Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

10 marca 2015 r.
13:45
Edytuj ten wpis

Wśród górników z Bogdanki zaczyna wrzeć. "Nie chcemy być kozłem ofiarnym"

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
517 109 A A

Co najmniej 1000 złotych miesięcznie kosztuje górnika z Bogdanki agonia śląskiej Kompanii Węglowej. Spółka Lubelski Węgiel zrezygnowała już z fedrowania w soboty i niedziele. Górnicy boją się, że wkrótce czeka ich też przymusowe wolne w inne dni tygodnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Fatalna sytuacja finansowa śląskiej Kompanii Węglowej, która sprzedaje węgiel po zaniżonych cenach, odbija się też na zarobkach górników z Bogdanki. Od początku tego roku zarząd Lubelskiego Węgla zawiesił możliwość dobrowolnej pracy w weekendy.

- Boimy się, że wkrótce będziemy zarabiać jeszcze mniej. Już przez to, że nie pracujemy w weekendy, nasze pobory są dużo niższe - mówi Marek, górnik z 19-letnim stażem pod ziemią. - Nasi młodsi koledzy są w jeszcze gorszej sytuacji, bo nie są im przedłużane umowy. Ich obowiązki będzie musiała przejąć zmniejszona brygada, i to za mniejsze pieniądze, bo bez świąt - denerwuje się górnik.

Wśród górników krąży plotka, że jeżeli Kompania nadal będzie psuć rynek tanim węglem, to niebawem kierownictwo Bogdanki wyśle ich na przymusowe wolne. Od stycznia Lubelski Węgiel nie fedruje w weekendy.

- Harmonogram wydobycia jest zgodny z harmonogramem dostaw do odbiorców. Rzeczywiście obłożenie weekendowe jest w tym momencie niższe. Warto również pamiętać, że w ubiegłym roku, dzięki uruchomieniu Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla, zwiększyliśmy nasze moce produkcyjne. Oznacza to, że tę samą ilość węgla możemy wyprodukować obecnie w krótszym czasie - tłumaczy Zbigniew Stopa, prezes LW Bogdanka.

- Brak możliwości pracy w weekendy górnicy już odczuli w zarobkach. Średnio mają o 1000 złotych mniej na miesiąc - mówi Bogusław Szmuc, zastępca przewodniczącego Związku Zawodowego Górników w Bogdance. - Kilka dni temu spotkaliśmy się z zarządem kopalni. Na razie nie było mowy o wstrzymaniu pracy na tygodniu. Ale co będzie za miesiąc lub dwa, tego nie wiadomo. Jedno jest pewne - Kompania jest państwowa, zaś Bogdanka to prywatna firma. Na pewno rząd nie będzie się oglądać na nasze interesy, ratując kopalnie na Śląsku - dodaje związkowiec.
Pod ziemią w lubelskiej kopalni coraz częściej mówi się o zatrzymaniu kopalni w piątki. - Nie mamy planów skracania tygodnia pracy - ucina te spekulacje prezes Stopa.

Bogdanka zawiadomiła już Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o podejrzeniu dumpingu.

- Proponowane obecnie rozwiązania naprawcze dla Kompanii Węglowej biorą pod uwagę tylko jeden podmiot na rynku - właśnie Kompanię Węglową. Spodziewająca się wsparcia publicznego KW sprzedaje węgiel poniżej kosztów jego wytworzenia, co uderza w pozostałe podmioty na rynku, które działają na zasadach rynkowych - mówi prezes Lubelskiego Węgla.

- Pismo wpłynęło i jest obecnie analizowane - informuje Agnieszka Majchrzak z biura prasowego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wśród górników zaczyna wrzeć. - Nie chcemy być kozłem ofiarnym polityki górniczej pani premier Ewy Kopacz. Kosztem Bogdanki ratuje się Śląsk - rozważają górniczy związkowcy. Górnicy z Bogdanki coraz głośniej mówią o organizacji marszu na Warszawę.

Komentarze 109

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
giełdak / 20 lipca 2015 o 08:32
0

Ludzie nie placzcie tylko walczcie o swoje, wszedzie dobrze gdzie nas niema

Na Śląsku Skarb Państwa ma ponad 50% w spółkach w Bogdance ok.5 % z kim walczyć.?

Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 20:02
0
Ludzie nie placzcie tylko walczcie o swoje, wszedzie dobrze gdzie nas niema
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 19:54
0
Zdrowie jest najwazniejsze, a przecietny Gornik zyje duzo krocej, mam na mysli warunki panujace pod ziemie, zmiana cisnien, wysoka temperatura pracy,wilgotnosc, bardzo duze przeciagi, praca w blocie, duze zapylenie powietrza(pylica pluc)wdychamy wszystko co jest pod ziemia i jakie nam wtlocza powietrze, gazy siarczany spaliny itp..sypie sie ze stropu,zelazo peka i wali sie na glowe, tapniecia chodnikow, ciemnosc,myszy, brak komunikacji ze swiatem przez osiem godz.wyjezdzamy brudni , czarni, a pozniej plujemy czarna brudna slina, z oczu wyplywaja czarne łzy,pracujemy w systemie 4 zmianowym, zeby zarabic te pieniadze to pracujemy wszystkie weekendy w miesiacu, czyli razem 30 dni w miesiacu, kosztem rodziny. bo niema dnia wolnego a dodajmy, ze w kazdym zakladzie za soboty i swieta praca jest lepiej platna. A wiele firm ma dodatki i przywileje... sedziowie, prokuratorzy, wojsko, policja, itp.. mundurowki, dodatki, dodatkowy urlop, dojazd do pracy czy wczasy pod grusza i 13 pensje.. Brak slow dla ludzi ktorzy nie walcza o swoje, tylko krzycza ze Gornicy maja za duzo........
Zdrowie jest najwazniejsze, a przecietny Gornik zyje duzo krocej, mam na mysli warunki panujace pod ziemie, zmiana cisnien, wysoka temperatura pracy,wilgotnosc, bardzo duze przeciagi, praca w blocie, duze zapylenie powietrza(pylica pluc)wdychamy wszystko co jest pod ziemia i jakie nam wtlocza powietrze, gazy siarczany spaliny itp..sypie sie ze stropu,zelazo peka i wali sie na glowe, tapniecia chodnikow, ciemnosc,myszy, brak komunikacji ze swiatem przez osiem godz.wyjezdzamy brudni , czarni, a pozniej plujemy czarna brudna slina, z oczu wypl... rozwiń
Avatar
tadek / 5 czerwca 2015 o 05:22
0

To jest chore żeby np. elektryk pod ziemią zarąbią 5 tyś na miesiąc, za prace o wiele lżejsza niż osoba pracując np, na budowie po 12 godz. bez wcześniejszej emeryturki i wszelkich przywileji. To się musi kiedyś zmienić nikt na was "pseudo"  górnicy nie będzie robić. Koniec nowych samochodów, wczasów i tp. Jak tak to górnicy krzyczą że mają ciężka prace a jak co przychodzi to żaden nie chce  przejść na emeryturę z LWL......
 

Avatar
jjjjjjjj / 5 czerwca 2015 o 04:56
0

"W trudnych i szkodliwych warunkach pracuje najwyżej 20 proc. załogi kopalni. Jeśli zatrudnia ona 3 tys. osób, to najwyżej 600 z nich zasługuje na przywileje. To ludzie pracujący bezpośrednio przy produkcji, na przodkach i ścianach. I jeszcze bym dyskutował z tym, że wszyscy oni pracują wyjątkowo ciężko"

"Moim zdaniem połowa załogi kopalni ma lżejszą pracę niż ktoś pracujący na kasie w markecie. I to zarówno, jeśli chodzi o wysiłek fizyczny, jak i o szkodliwość warunków pracy.

Jak to? Praca pod ziemią nie jest szkodliwa?

Dziennikarze, którzy o tym piszą, powinni pojechać do kopalni na podszybie, na przekopy, gdzie się kompletnie nic nie dzieje. Gdzie dysponent przewozu kołowego, podziemny zawiadowca stacji, może siedzieć prawie cała dniówkę w kapciach na swoim stanowisku, i tylko odbierać telefony. Musimy pamiętać , że dół to często 100 km wyrobisk. To małe miasto. A w każdym mieście zawsze jedni pracują ciężko, inni lekko – i tak samo jest pod ziemią. Na dużej części stanowisk wysiłek fizyczny jest mniejszy niż na tej kasie w sklepie. Dlatego jak ktoś jest pracownikiem dołowym, to nie znaczy, że wieku 43 lat nie jest w stanie pracować. Mówię o 43 latach, bo w ramach pakietu osłonowego przygotowanego przez rząd górnicy mają dostać 24-miesięczne odprawy czy 4-letnie urlopy i niektórzy pewnie odejdą w takim wieku. Rząd wpompuje pieniądze w ludzi. Jakaś garstka się będzie cieszyć, bo siądzie z pilotem w domu lub znajdzie inną pracę. Reszta przeżyje osobistą tragedię, a dla regionu to będzie tragedia totalna. Tak jak było w wałbrzyskim w latach 90."

"W trudnych i szkodliwych warunkach pracuje najwyżej 20 proc. załogi kopalni. Jeśli zatrudnia ona 3 tys. osób, to najwyżej 600 z nich zasługuje na przywileje. To ludzie pracujący bezpośrednio przy produkcji, na przodkach i ścianach. I jeszcze bym dyskutował z tym, że wszyscy oni pracują wyjątkowo ciężko"

"Moim zdaniem połowa załogi kopalni ma lżejszą pracę niż ktoś pracujący na kasie w markecie. I to zarówno, jeśli chodzi o wysiłek fizyczny, jak i o szkodliwość warunków pracy.

Jak to? Praca pod ziemią nie jest szkodliwa?rozwiń

Avatar
jjjjjjjj / 5 czerwca 2015 o 04:49
0

Polecam ten artykół, naprawde jest wiele prawdy w tym co tu jest napisane

http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/480493,gornictwo-gornik-mowi-o-pracy-w-kopalni-i-falszerstwach.html

Avatar
Luki / 31 maja 2015 o 15:10
0

pani Kasiu! napisała pani że zarabia pani w sklepie 1500 a my za weekendy 1000, tylko przez te weekendy jesteśmy bardziej przemęczeni jak pani za cały miesiąc , nie mówiąc już o reszczcie miesiąca. Jak pani tak narzeka, to powiem wprost Było się uczyć a nie wytyka pani nam nasze zarobki

jak taki zmęczony jesteś, to zapier.... do 67 roku zycia, a nie macie dobra robote, kasy po uszy i jeszcze marudzicie

Avatar
górnik / 24 marca 2015 o 12:55
0

co, forsy wam mało??olejcie te marne grosze, które się wam należą!! zgłoście się do ryżego na zieloną wyspę!! ryży to ten, na którego dwa razy głosowaliście

i któremu nadal d.pę liżecie!! tenże ryży, przywiózł z brukseli miliardy €uro!! Rozdaje wszystkim, na lewo i prawo!!
Da wam ile trzeba!! musicie jednak nadal mu to d.psko lizać!!

Ale żeś głupi jeszcze więcej jak duży.

Avatar
Gość / 24 marca 2015 o 10:42
0

prawda jest, ze kopalnia zawiesila az do odwolania  roznego rodzaju przetargi jak np na drazenie chodnika itd?

Avatar
2x / 23 marca 2015 o 21:09
0

co, forsy wam mało??olejcie te marne grosze, które się wam należą!! zgłoście się do ryżego na zieloną wyspę!! ryży to ten, na którego dwa razy głosowaliście

i któremu nadal d.pę liżecie!! tenże ryży, przywiózł z brukseli miliardy €uro!! Rozdaje wszystkim, na lewo i prawo!!
Da wam ile trzeba!! musicie jednak nadal mu to d.psko lizać!!
 
Avatar
giełdak / 20 lipca 2015 o 08:32
0

Ludzie nie placzcie tylko walczcie o swoje, wszedzie dobrze gdzie nas niema

Na Śląsku Skarb Państwa ma ponad 50% w spółkach w Bogdance ok.5 % z kim walczyć.?

Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 20:02
0
Ludzie nie placzcie tylko walczcie o swoje, wszedzie dobrze gdzie nas niema
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 19:54
0
Zdrowie jest najwazniejsze, a przecietny Gornik zyje duzo krocej, mam na mysli warunki panujace pod ziemie, zmiana cisnien, wysoka temperatura pracy,wilgotnosc, bardzo duze przeciagi, praca w blocie, duze zapylenie powietrza(pylica pluc)wdychamy wszystko co jest pod ziemia i jakie nam wtlocza powietrze, gazy siarczany spaliny itp..sypie sie ze stropu,zelazo peka i wali sie na glowe, tapniecia chodnikow, ciemnosc,myszy, brak komunikacji ze swiatem przez osiem godz.wyjezdzamy brudni , czarni, a pozniej plujemy czarna brudna slina, z oczu wyplywaja czarne łzy,pracujemy w systemie 4 zmianowym, zeby zarabic te pieniadze to pracujemy wszystkie weekendy w miesiacu, czyli razem 30 dni w miesiacu, kosztem rodziny. bo niema dnia wolnego a dodajmy, ze w kazdym zakladzie za soboty i swieta praca jest lepiej platna. A wiele firm ma dodatki i przywileje... sedziowie, prokuratorzy, wojsko, policja, itp.. mundurowki, dodatki, dodatkowy urlop, dojazd do pracy czy wczasy pod grusza i 13 pensje.. Brak slow dla ludzi ktorzy nie walcza o swoje, tylko krzycza ze Gornicy maja za duzo........
Zdrowie jest najwazniejsze, a przecietny Gornik zyje duzo krocej, mam na mysli warunki panujace pod ziemie, zmiana cisnien, wysoka temperatura pracy,wilgotnosc, bardzo duze przeciagi, praca w blocie, duze zapylenie powietrza(pylica pluc)wdychamy wszystko co jest pod ziemia i jakie nam wtlocza powietrze, gazy siarczany spaliny itp..sypie sie ze stropu,zelazo peka i wali sie na glowe, tapniecia chodnikow, ciemnosc,myszy, brak komunikacji ze swiatem przez osiem godz.wyjezdzamy brudni , czarni, a pozniej plujemy czarna brudna slina, z oczu wypl... rozwiń
Avatar
tadek / 5 czerwca 2015 o 05:22
0

To jest chore żeby np. elektryk pod ziemią zarąbią 5 tyś na miesiąc, za prace o wiele lżejsza niż osoba pracując np, na budowie po 12 godz. bez wcześniejszej emeryturki i wszelkich przywileji. To się musi kiedyś zmienić nikt na was "pseudo"  górnicy nie będzie robić. Koniec nowych samochodów, wczasów i tp. Jak tak to górnicy krzyczą że mają ciężka prace a jak co przychodzi to żaden nie chce  przejść na emeryturę z LWL......
 

Avatar
jjjjjjjj / 5 czerwca 2015 o 04:56
0

"W trudnych i szkodliwych warunkach pracuje najwyżej 20 proc. załogi kopalni. Jeśli zatrudnia ona 3 tys. osób, to najwyżej 600 z nich zasługuje na przywileje. To ludzie pracujący bezpośrednio przy produkcji, na przodkach i ścianach. I jeszcze bym dyskutował z tym, że wszyscy oni pracują wyjątkowo ciężko"

"Moim zdaniem połowa załogi kopalni ma lżejszą pracę niż ktoś pracujący na kasie w markecie. I to zarówno, jeśli chodzi o wysiłek fizyczny, jak i o szkodliwość warunków pracy.

Jak to? Praca pod ziemią nie jest szkodliwa?

Dziennikarze, którzy o tym piszą, powinni pojechać do kopalni na podszybie, na przekopy, gdzie się kompletnie nic nie dzieje. Gdzie dysponent przewozu kołowego, podziemny zawiadowca stacji, może siedzieć prawie cała dniówkę w kapciach na swoim stanowisku, i tylko odbierać telefony. Musimy pamiętać , że dół to często 100 km wyrobisk. To małe miasto. A w każdym mieście zawsze jedni pracują ciężko, inni lekko – i tak samo jest pod ziemią. Na dużej części stanowisk wysiłek fizyczny jest mniejszy niż na tej kasie w sklepie. Dlatego jak ktoś jest pracownikiem dołowym, to nie znaczy, że wieku 43 lat nie jest w stanie pracować. Mówię o 43 latach, bo w ramach pakietu osłonowego przygotowanego przez rząd górnicy mają dostać 24-miesięczne odprawy czy 4-letnie urlopy i niektórzy pewnie odejdą w takim wieku. Rząd wpompuje pieniądze w ludzi. Jakaś garstka się będzie cieszyć, bo siądzie z pilotem w domu lub znajdzie inną pracę. Reszta przeżyje osobistą tragedię, a dla regionu to będzie tragedia totalna. Tak jak było w wałbrzyskim w latach 90."

"W trudnych i szkodliwych warunkach pracuje najwyżej 20 proc. załogi kopalni. Jeśli zatrudnia ona 3 tys. osób, to najwyżej 600 z nich zasługuje na przywileje. To ludzie pracujący bezpośrednio przy produkcji, na przodkach i ścianach. I jeszcze bym dyskutował z tym, że wszyscy oni pracują wyjątkowo ciężko"

"Moim zdaniem połowa załogi kopalni ma lżejszą pracę niż ktoś pracujący na kasie w markecie. I to zarówno, jeśli chodzi o wysiłek fizyczny, jak i o szkodliwość warunków pracy.

Jak to? Praca pod ziemią nie jest szkodliwa?rozwiń

Avatar
jjjjjjjj / 5 czerwca 2015 o 04:49
0

Polecam ten artykół, naprawde jest wiele prawdy w tym co tu jest napisane

http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/480493,gornictwo-gornik-mowi-o-pracy-w-kopalni-i-falszerstwach.html

Avatar
Luki / 31 maja 2015 o 15:10
0

pani Kasiu! napisała pani że zarabia pani w sklepie 1500 a my za weekendy 1000, tylko przez te weekendy jesteśmy bardziej przemęczeni jak pani za cały miesiąc , nie mówiąc już o reszczcie miesiąca. Jak pani tak narzeka, to powiem wprost Było się uczyć a nie wytyka pani nam nasze zarobki

jak taki zmęczony jesteś, to zapier.... do 67 roku zycia, a nie macie dobra robote, kasy po uszy i jeszcze marudzicie

Avatar
górnik / 24 marca 2015 o 12:55
0

co, forsy wam mało??olejcie te marne grosze, które się wam należą!! zgłoście się do ryżego na zieloną wyspę!! ryży to ten, na którego dwa razy głosowaliście

i któremu nadal d.pę liżecie!! tenże ryży, przywiózł z brukseli miliardy €uro!! Rozdaje wszystkim, na lewo i prawo!!
Da wam ile trzeba!! musicie jednak nadal mu to d.psko lizać!!

Ale żeś głupi jeszcze więcej jak duży.

Avatar
Gość / 24 marca 2015 o 10:42
0

prawda jest, ze kopalnia zawiesila az do odwolania  roznego rodzaju przetargi jak np na drazenie chodnika itd?

Avatar
2x / 23 marca 2015 o 21:09
0

co, forsy wam mało??olejcie te marne grosze, które się wam należą!! zgłoście się do ryżego na zieloną wyspę!! ryży to ten, na którego dwa razy głosowaliście

i któremu nadal d.pę liżecie!! tenże ryży, przywiózł z brukseli miliardy €uro!! Rozdaje wszystkim, na lewo i prawo!!
Da wam ile trzeba!! musicie jednak nadal mu to d.psko lizać!!
 
Zobacz wszystkie komentarze 109

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 5 3

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 94 2

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 16 11

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 18 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 13

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 46 48

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 27 6

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!