Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

14 czerwca 2015 r.
19:10

30 godzin w Lasach Kozłowieckich. Ćwiczyli na wypadek wojny

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 27 A A
fot. Marek Pracz/ fia<br />
fot. Marek Pracz/ fia

To nie były zielone ludziki Władimira Władimirowicza, ale członkowie organizacji proobronnych. Przez 30 godzin non stop prowadzili ćwiczenia w Lasach Kozłowieckich

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kilka wojskowych pojazdów terenowych, posterunki na skrzyżowaniach, strażnicy na mostach oraz partyzanci – tak wyglądały 30-godzinne ćwiczenie grupy ponad 200 członków organizacji proobronnych, lubelskiej Legii Akademickiej oraz Stowarzyszenie FIA z Wrocławia. Miejscem symulacji militarnej były Lasy Kozłowieckie, a bazą Nasutów.

– Ćwiczyliśmy działania na wypadek „W”. Scenariusz ćwiczenia zakładał, że front jest w pewnej odległości od miejsca ćwiczenia – opowiada Karol Bandurski, prezes Stowarzyszenia FIA. – Ludzi podzieliliśmy na dwie grupy. Pierwsza ochraniała mosty, skrzyżowania i szlaki komunikacyjne wiodące na front. Druga prowadziła działania partyzancki mające na celu sparaliżowanie dostaw na front.

W ramach ćwiczeń wykorzystano system geolokalizacji oddziałów, łączność dalekiego zasięgu oraz kilka lekkich pojazdów wojskowych. Uczestnicy manewrów używali pneumatycznych replik broni.

Partyzanci działali skrycie, przenikali, organizowali zasadzki, odrywali się od pościgu. Zaś strona przeciwna miała za zadanie, oprócz ochrony węzłów komunikacyjnych, organizację patroli pieszych i kołowych i prowadzenie konwojów.

Działaniom przyglądał się pełnomocnik Ministra Obrony Narodowej ds. Społecznych Inicjatyw Proobronnych.

– Ćwiczenia trwały non stop 30 godzin. Skończyliśmy o godz. 11. w niedzielę. Kilka osób trafiło na SOR, z lekkim opuchliznami i reakcjami alergicznymi – dodaje Bandurski. – Lasy Kozłowieckie to piękne miejsce do takich ćwiczeń, naznaczone historią powstań i walk partyzanckich – dodaje szef FIA.

Wspólne szkolenie miało na celu wzajemne zgranie pododdziałów. Federacja Organizacji Obronnych została zawiązana w marcu podczas Kongresu Organizacji Proobronnych i Szkół Mundurowych. Na jej czele stoi pełnomocnik MON gen. dyw. prof. Bogusław Pacek. Federacja ma tworzyć system proobronny państwa. Obecnie zrzesza siedem organizacji.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
szpilka11 / 16 czerwca 2015 o 09:33
0

same hejty w tym wątku

Avatar
HAHAHA / 15 czerwca 2015 o 17:15
0

Człowiek który biega po lesie żeby sprawdzić ile wody udźwignie zarzuca mi brak intelektu... jest zwyczajnie śmieszne więc to nie nerwowy "hihot" (ort: chichot)... Cywilizowanemu człowiekowi do transportu np wody... służą urządzenia i maszyny i to jest na razie realny świat.... i radzę do niego wrócić, chyba że w nim sobie nie radzisz i chcesz powrotu czasów gdzie o wyższości człowieka decyduje jego siła mięśni i ile udźwignie wody na plecach... to jesteś na dobrej drodze.

wiedziałem, że ci wszyscy neandertale biegający maratony to głąby - przecież cywilizowany człowiek może sobie wsiąść w samochód - a te miernoty sobie nie radzą w realnym świecie i muszą odreagować biegając dziesiątki kilometrów!

wiedziałem, że ci wszyscy neandertale biegający maratony to głąby - przecież cywilizowany człowiek może sobie wsiąść w samochód - a te miernoty sobie nie radzą w realnym świecie i muszą odreagować biegając dziesiątki kilometrów!

rozwiń
Avatar
Twoja stara / 15 czerwca 2015 o 16:43
0

Człowiek który biega po lesie żeby sprawdzić ile wody udźwignie zarzuca mi brak intelektu... jest zwyczajnie śmieszne więc to nie nerwowy "hihot" (ort: chichot)... Cywilizowanemu człowiekowi do transportu np wody... służą urządzenia i maszyny i to jest na razie realny świat.... i radzę do niego wrócić, chyba że w nim sobie nie radzisz i chcesz powrotu czasów gdzie o wyższości człowieka decyduje jego siła mięśni i ile udźwignie wody na plecach... to jesteś na dobrej drodze. Charakter kształtuje radzenie sobie w realnym świecie, założenie rodziny i jej utrzymanie (mi w tym zakresie dobrze idzie)... a nie udawanych manewrach w lesie, bo z realnym konfliktem zbrojnym nie ma to nic wspólnego o czym mówią weterani... Na razi pracuję dla dobra kraju w którym mieszkam i zdziwił byś się w jakiej dziedzinie...  nie siedzę na walizkach...ale dzięki takim leśnym intelektom jak ty myślę o wyjeździe! Masz jeszcze jakieś "rzeczowe argumenty"...? Rację masz w jednym: nie rozumiem dlaczego porównałeś waszą organizację do zombie... o co ci chodziło...?

już wiadomo skąd to ciśnienie na pośladach - stara trzyma pod pantoflem, to jakoś trzeba sobie i otoczeniu wytłumaczyć dlaczego się siedzi na du*** w domu i najwyżej piwko popija - chyba, zę stara ma dobry humor to z kumplami na piwko puści albo ryby - i to już adrenalina że hoho :D

Pracuj sobie "na razi", pracuj i myśl - im szybciej tym lepiej.

A panowie z manewrów - szacunek!

już wiadomo skąd to ciśnienie na pośladach - stara trzyma pod pantoflem, to jakoś trzeba sobie i otoczeniu wytłumaczyć dlaczego się siedzi na du*** w domu i najwyżej piwko popija - chyba, zę stara ma dobry humor to z kumplami na piwko puści albo ryby - i to już adrenalina że hoho :D

Pracuj sobie "na razi", pracuj i myśl - im szybciej tym lepiej.

A panowie z manewrów - szacunek!

rozwiń
Avatar
jOOj / 15 czerwca 2015 o 16:06
0

jeżeli nie rozumiesz porównania z preppersami i zombie-apokalipsą to niestety jest to problem twojego intelektu i nic na to nie poradzę.Zresztą zapewne sprawności umysłowej za bardzo nie ćwiczysz, bo skoro oznacza ona "naukę pożytecznych umiejętności w pracy nad rozwojem naszego kraju" a równocześnie siedzisz na walizkach żeby w razie czego zdążyć wynieść się daleko do swojej nowej ojczyzny, to jest ci zbędna?
Co mi się przyda ze zdobytych doświadczeń? Wiem np dokładnie ile mogę funkcjonować przy określonych warunkach pogodowych i z jakim obciążeniem na plecach, oraz jakie ilości wody są mi niezbędne.Czy to mi się przyda w "realnym świecie"? To zależy co rozumiesz przez realny świat, dla mnie realny jest upał, zimno, ból, zmęczenie. Doświadczanie takich rzeczy kształtują charakter, ale pewnie charakter jest zbędny dla kogoś, kto reaguje na każde zagrożenie ucieczką, a na rzeczowe argumenty nerwowym hihotem czternastolatki.  

Człowiek który biega po lesie żeby sprawdzić ile wody udźwignie zarzuca mi brak intelektu... jest zwyczajnie śmieszne więc to nie nerwowy "hihot" (ort: chichot)... Cywilizowanemu człowiekowi do transportu np wody... służą urządzenia i maszyny i to jest na razie realny świat.... i radzę do niego wrócić, chyba że w nim sobie nie radzisz i chcesz powrotu czasów gdzie o wyższości człowieka decyduje jego siła mięśni i ile udźwignie wody na plecach... to jesteś na dobrej drodze. Charakter kształtuje radzenie sobie w realnym świecie, założenie rodziny i jej utrzymanie (mi w tym zakresie dobrze idzie)... a nie udawanych manewrach w lesie, bo z realnym konfliktem zbrojnym nie ma to nic wspólnego o czym mówią weterani... Na razi pracuję dla dobra kraju w którym mieszkam i zdziwił byś się w jakiej dziedzinie...  nie siedzę na walizkach...ale dzięki takim leśnym intelektom jak ty myślę o wyjeździe! Masz jeszcze jakieś "rzeczowe argumenty"...? Rację masz w jednym: nie rozumiem dlaczego porównałeś waszą organizację do zombie... o co ci chodziło...?

Człowiek który biega po lesie żeby sprawdzić ile wody udźwignie zarzuca mi brak intelektu... jest zwyczajnie śmieszne więc to nie nerwowy "hihot" (ort: chichot)... Cywilizowanemu człowiekowi do transportu np wody... służą urządzenia i maszyny i to jest na razie realny świat.... i radzę do niego wrócić, chyba że w nim sobie nie radzisz i chcesz powrotu czasów gdzie o wyższości człowieka decyduje jego siła mięśni i ile udźwignie wody na plecach... to jesteś... rozwiń

Avatar
na_leśnik / 15 czerwca 2015 o 14:38
0

Jakie "zombi" ...? I ty oskarżasz innych o życie w świecie filmów...? Powiedz nad czym jeszcze musisz pracować... supermenie? Co ci się przyda z latania po lesie z atrapą broni... w normalnym świecie? Sprawność fizyczną można uzyskać uprawiając sporty, umysłową - nauką pożytecznych umiejętności w pracy nad rozwojem naszego kraju. Dobre: "realnie ocenić swoje możliwości" hahaha, jakie możliwości..? Trawienia mchu... oprawiania żaby...? Jeśli będzie takich więcej jak ty to te umiejętności mogą wam się przydać. Ja ci gwarantuję w niczym się nie "gotując"  że będę wtedy daleko i będę kupował jedzenie normalnie w sklepie... pracując dla dobra innego kraju bo podstawowym dobrem człowiek jest pokój i kraj krtóry mi to zapewni będzie moją ojczyzną. A wy będziecie jak dzicy uprawiać swoje "hobby"...! Czołem... czy czuwaj czy jakie tam macie "hasło"...hahaha! A w ogóle to wasza "zabawa" skończy się jak się leśniczy dowie... że banda głupków tratuje roślinki i niepokoi zwierzynę... Chciałbym widzieć wasze miny jak leśniczy powie: "wypie..przeć z lasu"... hihih

jeżeli nie rozumiesz porównania z preppersami i zombie-apokalipsą to niestety jest to problem twojego intelektu i nic na to nie poradzę.Zresztą zapewne sprawności umysłowej za bardzo nie ćwiczysz, bo skoro oznacza ona "naukę pożytecznych umiejętności w pracy nad rozwojem naszego kraju" a równocześnie siedzisz na walizkach żeby w razie czego zdążyć wynieść się daleko do swojej nowej ojczyzny, to jest ci zbędna?
Co mi się przyda ze zdobytych doświadczeń? Wiem np dokładnie ile mogę funkcjonować przy określonych warunkach pogodowych i z jakim obciążeniem na plecach, oraz jakie ilości wody są mi niezbędne.Czy to mi się przyda w "realnym świecie"? To zależy co rozumiesz przez realny świat, dla mnie realny jest upał, zimno, ból, zmęczenie. Doświadczanie takich rzeczy kształtują charakter, ale pewnie charakter jest zbędny dla kogoś, kto reaguje na każde zagrożenie ucieczką, a na rzeczowe argumenty nerwowym hihotem czternastolatki.

jeżeli nie rozumiesz porównania z preppersami i zombie-apokalipsą to niestety jest to problem twojego intelektu i nic na to nie poradzę.Zresztą zapewne sprawności umysłowej za bardzo nie ćwiczysz, bo skoro oznacza ona "naukę pożytecznych umiejętności w pracy nad rozwojem naszego kraju" a równocześnie siedzisz na walizkach żeby w razie czego zdążyć wynieść się daleko do swojej nowej ojczyzny, to jest ci zbędna?
Co mi się przyda ze zdobytych doświadczeń? Wiem np dokładnie ile mogę funkcjonować przy określonych warunkach po... rozwiń

Avatar
jOOj / 15 czerwca 2015 o 14:09
0

dzięki regularnym ćwiczeniom i sprawdzaniu się w praktyce nie mam przekonania o "bohaterskości" (cokolwiek by to nie było) ani o jakiejś nadzyczajnej "sile" czy tym bardziej niezniszczalności - po prostu jestem w stanie realnie ocenić swoje możliwości i wiem nad czym muszę pracować. Zawodowo się spełniam, a to co robię w wolnym czasie to chyba moja sprawa - czy ktoś np preppersów oskarża o dążenie do wywołania wojny atomowej albo zombie-apokalipsy, żeby mogli wykorzystać swoje umiejętności?

To raczej takie żałośni i mali ludzie jak ty żyją w świecie filmów - bo tyle wam pozostaje poza gotowaniem się we własnej zawiści, zazdrości, słabości - czy cokolwiek tam jeszcze wami kieruje.

Jakie "zombi" ...? I ty oskarżasz innych o życie w świecie filmów...? Powiedz nad czym jeszcze musisz pracować... supermenie? Co ci się przyda z latania po lesie z atrapą broni... w normalnym świecie? Sprawność fizyczną można uzyskać uprawiając sporty, umysłową - nauką pożytecznych umiejętności w pracy nad rozwojem naszego kraju. Dobre: "realnie ocenić swoje możliwości" hahaha, jakie możliwości..? Trawienia mchu... oprawiania żaby...? Jeśli będzie takich więcej jak ty to te umiejętności mogą wam się przydać. Ja ci gwarantuję w niczym się nie "gotując"  że będę wtedy daleko i będę kupował jedzenie normalnie w sklepie... pracując dla dobra innego kraju bo podstawowym dobrem człowiek jest pokój i kraj krtóry mi to zapewni będzie moją ojczyzną. A wy będziecie jak dzicy uprawiać swoje "hobby"...! Czołem... czy czuwaj czy jakie tam macie "hasło"...hahaha! A w ogóle to wasza "zabawa" skończy się jak się leśniczy dowie... że banda głupków tratuje roślinki i niepokoi zwierzynę... Chciałbym widzieć wasze miny jak leśniczy powie: "wypie..przeć z lasu"... hihih

Jakie "zombi" ...? I ty oskarżasz innych o życie w świecie filmów...? Powiedz nad czym jeszcze musisz pracować... supermenie? Co ci się przyda z latania po lesie z atrapą broni... w normalnym świecie? Sprawność fizyczną można uzyskać uprawiając sporty, umysłową - nauką pożytecznych umiejętności w pracy nad rozwojem naszego kraju. Dobre: "realnie ocenić swoje możliwości" hahaha, jakie możliwości..? Trawienia mchu... oprawiania żaby...? Jeśli będzie takich więcej jak ty to te umiejętności mogą wam się przydać. Ja ci gwarantuję... rozwiń

Avatar
Kapitan Bomba / 15 czerwca 2015 o 11:45
0

Leci. Słychać go gdzieś w chmurach. Wyje, buczy. Cichnie, odleciał. Nastała cisza po wielkim wybuchu. Wszystko z ziemią zrównane jezeli to jeszcze ziemia. Ziemia? Nie to już tylko popiół. Dzieci bawią się w wojenkę heee. Dzieci w mundurkach I i II wojna już się skończyły i nigdy nie wróci. Okopy pora zasypać bo dwupłatowiec już nie będzie ostrzeliwał strzelin przeciw lotniczych. 30 godzin to tak dużo? 2-3 tyg siedzenia non stop dopiero pokaże jaki z Ciebie człowiek. Zanim się wchodzi do lasu należało by przejść jakąś falę. Falę do krwi i łez. Bez butów i toalety 2-3 miesiące gnębienia psychicznego i fizycznego. Żadnych telefonów i maści na komary.

i to jest poziom krytyków po zetce i fali, którzy nie zauważyli, że metodologia szkolenia poszła do przodu, a unitarka to nie tylko lanie pasami i samowolka dziadków na kompanii.

dziękuję za ten komentarz, bo pokazuje, że osoby które się wypowiadają nie mają pojęcia jakie przygotowanie przeszli lub nie ludzie biorący udział w szkoleniu. W dodatku czytanie ze zrozumieniem się kłania - chodzi o działania obrony terytorialnej - wspierające, na tyłach itp, nie stricte wojskowe.
A jak pokazuje Ukraina, współczesnie wojenka też może być pozycyjna.

Pozdrawiam "znafców", a konstruktywnych krytyków zapraszam do udzielania dobrych rad (i swojej pomocy oczywiście, bo doświadczonego instruktora nikt przecież nie wygoni) bezpośrednio organizatorom szkoleń i "górze" FOPu - wylewanie żali przed monitorem niczego nie da.
 

i to jest poziom krytyków po zetce i fali, którzy nie zauważyli, że metodologia szkolenia poszła do przodu, a unitarka to nie tylko lanie pasami i samowolka dziadków na kompanii.

dziękuję za ten komentarz, bo pokazuje, że osoby które się wypowiadają nie mają pojęcia jakie przygotowanie przeszli lub nie ludzie biorący udział w szkoleniu. W dodatku czytanie ze zrozumieniem się kłania - chodzi o działania obrony terytorialnej - wspierające, na tyłach itp, nie stricte wojskowe.
A jak pokazuje Ukraina, współczesnie woj... rozwiń

Avatar
Berserker / 15 czerwca 2015 o 10:44
0

HOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOAH!! :D w du*** mam te hejty. Maszeruj albo Gin. 

Avatar
Trzymam kciuki / 15 czerwca 2015 o 10:34
0

Mam nieodparte wrażenie, że negatywne komentarze piszą albo "pożyteczni głupcy", albo zawodowi hejterzy putina, bo tylko im jest na rękę osłabianie morale i zmniejszanie naszej obrony, choćby pospolitego ruszenia.
Ruskie do domu!

A Wy chłopaki ćwiczcie! Wy będziecie sprawniejsi, ja będę spokojniejszy.  :ph34r:

Avatar
na_leśnik / 15 czerwca 2015 o 10:17
0

Tacy jak wy, którzy uwierzą w swoją bohaterskość i wyższość nad innymi przekonani o swojej "sile" a nawet niezniszczalności niestety po pewnym czasie stwierdzacie że wasze "umiejętności" do niczego nie są potrzebne w czasie pokoju a wasz wysiłek to strata czasu dlatego wspieracie dążenia i ruchy zmierzające do konfliktu zbrojnego..!  Zastanówcie się czy na pewno tego chcecie..? Oczywiście głupia wiara w swoje umiejętności przetrwania (jak Rambo na filmie...) pozwala wam wierzyć że przeżyjecie i będziecie bohaterami... (jak Rambo na filmie...)..! 

dzięki regularnym ćwiczeniom i sprawdzaniu się w praktyce nie mam przekonania o "bohaterskości" (cokolwiek by to nie było) ani o jakiejś nadzyczajnej "sile" czy tym bardziej niezniszczalności - po prostu jestem w stanie realnie ocenić swoje możliwości i wiem nad czym muszę pracować. Zawodowo się spełniam, a to co robię w wolnym czasie to chyba moja sprawa - czy ktoś np preppersów oskarża o dążenie do wywołania wojny atomowej albo zombie-apokalipsy, żeby mogli wykorzystać swoje umiejętności?

To raczej takie żałośni i mali ludzie jak ty żyją w świecie filmów - bo tyle wam pozostaje poza gotowaniem się we własnej zawiści, zazdrości, słabości - czy cokolwiek tam jeszcze wami kieruje.

dzięki regularnym ćwiczeniom i sprawdzaniu się w praktyce nie mam przekonania o "bohaterskości" (cokolwiek by to nie było) ani o jakiejś nadzyczajnej "sile" czy tym bardziej niezniszczalności - po prostu jestem w stanie realnie ocenić swoje możliwości i wiem nad czym muszę pracować. Zawodowo się spełniam, a to co robię w wolnym czasie to chyba moja sprawa - czy ktoś np preppersów oskarża o dążenie do wywołania wojny atomowej albo zombie-apokalipsy, żeby mogli wykorzystać swoje umiejętności?

To raczej takie żałośni i m... rozwiń

Avatar
szpilka11 / 16 czerwca 2015 o 09:33
0

same hejty w tym wątku

Avatar
HAHAHA / 15 czerwca 2015 o 17:15
0

Człowiek który biega po lesie żeby sprawdzić ile wody udźwignie zarzuca mi brak intelektu... jest zwyczajnie śmieszne więc to nie nerwowy "hihot" (ort: chichot)... Cywilizowanemu człowiekowi do transportu np wody... służą urządzenia i maszyny i to jest na razie realny świat.... i radzę do niego wrócić, chyba że w nim sobie nie radzisz i chcesz powrotu czasów gdzie o wyższości człowieka decyduje jego siła mięśni i ile udźwignie wody na plecach... to jesteś na dobrej drodze.

wiedziałem, że ci wszyscy neandertale biegający maratony to głąby - przecież cywilizowany człowiek może sobie wsiąść w samochód - a te miernoty sobie nie radzą w realnym świecie i muszą odreagować biegając dziesiątki kilometrów!

wiedziałem, że ci wszyscy neandertale biegający maratony to głąby - przecież cywilizowany człowiek może sobie wsiąść w samochód - a te miernoty sobie nie radzą w realnym świecie i muszą odreagować biegając dziesiątki kilometrów!

rozwiń
Avatar
Twoja stara / 15 czerwca 2015 o 16:43
0

Człowiek który biega po lesie żeby sprawdzić ile wody udźwignie zarzuca mi brak intelektu... jest zwyczajnie śmieszne więc to nie nerwowy "hihot" (ort: chichot)... Cywilizowanemu człowiekowi do transportu np wody... służą urządzenia i maszyny i to jest na razie realny świat.... i radzę do niego wrócić, chyba że w nim sobie nie radzisz i chcesz powrotu czasów gdzie o wyższości człowieka decyduje jego siła mięśni i ile udźwignie wody na plecach... to jesteś na dobrej drodze. Charakter kształtuje radzenie sobie w realnym świecie, założenie rodziny i jej utrzymanie (mi w tym zakresie dobrze idzie)... a nie udawanych manewrach w lesie, bo z realnym konfliktem zbrojnym nie ma to nic wspólnego o czym mówią weterani... Na razi pracuję dla dobra kraju w którym mieszkam i zdziwił byś się w jakiej dziedzinie...  nie siedzę na walizkach...ale dzięki takim leśnym intelektom jak ty myślę o wyjeździe! Masz jeszcze jakieś "rzeczowe argumenty"...? Rację masz w jednym: nie rozumiem dlaczego porównałeś waszą organizację do zombie... o co ci chodziło...?

już wiadomo skąd to ciśnienie na pośladach - stara trzyma pod pantoflem, to jakoś trzeba sobie i otoczeniu wytłumaczyć dlaczego się siedzi na du*** w domu i najwyżej piwko popija - chyba, zę stara ma dobry humor to z kumplami na piwko puści albo ryby - i to już adrenalina że hoho :D

Pracuj sobie "na razi", pracuj i myśl - im szybciej tym lepiej.

A panowie z manewrów - szacunek!

już wiadomo skąd to ciśnienie na pośladach - stara trzyma pod pantoflem, to jakoś trzeba sobie i otoczeniu wytłumaczyć dlaczego się siedzi na du*** w domu i najwyżej piwko popija - chyba, zę stara ma dobry humor to z kumplami na piwko puści albo ryby - i to już adrenalina że hoho :D

Pracuj sobie "na razi", pracuj i myśl - im szybciej tym lepiej.

A panowie z manewrów - szacunek!

rozwiń
Avatar
jOOj / 15 czerwca 2015 o 16:06
0

jeżeli nie rozumiesz porównania z preppersami i zombie-apokalipsą to niestety jest to problem twojego intelektu i nic na to nie poradzę.Zresztą zapewne sprawności umysłowej za bardzo nie ćwiczysz, bo skoro oznacza ona "naukę pożytecznych umiejętności w pracy nad rozwojem naszego kraju" a równocześnie siedzisz na walizkach żeby w razie czego zdążyć wynieść się daleko do swojej nowej ojczyzny, to jest ci zbędna?
Co mi się przyda ze zdobytych doświadczeń? Wiem np dokładnie ile mogę funkcjonować przy określonych warunkach pogodowych i z jakim obciążeniem na plecach, oraz jakie ilości wody są mi niezbędne.Czy to mi się przyda w "realnym świecie"? To zależy co rozumiesz przez realny świat, dla mnie realny jest upał, zimno, ból, zmęczenie. Doświadczanie takich rzeczy kształtują charakter, ale pewnie charakter jest zbędny dla kogoś, kto reaguje na każde zagrożenie ucieczką, a na rzeczowe argumenty nerwowym hihotem czternastolatki.  

Człowiek który biega po lesie żeby sprawdzić ile wody udźwignie zarzuca mi brak intelektu... jest zwyczajnie śmieszne więc to nie nerwowy "hihot" (ort: chichot)... Cywilizowanemu człowiekowi do transportu np wody... służą urządzenia i maszyny i to jest na razie realny świat.... i radzę do niego wrócić, chyba że w nim sobie nie radzisz i chcesz powrotu czasów gdzie o wyższości człowieka decyduje jego siła mięśni i ile udźwignie wody na plecach... to jesteś na dobrej drodze. Charakter kształtuje radzenie sobie w realnym świecie, założenie rodziny i jej utrzymanie (mi w tym zakresie dobrze idzie)... a nie udawanych manewrach w lesie, bo z realnym konfliktem zbrojnym nie ma to nic wspólnego o czym mówią weterani... Na razi pracuję dla dobra kraju w którym mieszkam i zdziwił byś się w jakiej dziedzinie...  nie siedzę na walizkach...ale dzięki takim leśnym intelektom jak ty myślę o wyjeździe! Masz jeszcze jakieś "rzeczowe argumenty"...? Rację masz w jednym: nie rozumiem dlaczego porównałeś waszą organizację do zombie... o co ci chodziło...?

Człowiek który biega po lesie żeby sprawdzić ile wody udźwignie zarzuca mi brak intelektu... jest zwyczajnie śmieszne więc to nie nerwowy "hihot" (ort: chichot)... Cywilizowanemu człowiekowi do transportu np wody... służą urządzenia i maszyny i to jest na razie realny świat.... i radzę do niego wrócić, chyba że w nim sobie nie radzisz i chcesz powrotu czasów gdzie o wyższości człowieka decyduje jego siła mięśni i ile udźwignie wody na plecach... to jesteś... rozwiń

Avatar
na_leśnik / 15 czerwca 2015 o 14:38
0

Jakie "zombi" ...? I ty oskarżasz innych o życie w świecie filmów...? Powiedz nad czym jeszcze musisz pracować... supermenie? Co ci się przyda z latania po lesie z atrapą broni... w normalnym świecie? Sprawność fizyczną można uzyskać uprawiając sporty, umysłową - nauką pożytecznych umiejętności w pracy nad rozwojem naszego kraju. Dobre: "realnie ocenić swoje możliwości" hahaha, jakie możliwości..? Trawienia mchu... oprawiania żaby...? Jeśli będzie takich więcej jak ty to te umiejętności mogą wam się przydać. Ja ci gwarantuję w niczym się nie "gotując"  że będę wtedy daleko i będę kupował jedzenie normalnie w sklepie... pracując dla dobra innego kraju bo podstawowym dobrem człowiek jest pokój i kraj krtóry mi to zapewni będzie moją ojczyzną. A wy będziecie jak dzicy uprawiać swoje "hobby"...! Czołem... czy czuwaj czy jakie tam macie "hasło"...hahaha! A w ogóle to wasza "zabawa" skończy się jak się leśniczy dowie... że banda głupków tratuje roślinki i niepokoi zwierzynę... Chciałbym widzieć wasze miny jak leśniczy powie: "wypie..przeć z lasu"... hihih

jeżeli nie rozumiesz porównania z preppersami i zombie-apokalipsą to niestety jest to problem twojego intelektu i nic na to nie poradzę.Zresztą zapewne sprawności umysłowej za bardzo nie ćwiczysz, bo skoro oznacza ona "naukę pożytecznych umiejętności w pracy nad rozwojem naszego kraju" a równocześnie siedzisz na walizkach żeby w razie czego zdążyć wynieść się daleko do swojej nowej ojczyzny, to jest ci zbędna?
Co mi się przyda ze zdobytych doświadczeń? Wiem np dokładnie ile mogę funkcjonować przy określonych warunkach pogodowych i z jakim obciążeniem na plecach, oraz jakie ilości wody są mi niezbędne.Czy to mi się przyda w "realnym świecie"? To zależy co rozumiesz przez realny świat, dla mnie realny jest upał, zimno, ból, zmęczenie. Doświadczanie takich rzeczy kształtują charakter, ale pewnie charakter jest zbędny dla kogoś, kto reaguje na każde zagrożenie ucieczką, a na rzeczowe argumenty nerwowym hihotem czternastolatki.

jeżeli nie rozumiesz porównania z preppersami i zombie-apokalipsą to niestety jest to problem twojego intelektu i nic na to nie poradzę.Zresztą zapewne sprawności umysłowej za bardzo nie ćwiczysz, bo skoro oznacza ona "naukę pożytecznych umiejętności w pracy nad rozwojem naszego kraju" a równocześnie siedzisz na walizkach żeby w razie czego zdążyć wynieść się daleko do swojej nowej ojczyzny, to jest ci zbędna?
Co mi się przyda ze zdobytych doświadczeń? Wiem np dokładnie ile mogę funkcjonować przy określonych warunkach po... rozwiń

Avatar
jOOj / 15 czerwca 2015 o 14:09
0

dzięki regularnym ćwiczeniom i sprawdzaniu się w praktyce nie mam przekonania o "bohaterskości" (cokolwiek by to nie było) ani o jakiejś nadzyczajnej "sile" czy tym bardziej niezniszczalności - po prostu jestem w stanie realnie ocenić swoje możliwości i wiem nad czym muszę pracować. Zawodowo się spełniam, a to co robię w wolnym czasie to chyba moja sprawa - czy ktoś np preppersów oskarża o dążenie do wywołania wojny atomowej albo zombie-apokalipsy, żeby mogli wykorzystać swoje umiejętności?

To raczej takie żałośni i mali ludzie jak ty żyją w świecie filmów - bo tyle wam pozostaje poza gotowaniem się we własnej zawiści, zazdrości, słabości - czy cokolwiek tam jeszcze wami kieruje.

Jakie "zombi" ...? I ty oskarżasz innych o życie w świecie filmów...? Powiedz nad czym jeszcze musisz pracować... supermenie? Co ci się przyda z latania po lesie z atrapą broni... w normalnym świecie? Sprawność fizyczną można uzyskać uprawiając sporty, umysłową - nauką pożytecznych umiejętności w pracy nad rozwojem naszego kraju. Dobre: "realnie ocenić swoje możliwości" hahaha, jakie możliwości..? Trawienia mchu... oprawiania żaby...? Jeśli będzie takich więcej jak ty to te umiejętności mogą wam się przydać. Ja ci gwarantuję w niczym się nie "gotując"  że będę wtedy daleko i będę kupował jedzenie normalnie w sklepie... pracując dla dobra innego kraju bo podstawowym dobrem człowiek jest pokój i kraj krtóry mi to zapewni będzie moją ojczyzną. A wy będziecie jak dzicy uprawiać swoje "hobby"...! Czołem... czy czuwaj czy jakie tam macie "hasło"...hahaha! A w ogóle to wasza "zabawa" skończy się jak się leśniczy dowie... że banda głupków tratuje roślinki i niepokoi zwierzynę... Chciałbym widzieć wasze miny jak leśniczy powie: "wypie..przeć z lasu"... hihih

Jakie "zombi" ...? I ty oskarżasz innych o życie w świecie filmów...? Powiedz nad czym jeszcze musisz pracować... supermenie? Co ci się przyda z latania po lesie z atrapą broni... w normalnym świecie? Sprawność fizyczną można uzyskać uprawiając sporty, umysłową - nauką pożytecznych umiejętności w pracy nad rozwojem naszego kraju. Dobre: "realnie ocenić swoje możliwości" hahaha, jakie możliwości..? Trawienia mchu... oprawiania żaby...? Jeśli będzie takich więcej jak ty to te umiejętności mogą wam się przydać. Ja ci gwarantuję... rozwiń

Avatar
Kapitan Bomba / 15 czerwca 2015 o 11:45
0

Leci. Słychać go gdzieś w chmurach. Wyje, buczy. Cichnie, odleciał. Nastała cisza po wielkim wybuchu. Wszystko z ziemią zrównane jezeli to jeszcze ziemia. Ziemia? Nie to już tylko popiół. Dzieci bawią się w wojenkę heee. Dzieci w mundurkach I i II wojna już się skończyły i nigdy nie wróci. Okopy pora zasypać bo dwupłatowiec już nie będzie ostrzeliwał strzelin przeciw lotniczych. 30 godzin to tak dużo? 2-3 tyg siedzenia non stop dopiero pokaże jaki z Ciebie człowiek. Zanim się wchodzi do lasu należało by przejść jakąś falę. Falę do krwi i łez. Bez butów i toalety 2-3 miesiące gnębienia psychicznego i fizycznego. Żadnych telefonów i maści na komary.

i to jest poziom krytyków po zetce i fali, którzy nie zauważyli, że metodologia szkolenia poszła do przodu, a unitarka to nie tylko lanie pasami i samowolka dziadków na kompanii.

dziękuję za ten komentarz, bo pokazuje, że osoby które się wypowiadają nie mają pojęcia jakie przygotowanie przeszli lub nie ludzie biorący udział w szkoleniu. W dodatku czytanie ze zrozumieniem się kłania - chodzi o działania obrony terytorialnej - wspierające, na tyłach itp, nie stricte wojskowe.
A jak pokazuje Ukraina, współczesnie wojenka też może być pozycyjna.

Pozdrawiam "znafców", a konstruktywnych krytyków zapraszam do udzielania dobrych rad (i swojej pomocy oczywiście, bo doświadczonego instruktora nikt przecież nie wygoni) bezpośrednio organizatorom szkoleń i "górze" FOPu - wylewanie żali przed monitorem niczego nie da.
 

i to jest poziom krytyków po zetce i fali, którzy nie zauważyli, że metodologia szkolenia poszła do przodu, a unitarka to nie tylko lanie pasami i samowolka dziadków na kompanii.

dziękuję za ten komentarz, bo pokazuje, że osoby które się wypowiadają nie mają pojęcia jakie przygotowanie przeszli lub nie ludzie biorący udział w szkoleniu. W dodatku czytanie ze zrozumieniem się kłania - chodzi o działania obrony terytorialnej - wspierające, na tyłach itp, nie stricte wojskowe.
A jak pokazuje Ukraina, współczesnie woj... rozwiń

Avatar
Berserker / 15 czerwca 2015 o 10:44
0

HOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOAH!! :D w du*** mam te hejty. Maszeruj albo Gin. 

Avatar
Trzymam kciuki / 15 czerwca 2015 o 10:34
0

Mam nieodparte wrażenie, że negatywne komentarze piszą albo "pożyteczni głupcy", albo zawodowi hejterzy putina, bo tylko im jest na rękę osłabianie morale i zmniejszanie naszej obrony, choćby pospolitego ruszenia.
Ruskie do domu!

A Wy chłopaki ćwiczcie! Wy będziecie sprawniejsi, ja będę spokojniejszy.  :ph34r:

Avatar
na_leśnik / 15 czerwca 2015 o 10:17
0

Tacy jak wy, którzy uwierzą w swoją bohaterskość i wyższość nad innymi przekonani o swojej "sile" a nawet niezniszczalności niestety po pewnym czasie stwierdzacie że wasze "umiejętności" do niczego nie są potrzebne w czasie pokoju a wasz wysiłek to strata czasu dlatego wspieracie dążenia i ruchy zmierzające do konfliktu zbrojnego..!  Zastanówcie się czy na pewno tego chcecie..? Oczywiście głupia wiara w swoje umiejętności przetrwania (jak Rambo na filmie...) pozwala wam wierzyć że przeżyjecie i będziecie bohaterami... (jak Rambo na filmie...)..! 

dzięki regularnym ćwiczeniom i sprawdzaniu się w praktyce nie mam przekonania o "bohaterskości" (cokolwiek by to nie było) ani o jakiejś nadzyczajnej "sile" czy tym bardziej niezniszczalności - po prostu jestem w stanie realnie ocenić swoje możliwości i wiem nad czym muszę pracować. Zawodowo się spełniam, a to co robię w wolnym czasie to chyba moja sprawa - czy ktoś np preppersów oskarża o dążenie do wywołania wojny atomowej albo zombie-apokalipsy, żeby mogli wykorzystać swoje umiejętności?

To raczej takie żałośni i mali ludzie jak ty żyją w świecie filmów - bo tyle wam pozostaje poza gotowaniem się we własnej zawiści, zazdrości, słabości - czy cokolwiek tam jeszcze wami kieruje.

dzięki regularnym ćwiczeniom i sprawdzaniu się w praktyce nie mam przekonania o "bohaterskości" (cokolwiek by to nie było) ani o jakiejś nadzyczajnej "sile" czy tym bardziej niezniszczalności - po prostu jestem w stanie realnie ocenić swoje możliwości i wiem nad czym muszę pracować. Zawodowo się spełniam, a to co robię w wolnym czasie to chyba moja sprawa - czy ktoś np preppersów oskarża o dążenie do wywołania wojny atomowej albo zombie-apokalipsy, żeby mogli wykorzystać swoje umiejętności?

To raczej takie żałośni i m... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 0 0

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS 5 18

Prokuratura zbada okoliczności zerwania przez Centrum Kultury w Lublinie umowy z przedsiębiorcą, który wynajmował od CK lokal pod kawiarnię. To reakcja na zawiadomienie od przedsiębiorcy, który sugeruje, że na zerwanie umowy naciskał zastępca prezydenta. On sam zaprzecza i mówi, że rozważa pozew o zniesławienie.

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy 2 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Ruch Izbica zamierza jedynie uzupełnić skład. Pilnie poszukiwani są specjaliści od gry między słupkami W okresie przygotowawczym Ruch Izbica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem zespół trenera Andrzeja Rycaka rozbił Deltę Nielisz 7:4

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 1 37

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 8 3

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 3

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 356 12

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 74 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 5

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.