Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

21 marca 2008 r.
14:14
Edytuj ten wpis

Odwołać komendanta, bo na drogach jest horror

0 10 A A

Grzegorz Gorczyca, prezes Automobilklubu Chełmskiego, domaga się zdymisjonowania komendanta powiatowego policji w Łęcznej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
oraz naczelnika wydziału ruchu drogowego łęczyńskiej policji.

Powód? - Zatrważający i stale pogarszający się stan bezpieczeństwa na drogach powiatu łęczyńskiego - mówi Gorczyca. - Aż strach wyjechać na tamte ulice.

We wniosku czytamy m.in. że "na drogach powiatu łęczyńskiego w roku 2007 w porównaniu do roku 2006 nastąpił wzrost liczby wypadków o 179 proc., rannych o 194 proc., a zabitych aż o 475 proc. co stanowi chyba niechlubny rekord naszego kraju”.

Pismo od prezesa Automobilu Chełskiego przeczytał już Dariusz Biel, komendant wojewódzki policji w Lublinie.

- Nie do końca jest tak, jak jest napisane - mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik prasowy KWP w Lublinie. - Statystyki się zgadzają, ale taki stan obserwowany jest w całym kraju, nie tylko na Lubelszczyźnie i powiecie łęczyńskim. Dodatkowo komendant policji w Łęcznej nie odpowiada tylko za ruch drogowy.

Do Automobilklubu dochodziły podobno sygnały o istnym horrorze panującym na łęczyńskich drogach. - Oficjalnie nikt nas nie zawiadomił o tym piśmie - mówi Sławomir Cielniak, rzecznik prasowy łęczyńskiej policji. - Wypadki się zdarzają, ale nie jest to ewenement na skalę kraju. Komendant zwiększył liczbę policjantów w drogówce o ponad połowę. Trudno jest w ogóle winić nas, że są wypadki.

Na razie ani komendantowi, ani naczelnikowi wydziału ruchu drogowego włos z głowy nie spadnie. - Skargę może do nas skierować każdy - dodaje Wójtowicz. - Wszystkie sygnały są sprawdzane, ale w tym przypadku nie doszukiwałbym się jakichkolwiek nieprawidłowości w łęczyńskiej policji. (tom)

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
as / 3 kwietnia 2008 o 09:10
0
jajko napisał:
Na drogach chełmskich tez nie jest lepiej. Pewnie to Ci z Łęcznej tam jeżdżą
Co do horroru na łęczyńskich drogach, to się zgadza. Gdy widzę rejestrację LLE to zachowuję najwyższą ostrożność - niektórzy (nie wszyscy) są nieobliczalni


Irytują mnie takie wpisy, równie dobrze mogę napisać że jak widzę cwaniaczków z LU to zachowuję ostrożność, bo "arystokracja" z wieżowców i 30m mieszkań przyjeżdża na wieś i pokazuje jaka jest super i jak potrafi jeździć.... tylko czemu ma to służyć ? Przykład: w ubiegłym roku jakiś rencista emeryt z Lublina wykosił kilka dzieciaczków wyprzedzając na skrzyżowaniu i przekraczając dozwoloną prędkość.

Są dobrzy kierowcy, kierowcy i ... wołowe. Ponadto w naszym pięknym kraju ludzi się nie szanują w życiu a tym bardziej na ulicach. Wystarczy że jeden drugiemu zajedzie drogę lub popełni małe wykroczenie (najczęściej niechcący) i zaczyna się niepotrzebna gestykulacja, obrażanie, zajeżdżanie ...ściganie. Oczywiście zawsze najszybsze są stare BMW, golfy II i III, no i Audi ...im starsze tym lepsze.

Rozsądku życzę, zwłaszcza komuś piszące tak głupie posty.

Co do samego artykułu, to chyba Szanowny Prezes nie wie, że panuje obiegowa opinia "że jeżeli nie możesz zdać na prawo jazdy w Lublinie, to kup je w Chełmie" . Od Policji Łęczyńskiej i Policjanta to niech sie ... i popatrzy na swoje podwórko ... bo najłatwiej to krytykować innych.

pozdrawiam
ka jest super i jak potrafi jeździć.... tylko czemu ma to służyć ? Przykład: w ubiegłym roku jakiś rencista emeryt z Lublina wykosił kilka dzieciaczków wyprzedzając na skrzyżowaniu i przekraczając dozwoloną prędkość.

Są dobrzy kierowcy, kierowcy i ... wołowe. Ponadto w naszym pięknym kraju ludzi się nie szanują w życiu a tym bardziej na ulicach. Wystarczy że jeden drugiemu zajedzie drogę lub popełni małe wykroczenie (najczęściej niechcący) i zaczyna się niepotrzebna gestykulacja, obrażanie, zajeżdżanie ...ściganie. Oczywiście za... rozwiń
Avatar
ancymonek / 31 marca 2008 o 17:01
0
gdyby to od policji zależało to drogi byłyby już dawno zrobione. to żadna przyjemność przecież zbierać martwych ludzi z drogi!! przecież kierowane sa pisma dotyczące remontu drogi, ale (jak widać) zero reakcji!! a niech panowie z chełma może napisą wniosek o zwiększenie liczby policjantów w Łęcznej, skoro tak lubią to robić. niestety, przy tak nielicznej, jak na nasze miasto, kadrze w policji czasem niewiele się da zrobić!!
Avatar
blondynka / 28 marca 2008 o 19:48
0
Od dawna władze miasta i powiatu próbują wpłynąć by w końcu zrobiono u nas porządek z drogą wojewódzką biegnącą przez środek miasta - od lat czekamy na ronda - jak dotąd bez skutku. Może te statystyki uświadomią właścicielowi drogi że najwyższa pora zacząć działać, wystarczą dwa ronda.
Avatar
evo / 23 marca 2008 o 10:01
0
W Łęcznej na ul. Jana Pawła II doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciężarówki. W wyniku kolizji, obrażenia, na szczęście niegroźne, odniosła kierująca osobówką i jej dziecko. Zderzenie miało miejsce przed godzina 13. Przez około 40 minut trasa była nieprzejezdna. ZNOWU!!!!!!! Dwie ulice na krzyż i same wypadki!!!
Avatar
jajko / 22 marca 2008 o 20:52
0
Jeszcze więcej starych golfów z kierowcami w ich wieku i będzie rosła statystyka Jak pamiętam, to drogówka z Łęcznej raczej nie należała do tych "uległych", patrzących przez palce i surowo karała za wykroczenia
Dziwne, że Automobilklub Chełmski ma pretensje do Komendanta Policji w Łęcznej, że kierowcy jeżdżący po tamtejszych drogach to kretyni.
To pretensje do garbatego, że ma proste dzieci.
Ciekawe, czy w przypadku większej karalności za przekraczanie prędkości (to niestety najczęstsza przyczyna wypadków, bo kierujący nie umieją zapanować nad autem) i twardsze egzekwowanie wykroczeń potencjalnych zabójców bez wyobraźni i umiejętności w samochodach będzie pochwała od Automobilklubu ?
Na drogach chełmskich tez nie jest lepiej. Pewnie to Ci z Łęcznej tam jeżdżą
Co do horroru na łęczyńskich drogach, to się zgadza. Gdy widzę rejestrację LLE to zachowuję najwyższą ostrożność - niektórzy (nie wszyscy) są nieobliczalni
Jeszcze więcej starych golfów z kierowcami w ich wieku i będzie rosła statystyka Jak pamiętam, to drogówka z Łęcznej raczej nie należała do tych "uległych", patrzących przez palce i surowo karała za wykroczenia
Dziwne, że Automobilklub Chełmski ma pretensje do Komendanta Policji w Łęcznej, że kierowcy jeżdżący po tamtejszych drogach to kretyni.
To pretensje do garbatego, że ma proste dzieci.
Ciekawe, czy w przypadku większej karalności za przekraczanie prędkości (to niestety najczęstsza przyczyna wypadków, bo ki... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2008 o 17:42
0
Ciekawe ?
A może niektóre barany z Łęcznej i okolic nie potrafią jeździć ? A może ludziom wisi po jakich drogach w Łęcznej jeżdżą i nikomu nie chce się ruszyć d... do starostwa, gminy itp aby pogonić urzędasów ? A wreszcie - dziwne jest że, ktoś z Chełma czepia się policji w Łęcznej. Czyżby pan Grzegorz Gorczyca lub ktoś z rodzinki ma na pieńku z komendatem w Łęcznej (dawnym komendantem z Krasnegostawu), może dostało się mandacik albo miało inne problemy z prawem ?
Avatar
łęczynianin z dziada pradz / 21 marca 2008 o 22:30
0
prawda jest taka,że ludzie z wielką nadzieją czakali na zmianę poprzedniego komendanta. Czekali, czekali i... jaka jest opinia o policji w Łęcznej...
Ludzie narzekają, ze wieczorem za mało patroli, szczyle rządza Łęczna. wszędzie pełno szczyli a szczególnie w klatkach przy sklepach. Niby patrole bywają widzianwe, ale tylko w rdiowozach, a ludzie chcieliby patroli pieszych, Straży miejskiej Tez
Ł
Avatar
ja / 21 marca 2008 o 18:53
0
a dlaczego akurat automobilklub chełmski, a nie na przykład szczeciński albo podkarpacki, to w Chełmie już nie mają swoich problemów?
Avatar
gutek / 21 marca 2008 o 16:10
0
Brawo, mają rację - niech gliniarze trochę się wezmą do roboty, bo te statystyki mówią same za siebie!!!
Avatar
ludek / 21 marca 2008 o 15:23
0
A może tak z powodu wypadków
i złych dróg w Polsce - to odwołać
Prezydenta Stanów Zjednoczonych
Avatar
as / 3 kwietnia 2008 o 09:10
0
jajko napisał:
Na drogach chełmskich tez nie jest lepiej. Pewnie to Ci z Łęcznej tam jeżdżą
Co do horroru na łęczyńskich drogach, to się zgadza. Gdy widzę rejestrację LLE to zachowuję najwyższą ostrożność - niektórzy (nie wszyscy) są nieobliczalni


Irytują mnie takie wpisy, równie dobrze mogę napisać że jak widzę cwaniaczków z LU to zachowuję ostrożność, bo "arystokracja" z wieżowców i 30m mieszkań przyjeżdża na wieś i pokazuje jaka jest super i jak potrafi jeździć.... tylko czemu ma to służyć ? Przykład: w ubiegłym roku jakiś rencista emeryt z Lublina wykosił kilka dzieciaczków wyprzedzając na skrzyżowaniu i przekraczając dozwoloną prędkość.

Są dobrzy kierowcy, kierowcy i ... wołowe. Ponadto w naszym pięknym kraju ludzi się nie szanują w życiu a tym bardziej na ulicach. Wystarczy że jeden drugiemu zajedzie drogę lub popełni małe wykroczenie (najczęściej niechcący) i zaczyna się niepotrzebna gestykulacja, obrażanie, zajeżdżanie ...ściganie. Oczywiście zawsze najszybsze są stare BMW, golfy II i III, no i Audi ...im starsze tym lepsze.

Rozsądku życzę, zwłaszcza komuś piszące tak głupie posty.

Co do samego artykułu, to chyba Szanowny Prezes nie wie, że panuje obiegowa opinia "że jeżeli nie możesz zdać na prawo jazdy w Lublinie, to kup je w Chełmie" . Od Policji Łęczyńskiej i Policjanta to niech sie ... i popatrzy na swoje podwórko ... bo najłatwiej to krytykować innych.

pozdrawiam
ka jest super i jak potrafi jeździć.... tylko czemu ma to służyć ? Przykład: w ubiegłym roku jakiś rencista emeryt z Lublina wykosił kilka dzieciaczków wyprzedzając na skrzyżowaniu i przekraczając dozwoloną prędkość.

Są dobrzy kierowcy, kierowcy i ... wołowe. Ponadto w naszym pięknym kraju ludzi się nie szanują w życiu a tym bardziej na ulicach. Wystarczy że jeden drugiemu zajedzie drogę lub popełni małe wykroczenie (najczęściej niechcący) i zaczyna się niepotrzebna gestykulacja, obrażanie, zajeżdżanie ...ściganie. Oczywiście za... rozwiń
Avatar
ancymonek / 31 marca 2008 o 17:01
0
gdyby to od policji zależało to drogi byłyby już dawno zrobione. to żadna przyjemność przecież zbierać martwych ludzi z drogi!! przecież kierowane sa pisma dotyczące remontu drogi, ale (jak widać) zero reakcji!! a niech panowie z chełma może napisą wniosek o zwiększenie liczby policjantów w Łęcznej, skoro tak lubią to robić. niestety, przy tak nielicznej, jak na nasze miasto, kadrze w policji czasem niewiele się da zrobić!!
Avatar
blondynka / 28 marca 2008 o 19:48
0
Od dawna władze miasta i powiatu próbują wpłynąć by w końcu zrobiono u nas porządek z drogą wojewódzką biegnącą przez środek miasta - od lat czekamy na ronda - jak dotąd bez skutku. Może te statystyki uświadomią właścicielowi drogi że najwyższa pora zacząć działać, wystarczą dwa ronda.
Avatar
evo / 23 marca 2008 o 10:01
0
W Łęcznej na ul. Jana Pawła II doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciężarówki. W wyniku kolizji, obrażenia, na szczęście niegroźne, odniosła kierująca osobówką i jej dziecko. Zderzenie miało miejsce przed godzina 13. Przez około 40 minut trasa była nieprzejezdna. ZNOWU!!!!!!! Dwie ulice na krzyż i same wypadki!!!
Avatar
jajko / 22 marca 2008 o 20:52
0
Jeszcze więcej starych golfów z kierowcami w ich wieku i będzie rosła statystyka Jak pamiętam, to drogówka z Łęcznej raczej nie należała do tych "uległych", patrzących przez palce i surowo karała za wykroczenia
Dziwne, że Automobilklub Chełmski ma pretensje do Komendanta Policji w Łęcznej, że kierowcy jeżdżący po tamtejszych drogach to kretyni.
To pretensje do garbatego, że ma proste dzieci.
Ciekawe, czy w przypadku większej karalności za przekraczanie prędkości (to niestety najczęstsza przyczyna wypadków, bo kierujący nie umieją zapanować nad autem) i twardsze egzekwowanie wykroczeń potencjalnych zabójców bez wyobraźni i umiejętności w samochodach będzie pochwała od Automobilklubu ?
Na drogach chełmskich tez nie jest lepiej. Pewnie to Ci z Łęcznej tam jeżdżą
Co do horroru na łęczyńskich drogach, to się zgadza. Gdy widzę rejestrację LLE to zachowuję najwyższą ostrożność - niektórzy (nie wszyscy) są nieobliczalni
Jeszcze więcej starych golfów z kierowcami w ich wieku i będzie rosła statystyka Jak pamiętam, to drogówka z Łęcznej raczej nie należała do tych "uległych", patrzących przez palce i surowo karała za wykroczenia
Dziwne, że Automobilklub Chełmski ma pretensje do Komendanta Policji w Łęcznej, że kierowcy jeżdżący po tamtejszych drogach to kretyni.
To pretensje do garbatego, że ma proste dzieci.
Ciekawe, czy w przypadku większej karalności za przekraczanie prędkości (to niestety najczęstsza przyczyna wypadków, bo ki... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2008 o 17:42
0
Ciekawe ?
A może niektóre barany z Łęcznej i okolic nie potrafią jeździć ? A może ludziom wisi po jakich drogach w Łęcznej jeżdżą i nikomu nie chce się ruszyć d... do starostwa, gminy itp aby pogonić urzędasów ? A wreszcie - dziwne jest że, ktoś z Chełma czepia się policji w Łęcznej. Czyżby pan Grzegorz Gorczyca lub ktoś z rodzinki ma na pieńku z komendatem w Łęcznej (dawnym komendantem z Krasnegostawu), może dostało się mandacik albo miało inne problemy z prawem ?
Avatar
łęczynianin z dziada pradz / 21 marca 2008 o 22:30
0
prawda jest taka,że ludzie z wielką nadzieją czakali na zmianę poprzedniego komendanta. Czekali, czekali i... jaka jest opinia o policji w Łęcznej...
Ludzie narzekają, ze wieczorem za mało patroli, szczyle rządza Łęczna. wszędzie pełno szczyli a szczególnie w klatkach przy sklepach. Niby patrole bywają widzianwe, ale tylko w rdiowozach, a ludzie chcieliby patroli pieszych, Straży miejskiej Tez
Ł
Avatar
ja / 21 marca 2008 o 18:53
0
a dlaczego akurat automobilklub chełmski, a nie na przykład szczeciński albo podkarpacki, to w Chełmie już nie mają swoich problemów?
Avatar
gutek / 21 marca 2008 o 16:10
0
Brawo, mają rację - niech gliniarze trochę się wezmą do roboty, bo te statystyki mówią same za siebie!!!
Avatar
ludek / 21 marca 2008 o 15:23
0
A może tak z powodu wypadków
i złych dróg w Polsce - to odwołać
Prezydenta Stanów Zjednoczonych
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie zapłacili mu, więc zabrał koparkę wartą 70 tys. zł

Nie zapłacili mu, więc zabrał koparkę wartą 70 tys. zł 0 0

Mieszkaniec Ryk nie otrzymał wynagrodzenia, więc przywłaszczył sobie koparkę wartą 70 tys. zł. Teraz 40-latek ma spore problemy

Impreza w Próbie Cafe
28 września 2018, 22:30

Impreza w Próbie Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Próba Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) zaprasza na muzyczną imprezę - Próba Elektryczna, która odbędzie się 28 września o godz. 22.30.

Wojciech Bąkowski w Strefie Innych Brzmień
4 października 2018, 19:00

Wojciech Bąkowski w Strefie Innych Brzmień 0 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny koncert w ramach cyklu Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury (ul Grodzka 5a). 4 października o godz 19 na scenie tamtejszej Próby Cafe wystąpi Wojciech Bąkowski.

Program TV: Filmowy weekend 21-23 września. Co warto zobaczyć?
21 września 2018, 0:00

Program TV: Filmowy weekend 21-23 września. Co warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend w naziemnej telewizji cyfrowej znajdziemy kilka ciekawych produkcji, m.in. Incredible Hulk, czyli jeden z filmów otwierających kinowe uniwersum Marvela czy intrygującą, festiwalową Mamę Xaviera Dolana. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Mateusz Mika (Asseco Resovia Rzeszów): Po prostu graliśmy dobrze w siatkówkę

Mateusz Mika (Asseco Resovia Rzeszów): Po prostu graliśmy dobrze w siatkówkę 0 0

Rosjanie wieźli haszysz wart miliony złotych [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Rosjanie wieźli haszysz wart miliony złotych [wideo, zdjęcia] 0 0

Terespol. Na drogowym przejściu granicznym tamtejsze służby w samochodzie podróżnych z Rosji znaleźli 86 kg haszyszu. Rynkowa wartość przejętego narkotyku to ponad 4 mln zł.

Azoty Puławy chcą odzyskać fotel lidera

Azoty Puławy chcą odzyskać fotel lidera 4 1

Zespół trenera Bartosz Jureckiego zagra w sobotę w hali MOSiR z Chrobrym Głogów. Początek spotkania o godzinie 18

Pracownicy PZL Świdnik na klęczkach. O co chodzi? Firma odpowiada
film

Pracownicy PZL Świdnik na klęczkach. O co chodzi? Firma odpowiada 1 16

Pracownicy klęczący przy stołach montażowych – takie zdjęcie opublikował na facebooku Piotr Sadowski, przewodniczący Związku Zawodowego Inżynierów i Techników w PZL-Świdnik. I podniosła się wrzawa

Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze. Jak dostać dopłatę na ocieplenie domu?

Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze. Jak dostać dopłatę na ocieplenie domu? 19 1

Ruszyły nabory wniosków w ramach rządowego programu Czyste Powietrze. Przypomnijmy, że jego budżet to aż 103 miliardy złotych.

Duże inwestycje w lubelską edukację zawodową

Duże inwestycje w lubelską edukację zawodową 0

Współpraca szkół zawodowych z biznesem i uczelniami wyższymi, dostosowanie ich programu do wymogów rynku pracy oraz szkolenia dla nauczycieli – to jedynie część zmian, jakim poddana zostanie edukacja zawodowa w Lubelskiem.

Prezydent Zamościa złamał prawo wyborcze? Jest reakcja komisarza wyborczego

Prezydent Zamościa złamał prawo wyborcze? Jest reakcja komisarza wyborczego 6 6

Komisarz wyborczy w Zamościu uznał, że niezgodne z prawem jest prezentowanie na bilbordach Andrzeja Wnuka raz jako kandydata na prezydenta, a raz jako osoby popierającej kandydata do Rady Miasta.

Irena Vrancic (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chciałabym zagrać w finale

Irena Vrancic (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chciałabym zagrać w finale 0 0