Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

2 września 2008 r.
20:37
Edytuj ten wpis

Sprzedał się z ziemią, teraz umiera (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 16 A A

Lutek Białomyzy umiera. 54-letni mężczyzna leży w barłogu, po rozpadającej się chałupie biegają szczury.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Boi się pojechać do szpitala, bo uważa, że nie będzie miał gdzie wrócić.

Lutka Białomyzego zna cała Łęczna. - Nie wyszło w mu życiu. Rozpił się i stoczył na dno. Jednak to jest człowiek i nie godzi się by żył w warunkach gorszych od zwierzaka. On już prawie nie chodzi, bo ma chorą nogę. Nikt nie przejmuje się jego losem - mówi Bogdan Moroz z Łęcznej.

Waląca się chałupina stoi przy ul. Jagiełki 22. Powybijane okna, zniszczony dach. W środku rozwalony piec, na klepisku sterty śmieci. - Dobrzy ludzie dają mi jeść. Jeszcze żyję i do szpitala nie pójdę. Do czego potem wrócę? - ledwo mówi Lutek Białomyzy. 54-letni mężczyzna na chwilę traci świadomość. Jest na skraju wyczerpania.

- Co zje, to zwraca. Waży chyba ze czterdzieści kilo - dodaje Moroz. Losem mężczyzny są przejęci także jego najbliżsi sąsiedzi, którzy codziennie przynoszą mu coś do jedzenia. - Do bani z taką opieką społeczną w Łęcznej. Przecież on umiera. Jest sam na świecie. Gdyby nie sąsiedzi, to już byłoby po nim - mówi Tomasz Bonik, sąsiad.

- Dwa, trzy razy w miesiącu zagląda do niego pielęgniarka z opieki społecznej. Lutek ma 444 złote zasiłku i opałowe na zimę - mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej. - Sedno tkwi w czym innym. Białomyzy sprzedał działkę lekarzowi z Łęcznej, który bez przerwy zasypuje nas podaniami o mieszkanie socjalne dla Lutka. My takiego lokalu nie mamy - dodaje burmistrz.

- Ludzie mówią, że obiecał mu dożywotnie mieszkanie na tej działce, a teraz chce się Lutka pozbyć - twierdzi Katarzyna Raś, sąsiadka Lutka.




Właściciel działki, doktor Khalif Mwasha tłumaczy, że ziemię wraz z domem kupił sześć lat temu. - Wszystko odbyło się legalnie. Pan Lucjan zapewniał mnie, że przeprowadzi się do domu opieki społecznej w Łęcznej. Tymczasem od tamtej pory nic się nie zmienia - mówi Khalif Mwasha. Dodaje, że wielokrotnie pisał w tej sprawie do władz miasta, ale urzędnicy odsyłają go od okienka do okienka.

- Posesję mogłem sprzedać już dawno, ale nie zrobiłem tego ze względu na dobro Białomyzego - kończy Mwasha.

Zastępca burmistrza obiecuje, że u Lutka Białomyzego na pewno pojawi się lekarz. - A właścicielowi posesji Straż Miejska nakaże dezynsekcję, deratyzację oraz uporządkowanie budynku. Dostarczymy Lutkowi łóżko i trochę mebli - zapewnia Kowalski.

Do sprawy wrócimy.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Galuś / 12 września 2008 o 15:07
0
ja napisał:
Panie Szanowny Redaktorku zadający tam pytania, to nie jest murzyn, lepiej używać np. określenia ciemnoskóry, jak przystało na człowieka wykształconego a wydaje sie że takim powinien Pan byc, powinien Pan wiedziec że słowo murzyn jest obraźliwe i uważać na swoje słowa.



Boże z białego można się smiać, z białego można robić dowcipy, białego można robić karykatury, białego można obrażać... a jak coś o CZARNYM to odrazu rasizm (no ba! przecież użyłem jakże rasistowskiego słowa CZARNY, jakby na białych nie mówić biały), jakbyście pomyśleli to najwiekszymi rasistami są czarni, a najbardziej dyskryminowaną rasą są biali - czarnego nie wyrzuci się z pracy bo odrazu - sąd->rasizm->odszkodowanie, a białego mozna!
Nim zaczniecie mówić o rasizmie zastanówcie sie kto tak naprawde jest rasistą i czy nie przesadzacie - nazwanie czarnego głupkiem - rasizm
nazwanie bialego głupkiem - nic
nabijanie się z czarnego - RASIZM
nabijanie się z białego - nic
I właśnie dlatego jestem rasista...bo nienawidzę tych co innych nazywają rasistami nie mysląc ani troche (lekki paradoks...)
ale ze mnie rasista!
lol....



Boże z białego można się smiać, z białego można robić dowcipy, białego można robić karykatury, białego można obrażać... a jak coś o CZARNYM to odrazu rasizm (no ba! przecież użyłem jakże rasistowskiego słowa CZARNY, jakby na białych nie mówić biały), jakbyście pomyśleli to najwiekszymi rasistami są czarni, a najbardziej dyskryminowaną rasą są biali - czarnego nie wyrzuci się z pracy bo odrazu - sąd->rasizm->odszkodowanie, a białego mozna!
Nim zaczniecie mówić o rasizmie zastanówcie sie kt... rozwiń
Avatar
ja / 12 września 2008 o 11:25
0
Oczywiście jak to zwykle bywa prawda jest akurat po stronie osoby własnie sie wypowiadającej:-)
Nie znam sprawy, ale jedno na zmieszczonym wideo zwróciło moją uwagę:
Panie Szanowny Redaktorku zadający tam pytania, to nie jest murzyn, lepiej używać np. określenia ciemnoskóry, jak przystało na człowieka wykształconego a wydaje sie że takim powinien Pan byc, powinien Pan wiedziec że słowo murzyn jest obraźliwe i uważać na swoje słowa.
Avatar
Gość / 11 września 2008 o 08:32
0
Cietkawe dlaczego gazecie brak obiektywizmu..czyzby została przekupiona??? gołym okiem widać że coś tu nie gra, W dzisiejszych czasach bardziej lituja sie nad pijakiem i nierobem niz nad samotnymi matkami i dziećmi w domach dziecka.A co ten człowiek robi z pieniędzmi z opieki społęcznej, chyba kupuje tanie wino i papierosy a mówi ze go na jedzenie nie stac..Te osoby które go bronią sa takiego samego pokroju..banda pijaków i nierobów.
Avatar
Stara Łęczna / 5 września 2008 o 08:35
0
Ludzie dajcie spokój, Białomyzy całe żyje pijakiem jest, żadną pracą rąk nie "shańbił".A gdzie ma pieniądze, które dostał za sprzedaż domu?Cała "śmietanka" pijacka się za nie bawiła. Przecież dostaje 400zł zapomogi, gdzie te pieniądze? Teraz z biednego doktora potwora zrobił.Wstyd!!!
Avatar
Zbulewrsowany / 4 września 2008 o 14:21
0
A mi tego człowieka wogólę nie szkoda. To nie kogo wina ,że tak się stoczył. Zaczął pić,palic papierosy. Zamiast pieniądze wydać na jedzenie to woli to przepic. Wogole mi go nie szkoda. z jakiej racji miasto ma mu dac meble lozko ? Moze to jeszcze bedzie z pieniedzy podatnikow ? Jezeli tak to ja tez po prosze o nowe meble. przydal by mi sie rowniez nowy fotel. Jak taki chojny jest Kowalski to niech da mu sowje meble a nie bedzie kur... z publicznych pienidze temu pijakowi dawal. Sam sobie zgotowal taki los.
Avatar
łęcznianin / 4 września 2008 o 09:36
0
aqq napisał:
Niestety tak wygląda stare miasto w Łęcznej dzieki władzom byłym i obecnym staje się jedną wielka melina i slumsem w końcu 21 wiek władze czekają na dotacje z UE na przywrócenie do życia tej części miasta ale robią to tak nieudolnie że szybciej się rozleci niż pomoc jakakolwiek przyjdzie


Dobrze, niech się rozleci i bedzie można tą menelnię zrównać z ziemią. Własność prywatna! Tam nic nie może miasto zrobić bez zgody tych głupich brudasów.
Avatar
aqq / 3 września 2008 o 22:00
0
Niestety tak wygląda stare miasto w Łęcznej dzieki władzom byłym i obecnym staje się jedną wielka melina i slumsem w końcu 21 wiek władze czekają na dotacje z UE na przywrócenie do życia tej części miasta ale robią to tak nieudolnie że szybciej się rozleci niż pomoc jakakolwiek przyjdzie
Avatar
Fang / 3 września 2008 o 20:55
0
Wcale nie popieram byłego właściciela tej posesji ale gdy nabywca gwarantował mu mieszkanie w domku to powinien też dotrzymać słowa.To że obecnie ten dom wygląda jak chlew i jest w nienależytym stanie technicznym jest niestety winą obecnego właściciela który nie zadbał o nabytą substancję.Ciekawe co na to prawo?Czy gdyby ten pan doktor np,podpalił ten budynek i uległby on spaleniu to odpowiadałby przed prawem?A czy dopuszczenie do ruiny nie jest tym samym tylko że powolnym działaniem?Coś jest tutaj niejasnego.Kupując tą nieruchomość powinien natychmiast wyegzekwować wyprowadzenie się poprzedniego właściciela. To że tego nie zrobił to widocznie faktycznie obiecał mu dożywotne.Nie wiem z czego ma ten pan doktorat ale chyba nie z medycyny gdyż źle ocenił stan zdrowia poprzedniego właściciela licząc na jego szybkie zejście.
Wcale nie popieram byłego właściciela tej posesji ale gdy nabywca gwarantował mu mieszkanie w domku to powinien też dotrzymać słowa.To że obecnie ten dom wygląda jak chlew i jest w nienależytym stanie technicznym jest niestety winą obecnego właściciela który nie zadbał o nabytą substancję.Ciekawe co na to prawo?Czy gdyby ten pan doktor np,podpalił ten budynek i uległby on spaleniu to odpowiadałby przed prawem?A czy dopuszczenie do ruiny nie jest tym samym tylko że powolnym działaniem?Coś jest tutaj niejasnego.Kupując tą nieruchomość powinien... rozwiń
Avatar
Tumbo / 3 września 2008 o 20:50
0
Witajcie na "Czarnym Lądzie"
Avatar
cyga / 3 września 2008 o 15:31
0
Taka niestety jest prawda ,że pijakami i bandytami bardziej się przejmują w tym kraju , niż zwykłymi śmiertelnikami . Chciał się facet stoczyć na dno i się stoczył ( na własne życzenie). Sprzedał działkę i obiecał się przenieść do Domu Opieki Społecznej, czego jak widać nie uczynił. Nowy właściciel powinien rozwalić chałupę i nie przejmować się pijaczyną. Skoro jemu samemu nie zależy na tym ,aby żyć w godnych warunkach , to do kogo ma pretensję? Chyba tylko do garbatego , że ma proste dzieci... A sąsiedzi niech nie zwalają winy na nowego właściciela, bo jak widać człowiek ten stara się jak może pomóc temu,, biedakowi", ale on nie ma ochoty przyjąć tej pomocy ( ba ma taki kaprys, a co? ) A może się zaprzyjażnił ze szczurami i jest mu tak dobrze???? Teraz tylko patrzeć , jak będą musieli się z nimi zaprzyjażnić sąsiedzi tego uparciucha... Pewnie im też ze szczurami będzie dobrze... Niech go dalej dokarmiają. Jakby nie miał co jeść , szybko szukałby Domu Opieki, a tak ....
Taka niestety jest prawda ,że pijakami i bandytami bardziej się przejmują w tym kraju , niż zwykłymi śmiertelnikami . Chciał się facet stoczyć na dno i się stoczył ( na własne życzenie). Sprzedał działkę i obiecał się przenieść do Domu Opieki Społecznej, czego jak widać nie uczynił. Nowy właściciel powinien rozwalić chałupę i nie przejmować się pijaczyną. Skoro jemu samemu nie zależy na tym ,aby żyć w godnych warunkach , to do kogo ma pretensję? Chyba tylko do garbatego , że ma proste dzieci... A sąsiedzi niech nie zwalają winy na nowego wł... rozwiń
Avatar
Galuś / 12 września 2008 o 15:07
0
ja napisał:
Panie Szanowny Redaktorku zadający tam pytania, to nie jest murzyn, lepiej używać np. określenia ciemnoskóry, jak przystało na człowieka wykształconego a wydaje sie że takim powinien Pan byc, powinien Pan wiedziec że słowo murzyn jest obraźliwe i uważać na swoje słowa.



Boże z białego można się smiać, z białego można robić dowcipy, białego można robić karykatury, białego można obrażać... a jak coś o CZARNYM to odrazu rasizm (no ba! przecież użyłem jakże rasistowskiego słowa CZARNY, jakby na białych nie mówić biały), jakbyście pomyśleli to najwiekszymi rasistami są czarni, a najbardziej dyskryminowaną rasą są biali - czarnego nie wyrzuci się z pracy bo odrazu - sąd->rasizm->odszkodowanie, a białego mozna!
Nim zaczniecie mówić o rasizmie zastanówcie sie kto tak naprawde jest rasistą i czy nie przesadzacie - nazwanie czarnego głupkiem - rasizm
nazwanie bialego głupkiem - nic
nabijanie się z czarnego - RASIZM
nabijanie się z białego - nic
I właśnie dlatego jestem rasista...bo nienawidzę tych co innych nazywają rasistami nie mysląc ani troche (lekki paradoks...)
ale ze mnie rasista!
lol....



Boże z białego można się smiać, z białego można robić dowcipy, białego można robić karykatury, białego można obrażać... a jak coś o CZARNYM to odrazu rasizm (no ba! przecież użyłem jakże rasistowskiego słowa CZARNY, jakby na białych nie mówić biały), jakbyście pomyśleli to najwiekszymi rasistami są czarni, a najbardziej dyskryminowaną rasą są biali - czarnego nie wyrzuci się z pracy bo odrazu - sąd->rasizm->odszkodowanie, a białego mozna!
Nim zaczniecie mówić o rasizmie zastanówcie sie kt... rozwiń
Avatar
ja / 12 września 2008 o 11:25
0
Oczywiście jak to zwykle bywa prawda jest akurat po stronie osoby własnie sie wypowiadającej:-)
Nie znam sprawy, ale jedno na zmieszczonym wideo zwróciło moją uwagę:
Panie Szanowny Redaktorku zadający tam pytania, to nie jest murzyn, lepiej używać np. określenia ciemnoskóry, jak przystało na człowieka wykształconego a wydaje sie że takim powinien Pan byc, powinien Pan wiedziec że słowo murzyn jest obraźliwe i uważać na swoje słowa.
Avatar
Gość / 11 września 2008 o 08:32
0
Cietkawe dlaczego gazecie brak obiektywizmu..czyzby została przekupiona??? gołym okiem widać że coś tu nie gra, W dzisiejszych czasach bardziej lituja sie nad pijakiem i nierobem niz nad samotnymi matkami i dziećmi w domach dziecka.A co ten człowiek robi z pieniędzmi z opieki społęcznej, chyba kupuje tanie wino i papierosy a mówi ze go na jedzenie nie stac..Te osoby które go bronią sa takiego samego pokroju..banda pijaków i nierobów.
Avatar
Stara Łęczna / 5 września 2008 o 08:35
0
Ludzie dajcie spokój, Białomyzy całe żyje pijakiem jest, żadną pracą rąk nie "shańbił".A gdzie ma pieniądze, które dostał za sprzedaż domu?Cała "śmietanka" pijacka się za nie bawiła. Przecież dostaje 400zł zapomogi, gdzie te pieniądze? Teraz z biednego doktora potwora zrobił.Wstyd!!!
Avatar
Zbulewrsowany / 4 września 2008 o 14:21
0
A mi tego człowieka wogólę nie szkoda. To nie kogo wina ,że tak się stoczył. Zaczął pić,palic papierosy. Zamiast pieniądze wydać na jedzenie to woli to przepic. Wogole mi go nie szkoda. z jakiej racji miasto ma mu dac meble lozko ? Moze to jeszcze bedzie z pieniedzy podatnikow ? Jezeli tak to ja tez po prosze o nowe meble. przydal by mi sie rowniez nowy fotel. Jak taki chojny jest Kowalski to niech da mu sowje meble a nie bedzie kur... z publicznych pienidze temu pijakowi dawal. Sam sobie zgotowal taki los.
Avatar
łęcznianin / 4 września 2008 o 09:36
0
aqq napisał:
Niestety tak wygląda stare miasto w Łęcznej dzieki władzom byłym i obecnym staje się jedną wielka melina i slumsem w końcu 21 wiek władze czekają na dotacje z UE na przywrócenie do życia tej części miasta ale robią to tak nieudolnie że szybciej się rozleci niż pomoc jakakolwiek przyjdzie


Dobrze, niech się rozleci i bedzie można tą menelnię zrównać z ziemią. Własność prywatna! Tam nic nie może miasto zrobić bez zgody tych głupich brudasów.
Avatar
aqq / 3 września 2008 o 22:00
0
Niestety tak wygląda stare miasto w Łęcznej dzieki władzom byłym i obecnym staje się jedną wielka melina i slumsem w końcu 21 wiek władze czekają na dotacje z UE na przywrócenie do życia tej części miasta ale robią to tak nieudolnie że szybciej się rozleci niż pomoc jakakolwiek przyjdzie
Avatar
Fang / 3 września 2008 o 20:55
0
Wcale nie popieram byłego właściciela tej posesji ale gdy nabywca gwarantował mu mieszkanie w domku to powinien też dotrzymać słowa.To że obecnie ten dom wygląda jak chlew i jest w nienależytym stanie technicznym jest niestety winą obecnego właściciela który nie zadbał o nabytą substancję.Ciekawe co na to prawo?Czy gdyby ten pan doktor np,podpalił ten budynek i uległby on spaleniu to odpowiadałby przed prawem?A czy dopuszczenie do ruiny nie jest tym samym tylko że powolnym działaniem?Coś jest tutaj niejasnego.Kupując tą nieruchomość powinien natychmiast wyegzekwować wyprowadzenie się poprzedniego właściciela. To że tego nie zrobił to widocznie faktycznie obiecał mu dożywotne.Nie wiem z czego ma ten pan doktorat ale chyba nie z medycyny gdyż źle ocenił stan zdrowia poprzedniego właściciela licząc na jego szybkie zejście.
Wcale nie popieram byłego właściciela tej posesji ale gdy nabywca gwarantował mu mieszkanie w domku to powinien też dotrzymać słowa.To że obecnie ten dom wygląda jak chlew i jest w nienależytym stanie technicznym jest niestety winą obecnego właściciela który nie zadbał o nabytą substancję.Ciekawe co na to prawo?Czy gdyby ten pan doktor np,podpalił ten budynek i uległby on spaleniu to odpowiadałby przed prawem?A czy dopuszczenie do ruiny nie jest tym samym tylko że powolnym działaniem?Coś jest tutaj niejasnego.Kupując tą nieruchomość powinien... rozwiń
Avatar
Tumbo / 3 września 2008 o 20:50
0
Witajcie na "Czarnym Lądzie"
Avatar
cyga / 3 września 2008 o 15:31
0
Taka niestety jest prawda ,że pijakami i bandytami bardziej się przejmują w tym kraju , niż zwykłymi śmiertelnikami . Chciał się facet stoczyć na dno i się stoczył ( na własne życzenie). Sprzedał działkę i obiecał się przenieść do Domu Opieki Społecznej, czego jak widać nie uczynił. Nowy właściciel powinien rozwalić chałupę i nie przejmować się pijaczyną. Skoro jemu samemu nie zależy na tym ,aby żyć w godnych warunkach , to do kogo ma pretensję? Chyba tylko do garbatego , że ma proste dzieci... A sąsiedzi niech nie zwalają winy na nowego właściciela, bo jak widać człowiek ten stara się jak może pomóc temu,, biedakowi", ale on nie ma ochoty przyjąć tej pomocy ( ba ma taki kaprys, a co? ) A może się zaprzyjażnił ze szczurami i jest mu tak dobrze???? Teraz tylko patrzeć , jak będą musieli się z nimi zaprzyjażnić sąsiedzi tego uparciucha... Pewnie im też ze szczurami będzie dobrze... Niech go dalej dokarmiają. Jakby nie miał co jeść , szybko szukałby Domu Opieki, a tak ....
Taka niestety jest prawda ,że pijakami i bandytami bardziej się przejmują w tym kraju , niż zwykłymi śmiertelnikami . Chciał się facet stoczyć na dno i się stoczył ( na własne życzenie). Sprzedał działkę i obiecał się przenieść do Domu Opieki Społecznej, czego jak widać nie uczynił. Nowy właściciel powinien rozwalić chałupę i nie przejmować się pijaczyną. Skoro jemu samemu nie zależy na tym ,aby żyć w godnych warunkach , to do kogo ma pretensję? Chyba tylko do garbatego , że ma proste dzieci... A sąsiedzi niech nie zwalają winy na nowego wł... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 34 10

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 35 9

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 24 52

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 40 57

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 13 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 15

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 4

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!