Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lotnisko

9 lipca 2019 r.
15:23

166 tys. pasażerów przez pół roku na lotnisku Lublin. W czerwcu znowu spadki

Autor: Zdjęcie autora toma
10 58 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Niespełna 30 tys. pasażerów skorzystało w czerwcu z Portu Lotniczego Lublin. Pierwsze półrocze zamknięto wynikiem 166 855 podróżnych. W porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku oznacza to 30-procentowy spadek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W minionym miesiącu przez lotnisko przewinęło się 29 440 osób. To o 31,44 proc. mniej niż w czerwcu 2018 roku i o niespełna 4 tys. pasażerów mniej niż w rekordowym w tegorocznych statystykach maju.

Przyczyn takiego stanu rzeczy można upatrywać w zmniejszeniu liczby połączeń do Londynu Luton. Na początku sezonu letniego Wizz Air oferował nawet po dziesięć rejsów w tygodniu, a w czerwcu były tygodnie z jedynie sześcioma lotami.

Według systemu rezerwacyjnego przewoźnika w lipcu planowanych jest po dziewięć rejsów tygodniowo, co może dawać nadzieję na poprawę wyników w kolejnym miesiącu. Do tego może przyczynić się także przywrócenie przez węgierskie linie lotnicze trasy do Kijowa, która po kilkumiesięcznej przerwie wróciła do rozkładów 30 czerwca.

e-Wydanie

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Malkontent / 9 lipca 2019 o 17:39
+16
Nie ma lotów czarterowych do popularnych ośrodków turystycznych w Europie to i frekwencji na lotnisku nie ma Nie chcę być złym prorokiem ale przy takich władzach to lotnisko długo nie podziała najwyższa pora zatrudnić specjalistów menadżerów a nie kolesiów partyjnych którzy tylko przytulają nie małą kasę za nic nierobienie CBA powinno tam zajrzeć i prześwietlić działanie władz portu
Avatar
Wojciech Górski / 9 lipca 2019 o 19:27
+14
Co tam frekwencja! - ważne, że radni Lublina JEDNOGŁOŚNIE nadali swemu lotnisku patrona - Unię Lubelską! Nomen-omen - to lotnisko skończy tak, jak Rzeczpospolita po Unii Lubelskiej w 1795 r. Kiedy proponowałem Sienkiewicza, urodzonego na Lubelszczyźnie, jako najbardziej znanego na świecie polskiego pisarza - nikt nawet nie wspomniał o innej propozycji nazwy. A chrzcijcie sobie lotnisko swoją unią! - tylko się pospieszcie, bo po otwarciu S17 i linii kolejowej do Warszawy niedługo będzie pogrzeb św. pamięci: "Union of Lublin Lublin Airport" (masełko - maślane). A panu Adamaszkowi, byłemu dworskiemu pisarzowi z Gazety proponuję napisać artykuł: "co to za biznesmeni - którzy nie przewidzieli, że lotnisko będzie nierentowne". Wojciech Górski.
Co tam frekwencja! - ważne, że radni Lublina JEDNOGŁOŚNIE nadali swemu lotnisku patrona - Unię Lubelską! Nomen-omen - to lotnisko skończy tak, jak Rzeczpospolita po Unii Lubelskiej w 1795 r. Kiedy proponowałem Sienkiewicza, urodzonego na Lubelszczyźnie, jako najbardziej znanego na świecie polskiego pisarza - nikt nawet nie wspomniał o innej propozycji nazwy. A chrzcijcie sobie lotnisko swoją unią! - tylko się pospieszcie, bo po otwarciu S17 i linii kolejowej do Warszawy niedługo będzie pogrzeb św. pamięci: "Union of Lublin Lublin Air... rozwiń
Avatar
O CZYM MOWA ? / 9 lipca 2019 o 16:18
+13
Jak można na wakacje nie mieć czarterów do najpopularniejszych targetów wypoczynku Polaków? Bułgaria, Chorwacja, Włochy, Gdańsk. To powinien być wakacyjny plan minimum!
Avatar
And / 9 lipca 2019 o 20:36
+12
Trochę odwagi. Zamknąć ten bajzel. Szkoda kasy. 2,5 mln psażerów rocznie nigdy stąd nie odleci.
Avatar
Tom / 9 lipca 2019 o 17:34
+11
Rzeszów ma lepsze władze niż Lublin. To jest przyczyną tego, że lotnisko w dwa razy mniejszym od Lublina Rzeszowie rozwija się, a na naszym jest stagnacja albo jeszcze gorzej. Fani Żuka słabe wyniki lotniska tłumaczą tym, że nasze lotnisko dopiero zaczyna, ale to już 6,5 roku od otwarcia, to jak długo będzie trwał ten początek i "rozbieg"?!
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 17:19
+11
Jak to jest ze z takiego Rzeszowa można latać do Londynu, Bristol, Monachium,Dublina itp. W wakacje Turcja. Grecją, Bułgaria. Dodatkowo new york. A w zapyziałym Lublinie sukcesem jest Kijów.
Avatar
terrd / 10 lipca 2019 o 07:52
+10
KIEDY WRESZCIE WYWALĄ ZARZĄD RAZEM Z BEZNADZIEJNYM PREZESEM z PSL. To co oni wyprawiają to jest chore, Czas na zmiany w zarządzaniu lotniskiem obecni zarządzający do nieudacznicy !!!!!!
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 17:16
+10
Nic z tego nie będzie jeśli loty nie będą stałe. Ciągle słychać że jakieś loty zostały zawieszone pomimo że byli chętni aby latać. Takie zachowanie nie powoduje poczucia pewności a niestety wygląda na to że wszystko zależy od widzimisię właścicieli linii lotniczych. W dalszej perspektywie nie widzę też dobrych lat w funkcjonowaniu dla lotniska skoro w Radomiu ma być port pomocniczy dla Okęcia. Sądzę że doprowadzą do tego że loty z Modlina zostaną przeniesione do Radomia. Padnie Modlin, padnie Lublin no ale co to kogo obchodzi? Przecież nie pis tam rządzi. Nie wiem co Wam poradzić. Bardzo kibicowałem kiedy budowało się lotnisko. Lubię słuchać jak te samoloty latają a dodam że mieszkam na tarasie lotu i słyszę jak kołują. Nie przeszkadza mi to. Wręcz przeciwnie, fajnie widzieć że jesteśmy otwarci na świat.
 Jakie to otwarcie na świat? Przecież większość tych lotów to loty dla emigrantów.
 Jakie to otwarcie na świat? Przecież większość tych lotów to loty dla emigrantów. rozwiń
Avatar
develo- sim-city / 9 lipca 2019 o 16:32
+10
Czy w tym roku pęknie granica 100 zł jeśli chodzi o kwotę, którą podatnik lubelski będzie musiał doŻucić do jednego PAXika?
 A czy to ważne? Dopóki nie zabraknie na fundowanie deweloperom infrastruktury, może być i pińcet na paxa.
Avatar
Gość / 10 lipca 2019 o 07:40
+9
Jestem przerażony tym że 3/4 komentujących myśli że lotnisko podlega pod Żuka....i oni mają prawa wyborcze...nie znając kompetencji władz. Dla przypomnienia, lotnisko jest pod Stawiarskim, tak pod marszałkiem z PiSu. I chyba wam w tym momencie trochę głupio...
  Spółkę akcyjną Port Lotniczy Lublin tworzy czterech akcjonariuszy. W jej skład wchodzą samorządy miast Lublina (60,1955% udziałów) i Świdnika (5,5440%), województwa lubelskiego (34,2513%) i powiatu Świdnik (0,0093%)
Avatar
Gość / 12 lipca 2019 o 17:32
0
Lubelszczyzna to proste ludzie. Jak jedzie taki na zachód do roboty albo do Bułgarii na wczasy to woli busem/autokarem, bo to zawsze łatwiej się dogadać, nie zgubi się człowiek na jakim zagranicznym lotnisku. Taka prawda.
Avatar
Henry / 10 lipca 2019 o 13:27
+3
A nie prosciej ocalić Górki. Na 10 ha lotniska TBV postawi 50 bloków na z posostałych 100 ha zrobi park naturalistyczny za 1,23 pln. Czysta korzyść.
Avatar
pilot szybowcowy ... / 10 lipca 2019 o 13:12
+3
...już na etapie planowania lubelskiego lotniska specjaliści z branży przestrzegali i mówili o nieopłacalności tej inwestycji. Hurra optymizm i kreowanie się na "Europejczyków" zwyciężyło z rozsądkiem nawet wśród ludzi, których o deficyt intelektualny bym wcześniej nie posądził. Owoce megalomanii zbieramy wszyscy kosztem społecznych wyrzeczeń, ponieważ utrzymanie regionalnego lotniska kosztuje krocie!
Avatar
ver / 10 lipca 2019 o 11:08
+2
tak to jest jak ktoś z postawionym przez PiS kieruje lotniskiem. Według nich w Lublinie trzeba wszystko zniszczyć i zamknąć. Dla Pisu  ważne jest lotnisko w Radomiu tu zamknąć a pod Łodzią stworzyć. Nie wiem jak ci PiSu chcą tu odzyskać władzę wszystko tu niszcząc i zamykając czy oni liczą na to że jest tu ciemna masa ludzi która na otarcie łez otrzyma otrzyma 500+ to zaakceptuje życie w biednym mieście gdzie niczego nie będzie?
 Ty, ale wiesz, że ponad 60% udziałów w lotnisku ma miasto w którym rządzi Żuk z PO i jego wesoła ferajna?
Avatar
terrd / 10 lipca 2019 o 07:52
+10
KIEDY WRESZCIE WYWALĄ ZARZĄD RAZEM Z BEZNADZIEJNYM PREZESEM z PSL. To co oni wyprawiają to jest chore, Czas na zmiany w zarządzaniu lotniskiem obecni zarządzający do nieudacznicy !!!!!!
Avatar
Gość / 10 lipca 2019 o 07:40
+9
Jestem przerażony tym że 3/4 komentujących myśli że lotnisko podlega pod Żuka....i oni mają prawa wyborcze...nie znając kompetencji władz. Dla przypomnienia, lotnisko jest pod Stawiarskim, tak pod marszałkiem z PiSu. I chyba wam w tym momencie trochę głupio...
  Spółkę akcyjną Port Lotniczy Lublin tworzy czterech akcjonariuszy. W jej skład wchodzą samorządy miast Lublina (60,1955% udziałów) i Świdnika (5,5440%), województwa lubelskiego (34,2513%) i powiatu Świdnik (0,0093%)
Avatar
lolekXII / 10 lipca 2019 o 06:49
+9
niech sceptycy się uśmiechną wróci na jesieni PO i znów zaczną się wyjazdy za chlebem i lotnisko odżyje.....wszak wyjazd za granicę to dla młodzieży szansa jak mawiał Prezydent Brąnek..i jakoś nikt nie kazał podawać się mu do dymisji...ba Mucha to nawet klaskała z radości w łapki....
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 22:58
+3
Nie tylko Izrael i Ukraina raz w tygodniu Islandia Reykjavik ,Norwegia Italia Niemcy Anglia ,SANESKOBAR potencjał na cały rok menago słabo się stara loty gdzie pracujemy a na wakacje polecimy LOT-em
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 22:22
-12
Jestem przerażony tym że 3/4 komentujących myśli że lotnisko podlega pod Żuka....i oni mają prawa wyborcze...nie znając kompetencji władz. Dla przypomnienia, lotnisko jest pod Stawiarskim, tak pod marszałkiem z PiSu. I chyba wam w tym momencie trochę głupio...
Avatar
Gucio / 9 lipca 2019 o 21:56
+4
Tak olbrzymi wysiłek, tyle walki, żeby lotnisko powstało, a teraz takie słabe zarządzanie.
 - lepsze zarządzanie, czyli dotowanie przewoźnikóœ ? kasa pewnie z kredytów
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW 0 1

To będzie gorąca niedziela. Niestety, piękną letnią pogodę mogą popsuć burze z gradem.

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie
22 lipca 2019, 8:00

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie 0 0

22 lipca w Muzeum Lubelskim odbędą się obchody 75. rocznicy likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie.

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia]
galeria

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia] 1 0

Uczestnicy pokonali trasę, którą przeszli więźniowie opuszczający obóz tuż przed jego likwidacją w lipcu 1944 roku.

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego?

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego? 0 1

Są transfery w Orlętach Spomlek. Do drużyny dołączył już Rafał Nowak. Niewiele brakuje, żeby umowy podpisało trzech kolejnych zawodników. Biało-zieloni mają też za sobą niezły występ przeciwko Olimpii Zambrów, chociaż przegrali 1:3

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia]
galeria

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia] 0 0

W sobotę na pl. Litewskim odbył się plenerowy pokaz arcydzieł polskiej kinematografii z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”.

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia]
galeria

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia] 0 3

Kolejne święto kolorów w Lublinie. Tym razem barwna impreza odbyła się w sobotę na Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim.

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze
Lubelski Biznes

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze 21 2

Paweł Pietrzak ze wspólnikiem na niedawnej wystawie rolniczej w Sitnie pokazali dwie maszyny własnej konstrukcji. Wzbudziły takie zainteresowanie, że sprzedały się na pniu, a do tego nowi właściciele, na prośbę organizatorów podobnej wystawy w Grabowcu, zgodzili się je tam udostępnić

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju 0 7

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość
10 sierpnia 2019, 20:00

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość 0 0

Legenda polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk, zaśpiewa 10 sierpnia Radości (ul. Bernardyńska 15) na III urodziny klubu. Start koncertu o godz. 20.

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej 0 3

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 7

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 22 2

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów?
Lubelski Biznes

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów? 5 1

Z Agnieszką Kantor-Kołodyńską, jedną z pomysłodawczyń powołania Lubelskiej Szkoły Realnej rozmawiamy o nowym liceum na edukacyjnej mapie Lublina.

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy
Reportaż
galeria

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy 0 4

Genowefa Jaskowska: Ten szum wody cały czas mi się śni. Florian Wołoszynek: Jednego dnia siedem pomp wypompowywało wodę naraz w naszym gospodarstwie. Andrzej Wołoszynek: Wszyściutko było zniszczone. Zaraz po ulewie zaczęło się sprzątanie. Później remont. Wczoraj minął dokładnie miesiąc od dnia, kiedy w ciągu kilku godzin wielu rodzinom w gminie Modliborzyce, w tym z Wierzchowisk II, nawałnica zabrała dorobek życia.

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia] 136 43

Działacze Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w objazd po kraju – to realizacja przyjętych na niedawnej konwencji programowej w Katowicach. W Chełmie europosłanka Beata Mazurek z marszałkiem województwa lubelskiego Jarosławem Stawiarskim przedstawiła Jacka Sasina, obecnego wicepremiera, jako jedynkę PiS na listach w okręgu 7.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.