Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

5 grudnia 2016 r.
12:24

Andrzej Duda w Bogdance i Łęcznej. Nauczyciele protestują

Autor: Zdjęcie autora pab p.p. łm
347 109 A A

Prezydent RP Andrzej Duda w poniedziałek odwiedza Bogdankę i Łęczną.

Aktualizacja artykułu: 5 grudnia 2016 r. 19:05
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Protest nauczycieli przed szkołą. Fot. Łukasz Minkiewicz
Protest nauczycieli przed szkołą. Fot. Łukasz Minkiewicz

Prezydent przemawia w Zespole Szkół nr 2 w Łęcznej.

- Często słyszę lament., że kobiety zwalniają się, bo mają 500 plus, to mówię bardzo dobrze. Zaplaćcie im więcej. 1200 zł na kasie w markecie to nie jest dużo - powiedział Andrzej Duda.

Godz. 16.35

Przyszło ok. 20 nauczycieli z ZNP z transparentami: "Gimnazja szkoły kreatywne", "Nie likwidujcie naszej szkoły", "Panie prezydencie nie podpisuj".

Godz. 15.25

Już wkrótce spotkanie prezydenta z mieszkańcami w Zespole Szkół nr 2, przy ul. Jaśminowej 6

Godz. 14:00

Prezydent Andrzej Duda już opuścił Bogdankę. Dzisiaj w planie ma jeszcze spotkanie o godz. 16 z mieszkańcami Łęcznej w budynku Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Jaśminowej 6.

Wyjazd prezydenta Dudy z Bogdanki (fot. Paweł Puzio)
Wyjazd prezydenta Dudy z Bogdanki (fot. Paweł Puzio)

Godz. 13:48

Prezydent zakończył swoje przemówienie. Teraz rozmawia z górnikami.

 

Godz. 13:40

Prezydent dziękuje górnikom za pracę w najnowocześniejszej kopalni w Polsce. – Lubelskie wpisało się w tradycję górniczą. To jest drugie wielkie zagłębie. Bogdanka to czarna perła polskiego górnictwa – powiedział Andrzej Duda.

Godz. 13:36

Prezydent Andrzej Duda jest już w kopalni.

Godz. 13:19

Przed spotkaniem z górnikami prezydent Andrzej Duda zdecydował się jeszcze spotkać z nauczycielami z Gimnazjum nr 1 w Łęcznej i związkowcami, którzy protestują przeciwko reformie edukacji.

Godz. 13:13

W cechowni kopalni w Bogdance wszyscy już oczekują na przybycie prezydenta Andrzeja Dudy.

(fot. Paweł Puzio)
(fot. Paweł Puzio)

Spotkanie z górnikami jest zaplanowane na godz. 13.15. Odbędzie się w budynku cechowni kopalni. W trakcie spotkania jest zaplanowane wystąpienie prezydenta.

Z kolei o godz. 16 Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami Łęcznej w budynku Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Jaśminowej 6. Tutaj również prezydent będzie przemawiał.

Około godz. 12 prezydent Andrzej Duda odleciał z Warszawy na lotnisko w Świdniku. Moment wejścia na pokład samolotu zarejestrował i opublikował na Twitterze Marcin Kędryna z Kancelarii Prezydenta.

 

Komentarze 109

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 16:52
+1
Ciekawe co dzisiaj w nocy dostał za zadanie na Nowogrodzkiej gdzie na czworakach w nocy czmychał ! Pewnie, że w Bogdance dadzą mu węglem w pysk i do garka a on obieca im za to Inflanty ! Żałosny bez honoru i twarzy typek ! Ale i tak Trybunał go nie minie a pierdel czeka na całą sektę pislam i mafię a tam w górze razem pod przewodem rydzoka kurdupla i lokaja będą smołę kręcić ! A fe obrzydliwcze
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 16:51
+1
konstytucje ma za nic,
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 16:47
+1
Kto tego dewianta przyjmuje ! Powinna cała Łęczna wyjść i nie puścić oszusta, fałszerza, kłamcy i obłudnika ! To patriotyczne i pilnie potrzebne bo szaleńcy z sekty pislam i mafii kaczo-rydzokowatej rozpieprzą Polskę w mak
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 16:43
+1
ta szumowina w lubelskiem? a fuj. tfu. brzydze sie naszym prezydentem
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 16:12
+1
Pewnie dowiedział się od nauczycieli jaki piękny bigos im zgotowała Zalewska. No chyba, że to była ustawka. STOP DLA PSEUDOREFORMY
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 15:12
+1
Sam nie wie. Naczelnika trzeba by spytać.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 15:11
+1
Po co marionetka tu przyjechała?
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 14:57
+1
Może niech Pan Duda pojedzie do zamykanych kopalni na Śląsk A nie do tych które przynoszą zysk może tą wizytą ma na celu sprawdzić ile można stąd zabrac
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 14:38
+1
Żenada widac ciemnotę Polski wschodniej która głosowała na PiS
Avatar
imć ja nie lokajowy / 5 grudnia 2016 o 13:43
+1
Marcin napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ludzie trochę szacunku dla siebie ! Na kogo wy oczekujecie ! Na krętacza, kłamcę, fałszerza, obłudnika i człeka bez honoru ! Czy wy tak siebie nisko cenicie ? Żal mi was, żeby taki przypadkowy kręt, który został strażnikiem żyrandola - czyli lokaj wami kręcił ! A wy na takie dno czekacie ! Szacunku Polacy ! Szacunku !!!! Jak nie macie do siebie to nie obrażajcie tym dupolizusostwem innych ! Żenada
Nie porownuj Dudy to tych pseudo prezydentow ynteligentow, Bolka, alkoholika i spiocha dyrdymale. Boli Cie ze nie wygral Twoj prezydent z WSI dodatkowo 'niezalezny' od PO. Zenada
Spierdaaalaj z forum jak masz ludzi obrazac klakierze PO ------------------------------------------------------------------------------------------- Możesz bełkotać do woli nad bydłem z pislamu i ich klakierze przez przypadek preziem nie mylić z Prezydentem ! Będziesz gorzko tych słów żałował nawiedzeńcu ! Reszta to tylko czekaj jak belzebub cię zawoła razem z sektą pislam i mafią kaczo-rydzokową ! Nigdy nie byłem w PO i nigdy nie będę ale bydła które niszczy Polskę nigdy nie będę trawił !!!
Spierdaaalaj z forum jak masz ludzi obrazac klakierze PO ------------------------------------------------------------------------------------------- Możesz bełkotać do woli nad bydłem z pislamu i ich klakierze przez przypadek preziem nie mylić z Prezydentem ! Będziesz gorzko tych słów żałował nawiedzeńcu ! Reszta to tylko czekaj jak belzebub cię zawoła razem z sektą pislam i mafią kaczo-rydzokową ! Nigdy nie byłem w PO i nigdy nie będę ale bydła które niszczy Polskę nigdy nie będę trawił !!! rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 17:58
0
fakty.interia.pl/raporty/raport-reforma-edukacji/aktualnosci/news-rada-jezyka-polskiego-zaopiniowala-projekt-men-niespojny-nie,nId,2321922
Avatar
płaz ogoniasty / 7 grudnia 2016 o 06:56
0
Zlikwidować WSZYSTKO!!!!!!!
Avatar
Ja / 6 grudnia 2016 o 22:18
0
Zlikwidować nie tylko gimnazja ale i Kartę Nauczyciela...
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 09:18
0
Nauczycielom strajkującym chodzi tylko o to by nie stracić pracy, a nie o dobro uczniów. Wszyscy wiedzą co się dzieje w gimnazjach. Jest tam przemoc, używki i wzajemne popisywanie się przed kolegami i koleżankami, na które nauczyciele nie mają wpływu, wręcz boją się zareagować, bo po prostu uczniów nie znają, bo niby skąd. Ci co strajkowali , a nie byli nauczycielami to albo przyjaciele tych nauczycieli albo powiązani ze środowiskiem nauczycielskim lub ZNP. Zwykłych rodziców, którego problem dotyczy nie było. Śmieszą mnie babcie z transparentami . Babciu ty nie masz pojęcia co się dzieje teraz w szkole, więc poszukaj sobie innej rozrywki a decyzje zostaw rodzicom. Mam nadzieję ,że rząd nie ugnie się przed lobby ZNP i zlikwiduje to dziadostwo, jakim są gimnazja.
Nauczycielom strajkującym chodzi tylko o to by nie stracić pracy, a nie o dobro uczniów. Wszyscy wiedzą co się dzieje w gimnazjach. Jest tam przemoc, używki i wzajemne popisywanie się przed kolegami i koleżankami, na które nauczyciele nie mają wpływu, wręcz boją się zareagować, bo po prostu uczniów nie znają, bo niby skąd. Ci co strajkowali , a nie byli nauczycielami to albo przyjaciele tych nauczycieli albo powiązani ze środowiskiem nauczycielskim lub ZNP. Zwykłych rodziców, którego problem dotyczy nie było. Śmieszą mnie babcie z transpar... rozwiń
Avatar
niepis / 6 grudnia 2016 o 08:30
0
oj tam,oj tam glupoty gadasz.....
Avatar
aaaaaaaaaaa / 6 grudnia 2016 o 08:19
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Skąd się wzięła taka "ogromna" ilość nauczycieli? Wstyd przynoszą temu zawodowi. Dyrektorzy powinni przyjrzeć się tym twarzom. Bronić czegoś co się obronić nie da! Okres gimnazjów to niechlubny okres dla oświaty. I pomyśleć że są tacy nauczyciele, którzy bardziej cenią swój koniec nosa niż nauczanie i wychowanie młodzieży. Tacy ludzie minęli się z powołaniem i powinni szukać sobie innej pracy.
Dyrektorzy szkół na Lubelszczyźnie to przeważnie peeselowskie kmiotki. To im sie trzeba przyjrzeć, bo oni tam nauczycieli wysłali. 
Dyrektorzy szkół na Lubelszczyźnie to przeważnie peeselowskie kmiotki. To im sie trzeba przyjrzeć, bo oni tam nauczycieli wysłali.  rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 21:44
0
Gimnazja należy zlikwidować!!!!!!
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 21:10
0
Skąd się wzięła taka "ogromna" ilość nauczycieli? Wstyd przynoszą temu zawodowi. Dyrektorzy powinni przyjrzeć się tym twarzom. Bronić czegoś co się obronić nie da! Okres gimnazjów to niechlubny okres dla oświaty. I pomyśleć że są tacy nauczyciele, którzy bardziej cenią swój koniec nosa niż nauczanie i wychowanie młodzieży. Tacy ludzie minęli się z powołaniem i powinni szukać sobie innej pracy.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 20:41
0
W 1999 nauczyciele głodowo protestowali PRZECIWKO tworzeniu gimnazjów. Teraz im się reforma nie podoba?
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 20:37
0
Brawo Jędrek! Do zobaczenia za rok!
Zobacz wszystkie komentarze 109

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy wydział lubelskiej uczelni. Przeprowadzka na Felin

Nowy wydział lubelskiej uczelni. Przeprowadzka na Felin 0 1

Utworzenie nowego wydziału planują władze Uniwersytetu Przyrodniczego. Od nowego roku akademickiego studenci i pracownicy mają wprowadzić się do uczelnianego budynku na Felinie

Oni najlepiej wspierają ekonomię społeczną

Oni najlepiej wspierają ekonomię społeczną 0 0

Cztery samorządy i czterech samorządowców zostało wczoraj nagrodzonych podczas II Regionalnego Spotkania Ekonomii Społecznej. W każdej z kategorii przyznano też wyróżnienia.

Lubelska kuria ujawniła ile osób zgłosiło molestowanie dzieci w ciągu ostatnich 28 lat

Lubelska kuria ujawniła ile osób zgłosiło molestowanie dzieci w ciągu ostatnich 28 lat 15 8

9 zawiadomień o przypadkach dotyczących molestowania seksualnego małoletnich wpłynęło do Kurii Metropolitalnej w Lublinie w ciągu ostatnich 28 lat. Archidiecezja lubelska ujawniła wczoraj dane, które zbiorczo przedstawili w ubiegłym tygodniu hierarchowie Kościoła katolickiego w Polsce

Koniec z cofaniem liczników? Można pójść do więzienia. Zmiany w prawie

Koniec z cofaniem liczników? Można pójść do więzienia. Zmiany w prawie 13 11

Sejm przyjął zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder cofania liczników w używanych autach. Kara może sięgać 5 lat więzienia

Nowe samoloty szkoleniowe dla chełmskiej uczelni [zdjęcia]
galeria

Nowe samoloty szkoleniowe dla chełmskiej uczelni [zdjęcia] 4 10

Nowe miejsca pracy, terminal przeładunkowy, miasteczko medyczne i nowe szkolne samoloty – za realizację pomysłów prezydenta Chełma ręczą wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek i wicepremier Jarosław Gowin

Najdłuższe tiramisu świata. Cukiernicy pobili rekord Guinnessa
film

Najdłuższe tiramisu świata. Cukiernicy pobili rekord Guinnessa 0 0

Mediolan, Włochy. Trzydziestu cukierników przyrządziło w Mediolanie 273-metrowe tiramisu, bijąc rekord w księdze Gunnessa. Potrzebowali do tego 300 litrów kawy, 500 kilogramów kremu mascarpone i 50 tysięcy biszkoptów.

Park Jana Pawła II będzie dłuższy, ale z małą wyrwą. Wkrótce ruszą prace

Park Jana Pawła II będzie dłuższy, ale z małą wyrwą. Wkrótce ruszą prace 13 21

Na przełomie marca i kwietnia powinny się rozpocząć prace przy urządzaniu dalszej części parku Jana Pawła II. W piątek rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie alejek wzdłuż os. Świt i os. Łęgi

Gabrijela Besen (MKS Perła): Jesteśmy lepsze od Zagłębia i to udowodnimy

Gabrijela Besen (MKS Perła): Jesteśmy lepsze od Zagłębia i to udowodnimy 0 0

Rozmowa z Gabrijelą Besen, bramkarką MKS Perła Lublin

Rzucił się na znajomego z nożem i metalową rurką. Poszło o kobietę [zdjęcia]
galeria

Rzucił się na znajomego z nożem i metalową rurką. Poszło o kobietę [zdjęcia] 11 10

Rozpoczął się proces 29-latka z okolic Poniatowej, oskarżonego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna rzucił się na znajomego z nożem i metalową rurką – dowodzi prokuratura. Panowie mieli pokłócić się o kobietę

Rewolucja w przepisach. Zadecydują umiejętności, a nie paszport

Rewolucja w przepisach. Zadecydują umiejętności, a nie paszport 0 2

Polski Związek Koszykówki postanowił wprowadzić rewolucyjne zmiany w regulaminie rozgrywek. W przyszłym sezonie nie będzie m.in. obowiązywał przepis o konieczności przebywania na parkiecie minimum dwóch zawodników wyszkolonych w Polsce

Ogromny korek na ul. Diamentowej po zamknięciu jednej jezdni [zdjęcia]
galeria

Ogromny korek na ul. Diamentowej po zamknięciu jednej jezdni [zdjęcia] 11 21

W ogromnym korku tkwią dzisiaj kierowcy jadący ul. Diamentową w kierunku Czubów. Pojazdy komunikacji miejskiej mają opóźnienia przekraczające nawet godzinę.

Będą rozdawać jabłka na placu Litewskim

Będą rozdawać jabłka na placu Litewskim 1 7

Rolnicy z Agrounii będą w środę rozdawać jabłka. Sadownicy chcą zwrócić w ten sposób uwagę na problemy, z którymi się borykają.

Maciej Kuciapa (Speed Car Motor): Pojawiła się nerwowość

Maciej Kuciapa (Speed Car Motor): Pojawiła się nerwowość 1 3

Rozmowa z Maciejem Kuciapą, trenerem Speed Car Motoru Lublin

Lubelskie Studium Teatralne - kurs UMCS i Centrum Spotkania Kultur
31 marca 2019, 10:00

Lubelskie Studium Teatralne - kurs UMCS i Centrum Spotkania Kultur 0 0

31 marca o godz. 10 w sali baletowej Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zostanie przeprowadzona rekrutacja na Lubelskie Studium Teatralne - ponad 300-godzinny kurs dla wszystkich, którzy chcieliby poznać tajniki teatru: od aktorstwa po scenografię.

Akcja na giełdzie w Mokrem pod Zamościem. Bułgar wpadł z podróbkami
galeria

Akcja na giełdzie w Mokrem pod Zamościem. Bułgar wpadł z podróbkami 3 0

Zarzuty wprowadzania do obrotu odzieży z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi usłyszy obywatel Bułgarii, którzy nielegalny towar oferował do sprzedaży na giełdzie w miejscowości Mokre.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!