Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

5 grudnia 2016 r.
12:24

Andrzej Duda w Bogdance i Łęcznej. Nauczyciele protestują

Autor: Zdjęcie autora pab p.p. łm
347 109 A A

Prezydent RP Andrzej Duda w poniedziałek odwiedza Bogdankę i Łęczną.

Aktualizacja artykułu: 5 grudnia 2016 r. 19:05
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Protest nauczycieli przed szkołą. Fot. Łukasz Minkiewicz
Protest nauczycieli przed szkołą. Fot. Łukasz Minkiewicz

Prezydent przemawia w Zespole Szkół nr 2 w Łęcznej.

- Często słyszę lament., że kobiety zwalniają się, bo mają 500 plus, to mówię bardzo dobrze. Zaplaćcie im więcej. 1200 zł na kasie w markecie to nie jest dużo - powiedział Andrzej Duda.

Godz. 16.35

Przyszło ok. 20 nauczycieli z ZNP z transparentami: "Gimnazja szkoły kreatywne", "Nie likwidujcie naszej szkoły", "Panie prezydencie nie podpisuj".

Godz. 15.25

Już wkrótce spotkanie prezydenta z mieszkańcami w Zespole Szkół nr 2, przy ul. Jaśminowej 6

Godz. 14:00

Prezydent Andrzej Duda już opuścił Bogdankę. Dzisiaj w planie ma jeszcze spotkanie o godz. 16 z mieszkańcami Łęcznej w budynku Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Jaśminowej 6.

Wyjazd prezydenta Dudy z Bogdanki (fot. Paweł Puzio)
Wyjazd prezydenta Dudy z Bogdanki (fot. Paweł Puzio)

Godz. 13:48

Prezydent zakończył swoje przemówienie. Teraz rozmawia z górnikami.

 

Godz. 13:40

Prezydent dziękuje górnikom za pracę w najnowocześniejszej kopalni w Polsce. – Lubelskie wpisało się w tradycję górniczą. To jest drugie wielkie zagłębie. Bogdanka to czarna perła polskiego górnictwa – powiedział Andrzej Duda.

Godz. 13:36

Prezydent Andrzej Duda jest już w kopalni.

Godz. 13:19

Przed spotkaniem z górnikami prezydent Andrzej Duda zdecydował się jeszcze spotkać z nauczycielami z Gimnazjum nr 1 w Łęcznej i związkowcami, którzy protestują przeciwko reformie edukacji.

Godz. 13:13

W cechowni kopalni w Bogdance wszyscy już oczekują na przybycie prezydenta Andrzeja Dudy.

(fot. Paweł Puzio)
(fot. Paweł Puzio)

Spotkanie z górnikami jest zaplanowane na godz. 13.15. Odbędzie się w budynku cechowni kopalni. W trakcie spotkania jest zaplanowane wystąpienie prezydenta.

Z kolei o godz. 16 Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami Łęcznej w budynku Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Jaśminowej 6. Tutaj również prezydent będzie przemawiał.

Około godz. 12 prezydent Andrzej Duda odleciał z Warszawy na lotnisko w Świdniku. Moment wejścia na pokład samolotu zarejestrował i opublikował na Twitterze Marcin Kędryna z Kancelarii Prezydenta.

 

Komentarze 109

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 16:52
+1
Ciekawe co dzisiaj w nocy dostał za zadanie na Nowogrodzkiej gdzie na czworakach w nocy czmychał ! Pewnie, że w Bogdance dadzą mu węglem w pysk i do garka a on obieca im za to Inflanty ! Żałosny bez honoru i twarzy typek ! Ale i tak Trybunał go nie minie a pierdel czeka na całą sektę pislam i mafię a tam w górze razem pod przewodem rydzoka kurdupla i lokaja będą smołę kręcić ! A fe obrzydliwcze
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 16:51
+1
konstytucje ma za nic,
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 16:47
+1
Kto tego dewianta przyjmuje ! Powinna cała Łęczna wyjść i nie puścić oszusta, fałszerza, kłamcy i obłudnika ! To patriotyczne i pilnie potrzebne bo szaleńcy z sekty pislam i mafii kaczo-rydzokowatej rozpieprzą Polskę w mak
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 16:43
+1
ta szumowina w lubelskiem? a fuj. tfu. brzydze sie naszym prezydentem
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 16:12
+1
Pewnie dowiedział się od nauczycieli jaki piękny bigos im zgotowała Zalewska. No chyba, że to była ustawka. STOP DLA PSEUDOREFORMY
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 15:12
+1
Sam nie wie. Naczelnika trzeba by spytać.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 15:11
+1
Po co marionetka tu przyjechała?
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 14:57
+1
Może niech Pan Duda pojedzie do zamykanych kopalni na Śląsk A nie do tych które przynoszą zysk może tą wizytą ma na celu sprawdzić ile można stąd zabrac
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 14:38
+1
Żenada widac ciemnotę Polski wschodniej która głosowała na PiS
Avatar
imć ja nie lokajowy / 5 grudnia 2016 o 13:43
+1
Marcin napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ludzie trochę szacunku dla siebie ! Na kogo wy oczekujecie ! Na krętacza, kłamcę, fałszerza, obłudnika i człeka bez honoru ! Czy wy tak siebie nisko cenicie ? Żal mi was, żeby taki przypadkowy kręt, który został strażnikiem żyrandola - czyli lokaj wami kręcił ! A wy na takie dno czekacie ! Szacunku Polacy ! Szacunku !!!! Jak nie macie do siebie to nie obrażajcie tym dupolizusostwem innych ! Żenada
Nie porownuj Dudy to tych pseudo prezydentow ynteligentow, Bolka, alkoholika i spiocha dyrdymale. Boli Cie ze nie wygral Twoj prezydent z WSI dodatkowo 'niezalezny' od PO. Zenada
Spierdaaalaj z forum jak masz ludzi obrazac klakierze PO ------------------------------------------------------------------------------------------- Możesz bełkotać do woli nad bydłem z pislamu i ich klakierze przez przypadek preziem nie mylić z Prezydentem ! Będziesz gorzko tych słów żałował nawiedzeńcu ! Reszta to tylko czekaj jak belzebub cię zawoła razem z sektą pislam i mafią kaczo-rydzokową ! Nigdy nie byłem w PO i nigdy nie będę ale bydła które niszczy Polskę nigdy nie będę trawił !!!
Spierdaaalaj z forum jak masz ludzi obrazac klakierze PO ------------------------------------------------------------------------------------------- Możesz bełkotać do woli nad bydłem z pislamu i ich klakierze przez przypadek preziem nie mylić z Prezydentem ! Będziesz gorzko tych słów żałował nawiedzeńcu ! Reszta to tylko czekaj jak belzebub cię zawoła razem z sektą pislam i mafią kaczo-rydzokową ! Nigdy nie byłem w PO i nigdy nie będę ale bydła które niszczy Polskę nigdy nie będę trawił !!! rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 17:58
0
fakty.interia.pl/raporty/raport-reforma-edukacji/aktualnosci/news-rada-jezyka-polskiego-zaopiniowala-projekt-men-niespojny-nie,nId,2321922
Avatar
płaz ogoniasty / 7 grudnia 2016 o 06:56
0
Zlikwidować WSZYSTKO!!!!!!!
Avatar
Ja / 6 grudnia 2016 o 22:18
0
Zlikwidować nie tylko gimnazja ale i Kartę Nauczyciela...
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 09:18
0
Nauczycielom strajkującym chodzi tylko o to by nie stracić pracy, a nie o dobro uczniów. Wszyscy wiedzą co się dzieje w gimnazjach. Jest tam przemoc, używki i wzajemne popisywanie się przed kolegami i koleżankami, na które nauczyciele nie mają wpływu, wręcz boją się zareagować, bo po prostu uczniów nie znają, bo niby skąd. Ci co strajkowali , a nie byli nauczycielami to albo przyjaciele tych nauczycieli albo powiązani ze środowiskiem nauczycielskim lub ZNP. Zwykłych rodziców, którego problem dotyczy nie było. Śmieszą mnie babcie z transparentami . Babciu ty nie masz pojęcia co się dzieje teraz w szkole, więc poszukaj sobie innej rozrywki a decyzje zostaw rodzicom. Mam nadzieję ,że rząd nie ugnie się przed lobby ZNP i zlikwiduje to dziadostwo, jakim są gimnazja.
Nauczycielom strajkującym chodzi tylko o to by nie stracić pracy, a nie o dobro uczniów. Wszyscy wiedzą co się dzieje w gimnazjach. Jest tam przemoc, używki i wzajemne popisywanie się przed kolegami i koleżankami, na które nauczyciele nie mają wpływu, wręcz boją się zareagować, bo po prostu uczniów nie znają, bo niby skąd. Ci co strajkowali , a nie byli nauczycielami to albo przyjaciele tych nauczycieli albo powiązani ze środowiskiem nauczycielskim lub ZNP. Zwykłych rodziców, którego problem dotyczy nie było. Śmieszą mnie babcie z transpar... rozwiń
Avatar
niepis / 6 grudnia 2016 o 08:30
0
oj tam,oj tam glupoty gadasz.....
Avatar
aaaaaaaaaaa / 6 grudnia 2016 o 08:19
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Skąd się wzięła taka "ogromna" ilość nauczycieli? Wstyd przynoszą temu zawodowi. Dyrektorzy powinni przyjrzeć się tym twarzom. Bronić czegoś co się obronić nie da! Okres gimnazjów to niechlubny okres dla oświaty. I pomyśleć że są tacy nauczyciele, którzy bardziej cenią swój koniec nosa niż nauczanie i wychowanie młodzieży. Tacy ludzie minęli się z powołaniem i powinni szukać sobie innej pracy.
Dyrektorzy szkół na Lubelszczyźnie to przeważnie peeselowskie kmiotki. To im sie trzeba przyjrzeć, bo oni tam nauczycieli wysłali. 
Dyrektorzy szkół na Lubelszczyźnie to przeważnie peeselowskie kmiotki. To im sie trzeba przyjrzeć, bo oni tam nauczycieli wysłali.  rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 21:44
0
Gimnazja należy zlikwidować!!!!!!
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 21:10
0
Skąd się wzięła taka "ogromna" ilość nauczycieli? Wstyd przynoszą temu zawodowi. Dyrektorzy powinni przyjrzeć się tym twarzom. Bronić czegoś co się obronić nie da! Okres gimnazjów to niechlubny okres dla oświaty. I pomyśleć że są tacy nauczyciele, którzy bardziej cenią swój koniec nosa niż nauczanie i wychowanie młodzieży. Tacy ludzie minęli się z powołaniem i powinni szukać sobie innej pracy.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 20:41
0
W 1999 nauczyciele głodowo protestowali PRZECIWKO tworzeniu gimnazjów. Teraz im się reforma nie podoba?
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 20:37
0
Brawo Jędrek! Do zobaczenia za rok!
Zobacz wszystkie komentarze 109

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 2 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 11 4

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 7 2

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 36 11

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 66 43

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 15 5

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 32 10

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 15

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 15 3

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 38 15

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 1

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!