Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

31 grudnia 2018 r.
8:27

Pomnik marszałka Piłsudskiego wrócił do Ciechanek

Autor: Zdjęcie autora p.p.
0 12 A A

Po 55 latach pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego wrócił do Ciechanek Łańcuchowskich. Monument odbudowano dzięki zaangażowaniu mieszkańców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W 1934 roku pomnik ufundował Zygmunt Lachert, znany przedwojenny architekt, najsławniejszy mieszkaniec Ciechanek Łańcuchowskich. Odsłonięcie pomnika miało miejsce w 16. rocznicę odzyskania niepodległości. 4-metrowy pomnik przetrwał wojnę i uchował się aż do 1963 roku. Wtedy przedwojenny monument rozebrano na polecenie lokalnych partyjnych kacyków.

Pierwsze pomysłu odbudowy pomnika marszałka pojawiły się już w 2010 roku. Po ośmiu latach, w jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania niepodległości, marszałek wrócił do Ciechanek. W minioną sobotę odbudowany pomnik oficjalnie został uroczyście odsłonięty.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
*) / 5 stycznia 2019 r. o 14:52
Inicjatywa Społeczna "Społeczeństwa Obywatelskiego".Razem da się więcej oczywiście zdziałać.
Avatar
gość / 2 stycznia 2019 r. o 06:34
za lasem :)
Avatar
strażak / 31 grudnia 2018 r. o 15:44
A o Panu Leszku Gilu nikt nie wspomni?
 Panie Leszku dużo zdrowia i dalszego SPOŁECZNEGO UPORU.Strażak z OSP Cyców.
Avatar
gość / 31 grudnia 2018 r. o 11:38
A o Panu Leszku Gilu nikt nie wspomni?
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 r. o 09:37
D drugi Lachert szeregi UB zapełniał dziwna rodzina :)
Avatar
gość / 2 stycznia 2019 r. o 16:15
Jeszcze są Łęczyńskie......
Avatar
mapa / 2 stycznia 2019 r. o 11:10
Potoczne określanie tych Ciechanek to Łańcuchowskie,a te za Łęczną Krzesimowskie.Dla jednych i drugich przyimek do nazwy dodają miejscowości z innych gmin,no cóż.
Avatar
gość / 2 stycznia 2019 r. o 06:33
Ciechanek tylko ta miejscowość to Ciechanki ......
Avatar
Gal Anonim / 31 grudnia 2018 r. o 11:05
Krzysiek gratulacje uporu.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 r. o 08:36
Nie liczy sie bo nie pokropiony!
Avatar
Pytka / 5 stycznia 2019 r. o 16:26
a forsa skąd?
Avatar
*) / 5 stycznia 2019 r. o 14:52
Inicjatywa Społeczna "Społeczeństwa Obywatelskiego".Razem da się więcej oczywiście zdziałać.
Avatar
Pytka / 5 stycznia 2019 r. o 14:26
"Pomnik odbudowano dzięki zaangażowaniu mieszkańców" co to znaczy Panie Redaktorze? jakie było to zaangażowanie? finansowe czy może czyn społeczny?
Avatar
gość / 2 stycznia 2019 r. o 16:15
Jeszcze są Łęczyńskie......
Avatar
mapa / 2 stycznia 2019 r. o 11:10
Potoczne określanie tych Ciechanek to Łańcuchowskie,a te za Łęczną Krzesimowskie.Dla jednych i drugich przyimek do nazwy dodają miejscowości z innych gmin,no cóż.
Avatar
gość / 2 stycznia 2019 r. o 06:34
za lasem :)
Avatar
gość / 2 stycznia 2019 r. o 06:33
Ciechanek tylko ta miejscowość to Ciechanki ......
Avatar
strażak / 31 grudnia 2018 r. o 15:44
A o Panu Leszku Gilu nikt nie wspomni?
 Panie Leszku dużo zdrowia i dalszego SPOŁECZNEGO UPORU.Strażak z OSP Cyców.
Avatar
gość / 31 grudnia 2018 r. o 11:38
A o Panu Leszku Gilu nikt nie wspomni?
Avatar
Gal Anonim / 31 grudnia 2018 r. o 11:05
Krzysiek gratulacje uporu.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Drogo?  To jasne jak słońce!
PARTNER AKCJI

Drogo? To jasne jak słońce!

PRĄD Koszty energii rosną z roku na rok i nikt nie jest w stanie temu przeciwdziałać. Są jednak sposoby na to, żeby rachunek za prąd nie był aż tak bardzo bolesny. Co więcej rady na oszczędzanie nie są wcale trudne do zastosowania. Wystarczy zmienić tylko kilka naszych codziennych przyzwyczajeń

Nie żyje dwóch 19-latków. Znaleziono ich w samochodzie, w zamkniętym garażu

Nie żyje dwóch 19-latków. Znaleziono ich w samochodzie, w zamkniętym garażu

Tragedia w jednej z miejscowości w gminie Drelów (powiat bialski).

Suchą stopą przez jesień. Podsumowanie rundy w lubelskiej klasy okręgowej

Suchą stopą przez jesień. Podsumowanie rundy w lubelskiej klasy okręgowej

KS Cisowianka Drzewce i Janowianka Janów Lubelski po rundzie jesiennej są na miejscach premiowanych awansem do IV ligi

Jak leczyć depresję? Skuteczne sposoby

Jak leczyć depresję? Skuteczne sposoby

Depresja jest chorobą psychiczną, która dotyka dzieci, młodzież i dorosłych. Zaburzenie psychiczne znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, odbiera radość z życia. Niejednokrotnie prowadzi do prób samobójczych. Depresja wymaga leczenia.

W tym mieście bilety komunikacji miejskiej wciąż bezpłatne. Będą zmiany w kursowaniu autobusów

W tym mieście bilety komunikacji miejskiej wciąż bezpłatne. Będą zmiany w kursowaniu autobusów

Mieszkańcy osiedla Kochanowskiego w Chełmie zyskają dostęp do komunikacji miejskiej. Kursy kilku linii zostaną dostosowane do potrzeb uczniów. Od 1 grudnia Chełmskie Linie Autobusowe wprowadzą zmiany w rozkładach jazdy.

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (28 listopada)

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (28 listopada)

W poniedziałek drugie swoje drugie mecze na mistrzostwach świata w Katarze rozegrają zespoły z grup G i H. Hitem dnia będzie wieczorne starcie Urugwaju z Portugalią

"Kochane pieniążki" w Centrum Spotkania Kultur
4 grudnia 2022, 16:00

"Kochane pieniążki" w Centrum Spotkania Kultur

Sceniczną komedię "Kochane pieniążki" będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1). Pokazy zaplanowano na 4 grudnia o godz. 16 i 19.

Właścicielka krów trafiła do więzienia. Idzie zima, wilki w okolicy, a zwierząt nie ma komu przygarnąć
Pierwsza strona
galeria

Właścicielka krów trafiła do więzienia. Idzie zima, wilki w okolicy, a zwierząt nie ma komu przygarnąć

Mieszkała z krowami i traktowała je bardziej jak towarzyszy, niż zwierzęta hodowlane. Ale krowy były w złym stanie, dlatego kobieta za znęcanie się nad nimi trafiła do więzienia. Teraz karmią je urzędnicy, a żaden gospodarz nie chce ich przygarnąć, bo nie można ich sprzedać do ubojni. Tymczasem robi się coraz zimniej, a w okolicy grasują wilki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Hiszpania – Niemcy 1:1. Podział punktów w starciu gigantów

Mundial 2022: Hiszpania – Niemcy 1:1. Podział punktów w starciu gigantów

Reprezentacja Niemiec wciąż pozostaje w grze o awans do fazy pucharowej. W niedzielny wieczór ekipa Hansiego Flicka zremisowała z Hiszpanią 1:1 ratując cenny punkt w końcówce spotkania

Tomaszów Lubelski. Wyrzuć elektrograty blisko domu

Tomaszów Lubelski. Wyrzuć elektrograty blisko domu

Nie trzeba już jechać do PSZOK, który na dodatek jest otwarty tylko w konkretnych porach, ale przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu zużytego sprzętu można się pozbyć wrzucając go do specjalnych pojemników. Taka możliwość właśnie pojawiła się w Tomaszowie Lubelskim.

Radny PiS wpadł z marihuaną w urzędzie, będą poważne konsekwencje. "Bardzo przykra historia"

Radny PiS wpadł z marihuaną w urzędzie, będą poważne konsekwencje. "Bardzo przykra historia"

Krzysztof Ż. radny miejski klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz urzędnik powiatowego starostwa przyznał się do zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec niego środki zapobiegawcze, w tym zakaz opuszczania kraju.

Najstarsi mieszkańcy powiatu opolskiego będą decydować

Najstarsi mieszkańcy powiatu opolskiego będą decydować

Na początku grudnia po raz pierwszy spotkają się członkowie nowego gremium Powiatowej Rady Seniorów. Tworzy ją osiemnaście osób z różnych środowisk. – Współcześni emeryci chcą wychodzić z domu, chcą działać – mówią przedstawiciele systematycznie powiększającej się grupy mieszkańców.

Puławy. Szef jednego z wydziałów odchodzi z urzędu miasta