodzina milczala nikt nic nie mówił aż wkoncu znalazła się najmłodsza osoba i powiedziała prawdę. Tu nie chodzi o pieniądze tylko o sprawiedliwość. Ktoś kto tego nie przeżył nie może wiedzieć co jest w głowie takiej osoby. Sama to przeżyłam jako małe dziecko i potem aby tylko dotknąć. Mam całe życie zepsute. On nie jest święty tylko dlatego się milczalo żeby uniknąć takich komentarzy i wysmoewania się. Niestety odpowie tylko za wnuczke bo wszystkie gwałty i molestowanie są przedawnione z racji wieku. I jak nie znacie sytuacji nie komentujcie
Tak czytam wasze komentarze i płakać się chce co piszecie. Było więcej dzieci kobiet w rodzinie do których się doboeral. Cała rodzina milczala nikt nic nie mówił aż wkoncu znalazła się najmłodsza osoba i powiedziała prawdę. Tu nie chodzi o pieniądze tylko o sprawiedliwość. Ktoś kto tego nie przeżył nie może wiedzieć co jest w głowie takiej osoby. Sama to przeżyłam jako małe dziecko i potem aby tylko dotknąć. Mam całe życie zepsute. On nie jest święty tylko dlatego się milczalo żeby uniknąć takich komentarzy i wysmoewania się. Niestety odpowi... rozwiń
Avatar
:) / 19 kwietnia 2017 r. o 23:10
Taka proźba, dziewczyna jest w kiepskim stanie. Nie komentujcie jak nie znacie sprawy.  Molestował wnuczkę córkę obie siostrzenice swojej żony i koleżankę wnuczki. Udało się tylko młodszej wnuczce.Roksanie.  Wnuczka tego człowieka prowadzi własną działalność i nie potrzebuje pieniędzy dziadka. Mało tego to jej ojciec pomagał budować mu domek w miejscowości Krzczeń.  Nie komentujcie jak nie wiecie 
Avatar
wnuczka / 4 stycznia 2017 r. o 18:08
Ja znam tą wnuczka dziadka nie. Ale wnuczka pazerna na kasę jak dziadek dawał kasę i sponsorowal wszystko to był dobry Ale jak dziadek już kasy nie daje to pedofil. Wnuczka powinna się mocno zastanowić skąd jej tatuś weźmie kasę gdy wszystko wyjdzie na jaw i wszyscy dowiedzą się ze ściemniasz bo kasa od dziadka i babci się włączyła.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 r. o 18:35
Ludzie! nie wiecie co to za wnuczka , dopóki dziadek dawał pieniądze to było dobrze , jak przestał dawać to go oskarżyła o molestowanie, nie tylko dziadka , ale i byłego dyrektora szkoły podst. do której chodziła! " pechowa wnuczka" ,że to jej się przytrafiło... Jej dziadek to w porządku facet , znam go z bardzo dobrej strony chce kasę niech idzie do pracy!!! ta wnuczka to cwany, przebiegły "lis" po 20 latach się wnuczka obudziła! może jej się to śniło !??
Avatar
masterfly / 30 grudnia 2016 r. o 18:26
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
mASZ RACJE!!!!
Napisałeś to 3 minuty później po poprzednim poście i ktoś ma ci uwierzyć że to nie ta sama osoba?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 r. o 17:06
mASZ RACJE!!!!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 r. o 17:03
Jak nie znacie prawdy to po co się w ogóle odzywacie , a alfonsów to se w rodzinie znajdźcie i sami się kastrujcie i fujary se sami obcinajcie jak nawet prawdy nie znacie tu nie ma ani jednej kropli prawdy. TU CHODZI JEDYNIE O KASE i nie komentujcie jak prawdy nie znacie!!!!!!!!!!!! I dopiero się wnuczka obudziła??!! pfff
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 r. o 17:46
Chociaż dziadek sobie poużywał..
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 r. o 13:25
Teraz zmiana Wydymać dziadka
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 r. o 10:16
Dziadek wyruchał wszystkich.
Avatar
Gość / 14 maja 2017 r. o 08:37
Tak czytam wasze komentarze i płakać się chce co piszecie. Było więcej dzieci kobiet w rodzinie do których się doboeral. Cała rodzina milczala nikt nic nie mówił aż wkoncu znalazła się najmłodsza osoba i powiedziała prawdę. Tu nie chodzi o pieniądze tylko o sprawiedliwość. Ktoś kto tego nie przeżył nie może wiedzieć co jest w głowie takiej osoby. Sama to przeżyłam jako małe dziecko i potem aby tylko dotknąć. Mam całe życie zepsute. On nie jest święty tylko dlatego się milczalo żeby uniknąć takich komentarzy i wysmoewania się. Niestety odpowie tylko za wnuczke bo wszystkie gwałty i molestowanie są przedawnione z racji wieku. I jak nie znacie sytuacji nie komentujcie
Tak czytam wasze komentarze i płakać się chce co piszecie. Było więcej dzieci kobiet w rodzinie do których się doboeral. Cała rodzina milczala nikt nic nie mówił aż wkoncu znalazła się najmłodsza osoba i powiedziała prawdę. Tu nie chodzi o pieniądze tylko o sprawiedliwość. Ktoś kto tego nie przeżył nie może wiedzieć co jest w głowie takiej osoby. Sama to przeżyłam jako małe dziecko i potem aby tylko dotknąć. Mam całe życie zepsute. On nie jest święty tylko dlatego się milczalo żeby uniknąć takich komentarzy i wysmoewania się. Niestety odpowi... rozwiń
Avatar
:) / 19 kwietnia 2017 r. o 23:10
Taka proźba, dziewczyna jest w kiepskim stanie. Nie komentujcie jak nie znacie sprawy.  Molestował wnuczkę córkę obie siostrzenice swojej żony i koleżankę wnuczki. Udało się tylko młodszej wnuczce.Roksanie.  Wnuczka tego człowieka prowadzi własną działalność i nie potrzebuje pieniędzy dziadka. Mało tego to jej ojciec pomagał budować mu domek w miejscowości Krzczeń.  Nie komentujcie jak nie wiecie 
Avatar
wnuczka / 4 stycznia 2017 r. o 18:08
Ja znam tą wnuczka dziadka nie. Ale wnuczka pazerna na kasę jak dziadek dawał kasę i sponsorowal wszystko to był dobry Ale jak dziadek już kasy nie daje to pedofil. Wnuczka powinna się mocno zastanowić skąd jej tatuś weźmie kasę gdy wszystko wyjdzie na jaw i wszyscy dowiedzą się ze ściemniasz bo kasa od dziadka i babci się włączyła.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 r. o 18:35
Ludzie! nie wiecie co to za wnuczka , dopóki dziadek dawał pieniądze to było dobrze , jak przestał dawać to go oskarżyła o molestowanie, nie tylko dziadka , ale i byłego dyrektora szkoły podst. do której chodziła! " pechowa wnuczka" ,że to jej się przytrafiło... Jej dziadek to w porządku facet , znam go z bardzo dobrej strony chce kasę niech idzie do pracy!!! ta wnuczka to cwany, przebiegły "lis" po 20 latach się wnuczka obudziła! może jej się to śniło !??
Avatar
masterfly / 30 grudnia 2016 r. o 18:26
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
mASZ RACJE!!!!
Napisałeś to 3 minuty później po poprzednim poście i ktoś ma ci uwierzyć że to nie ta sama osoba?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 r. o 17:06
mASZ RACJE!!!!
Avatar