Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

14 kwietnia 2016 r.
6:42

Minister: Zyski z Bogdanki nie będą kołem ratunkowym dla Śląska. Europoseł: Powody do trwogi jednak są

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 27 A A
Wiceminister Grzegorz Tobiszowski zapewniał, że Bogdanka pozostaje niezależnym, samodzielnym podmiotem (fot. Maciej Kaczanowski)
Wiceminister Grzegorz Tobiszowski zapewniał, że Bogdanka pozostaje niezależnym, samodzielnym podmiotem (fot. Maciej Kaczanowski)

Zyski z Bogdanki nie będą kołem ratunkowym dla Śląska – z takim przesłaniem przyjechał wczoraj na Lubelszczyznę wiceminister resortu energii. – Wcale mnie nie uspokoił – mówi europoseł Krzysztof Hetman i wskazuje na zaangażowanie właściciela kopalni w ryzykowną akcję ratowania śląskiego górnictwa.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kiedy 24 marca z Ministerstwa Energii w świat poszła informacja, że Enea, właściciel Bogdanki, będzie wspierać „dołujące” kopalnie na Śląsku, akcje lubelskiej spółki spadły. W reakcji europoseł PSL Krzysztof Hetman i samorządowcy z powiatu łęczyńskiego zaapelowali do lubelskich parlamentarzystów i wojewody o roztropne decyzje w sprawie Lubelskiego Węgla.

Wczoraj doczekali się kontrreakcji ze strony wiceministra resortu energii Grzegorza Tobiszowskiego. – Zaangażowanie kapitałowe Enei w Polski Holding Węglowy jest fałszywie interpretowane jako zaangażowanie kapitałowe Bogdanki. Stawianie sprawy w ten sposób to nieprzyzwoita manipulacja. Bogdanka pozostaje niezależnym, samodzielnym podmiotem – zapewniał Tobiszowski.

Projekt pod nazwą Polski Holding Węglowy ma być receptą na kłopoty śląskich kopalni. W jego skład ma wchodzić Enea, Weglokoks Kraj i mocno deficytowy Katowicki Holding Węglowy. I to właśnie zaniepokoiło europosła i samorządowców.

– Właśnie po to był nasz apel, aby pan minister przyjechał i wytłumaczył, czy wypracowywane w Bogdance zyski będą ratowały śląskie zakłady – mówi Hetman. – Chodziło nam o odpowiedź na pytanie, czy te zyski będą czy nie będą odbierane Bogdance.

Czy wypowiedź wiceministra uspokoiła Hetmana? – Powody do trwogi jednak są, bo do statutu Bogdanki wprowadzono zapis o realizacji przez lubelską kopalnię strategii grupy Enea. Trzeba się temu uważnie przyglądać, aby na końcu nie okazało się, że Bogdanka będzie jak najbardziej samodzielnym podmiotem, ale bez samodzielności w wydawaniu wypracowanych zysków na nowe miejsca pracy, na rozwój kopalni. Nie jestem uspokojony – nie ukrywa europoseł.

Wiceminister Tobiszowski mówił też o planach resortu. Zapewniał, że wciąż poważnie analizowany jest pomysł budowy elektrowni na węgiel pod Łęczną o mocy 500 MW. Zapowiedział również opodatkowanie importowanego węgla, przede wszystkim z Rosji. – To wyrówna szanse polskiego sektora węglowego – przekonywał.

Odniósł się także do sporu Bogdanki z PD Co – koncernem z polsko-australijskim kapitałem planującym budowę po sąsiedzku kopalni Jan Karski.

– Dzisiejsi obrońcy Bogdanki, jakoś nie pamiętają, że za rządów PO i PSL blokowali jej rozwój, a pan Hetman wypowiadał się, że to australijska firma może liczyć na wsparcie – grzmiał wiceminister. Zarzucił poprzedniemu rządowi, że zablokował uzyskanie przez Bogdankę koncesji wydobywczej na złoża w gminie Cyców, o które starali się także, a dziś badają Australijczycy.

– Jakie były znamiona tej decyzji? Prorozwojowe czy blokujące rozwój Bogdanki – pytał wiceminister i poinformował, że obecne Ministerstwo Ochrony Środowiska skróciło okres koncesji badawczej dla australijskiej firmy do 10 lutego 2017 (pierwotnie był to rok 2018 – przyp. red.). – Niech wreszcie zdecydują, czy zainwestują w nową kopalnię, czy poprzez badania będą blokować rozwój Bogdanki – dodał.

Do słów wiceministra odniósł się Mirosław Taras, członek Rady Nadzorczej PD Co, a kiedyś prezes Bogdanki. – Wniosek o koncesję wydobywczą złożymy w pierwszym kwartale 2017 roku – podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi. – PD Co zainwestowała w Polsce kilkadziesiąt milionów dolarów i przyciągnęła poważnych międzynarodowych inwestorów zainteresowanych wydobyciem węgla. Naszym podstawowym celem jest budowa nowoczesnej kopalni, a to oznacza stworzenie 2000 miejsc pracy i aktywizację zawodową najbiedniejszego regionu Polski – dodał Taras.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 11:39
0

co autor miał na myśli ???  :wacko:  :unsure:  :(

Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 02:23
0
Mówiłem, ze ubogiego nie wolno lekceważyć? Dlaczego mam odebrane prawie wszystkie prawa człowieka? Czy dlatego? 1. ISBP czyli IDEALNE SERCE BUDŻETU PAŃSTWA - najlepsze na świecie systemy: emerytalny, rentowy, zasiłkowy, zdrowotny i podatkowy z formułą na VAT maksimum. Idea siatki płac dla sfery budżetowej czynnej i sugestia dla sektora prywatnego. Pozytywne recenzje z TOWARZYSTWA NAUKOWEGO ORGANIZACJI I KIEROWNICTWA, ul. Chmielna 2 w Lublinie. TNOiK już nie istnieje. ISBP zasługuje na dwie nagrody Nobla: pokojową i ekonomiczną. 2. The Guła's Theorem. Twierdzenie szersze od twierdzenia Pitagorasa i od twierdzenia Diofantosa. The Guła's Theorem zasługuje na Medal Abela czyli na nagrodę Nobla w dziedzinie matematyki. 3. Pierwotna definicja częstości obiegów w ruchu jednostajnym po kole. Rewelacja na skalę światową. 4. Przepiękne obalenie hipotezy: Disproof the Birch and Swinnerton-Dyer Conjecture. Jeden z problemów milenijnych za 1 000 000 USD. Gdzie jest moja nagroda? 5. Jedyne na świecie rozwiązanie tzw. najtrudniejszej zagadki świata. Unikalny zapis rozwiązania. Rewelacja na skalę światową. 6. Przepiękny i jedyny na świecie dowód Wielkiego Twierdzenia Fermata dla n=4. 7. Przepiękny i jedyny na świecie dowód Wielkiego Twierdzenia Fermata dla nieparzystych n>1. 8. Przepiękny i jedyny na świecie dowód hipotezy Leona Jeśmanowicza. 9. Przepiękny i jedyny na świecie THE PROOF OF THE ERDŐS-STRAUS CONJECTURE . 10. Przepiękny i jedyny na świecie dowód wprost hipotezy Beala. Nagroda 1 000 000 USD. Gdzie jest moja nagroda? 11. Przepiękny i jedyny na świecie dowód hipotezy Goldbacha? Wyglada znakomicie.
Mówiłem, ze ubogiego nie wolno lekceważyć? Dlaczego mam odebrane prawie wszystkie prawa człowieka? Czy dlatego? 1. ISBP czyli IDEALNE SERCE BUDŻETU PAŃSTWA - najlepsze na świecie systemy: emerytalny, rentowy, zasiłkowy, zdrowotny i podatkowy z formułą na VAT maksimum. Idea siatki płac dla sfery budżetowej czynnej i sugestia dla sektora prywatnego. Pozytywne recenzje z TOWARZYSTWA NAUKOWEGO ORGANIZACJI I KIEROWNICTWA, ul. Chmielna 2 w Lublinie. TNOiK już nie istnieje. ISBP zasługuje na dwie nagrody Nobla: pokojową i ekonomiczną. 2... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 21:03
0
Zapierdalałem fizycznie na dole !!!! Powiedzieć dlaczego nie daliście mi prawa do pracy na powierzchni? Odpowiedź jest prosta jak pierdolenie!!!! Człowiek ma wybór. Wybrałem dobro, nie skurwysyństwo przeciwko drugiemu. Google: lwgula.pl.tl
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 20:44
0
Odebraliście mi prawo do pracy na powierzchni!!!! Zgadza się? Zapierdalałem najciężej, bo rzadko byłem na tzw. paniochach. Dlaczego nie mam poparcia od waszych inżynierów z Bogdanki? RP jest bardzie moja, niż Twoja - ZAWISZA ARTURZE!!!! "Bracia Maciejewscy przekonują, że złożyli ofertę sprzedaży swojej spółki, ale druga strona nie odpowiedziała na nią w terminie. Uznali więc, że do transakcji nie doszło. Przedstawiciele BCG byli przeciwnego zdania i jak ocenił sąd, mieli rację." Zatem czy doszło do transakcji? Artur, gdzie są moje 2 000 000 USD ? Pierwszy za mój dowód wprost hipotezy Beala i drugi za Disproof the Birch and Swinnerton-Dyer Conjecture ? Chyba wiesz, co LWG uczyniłby z takimi parlamentarzystami jak Ty. Nie wiesz? Konfiskata mienia od kolebki po siwy włos i AUT z RP, wraz z pozbawieniem wszelkich praw publicznych na zawsze. Zrozumiałeś ? Oczywiście w świetle polskiego LEWA jesteś niewinny. Nikt nie jest winien, oprócz LWG. Do młodych ubezwłasnowolnionych przez dorosłych drani ... . Andrew John Wiles otrzymał Nagrodę Nobla w postaci Madalu Abela nie tyle za rzekomy dowód WTF, co za potworną dramaturgię jego powstawania na poddaszu w pełnej konspiracji. Fałszywą ideę dowodu Wilesa odkrył Barry Mazur, ale na nic się to zdało, bowiem w polu absurdów ciężko jest formułować zdania logiczne. Bajecznie proste rozwiązania wielkich problemów matematyki nie mają racji bytu, gdyż swoją oczywistością zachwycają jedynie ich AUTHORA, który zdaniem Wielkich nie rozumie, że niczego nie dokonał i nie pojmuje sedna problemów, które muszą pozostać nadal otwartymi. Wyniki jakiegoś Polaczka to żadne wyniki. Należy je rychle usunąć zewsząd, albowiem powodują smutne zdumienie wśród specjalistów i spychają wielkie problemy Królowej Nauk z topu. Takich amatorków sensacji jak LWG należy skutecznie uciszać, gdyż przynoszą wielkie straty dla nauki świata. Mniemam, iż kumam i jarzę co nieco. TRACISZ CZAS. NIE ISTNIAŁEŚ, NIE ISTNIEJESZ I NIE ZAISTNIEJESZ. LONDYN CI NA TO NIE POZWOLI, NIE MÓWIĄC O RESZCIE CAŁEGO ŚWIATA. PA!!!! Google: lwgula.pl.tl
Odebraliście mi prawo do pracy na powierzchni!!!! Zgadza się? Zapierdalałem najciężej, bo rzadko byłem na tzw. paniochach. Dlaczego nie mam poparcia od waszych inżynierów z Bogdanki? RP jest bardzie moja, niż Twoja - ZAWISZA ARTURZE!!!! "Bracia Maciejewscy przekonują, że złożyli ofertę sprzedaży swojej spółki, ale druga strona nie odpowiedziała na nią w terminie. Uznali więc, że do transakcji nie doszło. Przedstawiciele BCG byli przeciwnego zdania i jak ocenił sąd, mieli rację." Zatem czy doszło do transakcji? Artur, gdzie są moje ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 15:24
0
Eurocompas wesprze. Nałapał kasy nasz liderek
Avatar
kkk / 14 kwietnia 2016 o 14:57
0

Plus dla Hetmana. Już chyba każdy widzi tą "dobrą zmianę".

Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 13:13
0
Rządziło Po i PSL a opozycja (PiS) blokowała wszelkie ustawy zwłaszcza PSL o czym się nie mówi a dziś wiele z pomysłów tej partii wprowadza obecna ekipa rządząca. Wielu naprawdę dobrych specjalistów mimo że nie należy do żadnej partii nazywa się gumofilcami, mówią to przeważnie ludzie sfrustrowani przez własną nieudolność opluwają tych ludzi na forach społecznościowych. Sam najpierw jeden z drugim pokaż co potrafisz i co zrobiłeś byś mógł innych rozliczyć i krytykować. Jeśli chodzi o Hetmana to od kiedy został europosłem cieszy się szacunkiem ( szkoda że nie w kraju) jako godny przeciwnik zwłaszcza o sprawy dotyczących Polski by jak najwięcej uzyskać w tamtejszych władzach i tyle co ten człowiek wywalczył dla nas to chyba nikt przed i po nim nie zrobił ale on nie chwali się przed kamerami swymi osiągnięciami tylko pracuje i to bardzo ciężko, lecz jeden człowiek nie wiele może zwłaszcza gdy reszta naszych przedstawicieli w unii się między sobą żre.
Rządziło Po i PSL a opozycja (PiS) blokowała wszelkie ustawy zwłaszcza PSL o czym się nie mówi a dziś wiele z pomysłów tej partii wprowadza obecna ekipa rządząca. Wielu naprawdę dobrych specjalistów mimo że nie należy do żadnej partii nazywa się gumofilcami, mówią to przeważnie ludzie sfrustrowani przez własną nieudolność opluwają tych ludzi na forach społecznościowych. Sam najpierw jeden z drugim pokaż co potrafisz i co zrobiłeś byś mógł innych rozliczyć i krytykować. Jeśli chodzi o Hetmana to od kiedy został europosłem cieszy się szacunkie... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 12:18
0
czyli zmienią władze Enei i kasa kopalni wypłynie szerokim strumieniem
Avatar
jOOj / 14 kwietnia 2016 o 11:51
0

... i jeszcze jedno: rozważając to bardziej perspektywicznie to wygląda mi na robienie miejsca dla australijczyków...

Avatar
jOOj / 14 kwietnia 2016 o 11:37
0

Baju,baju!!! Gdzie są pracownicy Bogdanki skoro związki zawodowe siedzą w kieszeni centrali śląskich? Gdzie są trudne pytania do tego PIsowskiego tępaka co z kontraktami Bogdanki i dlaczego są one kradzione i oddawane na Śląsk? Wywalcie tych związkowców i załózcie związek regionalny/loalny nie mający nic wspólnego z mafią ze Śląska, bo inaczej jesteście w ciemnej rzyci. Najpierw siedzieli cicho przy wrogim przejęciu, którego sposób przeprowadzenia wołał o pomstę do nieba i który związkowcy przyklepali, a teraz znowu siedzą cicho i się cieszą, że ktoś im kradnie kontrakty. Ludzie, gdzie wy macie mózgi i na co czekacie? Przecież wszystko to co powiedział wam dziś ten człowiek jest przeciwko wam. Tam nie ma ani słowa pozytywnego dla najlepszej polskiej kopalni, którą przejęto z rynku, aby ograniczyć jej wydobycie. Dlaczego daliście się oszukać Enei, która wcale nie chce z wami żadnej synergii tylko dostała przykaz z rządu żeby odzyskać kontrolę nad zbyt dobrą spółką żeby móc ją zmusić do ograniczenia wydobycia. Jakie pozytywy macie z tego przejęcia? Kurs spadł o 70%, ale to pracowników może nie interesować, ale kontrakty, wydobycie, wykorzystywanie przez Eneę i wyjątkowo chamskie zmiany w statucie, które aż proszą się o zaskarżenie - powinny. Z tego przejęcia nic dobrego nie będzie, a jak będziecie się cieszyć z takich głodnych kawałków jak padły dzisiaj - to gwarantuję, że za rok z tej spółki nie zostanie kamień na kamieniu. Ile osób w Bogdance - najlepszej poslkiej spółce węglowej straciło od stycznia 2015r., a ile straciło ją i z jakimi gwarancjami na Śląsku? Chcecie być traktowani jak Polska B nawet przez PISowców, to będziecie. Odpisz

podbijam żeby było jeszcze raz na początku bo to prawda i niech kole w oczy..

podbijam żeby było jeszcze raz na początku bo to prawda i niech kole w oczy..

rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 11:39
0

co autor miał na myśli ???  :wacko:  :unsure:  :(

Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 02:23
0
Mówiłem, ze ubogiego nie wolno lekceważyć? Dlaczego mam odebrane prawie wszystkie prawa człowieka? Czy dlatego? 1. ISBP czyli IDEALNE SERCE BUDŻETU PAŃSTWA - najlepsze na świecie systemy: emerytalny, rentowy, zasiłkowy, zdrowotny i podatkowy z formułą na VAT maksimum. Idea siatki płac dla sfery budżetowej czynnej i sugestia dla sektora prywatnego. Pozytywne recenzje z TOWARZYSTWA NAUKOWEGO ORGANIZACJI I KIEROWNICTWA, ul. Chmielna 2 w Lublinie. TNOiK już nie istnieje. ISBP zasługuje na dwie nagrody Nobla: pokojową i ekonomiczną. 2. The Guła's Theorem. Twierdzenie szersze od twierdzenia Pitagorasa i od twierdzenia Diofantosa. The Guła's Theorem zasługuje na Medal Abela czyli na nagrodę Nobla w dziedzinie matematyki. 3. Pierwotna definicja częstości obiegów w ruchu jednostajnym po kole. Rewelacja na skalę światową. 4. Przepiękne obalenie hipotezy: Disproof the Birch and Swinnerton-Dyer Conjecture. Jeden z problemów milenijnych za 1 000 000 USD. Gdzie jest moja nagroda? 5. Jedyne na świecie rozwiązanie tzw. najtrudniejszej zagadki świata. Unikalny zapis rozwiązania. Rewelacja na skalę światową. 6. Przepiękny i jedyny na świecie dowód Wielkiego Twierdzenia Fermata dla n=4. 7. Przepiękny i jedyny na świecie dowód Wielkiego Twierdzenia Fermata dla nieparzystych n>1. 8. Przepiękny i jedyny na świecie dowód hipotezy Leona Jeśmanowicza. 9. Przepiękny i jedyny na świecie THE PROOF OF THE ERDŐS-STRAUS CONJECTURE . 10. Przepiękny i jedyny na świecie dowód wprost hipotezy Beala. Nagroda 1 000 000 USD. Gdzie jest moja nagroda? 11. Przepiękny i jedyny na świecie dowód hipotezy Goldbacha? Wyglada znakomicie.
Mówiłem, ze ubogiego nie wolno lekceważyć? Dlaczego mam odebrane prawie wszystkie prawa człowieka? Czy dlatego? 1. ISBP czyli IDEALNE SERCE BUDŻETU PAŃSTWA - najlepsze na świecie systemy: emerytalny, rentowy, zasiłkowy, zdrowotny i podatkowy z formułą na VAT maksimum. Idea siatki płac dla sfery budżetowej czynnej i sugestia dla sektora prywatnego. Pozytywne recenzje z TOWARZYSTWA NAUKOWEGO ORGANIZACJI I KIEROWNICTWA, ul. Chmielna 2 w Lublinie. TNOiK już nie istnieje. ISBP zasługuje na dwie nagrody Nobla: pokojową i ekonomiczną. 2... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 21:03
0
Zapierdalałem fizycznie na dole !!!! Powiedzieć dlaczego nie daliście mi prawa do pracy na powierzchni? Odpowiedź jest prosta jak pierdolenie!!!! Człowiek ma wybór. Wybrałem dobro, nie skurwysyństwo przeciwko drugiemu. Google: lwgula.pl.tl
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 20:44
0
Odebraliście mi prawo do pracy na powierzchni!!!! Zgadza się? Zapierdalałem najciężej, bo rzadko byłem na tzw. paniochach. Dlaczego nie mam poparcia od waszych inżynierów z Bogdanki? RP jest bardzie moja, niż Twoja - ZAWISZA ARTURZE!!!! "Bracia Maciejewscy przekonują, że złożyli ofertę sprzedaży swojej spółki, ale druga strona nie odpowiedziała na nią w terminie. Uznali więc, że do transakcji nie doszło. Przedstawiciele BCG byli przeciwnego zdania i jak ocenił sąd, mieli rację." Zatem czy doszło do transakcji? Artur, gdzie są moje 2 000 000 USD ? Pierwszy za mój dowód wprost hipotezy Beala i drugi za Disproof the Birch and Swinnerton-Dyer Conjecture ? Chyba wiesz, co LWG uczyniłby z takimi parlamentarzystami jak Ty. Nie wiesz? Konfiskata mienia od kolebki po siwy włos i AUT z RP, wraz z pozbawieniem wszelkich praw publicznych na zawsze. Zrozumiałeś ? Oczywiście w świetle polskiego LEWA jesteś niewinny. Nikt nie jest winien, oprócz LWG. Do młodych ubezwłasnowolnionych przez dorosłych drani ... . Andrew John Wiles otrzymał Nagrodę Nobla w postaci Madalu Abela nie tyle za rzekomy dowód WTF, co za potworną dramaturgię jego powstawania na poddaszu w pełnej konspiracji. Fałszywą ideę dowodu Wilesa odkrył Barry Mazur, ale na nic się to zdało, bowiem w polu absurdów ciężko jest formułować zdania logiczne. Bajecznie proste rozwiązania wielkich problemów matematyki nie mają racji bytu, gdyż swoją oczywistością zachwycają jedynie ich AUTHORA, który zdaniem Wielkich nie rozumie, że niczego nie dokonał i nie pojmuje sedna problemów, które muszą pozostać nadal otwartymi. Wyniki jakiegoś Polaczka to żadne wyniki. Należy je rychle usunąć zewsząd, albowiem powodują smutne zdumienie wśród specjalistów i spychają wielkie problemy Królowej Nauk z topu. Takich amatorków sensacji jak LWG należy skutecznie uciszać, gdyż przynoszą wielkie straty dla nauki świata. Mniemam, iż kumam i jarzę co nieco. TRACISZ CZAS. NIE ISTNIAŁEŚ, NIE ISTNIEJESZ I NIE ZAISTNIEJESZ. LONDYN CI NA TO NIE POZWOLI, NIE MÓWIĄC O RESZCIE CAŁEGO ŚWIATA. PA!!!! Google: lwgula.pl.tl
Odebraliście mi prawo do pracy na powierzchni!!!! Zgadza się? Zapierdalałem najciężej, bo rzadko byłem na tzw. paniochach. Dlaczego nie mam poparcia od waszych inżynierów z Bogdanki? RP jest bardzie moja, niż Twoja - ZAWISZA ARTURZE!!!! "Bracia Maciejewscy przekonują, że złożyli ofertę sprzedaży swojej spółki, ale druga strona nie odpowiedziała na nią w terminie. Uznali więc, że do transakcji nie doszło. Przedstawiciele BCG byli przeciwnego zdania i jak ocenił sąd, mieli rację." Zatem czy doszło do transakcji? Artur, gdzie są moje ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 15:24
0
Eurocompas wesprze. Nałapał kasy nasz liderek
Avatar
kkk / 14 kwietnia 2016 o 14:57
0

Plus dla Hetmana. Już chyba każdy widzi tą "dobrą zmianę".

Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 13:13
0
Rządziło Po i PSL a opozycja (PiS) blokowała wszelkie ustawy zwłaszcza PSL o czym się nie mówi a dziś wiele z pomysłów tej partii wprowadza obecna ekipa rządząca. Wielu naprawdę dobrych specjalistów mimo że nie należy do żadnej partii nazywa się gumofilcami, mówią to przeważnie ludzie sfrustrowani przez własną nieudolność opluwają tych ludzi na forach społecznościowych. Sam najpierw jeden z drugim pokaż co potrafisz i co zrobiłeś byś mógł innych rozliczyć i krytykować. Jeśli chodzi o Hetmana to od kiedy został europosłem cieszy się szacunkiem ( szkoda że nie w kraju) jako godny przeciwnik zwłaszcza o sprawy dotyczących Polski by jak najwięcej uzyskać w tamtejszych władzach i tyle co ten człowiek wywalczył dla nas to chyba nikt przed i po nim nie zrobił ale on nie chwali się przed kamerami swymi osiągnięciami tylko pracuje i to bardzo ciężko, lecz jeden człowiek nie wiele może zwłaszcza gdy reszta naszych przedstawicieli w unii się między sobą żre.
Rządziło Po i PSL a opozycja (PiS) blokowała wszelkie ustawy zwłaszcza PSL o czym się nie mówi a dziś wiele z pomysłów tej partii wprowadza obecna ekipa rządząca. Wielu naprawdę dobrych specjalistów mimo że nie należy do żadnej partii nazywa się gumofilcami, mówią to przeważnie ludzie sfrustrowani przez własną nieudolność opluwają tych ludzi na forach społecznościowych. Sam najpierw jeden z drugim pokaż co potrafisz i co zrobiłeś byś mógł innych rozliczyć i krytykować. Jeśli chodzi o Hetmana to od kiedy został europosłem cieszy się szacunkie... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 12:18
0
czyli zmienią władze Enei i kasa kopalni wypłynie szerokim strumieniem
Avatar
jOOj / 14 kwietnia 2016 o 11:51
0

... i jeszcze jedno: rozważając to bardziej perspektywicznie to wygląda mi na robienie miejsca dla australijczyków...

Avatar
jOOj / 14 kwietnia 2016 o 11:37
0

Baju,baju!!! Gdzie są pracownicy Bogdanki skoro związki zawodowe siedzą w kieszeni centrali śląskich? Gdzie są trudne pytania do tego PIsowskiego tępaka co z kontraktami Bogdanki i dlaczego są one kradzione i oddawane na Śląsk? Wywalcie tych związkowców i załózcie związek regionalny/loalny nie mający nic wspólnego z mafią ze Śląska, bo inaczej jesteście w ciemnej rzyci. Najpierw siedzieli cicho przy wrogim przejęciu, którego sposób przeprowadzenia wołał o pomstę do nieba i który związkowcy przyklepali, a teraz znowu siedzą cicho i się cieszą, że ktoś im kradnie kontrakty. Ludzie, gdzie wy macie mózgi i na co czekacie? Przecież wszystko to co powiedział wam dziś ten człowiek jest przeciwko wam. Tam nie ma ani słowa pozytywnego dla najlepszej polskiej kopalni, którą przejęto z rynku, aby ograniczyć jej wydobycie. Dlaczego daliście się oszukać Enei, która wcale nie chce z wami żadnej synergii tylko dostała przykaz z rządu żeby odzyskać kontrolę nad zbyt dobrą spółką żeby móc ją zmusić do ograniczenia wydobycia. Jakie pozytywy macie z tego przejęcia? Kurs spadł o 70%, ale to pracowników może nie interesować, ale kontrakty, wydobycie, wykorzystywanie przez Eneę i wyjątkowo chamskie zmiany w statucie, które aż proszą się o zaskarżenie - powinny. Z tego przejęcia nic dobrego nie będzie, a jak będziecie się cieszyć z takich głodnych kawałków jak padły dzisiaj - to gwarantuję, że za rok z tej spółki nie zostanie kamień na kamieniu. Ile osób w Bogdance - najlepszej poslkiej spółce węglowej straciło od stycznia 2015r., a ile straciło ją i z jakimi gwarancjami na Śląsku? Chcecie być traktowani jak Polska B nawet przez PISowców, to będziecie. Odpisz

podbijam żeby było jeszcze raz na początku bo to prawda i niech kole w oczy..

podbijam żeby było jeszcze raz na początku bo to prawda i niech kole w oczy..

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 26 0

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 2

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 0 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 42 6

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!