Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

6 marca 2013 r.
21:23
Edytuj ten wpis

Zatrudnili synową starosty. Ale na zastępstwo

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 85 A A

Czy w Łęcznej doszło do nepotyzmu w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej? Tak uważa nasz Czytelnik, który do nas napisał. Dziś placówka będzie skontrolowana.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czytelnik poinformował, że 1 marca w PSSE w Łęcznej została zatrudniona synowa Adama Niwińskiego, miejscowego starosty. Do pracy przyjęła ją Elżbieta Piłka, dyrektor PSSE, która kieruje tą instytucją
od 15 stycznia br. Na to stanowisko wyznaczył ją starosta Adam Niwiński (po akceptacji kandydatury przez Mirosława Starzyńskiego, wojewódzkiego inspektora sanitarnego, który nadzoruje stacje powiatowe).

Sprawdziliśmy. Rzeczywiście synowa starosty pracuje w sanepidzie. – Z tego, co wiem 1 marca podjęła pracę w PSSE, ale na tzw. zastępstwie. Skoro spełnia kryteria, to dlaczego nie może być zatrudniona? Podejrzewanie mnie o nepotyzm w tej sprawie jest bezpodstawne – uważa starosta Adam Niwiński.
Elżbieta Piłka potwierdza słowa starosty. – To umowa na czas określony, po prostu pracuje za osobę, która jest na zwolnieniu lekarskim.

Gdy ta osoba wróci do pracy, nasza umowa z tą panią wygaśnie – wyjaśnia dyr. Piłka. Tymczasem dyrektor Mirosław Starzyński wysyła do PSSE w Lęcznej na kontrolę swoją kadrową. – Dopiero po gruntownym zbadaniu tego przypadku będą mógł wypowiedzieć się na jego temat – zastrzega Starzyński.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 85

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 września 2013 r. o 20:05

A ktoś próbuje dowieść na siłe, że wszyscy są tacy jak on. Chyba wiem kto to.

Avatar
Gość / 11 września 2013 r. o 18:48

A to dla przypomnienia,dla pytających czy coś można zamieść... ........

Avatar
Kolo / 25 marca 2013 r. o 15:28
[quote name='Gość' timestamp='1363800739' post='747792']
TAKIM POCIOTKOM TO W ŻYCIU DOBRZE I TYLE,NIEWAŻNE WYKSZTAŁCENIE I UMIEJĘTNOŚCI,WAŻNE SĄ ZNAJOMOŚCI A W URZĘDACH AŻ ROI SIĘ OD LUDZI,KTÓRZY O NICZYM, POZA (JEŚLI WOGÓLE) SWOJĄ DZIAŁKĄ POJĘCIA NIE MAJĄ.
[/quote]Jak świat światem,to PEKAESY zawsze mają pierwszeństwo w zatrudnieniu przed polaczkami.
Avatar
Magdalena / 24 marca 2013 r. o 20:37
niestety - łęczyńska rzeczywistość.... ale nie tylko w PSSE, ale i w innych urzędach - PUP, UM czy KPP..... ZNAJOMOŚCI.
Avatar
Gość / 20 marca 2013 r. o 18:32
TAKIM POCIOTKOM TO W ŻYCIU DOBRZE I TYLE,NIEWAŻNE WYKSZTAŁCENIE I UMIEJĘTNOŚCI,WAŻNE SĄ ZNAJOMOŚCI A W URZĘDACH AŻ ROI SIĘ OD LUDZI,KTÓRZY O NICZYM, POZA (JEŚLI WOGÓLE) SWOJĄ DZIAŁKĄ POJĘCIA NIE MAJĄ.
Avatar
Gość / 20 marca 2013 r. o 18:05
I słusznie na jakiej podstawie zwolnić?
Avatar
Gość / 20 marca 2013 r. o 17:40
Noi po co te dyskusje ? A synowa i tak sobie dalej pracuje.
Avatar
Gość / 16 marca 2013 r. o 22:31
A myślisz sobie,że jego to wzruszy to się mylisz,jego takie dyrdymały nie ruszają,nie ruszy go nic,nic z niczym nie zrobi,niczego nie zmieni...dalej będzie to samo robił.Człowiek bez serca w mojej ocenie, banalnie to brzmi, ale tak uważam.
Avatar
Gość / 16 marca 2013 r. o 22:12
Panie Starosto , może Pan udawać PIS-owca ,PO-mena , nie zmienia to faktu ,że jest Pan tylko.... Niwińskim i tego się nie przeskoczy( taki defekt).Pana małostkowość ( powiem ,że żal d-ę ściska) spowodowała , że Pan dla sobie tylko wiadomych celów -czyli kasy jest gotowy wystawić na publiczny osąd swoją synową (z tego co podają forumowicze będącą w stanie ciąży--) i to w mojej ocenie Pana czyni człowiekiem o . którym ludzie porządni i mający dla siebie odrobinę szacunku nie rozmawiają......
Avatar
hhgg / 13 marca 2013 r. o 17:56
prosimy o więccej informacji odnośnie naszych "władzach"
Avatar
Gość / 11 września 2013 r. o 20:05

A ktoś próbuje dowieść na siłe, że wszyscy są tacy jak on. Chyba wiem kto to.

Avatar
Gość / 11 września 2013 r. o 18:48

A to dla przypomnienia,dla pytających czy coś można zamieść... ........

Avatar
Kolo / 25 marca 2013 r. o 15:28
[quote name='Gość' timestamp='1363800739' post='747792']
TAKIM POCIOTKOM TO W ŻYCIU DOBRZE I TYLE,NIEWAŻNE WYKSZTAŁCENIE I UMIEJĘTNOŚCI,WAŻNE SĄ ZNAJOMOŚCI A W URZĘDACH AŻ ROI SIĘ OD LUDZI,KTÓRZY O NICZYM, POZA (JEŚLI WOGÓLE) SWOJĄ DZIAŁKĄ POJĘCIA NIE MAJĄ.
[/quote]Jak świat światem,to PEKAESY zawsze mają pierwszeństwo w zatrudnieniu przed polaczkami.
Avatar
Magdalena / 24 marca 2013 r. o 20:37
niestety - łęczyńska rzeczywistość.... ale nie tylko w PSSE, ale i w innych urzędach - PUP, UM czy KPP..... ZNAJOMOŚCI.
Avatar
Gość / 20 marca 2013 r. o 18:32
TAKIM POCIOTKOM TO W ŻYCIU DOBRZE I TYLE,NIEWAŻNE WYKSZTAŁCENIE I UMIEJĘTNOŚCI,WAŻNE SĄ ZNAJOMOŚCI A W URZĘDACH AŻ ROI SIĘ OD LUDZI,KTÓRZY O NICZYM, POZA (JEŚLI WOGÓLE) SWOJĄ DZIAŁKĄ POJĘCIA NIE MAJĄ.
Avatar
Gość / 20 marca 2013 r. o 18:05
I słusznie na jakiej podstawie zwolnić?
Avatar
Gość / 20 marca 2013 r. o 17:40
Noi po co te dyskusje ? A synowa i tak sobie dalej pracuje.
Avatar
Gość / 16 marca 2013 r. o 22:31
A myślisz sobie,że jego to wzruszy to się mylisz,jego takie dyrdymały nie ruszają,nie ruszy go nic,nic z niczym nie zrobi,niczego nie zmieni...dalej będzie to samo robił.Człowiek bez serca w mojej ocenie, banalnie to brzmi, ale tak uważam.
Avatar
Gość / 16 marca 2013 r. o 22:12
Panie Starosto , może Pan udawać PIS-owca ,PO-mena , nie zmienia to faktu ,że jest Pan tylko.... Niwińskim i tego się nie przeskoczy( taki defekt).Pana małostkowość ( powiem ,że żal d-ę ściska) spowodowała , że Pan dla sobie tylko wiadomych celów -czyli kasy jest gotowy wystawić na publiczny osąd swoją synową (z tego co podają forumowicze będącą w stanie ciąży--) i to w mojej ocenie Pana czyni człowiekiem o . którym ludzie porządni i mający dla siebie odrobinę szacunku nie rozmawiają......
Avatar
hhgg / 13 marca 2013 r. o 17:56
prosimy o więccej informacji odnośnie naszych "władzach"
Zobacz wszystkie komentarze 85

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Choinka w Pałacu Prezydenckim przystrojona po zamojsku. Zrobili to uczniowie Plastyka

Choinka w Pałacu Prezydenckim przystrojona po zamojsku. Zrobili to uczniowie Plastyka

Przygotowywali się do tego półtora miesiąca, a w ostatni piątek uczniowie Liceum Plastycznego im. Bernardo Morando w Zamościu pojechali do Warszawy i w Pałacu Prezydenckim wspólnie z Pierwszą Damą ubrali choinkę w wykonane przez siebie ozdoby.

Partia Hołowni chwali się nowymi władzami w regionie

Partia Hołowni chwali się nowymi władzami w regionie

Senator Jacek Bury został przewodniczącym lokalnych struktur Polski 2050. Wiceprzewodniczącymi będą radna wojewódzka Ewa Jaszczuk i posłanka Joanna Mucha. Ta ostatnia funkcję w zarządzie regionu łączy z zasiadaniem w krajowych władzach ugrupowania, co nie jest zgodne z partyjnym statutem.

Parafianka po rekolekcjach odebrała dziwny telefon. Na szczęście wszystko słyszał ksiądz

Parafianka po rekolekcjach odebrała dziwny telefon. Na szczęście wszystko słyszał ksiądz

Podają się za policjantów, pracowników banków, szwagrów. Mówią, żeby z nikim na ten temat nie rozmawiać i jak najszybciej przekazać pieniądze. Ofiarą oszustów padają już nie tylko seniorzy.

Lublin. W wyrzuconych śmieciach była faktura na jego nazwisko

Lublin. W wyrzuconych śmieciach była faktura na jego nazwisko

500 zł mandatu zapłacił mężczyzna, który wyrzucił swoje domowe śmieci na ulicę. Miał pecha, bo wśród odpadów strażnicy miejscy znaleźli jego dane.

Lublin już wystrojony na święta
Zdjęcia
galeria

Lublin już wystrojony na święta

Do 2 lutego w centrum Lublina ma działać świąteczna iluminacja, którą w całości włączono dzisiaj po godzinie 16 podczas spotkania przed Ratuszem.

Lodowisko w Puławach otwarte w deszczu. Są nowe ceny

Lodowisko w Puławach otwarte w deszczu. Są nowe ceny

Pogoda nie dopisała, ale grupa dzieci i młodzieży, we wtorek po godz. 15 pojawiła się na tafli lodowiska przy ul. Hauke-Bosaka. Młodzi łyżwiarze chwalą lód, a ich rodzice cieszą się ze sportowej alternatywy dla komputera.

Nowe ulice w Lublinie. Te gotowe, te w budowie
Zdjęcia
galeria

Nowe ulice w Lublinie. Te gotowe, te w budowie

5 mln zł kosztowała budowa osiedlowych ulic, których ukończeniem pochwalił się dzisiaj Ratusz. Inwestycja została dofinansowana z rządowego programu Polski Ład. Kolejne dwie ulice mają być dokończone za około rok.

Dziwnie zachowywał się już na mszy. A pod kościołem "skorzystał z okazji"
Wideo
film

Dziwnie zachowywał się już na mszy. A pod kościołem "skorzystał z okazji"

38-latek przed końcem niedzielnej mszy wsiadł do mazdy z pozostawionymi w środku kluczykami i odjechał. Jak tłumaczył policjantom „skorzystał z okazji”.

Mundial 2022: Maroko lepsze od Hiszpanii w rzutach karnych

Mundial 2022: Maroko lepsze od Hiszpanii w rzutach karnych

Sensacja! Maroko wyrzuciło za burtę mundialu w Katarze jednego z faworytów – Hiszpanię po rzutach karnych. Co ciekawe, druga z ekip w serii rzutów karnych nie wykorzystała… ani jednej jedenastki i przegrała 0:3. Bohaterem rywali był bramkarz Bono.

W cztery dni zebrali ponad milion złotych. A lubelska firma wykonała pięć tysięcy par butów dla ukraińskich żołnierzy

W cztery dni zebrali ponad milion złotych. A lubelska firma wykonała pięć tysięcy par butów dla ukraińskich żołnierzy

Dwa tiry z darami dla walczącej Ukrainy wyjechały z Lublina jako pomoc zorganizowana przez polski Senat. – Ta akcja wpisuje się w wielki wysiłek Polek i Polaków, którzy gościli – i to nie w ośrodkach dla uchodźców – miliony, głównie matek z małymi dziećmi uciekających przed wojną i śmiercią – podkreśla Tomasz Grodzki, marszałek izby wyższej parlamentu.

Milion za załatwienie pozwoleń. Były przewodniczący rady miasta Piotr Kowalczyk stanął przed sądem
Tylko u nas

Milion za załatwienie pozwoleń. Były przewodniczący rady miasta Piotr Kowalczyk stanął przed sądem

Zarzut zrozumiałem, nie przyznaję się do winy, w dniu dzisiejszym odmawiam składania wyjaśnień – powiedział dziś w sądzie Piotr Kowalczyk, lubelski przedsiębiorca i były przewodniczący rady miasta oskarżony przez prokuraturę wraz z dwoma innymi osobami o tzw. płatną protekcję. Chodzi o słynną sprawę pomocy przy uzyskaniu zgód na budowę wieżowca przy ulicy Zana w Lublinie.

„Omyłkowo” wycięli pomnik przyrody. A prokurator za wcześnie umorzył sprawę

„Omyłkowo” wycięli pomnik przyrody. A prokurator za wcześnie umorzył sprawę

Prokuratura ma ponownie zbadać sprawę wyciętego „omyłkowo” pomnika przyrody w lesie Szadek niedaleko Białej Podlaskiej. To m.in. skutek interwencji lubelskiej posłanki Joanny Muchy z Polski 2050.

Bywał tu pierwowzór Jana z „Ogniem i mieczem”. Coś nam po Skrzetuskich w Dołhobyczowie zostało
galeria

Bywał tu pierwowzór Jana z „Ogniem i mieczem”. Coś nam po Skrzetuskich w Dołhobyczowie zostało

To, że Skrzetuscy mieli w Dołhobyczowie swoje dobra, było wiadomo. Że bywał u nich kuzyn Mikołaj, pierwowzór sienkiewiczowskiego Jana z „Ogniem i mieczem”, również. Ale o tym, że cokolwiek tu po ich siedzibie zostało do dziś, nikt nie miał pojęcia. A odkrył to niedawno, jak przekonuje, nauczyciel miejscowej szkoły.

Przedstawienie na finał Jesiennej Akademii Teatralnej
12 grudnia 2022, 19:00

Przedstawienie na finał Jesiennej Akademii Teatralnej

Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na spektakl "Ostatnia stacja" - wieńczący zajęcia w ramach Jesiennej Akademii Teatralnej. Przedstawienie będzie można zobaczyć 12 grudnia o godz. 19.

Od przezroczystej rybki po zestaw do peelingu. Lubelscy naukowcy z medalami
galeria

Od przezroczystej rybki po zestaw do peelingu. Lubelscy naukowcy z medalami

Wykrywanie mięsa królika w produktach spożywczych, wpływ ekstraktów z winorośli na pielęgnację skóry, albo zestaw do peelingu skóry twarzy. To tylko niektóre patenty naukowców Uniwersytetu Medycznego w Lublinie nagrodzone na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków i Technologii INNO WINGS 2022. Kolejny cel to ich komercjalizacja i wykorzystanie w biznesie lub życiu codziennym.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!