Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

24 lutego 2015 r.
9:45
Edytuj ten wpis

Niewygodne dokumenty czy makulatura - co wynosiła z gminy urzędniczka?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 51 A A

Ważne dokumenty czy zbędna makulatura, którą z braku niszczarki urzędnicy palą w swoich domach? Co urzędniczka wynosiła rano z budynku sprawdza teraz policja i prokuratura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
16 lutego Dorota Szczęsna, wójt gminy Spiczyn, zawiadomiła policję. Jej zdaniem, wieloletnia pracownica Urzędu Gminy wynosiła urzędowe dokumenty.

Przeszukanie

- Przeprowadziliśmy przeszukanie w mieszkaniu osoby wskazanej przez wójt - informuje Magdalena Krasna, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

- Chodzi o złamanie paragrafu 276 Kodeksu karnego o bezprawnym rozporządzaniu dokumentami. Grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności - mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów. - Prowadzimy postępowanie w sprawie - dodaje rzecznik.

Dokumenty miała wynosić bliska współpracownica byłego wójta. - 16 lutego wcześnie rano zarejestrowała ją kamera pobliskiego banku. Bocznym wejściem wynosiła z budynku Urzędu Gminy kartony z dokumentami - mówi nasz informator.

"To nagonka"

- To była makulatura z mojego biurka - przekonuje tymczasem urzędniczka. - Od kilku miesięcy trwa na mnie nagonka w internecie. Odbiło się to na moim zdrowiu i lekarz dał mi zwolnienie. Przed pójściem na L4 chciałam zamknąć sprawy, czyli spalić urzędową makulaturę oraz napisać sprawozdanie do GUS z prac Rady Gminy. Do tego był mi potrzebny segregator z dokumentami - tłumaczy.
Z jej relacji wynika, że palenie dokumentów przez pracowników UG to praktyka stosowana od lat. - U nas w urzędzie nie ma niszczarki - tłumaczy. I dodaje: Podczas przeszukania policja zabezpieczyła dwa, czy trzy ksera dokumentów z 2008 czy 2009 roku. Nic nieznaczące.

O takich praktykach mówi też były wójt gminy Mirosław Krzysiak. - Rzeczywiście, urzędnicy sami palili niepotrzebne dokumenty. A jeśli ktoś miał pracę po godzinach, to brał papiery do domu. Sam też tak robiłem - dodaje Krzysiak.

"Na takie rzeczy miałem czas"

Po gminie krąży plotka, że to były wójt "czyścił” urząd z niewygodnych dokumentów. - To idiotyzm. Po pierwsze, nie mam czego ukrywać. Po drugie, pani Barbara nie ma dostępu do księgowości. Po trzecie, na takie rzeczy był czas - po wyborach miałem dwa tygodnie na przekazanie urzędu - mówi Mirosław Krzysiak.

Nowa wójt nie chciała o tej sprawie rozmawiać. - Nic nie mogę mówić. Sprawa jest wyjaśniana - ucina Dorota Szczęsna.
Wczoraj popołudniu zwołano nadzwyczajną sesję Rady Gminy Spiczyn.

- Pani wójt zatrudniła zastępcę bez konsultacji z radą. Poza tym chcemy poznać sytuację w gminie i porozmawiać o sprawie pani Barbary, która przepracowała w urzędzie 35 lat - mówi Joanna Dejko, przewodnicząca Rady Gminy w Spiczynie.

Sesja miała burzliwy przebieg. Wójt Szczęsna oświadczyła, że zwolniła panią Barbarę dyscyplinarnie, za wynoszenie z urzędu dokumentów.

Do sprawy wrócimy.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ubawiony Karol ... / 24 lutego 2015 r. o 11:53
+1

Internauci ubolewają nad urzędnikami oraz samorządowcami zapominając, że władze samorządowe są naturalnym odzwierciedleniem miejscowej społeczności. Innymi słowy, jaki elektorat, taka władza ...

Avatar
Gość / 9 kwietnia 2015 r. o 21:45
0

Szanowna Pani Dorotą Szczęsna,która wygrała wybory przez to że prosiła niektóre osoby by namawiały inne zeby na nią głosować.Mam taką uwagę.Pani ta nie nadaje się na to stanowisko nie ma pojęcia na temat tak wielkich spraw i tak duzych pieniedzy które sie obracaja nie wiem dlaczego ludize ją wybrali chyba zeby zrobic na złosc panu Krzysiakowi który moim zdaniem był bardzo dobrym wojtem zrobił wiele dla Gminy a przez 2 miesiace gdy pani wojt jest narazie nic nie zrobiła a wręcz są tylko na niąskargi.

jest rooznica ona uzywa papieru toaletowego reszta wnioskow

jest rooznica ona uzywa papieru toaletowego reszta wnioskow

rozwiń
Avatar
WRC / 26 marca 2015 r. o 16:13
0

jaki jest dalszy ciąg  tej sprawy ?

są zarzuty ? i dla kogo ?

czy rozdmuchana bańka mydlana ?

Avatar
Semmy / 6 marca 2015 r. o 08:07
0

Szanowna Pani Dorotą Szczęsna,która wygrała wybory przez to że prosiła niektóre osoby by namawiały inne zeby na nią głosować.Mam taką uwagę.Pani ta nie nadaje się na to stanowisko nie ma pojęcia na temat tak wielkich spraw i tak duzych pieniedzy które sie obracaja nie wiem dlaczego ludize ją wybrali chyba zeby zrobic na złosc panu Krzysiakowi który moim zdaniem był bardzo dobrym wojtem zrobił wiele dla Gminy a przez 2 miesiace gdy pani wojt jest narazie nic nie zrobiła a wręcz są tylko na niąskargi.

Demokracja to wolność, a więc  wolno nam się uwsteczniać !

Czy wiemy już co wyniosła Pani B. dlaczego Gmina w tak kryzysowej sytuacji nie zajęła stanowiska, nie wydała oświadczenia w celu wyjaśnienia mieszkańcom tego incydentu. Czy sprawą zajmuje się też Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych ?

Czy nas mieszkańców nie zasypią oferty domów handlowych czy innych super okazji?

Demokracja to wolność, a więc  wolno nam się uwsteczniać !

Czy wiemy już co wyniosła Pani B. dlaczego Gmina w tak kryzysowej sytuacji nie zajęła stanowiska, nie wydała oświadczenia w celu wyjaśnienia mieszkańcom tego incydentu. Czy sprawą zajmuje się też Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych ?

Czy nas mieszkańców nie zasypią oferty domów handlowych czy innych super okazji?

rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2015 r. o 14:21
0

Oni nie mieliby komu lizać tyłka. Są niezależni. Mogą Kosiarskiemu powiedzieć w oczy to o czym ty bałbyś się nawet pomyśleć ze strachu o swoją pracę no i pracę żony w MOPSie Panie Q......i.

Liżą,liżą aż w Łęcznej mlaska,wcześniej lizali jednemu teraz wszystkim S M A C Z N E G O.

Avatar
Luki / 3 marca 2015 r. o 12:02
0

No właśnie.

Lepiej być sobą a nikt nigdy nie powie o tobie złego zdania, no chyba, że ten o którym myślimy.

Avatar
Gość / 3 marca 2015 r. o 10:53
0

Jeden się brzydzi lizodupstwem a drugi nie. Kwestia wyboru. Kuczyński wybrał opcje wezeliniarstwa a inni drogę niezależności. Z niezależności przynajmniej ludzie się nie śmieją na ulicy, palcami nie wytykają od lizusów nie wyzywają.

Avatar
aaa / 3 marca 2015 r. o 09:16
0

Oni nie mieliby komu lizać tyłka. Są niezależni. Mogą Kosiarskiemu powiedzieć w oczy to o czym ty bałbyś się nawet pomyśleć ze strachu o swoją pracę no i pracę żony w MOPSie Panie Q......i.

szkolenie przeszli ...... wystarczy tylko sobie przypomnieć

Avatar
Gość / 3 marca 2015 r. o 08:50
0

Boisz się, że stracisz pracę czy po prostu każdy wójt ma swojego lizusa. Do Łęczyńskiego lizodupca ci wiele brakuje ale staraj się staraj.

o tak! ten łęczyński jest wyjątkowy. Może nakazy płatnicze w tym roku poroznosi.

Avatar
Gość / 3 marca 2015 r. o 08:21
0

Oni nie mieliby komu lizać tyłka. Są niezależni. Mogą Kosiarskiemu powiedzieć w oczy to o czym ty bałbyś się nawet pomyśleć ze strachu o swoją pracę no i pracę żony w MOPSie Panie Q......i.

Avatar
Gość / 9 kwietnia 2015 r. o 21:45
0

Szanowna Pani Dorotą Szczęsna,która wygrała wybory przez to że prosiła niektóre osoby by namawiały inne zeby na nią głosować.Mam taką uwagę.Pani ta nie nadaje się na to stanowisko nie ma pojęcia na temat tak wielkich spraw i tak duzych pieniedzy które sie obracaja nie wiem dlaczego ludize ją wybrali chyba zeby zrobic na złosc panu Krzysiakowi który moim zdaniem był bardzo dobrym wojtem zrobił wiele dla Gminy a przez 2 miesiace gdy pani wojt jest narazie nic nie zrobiła a wręcz są tylko na niąskargi.

jest rooznica ona uzywa papieru toaletowego reszta wnioskow

jest rooznica ona uzywa papieru toaletowego reszta wnioskow

rozwiń
Avatar
WRC / 26 marca 2015 r. o 16:13
0

jaki jest dalszy ciąg  tej sprawy ?

są zarzuty ? i dla kogo ?

czy rozdmuchana bańka mydlana ?

Avatar
Semmy / 6 marca 2015 r. o 08:07
0

Szanowna Pani Dorotą Szczęsna,która wygrała wybory przez to że prosiła niektóre osoby by namawiały inne zeby na nią głosować.Mam taką uwagę.Pani ta nie nadaje się na to stanowisko nie ma pojęcia na temat tak wielkich spraw i tak duzych pieniedzy które sie obracaja nie wiem dlaczego ludize ją wybrali chyba zeby zrobic na złosc panu Krzysiakowi który moim zdaniem był bardzo dobrym wojtem zrobił wiele dla Gminy a przez 2 miesiace gdy pani wojt jest narazie nic nie zrobiła a wręcz są tylko na niąskargi.

Demokracja to wolność, a więc  wolno nam się uwsteczniać !

Czy wiemy już co wyniosła Pani B. dlaczego Gmina w tak kryzysowej sytuacji nie zajęła stanowiska, nie wydała oświadczenia w celu wyjaśnienia mieszkańcom tego incydentu. Czy sprawą zajmuje się też Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych ?

Czy nas mieszkańców nie zasypią oferty domów handlowych czy innych super okazji?

Demokracja to wolność, a więc  wolno nam się uwsteczniać !

Czy wiemy już co wyniosła Pani B. dlaczego Gmina w tak kryzysowej sytuacji nie zajęła stanowiska, nie wydała oświadczenia w celu wyjaśnienia mieszkańcom tego incydentu. Czy sprawą zajmuje się też Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych ?

Czy nas mieszkańców nie zasypią oferty domów handlowych czy innych super okazji?

rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2015 r. o 14:21
0

Oni nie mieliby komu lizać tyłka. Są niezależni. Mogą Kosiarskiemu powiedzieć w oczy to o czym ty bałbyś się nawet pomyśleć ze strachu o swoją pracę no i pracę żony w MOPSie Panie Q......i.

Liżą,liżą aż w Łęcznej mlaska,wcześniej lizali jednemu teraz wszystkim S M A C Z N E G O.

Avatar
Luki / 3 marca 2015 r. o 12:02
0

No właśnie.

Lepiej być sobą a nikt nigdy nie powie o tobie złego zdania, no chyba, że ten o którym myślimy.

Avatar
Gość / 3 marca 2015 r. o 10:53
0

Jeden się brzydzi lizodupstwem a drugi nie. Kwestia wyboru. Kuczyński wybrał opcje wezeliniarstwa a inni drogę niezależności. Z niezależności przynajmniej ludzie się nie śmieją na ulicy, palcami nie wytykają od lizusów nie wyzywają.

Avatar
aaa / 3 marca 2015 r. o 09:16
0

Oni nie mieliby komu lizać tyłka. Są niezależni. Mogą Kosiarskiemu powiedzieć w oczy to o czym ty bałbyś się nawet pomyśleć ze strachu o swoją pracę no i pracę żony w MOPSie Panie Q......i.

szkolenie przeszli ...... wystarczy tylko sobie przypomnieć

Avatar
Gość / 3 marca 2015 r. o 08:50
0

Boisz się, że stracisz pracę czy po prostu każdy wójt ma swojego lizusa. Do Łęczyńskiego lizodupca ci wiele brakuje ale staraj się staraj.

o tak! ten łęczyński jest wyjątkowy. Może nakazy płatnicze w tym roku poroznosi.

Avatar
Gość / 3 marca 2015 r. o 08:21
0

Oni nie mieliby komu lizać tyłka. Są niezależni. Mogą Kosiarskiemu powiedzieć w oczy to o czym ty bałbyś się nawet pomyśleć ze strachu o swoją pracę no i pracę żony w MOPSie Panie Q......i.

Avatar
?? / 3 marca 2015 r. o 06:51
0

Ten łęczyński jest jedyny w swoim rodzaju.

Drugiego takiego lizusa nie znajdziecie w całej wschodniej Polsce.

Ale o kogo chodzi w grę wchodzi trzech,P,F,lub S?