Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

28 grudnia 2018 r.
8:34

Z urzędu rozesłano zaskakującą wiadomość. Dotyczyła imienin i prezentów dla wicestarosty

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
143 86 A A
Wicestarosta Dawid Kostecki ma imieniny 29 grudnia
Wicestarosta Dawid Kostecki ma imieniny 29 grudnia (fot. powiatleczynski.pl)

Starostwo w Łęcznej poinformowało oficjalnym mailem lokalnych samorządowców i podległe instytucje, kiedy wicestarosta przyjmuje życzenia imieninowe. I czego mu w prezencie przynosić nie wypada.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dawid Kostecki (PiS) ma imieniny 29 grudnia. Przypomina o tym mail ze Starostwa Powiatowego w Łęcznej.

„W związku ze zmianą Starostów chciałam poinformować, iż Wicestarosta Pan Dawid Kostecki obchodzi imieniny 29 grudnia, które wypadają w tym roku w sobotę więc przyjmować będzie gości w piątek 28 grudnia. (Jeśli chodzi o imieninowe podarunki dla Starostów mam taką informację, aby nie był to alkohol)”. (pisownia oryginalna)

Wiadomość szybko rozeszła się po mieście, elektryzując lokalne portale internetowe, które nie szczędziły urzędnikom krytyki. O wyjaśnienia poprosiliśmy samego solenizanta.

– W żadnym wypadku nie byłem inicjatorem wysłania maila z informacją o moich imieninach – zapewnia Kostecki, który w jesiennych wyborach samorządowych bezskutecznie kandydował z listy PiS do lubelskiej Rady Miasta. Przed powołaniem na wicestarostę był zastępcą dyrektora w biurze wojewody Przemysława Czarnka. – Mogę tego maila potraktować jedynie w kategorii nieporozumienia. A w kwestii wspomnianych prezentów, absolutnie nie chodziło o upominki dla mnie. Jeśli już ktoś wybrałby się z życzeniami i drobnym upominkiem, to chodziło o piłki i wydawnictwa edukacyjne, czyli rzeczy, które mógłbym przekazać na nagrody w konkursach dla dzieci i młodzieży, którym patronuje starostwo – tłumaczy. Jak dodaje, roczny budżet promocyjny starostwa to zaledwie 20 tys. zł.

– To jest żenujące. Przez 16 lat piastowania urzędu burmistrza, nigdy nie przyszło mi do głowy wysyłać takiego maila. To wykracza poza wszelkie standardy – komentuje Teodor Kosiarski, były burmistrz Łęcznej, obecnie radny powiatowy. – Urzędniczka, która wysłała maila, nie zrobiła tego z własnej inicjatywy. Musiała dostać polecenie od starosty lub wicestarosty. Ten list ośmiesza urząd – uważa Kosiarski. I zapowiada, że poruszy tę sprawę na dzisiejszej sesji Rady Powiatu.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami prezent dla urzędnika nie może być droższy niż 200 zł. Jeśli podarek przekroczy te kwotę, obdarowany powinien zgłosić ten fakt do urzędu skarbowego i zapłacić podatek dochodowy.

Quiz: Jak mówiono w lubelskich szkołach 70 lat temu?

Jak mówiono w lubelskich szkołach 70 lat temu?

Komentarze 86

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 o 09:12
+50
A żona pana starosty z łącznej została dyrektorem w urzędzie marszałkowskim, zobaczcie jakie to są układy...mydlenie oczu... liczy się tylko kasa...i plecy.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 o 08:48
+42
trochę spóźnione ale życzę zeby dlugo sie pan nie męczył na tym urzędzie !!!!!!!wyborcy juz weryfikuja
Avatar
Zniesmaczony zachowaniem / 28 grudnia 2018 o 10:05
+41
Do rady miasta w Lublinie się nie dostał to gdzieś trzeba było "swojego" upchnąć. Dla mnie osobiście to człowiek odrobiny kultury i wyczucia sytuacji. Widziałem go co prawda tylko raz na spotkaniu opłatkowym, ale to mi wystarczyło. Wygłosił przemówienie nie pasujące w ogóle do okazji, bo coś tam o budowaniu dróg. A co mnie najbardziej wzburzyło to podczas występu dzieci przesiedział cały czas z nosem w komórce coś tam pisząc i tylko zerkając co jakiś czas na scenę. Dla niego to były chyba jedynie dzieci, więc nie ma co oglądać. Trochę szacunku dla innych panie... solenizancie.
Do rady miasta w Lublinie się nie dostał to gdzieś trzeba było "swojego" upchnąć. Dla mnie osobiście to człowiek odrobiny kultury i wyczucia sytuacji. Widziałem go co prawda tylko raz na spotkaniu opłatkowym, ale to mi wystarczyło. Wygłosił przemówienie nie pasujące w ogóle do okazji, bo coś tam o budowaniu dróg. A co mnie najbardziej wzburzyło to podczas występu dzieci przesiedział cały czas z nosem w komórce coś tam pisząc i tylko zerkając co jakiś czas na scenę. Dla niego to były chyba jedynie dzieci, więc nie ma co oglądać. Tro... rozwiń
Avatar
Pycha i szmal / 28 grudnia 2018 o 09:06
+33
Pycha i szmal
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 o 08:50
+32
boszeeeeeee jakie to jest żenujące
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 o 08:49
+25
Widac ze uczył sie od najlpszych w UW w Lublinie.Lepsza zmiana.....
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 o 09:26
+23
co bredzi? w końcu jak to jest? w majlu " mam taką informację" a ten mowi że nie był inicjatorem informacji?? ale beka a z info wynika że maja byc podarunki, czy to obowiazkowe? czy tylko sugestia? jednym słowem .......aż nie wierzę że coś takiego może mieć miejsce
Avatar
Jaś / 28 grudnia 2018 o 10:03
+22
Po fotce widać, skąd te standardy. Takie fotki to modne były w PRL-u, co za typ zawsze tak podpisuje kwity bez patrzenia?? Rację ma Teodor Kosiarski, były burmistrz Łęcznej!!!
Avatar
House / 28 grudnia 2018 o 09:01
+17
Przypomina mi się taka scena z serialu DOM, gdzie obchodzone są imieniny czy urodziny jakiegoś ważnego dygnitarza i dostaje on w prezencie strzelbę, aby móc ustrzelić wszystkich wrogów ustroju. Jak widać nie trzeba sięgać do fikcji telewizyjnej aby poczuć absurd i zgniliznę polskiego urzędu ... ciekawe czy dzień imienin Pana Wojewody zostanie ogłoszony w LUW dniem wolnym od pracy a na jego cześć zorganizują procesję ze Spokojnej do Katedry? Bo to przecież ta sama partia ale ranga jakby wyższa ...
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 o 10:39
+16
Uczeń wojewody garnka i wszystko jasne.
Avatar
nie Kuczyński / 2 dni temu o 14:53
0
odczep się "nienawistny typie" od Kuczyńskiego
Avatar
Dps / 2 dni temu o 07:56
0
Kuczyński nie dostałeś się do rady, to przestań szczuć.
Avatar
prawo wyborcze / 3 dni temu o 19:53
+1
Wszelkie materiały propagandy wyborczej winne być zdjęte do 20 listopada 2018 r.Obecnie pole do popisu ma Policja 20-500 zł mandat.Później powinien zadziałać samorząd obciążając wlaściciela materiału kosztami zdjęcia.
Avatar
to widać / 3 dni temu o 19:42
+1
czy długo jeszcze będzie Sawicki straszył z plakatu w Łęcznej na ul. Lubelskiej ? aa im wolno , może do imienin ?
 A co na to Komisarz Wyborczy,ktoś powinien powiadomić.30 dni po wyborach plakaty i inne formy propagandy winne być zdjete .W Świerszczowie pow. Łęczna do tej pory też wisi plakat Zdzisława  Szweda.
Avatar
. / 3 dni temu o 19:13
+1
czy długo jeszcze będzie Sawicki straszył z plakatu w Łęcznej na ul. Lubelskiej ? aa im wolno , może do imienin ?
Avatar
czytelnik / 1 stycznia 2019 o 12:37
+2
Wszystkiego Najlepszego w Nowy Roku Panie Dawidzie! tak na marginesie powiem że tak "hucznych" imienin w naszym powiecie dawno nie było hehehe. nawet Ł24 odzyskała swój blask i pojawiło się mnóstwo opinii
Avatar
były / 1 stycznia 2019 o 11:41
+2
Co o tej sytuacji myśli cichy koalicjant? gdzie ta nowa jakość?
Avatar
jam / 31 grudnia 2018 o 10:05
+6
Pan vice-starosta w ten sposób chciał podnieść swój autorytet a wy prości ludzie tego nie zrozumieliście , toż to inteligent co za profesorem garnkiem (przypomina A Siwaka) teczkę nosił i to jest jego wielki dorobek zawodowy . Szkoda tylko , że samorząd powiatowy został sprowadzony do roli przechowalni ''pisiewiczów''
Avatar
szofer / 29 grudnia 2018 o 20:50
+3
Jeszcze na TVN 24 Superwizjer o "niewinnych pisiorkach" manipulujących przebiegem trasy S 12 zamiast po terenach nieużytkowanych pójdzie po terenach zabudowy jednorodzinnej bo tam wykupili działki niewinni urzędnicy poprzedniego prezydenta.Jak mi szkoda niewinnych ludzi i kierowców którzy zamiast po prostej drodze pojadą esami-floresami ,aby nakarmieni zostali cawaniacy.Gmina bedzie podzielona drogą expresową,objazy po 5 km npa do szkół swojego pola itp.itd.
Avatar
uff / 29 grudnia 2018 o 19:48
0
Wszyscy z PiSu są święcie przekonani, że ludzie, iż kochają i czekają tylko na informację kiedy są imieniny albo urodziny aby z podarkiem wpaść. Oni tacy przegięci, że do roboty to się nie palą, jedynie do zabawy w wysyłanie kartek świątecznych, wieszanie lampek choinkowych i wręczanie nagród. Wiem co mówię, pracuję w urzędzie gminy - na takiego "Dyzmę" z PiSu muszę teraz patrzeć.
 Ja nigdy pochlebnych słów o burmistrzu tu nie pisałem, natomiast w sprawie Dawidowych prezentów na sesji zachował się jak trzeba, a w ogóle to z dotychczasach obejrzanych sesji wyrata tam na rozsądnego radnego
 Ja nigdy pochlebnych słów o burmistrzu tu nie pisałem, natomiast w sprawie Dawidowych prezentów na sesji zachował się jak trzeba, a w ogóle to z dotychczasach obejrzanych sesji wyrata tam na rozsądnego radnego rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 86

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Policja szuka tej kobiety [wideo]
galeria
film

Lublin: Policja szuka tej kobiety [wideo] 0 0

Policjanci z IV Komisariatu Policji w Lublinie szukają kobiety, która zapłaciła nie swoją kartą w jednej z lubelskich galerii handlowych

Lubelskie: W tych branżach jest praca. Ale chętnych brakuje

Lubelskie: W tych branżach jest praca. Ale chętnych brakuje 2 2

Młodzi niechętnie wybierają naukę w szkołach uczących zawodu. Nadzieją dla rynku szukającego specjalistów dla branży budowlanej czy gastronomicznej są dorośli chcący zdobyć nową profesję

Kaczyński: PiS nie wystawi kandydata w wyborach uzupełniających na prezydenta Gdańska

Kaczyński: PiS nie wystawi kandydata w wyborach uzupełniających na prezydenta Gdańska 0 5

- PiS nie wystawi własnego kandydata w wyborach uzupełniających na prezydenta Gdańska - zadeklarował prezes Jarosław Kaczyński

Serial kręcony w Kazimierzu Dolnym ma szansę na Telekamerę. Można głosować
galeria

Serial kręcony w Kazimierzu Dolnym ma szansę na Telekamerę. Można głosować 0 1

Serial „W rytmie serca” kręcony w Kazimierzu Dolnym został nominowany do nagrody Telekamery 2019 r.

Anita Lipnicka - akustycznie w Filharmonii
24 marca 2019, 18:00

Anita Lipnicka - akustycznie w Filharmonii 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 24 marca o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej Anita Lipnicka z koncertem z Bliska.

Puławy: Sądny dzień dla dyrektorki liceum Czartoryskiego

Puławy: Sądny dzień dla dyrektorki liceum Czartoryskiego 0 10

Dziś zbiera się zarząd powiatu puławskiego. Tematem spotkania będą nieprawidłowości w I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego stwierdzone w trakcie kontroli. Dyrektor placówki Beacie Trzcińskiej-Staszczyk grozi m.in. zawieszenie

Krzysztof Piątek blisko AC Milan
film

Krzysztof Piątek blisko AC Milan 0 0

Nie Real Madryt, ale AC Milan ma być nowym klubem Krzysztofa Piątka. Jak podaje włoski Mediaset, agenci polskiego snajpera przebywają już w Mediolanie, gdzie ustalają szczegóły przeprowadzki Piątka na San Siro.

Były kurator oświaty i dyrektor WORD w Lublinie ma nową pracę

Były kurator oświaty i dyrektor WORD w Lublinie ma nową pracę 0 10

Były dyrektor WORD w Lublinie i były lubelski kurator oświaty kierownikiem Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Kraśnik. Zmian kadrowych na fotelach szefów poszczególnych wydziałów jest więcej

Pojechała na pielgrzymkę i zaginęła. Co się stało z panią Kazimierą?
film

Pojechała na pielgrzymkę i zaginęła. Co się stało z panią Kazimierą? 13 1

Gdy Kazimiera Zaręba wyjeżdżała na pielgrzymkę do Wilna, jej bliscy nie przypuszczali, że widzą się z nią po raz ostatni. Kobieta zaginęła bez śladu.

Problemy firmy od Systemu Zarządzania Ruchem. Co z kontraktem na lubelską sygnalizację?
galeria

Problemy firmy od Systemu Zarządzania Ruchem. Co z kontraktem na lubelską sygnalizację? 21 26

Pod coraz większym znakiem zapytania znajduje się rozbudowa Systemu Zarządzania Ruchem, której główny wykonawca złożył w sądzie wniosek o upadłość. W poniedziałek stołeczny sąd postanowił o zabezpieczeniu majątku spółki, do której puka już komornik. Co dalej z kontraktem na lubelską sygnalizację?

Milczenie w Annopolu, marsz przeciw nienawiści w Chełmie. Mieszkańcy solidarni z Gdańskiem [zdjęcia]
galeria

Milczenie w Annopolu, marsz przeciw nienawiści w Chełmie. Mieszkańcy solidarni z Gdańskiem [zdjęcia] 130 15

Społeczność Chełma włączyła się ogólnopolskich marszów przeciwko agresji i nienawiści. We wtorek przed godziną 18, by uczcić pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zebrali się na deptaku przy ul. Lwowskiej, skąd przemaszerowali na pl. Łuczkowskiego. Kilkadziesiąt osób zebrało się także w Annopolu