Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lotnisko

9 lipca 2019 r.
15:23

166 tys. pasażerów przez pół roku na lotnisku Lublin. W czerwcu znowu spadki

Autor: Zdjęcie autora toma
10 58 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Niespełna 30 tys. pasażerów skorzystało w czerwcu z Portu Lotniczego Lublin. Pierwsze półrocze zamknięto wynikiem 166 855 podróżnych. W porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku oznacza to 30-procentowy spadek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W minionym miesiącu przez lotnisko przewinęło się 29 440 osób. To o 31,44 proc. mniej niż w czerwcu 2018 roku i o niespełna 4 tys. pasażerów mniej niż w rekordowym w tegorocznych statystykach maju.

Przyczyn takiego stanu rzeczy można upatrywać w zmniejszeniu liczby połączeń do Londynu Luton. Na początku sezonu letniego Wizz Air oferował nawet po dziesięć rejsów w tygodniu, a w czerwcu były tygodnie z jedynie sześcioma lotami.

Według systemu rezerwacyjnego przewoźnika w lipcu planowanych jest po dziewięć rejsów tygodniowo, co może dawać nadzieję na poprawę wyników w kolejnym miesiącu. Do tego może przyczynić się także przywrócenie przez węgierskie linie lotnicze trasy do Kijowa, która po kilkumiesięcznej przerwie wróciła do rozkładów 30 czerwca.

e-Wydanie

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Malkontent / 9 lipca 2019 o 17:39
+16
Nie ma lotów czarterowych do popularnych ośrodków turystycznych w Europie to i frekwencji na lotnisku nie ma Nie chcę być złym prorokiem ale przy takich władzach to lotnisko długo nie podziała najwyższa pora zatrudnić specjalistów menadżerów a nie kolesiów partyjnych którzy tylko przytulają nie małą kasę za nic nierobienie CBA powinno tam zajrzeć i prześwietlić działanie władz portu
Avatar
Wojciech Górski / 9 lipca 2019 o 19:27
+14
Co tam frekwencja! - ważne, że radni Lublina JEDNOGŁOŚNIE nadali swemu lotnisku patrona - Unię Lubelską! Nomen-omen - to lotnisko skończy tak, jak Rzeczpospolita po Unii Lubelskiej w 1795 r. Kiedy proponowałem Sienkiewicza, urodzonego na Lubelszczyźnie, jako najbardziej znanego na świecie polskiego pisarza - nikt nawet nie wspomniał o innej propozycji nazwy. A chrzcijcie sobie lotnisko swoją unią! - tylko się pospieszcie, bo po otwarciu S17 i linii kolejowej do Warszawy niedługo będzie pogrzeb św. pamięci: "Union of Lublin Lublin Airport" (masełko - maślane). A panu Adamaszkowi, byłemu dworskiemu pisarzowi z Gazety proponuję napisać artykuł: "co to za biznesmeni - którzy nie przewidzieli, że lotnisko będzie nierentowne". Wojciech Górski.
Co tam frekwencja! - ważne, że radni Lublina JEDNOGŁOŚNIE nadali swemu lotnisku patrona - Unię Lubelską! Nomen-omen - to lotnisko skończy tak, jak Rzeczpospolita po Unii Lubelskiej w 1795 r. Kiedy proponowałem Sienkiewicza, urodzonego na Lubelszczyźnie, jako najbardziej znanego na świecie polskiego pisarza - nikt nawet nie wspomniał o innej propozycji nazwy. A chrzcijcie sobie lotnisko swoją unią! - tylko się pospieszcie, bo po otwarciu S17 i linii kolejowej do Warszawy niedługo będzie pogrzeb św. pamięci: "Union of Lublin Lublin Air... rozwiń
Avatar
O CZYM MOWA ? / 9 lipca 2019 o 16:18
+13
Jak można na wakacje nie mieć czarterów do najpopularniejszych targetów wypoczynku Polaków? Bułgaria, Chorwacja, Włochy, Gdańsk. To powinien być wakacyjny plan minimum!
Avatar
terrd / 10 lipca 2019 o 07:52
+12
KIEDY WRESZCIE WYWALĄ ZARZĄD RAZEM Z BEZNADZIEJNYM PREZESEM z PSL. To co oni wyprawiają to jest chore, Czas na zmiany w zarządzaniu lotniskiem obecni zarządzający do nieudacznicy !!!!!!
Avatar
And / 9 lipca 2019 o 20:36
+12
Trochę odwagi. Zamknąć ten bajzel. Szkoda kasy. 2,5 mln psażerów rocznie nigdy stąd nie odleci.
Avatar
Tom / 9 lipca 2019 o 17:34
+11
Rzeszów ma lepsze władze niż Lublin. To jest przyczyną tego, że lotnisko w dwa razy mniejszym od Lublina Rzeszowie rozwija się, a na naszym jest stagnacja albo jeszcze gorzej. Fani Żuka słabe wyniki lotniska tłumaczą tym, że nasze lotnisko dopiero zaczyna, ale to już 6,5 roku od otwarcia, to jak długo będzie trwał ten początek i "rozbieg"?!
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 17:19
+11
Jak to jest ze z takiego Rzeszowa można latać do Londynu, Bristol, Monachium,Dublina itp. W wakacje Turcja. Grecją, Bułgaria. Dodatkowo new york. A w zapyziałym Lublinie sukcesem jest Kijów.
Avatar
Gość / 10 lipca 2019 o 07:40
+10
Jestem przerażony tym że 3/4 komentujących myśli że lotnisko podlega pod Żuka....i oni mają prawa wyborcze...nie znając kompetencji władz. Dla przypomnienia, lotnisko jest pod Stawiarskim, tak pod marszałkiem z PiSu. I chyba wam w tym momencie trochę głupio...
  Spółkę akcyjną Port Lotniczy Lublin tworzy czterech akcjonariuszy. W jej skład wchodzą samorządy miast Lublina (60,1955% udziałów) i Świdnika (5,5440%), województwa lubelskiego (34,2513%) i powiatu Świdnik (0,0093%)
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 17:16
+10
Nic z tego nie będzie jeśli loty nie będą stałe. Ciągle słychać że jakieś loty zostały zawieszone pomimo że byli chętni aby latać. Takie zachowanie nie powoduje poczucia pewności a niestety wygląda na to że wszystko zależy od widzimisię właścicieli linii lotniczych. W dalszej perspektywie nie widzę też dobrych lat w funkcjonowaniu dla lotniska skoro w Radomiu ma być port pomocniczy dla Okęcia. Sądzę że doprowadzą do tego że loty z Modlina zostaną przeniesione do Radomia. Padnie Modlin, padnie Lublin no ale co to kogo obchodzi? Przecież nie pis tam rządzi. Nie wiem co Wam poradzić. Bardzo kibicowałem kiedy budowało się lotnisko. Lubię słuchać jak te samoloty latają a dodam że mieszkam na tarasie lotu i słyszę jak kołują. Nie przeszkadza mi to. Wręcz przeciwnie, fajnie widzieć że jesteśmy otwarci na świat.
 Jakie to otwarcie na świat? Przecież większość tych lotów to loty dla emigrantów.
 Jakie to otwarcie na świat? Przecież większość tych lotów to loty dla emigrantów. rozwiń
Avatar
develo- sim-city / 9 lipca 2019 o 16:32
+10
Czy w tym roku pęknie granica 100 zł jeśli chodzi o kwotę, którą podatnik lubelski będzie musiał doŻucić do jednego PAXika?
 A czy to ważne? Dopóki nie zabraknie na fundowanie deweloperom infrastruktury, może być i pińcet na paxa.
Avatar
Gość / 12 lipca 2019 o 17:32
+1
Lubelszczyzna to proste ludzie. Jak jedzie taki na zachód do roboty albo do Bułgarii na wczasy to woli busem/autokarem, bo to zawsze łatwiej się dogadać, nie zgubi się człowiek na jakim zagranicznym lotnisku. Taka prawda.
Avatar
Henry / 10 lipca 2019 o 13:27
+2
A nie prosciej ocalić Górki. Na 10 ha lotniska TBV postawi 50 bloków na z posostałych 100 ha zrobi park naturalistyczny za 1,23 pln. Czysta korzyść.
Avatar
pilot szybowcowy ... / 10 lipca 2019 o 13:12
+1
...już na etapie planowania lubelskiego lotniska specjaliści z branży przestrzegali i mówili o nieopłacalności tej inwestycji. Hurra optymizm i kreowanie się na "Europejczyków" zwyciężyło z rozsądkiem nawet wśród ludzi, których o deficyt intelektualny bym wcześniej nie posądził. Owoce megalomanii zbieramy wszyscy kosztem społecznych wyrzeczeń, ponieważ utrzymanie regionalnego lotniska kosztuje krocie!
Avatar
ver / 10 lipca 2019 o 11:08
+2
tak to jest jak ktoś z postawionym przez PiS kieruje lotniskiem. Według nich w Lublinie trzeba wszystko zniszczyć i zamknąć. Dla Pisu  ważne jest lotnisko w Radomiu tu zamknąć a pod Łodzią stworzyć. Nie wiem jak ci PiSu chcą tu odzyskać władzę wszystko tu niszcząc i zamykając czy oni liczą na to że jest tu ciemna masa ludzi która na otarcie łez otrzyma otrzyma 500+ to zaakceptuje życie w biednym mieście gdzie niczego nie będzie?
 Ty, ale wiesz, że ponad 60% udziałów w lotnisku ma miasto w którym rządzi Żuk z PO i jego wesoła ferajna?
Avatar
terrd / 10 lipca 2019 o 07:52
+12
KIEDY WRESZCIE WYWALĄ ZARZĄD RAZEM Z BEZNADZIEJNYM PREZESEM z PSL. To co oni wyprawiają to jest chore, Czas na zmiany w zarządzaniu lotniskiem obecni zarządzający do nieudacznicy !!!!!!
Avatar
Gość / 10 lipca 2019 o 07:40
+10
Jestem przerażony tym że 3/4 komentujących myśli że lotnisko podlega pod Żuka....i oni mają prawa wyborcze...nie znając kompetencji władz. Dla przypomnienia, lotnisko jest pod Stawiarskim, tak pod marszałkiem z PiSu. I chyba wam w tym momencie trochę głupio...
  Spółkę akcyjną Port Lotniczy Lublin tworzy czterech akcjonariuszy. W jej skład wchodzą samorządy miast Lublina (60,1955% udziałów) i Świdnika (5,5440%), województwa lubelskiego (34,2513%) i powiatu Świdnik (0,0093%)
Avatar
lolekXII / 10 lipca 2019 o 06:49
+9
niech sceptycy się uśmiechną wróci na jesieni PO i znów zaczną się wyjazdy za chlebem i lotnisko odżyje.....wszak wyjazd za granicę to dla młodzieży szansa jak mawiał Prezydent Brąnek..i jakoś nikt nie kazał podawać się mu do dymisji...ba Mucha to nawet klaskała z radości w łapki....
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 22:58
+4
Nie tylko Izrael i Ukraina raz w tygodniu Islandia Reykjavik ,Norwegia Italia Niemcy Anglia ,SANESKOBAR potencjał na cały rok menago słabo się stara loty gdzie pracujemy a na wakacje polecimy LOT-em
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 22:22
-11
Jestem przerażony tym że 3/4 komentujących myśli że lotnisko podlega pod Żuka....i oni mają prawa wyborcze...nie znając kompetencji władz. Dla przypomnienia, lotnisko jest pod Stawiarskim, tak pod marszałkiem z PiSu. I chyba wam w tym momencie trochę głupio...
Avatar
Gucio / 9 lipca 2019 o 21:56
+4
Tak olbrzymi wysiłek, tyle walki, żeby lotnisko powstało, a teraz takie słabe zarządzanie.
 - lepsze zarządzanie, czyli dotowanie przewoźnikóœ ? kasa pewnie z kredytów
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Znicz Pruszków – Górnik Łęczna 1:2. Seria trwa w najlepsze

Znicz Pruszków – Górnik Łęczna 1:2. Seria trwa w najlepsze 0 0

Trwa znakomita passa Górnika Łęczna. Tym razem podopieczni trenera Kamila Kieresia pokonali na wyjeździe Znicz Pruszków 2:1, a więc odnieśli czwartą wygraną z rzędu. Dzięki temu Leandro i spółka są na drugim miejscu w tabeli

Budżet Puław straci 5 milionów złotych?

Budżet Puław straci 5 milionów złotych? 0 1

Zapowiedziana przez rząd obniżka podatków, w tym przede wszystkim PIT-u, spowoduje wymierne straty we wpływach do budżetu Puław. Jak szacuje Ratusz, różnica może wynieść około 5 milionów złotych.

Premier Morawiecki zachwycony drogami w gm. Jastków [zdjęcia]

Premier Morawiecki zachwycony drogami w gm. Jastków [zdjęcia] 0 2

– To coś, czego ta gmina nie doświadczyła nigdy wcześniej. Takich gmin jest bardzo wiele. Gmin, dla których nowe drogi oznaczają nowe możliwości, nowe otwarcie – mówił w podlubelskich Tomaszowicach premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu w piątek przebywał z wizytą w województwie lubelskim.

Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS w Ogrodzie Botanicznym [zdjęcia]
galeria

Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS w Ogrodzie Botanicznym [zdjęcia] 5 1

Tłumy pracowników oraz absolwentów UMCS wraz z rodzinami wzięło udział w sobotnim pikniku w Ogrodzie Botanicznym.

Pęknięty stół, nadpalone witacze, zaorana ziemia. Co oznaczają instalacje w centrum Lublina? [zdjęcia]
galeria

Pęknięty stół, nadpalone witacze, zaorana ziemia. Co oznaczają instalacje w centrum Lublina? [zdjęcia] 0 9

Są prace przestrzenne, nieadekwatne do staromiejskiej estetyki. Nie sposób ich nie zauważyć. Są subtelne, ukryte, niezauważalne. Ich szukać trzeba z dołączoną do programu festiwalu mapką. Są neony i meble. Stos nadpalonych witaczy i wielka kolorowanka. Psychodeliczny „ogród” i zaorany pas ziemi.

Pszczółka Polski Cukier trzecia na towarzyskim turnieju w Lublinie. Jest kłopot z kontuzjami [zdjęcia]
galeria

Pszczółka Polski Cukier trzecia na towarzyskim turnieju w Lublinie. Jest kłopot z kontuzjami [zdjęcia] 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zajęła trzecie miejsce w towarzyskim Turnieju o Puchar Rektora UMCS w Lublinie. Akademiczki przegrały dwa z trzech spotkań, ale miały też wielkiego pecha. W drugim meczu straciły aż trzy zawodniczki z powodu kontuzji

Desperat okaleczył się i wskoczył do Zalewu Zemborzyckiego

Desperat okaleczył się i wskoczył do Zalewu Zemborzyckiego 15 3

Do dramatycznych scen doszło w sobotę nad Zalewem Zemborzyckim. Mieszkaniec Lublina najpierw się okaleczył, a później wskoczył do wody

Idzie spore ochłodzenie. Będzie też padało i wiało

Idzie spore ochłodzenie. Będzie też padało i wiało 4 1

Idzie spore ochłodzenie. Temperatura ma spaść poniżej 10 stopni, a ochłodzeniu towarzyszyć będzie silny wiatr - przewidują synoptycy

Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma - wernisaż wystawy
15 września 2019, 16:00

Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma - wernisaż wystawy 0 3

Muzeum Czartoryskich w Puławach zaprasza na otwarcie wystawy "Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma". Wernisaż nastąpi 15 września o godz. 16 w Domu Aleksandryjskim.

Cebulowa z kaszą, gołąbki po węgiersku. Regionalne potrawy z kapustą i kaszą
kuchnia

Cebulowa z kaszą, gołąbki po węgiersku. Regionalne potrawy z kapustą i kaszą 1 0

Zima ma być w tym roku tęga. Będzie się liczyć energetyczna kuchnia: gęste krupniki, żurki, zalewajki. Zrazy z kaszą, zawijasy i pieczenie podlane gęstym sosem. Ale przede wszystkim gołąbki w różnych odmianach

Śmigłowce Sokół z PZL Świdnik będą unowocześnione. "Dobre miejsca pracy"
galeria

Śmigłowce Sokół z PZL Świdnik będą unowocześnione. "Dobre miejsca pracy" 26 24

Miała być wielka feta, ale do podpisania rekordowego kontraktu dojdzie w zaciszu gabinetu. Chodzi modernizację przez PZL Świdnik pierwszych czterech wojskowych Sokołów. W planach jest kolejnych 25.

Lubelskie "Pszczółki" zaprezentowały się kibicom [zdjęcia]
galeria

Lubelskie "Pszczółki" zaprezentowały się kibicom [zdjęcia] 0 1

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin jest w środku przygotowań do nowego sezonu w Energa Basket Lidze Kobiet, ale w przerwie pomiędzy meczami zawodniczki spotkały się z kibicami. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka zaprezentowały się swoim sympatykom podczas sobotniego Pikniku Pracowników i Absolwentów UMCS

"Teren prywatny" przy wjeździe na parking. Miasto idzie na rękę właścicielowi sklepu

"Teren prywatny" przy wjeździe na parking. Miasto idzie na rękę właścicielowi sklepu 14 13

Miasto chce wynająć parking przy ulicy Okopowej właścicielowi sklepu Ela w Białej Podlaskiej na czas nieokreślony. Dotychczasowa umowa najmu tego terenu skończyła się dla właściciela sklepu 30 czerwca.

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta 13 0

Kobieta zginęła w pożarze domu przy ul. Nowy Świat w Lublinie

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin
galeria

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin 12 1

Sofia Ennaoui z powodów zdrowotnych nie wystąpi w mistrzostwach świata w Katarze. Wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m ma problemy ze ścięgnami Achillesa i kolanem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!