Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

28 grudnia 2018 r.
8:34

Z urzędu rozesłano zaskakującą wiadomość. Dotyczyła imienin i prezentów dla wicestarosty

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 100 A A
Wicestarosta Dawid Kostecki ma imieniny 29 grudnia
Wicestarosta Dawid Kostecki ma imieniny 29 grudnia (fot. powiatleczynski.pl)

Starostwo w Łęcznej poinformowało oficjalnym mailem lokalnych samorządowców i podległe instytucje, kiedy wicestarosta przyjmuje życzenia imieninowe. I czego mu w prezencie przynosić nie wypada.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dawid Kostecki (PiS) ma imieniny 29 grudnia. Przypomina o tym mail ze Starostwa Powiatowego w Łęcznej.

„W związku ze zmianą Starostów chciałam poinformować, iż Wicestarosta Pan Dawid Kostecki obchodzi imieniny 29 grudnia, które wypadają w tym roku w sobotę więc przyjmować będzie gości w piątek 28 grudnia. (Jeśli chodzi o imieninowe podarunki dla Starostów mam taką informację, aby nie był to alkohol)”. (pisownia oryginalna)

Wiadomość szybko rozeszła się po mieście, elektryzując lokalne portale internetowe, które nie szczędziły urzędnikom krytyki. O wyjaśnienia poprosiliśmy samego solenizanta.

– W żadnym wypadku nie byłem inicjatorem wysłania maila z informacją o moich imieninach – zapewnia Kostecki, który w jesiennych wyborach samorządowych bezskutecznie kandydował z listy PiS do lubelskiej Rady Miasta. Przed powołaniem na wicestarostę był zastępcą dyrektora w biurze wojewody Przemysława Czarnka. – Mogę tego maila potraktować jedynie w kategorii nieporozumienia. A w kwestii wspomnianych prezentów, absolutnie nie chodziło o upominki dla mnie. Jeśli już ktoś wybrałby się z życzeniami i drobnym upominkiem, to chodziło o piłki i wydawnictwa edukacyjne, czyli rzeczy, które mógłbym przekazać na nagrody w konkursach dla dzieci i młodzieży, którym patronuje starostwo – tłumaczy. Jak dodaje, roczny budżet promocyjny starostwa to zaledwie 20 tys. zł.

– To jest żenujące. Przez 16 lat piastowania urzędu burmistrza, nigdy nie przyszło mi do głowy wysyłać takiego maila. To wykracza poza wszelkie standardy – komentuje Teodor Kosiarski, były burmistrz Łęcznej, obecnie radny powiatowy. – Urzędniczka, która wysłała maila, nie zrobiła tego z własnej inicjatywy. Musiała dostać polecenie od starosty lub wicestarosty. Ten list ośmiesza urząd – uważa Kosiarski. I zapowiada, że poruszy tę sprawę na dzisiejszej sesji Rady Powiatu.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami prezent dla urzędnika nie może być droższy niż 200 zł. Jeśli podarek przekroczy te kwotę, obdarowany powinien zgłosić ten fakt do urzędu skarbowego i zapłacić podatek dochodowy.

Quiz: Jak mówiono w lubelskich szkołach 70 lat temu?

Jak mówiono w lubelskich szkołach 70 lat temu?
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 100

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 09:12
A żona pana starosty z łącznej została dyrektorem w urzędzie marszałkowskim, zobaczcie jakie to są układy...mydlenie oczu... liczy się tylko kasa...i plecy.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 08:48
trochę spóźnione ale życzę zeby dlugo sie pan nie męczył na tym urzędzie !!!!!!!wyborcy juz weryfikuja
Avatar
Zniesmaczony zachowaniem / 28 grudnia 2018 r. o 10:05
Do rady miasta w Lublinie się nie dostał to gdzieś trzeba było "swojego" upchnąć. Dla mnie osobiście to człowiek odrobiny kultury i wyczucia sytuacji. Widziałem go co prawda tylko raz na spotkaniu opłatkowym, ale to mi wystarczyło. Wygłosił przemówienie nie pasujące w ogóle do okazji, bo coś tam o budowaniu dróg. A co mnie najbardziej wzburzyło to podczas występu dzieci przesiedział cały czas z nosem w komórce coś tam pisząc i tylko zerkając co jakiś czas na scenę. Dla niego to były chyba jedynie dzieci, więc nie ma co oglądać. Trochę szacunku dla innych panie... solenizancie.
Do rady miasta w Lublinie się nie dostał to gdzieś trzeba było "swojego" upchnąć. Dla mnie osobiście to człowiek odrobiny kultury i wyczucia sytuacji. Widziałem go co prawda tylko raz na spotkaniu opłatkowym, ale to mi wystarczyło. Wygłosił przemówienie nie pasujące w ogóle do okazji, bo coś tam o budowaniu dróg. A co mnie najbardziej wzburzyło to podczas występu dzieci przesiedział cały czas z nosem w komórce coś tam pisząc i tylko zerkając co jakiś czas na scenę. Dla niego to były chyba jedynie dzieci, więc nie ma co oglądać. Tro... rozwiń
Avatar
Pycha i szmal / 28 grudnia 2018 r. o 09:06
Pycha i szmal
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 08:50
boszeeeeeee jakie to jest żenujące
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 08:49
Widac ze uczył sie od najlpszych w UW w Lublinie.Lepsza zmiana.....
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 09:26
co bredzi? w końcu jak to jest? w majlu " mam taką informację" a ten mowi że nie był inicjatorem informacji?? ale beka a z info wynika że maja byc podarunki, czy to obowiazkowe? czy tylko sugestia? jednym słowem .......aż nie wierzę że coś takiego może mieć miejsce
Avatar
Jaś / 28 grudnia 2018 r. o 10:03
Po fotce widać, skąd te standardy. Takie fotki to modne były w PRL-u, co za typ zawsze tak podpisuje kwity bez patrzenia?? Rację ma Teodor Kosiarski, były burmistrz Łęcznej!!!
Avatar
House / 28 grudnia 2018 r. o 09:01
Przypomina mi się taka scena z serialu DOM, gdzie obchodzone są imieniny czy urodziny jakiegoś ważnego dygnitarza i dostaje on w prezencie strzelbę, aby móc ustrzelić wszystkich wrogów ustroju. Jak widać nie trzeba sięgać do fikcji telewizyjnej aby poczuć absurd i zgniliznę polskiego urzędu ... ciekawe czy dzień imienin Pana Wojewody zostanie ogłoszony w LUW dniem wolnym od pracy a na jego cześć zorganizują procesję ze Spokojnej do Katedry? Bo to przecież ta sama partia ale ranga jakby wyższa ...
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 10:39
Uczeń wojewody garnka i wszystko jasne.
Avatar
alfa-beta / 28 czerwca 2019 r. o 17:00
a czytać umie?
Avatar
ojk / 28 czerwca 2019 r. o 14:29
Gdy swego czasu Rada Powiatu podjęła uchwały o zamiarze REGULACJI pewnych działań w oświacie to LLE 24 wypisało wszystkie "długopisy" i atrament-obecnie jest zamiar LIKWIDACJI Biblioteki Powiatowej jedynej jednostki kultury prowadzonej przez powiat,to cicho jak makiem zasiał,sza.
 Zapytaj go, pewnie Ci odpowie. W przeciwieństwie do Ciebie, nie ukrywa się anonimową redakcją. Nie sądzę też, żeby czytał dziennik.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2019 r. o 13:59
Gdy swego czasu Rada Powiatu podjęła uchwały o zamiarze REGULACJI pewnych działań w oświacie to LLE 24 wypisało wszystkie "długopisy" i atrament-obecnie jest zamiar LIKWIDACJI Biblioteki Powiatowej jedynej jednostki kultury prowadzonej przez powiat,to cicho jak makiem zasiał,sza.
Avatar
. / 27 czerwca 2019 r. o 07:33
Gdzie będą kolejne imienini? W urzędzie wojewódzkim pewnie? No to mamy wojnę Starosty z Wojewodą Czarnkiem.
Avatar
sztubak / 7 marca 2019 r. o 14:25
Oj tam,oj tam w Starostwie takich do 26 roku życia nie za wiele.Bo po studiach mgr to tylko 2 lata do 26.Gdyby nie zlikwidowano 6-cio latków to by było 3 lata,a tak zepsuli.Obecnie 8 kl SZ.P. 5 lat technikum,5 lat mgr i pozostanie tylko 1 rok zwolnienia z podatku.Główkują,żeby dużo nie napłacić.
Avatar
obs / 7 marca 2019 r. o 12:33
radny który chce podwyżek dla urzędaków niech słucha, zaraz będą podwyzki dla małolatów w urzedzie po ok 18 % i poco im inne podwyżki panie radny, a skąd bedą ? kto wie ?
Avatar
l / 22 lutego 2019 r. o 09:01
wyprawka dla sekretarza, dobre, czyli nasi przy skarbonce, to ile zarabia nowy sekretarz ? i kto to jest ? 
Avatar
m / 19 lutego 2019 r. o 08:52
"nie będziemy mieli problemów jak nikt nie zgłosi" - kto jest autorem tego cytatu dnia wczorajszego?
oglądałam sesję, brawo Panie Burmistrzu
 oglądałem , nie doczekałem, konkretny ten Kosiarski fakt , a spodobał mi się Choma , spokojny i jak mówi sala słucha, a blado wypada v-ce  leje wodę jak przedstawiciel mastercooka :) to mógłby garnki sprzedawać
Avatar
Iga / 10 lutego 2019 r. o 10:27
"nie będziemy mieli problemów jak nikt nie zgłosi" - kto jest autorem tego cytatu dnia wczorajszego?
 oglądałam sesję, brawo Panie Burmistrzu
Avatar
o / 4 lutego 2019 r. o 19:34
no jak nowy sekretarz ? imieniny kiedy obchodzi ? bo to taka nowa świecka tradycja i nie zapomij wysłac maila :) 
Zobacz wszystkie komentarze 100

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Drogo?  To jasne jak słońce!
oszczędzanie

Drogo? To jasne jak słońce!

PRĄD Koszty energii rosną z roku na rok i nikt nie jest w stanie temu przeciwdziałać. Są jednak sposoby na to, żeby rachunek za prąd nie był aż tak bardzo bolesny. Co więcej rady na oszczędzanie nie są wcale trudne do zastosowania. Wystarczy zmienić tylko kilka naszych codziennych przyzwyczajeń

Nie żyje dwóch 19-latków. Znaleziono ich w samochodzie, w zamkniętym garażu

Nie żyje dwóch 19-latków. Znaleziono ich w samochodzie, w zamkniętym garażu

Tragedia w jednej z miejscowości w gminie Drelów (powiat bialski).

Suchą stopą przez jesień. Podsumowanie rundy w lubelskiej klasy okręgowej

Suchą stopą przez jesień. Podsumowanie rundy w lubelskiej klasy okręgowej

KS Cisowianka Drzewce i Janowianka Janów Lubelski po rundzie jesiennej są na miejscach premiowanych awansem do IV ligi

Jak leczyć depresję? Skuteczne sposoby

Jak leczyć depresję? Skuteczne sposoby

Depresja jest chorobą psychiczną, która dotyka dzieci, młodzież i dorosłych. Zaburzenie psychiczne znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, odbiera radość z życia. Niejednokrotnie prowadzi do prób samobójczych. Depresja wymaga leczenia.

W tym mieście bilety komunikacji miejskiej wciąż bezpłatne. Będą zmiany w kursowaniu autobusów

W tym mieście bilety komunikacji miejskiej wciąż bezpłatne. Będą zmiany w kursowaniu autobusów

Mieszkańcy osiedla Kochanowskiego w Chełmie zyskają dostęp do komunikacji miejskiej. Kursy kilku linii zostaną dostosowane do potrzeb uczniów. Od 1 grudnia Chełmskie Linie Autobusowe wprowadzą zmiany w rozkładach jazdy.

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (28 listopada)

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (28 listopada)

W poniedziałek drugie swoje drugie mecze na mistrzostwach świata w Katarze rozegrają zespoły z grup G i H. Hitem dnia będzie wieczorne starcie Urugwaju z Portugalią

"Kochane pieniążki" w Centrum Spotkania Kultur
4 grudnia 2022, 16:00

"Kochane pieniążki" w Centrum Spotkania Kultur

Sceniczną komedię "Kochane pieniążki" będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1). Pokazy zaplanowano na 4 grudnia o godz. 16 i 19.

Właścicielka krów trafiła do więzienia. Idzie zima, wilki w okolicy, a zwierząt nie ma komu przygarnąć
Pierwsza strona
galeria

Właścicielka krów trafiła do więzienia. Idzie zima, wilki w okolicy, a zwierząt nie ma komu przygarnąć

Mieszkała z krowami i traktowała je bardziej jak towarzyszy, niż zwierzęta hodowlane. Ale krowy były w złym stanie, dlatego kobieta za znęcanie się nad nimi trafiła do więzienia. Teraz karmią je urzędnicy, a żaden gospodarz nie chce ich przygarnąć, bo nie można ich sprzedać do ubojni. Tymczasem robi się coraz zimniej, a w okolicy grasują wilki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Hiszpania – Niemcy 1:1. Podział punktów w starciu gigantów

Mundial 2022: Hiszpania – Niemcy 1:1. Podział punktów w starciu gigantów

Reprezentacja Niemiec wciąż pozostaje w grze o awans do fazy pucharowej. W niedzielny wieczór ekipa Hansiego Flicka zremisowała z Hiszpanią 1:1 ratując cenny punkt w końcówce spotkania

Tomaszów Lubelski. Wyrzuć elektrograty blisko domu

Tomaszów Lubelski. Wyrzuć elektrograty blisko domu

Nie trzeba już jechać do PSZOK, który na dodatek jest otwarty tylko w konkretnych porach, ale przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu zużytego sprzętu można się pozbyć wrzucając go do specjalnych pojemników. Taka możliwość właśnie pojawiła się w Tomaszowie Lubelskim.

Radny PiS wpadł z marihuaną w urzędzie, będą poważne konsekwencje. "Bardzo przykra historia"

Radny PiS wpadł z marihuaną w urzędzie, będą poważne konsekwencje. "Bardzo przykra historia"

Krzysztof Ż. radny miejski klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz urzędnik powiatowego starostwa przyznał się do zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec niego środki zapobiegawcze, w tym zakaz opuszczania kraju.

Najstarsi mieszkańcy powiatu opolskiego będą decydować

Najstarsi mieszkańcy powiatu opolskiego będą decydować

Na początku grudnia po raz pierwszy spotkają się członkowie nowego gremium Powiatowej Rady Seniorów. Tworzy ją osiemnaście osób z różnych środowisk. – Współcześni emeryci chcą wychodzić z domu, chcą działać – mówią przedstawiciele systematycznie powiększającej się grupy mieszkańców.

Puławy. Szef jednego z wydziałów odchodzi z urzędu miasta