Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

24 lutego 2015 r.
9:45
Edytuj ten wpis

Niewygodne dokumenty czy makulatura - co wynosiła z gminy urzędniczka?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
53 51 A A

Ważne dokumenty czy zbędna makulatura, którą z braku niszczarki urzędnicy palą w swoich domach? Co urzędniczka wynosiła rano z budynku sprawdza teraz policja i prokuratura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
16 lutego Dorota Szczęsna, wójt gminy Spiczyn, zawiadomiła policję. Jej zdaniem, wieloletnia pracownica Urzędu Gminy wynosiła urzędowe dokumenty.

Przeszukanie

- Przeprowadziliśmy przeszukanie w mieszkaniu osoby wskazanej przez wójt - informuje Magdalena Krasna, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

- Chodzi o złamanie paragrafu 276 Kodeksu karnego o bezprawnym rozporządzaniu dokumentami. Grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności - mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów. - Prowadzimy postępowanie w sprawie - dodaje rzecznik.

Dokumenty miała wynosić bliska współpracownica byłego wójta. - 16 lutego wcześnie rano zarejestrowała ją kamera pobliskiego banku. Bocznym wejściem wynosiła z budynku Urzędu Gminy kartony z dokumentami - mówi nasz informator.

"To nagonka"

- To była makulatura z mojego biurka - przekonuje tymczasem urzędniczka. - Od kilku miesięcy trwa na mnie nagonka w internecie. Odbiło się to na moim zdrowiu i lekarz dał mi zwolnienie. Przed pójściem na L4 chciałam zamknąć sprawy, czyli spalić urzędową makulaturę oraz napisać sprawozdanie do GUS z prac Rady Gminy. Do tego był mi potrzebny segregator z dokumentami - tłumaczy.
Z jej relacji wynika, że palenie dokumentów przez pracowników UG to praktyka stosowana od lat. - U nas w urzędzie nie ma niszczarki - tłumaczy. I dodaje: Podczas przeszukania policja zabezpieczyła dwa, czy trzy ksera dokumentów z 2008 czy 2009 roku. Nic nieznaczące.

O takich praktykach mówi też były wójt gminy Mirosław Krzysiak. - Rzeczywiście, urzędnicy sami palili niepotrzebne dokumenty. A jeśli ktoś miał pracę po godzinach, to brał papiery do domu. Sam też tak robiłem - dodaje Krzysiak.

"Na takie rzeczy miałem czas"

Po gminie krąży plotka, że to były wójt "czyścił” urząd z niewygodnych dokumentów. - To idiotyzm. Po pierwsze, nie mam czego ukrywać. Po drugie, pani Barbara nie ma dostępu do księgowości. Po trzecie, na takie rzeczy był czas - po wyborach miałem dwa tygodnie na przekazanie urzędu - mówi Mirosław Krzysiak.

Nowa wójt nie chciała o tej sprawie rozmawiać. - Nic nie mogę mówić. Sprawa jest wyjaśniana - ucina Dorota Szczęsna.
Wczoraj popołudniu zwołano nadzwyczajną sesję Rady Gminy Spiczyn.

- Pani wójt zatrudniła zastępcę bez konsultacji z radą. Poza tym chcemy poznać sytuację w gminie i porozmawiać o sprawie pani Barbary, która przepracowała w urzędzie 35 lat - mówi Joanna Dejko, przewodnicząca Rady Gminy w Spiczynie.

Sesja miała burzliwy przebieg. Wójt Szczęsna oświadczyła, że zwolniła panią Barbarę dyscyplinarnie, za wynoszenie z urzędu dokumentów.

Do sprawy wrócimy.
Czytaj więcej o:

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2015 o 21:45
0

Szanowna Pani Dorotą Szczęsna,która wygrała wybory przez to że prosiła niektóre osoby by namawiały inne zeby na nią głosować.Mam taką uwagę.Pani ta nie nadaje się na to stanowisko nie ma pojęcia na temat tak wielkich spraw i tak duzych pieniedzy które sie obracaja nie wiem dlaczego ludize ją wybrali chyba zeby zrobic na złosc panu Krzysiakowi który moim zdaniem był bardzo dobrym wojtem zrobił wiele dla Gminy a przez 2 miesiace gdy pani wojt jest narazie nic nie zrobiła a wręcz są tylko na niąskargi.

jest rooznica ona uzywa papieru toaletowego reszta wnioskow

jest rooznica ona uzywa papieru toaletowego reszta wnioskow

rozwiń
Avatar
WRC / 26 marca 2015 o 16:13
0

jaki jest dalszy ciąg  tej sprawy ?

są zarzuty ? i dla kogo ?

czy rozdmuchana bańka mydlana ?

Avatar
Semmy / 6 marca 2015 o 08:07
0

Szanowna Pani Dorotą Szczęsna,która wygrała wybory przez to że prosiła niektóre osoby by namawiały inne zeby na nią głosować.Mam taką uwagę.Pani ta nie nadaje się na to stanowisko nie ma pojęcia na temat tak wielkich spraw i tak duzych pieniedzy które sie obracaja nie wiem dlaczego ludize ją wybrali chyba zeby zrobic na złosc panu Krzysiakowi który moim zdaniem był bardzo dobrym wojtem zrobił wiele dla Gminy a przez 2 miesiace gdy pani wojt jest narazie nic nie zrobiła a wręcz są tylko na niąskargi.

Demokracja to wolność, a więc  wolno nam się uwsteczniać !

Czy wiemy już co wyniosła Pani B. dlaczego Gmina w tak kryzysowej sytuacji nie zajęła stanowiska, nie wydała oświadczenia w celu wyjaśnienia mieszkańcom tego incydentu. Czy sprawą zajmuje się też Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych ?

Czy nas mieszkańców nie zasypią oferty domów handlowych czy innych super okazji?

Demokracja to wolność, a więc  wolno nam się uwsteczniać !

Czy wiemy już co wyniosła Pani B. dlaczego Gmina w tak kryzysowej sytuacji nie zajęła stanowiska, nie wydała oświadczenia w celu wyjaśnienia mieszkańcom tego incydentu. Czy sprawą zajmuje się też Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych ?

Czy nas mieszkańców nie zasypią oferty domów handlowych czy innych super okazji?

rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2015 o 14:21
0

Oni nie mieliby komu lizać tyłka. Są niezależni. Mogą Kosiarskiemu powiedzieć w oczy to o czym ty bałbyś się nawet pomyśleć ze strachu o swoją pracę no i pracę żony w MOPSie Panie Q......i.

Liżą,liżą aż w Łęcznej mlaska,wcześniej lizali jednemu teraz wszystkim S M A C Z N E G O.

Avatar
Luki / 3 marca 2015 o 12:02
0

No właśnie.

Lepiej być sobą a nikt nigdy nie powie o tobie złego zdania, no chyba, że ten o którym myślimy.

Avatar
Gość / 3 marca 2015 o 10:53
0

Jeden się brzydzi lizodupstwem a drugi nie. Kwestia wyboru. Kuczyński wybrał opcje wezeliniarstwa a inni drogę niezależności. Z niezależności przynajmniej ludzie się nie śmieją na ulicy, palcami nie wytykają od lizusów nie wyzywają.

Avatar
aaa / 3 marca 2015 o 09:16
0

Oni nie mieliby komu lizać tyłka. Są niezależni. Mogą Kosiarskiemu powiedzieć w oczy to o czym ty bałbyś się nawet pomyśleć ze strachu o swoją pracę no i pracę żony w MOPSie Panie Q......i.

szkolenie przeszli ...... wystarczy tylko sobie przypomnieć

Avatar
Gość / 3 marca 2015 o 08:50
0

Boisz się, że stracisz pracę czy po prostu każdy wójt ma swojego lizusa. Do Łęczyńskiego lizodupca ci wiele brakuje ale staraj się staraj.

o tak! ten łęczyński jest wyjątkowy. Może nakazy płatnicze w tym roku poroznosi.

Avatar
Gość / 3 marca 2015 o 08:21
0

Oni nie mieliby komu lizać tyłka. Są niezależni. Mogą Kosiarskiemu powiedzieć w oczy to o czym ty bałbyś się nawet pomyśleć ze strachu o swoją pracę no i pracę żony w MOPSie Panie Q......i.

Avatar
?? / 3 marca 2015 o 06:51
0

Ten łęczyński jest jedyny w swoim rodzaju.

Drugiego takiego lizusa nie znajdziecie w całej wschodniej Polsce.

Ale o kogo chodzi w grę wchodzi trzech,P,F,lub S?

Avatar
Gość / 9 kwietnia 2015 o 21:45
0

Szanowna Pani Dorotą Szczęsna,która wygrała wybory przez to że prosiła niektóre osoby by namawiały inne zeby na nią głosować.Mam taką uwagę.Pani ta nie nadaje się na to stanowisko nie ma pojęcia na temat tak wielkich spraw i tak duzych pieniedzy które sie obracaja nie wiem dlaczego ludize ją wybrali chyba zeby zrobic na złosc panu Krzysiakowi który moim zdaniem był bardzo dobrym wojtem zrobił wiele dla Gminy a przez 2 miesiace gdy pani wojt jest narazie nic nie zrobiła a wręcz są tylko na niąskargi.

jest rooznica ona uzywa papieru toaletowego reszta wnioskow

jest rooznica ona uzywa papieru toaletowego reszta wnioskow

rozwiń
Avatar
WRC / 26 marca 2015 o 16:13
0

jaki jest dalszy ciąg  tej sprawy ?

są zarzuty ? i dla kogo ?

czy rozdmuchana bańka mydlana ?

Avatar
Semmy / 6 marca 2015 o 08:07
0

Szanowna Pani Dorotą Szczęsna,która wygrała wybory przez to że prosiła niektóre osoby by namawiały inne zeby na nią głosować.Mam taką uwagę.Pani ta nie nadaje się na to stanowisko nie ma pojęcia na temat tak wielkich spraw i tak duzych pieniedzy które sie obracaja nie wiem dlaczego ludize ją wybrali chyba zeby zrobic na złosc panu Krzysiakowi który moim zdaniem był bardzo dobrym wojtem zrobił wiele dla Gminy a przez 2 miesiace gdy pani wojt jest narazie nic nie zrobiła a wręcz są tylko na niąskargi.

Demokracja to wolność, a więc  wolno nam się uwsteczniać !

Czy wiemy już co wyniosła Pani B. dlaczego Gmina w tak kryzysowej sytuacji nie zajęła stanowiska, nie wydała oświadczenia w celu wyjaśnienia mieszkańcom tego incydentu. Czy sprawą zajmuje się też Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych ?

Czy nas mieszkańców nie zasypią oferty domów handlowych czy innych super okazji?

Demokracja to wolność, a więc  wolno nam się uwsteczniać !

Czy wiemy już co wyniosła Pani B. dlaczego Gmina w tak kryzysowej sytuacji nie zajęła stanowiska, nie wydała oświadczenia w celu wyjaśnienia mieszkańcom tego incydentu. Czy sprawą zajmuje się też Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych ?

Czy nas mieszkańców nie zasypią oferty domów handlowych czy innych super okazji?

rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2015 o 14:21
0

Oni nie mieliby komu lizać tyłka. Są niezależni. Mogą Kosiarskiemu powiedzieć w oczy to o czym ty bałbyś się nawet pomyśleć ze strachu o swoją pracę no i pracę żony w MOPSie Panie Q......i.

Liżą,liżą aż w Łęcznej mlaska,wcześniej lizali jednemu teraz wszystkim S M A C Z N E G O.

Avatar
Luki / 3 marca 2015 o 12:02
0

No właśnie.

Lepiej być sobą a nikt nigdy nie powie o tobie złego zdania, no chyba, że ten o którym myślimy.

Avatar
Gość / 3 marca 2015 o 10:53
0

Jeden się brzydzi lizodupstwem a drugi nie. Kwestia wyboru. Kuczyński wybrał opcje wezeliniarstwa a inni drogę niezależności. Z niezależności przynajmniej ludzie się nie śmieją na ulicy, palcami nie wytykają od lizusów nie wyzywają.

Avatar
aaa / 3 marca 2015 o 09:16
0

Oni nie mieliby komu lizać tyłka. Są niezależni. Mogą Kosiarskiemu powiedzieć w oczy to o czym ty bałbyś się nawet pomyśleć ze strachu o swoją pracę no i pracę żony w MOPSie Panie Q......i.

szkolenie przeszli ...... wystarczy tylko sobie przypomnieć

Avatar
Gość / 3 marca 2015 o 08:50
0

Boisz się, że stracisz pracę czy po prostu każdy wójt ma swojego lizusa. Do Łęczyńskiego lizodupca ci wiele brakuje ale staraj się staraj.

o tak! ten łęczyński jest wyjątkowy. Może nakazy płatnicze w tym roku poroznosi.

Avatar
Gość / 3 marca 2015 o 08:21
0

Oni nie mieliby komu lizać tyłka. Są niezależni. Mogą Kosiarskiemu powiedzieć w oczy to o czym ty bałbyś się nawet pomyśleć ze strachu o swoją pracę no i pracę żony w MOPSie Panie Q......i.

Avatar
?? / 3 marca 2015 o 06:51
0

Ten łęczyński jest jedyny w swoim rodzaju.

Drugiego takiego lizusa nie znajdziecie w całej wschodniej Polsce.

Ale o kogo chodzi w grę wchodzi trzech,P,F,lub S?

Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 0

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 0 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 7 7

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 2

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 0 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 37 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 28 3

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 45 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 73 44

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!