Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

31 stycznia 2018 r.
12:10

Miejsce na oświadczyny lub sesję ślubną? Jeszcze w tym roku

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 19 A A
Pozostałości folwarku zostaną zagospodarowane w formie malowniczych ruin
Pozostałości folwarku zostaną zagospodarowane w formie malowniczych ruin (fot. UM Łęczna)

W Łęcznej szykują nowe, świetne miejsce np. na oświadczyny czy sesję ślubną. Chodzi o folwark Podzamcze, który ma być wyremontowany i pozostawiony jako romantyczne ruiny. Zakochani muszą jednak nieco poczekać, bo obiekt będzie gotowy 15 października tego roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W styczniu ubiegłego roku Gmina Łęczna podpisała umowę dotyczącą realizacji projektu „Zabezpieczenie i adaptacja obiektów dawnego folwarku w Parku Podzamcze”. Inwestycja zostanie wykonana przez Zakład Budowlano-Sprzętowy Jacka Krzysiaka.

– Jest to już kolejny etap prac związanych z rewitalizacją Parku Podzamcze. W 2017 roku zakończono odtworzenie XVIII-wiecznego ogrodu włoskiego wraz z historycznym układem parku – mówi Leszek Włodarski, zastępca burmistrza Łęcznej.

Obecny projekt zakłada zabezpieczenie ruin dawnego folwarku w zabytkowym Parku Podzamcze. W skład ruin wchodzi stajnia, dziewiętnastowieczna obora, wieża do suszenia chmielu oraz budynek gospodarczy.
– Inwestycja będzie prowadzona na terenie o powierzchni 2,96 ha. Ze względu na brak możliwości odtworzenia zniszczonych budynków, pozostałości folwarku zostaną zagospodarowane w formie malowniczych ruin, porośniętych roślinnością parkową, zabezpieczonych i dostępnych do zwiedzania – dodaje zastępca burmistrza.

Budynek suszarni zostanie zaadaptowany na punkt widokowy. Do ruin będzie można dojść nowymi, oświetlonymi alejkami. W ramach prac zostaną wykonane prace związane z adaptacją dawnej suszarni chmielu na wieżę widokową.

– Dziewiętnastowieczny obiekt zachował się w dobrym stanie technicznym – dodaje zastępca burmistrza. W celu dostosowania obiektu do pełnienia funkcji wieży widokowej zaprojektowano wewnętrzną wachlarzową klatkę schodową, składającą się z ocynkowanych stalowych schodów i podestów z ażurowej kraty pomostowej.

Wokół wieży na wysokości 10 metrów zostanie zamocowana obwodowa galeria widokowa. – Z pewnością wszyscy odwiedzający będą zauroczeni pięknymi widokami rozciągającymi się na Park Podzamcze oraz malownicze ujście Świnki do Wieprza – mówi Leszek Włodarski.

Już od kilku dni na terenie objętym inwestycją trwają prace związane z usunięciem chorego i uschniętego drzewostanu oraz zakrzaczeń.

– Całkowita wartość projektu to prawie 2,5 mln zł, z czego gminie udało się uzyskać dofinansowanie ze środków zewnętrznych w wysokości 1,9 mln zł. Rozpoczęte już prace potrwają do 15 października tego roku – zapowiada zastępca burmistrza Łęcznej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
V / 7 lutego 2018 r. o 18:05
+1
hiper propaganda! to sformułowanie "jeszcze w tym roku" wow, naprawdę? dopiero  luty :)
Avatar
oush / 1 lutego 2018 r. o 06:28
+1
O powiecie nie można tu pisać. Bo się jeszcze władza obrazi i nie będzie tekstów sponsorowanych wysyłać. To chyba jasne tu się pisze o tym co ta władza zrobiła dobrego. Artykuł sponsorowany
Avatar
and / 31 stycznia 2018 r. o 22:45
+1
Zielsko mnie nie interesuje, interesują mnie stare wysokie drzewa i odzyskanie widoku na rzekę oraz to aby znowu nie zarosło wszystko chwastami. Kwota nie jest jakoś porażająca biorąc pod uwagę park krajobrazowy i wymogi konserwatora zabytków, projektantka na spotkaniu obiecywała że nasadzenia nie bedą wymagały jakiejś troskiliwej opieki bo chodziło o niskie koszty utrzymania ale nie znam się na badylach więc nie potrafię tego ocenić. Wolę taką odnowę tego parku niż żadną jako mieszkaniec pobliskiego osiedla domków, a mieszkańców nie obrażam po prostu widzę tych wiecznie okupujących murek i ławeczki pod sklepem od rana do wieczora i sam prosiłem o monitoring bo bez niego sfrustrowana młodzież szybko doprowadzi inwestycję do stanu sprzed modernizacji. Za parę baniek to możesz dworeczek prywatnie za pomoca szwagra i kolegów zbudować niestety zgodnie z przepisami podatkami odbiorami projektami uzgodnieniami kwota zaczyna szybko rosnąć wiedzą o tym dobrze ci którzy budowali w ten sposób domy owszem tez uważam że można było troche taniej ale całkiem tanio to nie da rady. Czemu przeszkadza wam ta inwestycja czy ja jestem jedynym cieszącym się że wogóle coś drgnęło w tym zarośniętym i zapuszczonym parku i czemu używasz zwrotu macie zamiast mamy wygląda to tak jak byś był z innego wrogiego kraju. Czemu nie było nikogo gdy było to spotkanie myślałem że będzie tam spora grupa mieszkańców Łęcznej i okolic można było rozmawiać krytykować zadawać pytania dopiero teraz krytycy zza klawiatury się budzicie przecież w ten sposób nigdy nic się nie uda i jeszcze raz przypominam nie jestem związany z żadną ze stron wojujących w tym miasteczku.
Zielsko mnie nie interesuje, interesują mnie stare wysokie drzewa i odzyskanie widoku na rzekę oraz to aby znowu nie zarosło wszystko chwastami. Kwota nie jest jakoś porażająca biorąc pod uwagę park krajobrazowy i wymogi konserwatora zabytków, projektantka na spotkaniu obiecywała że nasadzenia nie bedą wymagały jakiejś troskiliwej opieki bo chodziło o niskie koszty utrzymania ale nie znam się na badylach więc nie potrafię tego ocenić. Wolę taką odnowę tego parku niż żadną jako mieszkaniec pobliskiego osiedla domków, a mieszkańców nie obrażam... rozwiń
Avatar
LLE85 / 31 stycznia 2018 r. o 22:13
+1
dobre pytanie z tym "serwisem" ale widać ze teraz tylko jedna firma się liczy
Avatar
styr / 31 stycznia 2018 r. o 22:00
+1
oświadczyny w malowniczych ruinach obory, stajni ? za te parę baniek to dwór zbudowałby, a nie mozesz remontu stajni z obora przeprowadzic tylko prowizorka, projekt niedoróbka, brak nowoczesnych rozwiazan np. nawodnień tego badylstwa co posadzone, ciekawe jakie gotowe rozwiazanie macie na serwis tego zielska i dla kogo , jakies kable doprojektowywali za oszałamiajace kwoty, , ten  "złoty park "to niezłe koryto , i proszę nie obrazać mieszkańców Podzamcza, 
Avatar
and / 31 stycznia 2018 r. o 21:03
+1
eurostat napisał:
z kogo wy chcecie zrobić odlotów? ten "end" to niby statystyczny czytelnik DW? Ale to słabe
 Człowieku nie jestem żadnym zwolennikiem żadnej partii ani starosty ani burmistrza tylko mieszkam tuż obok i jako jedyny byłem na spotkaniu gdzie pokazywano projekt zaznaczam jako jedyny ze zwykłych mieszkańców nie samorządowców nie sołtysów bo nikt się tym nie interesuje w starszej części Podzamcza mieszka w większości mało reprezentacyjna część społeczeństwa bardziej zainteresowana ceną piwa oraz wina w pobliskim sklepiku i promocjami w biedronce. Proszę nie mieszać mnie do tej polityki mam naturę narodowca i najchętniej wszystkich dotychczasowych urzędników pogoniłbym na 4 wiatry ale sam projekt interesuje mnie właśnie od strony wody aby można było odzyskać piękny widok zasłonięty drzewami samosiejkami rosnącymi tu dziko od kilkudziesięciu lat czekam też na tą przystań bo w powiecie łęczyńskim nie ma takiej nigdzie !!! Podczas gdy w sąsiednich powiatach są razem z zadaszeniami ławkami i miejscem na ognisko. W dobie wszechobecnej wścieklizny potrafię docenić dobre inicjatywy a ta jest jedną z nich i proszę jeszcze raz nie mieszać mnie z żadną ze stron walczącą o stołki w Łęcznej. Jakim chorym trzeba być by wszedzie wietrzyć spisek i afery a w dotychczasowych inwestycjach ta część Łęcznej była mocno pomijana i mówienie o tym go... jest po prostu niesmaczne podobnie jak o zarośniętych dinozaurach które były tu na długo przed światowym zainteresowaniem tymi gadami bedąc zupełnie oddolną inicjatywą w sumie to najładniejsza część tego miasteczka tylko bardzo zaniedbana.
 Człowieku nie jestem żadnym zwolennikiem żadnej partii ani starosty ani burmistrza tylko mieszkam tuż obok i jako jedyny byłem na spotkaniu gdzie pokazywano projekt zaznaczam jako jedyny ze zwykłych mieszkańców nie samorządowców nie sołtysów bo nikt się tym nie interesuje w starszej części Podzamcza mieszka w większości mało reprezentacyjna część społeczeństwa bardziej zainteresowana ceną piwa oraz wina w pobliskim sklepiku i promocjami w biedronce. Proszę nie mieszać mnie do tej polityki mam naturę narodowca i najchętniej ws... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2018 r. o 21:00
+1
Wreszcie będzie w Łęcznej super miejsce do spacerów i odpoczynku. Miejsce odzyska dawny blask przynajmniej jeżeli chodzi o zieleń i alejki. Niestety o dawnej zabudowie będą świadczyły w dużej części tylko ruiny. Dobrze, że ruiny nie będą się już rozpadać, bo aż żal ściska jak się widzi walące się mury ogrodzenia czy budynków. Ja tych krzaków czy drzew samosiejek nie żałuję, choć niektóre mają już kilkadziesiąt lat. Dla mieszkańców Łęcznej i Podzamcza powstanie super miejsce do rekreacji.
Avatar
sponsorowany / 31 stycznia 2018 r. o 20:40
+1
Kuczyński komentuje. Inaczej nie byłoby tu żadnego pozytywnego komentarza o poczynaniach urzędu. Siedzi i pisze. A o starostwie nic nie napiszą bo nie mogą tylko jakimś gownem się zajmują.
Avatar
eurostat / 31 stycznia 2018 r. o 20:07
+1
z kogo wy chcecie zrobić odlotów? ten "end" to niby statystyczny czytelnik DW? Ale to słabe
Avatar
and / 31 stycznia 2018 r. o 19:46
+1
Cekam na wycięcie w końcu drzew na skarpie aby odsłonić fantastyczny widok na rzekę, czekam też na przystań kajakową planowaną w tym miejscu i odnowienie spichlerza. Wtedy będzie super.
Avatar
V / 7 lutego 2018 r. o 18:05
+1
hiper propaganda! to sformułowanie "jeszcze w tym roku" wow, naprawdę? dopiero  luty :)
Avatar
oush / 1 lutego 2018 r. o 06:28
+1
O powiecie nie można tu pisać. Bo się jeszcze władza obrazi i nie będzie tekstów sponsorowanych wysyłać. To chyba jasne tu się pisze o tym co ta władza zrobiła dobrego. Artykuł sponsorowany
Avatar
and / 31 stycznia 2018 r. o 22:45
+1
Zielsko mnie nie interesuje, interesują mnie stare wysokie drzewa i odzyskanie widoku na rzekę oraz to aby znowu nie zarosło wszystko chwastami. Kwota nie jest jakoś porażająca biorąc pod uwagę park krajobrazowy i wymogi konserwatora zabytków, projektantka na spotkaniu obiecywała że nasadzenia nie bedą wymagały jakiejś troskiliwej opieki bo chodziło o niskie koszty utrzymania ale nie znam się na badylach więc nie potrafię tego ocenić. Wolę taką odnowę tego parku niż żadną jako mieszkaniec pobliskiego osiedla domków, a mieszkańców nie obrażam po prostu widzę tych wiecznie okupujących murek i ławeczki pod sklepem od rana do wieczora i sam prosiłem o monitoring bo bez niego sfrustrowana młodzież szybko doprowadzi inwestycję do stanu sprzed modernizacji. Za parę baniek to możesz dworeczek prywatnie za pomoca szwagra i kolegów zbudować niestety zgodnie z przepisami podatkami odbiorami projektami uzgodnieniami kwota zaczyna szybko rosnąć wiedzą o tym dobrze ci którzy budowali w ten sposób domy owszem tez uważam że można było troche taniej ale całkiem tanio to nie da rady. Czemu przeszkadza wam ta inwestycja czy ja jestem jedynym cieszącym się że wogóle coś drgnęło w tym zarośniętym i zapuszczonym parku i czemu używasz zwrotu macie zamiast mamy wygląda to tak jak byś był z innego wrogiego kraju. Czemu nie było nikogo gdy było to spotkanie myślałem że będzie tam spora grupa mieszkańców Łęcznej i okolic można było rozmawiać krytykować zadawać pytania dopiero teraz krytycy zza klawiatury się budzicie przecież w ten sposób nigdy nic się nie uda i jeszcze raz przypominam nie jestem związany z żadną ze stron wojujących w tym miasteczku.
Zielsko mnie nie interesuje, interesują mnie stare wysokie drzewa i odzyskanie widoku na rzekę oraz to aby znowu nie zarosło wszystko chwastami. Kwota nie jest jakoś porażająca biorąc pod uwagę park krajobrazowy i wymogi konserwatora zabytków, projektantka na spotkaniu obiecywała że nasadzenia nie bedą wymagały jakiejś troskiliwej opieki bo chodziło o niskie koszty utrzymania ale nie znam się na badylach więc nie potrafię tego ocenić. Wolę taką odnowę tego parku niż żadną jako mieszkaniec pobliskiego osiedla domków, a mieszkańców nie obrażam... rozwiń
Avatar
LLE85 / 31 stycznia 2018 r. o 22:13
+1
dobre pytanie z tym "serwisem" ale widać ze teraz tylko jedna firma się liczy
Avatar
styr / 31 stycznia 2018 r. o 22:00
+1
oświadczyny w malowniczych ruinach obory, stajni ? za te parę baniek to dwór zbudowałby, a nie mozesz remontu stajni z obora przeprowadzic tylko prowizorka, projekt niedoróbka, brak nowoczesnych rozwiazan np. nawodnień tego badylstwa co posadzone, ciekawe jakie gotowe rozwiazanie macie na serwis tego zielska i dla kogo , jakies kable doprojektowywali za oszałamiajace kwoty, , ten  "złoty park "to niezłe koryto , i proszę nie obrazać mieszkańców Podzamcza, 
Avatar
and / 31 stycznia 2018 r. o 21:03
+1
eurostat napisał:
z kogo wy chcecie zrobić odlotów? ten "end" to niby statystyczny czytelnik DW? Ale to słabe
 Człowieku nie jestem żadnym zwolennikiem żadnej partii ani starosty ani burmistrza tylko mieszkam tuż obok i jako jedyny byłem na spotkaniu gdzie pokazywano projekt zaznaczam jako jedyny ze zwykłych mieszkańców nie samorządowców nie sołtysów bo nikt się tym nie interesuje w starszej części Podzamcza mieszka w większości mało reprezentacyjna część społeczeństwa bardziej zainteresowana ceną piwa oraz wina w pobliskim sklepiku i promocjami w biedronce. Proszę nie mieszać mnie do tej polityki mam naturę narodowca i najchętniej wszystkich dotychczasowych urzędników pogoniłbym na 4 wiatry ale sam projekt interesuje mnie właśnie od strony wody aby można było odzyskać piękny widok zasłonięty drzewami samosiejkami rosnącymi tu dziko od kilkudziesięciu lat czekam też na tą przystań bo w powiecie łęczyńskim nie ma takiej nigdzie !!! Podczas gdy w sąsiednich powiatach są razem z zadaszeniami ławkami i miejscem na ognisko. W dobie wszechobecnej wścieklizny potrafię docenić dobre inicjatywy a ta jest jedną z nich i proszę jeszcze raz nie mieszać mnie z żadną ze stron walczącą o stołki w Łęcznej. Jakim chorym trzeba być by wszedzie wietrzyć spisek i afery a w dotychczasowych inwestycjach ta część Łęcznej była mocno pomijana i mówienie o tym go... jest po prostu niesmaczne podobnie jak o zarośniętych dinozaurach które były tu na długo przed światowym zainteresowaniem tymi gadami bedąc zupełnie oddolną inicjatywą w sumie to najładniejsza część tego miasteczka tylko bardzo zaniedbana.
 Człowieku nie jestem żadnym zwolennikiem żadnej partii ani starosty ani burmistrza tylko mieszkam tuż obok i jako jedyny byłem na spotkaniu gdzie pokazywano projekt zaznaczam jako jedyny ze zwykłych mieszkańców nie samorządowców nie sołtysów bo nikt się tym nie interesuje w starszej części Podzamcza mieszka w większości mało reprezentacyjna część społeczeństwa bardziej zainteresowana ceną piwa oraz wina w pobliskim sklepiku i promocjami w biedronce. Proszę nie mieszać mnie do tej polityki mam naturę narodowca i najchętniej ws... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2018 r. o 21:00
+1
Wreszcie będzie w Łęcznej super miejsce do spacerów i odpoczynku. Miejsce odzyska dawny blask przynajmniej jeżeli chodzi o zieleń i alejki. Niestety o dawnej zabudowie będą świadczyły w dużej części tylko ruiny. Dobrze, że ruiny nie będą się już rozpadać, bo aż żal ściska jak się widzi walące się mury ogrodzenia czy budynków. Ja tych krzaków czy drzew samosiejek nie żałuję, choć niektóre mają już kilkadziesiąt lat. Dla mieszkańców Łęcznej i Podzamcza powstanie super miejsce do rekreacji.
Avatar
sponsorowany / 31 stycznia 2018 r. o 20:40
+1
Kuczyński komentuje. Inaczej nie byłoby tu żadnego pozytywnego komentarza o poczynaniach urzędu. Siedzi i pisze. A o starostwie nic nie napiszą bo nie mogą tylko jakimś gownem się zajmują.
Avatar
eurostat / 31 stycznia 2018 r. o 20:07
+1
z kogo wy chcecie zrobić odlotów? ten "end" to niby statystyczny czytelnik DW? Ale to słabe
Avatar
and / 31 stycznia 2018 r. o 19:46
+1
Cekam na wycięcie w końcu drzew na skarpie aby odsłonić fantastyczny widok na rzekę, czekam też na przystań kajakową planowaną w tym miejscu i odnowienie spichlerza. Wtedy będzie super.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

83-latkę obudził w środku nocy telefon. Kobieta straciła oszczędności

83-latkę obudził w środku nocy telefon. Kobieta straciła oszczędności

Ponad 13 tysięcy złotych straciła mieszkanka Białej Podlaskiej. W nocy zadzwonił do niej mężczyzna, podając się za syna kobiety. Twierdził, że miał wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy.

Chełm. Zamknięty wiadukt. Autobusy jeżdzą inaczej

Chełm. Zamknięty wiadukt. Autobusy jeżdzą inaczej

Drogowcy rozpoczęli prace przy rondzie Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, które spina ul. Rejowiecką i Rampa Brzeska oraz Armii Krajowej. W efekcie zamknięto wiadukt, zmieniła się więc organizacja ruchu i trasy linii autobusowych.

Lubelskie. Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Dane z miast i powiatów

Lubelskie. Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Dane z miast i powiatów

161 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. Nie odnotowano ani jednego nowego przypadku w powiecie włodawskim.

Koronawirus w Polsce. Raport 15 maja 2021 r.

Koronawirus w Polsce. Raport 15 maja 2021 r.

Jest 2 896 nowych osób zakażonych i 6 764 tych, którzy wyzdrowieli. Ministerstwo Zdrowia opublikowało właśnie najnowszy raport dotyczący koronawirusa.

46-letni kierowca staranował znak drogowy. Mężczyzna był pijany

46-letni kierowca staranował znak drogowy. Mężczyzna był pijany

Dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca mazdy, którego zatrzymali policjanci w miejscowości Janów (powiat chełmski). 46-letni mężczyzna wjechał do rowu i uszkodził znak drogowy.

Nocna fiesta w Lublinie. Otworzyli ogródki piwne [ZDJĘCIA]
galeria

Nocna fiesta w Lublinie. Otworzyli ogródki piwne [ZDJĘCIA]

Dokładnie minutę po północy z piątku na sobotę puby i bary przyjęły pierwszych, od miesięcy, gości.

Powiat chełmski. Drzewo spadło na jezdnię. Powodem nie była wichura

Powiat chełmski. Drzewo spadło na jezdnię. Powodem nie była wichura

Oparło się wichurze, złamały go wiosenne pąki. Konary starego drzewa nie wytrzymały naporu i runęły na drogę tuż przed Rozięcinem w gminie Wojsławice. Trzeba było interwencji strażaków, aby droga znów stała się przejezdna.

Lublin. Nowe opłaty za wywóz śmieci są już nieuchronne. Uchwała nie została unieważniona

Lublin. Nowe opłaty za wywóz śmieci są już nieuchronne. Uchwała nie została unieważniona

Już nic nie zatrzyma planowanej na 1 lipca zmiany opłat za wywóz śmieci od mieszkańców Lublina. Regionalna Izba Obrachunkowa nie znalazła podstaw do uchylenia decyzji Rady Miasta, która dla większości mieszkańców oznacza podwyżkę opłat

Motor zagra w Krakowie z Hutnikiem. Kibice będą dodatkowym atutem rywali?

Motor zagra w Krakowie z Hutnikiem. Kibice będą dodatkowym atutem rywali?

Rok temu cała Polska żyła konfliktem Motoru i Hutnika o to, która z drużyn powinna awansować do II ligi. Ostatecznie na tym poziomie występują obie ekipy. A w sobotę zmierzą się ze sobą w Krakowie (godz. 17). Gospodarze będą mieli już wsparcie swoich kibiców.

Lubelskie. Jednego dnia ogłosili przetarg na dwie obwodnice
galeria

Lubelskie. Jednego dnia ogłosili przetarg na dwie obwodnice

Zamość i Szczebrzeszyn będą miały obwodnice. Drogowcy właśnie ogłosili odpowiedni przetarg.

Jak zrobić idealny koktajl? Barmanka z Lublina o drinkach i konkursie World Class
Magazyn

Jak zrobić idealny koktajl? Barmanka z Lublina o drinkach i konkursie World Class

Rozmowa z Olgą Palamarchuk, barmanką z Lublina, uczestniczką ogólnopolskiego konkursu barmańskiego World Class.

Nie ma mocnych na reklamową brzydotę. "Wolna amerykanka"

Nie ma mocnych na reklamową brzydotę. "Wolna amerykanka"

Mimo tego, że miasto Puławy uchodzi za rozwinięte, to wobec reklamowego chaosu psującego estetykę przestrzeni publicznych jest zupełnie bezradne. Nie prowadzi w tym względzie żadnej polityki. W efekcie na ogrodzeniach i budynkach latami może wisieć niemal wszystko.

Chełm. Tłumy na pl. Łuczkowskiego, bo zjechały foodtrucki
zdjęcia
galeria

Chełm. Tłumy na pl. Łuczkowskiego, bo zjechały foodtrucki

Dawno nie widziany ruch i gwar wrócił na plac Łuczkowskiego w Chełmie. Miesiące covidowej pustki szybko wypełnili amatorzy orientalnej gastronomii. Wszystko za sprawą weekendowego karawaningu foodtrucków, który właśnie zawitał do Chełma.

Lublin. Dawno nie było takiej imprezy. Wszystkie pierogi świata
zdjęcia
galeria

Lublin. Dawno nie było takiej imprezy. Wszystkie pierogi świata

Japońskie, hiszpańskie, tybetańskie. Do niedzieli można skosztować najbardziej wyszukanych pierogów.

Młodzi Białorusini manifestowali w Lublinie. Ich koledzy stają przed sądem
zdjęcia
galeria

Młodzi Białorusini manifestowali w Lublinie. Ich koledzy stają przed sądem

Piątkowa pikieta w centrum Lublina to wyraz solidarności młodych Białorusinów z kolegami, którzy zostali w ojczyźnie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.