Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

11 lipca 2018 r.
10:41

Wszy, odcięty kawałek palca, groźby? Co się działo na koloniach? "Atmosfera była napięta, wezwano policję"

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
110 60 A A
Matki wysłały nam zdjęcie. Jak twierdzą, jest na nim kawałek palca. Potwierdza to mama 11-latki, która miała stracić opuszek po przytrzaśnięciu drzwiami
Matki wysłały nam zdjęcie. Jak twierdzą, jest na nim kawałek palca. Potwierdza to mama 11-latki, która miała stracić opuszek po przytrzaśnięciu drzwiami

Wszy, wyzwiska, płacz, a jedna z dziewczynek straciła kawałek palca – tak zakończyły się kolonie dla najmłodszych z Łęcznej. Dzieci na wyjazd wysłał MOPS, a wyjazd zorganizowała firma Poltur z Zielonej Góry. Matki miały usłyszeć, że jeśli będą drążyć temat w mediach, to mogą stracić świadczenie 500 plus

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To miały być bajeczne wakacje w górach. Do Domu Wczasowego „Hanka” w Krościenku nad Dunajcem MOPS w Łęcznej wysłał 45 dzieci, których rodziny nie są w najlepszej sytuacji materialnej. Przetarg na organizację koloni wygrała firma Poltur z Zielonej Góry.

– Byłyliśmy przekonani, że nasze dzieci spędzą wymarzone wakacje, w fajnej atmosferze, z dala od codziennych kłopotów. Długo nie mieliśmy pojęcia, co tam się naprawdę dzieje – mówi matka jednego z uczestników kolonii. – Wychowawcy nie panowali nad dziećmi, więc poniżali je, rzucali wyzwiskami. To nie są aniołki, ale nie wolno ich tak traktować.

Do Krościenka pojechały dzieci w wieku od 8 do 14 lat. Wyjazd został opłacony z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

– Dzieci dzwoniły, aby je szybko zabrać, bo dłużej nie wytrzymają tego horroru. 11-letnia dziewczynka straciła we framudze część palca, chłopiec wrócił z raną nogi i czterema szwami, a reszta przywiozła wszy – dodaje matka innego dziecka.

Matki, które skontaktowały się z naszą redakcją, wysłały nam też zdjęcie. Jak twierdzą, jest na nim kawałek palca. Potwierdza to mama 11-latki, która miała stracić opuszek po przytrzaśnięciu drzwiami. Jak relacjonuje, lekarz stwierdził, że dziewczynka będzie miała jeden palec krótszy.

– Już w trakcie kolonii zgłaszałyśmy do MOPS, że dzieje się tam coś niedobrego. Ale nikt na nasze sygnały nie reagował. Pani odpowiedzialna za ten wyjazd poszła na urlop i nie zostawiła kontaktów do opiekunów – twierdzi jedna z matek.

Dzieci wróciły z płaczem. – A my byłyśmy zastraszane przez pracowników MOPS, że jak bedziemy drążyć temat kolonii w mediach, to stracimy 500 plus – dodaje nasza rozmówczyni.

– Poprosiłam rodziców, aby wszystkie zażalenia dotyczące pobytu na tych koloniach składali na piśmie. Wszystkie uwagi przekażemy organizatorowi. Do tej pory nie wpłynęła żadna uwaga w formie pisemnej – mówi Ewa Studzińska, dyrektor MOPS w Łęcznej.

Dyrektorka zaprzecza też, jakoby jej podwładni straszyli kogokolwiek. – Takie podejrzenia są obraźliwe wobec pracowników MOPS i niezgodne z naszą misją – stwierdza. – Nic też nie wiem o obciętym palcu – dodaje.

– Nie widziałem żadnego obciętego palca – zapewnia również Mieczysław Bonisławski, prezes Biura Podróży Poltur z Zielonej Góry. – Nie było takiego zgłoszenia. Co roku organizuję kolonie dla 10 tysięcy dzieci i wiem, że wszawica jest coraz większym problemem. Nie będę rozstrzygał, kto przywiózł, a kto wyjechał z wszami. Sanepid nie miał uwag do naszej kolonii, jedynie zwrócił uwagę, by dzieci nie chowały jedzenia w ubraniach – podkreśla.

Bonisławski przyznaje, że atmosfera między podopiecznymi a wychowawcami była tak napięta, że bał się o bezpieczeństwo swoich pracowników.

– Ponieważ pod adresem wychowawców były kierowane groźby karalne, to poprosiłem policję w Łęcznej o ochronę podczas powrotu kolonii. Policja odmówiła, ale dyrektor MOPS zorganizowała Straż Miejską – mówi prezes Polturu.

Urząd Miejski w Łęcznej o sprawie dowiedział się od dziennikarzy. – Nie trafiały do nas żadne sygnały o nieprawidłowościach w trakcie kolonii organizowanych przez MOPS. Ale przyjrzymy się sprawie i wysłuchamy obu stron. Wtedy będzie można mówić o wyciąganiu wniosków i ewentualnych konsekwencjach – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Czytaj więcej o:

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 lipca 2018 o 11:15
+63
Niestety część dzieci z patologicznych rodzin (alkoholików) była bardzo wulgarna, dosłownie zawszona i popsuła fajne kolonię pozostałej grupie. Trzech bandziorów na taką dużą grupę i wystarczyło. Patologia rodzi patologię i dawajcie im dalej wszystko za darmo.
Avatar
Gość / 11 lipca 2018 o 10:45
+34
Brawo. Eliminowac patoli 500 plus. Za darmo bydlo pojechalo poza tym bierze 500 za nic. Won do pracy
Avatar
Gość / 11 lipca 2018 o 20:20
+17
14 latkowie świetnie zdają sobie sprawę z tego co mówią i robią, doskonale są zorientowani w swoich prawach i przywilejach, natomiast za nic nie trafia do nich poczucie odpowiedzialności i obowiązku. To zasługa pedagogów szkolnych, którzy głaszczą takich po główkach. Wrogowi nie życzę pracy z takim młodzieńcem i jego rodziną. Przyjaciół ostrzegam przed nimi oraz pedagogiem szkolnym.
Avatar
gdy / 11 lipca 2018 o 11:54
+17
Patologia. ..wszystko im się należy za darmo. Do roboty .Raczej to nie są dzieci dobrze wychowane o ile są w ogóle wychowane.
Avatar
kasia112 / 11 lipca 2018 o 19:14
+16
Proszę brać pod uwagę, że dzieciaki często konfabulują, w celu zwrócenia na siebie uwagi przez rodziców, którzy z reguły są nieobecni w ich życiu (jakoby wychowawcy ich wyzywali). Ponadto 3 wychowawców na grupę trudnych dzieciaków to zwyczajnie za mało. Za fatalne warunki mieszkalne, niedostateczną liczbę kadry czy bzdurny program odpowiada biuro Poltur. Proszę wziąć pod uwagę, że upilnowanie dziecka w budynku kilkupiętrowym jest praktycznie niemożliwe, szczególnie że taki wychowawca śpi około 4 godzinny dziennie (a najlepiej żeby nie spał).
Avatar
Wściekły Obywatel / 11 lipca 2018 o 16:12
+16
Najbardziej podoba mi się tekst "których rodziny nie są w najlepszej sytuacji materialnej". To niech przestaną pić, wtedy poprawi im się sytuacja materialna. Bo z tego co wiem to "Wyjazd został opłacony z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych". Oczywiście nie mam tu nic do dzieci i ich zachowania. Winni są tu tylko i wyłącznie rodzice, bo to oni wychowują dzieci i dają im przykład. Nie mam też nic przeciwko 500+ dla DZIECI, których rodzice właśnie na te 500+ pracują. Jedyne co mi przeszkadza to utrzymywanie tych darmozjadów, tej patologi, którym nie chce się pracować i czekają tylko na darmową kasę na fajki, wódę i inne używki, zamiast zadbać o dzieci. A jacy oni roszczeniowi, a ile to im się należy, ile to można wyciągnąć kasy z państwa, tylko tym się interesują. A kto na to pracuje? No właśnie my podatnicy, ludzie którzy pracuja utrzymują tych darmozjadów, łącznie z Państwem, które potrafi rozdawać nie swoje pieniądze.
Najbardziej podoba mi się tekst "których rodziny nie są w najlepszej sytuacji materialnej". To niech przestaną pić, wtedy poprawi im się sytuacja materialna. Bo z tego co wiem to "Wyjazd został opłacony z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych". Oczywiście nie mam tu nic do dzieci i ich zachowania. Winni są tu tylko i wyłącznie rodzice, bo to oni wychowują dzieci i dają im przykład. Nie mam też nic przeciwko 500+ dla DZIECI, których rodzice właśnie na te 500+ pracują. Jedyne co mi przeszkadz... rozwiń
Avatar
Mela / 11 lipca 2018 o 12:04
+15
Przecież to są tylko dzieci. Nie mogą odpowiadać za błędy swoich rodziców. Też chciałyby spędzić wakacje jak ich rówieśnicy. Owszem jest gro ludzi, którzy tylko czekają na 500+ ale są tacy, którzy pracują za grosze gdzie się tylko da. Nie powinniśmy wrzucać wszystkich do jednego worka.
Avatar
dd / 11 lipca 2018 o 14:15
+9
niektorzy tutaj bronia dzieci, ze nie sa niczemu winne, bo to ich rodzice itd.. ale przecież wystarczy zobaczyć jak sie te dzieciaki zachowuja. nie mowie, ze wszyscy, ale duza wiekszosc. w wieku kilkunastu lat juz fajka, co drugie slowo na "K" itd.. a pozniej dziwota, ze opiekunowie maja ich dosc.. jezeli jedzie sie za nieswoje pieniadze, to trzeba nauczyc dziecko, aby zachowalo kultre, chociazby na czas wypoczynku czy przebywania z innymi ludzmi. 
Avatar
Wychowawca / 11 lipca 2018 o 13:55
+7
To nie wina Mopsu, ani opiekunów na kolonii. Polecam wybrać się chociaż raz do pracy na kolonie z "trudną młodzieżą", owszem nie wszystkie dzieci są złe, ale wystarczy kilka osób "bezstresowego wychowywania". Takie dzieci w żaden sposób nie reagują ani na opiekunów, kierowników ani tym bardziej na prośby rodziców, zawsze kończy się to tak samo: "wie Pan, ja wiem, że moje dziecko do najgrzeczniejszych nie należy, porozmawiam z nim" a za pięć minut taki artysta bije kolegów bo ma starszego brata.... Kolonie profilaktyczne to nie puszczenie dzieci na wczasy "all inclusive", gdzie mogą robić co chcą i kiedy chcą, więc nie dziwmy się, że była nieprzyjemna atmosfera, jeśli dzieci nie chciały ( i nie dawały ) realizować programu bo przecież są na "wczasach" i im wszystko wolno. 10 dni kolonii to zdecydowanie za mało żeby nauczyć je bezproblemowego życia w społeczeństwie, a wychowaniem dzieci powinni zajmować się rodzice.
To nie wina Mopsu, ani opiekunów na kolonii. Polecam wybrać się chociaż raz do pracy na kolonie z "trudną młodzieżą", owszem nie wszystkie dzieci są złe, ale wystarczy kilka osób "bezstresowego wychowywania". Takie dzieci w żaden sposób nie reagują ani na opiekunów, kierowników ani tym bardziej na prośby rodziców, zawsze kończy się to tak samo: "wie Pan, ja wiem, że moje dziecko do najgrzeczniejszych nie należy, porozmawiam z nim" a za pięć minut taki artysta bije kolegów bo ma starszego brata.... Kolonie profil... rozwiń
Avatar
ew / 11 lipca 2018 o 13:13
+7
to,że dzieci sa z rodzin patologicznych ,to nie znaczy,ze nie mozna nad nimi zapanowac.Po to jest MOPS,po to sa odpowiedni wychowawcy,żeby umieć temu zaradzić. Tylko niestety zarówno ludzie z MOPS,którzy dostają prace po znajomościach nie mają o tym pojęcia jak i wychowawcy na koloniach sa zle dobrani.wybiera sie oferte najtańsza.Zobaczcie firma z zielonej gory,blizej nie było. Jedzie sie po taniości aby napisac w sprawozdaniu,ze zorganizowalismy kolonie. tak naprawdę to sa wyrzucone pieniadze.nikt z tego nic nie ma. Pytanie czy tam był psycholog,pewnie nie a moze to czas by tym dzieciom pomóc,niestety u nas opieka społeczna,to tylko przerzucanie kasy. PAni z MOPs twierdzi,że nikt nie zgłaszał a może trzeba sie samemu zainteresować.wysłalismy dzieci i to nie jest koniec.Moze trzeba zapytac czy wszystkow porzadku,moze trzeba poprosic kuratorium miejscowe o pomoc.
to,że dzieci sa z rodzin patologicznych ,to nie znaczy,ze nie mozna nad nimi zapanowac.Po to jest MOPS,po to sa odpowiedni wychowawcy,żeby umieć temu zaradzić. Tylko niestety zarówno ludzie z MOPS,którzy dostają prace po znajomościach nie mają o tym pojęcia jak i wychowawcy na koloniach sa zle dobrani.wybiera sie oferte najtańsza.Zobaczcie firma z zielonej gory,blizej nie było. Jedzie sie po taniości aby napisac w sprawozdaniu,ze zorganizowalismy kolonie. tak naprawdę to sa wyrzucone pieniadze.nikt z tego nic nie ma. Pytanie czy tam był psyc... rozwiń
Avatar
Gość / 5 dni temu o 10:03
0
Księży tam było posłać, jakie to kolonie bez nich. Ustawili by do pionu i chłopców i dziewczynki
Avatar
wieśniara / 13 lipca 2018 o 16:45
+3
Niestety wszystko co darmowe to nijakie.Moja siostra znalazla sie kiedyś w takiej sytuacji i 2 dzieci pojechało do podobnego przybytku z opieki.Wychowawcy,studenci nie przygotowani w ogóle do pracy z dziećmi.Zachowywali sie jak te dzieci.Wyzywał jeden dziecko od rudych itp.Siostrzeniec opuścił ośrodek i oglądał dancing,plątał sie w nocy po ośrodku.Dzieci są już dorosłe.Ale niestety wszystkim przypina sie łatkę patologii.Nigdy w życiu nawet rodzice w potrzebie nie powinni puszczać dzieci na takie kolonie;.Biedne,głupie,patologia.-co WIDAĆ PO WPISACH.Mała ilość wychowawców ,słabe warunki,bo ktoś się musiał nachapać.
Niestety wszystko co darmowe to nijakie.Moja siostra znalazla sie kiedyś w takiej sytuacji i 2 dzieci pojechało do podobnego przybytku z opieki.Wychowawcy,studenci nie przygotowani w ogóle do pracy z dziećmi.Zachowywali sie jak te dzieci.Wyzywał jeden dziecko od rudych itp.Siostrzeniec opuścił ośrodek i oglądał dancing,plątał sie w nocy po ośrodku.Dzieci są już dorosłe.Ale niestety wszystkim przypina sie łatkę patologii.Nigdy w życiu nawet rodzice w potrzebie nie powinni puszczać dzieci na takie kolonie;.Biedne,głupie,patologia.-co WIDAĆ PO ... rozwiń
Avatar
MM / 13 lipca 2018 o 11:37
+2
O ile mi wiadomo to większość dzieci było nie z rodzin alkoholików a normalnych pracujących i wielodzietnych rodzin, którzy ciezko pracują i również odprowadzają podatki, a że dochód im nie przekracza to korzystają z tego co im zwyczajnie przysługuje! Wiem bo dużo dzieci znajomych, sąsiadów, normalnych ludzi, których spotyka się na co dzień...pracującej kasjerki, dostawcy czy zwykłego pomocnika brukarza, którzy pracują na pełny etat za niecałe 1500 zł i innych "normalnych" dzieci jeżdżą na te kolonie a z alkoholizmem maja tyle wspólnego co Pis z Tuskiem! Z tym Mopsem zawsze były problemy i mimio iż od kilku lat nie mieszkam już w Łęcznej to z tego co wiem tam nic się nie zmieniło... robią co chcą, kiedy chcą i z kim chcą, bo od lat nikt nie odważył się na dobrą sprawę zrobić porządku z tą pseudo pomocną instytucją.
O ile mi wiadomo to większość dzieci było nie z rodzin alkoholików a normalnych pracujących i wielodzietnych rodzin, którzy ciezko pracują i również odprowadzają podatki, a że dochód im nie przekracza to korzystają z tego co im zwyczajnie przysługuje! Wiem bo dużo dzieci znajomych, sąsiadów, normalnych ludzi, których spotyka się na co dzień...pracującej kasjerki, dostawcy czy zwykłego pomocnika brukarza, którzy pracują na pełny etat za niecałe 1500 zł i innych "normalnych" dzieci jeżdżą na te kolonie a z alkoholizmem maja tyle wspó... rozwiń
Avatar
gośetek2 / 12 lipca 2018 o 22:50
+3
pielęgniarka, aby sprawdzić głowę, musi mieć na to zgodę! Głupot nie wypisujcie. Tyle że żadna mamuśka przed wyjazdem nie przyzna się, że wysyła zawszone dziecko. Ja się tylko dziwię, że ktoś w ogóle chce jechać z brudasami jako wychowawca.
Avatar
K* / 12 lipca 2018 o 13:14
+3
Co za debil to napisał?! Myślisz, że 500+ biorą tylko ludzie którym nie chce się pracować? Otóż nie. Moi znajomi których dzieci pojechały na te kolonie oboje pracują i to ciężko ale może nie każdy zarabia tyle ile by chciał, tylko tyle ile dadzą. I nie jest to żadna patologia a tym bardziej nie są to "wszarze ani pijaki" jak większość z was myśli. Prosić o pomoc jeśli brakuje "do dziesiątego" to żaden wstyd a tym bardziej jeśli dzieci na tym skorzystają i pojadą na wakacje bo nie wszystkich na to stać. NIE ZALICZAJCIE WSZYSTKICH Z 500+ DO JEDNEJ KATEGORII !!! 
Co za debil to napisał?! Myślisz, że 500+ biorą tylko ludzie którym nie chce się pracować? Otóż nie. Moi znajomi których dzieci pojechały na te kolonie oboje pracują i to ciężko ale może nie każdy zarabia tyle ile by chciał, tylko tyle ile dadzą. I nie jest to żadna patologia a tym bardziej nie są to "wszarze ani pijaki" jak większość z was myśli. Prosić o pomoc jeśli brakuje "do dziesiątego" to żaden wstyd a tym bardziej jeśli dzieci na tym skorzystają i pojadą na wakacje bo nie wszystkich na to stać. NIE ZALICZAJCIE W... rozwiń
Avatar
Sztubak / 12 lipca 2018 o 08:57
-2
Dziecko poczęte i urodzone,a obowiązkiem organizatora było zapewnić wlasciwa opiekę i warunki.Za to sie placi z publicznych pieniędzy.Organizatorzy generalnie idą na ilość i "olewają" warunki i opieke.
Avatar
tyle / 12 lipca 2018 o 07:09
-1
Część tych dzieci to patologia jak u Bolka z Gdańska
Avatar
? / 12 lipca 2018 o 01:16
+2
Jeżeli nie umiał sobie poradzić,trzeba było wybrac inny zawód. Wiedzieli na co się pisza
A ty gwiazdo masz jakis zaód, czy jeste tylko zawodem
Avatar
Gwiazda / 12 lipca 2018 o 01:08
-1
A tak po drugie ile to się słyszy jak u tych prawilnych rodzin się dzieje ,co wyprawiaja. Jacy wszyscy nagle są prawilnych i świeci i nie korzystający z mopsu,a tam się w takich rodzinach najwięcej dzieje za zamkniętymi drzwiami
Avatar
Gwiazda / 12 lipca 2018 o 01:05
-3
Jeżeli nie umiał sobie poradzić,trzeba było wybrac inny zawód. Wiedzieli na co się pisza
Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 149 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 405 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 27 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 22 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!