Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

15 maja 2016 r.
21:36

"Szybki samochód w rękach nieodpowiedzialnej osoby skutkuje wysyłaniem niewinnych ludzi na cmentarz"

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 19 A A

To 27-letni Łukasz P. odpowiada za tragiczny w skutkach wypadek w Turowoli – oceniła prokuratura. Właśnie umorzyła postępowanie w tej sprawie. W zderzeniu zginął bowiem nie tylko przypadkowy kierowca, ale i sprawca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Śledczy mówią dosadnie: – Ta sprawa to kolejny przykład na to, że szybki samochód w rękach nieodpowiedzialnej osoby skutkuje wysyłaniem niewinnych ludzi na cmentarz.

Chodzi o wypadek, do którego doszło w grudniu ubiegłego roku w Turowoli, niedaleko Łęcznej. 27-letni górnik Łukasz P. gnał swoim audi z prędkością ponad 200 km/h. Nie opanował samochodu. Zabił siebie, innego kierowcę oraz ciężko ranił kolejną osobę.

– Nie zaistniały żadne okoliczności niezależne od kierowcy, jak np. zawał czy dziura w jezdni, które mogłyby doprowadzić do wypadku – mówi Marcin Kozak, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Lublinie. – Badania wykazały, że kierowca był w pełni sprawny. Nie opanował samochodu i doprowadził do wypadku.

Doszło do niego nad ranem, Łukasz P. wracał z pracy. Jechał w kierunku Lublina. Na drodze panowały dobre warunki. 27-latek zjechał jednak na lewy pas. Tam czołowo zderzył się z nissanem. Kierowca tego samochodu zginął na miejscu. W nissana uderzyły jeszcze toyota i renault. Jeden z mężczyzn podróżujących tymi autami został ciężko ranny. Sam Łukasz P. zmarł w szpitalu. Zostawił żonę.

Śledczy dowiedli, że przed zderzeniem mężczyzna jechał z prędkością nieco ponad 200 km/h. – Nie opanował samochodu właśnie przez nadmierną prędkość – dodaje prokurator Kozak. – Z uwagi na śmierć sprawcy umorzyliśmy postępowanie w sprawie wypadku.

Łukasz P. miał „ciężką nogę”. Wiele razy był karany za znacznie przekraczanie prędkości, w tym o ponad 50 km/h powyżej normy. Nie zabrano mu jednak prawa jazdy, bo nigdy nie przekroczył dozwolonego limitu punktów karnych.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
spoon / 20 maja 2016 o 18:18
0
"   To oznacza, że muszą zostać ustalone zawody, wykonawcom których nie wolno będzie prowadzić samochodu po pracy. Zrozumiano? Lepiej się nie odnoście do moich postów, bo i tak szczekacie na moje wnioski twórcze."     Ale tutaj chodzi o przekroczenie prędkości o jakieś 110km/h...  
Avatar
spoon / 20 maja 2016 o 18:17
0
Nie, chodzi po prostu o to, żeby nie poruszać się 200+km/h po drogach 90km/h.
Avatar
plotki / 16 maja 2016 o 13:45
0
timestamp=2016-05-15 23:25:07 napisał:
A czy owi biegli wzieli pod uwage ze... Sprawca jak go nazwano owego dnia, zle poczul sie w pracy, a pracowal w kopalni na dole, zostal wyslany do lekarza. Poniewaz lekarz stwierdzil wysokie cisnienie, dal lekarstwo na szybkie jego obnizenie I wyslal do domu. Nie wiem... Moje zdanie pewnie nie ma tu wiekszego znaczenia... Ale czy lekarz byl przesluchiwany I czy to ze wyslal czlowieka z bardzo wysokim cisnieniem do domu, wiedzac ze bedzie prowadzil samochod.... Czy to nie czasem " wyslanie kogos w kosmos". Jak czlowieka ktory moze miec wylew czy chocby arytmie czy zawal ... Jezeli jest chocby cien takiej mozliwosci wsadzic do samochodu. Dla mnie tez sprawca to sprawca ale czy lekarz nie byl wspol winny. Moze jak by go nie zwolnil z pracy do domu, tylko kazal zeby zadzwonil by ktos po niego przyjechal moze ocalilo by to ich wszystkich. A podobno zona owego sprawcy byla wtedy w ciazy. Tak , tak podobno to podobno tamto...zaraz po wypadku było milion komentarzy że on miał zapalenie płuc i przez to wypadek, teraz jednak miał wysokie ciśnienie i to lekarza wina bo go wsadził do samochodu i kazał jechać. Jaka jeszcze wersja się pojawi? że miał hemoroidy i nie mogąc usiedzieć kręcił się i nie chcący dociskał gaz do ponad 200? Ja współczuję, każda śmierć jest przykra i straszna dla bliskich, ale takie wybielanie go co raz to nowszymi dolegliwościami jest nie na miejscu, zwłaszcza że przez niego płacze też inna rodzina. Jechał po prostu dużo dużo dużo za szybko i tyle i nie szukajcie winnych czy współwinnych, bo 200km/h to chyba gruba przesada i wystarczający powód wypadku. A tak na marginesie to żaden lekarz by go nie dopuścił do pracy na kopalni gdyby miał problemy z ciśnieniem.
rozwiń
Avatar
aadd / 16 maja 2016 o 12:11
0
tak, w nissanie został zabity drugi przypadkowy kierowca. Sprawca z audi umarł w szpalu...
Avatar
Tytanowy Janusz / 16 maja 2016 o 10:22
0
Jak dla mnie, to nie audi, tylko nissan primera.
Avatar
Gość / 16 maja 2016 o 01:06
0
By napisać, że ktoś jest nieodpowiedzialny, nie musi oznaczać spapranego klepicha u tego kogoś. Po kiego kindybała zapierdlał na łeb i na szyję? Jest w innej rzeczywistości. Wyluzuj, wielokrotnie żartuję, aby Wam dać coś do zrozumienia. TAM nie miałem i nie mam dostępu. Nie wiem, czy Bóg przewidział cokolwiek dla duszy człowieka. Nie leć ze mną w kindybała nadal. Każdy to czyni. Dlatego będziesz zawsze niewolnikiem w RP. Musisz opuścić swoją Ojczyznę, by poczuć wolność. Zastanów się, co czynisz mnie? Ja nic nie mogę. Nieprawda jest, że coś mogę. Jestem zwykłym śmiertelnikiem. Olewając mnie olewasz siebie samego. Zrozumiałes?
By napisać, że ktoś jest nieodpowiedzialny, nie musi oznaczać spapranego klepicha u tego kogoś. Po kiego kindybała zapierdlał na łeb i na szyję? Jest w innej rzeczywistości. Wyluzuj, wielokrotnie żartuję, aby Wam dać coś do zrozumienia. TAM nie miałem i nie mam dostępu. Nie wiem, czy Bóg przewidział cokolwiek dla duszy człowieka. Nie leć ze mną w kindybała nadal. Każdy to czyni. Dlatego będziesz zawsze niewolnikiem w RP. Musisz opuścić swoją Ojczyznę, by poczuć wolność. Zastanów się, co czynisz mnie? Ja nic n... rozwiń
Avatar
Gość / 16 maja 2016 o 00:39
0
Zdaniem lekarza nie było przeciwwskazań do prowadzenia samochodu. Wróć do moich wniosków. Zakaz prowadzenia wozu po pracy - przy wykonywaniu niektórych zawodów. Zrozumiano? Wracając do feralnego dnia. Na dole pracują ludzie z normalnymi klepichami. Mogą być różni, ale są normalni. Ważne jest to, czy dostał zwolnienie lekarskie? Wielu przekracza prędkość po raz ostatni.
Avatar
gosc / 16 maja 2016 o 00:25
0

A czy owi biegli wzieli pod uwage ze... Sprawca jak go nazwano owego dnia, zle poczul sie w pracy, a pracowal w kopalni na dole, zostal wyslany do lekarza. Poniewaz lekarz stwierdzil wysokie cisnienie, dal lekarstwo na szybkie jego obnizenie I wyslal do domu. Nie wiem... Moje zdanie pewnie nie ma tu wiekszego znaczenia... Ale czy lekarz byl przesluchiwany I czy to ze wyslal czlowieka z bardzo wysokim cisnieniem do domu, wiedzac ze bedzie prowadzil samochod.... Czy to nie czasem " wyslanie kogos w kosmos". Jak czlowieka ktory moze miec wylew czy chocby arytmie czy zawal ... Jezeli jest chocby cien takiej mozliwosci wsadzic do samochodu. Dla mnie tez sprawca to sprawca ale czy lekarz nie byl wspol winny. Moze jak by go nie zwolnil z pracy do domu, tylko kazal zeby zadzwonil by ktos po niego przyjechal moze ocalilo by to ich wszystkich. A podobno zona owego sprawcy byla wtedy w ciazy.

rozwiń
Avatar
Gość / 16 maja 2016 o 00:24
0
Przecież jest oczywiste, że nie będę ani politykiem ani osobą publiczną powszechnie zapraszaną. Jednakże niektóre moje wnioski są zaskakujące. Gdy byłem nauczycielem mianowanym, to wielokrotnie skracałem rady pedagogiczne. Moje konkluzje były zdumiewajace. Nauczyciele mi dziękowali. Urszula Maciejowska uczyła matematyki. Jej mąż był prof.dr. hab. genetyki. Pani Urszula oznajmiła kiedyś wszyskim nauczycielom na korytarzu (dziesięciorgu), że LWG będzie wielki. I jestem jednym z największych ludzi w historii ludzkości. Google: lwgula
Avatar
Gość / 15 maja 2016 o 23:57
0
To oznacza, że muszą zostać ustalone zawody, wykonawcom których nie wolno będzie prowadzić samochodu po pracy. Zrozumiano? Lepiej się nie odnoście do moich postów, bo i tak szczekacie na moje wnioski twórcze.
Avatar
spoon / 20 maja 2016 o 18:18
0
"   To oznacza, że muszą zostać ustalone zawody, wykonawcom których nie wolno będzie prowadzić samochodu po pracy. Zrozumiano? Lepiej się nie odnoście do moich postów, bo i tak szczekacie na moje wnioski twórcze."     Ale tutaj chodzi o przekroczenie prędkości o jakieś 110km/h...  
Avatar
spoon / 20 maja 2016 o 18:17
0
Nie, chodzi po prostu o to, żeby nie poruszać się 200+km/h po drogach 90km/h.
Avatar
plotki / 16 maja 2016 o 13:45
0
timestamp=2016-05-15 23:25:07 napisał:
A czy owi biegli wzieli pod uwage ze... Sprawca jak go nazwano owego dnia, zle poczul sie w pracy, a pracowal w kopalni na dole, zostal wyslany do lekarza. Poniewaz lekarz stwierdzil wysokie cisnienie, dal lekarstwo na szybkie jego obnizenie I wyslal do domu. Nie wiem... Moje zdanie pewnie nie ma tu wiekszego znaczenia... Ale czy lekarz byl przesluchiwany I czy to ze wyslal czlowieka z bardzo wysokim cisnieniem do domu, wiedzac ze bedzie prowadzil samochod.... Czy to nie czasem " wyslanie kogos w kosmos". Jak czlowieka ktory moze miec wylew czy chocby arytmie czy zawal ... Jezeli jest chocby cien takiej mozliwosci wsadzic do samochodu. Dla mnie tez sprawca to sprawca ale czy lekarz nie byl wspol winny. Moze jak by go nie zwolnil z pracy do domu, tylko kazal zeby zadzwonil by ktos po niego przyjechal moze ocalilo by to ich wszystkich. A podobno zona owego sprawcy byla wtedy w ciazy. Tak , tak podobno to podobno tamto...zaraz po wypadku było milion komentarzy że on miał zapalenie płuc i przez to wypadek, teraz jednak miał wysokie ciśnienie i to lekarza wina bo go wsadził do samochodu i kazał jechać. Jaka jeszcze wersja się pojawi? że miał hemoroidy i nie mogąc usiedzieć kręcił się i nie chcący dociskał gaz do ponad 200? Ja współczuję, każda śmierć jest przykra i straszna dla bliskich, ale takie wybielanie go co raz to nowszymi dolegliwościami jest nie na miejscu, zwłaszcza że przez niego płacze też inna rodzina. Jechał po prostu dużo dużo dużo za szybko i tyle i nie szukajcie winnych czy współwinnych, bo 200km/h to chyba gruba przesada i wystarczający powód wypadku. A tak na marginesie to żaden lekarz by go nie dopuścił do pracy na kopalni gdyby miał problemy z ciśnieniem.
rozwiń
Avatar
aadd / 16 maja 2016 o 12:11
0
tak, w nissanie został zabity drugi przypadkowy kierowca. Sprawca z audi umarł w szpalu...
Avatar
Tytanowy Janusz / 16 maja 2016 o 10:22
0
Jak dla mnie, to nie audi, tylko nissan primera.
Avatar
Gość / 16 maja 2016 o 01:06
0
By napisać, że ktoś jest nieodpowiedzialny, nie musi oznaczać spapranego klepicha u tego kogoś. Po kiego kindybała zapierdlał na łeb i na szyję? Jest w innej rzeczywistości. Wyluzuj, wielokrotnie żartuję, aby Wam dać coś do zrozumienia. TAM nie miałem i nie mam dostępu. Nie wiem, czy Bóg przewidział cokolwiek dla duszy człowieka. Nie leć ze mną w kindybała nadal. Każdy to czyni. Dlatego będziesz zawsze niewolnikiem w RP. Musisz opuścić swoją Ojczyznę, by poczuć wolność. Zastanów się, co czynisz mnie? Ja nic nie mogę. Nieprawda jest, że coś mogę. Jestem zwykłym śmiertelnikiem. Olewając mnie olewasz siebie samego. Zrozumiałes?
By napisać, że ktoś jest nieodpowiedzialny, nie musi oznaczać spapranego klepicha u tego kogoś. Po kiego kindybała zapierdlał na łeb i na szyję? Jest w innej rzeczywistości. Wyluzuj, wielokrotnie żartuję, aby Wam dać coś do zrozumienia. TAM nie miałem i nie mam dostępu. Nie wiem, czy Bóg przewidział cokolwiek dla duszy człowieka. Nie leć ze mną w kindybała nadal. Każdy to czyni. Dlatego będziesz zawsze niewolnikiem w RP. Musisz opuścić swoją Ojczyznę, by poczuć wolność. Zastanów się, co czynisz mnie? Ja nic n... rozwiń
Avatar
Gość / 16 maja 2016 o 00:39
0
Zdaniem lekarza nie było przeciwwskazań do prowadzenia samochodu. Wróć do moich wniosków. Zakaz prowadzenia wozu po pracy - przy wykonywaniu niektórych zawodów. Zrozumiano? Wracając do feralnego dnia. Na dole pracują ludzie z normalnymi klepichami. Mogą być różni, ale są normalni. Ważne jest to, czy dostał zwolnienie lekarskie? Wielu przekracza prędkość po raz ostatni.
Avatar
gosc / 16 maja 2016 o 00:25
0

A czy owi biegli wzieli pod uwage ze... Sprawca jak go nazwano owego dnia, zle poczul sie w pracy, a pracowal w kopalni na dole, zostal wyslany do lekarza. Poniewaz lekarz stwierdzil wysokie cisnienie, dal lekarstwo na szybkie jego obnizenie I wyslal do domu. Nie wiem... Moje zdanie pewnie nie ma tu wiekszego znaczenia... Ale czy lekarz byl przesluchiwany I czy to ze wyslal czlowieka z bardzo wysokim cisnieniem do domu, wiedzac ze bedzie prowadzil samochod.... Czy to nie czasem " wyslanie kogos w kosmos". Jak czlowieka ktory moze miec wylew czy chocby arytmie czy zawal ... Jezeli jest chocby cien takiej mozliwosci wsadzic do samochodu. Dla mnie tez sprawca to sprawca ale czy lekarz nie byl wspol winny. Moze jak by go nie zwolnil z pracy do domu, tylko kazal zeby zadzwonil by ktos po niego przyjechal moze ocalilo by to ich wszystkich. A podobno zona owego sprawcy byla wtedy w ciazy.

rozwiń
Avatar
Gość / 16 maja 2016 o 00:24
0
Przecież jest oczywiste, że nie będę ani politykiem ani osobą publiczną powszechnie zapraszaną. Jednakże niektóre moje wnioski są zaskakujące. Gdy byłem nauczycielem mianowanym, to wielokrotnie skracałem rady pedagogiczne. Moje konkluzje były zdumiewajace. Nauczyciele mi dziękowali. Urszula Maciejowska uczyła matematyki. Jej mąż był prof.dr. hab. genetyki. Pani Urszula oznajmiła kiedyś wszyskim nauczycielom na korytarzu (dziesięciorgu), że LWG będzie wielki. I jestem jednym z największych ludzi w historii ludzkości. Google: lwgula
Avatar
Gość / 15 maja 2016 o 23:57
0
To oznacza, że muszą zostać ustalone zawody, wykonawcom których nie wolno będzie prowadzić samochodu po pracy. Zrozumiano? Lepiej się nie odnoście do moich postów, bo i tak szczekacie na moje wnioski twórcze.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 1 0

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 9 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 8 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 20 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 36 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 15 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!